Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) istvankeresz válasza zsolt501 (#45550) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Igazatok lehet mindenben, de akkor a többi eszköz mért nem üti ki? Illetve a torrent simán kiakasztaná, ha a gyengeség lenne a baj. De az megy. Egyedül a video lejátszás hozza elő a problémát és az is csak a laptopon (win10).

Majd még kipróbálom egy win7-essel is.

Router reset is volt.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#45552) nyilasmisi válasza istvankeresz (#45538) üzenetére


nyilasmisi
tag

Az a nagy igazság hogy az a router már akkor is ipari hulladék kategóriába tartozott amikor legyártották.
Ilyen szemeteket már rég be kellett volna titlani, és zúzni.

Erősen javasolt hogy ROUTERT vegyél, és nem csak annak csúfolt eszközt.
Vagy jó szívást a mostanihoz! :Y

[ Szerkesztve ]

(#45553) viktorhu válasza TeeJay (#45543) üzenetére


viktorhu
veterán

Mi a baj a tendával? Ugyanúgy kínai márka, mint a tp link, de méretben túlnőtte. Nálunk a tp linket kellett mindig újraindítani, az asus routerre az asus laptop nem tud normálisan csatlakozni, a tendával semmi baj nincsen.

(#45554) TeeJay válasza viktorhu (#45553) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor vegyél tenda routert 1000-es DIGI alá és használd
kösz szépen nekem nem kell

a TP-Link meg Asus és jobb routerek bizonyítottak, ipari hulladékkal meg nem kell meglepődni ha nem megy
ez van

a 100-as net nem 8megabit kategória

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45555) unravel válasza Flashget (#45549) üzenetére


unravel
őstag

Egyetértek Flashget topiktarssal. A Tp link routereimhez csak egyszer kellett hozzanyulni. Vásárlás utáni konfigolaskor. Ennyi.

¯\_(ツ)_/¯

(#45556) adika4444 válasza istvankeresz (#45545) üzenetére


adika4444
addikt

Hát ez is olyan hogy peched lehetett. Én eddig TP párti vagyok és voltam, most kezd velük tele lenni a hócipőm...
Stabil az 1043, és a 3600 is, de tudásban fenntebb vannak az Asus gépei és annyival nem is drágábbak... Az új skin meg ami ezeken az új Archereken van pl. szerintem valami rettenet...
És még a tudás dolog nem annyira érdekel (bár az ipv6 v2-re nincs borzalmas kib.szásnak tartom) mert amit használok az megvan, de ha ez az új remek kezelőfelület amit kinézetnek csúfolnak marad, akkor tuti a kövi routerem nem tőlük lesz...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#45557) nfsu17


nfsu17
veterán

Az összefoglalóban ez van:

FTTH (optika, családi házas övezet) területen minden internetcsomag esetében egy optikai terminál kerül kihelyezésre (Huawei EchoLife HG8242-B, ZTE ZXA10 F625G, ZTE F668 GPON ONT, vagy eltérő/újabb típusú).[......]
Ezekben az eszközökben nincs WiFi és router/switch funkciójuk sincs.

Tudtommal az F668-ban van wifi (két antenna), alul a wpa2 jelszó, meg ssid név és router funkciója is van.
A bridge-ről nincs pontos tudomásom, de szerintem az is megy.
Itt van nálam ez az eszköz, csak még nem működik.

(#45558) istvankeresz válasza nyilasmisi (#45552) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Mindenki megnyugodhat, megoldódott a probléma. Nem a router volt a gond. kipróbáltam egy win7-es lapoppal és nem akasztotta meg a routert. A problémás laptopon bedig a wifi kártya driver beállításainál kellett kivenni egy helyről a pipát és utána már nem jött elő a hiba.

Aki segíteni próbált annak köszönöm és max. respect. :R
Aki pedig csak router-fikázott segítség helyett, annak pedig kellemes hétvégét. :(((

További szép napot mindenkinek. ;)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#45559) bl4ze válasza nfsu17 (#45557) üzenetére


bl4ze
veterán

ZTE F668 GPON ONT, vagy eltérő/újabb típusú).[......]
Ezekben az eszközökben nincs WiFi és router/switch funkciójuk sincs.

