Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30701) radi8tor válasza kali (#30700) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálam most ilyen a helyzet. :)

⭐ Stella

(#30702) TeeJay válasza kali (#30700) üzenetére


TeeJay
félisten

100/80 lesz az, nekem is 86megabit a max felfelé az pedig a ráhagyással pont 80-as felfelé irány
hajnalban nálam is tökéletes amikor a többiek alszanak :D

hétvégén lesz majd fincsi :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30703) kali válasza radi8tor (#30701) üzenetére


kali
legenda

na, akkor külön és gyorsan elintéztem én is, ne maradjak már le;

100/50

TeeJay; ahol én lakom, ott a terhelés tekintetében (szerencsére) nincs hétvége vagy ünnepnap, mindig maximummal megy a net.
hiába a sok lakás, nem sok torrentezős fiatal van.

[ Szerkesztve ]

(#30704) radi8tor válasza kali (#30703) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bevallom azért örülnék, ha végre gigabites switch lenne a lépcsőházban és látnék 100-al kezdődő értéket is. :)

⭐ Stella

(#30705) kali válasza radi8tor (#30704) üzenetére


kali
legenda

én is, bár ez a sebesség is bőven elég mindenre, inkább csak kíváncsiságból, hogy mennyi az annyi a maximum tekintetében.

(#30706) DonMaster válasza ToBeY (#30691) üzenetére


DonMaster
addikt

igz összekevertem a 100mbits-es portal rendelkezö tp-linkel , mert az nem bir annyi-t dea gigás hwnat nélkül 200 a vége,.

joshuam
azért ha maradsz 1000-esen és nem lejárt sporolsz 12e ft- évben dumára halgatsz, akkor azért 500helyet néha ssd-vel persze lehet azt pörgetni 100-as letöltéssel foylmatosan, de minimum 80-al meg van stabilan, jobb helyekről, azért az néh amikor kell akkor joljön legalább, amikor emg netezel simán tartalmat fogyasztasz, akkor fölösleges szerintem kb 50mbits-böl kijön bárki, ténylegesen speedtesten mérhetsz bármit de ha az amikor kell van benne annyi hogy 80-as átlagot oda verjen torentben valami terrás linux letöltésnél :D , akkor okés, az 1000-res is, máskor meg zene youtube fhd videonál szerintem 100-nál többet nem tudsz kipörgetni ,

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#30707) Vakegérke válasza radi8tor (#30704) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én is tudnék neki örülni. Panel, öregedő lakók "elég ez nekem" felkiáltással. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30708) TeeJay válasza kali (#30703) üzenetére


TeeJay
félisten

mázlid van, pedig látod én is 33 lakásos panelben vagyok nem 60 lakásosban
és ugye az ONT ott a lépcsőházban csak ugye mikor benézhettem 3 darab 100-as switch-et láttam és az ONT-on elvileg 1 szabad port volt még. ráadásul ezek szerintem ilyen olcsó huawei meg régi zte 8portos switch-ek és nincs külön uplink portja ami gigás lenne hanem a 8 darab 100-as közül az egyiket használják az ONT felé tehát 94/94-en osztozik 7másik lakó.
amíg a legalsó csomag 50/30 volt nem is volt ilyen gondom igazán, meg karácsonyig tuti senki se volt még ONT-ra kötve tehát max 100-as előfizetők lehetnek még meg sok 50-es 200-as nincs ezért nem volt gond

most van gebasz mikor már 100/50 a minimum és 1-2 lakásban biztos töltögetnek még

a vicc hogy 3 digi.hu mérést csináltam be is küldtem DIGI-nek erre visszaírták a szokásos szöveget hogy mérjek router nélkül látszódjon a tálca ne fusson semmi látniuk kell az időpontot és még halom dolog a csillagok állása mellé. finoman jeleztem hogy mindent úgy csináltam és a 3 mérés megállja a valóságot
nem kérdeztek többet, küldték hogy felvették hibajelentésre. még azt is megírtam nekik hogy azért néz ki a letöltési grafikon úgy mint egy fésű mert 20-50megabit között ugrált végig a mérés alatt is aminek a végén 3x megabitet kaptam míg 50 a garantált elvileg... finoman jeleztem hogy tippem a 100-as switch nem bírja a hétvégéket már ilyen sebességek mellett. kiderül lesz-e valami, illetve mikor jeleznek hogy 200-as csomagra tudok előfizetni

u.i.: utolsó mérésed 94megabit felfelé, hogy mérted?
mégis 100/100 lesz a középső csomag? :Y

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30709) kali válasza TeeJay (#30708) üzenetére


kali
legenda

itt 150 lakás van, de arányában nagyon kevés az ilyen tekintetben problémásnak mondható fiatal - igaz, nem is csak a fiatalok torrentezhetnek meg tölthetnek ezerrel -, ráadásul nem is mindenki digi előfizető.
a routerem újraindítása kevésnek bizonyult, de az egész háztömböt újraindíttattam, utána már 94 Mbps lett a feltöltési sebesség is. (néhányan beragadtak a liftekbe egy percre, de aztán ment minden rendesen tovább! :DDD )
így mértem; rt-ac56u és intel advanced-n 6205, n szabványos 5 GHz kapcsolat.

