Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) Zsocy155 válasza Lackooo84 (#45150) üzenetére


Zsocy155
őstag

Rendben. Köszi szépen.

(#45152) TeeJay válasza PeterPH (#45145) üzenetére


TeeJay
félisten

ott panel lakások vannak semmiféle telephely
semmi kiírás nincs sokszor sétálok ott úgyhogy nem tudom honnan az infód de én nem vágom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45153) kovadika válasza Cunaja (#45149) üzenetére


kovadika
őstag

Szia
ha ellenőrzi az ethernetet, nem talál semmit: [link]
utána ha uj kapcsolatot állítanék be, ezt írja ki, megint csak semmi találatot: [link]
Megpróbáltam aszerint ahogy a digi oldalán írják, de ugyancsak az az eredmény ami eddig volt.ott azt írja h az ethernet kacsolat csatlakoztatva, stb
nálam az folyamatosan azonosítatlan hálózatként írja, és nincs internetkapcsolattal.

(#45154) poli27 válasza kovadika (#45153) üzenetére


poli27
veterán

sztem vegyél egy routert azt megoldja a kínlódásodat, és helyhez se vagy kötve...

(#45155) Cunaja válasza kovadika (#45153) üzenetére


Cunaja
addikt

Utolsó lehetőség, ami ötlet van még.
Az eszközkezelőből kitörlöd a Killer e2200 Gigabit Ethernet Controller drivert, majd kihúzod a lan kábelt. Ezután újraindítod a gépet.
Csatlakoztatod a kábelt és találnia kell hálózatot. Ha nem talál, akkor most csináld amit a Digi ír. Ha ezután sem jó, akkor vagy sikerül egyszer a leírtak alapján megoldani, vagy tényleg vegyél routert. A jövőre is gondolva olyat vegyél, ami viszi rendesen a sávszélességet és ne hagyd magad átverni vásárláskor. Hiába Gigabites a router, ha nem viszi tartósan a nagy sebességet. ( 500-100Mbps). Javaslom [ezt az oldalt].

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#45156) upc8823 válasza E300TD (#45136) üzenetére


upc8823
tag

laptop procija gyenge 2magos kicsi
azért ajánlja digi is nagyobb sebeséghez i7 procit és SSD meghajtot

[ Szerkesztve ]

(#45157) kovadika válasza Cunaja (#45155) üzenetére


kovadika
őstag

Megpróbáltam amit javasoltál, de ha lehet, csak rontott a helyzeten. Most eltűnt eszközkezelőből az ethernet, és sehogy se tudom feltelepíteni, ismeretlen eszközként jelzi csak. mivel wifim nincs jelenleg, így most nincs net se a gépen, usb-n osztom meg a mobilnetem telóról.

közbe amilyen szerencsém van, a windows telepített valami nagy frissítést is win10hez, megváltozott a gépházban a dolgok, és azóta kb használhatatlan a gépház/vezérlőpult, egyszerűen kb lefagy ha beszeretném hozni, vagy 10-20 perceket kell rá várni.

[ Szerkesztve ]

(#45158) Flashget válasza Lackooo84 (#45140) üzenetére


Flashget
félisten

Előszobában nyitott szekrény amin mindenféle kacat volt csak. Tavaly nagy szoba felújításnál ki lett találva minden Digis cucc, router, elosztó kerüljön ki az előszobába ne a fej mellett legyen a wifi. ;)
Oké a lomos szekrényt kipakoltam.
15cm-es fő tartó falat átfúrtam 4db kábelnek (szomszédok nagy örömére) egyikbe ment a hosszabbító kábele mert csak a nagy szobából tudtam áramot vinni a legegyszerűbben a két végére rákötöttem a csatlakozókat. Majd a leolvadós frázis kergetős meg mittudom én milyen csodákra képes :D elosztót dugtam rá azokra 3 db eszközt. Másik 3 lukba ment UTP és 2db koax kábel.
Így a wifi már nem duruzsol a feje mellett a páromnak, a lányom is netezhet hajnali 2-ig és kikapcsolja a cuccot ha eszébe jut. :D
Mindent meglehet oldani ha akarja az ember..bejárat mellé is rakhattam volna, ha nincs ott eleve egy egy ajtós ruhás szekrény. :D De mivel minden kábel ott jön be a lakásba mögötte, ha egyszer jönnek az optikát bekötni pakolhatjuk el a szekrényt meg a hűtőt is.