Tudtommal az F668-ban van wifi (két antenna), alul a wpa2 jelszó, meg ssid név és router funkciója is van.
A bridge-ről nincs pontos tudomásom, de szerintem az is megy.
Itt van nálam ez az eszköz, csak még nem működik.

Ezt illene javítani. Az F668-ban van wifi, és igen alján wpa2 jelszó, meg ssid név és router funkciója is van.
Bridge-t nem próbáltam.

.:. bl4ze .:.

(#45560) Begi válasza Begi (#45540) üzenetére


Begi
senior tag

Erre valaki?

(#45561) Flashget válasza Begi (#45560) üzenetére


Flashget
félisten

pedig user/digi amit meg kell adni neki.
nyomj a böngészőben egy F5-öt majd próbáld újra.

Realme GT Master Edition

(#45562) Begi válasza Flashget (#45561) üzenetére


Begi
senior tag

Mas otlet?
Szerintetek siman resetelhetem az eszkozt?

Szerk.: Kozben talaltam rajta egy fizikai kapcsolot a wifihez, szoval az a resz megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#45563) poli27 válasza Begi (#45562) üzenetére


poli27
veterán

routerként működik, vagy saját routert használsz mögötte, és bridge módban van? ha így van nem tudsz belépni...

[ Szerkesztve ]

(#45564) mzso válasza unravel (#45555) üzenetére


mzso
veterán

Nekem meg kétszer kellett cserélni, mert mindig behalt a wifi. Úgyhogy erről-ennyit.

(#45565) Begi válasza poli27 (#45563) üzenetére


Begi
senior tag

Routerkent es van mogotte sajat is.

[ Szerkesztve ]

(#45566) mzso válasza B-L-A-C-K (#45532) üzenetére


mzso
veterán

Ebbe szerinted a modemes net is beleszámít. Mert most az van nem Digi Lan. Okos csomag miatt nem leszek 3 hónapig net nélkül. (vagy drágáb/sz@rabb 5 megabites ADSL-lel)

Mondjuk a diginek nem tudom miért business ha átállok olcsóbb 100 megabites-re mert nem ad akciósan 500-ast ugyanannyiért amennyit most fizetek.

[ Szerkesztve ]

(#45567) viktorhu válasza TeeJay (#45554) üzenetére


viktorhu
veterán

Én is százas netről beszélek. Saját tapasztalatból a TP-linket inkább kerülném. A tenda viszont hibátlanul működik - például az irodában egy, jó két éve -az követte a tp-linket, amit mindig újra kellett indítani-, meg itthon is (egyelőre csak wifi AP-ként az asushoz mert annak kikapcsoltam a wifijét, lásd inkompatibilitás asus laptoppal), meg anyunál is egy tendát állítottam be, miután a tp-linkje megdöglött, az is már volt vagy két éve, azóta ott is hiba nélkül megy. Szóval nem a Tenda az ipari hulladék, az egészen biztos.

.

(#45568) Flashget válasza viktorhu (#45567) üzenetére


Flashget
félisten

ezzel a véleményeddel szerintem egyedül vagy a topicban...

Realme GT Master Edition

(#45569) viktorhu válasza Flashget (#45568) üzenetére


viktorhu
veterán

Így működik a tapasztalat :) Neked jó tapasztalatod volt a tp-linkkel, olyat veszel, nekem kétszer egymás után nem jött be, nyilván legközelebb mást veszek :) Azért ez más kategória, mint ismeretlenül ipari hulladéknak nevezni egy márkát, ami az otthonában már túlnőtte az aktuális itteni kedvencet.

