Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) Flashget válasza Zoshi85 (#44448) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor nálatok nagyon beindultak. :)

Realme GT Master Edition

(#44452) wwenigma válasza Tin (#44436) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

He, ne kapcsolgasd az aramot a kozpontba, miskolc 16:20 óta áll, kozponti hiba miatt. :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#44453) radi8tor válasza wwenigma (#44452) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aha, akkor kollégám is azért lett offline. Ezek szerint Digije van. :P

⭐ Stella

(#44454) Xero válasza radi8tor (#44453) üzenetére


Xero
nagyúr

Yup Miskolc kakukk. NAS-em elerhetetlen egy ideje. :)

(#44455) wwenigma válasza radi8tor (#44453) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mar mukodik 10 perce, jo hogy pont tegnap beszeltunk leallasrol, hogy nem volt, erre tessék. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#44456) radi8tor válasza wwenigma (#44455) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az fain, mert akkor feleslegesen utazott az irodába.

⭐ Stella

(#44457) Zoshi85 válasza Flashget (#44451) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

jaja :)

[link]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#44458) Shovalije


Shovalije
csendes tag

Sziasztok, van egy buta kérdésem lehet, hogy már meg is válaszolták de a több 10ezer kommentet nem szívesen bogarászom végig :) Tehát a kérdés a következő, 200-as nethez adnak majd egy ilyen zte jelerősítőt, ez magában elég a netre csatlakozáshoz vagy szükségem van egy külön routerre és ha szükségem van akkor miért? Köszönöm a válaszokat és elnézést a buta kérdésért.

(#44459) HUNited válasza Shovalije (#44458) üzenetére


HUNited
senior tag

99% hogy kapsz routert. Ha nem, akkor sajátra lesz szükséged. Nem tudják előre megmondani, és nem is lehet kérni, hogy te ezt vagy azt akarsz.

(#44460) Shovalije válasza HUNited (#44459) üzenetére


Shovalije
csendes tag

Tisztában vagyok vele, hogy adnak csak azzal nem, hogy kell még egy saját mellé vagy amit adnak az is elég netezéshez.

(#44461) g0dl


g0dl
addikt

Régen néztem be ide, jól értem, hogy az utp-s helyekre is ftth-t visznek?

(#44462) Sonja válasza g0dl (#44461) üzenetére


Sonja
veterán

Igen. :K Itt Gyöngyösön 1 éven belül az összes helyet erre kell cserélni. Ezt a szerelők mondák.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#44463) HUNited válasza Shovalije (#44460) üzenetére


HUNited
senior tag

Szerintem ez a felhasználói szokásaidtól függ... Hány eszköz, azok milyen módon csatlakoznak, milyen szabványt használnak...

(#44464) Tin válasza Flashget (#44441) üzenetére


Tin
veterán

persze, de attól, hogy üzleti, nem lesz megbízhatóbb a szolgáltatás, csak más az sla, de totál ugyanazt a netet kapod, mint a magánelőfizető. csak gyorsabban kijönnek, magasabb a vállalt rendelkezésre állás, és a kieső időre nem a havídíj részarányos százalékát írják jóvá, hanem a kötbért. ami, lássuk be, nem nagy cucc, ha a kiesés okozza a kárt.
(értsd: vehetsz légzsákokat a csomagtartóba a csomagoknak is, vehetsz kiegészítő életbiztosítást is, de ha frontálisan nekicsattansz egy kamionnak, akkor tökmindegy, hogy a végén milyen minőségű koporsóban visznek el:D)

mikung: nincs jelentősége, vehetném cégre is, de teljesen felesleges, mert ugyanazt kapom.

HUNited: na, te tökéletesen érted a dolgot. erre van egy egygigás mobilnetem, kb 2 napot el tudok dolgozni róla, megosztom a telóról, és kész. ez most a backup, eddig elég is volt, és pont az ilyen kisebb kimaradásokra tökéletes. mondjuk most inkább az idióta ibm-es vpn döglődik néha, na azzal sokat nem tudok tenni.

viktorhu: írtam fentebb, én abszolút nem ismertem a digit, arra emlékszem, hogy vagy 10 éve a homártól kezdve minden televolt velük, de főleg a upc-vel, hogy mekkora szar amit szolgáltatnak, és hogy szarnak az ügyfelekre. tehát én nem vélelmezem, hogy rosszak, pusztán nem volt vele tapasztalatom.

wwenigma: natessék, van ilyen is:) pár éve dolgoztam egy cégnél, ott mikrós net volt. melóztunk, és amikor volt egy jó nagy zuhé, akkor mindenki mehetett - volna - haza, mert nem tudtunk dolgozni, csak hát ki indul el szakadó esőben?:D

amúgy ma hívtak, szerdán jönnek bekötni. jeleztem, hogy routereset hozzanak, a csajszi "felírta", de garantálni nem tudják.

