Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) dokee78


dokee78
félisten

1. Lejárt az "okos csomag" hűség időm,így magasabb a havi díj.
Nekem is le kell mondanom 3 hónapra valamelyik szolgáltatást,hogy kedvezményes ár legyen?

2 100/100-ról emeltetném 500/200-ra.
Ahhoz ha jól olvastam adnak valami ZTE eszközt.
Azt nehéz össze hozni a saját routerrel?

#telefon,net,tv

(#44702) PeterPH válasza dokee78 (#44701) üzenetére


PeterPH
senior tag

Az összefoglalót biztosan elolvastad már. :U

(#44703) dokee78 válasza PeterPH (#44702) üzenetére


dokee78
félisten

Igen azzal kezdtem de félre értem azért kérdezem.

" 1. Egy gigabites switch-be dugod a DIGI bejövő UTP-t, a saját routered WAN portját és a ZTE router WAN portját."

Gondolom a ZTE-n lévő gigabites portra gondol?

Első kérdésemre a válsz igen vagy nem,mert ott net+tv-t ír.

(#44704) qqcqqc válasza dokee78 (#44703) üzenetére


qqcqqc
őstag

Vagy a tv-t vagy a netet kell lemondani, ha okos csomagot akarsz újra kötni, és ha jól tudom, csak 1 évre köthetsz újra.

A másik:
milyen routered van? Nembiztos, hogy hoznak neked eszközt a csomag emelésnél, többen írták, hogy inkább behúztak még egy drótot és különválasztották a netet és a telefont.
És most kezdtek fejlesztésbe, a lakásig kiépített optikával.

(#44705) dokee78 válasza qqcqqc (#44704) üzenetére


dokee78
félisten

TP-Link TL-WR1043N router.
Mitől függ,hogy melyik megoldás szerint járnak el?

Valami egyéni akcióban sem adják az okos csomagot,ha például azt mondom,hogy nem hosszabbítok,hanem lemondom?

(#44706) Flashget válasza qqcqqc (#44704) üzenetére


Flashget
félisten

és ha jól tudom, csak 1 évre köthetsz újra. :N

te meg ezt az oldalt nem olvasod :D

-20% KEDVEZMÉNY a listaárból a teljes hűségidő alatt 2 éves határozott idejű szerződés vállalása esetén,
-10% KEDVEZMÉNY a listaárból a teljes hűségidő alatt 1 éves határozott idejű szerződés vállalása esetén.

Realme GT Master Edition

(#44707) Flashget válasza dokee78 (#44705) üzenetére


Flashget
félisten

Hogy melyik verziót alkalmazzák azt a helyi szerelők döntik el.
Van 3 féle megoldásuk is. Most, hogy zajlanak az FTTB-ről való FTTH-ra az átállás közel sem biztos, hogy ZTE-t visznek ki.

Bemész üfsz-re vagy 1272 hívása és jól megfenyegeted őket, hogy ha nincs akció akkor biza lemondasz mindent, mert a konkurenciánál új ügyfélnek számítasz és van akció.
8 napjuk van a reagálásra és néha a 7. napon felhívják az ilyen asztalborogató usereket, hogy mégis tudnak felajánlani akcióban ennyit és ennyit. :)
Vagy nem eszik meg a szöveget és lekapcsolnak. :D

Realme GT Master Edition

(#44708) TeeJay válasza Flashget (#44707) üzenetére


TeeJay
félisten

nálatok történt fejlemény vagy oda is csak behúzták az optikát aztán kész?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44709) veze


veze
őstag

FTTH (optika, családi házas övezet) területen minden internetcsomag esetében egy optikai terminál kerül kihelyezésre (Huawei EchoLife HG8242-B, ZTE ZXA10 F625G, ZTE F668 GPON ONT, vagy eltérő/újabb típusú).
Ebbe csatlakozik fixen a bejövő optika, valamint van rajta egy analóg telefon csatlakozó, egy adathálózati csatlakozó és egy koaxiális jelkimenet van rajta, amire a TV koaxiális kábele csatlakozik.

