Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45351) Lackooo84 válasza pohár (#45348) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mikor anno 100/100-ról váltottam 200/100-ra, nekem másnapra adtak időpontot, és jöttek is. Nem is értettem, hisz akkor is el voltak maradva a bekötésekkel. 500-ra váltásnál meg már nem kellett kijönniük ugye, az pár órán belül megvolt.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#45352) pohár válasza Lackooo84 (#45351) üzenetére


pohár
félisten

hát reménykedem, mást nem tudok tenni... :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45353) djapor96


djapor96
őstag

Ez a smtp 25 port szűrés továbbra is fenn áll... :(

Tiszta kőkorszak....
Nem tudom a mobilomról, otthon a céges leveleket elküldeni... botrány...

Nem született az elmúlt 1 évben valami megoldás?

Remélem most, hogy felszabadították a szolgáltatói kábelcsatornákat, a főút túl oldaláról hamar betör a UPC hozzánk.... Vagy lehet, hogy lekartelezték, hogy mindenki marad a seggén... :((

[ Szerkesztve ]

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#45354) Varszegig válasza djapor96 (#45353) üzenetére


Varszegig
veterán

Akkor leírom Neked itt is: igazad van tiszta kőkorszak. Az hogy van még hely, ahol 2016-ban a 25-ös portot használják. És nem követelnek meg minimum egy ssl-t, 465-ös portot.
A upc jó példa, ők a saját levelezőjükön sem tudtak évekig túllépnbi a 25-ös porton. Tiszta kőkorszak:)

(#45355) maxima válasza Varszegig (#45354) üzenetére


maxima
tag

Hali!

Kőkorszak ide vagy oda, ha én azonosítom magam mint előfizető, akkor a
szolgáltatóm smtp szerverének kutya kötelessége lenne elküldeni a
levelemet bárhol is vagyok éppen a világon.
Helyette most vagy webmail-ra vagy valaki más smtp szerverére vagy
kényszerítve ha nem a Digi IP tartományából akarsz levelet küldeni. :(

(#45356) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Holnap kérni fogom a Diginél, hogy a Huawei ONT-t router módból bridge-be állítsák át.
Amikor ez megtörtént, az utána kötött routert ugyanúgy konfigurálom, mintha sima modemet adott volna a szolgáltató, ugye?
Router wan portba dugom ami az ONT-ből jön, és szépen végigmegyek a beállításokban. Vagy nem?
Köszönöm!

(#45357) poli27 válasza intensa_man (#45356) üzenetére


poli27
veterán

:K

(#45358) McLaca


McLaca
őstag

Miskolc - Avas III: döglődik a net, TV szintén halott (dvb és az analóg is, de hát az is a digitálisból van "analógizálva" :) ). Letöltés 4-5Mbps, de erősen akadozik, ugyanakkor nincs packet loss. Viszont a feltöltés az megy maximumon.
Valaki hasonlót tapasztal, vagy a házban halt meg valami? (FTTB hálózat.)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#45359) Scooter válasza McLaca (#45358) üzenetére


Scooter
tag

Avas városközpont is döglődik, de már tegnap este óta. Meg mondták, hogy a Győri kapu felé szintén.
Kétlem, hogy lépcsőházi probléma.

(#45360) Xero válasza McLaca (#45358) üzenetére


Xero
nagyúr

Nálam is meghalt a server (Miskolc belváros).
Felhívtam őket, elviekben televíziós központi problémáról tudnak, net-ről nem.

Alig érem el a gépet, de ping rendben, csak a sávszél esett be 5Mbps alá.

[ Szerkesztve ]

(#45361) zsolt501 válasza Xero (#45360) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szegeden sem túl rózsás most, legalábbis itt ahol lakom, kb. a felére esett a sávszélesség mint szokott lenni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#45362) mikk2000 válasza Xero (#45360) üzenetére


mikk2000
őstag

Szintén ott, szintén annyi... :)

(#45363) Danex válasza Xero (#45360) üzenetére


Danex
addikt

Tiszaújváros is gatya, pont vezetékezünk már azt hittük az Antenna kábelt elcseszerintettük. De most már a net is borzalmas. Éveken át semmi gond nem volt, remélem magukhoz térnek.