(#44465) Lackooo84 válasza Egon (#44440) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nálam Tatabányán sosem volt ilyen. Azt hozzáteszem, hogy itt a föld alatt mennek a kábelek, nem oszlopokon, ezért ilyenek, hogy vihar stb. soha nem befolyásol errefelé ilyesmit. Áramkimaradásunk is valamikor a múlt században volt utoljára. :D

The Truth is out there...

(#44466) zoltan32x


zoltan32x
csendes tag

Mérhetem én ezt bármelyik oldalon ez nincs meg 1000 Mbit/s de még a fele sem. :(

(#44467) HUNited válasza Tin (#44464) üzenetére


HUNited
senior tag

Jaj barátom nincs olyan szerencséd, hogy router nélkülit hozzanak. Én szívtam vele eleget míg elértem amit akartam (mondjuk legalább megint tanultam valami újat, aminek örülök): DDNS beállítása a Digis Router mögött lévő saját routeremre.

Nekem van mobilnetem a céges számomon (200mb), a magán számomon (5gb) is, de ezeken ugye leginkább telefonálok. Ezért van egy bluemobilos sim kártyám, amin olcsón van 1 gb net (1290 Ft), pillanatok alatt akár SMS-ben megrendelem, és bele tudom tenni a saját routerembe (ez új funkció, nem régóta van ez a router) egy USB-s sticken, így minden funkciót elérek, és a "nas"-om is elérhető marad ha kell.

(#44468) HUNited válasza zoltan32x (#44466) üzenetére


HUNited
senior tag

Nem lehet, hogy a géped ennyit tud? Azért ez feletti sebességhez már erős proci, sok memória, és SSD is kell.

(#44469) Drenadar válasza zoltan32x (#44466) üzenetére


Drenadar
veterán

jelentsd be hibára :F

Feltéve, ha a géped megvan hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#44470) Tin válasza HUNited (#44467) üzenetére


Tin
veterán

nekem pont hogy routeres kell, miért jó a router nélküli? vagy, miért rossz a routeres?

(#44471) TeeJay válasza Sonja (#44462) üzenetére


TeeJay
félisten

ezek szerint igazat mondott nekem is tavasszal a DIGI-s srác hogy nagyon gyorsan FTTH-ra fogják fejleszteni a LAN-os hálózatot, hiszen a régi hálózat nem a mostani 100-200-500-1000-es csomagokra lett tervezve, persze pár kivételt leszámítva elég jól teljesít de azért már látszik hogy néha kevés illetve ugye a másik dolog hogy nagyon sok villanyszámlát fizetnek és így kvázi megszűnik ez hiszen az FTTH hálózaton csak az OLT és ONT igényel áramot amiből az ONT már az előfizetőnél van

hol is vannak a károgók akik megmondták hogy évekig biztos nem történik meg a hálózat fejlesztés?
úgy néz ki év végére elég sok helyen megtörténik, 19. kerület most már Havanna is 18. kerület
nem lepődnék meg ha szépen menne 3.-4.- kerület is meg a 13. és 15. ahol nagyon nagyon sok panelház van
mondjuk izgalmas lesz ennyi előfizetőre ONT-t rendelni :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44472) HUNited válasza Tin (#44470) üzenetére


HUNited
senior tag

Az a router amit én kaptam, egy nagyon egyszerű, gagyi, és csúnya router.
A tudása messze elmarad még egy belépő szintű routerhez képest is (pl. csak 2 db. hálózati csatlakozó van rajta, és csak 2.4-es WiFit tud, azt is csak alacsony sebességen).

