Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) Flashget


Flashget
félisten

ha már jó a net használjuk ki Wacken koncertek élőben való nézésére, ha már nincs régió korlátozás. :)
Saxon van most este lesz még IM is!
[link]

Realme GT Master Edition

(#44052) dethroner válasza Flashget (#44051) üzenetére


dethroner
veterán

IM vagyis irigy mirigy? :D

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44053) qqcqqc válasza Flashget (#44051) üzenetére


qqcqqc
őstag

A holnapi Ministry jobban érdekel :)
Köszi

(#44054) wwenigma válasza Flashget (#44051) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Megy is! Holnap Tarja! ♥ :)

Köszmá! :R

Jorus: Fear of the dark, az kéne. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#44055) Jorus válasza Flashget (#44051) üzenetére


Jorus
nagyúr

Megálltam a növésben.. miez a zaj? :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#44056) trec12 válasza Flashget (#44051) üzenetére


trec12
addikt

"A rock örök és elpusztíthatatlan!":-)

(#44057) Metacska válasza Sonja (#44050) üzenetére


Metacska
aktív tag

Ilyenbe már sajnos én is belefutottam. :-/

(#44058) Sonja válasza Metacska (#44057) üzenetére


Sonja
veterán

Mi lett nálad végül a megoldás? :F Kábel csere? Vagy ONT csere? :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#44059) Metacska válasza Sonja (#44058) üzenetére


Metacska
aktív tag

Összetett volt. 1 hónapja történt. Akkor még 200/100-as netem volt.

Egyrészt központi hiba is volt, ezt már a szerelő érkezése előtt orvosolták, de amikor kijött a szaki, akkor is ingadozott a sebesség 150-200 között. Ott volt nálam több, mint 1 órát. Megnézte az ONT-t, kivitte a routert és rádugta közvetlenül a switchre stb stb.

Aztán a legvégén kipróbálta a saját céges laptopjával és itt derült ki, hogy bizony az én PC-mben is van bibi. SSD-s gépem van, de több mint 2 éve nem húztam újra a wint, és úgy tűnt, hogy valami fogta a netet. Szóval mivel már egyébként is időszerű volt a reinstall ezért újraraktam a gépet és problem solved.

Viszont most én is visszakérdeznék:

Miután megoldódott a problémám felváltottam 500/200-ra, de nem vagyok határtalanul elégedett, speedtesztek szerint a sávszél megvan, alacsony pinggel, de tapasztalok mikro szakadásokat, amikor egyes oldalak másodperces gondolkozást követően jönnek csak be, vagy első betöltésre azt dobja a böngésző, hogy nincsen internet, de ha rögtön ráfrissítek, akkor betölti az oldalt.
Ez a jelenség látványosabb, ha játszom, ott előfordulnak laggok vagy disconnectek.

Feltenném a kérdést még a többieknek is: Közel 10 évig Firefoxot használtam, de most a reinstallt követően feltettem az évek óta dícsért chrome-ot. A leírt böngészős hibát produkálhatja a google browser?

(#44060) PrometheusX válasza Metacska (#44059) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Kicsit offtopic, de próbáltad a Google DNS szervereit használni? Lehet hogy segítene neked a problémán.

Amúgy én is most váltok 500/200-ra hamarosan 1 hét múlva, Chrome-mal kipróbálom, és leírom a tapasztalataimat ha mindent bekötöttek. :)

[ Szerkesztve ]

(#44061) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Ott más gond lesz, nem a Chrome.
Ismerős a lag, itt is Bix felé 1-2 ezer csomag esetében 1-1 csomag elvész. Nem tudom ez mennyire csomagveszteséges, de TeamTalk nevű vo-ip progi saját szerverrel UPC-s barátomat ledobja... Sajnos abban a pillanatban soha nem sikerül pingelnem, de ha elkezdem a pinget és szakad és amikor visszatér akkor lövöm le, akkor látok általában egy elszállt csomagot...
Szal a gondod nem egyedi, így én is kérdem, hogy ezt az 1-1 csomag elveszítését be lehet jelenteni, és ha igen akkor mire hivatkozzak?
Még nyomozgatok picit hogy mi lehet, lehet a TeamTalk kliens hibája is a barátom gépén ezt ki fogjuk tesztelni, de a lényeg hogy ez bejelentős?
Sebesség ok, talán a ping BIX felé 1-2 ms helyett nagyobb mennyiségben felmegy 17-20-ra, eddig ilyet se nagyon tapasztaltam...