(#45570) addamka válasza nfsu17 (#45557) üzenetére


addamka
őstag

Megy vele a bridge, bár erről még a telefonos ügyfélszolgálaton sem tud mindenki, mert elsőre lepattantam. Aztán amikor kiderült, hogy a mi városunkba csak ilyet adnak, sikerült átállítaniuk :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#45571) TeeJay válasza viktorhu (#45569) üzenetére


TeeJay
félisten

csak nyugodtan
viszont itt nagyon nagyon sokaknál bizonyítottak a TP-Link és Asus routerek, nem véletlen hogy DIGI alá ezt a kettőt ajánljuk. lehet neked 100-as netre még jó az a hulladék de javaslom durrants rá 600-1000szálon egy torrentezést úgy 1hétre 0-24-ben 300torrenttel és meglátod jobb router kellene neked

az enyém bírja 2éve 24/7-ben és 12ezer volt csak :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45572) mzso válasza addamka (#45570) üzenetére


mzso
veterán

Csak kíváncsságból: minek is digi lannál bridge-lés? (Nekem még modemes van és csak összekötöm a router wan portjával és megy.)

(#45573) mzso válasza viktorhu (#45569) üzenetére


mzso
veterán

Ezért lenne inkább értelmes az embereket a "Milyen routert?" téma felé irányítani ahelyett, hogy mindenki megesküszik egy márkára mert azzal az egy példánnyal ami neki van jó tapasztalatai vannak.

(#45574) DonMaster válasza mzso (#45572) üzenetére


DonMaster
addikt

azért mert van ahol routert visza a digi és azon levan butitva mindne, igy ha brigbe teszi a digi a routerelét sé oylna mintha egy modem lenne, megy a saját router wan porjtába ahogy irtad, és megy mindne funkcio portnyitás, ddns, stbstb. dolgok, amik a digis- routerel nem valosithatoak meg elég sok minden van, persze egy mezei flehasználonak nem kell ez mivel jo ugy is, de ha valaki komolyabban ahsználja annak szükséges.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#45575) nfsu17 válasza addamka (#45570) üzenetére


nfsu17
veterán

Hellosztok.

Na, akkor itt a digi a házban


:R
Délután 6-kor nem volt ennyi, csak 21:00 előtt picivel lett meg ez.

egy gondom van a ZTE 668 routerrel, hogy nem bírom a wifis nyomtatót életre kelteni.
egyszerűen nem látja a wifit, hiába írom be az ssid-t, semmi, nem tud kommunikálni a routerrel.
egy tp-link-el eddig ment gond nélkül.
most nem tudom, hogy én vagyok béna (anno is én leheltem bele életet), vagy le vagyok korlátozva, csak nem tudom hol.
laptop, mobil szépen megy wifin.
kábelen a pc.
STB, media player szintén megy kábelen.
fix ip-t adtam a pc-nek, portot adtam annak, hogy aktív legyek (teszt később)

(#45576) nfsu17 válasza nfsu17 (#45575) üzenetére


nfsu17
veterán

a wifi nyomtató már működik, gyak. csak újra kellett telepíteni

Ha NATolva vagyok (router: NAT: enabled), akkor hiába állítok be portokat adott IP-hez, nem lesz aktív, ugye?

(#45577) E300TD válasza nfsu17 (#45576) üzenetére


E300TD
tag

Szerintem keversz valamit.

Ha NAT-olva vagy, az azt jelenti, hogy a szolgáltató nem ad puplikus IP címet neked, ergo kívülről nem éred el az eszközeidet, hiába nyitsz portokat.

A router NAT funkciója pedig a külső és belső IP címek között teremt kapcsolatot.

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#45578) nfsu17 válasza E300TD (#45577) üzenetére


nfsu17
veterán

Simán lehet.
Egy portot szeretnék nyitni a linux dvd-k p2p fájlmegosztásához és a kérdés az lett volna, hogy nat mögött működik-e ez, vagy a zte 668-on hiába nyitom meg a portot, a készülék esetleg mégsem nyitja meg. Mert szerintem én mindent jól csináltam, mégse vagyok aktív.
De ha passzív leszek, az sem vág földhöz, szerintem úgyis műkődni fog, amennyit én használom.