Ha max 2 db vezetékes eszközöd van, és csak 1-2 régebbi technológiát támogató WLAN cuccod (pl mobil), akkor teljesen megfelelő need a Digi által adott eszköz. Egyéb esetben kell a saját router. Ott meg már csak a drágábbak látnak ki a Digis router mögül (ez akkor fontos, ha távolról is elakarod érni a rendszered).

(#44473) torrente777_


torrente777_
aktív tag

Szeretném bekötni a netet, tv t hogy gyorsabb a szerelés ha neten vagy telefonon rendelem meg a szolgáltatást?500 as netet szeretnék és hűségidő nélkül.

Rommer.

(#44474) Shovalije válasza HUNited (#44472) üzenetére


Shovalije
csendes tag

Valami hasonló választ vártam az én kérdésemre :)

(#44475) gjoe válasza torrente777_ (#44473) üzenetére


gjoe
őstag

Személyesen ügyfélszolgálaton.

(#44476) bl4ze válasza Tin (#44470) üzenetére


bl4ze
veterán

99% , hogy a ZTE routert hozzák, Érd FTTH azt viszik mindenhová :)

.:. bl4ze .:.

(#44477) zoltan32x


zoltan32x
csendes tag

Ezért kértem itt tőletek segítséget.
Én nem tudom, nem vagyok informatikus, és úgy nem értek hozzá.
Szerintem menni-e kéne, elég erős gépem, ráadásul februárba ezt ezen a gépen mértem csatolom róla a fényképet.Kár hogy ez csak pár napig tartott. Szóval a logika azt diktálja, hogy ennek menni-e kéne a DIGI sumákol, de ki tudja.
A GÉP adatokk!
Szerinted,szerintetek?
”Intel i5 processzor (4 magos) 4X3,2GHz, van szóval ez megfelel a a i7 -nek ami csak 4X2.2GHz leírás szerint, már a digi követelményként, legalább is nem hiszem, hogy ez valamit számítana. RAM: 16GB DDR4-es ez megnyomja rendesen. SSD van a gépbe samsung ,Gigabites hálózati kártya. Memória olvasás: 23132 MB/mp írás: 30102MB/mp =”Everest Ultimate”””

(#44478) zoltan32x válasza Drenadar (#44469) üzenetére


zoltan32x
csendes tag

Az a baj, hogy hiába jelentem be hibának hisz a garantál sávszélesség 300 Mbit/s az 1000 Mbit/s csomagnál,
Bár régebben a garantált alatt volt este volt 170-320 Mbit/s, de most nem megy állá valamit tehát csinálhattak a napokba. Most este is megvan a 500-550 Mbit/s és ennyi. Csak az a durva, hogy az 500-as csomagom is ennyi volt az 1000-es ellőtt mikor az volt, de mindegy. Én erre rábasztam fizethetem a többet a semmiért, így jártam mindegy ha majd lejár a két év akkor újra az 500-ast kérem majd. Most már ezt hagyom a picsába,csak gondoltam megosztom veletek, hátha lesz még más is aki így jár. :(

(#44479) Drenadar válasza zoltan32x (#44478) üzenetére


Drenadar
veterán

én leadnám hibára, nézzék meg. főleg ha tudsz csinálni 3 különböző időpontban olyan mérést, ami alatta van.

De a géped tényleg nézd meg, hogy alkalmas e a gyorsabbhoz.

(#44480) wwenigma válasza zoltan32x (#44478) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mondd mar vissza, visszalehet.... :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#44481) Tin válasza HUNited (#44472) üzenetére


Tin
veterán

azért kértem a routeres eszközt, mert akkor az ő eszközük szolgáltatja a netet. a wifit szerintem úgyis kikapcsolom rajta, mint a telekomos routeren, azt megoldom egy saját routerrel ami switchként van rátéve, és rakok rá egy másik switchet is, amivel meg a fali kábeleknek tudok netet adni. ha meg vacak, veszek alá routert, és használom arról.

bl4ze: igen, már írták, melyiket, a 625-öst vagy a 668-ast? egyébként a router hálózat szempontjából nem rosszabb, mint a router funkció nélküli eszköz, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#44482) g0dl válasza TeeJay (#44471) üzenetére


g0dl
addikt

Ez azt jelenti, hogy a tv is optikán fog jönni? Ez akkor azt is jelenti, hogy műszakilag lehet "csomagokat" kialakítani.
Viszont nálam lesz egy újabb fogyasztó, aminek kevésbé örülök.