üdv, adika4444

(#44062) Sonja válasza Metacska (#44059) üzenetére


Sonja
veterán

No, most voltak itt a szerelők (2 is jött :D). Felmentek az emeletre a cucchoz, és állítólag egy olyan rész volt nálam közbeiktatva, aminek nem is lett volna szabad ottlennie?! :F Azt kiiktatták, illetve tettek fel új csatlakozót, és minden helyrejött! :C Állítólag nem is szabadott volna 100-nál többet mérnem ez miatt a közbeiktatás miatt! :Y Pedig én bizony mértem. Szóval fura. :U A lényeg, hogy megoldódott (kopp-kopp). :K

Google Chrome-ot használok már nagyon régóta, és nem tapasztaltam ilyet soha. :N Igaz, én Linux-ot használok. :B ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#44063) Metacska válasza adika4444 (#44061) üzenetére


Metacska
aktív tag

Ami még eszembe jut. A switch-től 2 toldással jut el a lakásig és az utp kábelig a net. Ez okozhatja?

Bár a 200-as netnél nem tapasztaltam a hibát, csak most az 500-asnál

[ Szerkesztve ]

(#44064) Flashget válasza wwenigma (#44054) üzenetére


Flashget
félisten

valjuk be nagyon rendbe volt a stream mínőségben!
a Maiden meg fantasztikus volt pedig ők sem fiatalok már a két véglet Nicko 64 éves Bruce 58 és ő túl van egy komoly betegségen amiből így talpra állt és nyomta erővel ahogy bírta egy turnét.

Realme GT Master Edition

(#44065) wwenigma válasza Flashget (#44064) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen igen. :K

A Maiden meg a Maiden, tenyleg jo bulit csinaltak. Most megy Tarja, furcsa igy magaban a Nightwish nelkul azert.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#44066) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok
Érden másnál is elmegy 5 percenként az internet? Tv az jó.

Galaxy S23 256GB Cream

(#44067) ronar


ronar
tag

Teszteltem a DIGI 1000-et BF4 telepítéssel, részemről *5

(#44068) trec12 válasza wwenigma (#44065) üzenetére


trec12
addikt

(#44069) Jorus válasza Simivok (#44066) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem tapasztaltam ilyesmit.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#44070) mikk2000


mikk2000
őstag

Hellósztok, csak kíváncsiságképp, ha a digi hozzáférési jelszavammal elmegyek az ország másik végébe, ott be tudok lépni vele? Persze ha van amúgy élő előfizetés az adott helyen, nyilván :)

(#44071) Sonja válasza mikk2000 (#44070) üzenetére


Sonja
veterán

Igen. :K Ezt már kiviteleztem unokatesómnál, és működött (2015-ben). Szerintem most is működik.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#44072) kevinium válasza mikk2000 (#44070) üzenetére


kevinium
aktív tag

Valószínűleg nem, de miért akarnál ilyet csinálni, és mi értelme lenne? (Nagyobb sebesség csak akkor játszik, ha a másik helyen is legalább 200-as net van előfizetve, hogy biztosan gigabites legyen az ethernet kapcsolat...) Ha van ott is előfizetés, akkor van internet.

De egyszerre két helyen sem tudsz bejelentkezni szerintem...

(#44074) mikk2000 válasza kevinium (#44072) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem akartam két helyen bejelentkezve lenni, nyugi, csak az érdekelt hogy a név/jelszó a döntő-e, nincs-e lakáshoz korlátozva. Feletted írták hogy működik (kösz!), így gondoltam én is.

(#44075) kevinium válasza mikk2000 (#44074) üzenetére


kevinium
aktív tag

a név/jelszó a döntő-e, nincs-e lakáshoz korlátozva
De ezek szerint lenne értelme. Minden megyére lehetne legalább 1 hitelesítő szerver, és csak a hozzád legközelebbi (vagy 2 legközelebbi, és akkor lenne benne redundancia, pl meghibásodás esetére) fogadná el a bejelentkezési adataidat.

Azt hittem jobban van megcsinálva.

(#44076) wwenigma válasza kevinium (#44075) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem latom ertelmet, miert lenne jo jobban korlatozva.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#44078) Calogero


Calogero
addikt

@digikabel.hu-s email címet csak digi nettel lehet megnézni?

(#44079) Drenadar válasza Calogero (#44078) üzenetére


Drenadar
veterán

Nem... annak úgy nem sok értelme lenne...

