Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) Tin válasza Flashget (#44300) üzenetére


Tin
veterán

nekem nem kell analóg, évek óta nics, és nincs is behúzva telefonkábel, és nem akarnám szétfúrkálni a falakat. kérdeztem az üfszolgot, hogy ip telefont használhatok-e, azt mondta, nem. még ez az alkalmazásos dolog is jó, mert igazából csak kimenő hívásra kellene.

a másik kérdés: ha jól tudom, ide hozzám optikát húznak be, gondolom akkor külön kell hozzá még vennem egy routert is (most olvasom a routeres topikot), viszont nem ismerem a digi hálózatát: mindenféle vpn átmegy rajta? egyedi ip-ket osztanak? van valamilyen más korlátozás a netkapcsolatukban az olvasott smtp port letiltáson kívül?

(#44302) zoltan32x


zoltan32x
csendes tag

Már megint ez van. :(
DIGI 1000 Mbit/s :( :(

(#44303) TeeJay válasza zoltan32x (#44302) üzenetére


TeeJay
félisten

ne itt mérd, fos a szerverük
speedtest.net budapest telenor és vodafone vagy dunaújváros DIGI szerveren

ott már mérvadó és nézd meg több böngészőben is
IE alatt több szokott lenni mint Firefox alatt nálam illetve ha van routered tedd be és az nyomja a PPPoE-t mert eléggé megrántja a procit 900megabitnél a buli

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44304) Attila 1 válasza zoltan32x (#44302) üzenetére


Attila 1
tag

Rakasd bridge módba Digis ZTE H298N routert. Használj saját routert jobban jársz vele.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#44305) HUNited válasza Tin (#44301) üzenetére


HUNited
senior tag

IP Telefont valamiért csak nomadikus ("internetes", nem fizikai helyhez kötött telefonszám, 21-es körzet) telefonszámmal lehet használni, ahhoz is úgy kell kikérni a SIP és egyéb beállításokat ÜFSZ-től. De akkor már miért vennél egy méreg drága IP Telefont, ha Zoiper alkalmazással bármelyik okostelefonon használhatod.

Nem tudom miért van ez a hülye korlátozás, hogy a mezei vonalas telefon nem használható Zoiperrel... Az UPC-nél például gond nélkül használhatod a vezetékes telefonszámod a mobilodon (nekik egy dedikált alkalmazásuk van a telefonhoz).

Egyébként ha tényleg akarsz telefonálni is a telefonszámodon, készülj fel, hogy sokat fognak anyázni. Lassan épül fel a kapcsolat, és sokszor rossz a hangminőség az ilyen VoIP telefonokon. Pár évig volt szerencsém ilyet használni. Szóval szerintem tipikusan olcsó húsnak híg a leve.

(#44306) HUNited válasza Tin (#44301) üzenetére


HUNited
senior tag

Hja igen, és nem kell saját routert venned, ha megelégszel a szolgáltató által kínálttal. De készülj fel rá, hogy egy rakás kaki. Szóval én vennék egy normálisat a helyedben.

(#44307) Tin válasza HUNited (#44306) üzenetére


Tin
veterán

optikához is adnak routert? nekem a srác nem ezt mondta...

de ha igen, akkor mi benne a "kaki"? a wifim megoldott, nekem csak az kell, hogy legyen képes kezelni a vezetékes portokat.

(#44308) HUNited válasza Tin (#44307) üzenetére


HUNited
senior tag

Ha a vezetékes portokat akarod használni, akkor teljesen jónak tűnik a router amit adnak (adja az 1 gb/s-t), úgy rémlik hogy 3 szabad portja van (4 portos, de az egyik fenn van tartva valami később bevezetendő szolgáltatásnak). Ebből az egyikbe megy a WiFi-s eszközöd, marad 2. Viszont belső hálót nem tudsz kialakítani a wifis eszközeid és a Digis routerre rakott készülékek között, mivel nem ugyan azon az alhálózaton lesznek. Legalábbis én így tudom, majd valaki megcáfol, ha nem így van)

A Digis routernek szar a WiFije. Eleve szerintem kb nincs antennája (olyan pici az egész, hogy ha van is belső antenna, az is kis teljesítményű), illetve csak 300-asat tud ha jól emlékszem.

Illetve még annyi, hogy nem garantálják, hogy WiFi-s routert hoznak. Vagy azt kapsz, vagy nem. Nem lehet kérni az egyiket, és nem lehet cserélni sem. De elvileg legalábbis itt Gödöllőn mindenki Wifiset kap.

Én amondó vagyok, bár ne azt kaptam volna, hanem csak egy sima modemet...