Realme GT Master Edition

(#45159) Flashget válasza upc8823 (#45156) üzenetére


Flashget
félisten

de azt nem írja, hogy laptophoz való procinál, mert volt aki az asztali 3570-es procit akarta I7-re cserélni, mert a Digi azt írja :)

Realme GT Master Edition

(#45160) TeeJay válasza Flashget (#45158) üzenetére


TeeJay
félisten

nálunk jobb mert itt az ajtó fölött szokták befúrni a falat a DIGI-sek és az ajtó előtt előszoba van aztán ajtó fölé lazán tehető a DIGI ONT és a biztosíték dobozból lehet kihozni konnektort
én így fogom megcsinálni hogy az ajtó felett lesz az ONT odáig jön be az optikai szál és a LAN meg a nagy szobából teljesen odáig ki lesz vezetve illetve a 3 szobányi koax is onnan fog indulni egy3-as osztóval így az ONT-től csak egy kis 20-30centis koax kábel kell az ONT-re vagy ha találok kétoldalon menetes F csatlakozót akkor egyből az ONT koax csatlakozóra kötöm a 3-as osztó bemenő csatlakozóját és csá

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45161) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

Tavaly nyáron kötötték be nálam a DigiNet100-ast, azóta 2700 forintot fizetek érte havonta. Viszont most ránéztem a szolgáltató honlapjára, és látom, hogy ez a csomag 2160 forint .... árcsökkenés volt ? Várható hogy nekem is változni fog ? Most kaptam a csekket, azon még 2700 forint szerepel ...

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#45162) TomBond válasza CartmanLand0 (#45161) üzenetére


TomBond
aktív tag

Ha egy kicsit tovább olvasol, az is oda van írva, hogy "A TELJES HŰSÉGIDŐ ALATT!"
Szóval ez az ár, a 24 hónap hűséggel ennyi. Ha fönt ráklikkelsz a "hűség nélkül" gombra, akkor megkapod, hogy az ár: 2700 Ft.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#45163) CartmanLand0 válasza TomBond (#45162) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Igen, valóban, köszönöm :R :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#45164) szankorn


szankorn
csendes tag

Sziaszok,

Kis segítségre lenne szükségem,

Korábban 100/100as Digi volt kötve és egy Asus Ac56U friss Tomato firmware-el.
A múlt héten felemeltettem 500/200ra a hardver maradt alatta.

A szerelők mikor itt voltak kb 260/200 at mértek mind közvetlen gépre (i5 4g RAM gigabites hálókártya) mind a routerre kötve.
Azt mondták ez a gép hibája, teszteljem és ha nem javul jelentsem be.

Na most a mai napra a gépre kötve sikerült egy 470/200at mérnem, de a routeren továbbra is a 275/200 a max.
Teszteltem másik Asus routeren, "sajnos" azon is tomato van jelenség ugyanaz.

A kérdés az lenne a routernek van baja vagy beállítás kérdése esetleg, avagy a szolgáltatás nem megfelelő?

Speedtest:

Dolgozz meg jól a napi béredért. Ha egy fikarcnyival is kevesebbet teszel, az már lopásnak számít.

(#45165) poli27 válasza szankorn (#45164) üzenetére


poli27
veterán

a hw nat be van kapcsolva? nem tudom tomato tudja e de úgy rémlik igen, de ha nem akkor tedd vissza a gyári asus softot és megoldja a problémát...

(#45166) Cunaja válasza szankorn (#45164) üzenetére


Cunaja
addikt

Ezért cseréltem a routert! A CPU nem bírta a sebességet! Ugyanez a jelenség volt nálam is. Hiába gigabites, ha 200-250 fölé nem megy.
Most átlag 490-540 a letöltés , 205-220 a feltöltés.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#45167) szankorn válasza Cunaja (#45166) üzenetére


szankorn
csendes tag

Mire esett a választás?

Dolgozz meg jól a napi béredért. Ha egy fikarcnyival is kevesebbet teszel, az már lopásnak számít.

(#45168) qqcqqc válasza szankorn (#45167) üzenetére


qqcqqc
őstag

A tied gyári fw-vel biztos tudna 800-at is, Tomatoban van hw nat?

(#45169) Calogero válasza szankorn (#45167) üzenetére


Calogero
addikt

Nincs semmi baj azzal a routerrel, csak rossz az fw rajta. Tomatoban nincs Hardveres NAT.
Gyári FW-vel ezt tudja

(#45170) Mate válasza Calogero (#45169) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem is 56u van. 940/220-nál volt a vége.

(#45171) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

XVII. kerületben másnak sincs nete pár perce? F668 ISP Time Out üzenettel dühít...

üdv, adika4444

(#45172) cadj92 válasza adika4444 (#45171) üzenetére


cadj92
csendes tag

17. ker Rákoskert, nincs net 5-10 perce.

(#45173) szankorn válasza Mate (#45170) üzenetére


szankorn
csendes tag

Mindenképp a gyári kellene? Esetleg Merlin DDWRT?

Dolgozz meg jól a napi béredért. Ha egy fikarcnyival is kevesebbet teszel, az már lopásnak számít.