(#44084) mikk2000 válasza kevinium (#44075) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem nagyon értem a logikádat, továbbra sem :) Figyelj, ha veszek egy autót mondjuk Pest megyében, akkor szerinted azzal a Balaton környékén nem kéne mennem? :D Sőt büntessen meg a rendőr mert szerinted nehogy már máshol is használjam? :)

Nézd, amikor megvettem a digi internet szolgáltatást, akkor kaptam egy név/jelszót, ami azt jelenti (gondoltam és mint kiderült így is van) hogy bárhol a digi infrastruktúráján én képes vagyok a saját hozzáférésemmel azt a szolgáltatást használni, amiért fizettem csomó pénzt eddig és valószínű fogok is. Több olyan eset is előfordulhat amikor erre szükség lehet, és ebben még nincs is benne az amiről te gondolkodtál, hogy a gyorsabb csomag előnyeiért. Nekem alap csomagom van, és még ez is bőven jó nekem.

(#44085) vargalex válasza mikk2000 (#44084) üzenetére


vargalex
félisten

Nem igazán jó a példád, hiszen itt egy vezetékes szolgáltatásról van szó.
Telefonálni sem tudsz másnál vezetékes vonalról a te vezetékes előfizetésed terhére.
Az más kérdés, hogy a központi authentikáció miatt ADSL esetén pl. a T sem köti a felhasználót a vonalhoz. Ha valahol engedélyezett az ADSL a vonalon, akkor ott tudsz authentikálni.

Alex

(#44086) poli27 válasza mikk2000 (#44084) üzenetére


poli27
veterán

Ez nem állja meg a helyét, mivel te helyhez kötött otthoni szolgáltatást vettél, az egy dolog, hogy nincs szegmentálva és mindenhol fel lehet csatlakozni... De jelzem ez bármikor változhatna ha akarna, mivel hozzárendelhetnék a legközelebbi fejállomáshoz a név jelszó párost, amihez csatlakozol, és ha nem oda csatlakozik a feljelentkezéskor nem engedi be... pl a kábelnetnél se tudod máshova átvinni a modemet, csak ha azonos a node ahol van, máshol nem fog elindulni......

(#44087) mikk2000 válasza poli27 (#44086) üzenetére


mikk2000
őstag

Az a baj hogy nem érted miről van szó :) És ha valaki nem érti, akkor aztán lehet ragozni a végtelenségig. Szóval tévedésben vagy, és el is mondom miben tévedsz. Én feltettem egy kérdést, hogy fel tudok-e csatlakozni máshol is név/jelszóval, azt mondták igen. Erre írta valaki hogy hát ezt a lehetőséget be kéne tiltani. Én meg mondtam hogy miért kéne betiltani ha egyszer vettem egy szolgáltatást, miért ne használhatnám máshol is, ha lehetőség van rá? Nem tudom érted-e már. Én nem azon pattogok hogy lehessen használni bárhol, csak ha már lehet, és logikus is, akkor ugyan miért kéne betiltani? :) Nem olvasom el a szerződést, de nyilván abban az van, hogy adott ponton biztosítják a szolgáltatást, aminek nyilván az az értelme, hogy garantálják hogy ott működni fog (behúzzák a kábelt, letesztelik anyám tyúkja), de persze ez nem zárja, ki hogy az infrastruktúra más pontján is működjön ez a szolgáltatás. Ha megoldják hogy nem lehet, akkor nem lehet, annyi.

(#44088) TeeJay


TeeJay
félisten

van valami fejlemény FTTB --> FTTH átalakítás terén manapság?
19. kerület hogy áll? valakinek aki panelban lakik módosítottak már FTTH-ra?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44089) kevinium válasza mikk2000 (#44087) üzenetére


kevinium
aktív tag

Arra van jogod és lehetőséged, amit az aktuális és érvényes szerződésed megenged... Ha az van benne, hogy adott ponton engedélyezett számodra a szolgáltatás, akkor hiába működik máshol is, arra az adott helyre van jogod/jogosultságod/engedélyed a szolgáltatást használni/"igénybe venni".

Több olyan eset is előfordulhat amikor erre szükség lehet, és ebben még nincs is benne az amiről te gondolkodtál, hogy a gyorsabb csomag előnyeiért.

