Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45101) Flashget válasza Lala6 (#45098) üzenetére


Flashget
félisten

olvass vissza, többünknél is már megejtették ezt a cserét (nálunk a lakásokhoz az optikát húzták egyelőre) és az is írva van mi az oka, miért lesz jobb társas házakban is a jelenlegi FTTB helyett az FTTH.

Realme GT Master Edition

(#45102) pohár válasza DarkByte (#45088) üzenetére


pohár
félisten

én hétfő reggel rendeltem meg, nekem is csak a visszajelző e-mail jött, azért már szólhattak volna, hogy mi a tököm van :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45103) TheMarci válasza pohár (#45102) üzenetére


TheMarci
addikt

Vagy 2-3 hét volt nekem is a bekötés, addig nem nagyon jelentkeznek, majd egyszer, ha jó lesz nekik, akkor hívnak, hogy holnap jönnének.

Do You Dream?

(#45104) DarkByte válasza pohár (#45102) üzenetére


DarkByte
addikt

Ma reggel voltam bent náluk személyesen, és rákérdeztem ott is. A hölgynek ötlete nem volt mikor érnek oda, majd 15 napon belül egyszer csak jelentkeznek. Ugyanígy nem tudta kideríteni azt sem hol hozzák be a lakásba a vezetéket az adott épületben.

Nekem csak az utóbbi miatt lenne fontos tudni mikor kötik be, mert nem szeretnék a falon kívül egy kábelcsatornát ha már most úgy is bevésetem a falba a kábelcsatornákat. Szerintem azt mondom a szakiknak, hogy ahol most bejön az ajtó felett a kábel TV vezetéke, oda tegyenek fel egy nagyobb dobozt, amiben egy UTP toldó elfér, és onnan vigyenek el egy Ethernet kábelt arra a helyre ahova a router-t szeretném. Ezzel szerintem nagyon nem tudok félrelőni, úgy 90%-ra biztos vagyok benne hogy a lépcsőházban jön fel az összes szolgáltató kábele.

[ Szerkesztve ]

(#45105) pohár válasza TheMarci (#45103) üzenetére


pohár
félisten

jaaa, hogy így megy... akkor várunk türelemmel, jobbat úgyse tudunk :D
meg akkor ugye valakinek otthon is kell maradnia szabin, gondolom én, azt is le kell zsírozni akkor még előző nap, ha tényleg úgy csinálják, hogy hívnak egyszer, hogy majd holnap mennénk

DarkByte... jaja, az a 15 nap mondjuk szerepel a visszaigazolós mailjükben is, hátha tartják magukat hozzá... :U

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45106) TheMarci válasza pohár (#45105) üzenetére


TheMarci
addikt

Azt hiszem úgy volt, hogy nekem is 15 nap volt a határidő, előtte egy nappal hívtak (14. napon), hogy holnap lenne a nagy nap, de lehetett alkudozni, hogy pl. 8-10 között jöjjenek.

Do You Dream?

(#45107) TeeJay válasza Lala6 (#45098) üzenetére


TeeJay
félisten

igen FTTB hálózat lassan meg fog szűnni mert nem a mostani csomagokra van méretezve illetve sok helyen nem gigabit portos switch-ek vannak és nem fognak rá költeni hogy lecseréljék
valamint tetemes áramszámlát fizetnek és azért lesz FTTH belőle

örülj hogy már húzzák be mert csak jobban jársz
optikai szálat kapsz a lakásig ONT-vel és egy fél ország fog irigyelni hogy 1000/200-as neted is lehet fillérekért, olcsó és tökéletes DVB-C digitális TV szolgáltatással
meg telefonnal bár azt nem sokan használják mai világban már