(#45579) adika4444 válasza nfsu17 (#45578) üzenetére


adika4444
addikt

A WAN ip-t nézd meg. Ha 100-zal indul akkor natolva vagy, ha mással és még egyezik is egy online ip checkeren látott ip-vel akkor publikus.
Portnyitásnál a wan ip-ket hagyd üresen, és a DIGI Internet és a LAN között kell kapcsolat. Én is sokat szenvedtem vele amikor bekötötték...

üdv, adika4444

(#45580) nfsu17 válasza adika4444 (#45579) üzenetére


nfsu17
veterán

connection name: digi internet
ipv4
NAT: enabled
IP: 92.XXXXX
ezt az IP-t látom a speedtest oldalán is.
akkor mégis public ip-m van?
így csináltam.
tcp and udp
és a 2 lenyitható opció közül a digiset választottam, nem ami a képen van.
wan ip-k üresen, a lan-nál beírtam a pc-jét és fix ip-t is adtam neki.
a portot megadtam a p2p progiban is, de mind a teszt, mind a jobb sarokban nem lesz zöld a nyíl letöltés közben, miközben korábban azonnal zöldre váltott.

(#45581) adika4444 válasza nfsu17 (#45580) üzenetére


adika4444
addikt

canyouseeme.org tesztje is zártnak mutatja?

üdv, adika4444

(#45582) nfsu17 válasza adika4444 (#45581) üzenetére


nfsu17
veterán

szuper :C
a win7 tűzfalában (spec. beállítások) találtam 4 sor bejegyzést a programról, amik le voltak tiltva. piros kör áthúzva.
a bejövő szabályok fülön engedélyztem (zöld nyíl) mind a 4 sort.
és a canyouseeme már látja is :R
de nem hinném, hogy sokáig tart az öröm, mert előbb-utóbb biztos beNATolnak majd.
köszi mindenkinek és bocs a sok offért. :R
adika4444 big like ezért az ötletért, valahogy emiatt jutott eszembe a win tűzfala, hogy belessek oda és ez kellett.

(#45583) Varszegig válasza nfsu17 (#45582) üzenetére


Varszegig
veterán

Egyrészt nem biztos, hogy natolnak, másrészt miért kell windows tűzfalat használni? Védeni nem véd, de legalább akadályoz:)

(#45584) bl4ze


bl4ze
veterán

Köszönöm az itteni tanácsot, a ZTE F688 router mellé a wifi extendernek kiváló lett a TP-LINK TL-WA850RE.

Ajánlott, jó cucc! :R

.:. bl4ze .:.

(#45585) adika4444 válasza nfsu17 (#45582) üzenetére


adika4444
addikt

nm. HA benatolnak hívd fel őket, kikapcsolják és utána már többet nem natolnak.

üdv, adika4444

(#45586) szabacsik


szabacsik
őstag

Üdv. Egyik napról a másikra megszünt a net a panelban. A pppoe kapcsolatnál kapcsolódik a netre, de onnantól nem hajlandó semmi működni. Chrome szerint dns_probe_finished_no_internet. Próbáltam a dns-t a 8.8.8.8,8.8.4.4-re de torrent se megy szóval valami más lehet a hiba forrása. De mi?

/\____/\

(#45587) adika4444 válasza szabacsik (#45586) üzenetére


adika4444
addikt

Hát, ha van router akkor próbáld közvetlen gépbe dugni a kábelt, de szerintem ez bejelentős lesz...

üdv, adika4444

(#45588) szabacsik válasza szabacsik (#45586) üzenetére


szabacsik
őstag

Megoldva. :B
Elmaradtak a számlák

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#45589) nfsu17


nfsu17
veterán

Öö, 24 óra telt el kb és már nem megy a ZTE F668-al a net WIFI-n.
Gyak. lefagyott.
TV megy, kábelen is megy a net.
Sem pc, sem laptop nem tud kapcsolódni.
Mobilon sincs a fenti sávban a wifi jel, rámegyek, hogy kapcsolódás és semmi nem történik. :F
Van ezen az ONT-on ON/OFF gomb, csak ezzel lehet helyrehozni? restrartot nem találtam a menüben.
ha ez így fog menni, akkor kénytelen leszek mégis a saját routert használni.