És még mindig nem mondtad el, hogy ez egyébként miért is olyan nagyon jó és fontos feature, hogy máshonnan is be lehet-e lépni, ha egyszer ott is volt internet-szolgáltatás... :W

Szerintem a világ nem úgy működik, hogy mindent szabad, ami nem tilos... De lehet én értem rosszul...

[ Szerkesztve ]

(#44090) androidkeres


androidkeres
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis problémám lenne, hátha itt tud valaki segíteni. Olyan gondom lenne, hogy kinéztem egy házat családi házas környezetben. Ez az utca utolsó háza, illetve utolsó előtti, de az utolsó a másik utca felől nyilik tehát annak az utcaneve már más. Na most szeretném leellenőrizni, hogy lenne-e itt netem egyáltalán. Beírtam a digi igénylőjébe és sajnos ez a cím már nincs benne, ami azt jelenti h 122 még benne van 124 már nincs. A másik utcán lévő utolsó ház ami 114 szintén benne van. A szemben lévő 107 utolsó ház is. Kérdésem, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Nem fogják bekötni? Miért lehet ez? Amúgy az egész utcában minden házban beköthető a széls. internet, a tv és a telefon is. Esetleg amikor a digi felmérte nem vette észre a házat? Vagy nem tudom :)

Ha esetleg van itt szerelő vagy aki ért hozzá annak válaszát megköszönném.

(#44091) Jorus válasza androidkeres (#44090) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hívd fel az ügyfélszolgálatot, és kérdezz rá. A mi házszámunk sem volt rajta eleinte a szolgáltatás elérhetőségét jelző oldalon, mert mint kiderült, vmi régi nyilvántartásból dolgoztak, ami azelőtt készült, mielőtt átszámozták volna az utcát.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#44092) adika4444 válasza androidkeres (#44090) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Valszeg köthető lesz, de személyes vagy mobilos üfsz a barátod...
Nálunk is 120 felett már nincsenek páratlanok az oldalon, pedig láthatóan köthető lenne a szolgáltatás, kábel ugyanolyan távra mint tőlünk...
Igaz, felénk csak 2-en váltottunk DIGI-re, többieket köti a Telekomos szuperdsl szerződés, vagy a lassulós koax.
Minket se szívesen engedtek, de végül nem élvezzük már vendégszeretetüket.

üdv, adika4444

(#44093) Flashget válasza TeeJay (#44088) üzenetére


Flashget
félisten

nálunk csak az 1000 wattos trafók hullottak mostanában más érdemleges nem történt. (talán majd ez ráveszi őket a változtatásra) :)
Ja de..áramszünet volt tegnap nálunk bő 1 órán át és mikor visszajött rögtön volt net is nem kellett kijönniük kézzel indítani a switcheket.
Eddig ilyen még nem volt itt. :D

Realme GT Master Edition

(#44094) Flashget


Flashget
félisten

A mi oldalunkon van lan a szemben lévő oldalon csak hagyományos modemes net köthető meg a többi sallang tv, telefon.
A dolog érdekessége az, hogy a szemközti oldalról már elbontottak 3 nagyobb házat csak az üres telek maradt utánuk. Digi címlista szerint oda köthető új szerződés...elképzelem a szerelők arcát mikor mennek ki címre és a nagy semmit látják, hogy át lettek verve. :DDD

Realme GT Master Edition

(#44095) Attila 1 válasza TeeJay (#44088) üzenetére


Attila 1
tag

Nálunk DIGI – mobilt félig kiépítették. FTTB --> FTTH -ra még semmit nem csináltak nálunk. Nem optikáról fog menni DIGI – mobil ?

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#44096) poli27 válasza Attila 1 (#44095) üzenetére


poli27
veterán

Sztem a Digi mobil sose fog menni....

(#44097) Attila 1 válasza poli27 (#44096) üzenetére


Attila 1
tag

Ilyen nagy tartozás mellett szerintem sem fog menni.

- RCS & RDS tartozások megközelíti 1000000000 €
[link]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#44098) qqcqqc válasza poli27 (#44096) üzenetére


qqcqqc
őstag

A hvg.hu-n meg most olvastam a készül a Telekom az új szolgáltatóra.....

(#44099) Flashget válasza TeeJay (#44088) üzenetére


Flashget
félisten

Ma reggel rakták ki ezt a papírt nálunk:

Realme GT Master Edition

(#44100) Flashget válasza poli27 (#44096) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem meg valamilyen nagy mókázásra amivel összekötik a román hálózattal megvárva az uniós rendelkezést a roaming díjak eltörléséről 2017 júniust [link]

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.