Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1641) vegyszer válasza Cathfaern (#1639) üzenetére


vegyszer
addikt

Mondjuk az én linkemen hexacopter van, de az alapelv, hogy döntött rotor tengellyel más lesz az erők eredő mátrixa, az négy rotor esetén is működik.

A fő kérdés számomra az, hogy ehhez vajon kell más típusú vezérlő a gépbe???

Vélhetőleg sokkal gyorsabb függőleges tényleg körüli forgást tud így, hisz az azonos irányba forgató nyomatékot képző motorok ugye nem egy irányba néznek. Hanem mondjuk a két tényleg 120° szöget zár be egymással.

Itt az egyik előny valóban a bedőlés mentes repülés (bár szerintem itt azért kell egy komoly vissza csatolási pont, hogy a vízszintes tartás fontosabb a sebességnél, és egyéb repülési paraméternél), de pl egy bukfencet a videók alapján azért szintén lomhábban csinál. Több magasságot is veszít közben.

Én azt látom előnyének még, hogy a hat döntött tengely miatt a mikro korrigációk sokkal jobban tetszik a dolgukat, ergo stabilabbnak hat...

Mondtam mindezt némi videó, kép ismeretében.

De az valóban megfordult a fejemben, hogy ha a copter építészet mellé teszem le az ikszet, akkor lesz egy olyan fázis, mikor a rotorokat megdöntöm. Mert csak. ;]

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.