(#44309) Tin válasza HUNited (#44308) üzenetére


Tin
veterán

érdekes, azt hittem, az optikai hálózathoz egyáltalán nem adnak routert, csak beviszik az optikai egységet, és vegyél magadnak te eszközt hozzá.

a vezetékes elég, a 3 port is egyelőre. kettő megy oda, ahol a számítógépek vannak, egy meg a másik routerbe, de az switchként csatlakozik, tehát ugyanazt az alhálózatot használja.

(#44310) HUNited válasza Tin (#44309) üzenetére


HUNited
senior tag

Ez egy olyan router, amibe optikai kábel megy a wan portja helyén (vagyis gondolom az a wan port). De tényleg egy pici nagyon gagyi anyagminőségű recsegős kis ocsmányságra gondolj.

A másik routered miért nem jó vezetékes eszközök használatához?

Közben most megnéztem
HG323UW-EPON-ONU típus
http://g01.s.alicdn.com/kf/HTB1TZhSHpXXXXXBaXXXq6xXFXXXw/200668494/HTB1TZhSHpXXXXXBaXXXq6xXFXXXw.jpg

Így néz ki. És bocs, hülyeséget mondtam, csak 2 port van rajta... Nem tudom miért emlékeztem 4-re.

[ Szerkesztve ]

(#44311) Tin válasza HUNited (#44310) üzenetére


Tin
veterán

majd rákérdezek náluk. a másik routeremet csak switchként és wifiként használom, mert 100-as. de ha kell, majd veszek inkább routert akkor hozzá.

gondolom akkor ebből az optikát fogadó eszközből kijön a jel, és ez már tárolja a felhasználónév-jelszót, nem kell még pluszban pppoe-znem. mert ha ez nem router, akkor kell mögé valami, amin bejelentkezem.

(#44312) gjoe válasza HUNited (#44308) üzenetére


gjoe
őstag

"A Digis routernek szar a WiFije."

Szerintem ez így nem igaz.
Nekem egy tp-link archer c5 van mellette, és kb egál az eredmény, de inkább a digis valamivel erősebb jelet produkál.

(#44313) HUNited válasza gjoe (#44312) üzenetére


HUNited
senior tag

Pedig a C5-ös elvileg nem rossz router. Mondjuk én egy Asus AC56-hoz hasonlítottam, de abból én vettem meg az utolsót elvileg az országban.

(#44314) HUNited válasza Tin (#44311) üzenetére


HUNited
senior tag

ha modemet hoznak, akkor mindenképpen kell egy jó router aminek vannak gigabites portjai. Ha routert, akkor csak ajánlott hogy vegyél egy jobb routert :)

De én most meg lennék lőve hogy milyet vegyek...
Ez elvileg nem rosz, de sajna kicsit elavult a SOC benne (egymagos proci 128 mega ram)
http://www.emag.hu/asus-wireless-router-ac1200-300-867-mbps-4-x-rj45-10-100-1000-mbps-usb-3-0-fekete-rt-ac55u/pd/D66VZMBBM/

Az AC56 kifutott, az AC68 elég drága. Bár ha van rá keret, az nagyon jó gép.

(#44315) Tin válasza HUNited (#44314) üzenetére


Tin
veterán

mivel optika jön be a házba is, kétlem, hogy routert hoznának, gondolom valami hálózati eszközt 1 lan porttal, és mögé akkor kell egy pppoe képes eszköz, vagy közvetlenül rákötni a gépet. van routerem, de az 100-as, megnézni kipróbálni jó lesz, de mindenképp kell router: asus rt-n18u lesz. remélem jól fog menni vele. az ac wifi nekem nem fontos.

(#44316) HUNited válasza Tin (#44315) üzenetére


HUNited
senior tag

Ha a wlan nem fontos, akkor az egy nagyon jó router. A SOC elvileg azonos az AC56-al.

Hidd el nagy eséllyel hoznak routert. De ha nem, akkor adj hálát az égnek! Jobban jársz... Nekem is optika jön be a házba. Azt mondtad Érd új családi házas részen vagy ahol EPON hálózat van, ugyan olyan mint Gödöllőn ahol én lakom.

[ Szerkesztve ]

(#44317) Tin válasza HUNited (#44316) üzenetére


Tin
veterán

nem tudom, milyen a hálózat, most építik ki, kb 3 hónapja kábelezték be az egész környéket, gondolom csak a legújabbat rakták.

mindegy, megrendelem, és kiderül, hogy milyen eszközt adnak, aztán annak függvényében veszem routert.

a wlan amúgy fontos, de a gigabites wlan nem. most kb 15-20 mbitet tud a g-s router, az is bőven elég. vay esetleg az n18 nem túl acélos wifiben?

(#44318) bl4ze válasza Tin (#44315) üzenetére


bl4ze
veterán

Érd családi házas övezetben vagyok, pár hetes "Digis" : ZTE routert kapsz, teljesen jó.
Abba dugod bele a normál analóg telefont, semmi furkálás nem kell a falban stb... :D

Sima telefon jó bele, van 2 telefon portja.