(#45364) Shovalije válasza Danex (#45363) üzenetére


Shovalije
csendes tag

Szintén városi, és erős túlzás, hogy évekig nem volt gond. Pár hete is szarakodott ugyan így meg miskolcon is.

(#45365) Varszegig válasza maxima (#45355) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem kell szolgáltatói emailt használni. Csak a baj van vele. De most nem ez volt a kérdés, hanem a céges mail elérése 25-ös porton át.

(#45366) tomee987 válasza Danex (#45363) üzenetére


tomee987
tag

Nekem csak net van tőlük (Miskolc, belvárosában) tömbházas. De kb. 3-4 órája magas válaszidő, ingadozó sávszélesség a jellemző. YouTube, Indavideo videók megnézése itt szinte lehetetlen.
Böngészés még csak-csak működik.
Sajnos hónapokkal ezelőtt is volt sávszélesség gond. :(

[ Szerkesztve ]

(#45367) Xero válasza tomee987 (#45366) üzenetére


Xero
nagyúr

Helyreállt.

(#45368) Danex válasza Shovalije (#45364) üzenetére


Danex
addikt

Nekem csak az elmúlt 2-3 hete kezdet szarakodni a nemzetközi irányba az internet, illetve, ha rászakadok 8MB/s-el huzamosabb ideig (értsd nem nem egy sima videó betöltése) akkor eldobja a kapcsolatot. Ezenkívül nem volt igazán gondom velük.

(#45369) Shovalije válasza Danex (#45368) üzenetére


Shovalije
csendes tag

Nettel nem is nagyon voltak gondok mostanáig, a tv volt régen valami borzalom de azt valamennyire javították.

(#45370) mikk2000 válasza Xero (#45367) üzenetére


mikk2000
őstag

(#45371) McLaca válasza mikk2000 (#45370) üzenetére


McLaca
őstag

Már itt is oké, de elég lassan tért magához.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#45372) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Szegeden a Gyík utcában nincs net és tv szolgáltatás, most is mobilról vagyok... Éjfélkor ment el azóta semmi.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#45373) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Felhívtam az ühyfélszolgálatot, és az autómatta szerint szegeden hálózatkarbantartás folyik, na de mit csinálnak 0 óra óta, mert akkor ment el a net a telefon és a tv is...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#45374) radi8tor válasza zsolt501 (#45373) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez van az oldalukon:

Hálózat karbantartás - Szeged
Létrehozva: 2016-10-01 08:29

Tisztelt Ügyfeleink!

Munkatársaink 2016.10.06.-án 00:01-től 06:00-ig a szegedi hálózatunk karbantartási és fejlesztési munkálatait végzik, ezért a szolgáltatásainkban időszakos kiesések lehetnek.

Türelmüket és megértésüket előre is köszönjük!

Hálózat karbantartás - Szeged
Létrehozva: 2016-10-01 08:26

Tisztelt Ügyfeleink!

Munkatársaink 2016.10.05.-én 00:01-től 06:00-ig a szegedi hálózatunk karbantartási és fejlesztési munkálatait végzik, ezért a szolgáltatásainkban időszakos kiesések lehetnek.

Türelmüket és megértésüket előre is köszönjük!