és igen lehet neked most tökéletes a 100-as csomag
de nekem 1000/200 van és nagyon nem tökéletes csúcsidőben a feltöltés mivel már durván kevés a GPON ennyi lépcsőházra osztva

ezentúl nálad is 1lépcsőház kap egy GPON-t vagy ha 60lakásosban vagy akkor 2GPON is kell szerintem

ja és inkább azt írd meg hogy budapesten vagy-e és ha igen melyik kerület melyik lakótelep :R
csak hogy tudjuk merre alkotnak jelenleg

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45108) Cunaja válasza Multibit (#45084) üzenetére


Cunaja
addikt

A Diginet 500 TL. 1043nd V3-al. :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#45109) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Kedves ismerősömnek azt mondták, hogy Csömörön nem fér be a bekötése a "dobozba", így nem tudják hozzá bekötni a Digi-t.
Erre nincs valami megoldás?

Privátban szívesen várnék megkeresést hozzáértőtől az esetleges megoldással. :R

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#45110) Lala6 válasza TeeJay (#45107) üzenetére


Lala6
őstag

Köszönöm a részletes választ, bevallom nem követtem a topicot mostanában.
Nekem most is jó így ahogy van, az én szemszögemből csak a szolgáltató fog vele nyerni, én meg kapok még egy kütyüt, amit be kell dugni a konnektorba. Nem lesz több TV csatorna, nem lesz gyorsabb a net (ha csak elő nem fizetek nagyobb csomagra), a telefont meg annyira nem használtuk, hogy már le is mondtam.

A helyszín: Budapest, Kőbánya, újhegyi ltp.

(#45111) TeeJay válasza Lala6 (#45110) üzenetére


TeeJay
félisten

zsír akkor 19. ker és 18. ker után 10. kerületben is nekiláttak
oda járunk gyerekkel iskolába Havannáról és szoktam látni minden reggel halom DIGI autó megy már oda kifelé
jelenleg lehet hogy elég számodra a 100-as csomag viszont ha egyre több 200-500-1000-es előfizető lesz ilyen nyomott árak mellett illetve láthatod csomagban az 1000-es milyen ajánlattal megy
úgy biza hamarosan kevés lesz a régi ONT-s FTTB kiépítés és kell minden lakásba az ONT meg az FTTH

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45112) MDanny


MDanny
senior tag

Már fent vannak az őrbottyáni címek az online megrendelésnél, gyors volt. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#45113) Zoshi85 válasza Lala6 (#45098) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Folyamatosan alakítják át a Panel lakásokat is ftth-ra, optikára. Nálunk is behuzták már a kábeleket, dobozok fentvannak, és azóta csönd. Bp 18.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#45114) Lala6 válasza TeeJay (#45111) üzenetére


Lala6
őstag

Én ma reggel egy csomó NAV-os autót láttam, Kőbánya, így szeretlek :D

(#45115) poli27 válasza MDanny (#45112) üzenetére


poli27
veterán

október elején indul, ma kezdik szórólapozni....

(#45116) Flashget válasza TeeJay (#45111) üzenetére


Flashget
félisten

vagy megszüntetik idővel a 100-ast és a 200-as lesz a legkisebb csomag amit 100-as árán kapunk meg..legyen már akkor az UPC-nek egy odabaszós pr. :D

Realme GT Master Edition

(#45117) TeeJay válasza Flashget (#45116) üzenetére


TeeJay
félisten

felesleges lenne, jó ideig teljesen alap lesz a 100-as csomag mert nagyon sok helyen 100-as WAN portos routerek vannak és csak a sok gebasz lenne ha mindenkinek kapásból 200-at adnának a cucc meg nem bírja és örökké jönne a hibabejelentés.

akárhogy nézem ~94megabites csutka sebességgel 42GB lejön 1 óra alatt
úgyhogy még 4K filmekhez is bőven használható lesz 8-10év múlva is
pláne youtube meg egyebek, de még torrentre is ilyen király feltöltéssel