családiházas övezetben lakom, optikán jön a jel és Digi tv (analóg) előfizetésem van és jelenleg egy ONT eszközöm van, ( mint a leírásban) és koaxiális kimeneten ( és elosztón) kapnak jelet a tv-k.
lejár a hűségem egy másik szolgáltatónál és a netet is a Digitől szeretném majd ezentul , kínálnak olyan csomagot amiben benne van a jelenlegi TV csomagom, és net + telefon is lenne benne.
Ez nekem meg is felelne, elég az analóg TV csomag nem akarok semmi HD kiegészítő csomagot emellé már.
A kérdésem, hogy jól értelmezem a dőlt betűs részt miszerint a jelenlegi ONT eszközömbe még bedugható a telefon ( amit be sem dugok csak a csomag miatt meg kell rendelnem havi 160 Ft-ért) és bedughatom a sajat asus routerem amivel nagyon meg vagyok elégedve (ezen keresztül kapom a netet) és nem fogjak kicserélni egy Digi routerre, amit nagyon nem szeretnék.
jelenleg invitel netem van (FTTH) és szintéán ONT eszközük van amibe a sajat routerem van dugva.
Ugyanígy szeretném akkor is ha DIGI csomagom lesz Nem akarok szolgáltatói routert semmi szín alatt..
Kérdeztem már a digi ügyfélszolgálatot de sajnos fogalma se volt az ügyintézőnek miről is beszélek, egyaltalan nem volt képben az eszközöket illetően, csak a szerződéskötésben ..

[ Szerkesztve ]

(#44710) TeeJay válasza veze (#44709) üzenetére


TeeJay
félisten

ONT-re kötöd a KOAX hálózatodat és DVB-C szolgáltatás lesz amit DVB-C képes tévével bárhol nézhetsz lakáson belül bármiféle eszköz nélkül gyönyörű minőségben minden HD csatornával együtt

telefont szintén bele dugod majd amit szintén használhatsz lazán
a routert meg az ONT LAN kimenetére és csókolom

nincs ebben semmi meglepő annyi hogy a DIGI mindent kínál olcsón és gond nélkül
számomra felháborító hogy a UPC mai napig bármelyik digitális csomagjához beltért kell használni vagy kártyát kérni de ha második harmadik TV is van akkor azokra is plusz havidíj illetve 4. TV már csak analóg SD adás mehet ami ugye már elég gyér...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44711) veze válasza TeeJay (#44710) üzenetére


veze
őstag

Köszönöm a választ ez megnyugtató volt számomra :)
nem szeretnék szolgáltatói routert..van egy asus rt-n18u tomato fw vel, ami mindent tud amire szükségem van..
A tv már most is így van már, DVB-C képesek a tv-k és gyönyörű a minőség, ahogy írtad.
Szval csak aktiváljak az ujabb szolgáltatásokat, átirom a routerben a PPPoe csatlakozáshoz szükséges felhasználó/jelszó párost miután bedugtam az ONT-ba és kész
ki sem kell hogy jöjjenek :-)

(#44712) PodMAN


PodMAN
senior tag

Sziasztok!

Tegnap előtt bridge módba tette a Digi a ZTE dobozát a kérésemre. Bekötöttem a WDR4300-as régi routerem, utána egy 8 portos gigabites Netgear switchet és bele az összes szarom. Namármost speedtest.net-nél eddig bridge mód elötti időkben fixen penge 930Mbit/s-et mértem a ZTE modem után, most pedig lassan skálázgat felfelé 200-tól 650-700Mbitig. A router NATja ilyen karcsú lenne? Vagy mi lehet az oka?

(#44713) TeeJay válasza veze (#44711) üzenetére


TeeJay
félisten

annyi hogy az 500 és 1000-es csomagokat a routerek főleg a HW NAT miatt csak gyári FW-el viszik
3rd party fw nem játszik mert 200megabitnél k.o. van
erre számíts hogy a DIGI-nél olyan sebességek vannak le hogy izzad a router alatta

1000/200-nál pl ha torrentezel és le is húzod meg seedelsz is akkor biza kap a gép meg router keményen :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44714) Tin


Tin
veterán

Digi 1000-es csomagnál, az általuk hozott ZTE 668-al, ha nem kell DDNS, van bármi értelme saját router használatának?

(#44715) adika4444 válasza Tin (#44714) üzenetére


adika4444
addikt

ezt neked kell tudni. Ha elég a ZTE akkor használd azt. Szerintem a wi-fi-je nem egy acélos darab, és jobban szeretem ha az eszközök saját routerre vannak csatlakozva...
Szval ez erősen egyén függő...

üdv, adika4444

(#44716) gjoe


gjoe
őstag

Na nálam meghalt az új zte modem. Se net se telefon.
Csak pirosan villog a los led.
Tegnap reggel bejelentettem a hibát. Azt mondták 72 óra.
Digis Szerelők dolgoznak hétvégén?

