Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82872) djelf válasza adika4444 (#82597) üzenetére


djelf
tag

Először is köszönöm a válaszokat!
A szerelő nem hívott, mert nekem az ügyfélszolgálaton az ügyintéző a személyes szerződéskötésnél egyeztetett időpontot a szereléshez is. Meg is lepődtem. :D
(#82598) Gyurka6
Szerencsére nagyon értelmes az ács aki a tetőcserét fogja itt csinálni, így telefonon megbeszéltem vele a dolgot. Azt mondta, hogy neki nyilván a tető szintje alatti bekötés sokkal kényelmesebb lenne (a széldeszkák, lambéria, verébléc alatt, ki hogy hívja), de volt már dolguk cserép alatt bevitt kábellel és megoldották azt is.

(#82600) Jorus
Szellőzőcserép jelenleg nincsen, később pedig nem megoldható sajnos, mert a modemből ugyan ki tudom húzni a kábelt, viszont a csatlakozó miatt nem tudnám felhúzni a padlásra. A cső amiben lejön a madzag, nem elég vastag.

(#82601) 4Grider
Ahogy írtad is, megbeszéltem a szerelőkkel mi lenne a jó megoldás. Említettem nekik a tetőcserét és az új, masszívabb cserepet is a súlya miatt. Azt mondta nem volt még eddig gond emiatt és amúgy sem tudnak falat fúrni, hogy oda feszítsék. :DDD
Az a helyzet, hogy miután elmentek felmentem megigazítani a cserepeket és láttam, hogy a feszítőnek a kampója kb 4-5 mm vastag. Vagyis simán eltartja annyira a cserepet, hogy ne nyomja meg a kábelt. Ugyanis a kábel asszimetrikus az önhordást adó fémszál miatt és így a kisebb átmérője olyan 3-4 mm lehet. Szerintem jó lesz az úgy.
Kértem egy kis extra ráhagyást az optikai kábelre a tetőtérben, mert majd mozgatni fogom a modemet és nem akarom megszívatni magam. Olyan 4-5m-t kértem, erre feltekert a padláson kb 15m ráhagyást. :D
Szóval ma délelőtt jöttek és bekötötték a digit. Kertvárosi övezet. Invitel VDSL-t (30/10-es) kötöttek át DIGI FTTH 1000/300-ra. Minőségi váltás.

Ugye fentebb írtam, hogy ráhagyással kértem és kaptam az optikát. Igaz egy központi helyre kellett csak szerelniük, de ott mindhárom koax kivezetést felszerelték csatival, megcsinálták a patch kábelt és adtak kérés nélkül egy 3-as osztót a tv-khez. Mindezt úgy, hogy utána a kérdésemre egy fillért nem kértek. :R
Elvileg a DIGInek sem kell a bekötésért kifizetnem a 6000 pízt. Ezt majd meglátom mikor számláznak.
Szóval ennyi. Indulhat a digitális elbutulást.

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.