A ZTE router jó, erős a wifi, teljesen jó, stabil, nem szakad.
Nekem a gépem kihajtja a maximumot amit tud. (Lenovo noti 600Mbit)

.:. bl4ze .:.

(#44319) Tin válasza bl4ze (#44318) üzenetére


Tin
veterán

na az király, akkor neked is bemegy az optika a házon belülre, és ott akkor kapsz egy routert is?

frankó! köszönöm.

bocs, még eyg kérdés: elvesztettem a szórólapot, ha neked megvan még, el tudnád küldeni priviben az üzleti kapcsolattartó nevét és telefonszámát róla? tudod, ami a hátoldalára van bélyegezve.

[ Szerkesztve ]

(#44320) Jorus válasza Tin (#44319) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem. Optika jön be, azon van a szolgáltató ONT-je, de az nem feltétlenül lesz router üzemmódban. Hozzánk F625G típusú ONT-t hoztak, abban nincs WiFi, és eleve Bridge módba volt állítva, szal ilyen esetben neked kell routert beszerezned. Több más kollégának F668 típusú ONT-t vittek, azon van WiFi is és routernek beállítva viszik ki, tehát használhatod routerként, de ha saját routert használnál, akkor az üfsz-tal kell egyeztetned, hogy tegyék az ONT-t bridge módba. Mindez Érd, FTTH övezet.

Szerk.: Nem egy üzletkötő dolgozik/szórólapozik Érden, szal az ő üzletkötője nem feltétlen lesz azonos a tiéddel.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#44321) Tin válasza Jorus (#44320) üzenetére


Tin
veterán

szóval akkor ugyanott két különböző ember két különböző konfigot kapott... remek:)

neked sincs meg az a szórólap?:)

szerk: vágom, de legalább el lehet indulni egy vonalon:)

[ Szerkesztve ]

(#44322) bl4ze válasza Tin (#44319) üzenetére


bl4ze
veterán

Nincsen már meg a szórólap.

A padláson hozták be a kábelt, ott pedig le a házban kiépített UTP csatin, és onnan be a routerbe (ZTE wifis) és az koax a tv + telefont rádugod ha kell telefon :)

4720 Ft okos csomag. Ha nincsen szórólap hívd az ügyfélszolgálatot.

.:. bl4ze .:.

(#44323) Tin válasza bl4ze (#44322) üzenetére


Tin
veterán

ok, még mindig nem világos, de gondolom akkor az optikát vitték le neked egész a nappalidba, és oda helyezték el a routert.

mennyi ideig tartott a beüzemelés a megrendeléstől?

(#44324) Multibit válasza HUNited (#44316) üzenetére


Multibit
veterán

A SOC elvileg azonos az AC56-al.
Nem azonos, de valóban jó router az N18U.

(#44325) bl4ze válasza Tin (#44323) üzenetére


bl4ze
veterán

Úgy igen, az utp-n hozták le az optikát ott a szerelő megcsinálta, valamit levágott belőle stb. és tesztelte majd utána kötötte be, ment fel rá a ZTE router és a központnál engedélyeztette a szolgáltatást.
Kb. 2 perc és élt a net + tv. Telefont 2 nap múlva kellett hívni, azt elfelejtették.

Rendeléstől számítva ha jól rémlik 8-10 napon belül be volt kötve, pontosan érkezett a szerelő és kedves, normális volt.

.:. bl4ze .:.

(#44326) Jorus válasza bl4ze (#44325) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az "UTP-n hozták le az optikát" nehezen értelmezhető. Ha F668-as ZTE-t kaptál, akkor abba közvetlenül megy az optikai kábel, nem UTP-n csatlakozik.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#44327) bl4ze válasza Jorus (#44326) üzenetére


bl4ze
veterán

A ház falában az UTP csövében! Leírtam. Ott hozta le a padlásról. :Y

.:. bl4ze .:.

(#44328) poli27 válasza Tin (#44315) üzenetére


poli27
veterán

99.99% routeres ont-t fogsz kapni, mivel csak akkor van már nem routeres ha a használtakat dobják ki az efikhez, amik lemondás miatt visszavittek és régi.... tudom mert Digis vagyok ;)

[ Szerkesztve ]

(#44329) HUNited válasza poli27 (#44328) üzenetére


HUNited
senior tag

Elég szomorú. Inkább húzzátok már át Gödöllőn a hálózatot, vagy adjatok olyan routert amit bridge módba lehet tenni. És akkor most nem kéne alter fw-vel hekkelnem a routeremet, hogy elérjem a NAS-t... :)

(#44330) E300TD válasza HUNited (#44329) üzenetére


E300TD
tag

vagy kellene egy rendes router, ami NAT mögül is tud valós IP-t továbbítani :DD

Egyébként a tegnapi "leállás, hibabejelentés" után hívtak a Digisek, már a fejállomásokat szerelik át és náluk vannak az új, gpon ezközök. Remélem nem kamuztak, bár nem hinném, mert egy régi kollégám volt!