(#44717) Tin válasza adika4444 (#44715) üzenetére


Tin
veterán

wifire nem azt használom most sem, hanem egy routert switchként. épp azért kérdezem, hogy csak routernek (nem wifi ap-nek) jó?

(#44718) Flashget válasza TeeJay (#44708) üzenetére


Flashget
félisten

csak ennyi eddig.

Realme GT Master Edition

(#44719) Flashget válasza veze (#44711) üzenetére


Flashget
félisten

a routeredet mivel szolgáltatót váltasz erősen ajánlott resetelni így sok bosszúságtól kíméled meg magad.
reseteled és újra beállítod ne mentésből! hanem mint amikor először bekapcsoltad.

Realme GT Master Edition

(#44720) Flashget válasza gjoe (#44716) üzenetére


Flashget
félisten

Digis Szerelők dolgoznak hétvégén?
terület függő de ügyelet van.

Realme GT Master Edition

(#44721) poli27 válasza gjoe (#44716) üzenetére


poli27
veterán

elszállt a bejövő jel...

(#44722) tyler


tyler
csendes újonc

Hali
Asus WL520GC router mögül használtam emulet évek óta laptoppal WIN7 op rendszerrel...Router portforwardolva tűzfalak beállítva, minden szépen működött magasIDm volt mindig.
Egy évig külföldön voltam, pénteken hazajöttem azóta nem tudok emuleval csatlakozni, mert minden port locked. Sose kapok magasID-t...Routert reseteltem, minden beállítást átnéztem, de akkor se működik. Végül router nélkül is próbáltam de DIGI nem ad szabad portot...
Próbáltam asztali PCről, emule újratelepítéssel azzal se működik.
Kőbánya 10. kerület panel a lokáció.
Valakinek valami 5let?

[ Szerkesztve ]

(#44724) qqcqqc válasza tyler (#44722) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mi az ip, amit a digi ad?
Szerintem digi belső hálón vagy,kérj publikus ip-t telefonon.

(#44725) kevinium válasza qqcqqc (#44724) üzenetére


kevinium
aktív tag

De ne így írd neki, mert ha honlapról nézi az ip-címét az nem jó, csak a routerben fogja látni a NAT-olt címet, ha van. A WAN ip-address-nél.

[ Szerkesztve ]

(#44726) adika4444 válasza Tin (#44717) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem egy eszközt, a saját routeremet jól kiszolgálja. Hogy többnél mi a helyzet azt passzolom, próbáld ki... De kábelen szerintem nem lesz gond...

üdv, adika4444

(#44728) tyler válasza qqcqqc (#44724) üzenetére


tyler
csendes újonc

"Testing IP: 94-2x-xxx-xx0.pool.digikabel.hu

Obfuscation: Enabled

Starting TCP connection test...
TCP test failed! UDP test will not be performed. "

Ezt írja ki, amikor tesztelem a portokat...
De ezt ugye a webfelületen írja... most a NATolt címet -amit qqcqqc említett- kell portforwardolni routerban?
Vagy ha felhívom üf-t akkor csak úgy adni fognak publikus ip-t és akkor nem kell NATcímmel foglalkozni??

[ Szerkesztve ]

(#44729) qqcqqc válasza tyler (#44728) üzenetére


qqcqqc
őstag

A hárommal feletted levő hozzászólást olvasd el.
Csak routernél látod, hogy natolva vagy.....

(#44730) veze válasza TeeJay (#44713) üzenetére


veze
őstag

Ez most komoly?
Nekem asus rt18u van és nem gyari fw, hanem tomato
az hogy wifin mennyi megy át nem érdekel, de vezetéken bekötve a gép, akkor sem?

(#44731) Lackooo84 válasza veze (#44730) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tomatoban azt hiszem pont van HW NAT.

The Truth is out there...

(#44732) DonMaster válasza veze (#44730) üzenetére


DonMaster
addikt

wifin léyneg telen a hw nat az annyit tesz hogy a
WAN -portbol bejövö kapcsolatot át NAT-olja neked hardveresen a LAN portokra, igy a sebesség megmarad 940-is akár
de a HW nat nélkül a sebesség ilyen 220 lehet többet nem bir a router hw nat nélkül.

tehát tedfelrá a gyári firm-et és akrko jo lesz a sebesség kábelen . wifi is füg kismértékben persze ott a vevö is lényeges.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#44733) adika4444 válasza tyler (#44728) üzenetére


adika4444
addikt

Nézd meg a bejövő kábelre kötött eszköz WAN IP-jét. Ha az 100-zal kezdődik, vagy csak nem egyezik ezzel a 94 kezdetűvel, akkor natolva vagy. Hívd az üfsz-t, pár órán belül átállítják és ismét jó lesz. Mondd meg hogy kell a publikus ip az eszközeid eléréséhez.