⭐ Stella

(#45375) zsolt501 válasza radi8tor (#45374) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen, csak én erről semmit nem tudtam, csak reggel az fogadott hogy sehol semmi, sőt a szerver hívta fel a figyelmemet, hogy éjfélkor elment a net, és azóta semmi nem volt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#45376) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Nem tudom érdekel-e valakit, de hátha van másnak is ilyen, ezért leírom.
Felhívtam a Digit, hogy a Huawei ONT-t szeretném router módból bridge módba átállíttatni. Nem problémáztak, nagyon segítőkész volt az ügyintéző. Mivel nem a párom nevén van az előfizu, némi adat egyeztetés után (amiket egyébként a FB-ról is megtudhattam volna :D ) közölte, hogy 72 órás határidővel tudják vállalni, de sosem szokott addig tartani. Amikor rákérdeztem, hogy NAT-olt, vagy publikus IP lesz-e, visszakérdezett, hogy miért, mit szeretnék? Mondtam, hogy publikus kellene,amit Ő beírt a módosító kérvénybe, és mondta, hogy ezentúl akkor biztosan nem lesz NAT-olt.
Szóval mindenben nagyon korrekt volt, és nem akadékoskodott. :)
Volt pár tech jellegű kérdésem is a hálózat beállításával kapcsolatban, mindben tudott segíteni. Felkészültségből is pipa.
Ezúttal le a kalappal az ügyfélszolgálat előtt. :)

(#45377) radi8tor válasza zsolt501 (#45375) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A szolgáltató hirdetményben értesít erről. Neki eddig tart a kötelezettsége.

⭐ Stella

(#45378) tibike8 válasza radi8tor (#45377) üzenetére


tibike8
őstag

Ez így van. Míg a T-nél dolgoztam is rengeteg anyázás volt ilyen időszakok miatt mert nem olvassák a legtöbben a hirdetményeket. Ez kb rám is igaz mert a mostanit én sem olvastam itt a Diginél és csak hajnalban tapasztaltam, hogy minden off. De valamikor 6 után visszajött minden.

[ Szerkesztve ]

(#45379) zsolt501 válasza radi8tor (#45377) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az ugye nem baj, hogy nem mindennap nézem a Digi oldalát :D
Lényeg hogy mikor felhívtam a Digit, akkor az automata elmondta a sablon szöveget, és abból kiderült hogy mi a helyzet erre erre.
Mindenesetre én azon voltam meglepődve hogy ez ennyi ideig tartott , vagyis 0 órától 6 óra utánig, nem tudom mit csinálhattak, mert sebességben sem vettem észre javulást.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#45380) nyilasmisi válasza Varszegig (#45354) üzenetére


nyilasmisi
tag

26-os porton TLS-el titkosítva menni kellene az SMTP-nek! :R

(#45381) maxima válasza nyilasmisi (#45380) üzenetére


maxima
tag

Szia!

Mesélj, hogyan?
Nekem nem sikerült küldeni.
A pop3 viszont starttls-sel müxik.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#45382) szőröscica


szőröscica
addikt

XVII. kerulet rakoscsabai reszen szakadozik a net. A TV megy, de net neha igen, neha nem. Masnal is jelentkezett ez?

(#45383) djapor96 válasza Varszegig (#45354) üzenetére


djapor96
őstag

100% állami tulajdonú cégnél, ahol az egyik gyár 60 éves a másik 40, nem az a legfontosabb, hogy SSL legyen...

[ Szerkesztve ]

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#45384) Varszegig válasza djapor96 (#45383) üzenetére


Varszegig
veterán

Ne viccelj, ez csak a rendszergazdi felkészültségén múlik. Ezzel az erővel nem kell tűzfal se a céghez, meg vírusirtó a gépekre, mert öregek az épületek?

(#45385) zsolt501 válasza djapor96 (#45383) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az hogy milyen az informatikai rendszer az nem az épület korától függ, és még attól sem hogy az állami vagy magán kézben van, hanem az intézmény (cég) vezetőségétől és az ottani informatikusoktól (rendszergazdáktól), mert ha nem elhivatott hozzáértőket alkalmazunk akkor lehet itt milliókat, vagy milliárdokat költeni attól még nem lesz jó a rendszer.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#45386) Mopar426


Mopar426
tag

Esetleg van most itt valaki Szolnok Széchenyi? 100/100as net jelenleg 20/90.... Napok óta zavar van az erőben... Habár tegnap egész nap 95/95 volt.

Hope for the best, plan for the worst!