UPC nem lesz konkurencia mert még vagy 2évig tuti nem lesz DOCSIS 3.1, ráadásul elég sok átalakítás kell majd nekik hozzá a kábelezésen is meg minden eszköz csere, és ott is csak 10/2,5gigabit osztott kapacitás lesz és nem fog UPC 200megabiteket adni kezdő csomagban mert ők nem az a kategória

de ha azt nézzük hogy a DIGI sima GPON hálózat bőven elég ilyen csomagokhoz akkor ED3.1-et se most fogja UPC behozni mert akkor már DIGI-nek 10G GPON kellene már most pedig mégsem :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45118) k-dani


k-dani
csendes tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Évek óta van digi előfizetésem társasházban (Diginet 100+telefon+tv). A lakásba csak egy koax és egy UTP (?) kábel jön, ez utóbbi van egy kis műanyag dobozban szétosztva netre és telefonra. A net kábelére én raktam a saját routeremet, a szolgáltató nem adott semmilyen eszközt (nem mintha kellene). PPOE van beállítva, megy is rendesen, viszont azt csak mostanában vettem észre (eddig is így volt? vagy csak most lehet látni a routerben, amit nemrég frissítettem openwrt-re?), hogy a routerben látható WAN IP cím (100.x.x.x) nem ugyanaz, mint amit az internet felől lehet látni (94.x.x.x). Így a port forwardok sem fognak működni? Mert egyenlőre nem működnek. Ha valaki elmagyarázná a szituációt viszonylag érthetően, kevés rövidítéssel, akkor hálás lennék.

(#45119) DonMaster válasza k-dani (#45118) üzenetére


DonMaster
addikt

NAtol-va vagy, hivd fel a Digi-t és mond nekik hgoy publikus ip cimet kérsz mert ez igy neked nem jo,
emiat nem mennek a portforwardok stbsbt, a 100. -as ip-k a Nat-olt ip cimek. azért látszik külsöre más.
és mint irtad nem mennek a portforwardok , tehát ez tuti ez, telon bezsolsz, 1-2ora ora max 1 nap és máris jo lesz.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#45120) Lackooo84 válasza E300TD (#45046) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ez semmi. :D A 2.4 és 5GHz-en is én vagyok a "legmagasabb".

Amúgy vicces, hogy nálad mindenki az 1-6-11-es csatornán van. :D

The Truth is out there...

(#45121) k-dani válasza DonMaster (#45119) üzenetére


k-dani
csendes tag

NAtol-va vagy, hivd fel a Digi-t és mond nekik hgoy publikus ip cimet kérsz mert ez igy neked nem jo
Köszi a gyors választ. És akkor ezt csak így ingyen megcsinálják?

(#45122) k-dani válasza k-dani (#45118) üzenetére


k-dani
csendes tag

Továbbá olvasok itt mindenféle lakáson belüli digis eszközökről meg rövidítésekről és lépcsőházban kirakott értesítésről hálózatátépítésről. Ez azt jelenti, hogy egyszercsak nálunk is átépít majd valamit a Digi, és kapok majd valami eszközt? Csak azért kérdem, mert hamarosan kisebb lakásfelújításba kezdek, és ha tudom, hogy valamire (például új kábelre stb.) fel kell készülni, akkor aszerint tervezek.

(#45123) DarkByte válasza k-dani (#45121) üzenetére


DarkByte
addikt

Igen, ez ingyenesen visszaállítható. Spórolnak a publikus címekkel, így alapból most már mindenki NAT-olt címmel kezd. Én is most amikor megrendeltem jeleztem hogy nem NAT-olt címmel kérem.

(#45124) Flashget válasza k-dani (#45122) üzenetére


Flashget
félisten

Annyi változást hoz ez neked majd egyszer valamikor, hogy a most 2db bemenő kábel helyett lesz 1 db ami ráadásul kisebb átmérőjű mint a koax...vagyis ott fogod elvezetni ahol most mennek a kábeleid és a jelenlegieket megszünteted. És kapsz majd egy ONT-t ami elosztja a netet,tv-t telefont.
Vagyis a jelenlegi FTTB (társasházi) rendszert megszüntetik és lesz FTTH (családi házas) rendszer. Ennek az előzményeit láthattad, hogy a Digi elkezdte az optikát az emeletekre húzni van ahol már a dobozokat is felszerelték.