üdv, adika4444

(#44734) qqcqqc válasza adika4444 (#44733) üzenetére


qqcqqc
őstag

Privátban már körbejártuk a témát.

(#44735) Sasos válasza veze (#44730) üzenetére


Sasos
senior tag

Tomato alatt van CTF, így többet fog vinni jóval mint 200. Menj át ide, és keress rá, vagy kérdezz. :K

[ Szerkesztve ]

(#44736) Varszegig válasza PodMAN (#44712) üzenetére


Varszegig
veterán

Lehet, hogy ennyit tud wan-lan-on. Ahhoz proci is kell, régi routerek nem biztos, hogy tudják.

(#44737) PodMAN válasza Varszegig (#44736) üzenetére


PodMAN
senior tag

Melyik az a ma kapható router ami tudja 900 fölötti WAN-to-LAN-t? Ami biztosan tudja! Mert a WDR4300 ezek szerint mégse.

(#44738) zsolt501 válasza PodMAN (#44737) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mekkora az a kapcsolat szám amit ki kell szolgálnia, mert azért ez sem mindegy.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44739) tyler


tyler
csendes újonc

DIGInél átállították az ipm de a portok még mindig nem szabadok... :W
Már egyszerűen nincs 5let mit kellene még megpróbálni.

Elsődleges DNS 8.8.8.8
MásodlagosDNS 8.8.4.4
Nem tudom ez számít valamit?...

[ Szerkesztve ]

(#44740) kevinium válasza tyler (#44739) üzenetére


kevinium
aktív tag

Akkor, hogyha most már minden rendben van szerinted a router beállításaival, publikus ip-t kapsz, és még mindig nem érted el a kívánt eredményt, akkor a helyedben megnézném a tűzfalbeállításokat. (A kliens gépen.)

[ Szerkesztve ]

(#44741) tyler válasza kevinium (#44740) üzenetére


tyler
csendes újonc

Tűzfalakon engdélyeztem, de kipróbáltam úgyis hogy minden tűzfalat routerban is meg windows7ben kikapcsoltam meg avastot is kikapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#44742) Gyurka6 válasza tyler (#44741) üzenetére


Gyurka6
őstag

Az itteni ip megegyezik a router wan ip-vel? (Biztosan..?)

Gyurka

(#44743) tyler válasza Gyurka6 (#44742) üzenetére


tyler
csendes újonc

Igen, megegyezik. :W

(#44744) Gyurka6 válasza tyler (#44743) üzenetére


Gyurka6
őstag

Router nélkül is meg tudod nézni?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#44745) PodMAN válasza zsolt501 (#44738) üzenetére


PodMAN
senior tag

Egyszerre 3 PC, egy Synology NAS (torrent seed), média player, XBOX ONE. Legrosszabb esetben ezek akár egyszerre. Plusz wifin 2 mobil, de oda nem kell nagy sebesség.

(#44746) tyler válasza Gyurka6 (#44744) üzenetére


tyler
csendes újonc

Szóval kiiktattam routert és egyből a gépbe dugtam az UTPkábelt. Felcsatlakoztam a canyouseeme.org ra és az összes portot visszadobja DIGI...Ezért nem megy routeren keresztül se.
Minden tűzfal és vírusírtó kikapcsolva.
Több PCn is próbáltam szóval win7 gond kilőve.
Csak nem értem miért. :((

(#44747) Gyurka6 válasza tyler (#44746) üzenetére


Gyurka6
őstag

Csak az marad, hogy mégsem publikus az ip-d....

Gyurka

(#44748) tyler válasza Gyurka6 (#44747) üzenetére


tyler
csendes újonc

Hát, ha felmegyek speedtest.net-re és összevetem router settingsben az IP vel akkor egyezik... :F

(#44749) Gyurka6 válasza tyler (#44748) üzenetére


Gyurka6
őstag

Privátot nézd.

Gyurka

(#44750) wwenigma válasza tyler (#44746) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A digi egy deka porthoz nem nyul ha nyilvanos IP-t kapsz. Ellenorizd a beallitasaidat.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.