(#45174) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Ismerősöm miatt kérdezném, hogy a 12. kerületben már van valakinek bekötött net szolgáltatása és ha igen jól működik?

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#45175) goop válasza Mate (#45170) üzenetére


goop
őstag

Nekem 18u, tomato, és hasonló sebességek, mivel van benne hw nat...

(#45176) adika4444 válasza cadj92 (#45172) üzenetére


adika4444
addikt

TV és teló nálad megy?
Itt azok rendben vannak, előbb még tv se volt, de egy második restart a tv-t visszahozta....
Milyen modemed van? Ha tudod akkor nézd meg benne hogy mit ír hibának hogy miért nem tud csatlakozni, kíváncsi lennék mindenkinek ugyanazt írja-e...
Köszi

üdv, adika4444

(#45177) Flashget válasza szankorn (#45173) üzenetére


Flashget
félisten

Sokszor volt már róla szó...custom fw-k nem tudnak 500-1000-es net miatt a hw natot így azt csak gyári tudja, ami ezáltal kompromisszumot követel a használójától.
vagy használsz gyári fw-t és lemondasz a custom fw előnyeiról vagy maradsz annál a sebességnél ahol a custom fw még jó volt.

Realme GT Master Edition

(#45178) cadj92 válasza adika4444 (#45176) üzenetére


cadj92
csendes tag

Tv, teló van. Fekete zte modem van, asus rt-n18u kezeli a pppoe-t. Timeoutokat, modem hangup-ot ír.

(#45179) adika4444 válasza cadj92 (#45178) üzenetére


adika4444
addikt

Ahham.
Visszatért 1-2 perce, indítsd újra az eszközöket és utána sztem nálad is jó lesz ha eddig nem javult meg.

üdv, adika4444

(#45180) ezso válasza < CyberBob > (#45174) üzenetére


ezso
tag

A XII. kerületben nagy csúszás van. A 30nap helyett már több mint 2,5 hónapja várok.
Pár helyen már bekötötték, de van egy Facebook csoport, ott tudsz tájékozódni.

[link]

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#45181) goop válasza Flashget (#45177) üzenetére


goop
őstag

Azért mert offba tettem az írásom, ha értő mód olvastad volna, nem szajkóznád a fals infókat. Tomato és merlin-hgg is tudja a hw natot, főleg hogy utóbbi a gyárira épül teljesen. (Asusra értve, mivel azokról volt szó.)

[ Szerkesztve ]

(#45182) adika4444 válasza adika4444 (#45179) üzenetére


adika4444
addikt

Na eddig tartott, remélem XVII.-ben mindenki kinetezte magát:W ugyan is megint nincs net, az ISP TIME OUT üzenet viszont változatlan. És változatlanul dühít!

üdv, adika4444

(#45183) Calogero válasza szankorn (#45173) üzenetére


Calogero
addikt

Itt kérdezd meg [link]

[ Szerkesztve ]

(#45184) somnia válasza adika4444 (#45182) üzenetére


somnia
őstag

...és ha a fejed a falba vered, akkor előbb lesz net?

(#45185) rento válasza szankorn (#45173) üzenetére


rento
őstag

Tomato hw nat:
Advanced -> Miscellaneous -> CTF (Cut-Through Forwarding)

(#45186) kevinium válasza rento (#45185) üzenetére


kevinium
aktív tag

A hw nat az nem ugyanaz, mint kikapcsolni a csomagok crc ellenőrzését... Persze nem ez van odaírva, meg lehet, hogy kisebb lesz a késleltetés, de ezt csinálja: kikapcsolja a crc ellenőrzést, míg hw nattal meg az összes csomagot leellenőrizné...

(#45187) Mate válasza szankorn (#45173) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem is Merlin van rajta.

(#45177) Flashget: Mint előttem is mondták, ez nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#45188) adika4444 válasza somnia (#45184) üzenetére


adika4444
addikt

Lehet ennek varázsereje volt:DDD, de 14:00 után valamivel visszatért és azóta is hasít...

üdv, adika4444

(#45189) Rison77


Rison77
senior tag

Az elmúlt pár napban tapasztalt valaki folyamatos felbukkanó iszonyat laggspike áradatot külföldre irányulóan? Szerintem országos probléma lehet, mert 2 ismerősöm is az ország 2 különbőz pontjáról szintén tapasztalta. Teamspeak-en folyamatosan kommunikálva, ami szintén szétesik, elvileg franciáknál van a szerver, traceroute-ot használva . Egyéb internet kapcsolatot igénylő szolgáltatásnál is hasonló 400-600 ms pingek a 20-30 helyett.. Mivel az elmúlt 2 napban már folyamatos, és elviselhetetlen volt , írtunk a diginek mindent dokumentálva, hogy kifele bizony valami probléma van, de ők hihetetlen gyorsasággal válaszoltak, hogy bizony a probléma nem náluk van, ne náluk keressük, vegyük fel a kapcsolatot a külföldi isp-vel. Az a probléma, hogy csakis kizárólag a digi felhasználók tapasztalják ezt, szóval mert amíg 3 digis szenved 1600ms pinggel a másik 30 ember upc,thome, vígan rohangál 30 ms-el.