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#44331) poli27 válasza HUNited (#44329) üzenetére


poli27
veterán

Nem kell áthúzni a hálózatot. csak ont csere lesz mint írták már többen...

(#44332) HUNited válasza poli27 (#44331) üzenetére


HUNited
senior tag

Elvileg kint lesz az oszlopon az osztódoboz, nem? Tehát ami átalakítja az optikát koaxra. Vagy az is bent lesz?

(#44333) HUNited válasza E300TD (#44330) üzenetére


HUNited
senior tag

Neked is Asus AC56 routered van, nem? Amúgy gőzöm sincs, hogy melyik router olyan, hogy NAT mögül is kilát :) Eleve nem értem, hogy miként teszi, ha egyszer nem ő kezeli a portokat? Ja és elvileg a feltett merlin FW naponta erőszakkal frissíti a DDNS-t, de én óránként akarnám. Így most scriptelni próbálnék (egyenlőre kicsi sikerrel)

(#44334) poli27 válasza HUNited (#44332) üzenetére


poli27
veterán

bent... az ont csinálja...

[ Szerkesztve ]

(#44335) nyilasmisi válasza poli27 (#44331) üzenetére


nyilasmisi
tag

Ez a swap Epon-ról -->Gpon-ra azért érdekes, mert ha egy portot a fejállomáson áttesznek GPON-ra akkor az azon az osztáson lévő összes X20-as dobozon lévő előfizetőt érinti.
Kvázi ha egy port átmegy akkor kutyafuttában mindenkihez aki azon él ki kell menni átszerelni. (Ha valaki nincs otthon akkor lehet hogy napokig nem lesz netje?)
És így sorba az összeset egyesével.

Jól gondolom, hogy csak valahogy így lehet átmigrálni mindenkit?

[ Szerkesztve ]

(#44336) HUNited válasza poli27 (#44334) üzenetére


HUNited
senior tag

Akkor nem értem, hogy miben más, mint a mostani.

(#44337) poli27 válasza nyilasmisi (#44335) üzenetére


poli27
veterán

Csak halkan megsúgom a fejállomás ugyanaz mindkét eszköznél, csak spórolni akartak a végberendezéssel ennyi...

(#44338) poli27 válasza HUNited (#44336) üzenetére


poli27
veterán

olvass utána...

(#44339) Tin válasza poli27 (#44328) üzenetére


Tin
veterán

na, az jó hír akkor. a mostani konfigban egy wrt54gl van switchként a telekomos routerre dugva, az szórja a wifit, viszont a jövőben egy nagyobb switch kell, mert kb 30 végpont van a házban, igaz, egyelőre csak 4-et használok.
de ha az ő routerük tud bridge-et, nekem az is bőven jó, majd később veszek akkor saját routert. a wrt54gl is tud olyan 15 mbps-et wifin, tomatoval kicsit felhúztam az erősségét, így simán beszórja a lakást, meg a hátsó udvart is. a 15 mbit meg bőven elég a mobileszközhöz (a media player meg úgyis kábelen van).

ha viszont digis vagy, van valami jótanács esetleg így megrendelés előtt?

(#44340) Flashget


Flashget
félisten

Alapítás dátuma 1996.09.16. :)

Realme GT Master Edition

(#44341) TeeJay válasza poli27 (#44337) üzenetére


TeeJay
félisten

Szerencsére nem jött be, marad a jóféle GPON 32-es osztással. Szeretettel várjuk panelba is.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44342) Klara_ válasza HUNited (#44313) üzenetére


Klara_
őstag

Ha kifutott akkor mi lesz helyette?

(#44343) Varszegig válasza HUNited (#44333) üzenetére


Varszegig
veterán

Vannak azért routerek, amik megoldják a nat mögötti ddns-t. Pl. a draytek routerei biztosan. De ha jól emlékszem az Asus RT-AC87U is megoldotta, de nem tudom ellenőrizni, mert már bridgeben van az ONT. Synology NAS-oknak sem probléma.

(#44344) HUNited válasza Varszegig (#44343) üzenetére


HUNited
senior tag

Ok, csak ezek alaphangon is 2,3-as szorzók árat tekintve.

(#44345) HUNited válasza Klara_ (#44342) üzenetére


HUNited
senior tag

AC68U

(#44346) E300TD válasza HUNited (#44333) üzenetére


E300TD
tag

TP-link Archer C7 - megoldja

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.