(#45387) ahavasi


ahavasi
tag

Hali!
Segítseket plíz, nem bírok a ZTE 625g modememmel.
A problémám, hogy szeretnék portokat nyitogatni rajta, de nemtudok belépni a modem beállításaiba (192.168.0.1 és társai, mindent próbáltam már.) beírom, nem történik semmi, nem jutok el a login-ig.
Külön routerem nincs, közvetlen csatlakozok kábellal.

[ Szerkesztve ]

A kilincs legyen muslincás

(#45388) E300TD válasza ahavasi (#45387) üzenetére


E300TD
tag

Bocs, ha túl hülye a kérdés, de router módban van? (a ZTE intézi a PPPoE belépést?)

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#45389) ahavasi válasza E300TD (#45388) üzenetére


ahavasi
tag

nem hülye a kérdés, tök hülye vagyok ehhez a ppoe dologhoz. annyit tudok, hogy itt a windózban bekell irjam a ppoe felhasználótjelszavat, utána van net.

A kilincs legyen muslincás

(#45390) E300TD válasza ahavasi (#45389) üzenetére


E300TD
tag

Akkor a ZTE modem üzemmódban van, azaz nem tudsz belépni, mindent a számítógépeden kell beállítani

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#45391) kevinium válasza ahavasi (#45389) üzenetére


kevinium
aktív tag

Tehát a számítógéped tűzfalán kell portot nyitnod... (Engedélyezned)

(#45392) ahavasi


ahavasi
tag

köszi a válaszokat, kikapcsoltam a tűzfalat és így sem jutok semmire.

Mármint ha jól értem így modem üzemmódban van a cucc, mégsem működnek a portok

[ Módosította: radi8tor ]

A kilincs legyen muslincás

(#45394) MDanny válasza ahavasi (#45392) üzenetére


MDanny
senior tag

Milyen számmal kezdődik az IP címed?

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#45395) kevinium válasza ahavasi (#45392) üzenetére


kevinium
aktív tag

Az ip-címedet parancssorból tudod megnézni az ipconfig parancssal... Az oldalak lehet, hogy nem a te tényleges ip-címedet mutatják. (Pl.: NAT) És éppen ebből adódhat, hogy nem vagy képes kapcsolatokat fogadni kívülről...

Tehát mindenképpen azt a címet írd be amit a számítógéped mutat, ne azt, amit egyes weboldalakon láthatsz, hogy milyen ip-d van...

(#45396) Varszegig válasza ahavasi (#45392) üzenetére


Varszegig
veterán

Azért lehetőleg ne kapcsold ki a tűzfalad, hanem csak azt nyisd meg rajta amit kell.

(#45397) dergander


dergander
addikt

Mi lehet a baj?
Egy hete nem voltam gép előtt,majd most hogy hazajöttem újratelepítettem nem lehet portot nyitni. Semmi nem változott a Routerbe minden be van állítva amivel eddig működött. Semmilyen új program nem került rá,egyszerűen nem értem most mi van. Bármit csinálok vele,valamint a beállítások helyesek,closed fogad. Volt már valakinek hasonló problémája? Vagy mi halhatott meg,esetleg a Modem/Router.(ZXHN H298N)
Egy héttel ezelőtt semmi gond nemvolt 2 éve többször raktam újra a gépet a routerbe elvégzett beállítás mindig nyitott portot mutatott.

(#45398) adika4444 válasza dergander (#45397) üzenetére


adika4444
addikt

A PPPoE-ra tárcsázó eszköz és a neten lekérhető ip-cím egyezik? Ha nem akkor a PPPoE-vel csatlakozó eszköznek mi a wan oldali címe?
Ha nem egyezik és a második kérdésre 100-zal kezdődik, akkor natoltak, üfsz kiveszi 5 perc alatt...

üdv, adika4444

(#45399) dergander válasza adika4444 (#45398) üzenetére


dergander
addikt

Bocsi a bénaságom miatt de mi az a "natoltak"?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.