(#44483) HUNited válasza Shovalije (#44474) üzenetére


HUNited
senior tag

elsiklottam felette, bocsánat.

No akkor láthatod, és ez alapján eldöntheted, hogy kell e saját router.

Én alapból mindenkinek azt mondom, hogy igen.

(#44484) HUNited válasza bl4ze (#44476) üzenetére


HUNited
senior tag

Gödöllő is az, de hogy ez a szutyok nem zte, az is biztos.

(#44485) HUNited válasza zoltan32x (#44477) üzenetére


HUNited
senior tag

Szerintem ez eléggé erős hozzá.

(#44486) HUNited válasza zoltan32x (#44478) üzenetére


HUNited
senior tag

Mondtam már, jelentsd be 90 nap alatt 10x a hibát, és mond fel a szerződést. De előtte PRÓBÁLD MEG hivatkozva a mérési eredményekre, hogy adják vissza az 500-as csomagot. Lehet elég kérni, és nem kell keménykedni.

(#44487) HUNited válasza Tin (#44481) üzenetére


HUNited
senior tag

Minden esetben az ő eszközük szolgáltatja a netet ;) A Router csak elosztja.

A saját routert miért switchként használod, az számomra rejtély, de te tudod.

(#44488) Flashget válasza g0dl (#44482) üzenetére


Flashget
félisten

optika be az ONT-be amibe van már olyan fajta is amibe van router.
Miért eddig nem használtál semmilyen eszközt?

Realme GT Master Edition

(#44489) bl4ze válasza Tin (#44481) üzenetére


bl4ze
veterán

668-as ZTE.

.:. bl4ze .:.

(#44490) g0dl válasza Flashget (#44488) üzenetére


g0dl
addikt

De, csak egy saját routert. Amit adnak, az gondolom nem tud olyanokat, hogy két sávos, 5 különböző ssid , vendég wifi, stb.

Mind1, nekem még nem jelezték, hogy valamit cserélnének.

[ Szerkesztve ]

(#44491) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Na, a lemaradt telefon bekötése is meglesz. Este voltam a debreceni Digi ügyfélszolgálatán (napközben is bepróbálkoztam, de nagyon nem jutottam volna sorra fél óra alatt sem, viszont este kb. senki sem volt). Az ügyintéző nyitott egy hibajegyet, és 2500 forintos kiszállási díjért plusz az anyagköltségért behúzzák a telefonvonalat.

(#44492) PrometheusX válasza HUNited (#44459) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Én például nem kaptam routert tőlük (DigiNET 500), de nem is nagyon ajánlották fel a dolgot. Mondjuk ez pont társasházban volt, ahol a rendezőből húzták be a kábeleket hozzám. Mindenesetre nálam kérdezte az ügyintéző kicsaj hogy megfelelő routerem van-e, és már nyomta volna is a kezembe az Euronics-es Digis router akció szórólapját, ha nem lenne, válasszak innen egyet magamnak és esetleg vegyem meg.

[ Szerkesztve ]

(#44493) poli27 válasza g0dl (#44482) üzenetére


poli27
veterán

Pont ez az hogy nem lehet csomagokat kialakítani, hogy oldod meg ? :D Fényvágó szűrővel? :D

(#44494) Edgeri


Edgeri
senior tag

Sziasztok!
Ma bekötötték nálam az 1000Mbit/s Digi-t, kaptam egy ZTE ZXHN F668-as modemet. Ha a modem 1-1 LAN portjába bedugom a PC-t és a NAS-t, akkor nem látom PC-ről a NAS-t (WDMycloud).
Ha a modemhez kapcsolom a TP routerem és abba dugom a PC-t és NAS-t, akkor látják egymást, viszont a letöltési sebességem lemegy 100Mbit/s-re. Gondolom ennyit tud a router (TP-LINK TL-WR1043ND) :F

Van valami tipp arra, hogy közvetlenül a modembe dugva a PC-t és a NAS-t lássák is egymást?
Előre is köszi a segítséget! :B

[ Szerkesztve ]

Üdv, Edgeri

(#44495) g0dl válasza poli27 (#44493) üzenetére


g0dl
addikt

Hát pont az optikát fogadó dobozban lévő sw csinálja meg. Gondolom a doboznak van egyedi azonosítója, így a központból fel lehet tölteni rá olyan configot, hogy pl. a ratyiklub csatornákat ne vigye-át dv-c-re