Realme GT Master Edition

(#45125) Flashget válasza DarkByte (#45123) üzenetére


Flashget
félisten

Nem spórolnak, hanem konkrétan kezdenek elfogyni az ipv4-es címek.

Realme GT Master Edition

(#45126) Lackooo84 válasza Flashget (#45124) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nekem a koax meg az utp van ahol 90 fokban van sarokban elvezetve, ajtótokon átűzve stb, nem hiszem, hogy az optikával ezt meg tudnám tenni.

The Truth is out there...

(#45127) E300TD válasza Lackooo84 (#45126) üzenetére


E300TD
tag

Nem kell kötelezően változtatni a kábelezésen. Odateszed az ONT-t, ahol most bejön a lakásba a kábel , bele a mostani lan és a koax és kész.

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#45128) qqcqqc válasza E300TD (#45127) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ja csak pl nálunk 2 ponton jön be, egyiken a lan, a másikon a koax.
A koax falon belül vezetve, a lan bevezetve a beépített szekrénybe.
És ahol bejönnek, az a bejárati ajtó tetejénél 2 pont, nincs se kis polc, se konnektor.

[ Szerkesztve ]

(#45129) kovadika


kovadika
őstag

Üdv.
Tegnap kötötték be a digi200-as netet. megmérték a sebességet beállították laptopon a kapcsolatot, nem volt gond vele. Elmentek, majd utána 5 perc se telt el, megszakadt a kapcsolat. Azóta folyamatosan csinálja, változó időközönként. Friss a driver, közvetlen vezetékkel jön a laptopra a net, újracsatlakozás, új hálózat létrehozása se segített. Win10-es oprendszer van. Valaki tud valammi segítséget?
[link]

(#45130) Lackooo84 válasza E300TD (#45127) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Sajnos ott a környékén sehol sincs konnektor... :(

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#45131) Lackooo84 válasza qqcqqc (#45128) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ja tök ugyanígy van nálunk is, annyi különbséggel, hogy van polc, meg van régi matáv dugalj, de konnektor nincs.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#45132) Cunaja válasza kovadika (#45129) üzenetére


Cunaja
addikt

WAN Miniport (PPPOE) legyen aktív az eszközkezelőben és mellette egy ethernet hálózat legyen engedélyezve.

Nálam annak idején ez volt a gond, hogy a win10 letiltotta a (PPPOE) miniportot.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#45133) Roshan


Roshan
tag

Üdv.
Napokba új laptopot szeretnek vásárolni, tudna 1-2 olyan forumozo segíteni akinek legalabb 500 de inkább 1000es nete van?
Csak arra lennek kíváncsi hogy egy 5400rpm-es winyoval milyen letöltési sebességet erek el, es hogy egy 7200al mit lehet elérni. Előre is köszönöm a segítséget!

(#45134) poli27 válasza Roshan (#45133) üzenetére


poli27
veterán

Ilyen neteknel sztem ssdben gondolkodj...

(#45135) Roshan válasza poli27 (#45134) üzenetére


Roshan
tag

Van ssd-m ami a régi gepbol atkerul az ujba de 120gb-os, az csak Windowsnak van, meg nem olyan olcsó egy 1tb-os ssd hogy mindenki vegyen ilyen nethez☺ csak azért kérdeztem ezt meg hogy 500ra vagy 1000re.emeltessem a mostani 200at, amit kiszolgal a winyo olyanra alittatnam..