(#45590) goop válasza nfsu17 (#45589) üzenetére


goop
őstag

Nem véletlenül van javasolva a saját router. :)

(#45591) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok!
Egy baratom pestujhelyre/XV/ koltozik es az tuti, hogy van digi csak az nem latja hogy az kabelen jon-e+tv vagy az ontot adja-e?
A kornyezet az csaladi hazas.
van valakinek infoja errol?
Koszi
Udv

(#45592) poli27 válasza Hali1975 (#45591) üzenetére


poli27
veterán

digi gpon optika 99%

(#45593) Hali1975 válasza poli27 (#45592) üzenetére


Hali1975
tag

Koszonom az infot!

(#45594) bugalaszlo


bugalaszlo
csendes tag

Sziasztok,

lejárt a 2 év hűségem. 1000es net, telefon, tv, hbok, digi film, minden finomság. Ugye okos csomagos nem lehetek. Mivel már nem én lakom a lakásban, lemondtam egészet, öcsém költözik be így Ő újra igénybe tudja venni a kedvezményeket.

A kérdésem az, hogy okt 31ig le kell adnom a smart camom + zte routert és azt mondták ügyfélszolgálaton, hogy nem kapok új routert nekem kell biztosítanom. Ezzel nem is lenne gondom, de azt hiszem a telefont csak a routeren keresztül tudtam használni. Így sem kapok új eszközt? Olvasgatom, hogy miket ajánlotok, de nagyon nehéz dönteni. Öcsémnek nas is lenne rajta, nyomtató megosztás, meg 3 eszköz kábellel, meg a wifi... Synology routert használja valaki digi nettel? Jól kezeli a ppoe-t? Telefon működik saját eszközzel? Valami elosztó kell elé? Illetve nem "kötelező" adni eszközt?

Köszi!

LACI

www.bugalaszlo.hu

(#45595) Mate válasza bugalaszlo (#45594) üzenetére


Mate
nagyúr

Biztos, hogy megkapja az okos csomagot?

(#45596) bugalaszlo válasza Mate (#45595) üzenetére


bugalaszlo
csendes tag

Igen... Albérlőm van tök új szerződés... Legalábbis ezt mondták... Nem én lakom ott, én mint tulaj meghatalmazom Őt, hogy kössön Digit...

www.bugalaszlo.hu

(#45597) llacee válasza bugalaszlo (#45596) üzenetére


llacee
őstag

Akkor ha nekem lejar majusban a 2ev akkor az asszony ujrakoti en lemondom es ennyi?

[ Szerkesztve ]

(#45598) bugalaszlo válasza llacee (#45597) üzenetére


bugalaszlo
csendes tag

Hát ha egyszer volt már a lakásban okos csomag, akkor ott soha többet nem lehet? Ez hülyeség lenne... Szerintem megoldható...

www.bugalaszlo.hu

(#45599) Mate válasza bugalaszlo (#45598) üzenetére


Mate
nagyúr

Lehet, csak nem egyből. Általában 3 hónap szokott lenni, ha jól tudom.

update: Írja is az okos csomagnál:

"2. Nem vehet részt az akcióban az, aki bármely okból megszűnt - valamely szolgáltatásra vonatkozó - előfizetését a megszűnéstől számított 3 hónapon belül azonos néven vagy címen újraköti, vagy azt a vele egy háztartásban élő hozzátartozó igényli."

[ Szerkesztve ]

(#45600) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Ez a csoda Huawei router miért nem képes a bejövő sávszélességet normálisan kitenni wifire? (költői kérdés volt)
200 Mbit-es net lehetőleg teljes körű wifi szétosztására milyen routert javasoltok az óccóbik fajtából? Csak a lakásban kellene sugározni, 40 centis téglafalakon át...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.