(#44496) MtHq válasza g0dl (#44495) üzenetére


MtHq
tag

Ez stimmelne is, de az optikán két külön hullámhosszon megy a net és a tv. Az eszköz nem "válogat" vagy "vág", a tv hullámhossza belemegy egy dvb-c modulátorba, amin annyit állítanak központi konfiggal hogy modulátor "on" vagy "off". A csatornák "csomagba" pakolására most is ott a lehetőség, nagrás kódkártyával.. Lásd Digi Film vagy HBO csatornák. Ugyanígy berakhatnák kódoltba a fele többi csatornát és csak kártyával nézheted ha megveszed a "csomagra" az előfizetést.

(#44497) DonMaster válasza Edgeri (#44494) üzenetére


DonMaster
addikt

NINCS
mint ritad modem, és te routerként használnád, ne csodáld hgoy nem megy,
vegyél v2-es routert vagy v3 v4 v2-es 10-13e ft bol emg van és akrko emg a sebességel együt továbra is mint eddig,

2 , opcio de akkro magad szopatod meg, hogy kéred hogy tegyék router mode-ba a modem-et
ekkor a portolással szivni fogsz mint torkos borz. és még dns stb-vel is.

de te tudod. én a helyedben vennék egy uj routert ami képes kezelni a nagy sebességet wan-lan irányba.
és minden probléma megoldodik.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#44498) Tin válasza HUNited (#44487) üzenetére


Tin
veterán

ennek az a prózaian egyszerű oka van, hogy a T eszközén 4 db LAN port van, amiből kettő megy a dolgozóba, és kettő a nappaliba, aminek az egyik végén van az IPTV vevő, a másikon pedig switch-ként a router, azon a médialejátszó és a tévé. így mindenki egy szegmensben van, a wifis eszközök, a számítógépek, lejátszók, mindenki. a wifit meg az a router szórja.

bl4ze: köszi. remélem az jó eszköz.

most Edgeri hozzászólása alapján: a 668 nem router? az összefoglalót már kb harmadszorra olvasom, de még mindig nem világos: az eszköz, mondjuk ez a zte 668-as, ehhez nem kapja meg a felhasználó a user/passot, hogy beállítsa magának? pl kikapcsolja a wifit, portokat beállítsa, meg egyebek?

[ Szerkesztve ]

(#44499) TeeJay válasza zoltan32x (#44478) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem törődj bele
kb. 10-14 bejelentés után sem változott nálam semmi és nekem biza a feltöltésem nem néha néha hanem minden este karcolta a garantált minimumot 50megabit ugye
hétvégén meg szinte végig 50alatt volt ahol délben délután este éjszaka tudtam mérést produkálni garantált minimum alatti sebességről

szerinted történt valami?
nem
ONT ennyit tud válts kissebb csomagra
amúgy is csak kis matek, GPON 2,4gigabit lefelé 1,2gigabit felfelé
lehet kifogtál 3-4 torrentező szomszédot aki ugyanúgy a 32-es osztáson van veled (vagy ha FTTB van nálad akkor több lépcsőház kapta a GPON-t és kevés a lefelé iránya már)
naná hogy 2,4gigabitől nem lesz neked 900-930 ha ők is zúznak keményen lefelé
nem nagyon fognak vele foglalkozni, ha 2hónapon keresztül tudsz nekik garantált minimum alatti letöltést talán megnézik de érdemleges nem fog történni max vissza raknak 500-ra és csá

vagy megvárod míg ott is FTTH lesz és akkor megoldódik minden

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44500) Edgeri válasza DonMaster (#44497) üzenetére


Edgeri
senior tag

Köszi.
Nyilván nem akarom szivatni magam, a legegyszerűbb megoldást keresem.
Tudsz ajánlani olyan routert, ami bírja az 1000Mbit/s-es netet? A router melyik technikai paramétere ez, ami erre utal?
A mostani routerem Gigabit LAN-os, de 100 Mbit/s-en tudja max az internet letöltést.

@Tin: de van jelszó és user, amivel be tudok lépni a ZTE admin felületére. Esetleg tudom úgy konfigurálni, hogy a két LAN port lássa is egymást a hálózaton?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Edgeri

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.