(#45136) E300TD válasza Roshan (#45135) üzenetére


E300TD
tag

Az én mérésem szerint 500-ig nincs különbség(vagy nagyon minimális):

ThinkpadT500/P9600/8Gb/120GB Kingson SSD:

Dell E5410/I5/6GB/160 GB WD HDD - 5400:

Más szempontból pedig legalább 3x gyorsabb SSD-bel, boot time stb.

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#45137) Flashget válasza Lackooo84 (#45130) üzenetére


Flashget
félisten

viszont van hosszabbító...

Realme GT Master Edition

(#45138) Flashget válasza Roshan (#45135) üzenetére


Flashget
félisten

500-al kezdtük, majd felmentünk 1000-re most 500 van.
az én tapasztalatom alapján tök felesleges az 1000-es net per pill...pr célokra a legjobb viszont.

Realme GT Master Edition

(#45139) __Keskin__ válasza E300TD (#45136) üzenetére


__Keskin__
tag

A speedtest méréskor nem számít, hogy ssd vagy hdd van a gépben. (amit látsz eltérést az nem az)
De nézd a jó oldalát a boot időd és a programok töltése rugalmasabb lett :D

(#45140) Lackooo84 válasza Flashget (#45137) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az előszobában a bejárati ajtó mellett nem lenne szerencsés egy hosszabbítót kerülgetni, meg az hogy nézne már ki. :D

The Truth is out there...

(#45141) kovadika válasza Cunaja (#45132) üzenetére


kovadika
őstag

Szia
A wan port aktív, nemvolt letíltva.
Linkelek még 2 képet hogy lásd
[link]
[link]

(#45142) TeeJay


TeeJay
félisten

edzőteremből hazafelé 18. ker Gloriett lakótelepen 6darab DIGI-s furgon állt egymás mellett :D
szerintem ott is készül valami, ennyi szerelő nem megy ki ha kicsi hiba van :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45143) PeterPH válasza TeeJay (#45142) üzenetére


PeterPH
senior tag

Szokás szerint messzemenő következéseket vonsz le alaptalanul.
Egyszerűen csak ott van az egyik központjuk.
[link]

(#45144) TeeJay válasza PeterPH (#45143) üzenetére


TeeJay
félisten

Milyen központ mikor 19.keruletből járnak ki?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45145) PeterPH válasza TeeJay (#45144) üzenetére


PeterPH
senior tag

Szerinted a képet véletlenül linkeltem?

(#45146) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!
Az miért van, hogy az új fehér modemmel megy rendesen a net a laptopon, majd feltelepítem a routert, hogy a mobil is kapjon netet és miután visszadugom a kábelt a laptopba és a modembe akkor nem csatlakozik, csak a routeren keresztül?
Köszönöm szépen!

(#45147) Lackooo84 válasza Zsocy155 (#45146) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha nem disconnect-elsz mielőtt kihúzod a kábelt, akkor kell egy kis idő, amíg elfogad új eszközt.

The Truth is out there...

(#45148) Zsocy155 válasza Lackooo84 (#45147) üzenetére


Zsocy155
őstag

Úgy érted, hogy router telepítés után amikor visszadugom a modemből jövő kábelt a laptopba akkor kell neki idő?

(#45149) Cunaja válasza kovadika (#45141) üzenetére


Cunaja
addikt

Nekem így sikerült!
Digit töröld, majd az ethernet hibakeresés. Ezután talált egy hálózatot, de a sebesség nudli volt ilyenkor még.
Új kapcsolat>szélessávú kapcsolat, itt ne a böngészés az interneten válaszd, hanem az új kapcsolatot.
Most jöhet a PPPoe és az azonosító meg jelszó. Ezután már ment rendesen.
A hivatalos menete: [Digi Win10]

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#45150) Lackooo84 válasza Zsocy155 (#45148) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Igen. De ha mielőtt kihúzod a kábelt nyomsz egy disconnect-et (szétkapcsolást), akkor nem kapsz 651-es hibát percekig, hanem rögtön tudsz kapcsolódni másik eszközzel.

The Truth is out there...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.