(#45190) kevinium válasza Rison77 (#45189) üzenetére


kevinium
aktív tag

Milyen csomagok (digi-s csomag, internet-előfizetés), milyen routerek, mekkora forgalom közben jelentkezik, (teamspeak mellett mekkora a forgalom, kihasználtság) és az adott szerveren mások laggolnak-e másik szolgáltatónál és/vagy másik országban? Csak lag van, vagy csomagvesztés is? És másik országban, szolgáltatónál lévő szerverrel mi a helyzet?

Attól még simán elképzelhető, hogy egy másik internetszolgáltató elkonfigolt valamit amitől a digihez rossz-felé mennek az adatok (csomagok)... Csak kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#45191) LEON-T válasza Rison77 (#45189) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Nalam is ez van. Kulfold eleg ramaty lett.
En mar 1 honapja tapasztalom, de 2-3 napja meg rosszabb lett.
:((

(#45192) Vigilante


Vigilante
őstag

Holnap jönnek a DIGI-sek bekötni az 1000-es netet. Kérdésem annyi, hogy itt XII.ker kertes családi házban, egy ilyen placcon ezt miként képzelik el? Pl, ha nem akarunk tartóoszlopokon kábeleket lógatni?

Kalkulációm szerint egy 100 méter kábel elkél. :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#45193) poli27 válasza Vigilante (#45192) üzenetére


poli27
veterán

ha nem akarsz légkábel, akkor ki kell csövezned az utcára a villanyoszophoz behúzószállal egy kpe csövet. különben levegőben megy be....

(#45194) Rison77 válasza kevinium (#45190) üzenetére


Rison77
senior tag

Konkrét példát felhozva, pl. world of warcraft, aminek most jelenleg olyan 20-30 Kb/s a sávszél kihasználása., és más nem fut mellette csak a ts aminek még kb ennyi sincs..Router nincsen nálam, többieknél előfordul. Csomagok általában 200 és 500-as. Más szolgáltatónál nem tapasztalják , csak a digis felhasználók. Csomagvesztés is tuti, hogy van mivel ilyenkor megszakad a szerverrel a kapcsolat, és a ts is kidobál 1-1 pillanatra. ts-nél pl. csomagvesztés 40-45% kizárólag a digiseknél.

(#45195) Vigilante válasza poli27 (#45193) üzenetére


Vigilante
őstag

Van gégecső fel a házig, azon jön most is, csak ugye van már egy lakója, de az megy a levesbe úgy is. Az is megfelel? :U

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#45197) Kastylx válasza Rison77 (#45189) üzenetére


Kastylx
csendes tag

Hali!

Nálam pontosan ez van!
Tegnap előtt volt egy 30-60 perc amig nem volt net, azóta rettenet szar. MMORPGben veszem észre csak, főleg estefelé, 20 percenként akár 2k ms is befigyel. WoW privát szerveren játszok, 2 különböző külföldin, egyik frankfurt, másik azt hiszem franciában van, rettenet kegyetlen, kapok 5-60 sec skilldelayeket, még cset se megy, aztán vagy DC vagy megjavul de kezdődik minden elölről.

Már routerre gyanakodtam. 300as csomagom van azt hiszem, router 100at kezel, nem mintha az nem lenne elég wowozni. Amikor a lagpsike befigyel gyors alt tab és youtube stb minden süvít ahogy szokott, viszont mikor vissza alt-tabozok a játék még mindig laggol mint a barom.

Remélem gyorsan megoldják mert nem köt a hűség.

szerk
most látom nektek is wow, véletlen nem atlantiss és vagy warmane wotlk?

[ Szerkesztve ]

(#45198) rento válasza kevinium (#45186) üzenetére


rento
őstag

Értem. Köszönöm a felvilágosítást, nem tudtam hogy pontosan mit csinál a ctf. Nekem csak az volt a lényeg, hogy így kitudja hajtani az 500as netet.

(#45199) LEON-T


LEON-T
aktív tag

Amivel jatszom, abban van lehetoseg gatewayt allitani.Frankfurt, Paris, Amsterdam,London,Milano.stb Mindegyiknel csinalja.
Ugy vettem eszre leginkabb este csinalja. Erosen kapacitas gyanus.

(#45200) kevinium válasza LEON-T (#45199) üzenetére


kevinium
aktív tag

De ugyanannál a szolgáltatónál vannak az idegen-oldali "gateway"-ek, vagy különbözőeknél?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.