(#30710) TeeJay válasza kali (#30709) üzenetére


TeeJay
félisten

te aztán keményen tolod, áramtalanítással restartoltad a digi cuccokat is? :))
végül is a gondnoknak itt is van felhatalmazása erre :D
tavaly ilyenkor volt nálunk májusban egy este mikor elszállt az egyik trafó és 6 tömbben nem volt áram 2órán át
akkor garantáltan mindenhol megtörtént itt is az újraindítás :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30711) Zoli133 válasza TeeJay (#30708) üzenetére


Zoli133
őstag

Ha csak számolunk akkor 7 50/30-as előfizetőhöz is kevés a 100as switch, de akkor nem éreztél velehibát? Ebből számomra az következik, hogy nem igazán van az a switch túlterhelve, vagy ha túl van az nem az emelés miatt, mert előtte is túlterhelhető volt. Ha akkor nem történt meg, nem látom most miért lenne túlterhelve.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#30712) TeeJay válasza Zoli133 (#30711) üzenetére


TeeJay
félisten

aztán lehet a végén kiderül az ONT van leterhelve, fene tudja, én leadtam a hibabejelentőnek
majd ők megnézik mi a tré. ami tény hogy másfél hete látványos főleg hétvégén végig a lassulás.
most már nem lehet a router sem kifogás mert anélkül is lassú volt meg a router amúgy is 900+ megabitet tol (WR1043ND V2.1)

egyébként mi van ha az ONT-ra nem jut annyi kraft hogy elég legyen, végül is a tömb amiben vagyok 7lépcsőházas egyben és 33lakás mindegyikben tehát 231 lakásból lehet pár előfizető akik az emelt sebességgel megrántják az optikai szakaszt és kétlem hogy a 7 lépcsőházat dedikálva 7x2,5gigabitre fűznék össze. mindegy nem ötletelek, most hét közben 10,4MB feltöltésem stabilan megvolt, péntektől meg úgyis leesik majd :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30713) adamgreen


adamgreen
senior tag

Harmadik kerület Békásmegyer itt állunk most ebben a pillanatban.

Top netes vagyok egy éve várok lassan az emelésre . ahogy nézem upload jo lesz már csak a dánlodot kell megtolni nekik.

16 szor telefonáltam és 3 szor voltam bent személyesen.azt mondják hegyekben áll a top netesek papirja és csusznak mint a pi**a.

Egy honappal ezelött jött egy hivás hogy 2 héten belül jönnek és elintézik a topnetröl -- Digi 200 ra az átállást.
Azota is jönnek gondolom eltévedtek.Mindegy én türelmesen várok egyszer csak történik valami.Addig is telefonálgatok és bejárkálok. :DDD

(#30714) ToBeY válasza adamgreen (#30713) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Engem Januárban hívtak,hogy majd ha lesz eszköz jönnek kötni - múlthéten csinálták meg (topnet-digi200). :DDD Szintén békás. szóval kitartás!

(#30715) adamgreen válasza ToBeY (#30714) üzenetére


adamgreen
senior tag

Kérdés hoztak valami dobozt vagy csak megnyomtak egy gombot ? :C

(#30716) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Amúgy az egy dolog, hogy speedtesten méregetünk 90 mega feltöltéseket, az meg egy másik, hogy pl. ma töltöttem fel valamit, és alig kúszott felfelé 1.4MBps-el, és csak digisek szedték, szóval... Emelés mizéria előtt ment fel 5.5 - 6-al a cucc...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#30717) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Hol kell szóvá tennem, hogy a címlapot azonnal állítsák vissza a régi színekre?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#30718) ToBeY válasza adamgreen (#30715) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen hoztak egy zte router (bár ne tették volna...) mert van telefon

(#30719) J0shu4M1ll3r válasza radi8tor (#30696) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Tiszta sor, és értem. Nekem viszont úgy tűnik, hogy ha reklámoznak 1000es netet, akkor abban az is bele tartozik, hogy mindent megtesznek,hogy az el is érhető legyen. Ezért kérdeztem úgy, hogy elképzelhető, hogy valamit még nem cseréltek, mert akkor no para, de pl ha abszolút lehetetlen oda azt bekötni, akkor meg átváltok 500ra és megint no para.

@TeeJay
Erre gondoltam én is, és akkor azt kapom teljesen, amiért fizetek, de azért várok még egy kicsit, hátha tudnak még mit fejleszteni.

@lev258:
Jelen eset lényege nem az, hogy a minimum garantáltat átlépik, hanem hogy többnek van beállítva. Az kérdésen felüli, hogy ár/érték arányban és eddigi tapasztalataim alapján ügyfélbarát szempontból is jók, de nem erre irányult a kérdés ;)

@wwenigma:
No offense, de nem biztos, hogy a "Gondolkozzatok már" nyitás megfelelő hangnem. Nem állítottam, hogy csúcskihasználás az elvárt minimum. De akkor nézzük más szemszögből a kérdést. Ha azt reklámozza, hogy ennyi netet annyiért lehet kérni, akkor legyen meg a net. Nem baj, ha nincs meg, mert mint korábban mondtam, max átváltok 500ra, csak akkor elvárom, hogy monják is, hogy "bocs pajtás, de ott nem lesz 1000es net". Itt a lényeg azon van, hogy ha fizetek egy szolgáltatásért akkor kapjam is meg azt. Ha az nem elérhető akkor meg sorolják fel az elérhetőt, és abból válogatok. Ennyi.

@DonMaster:
Nem feltétlen a 100%-os kihasználás, meg a torrentezés orrvérzésig a lényeg. Mint mondtam, ha nem megoldható, akkor váltok, és annyit kapok, amennyit fizetek. Tisztában vagyok vele, hogy nem tudom teljesen kihasználni, de ha annyit fizetek, akkor elvárom, hogy meg is kapjam. De itt is kiemelem, hogy nincs baj, ha azt mondják, hogy nem tudnak annyit, mert akkor váltok, és ott meg simán megkapom amiért fizetek. Lehet, hogy csak én gondolom így, de szeretem maximálisan megkapni a szolgáltatást, amiért fizetek. Mert ha pl nem lehet megoldani, akkor úgymond havonta kidobok 1000 Ft-ot az ablakon, ami akárhogy nézzük értelmetlen.

Összegezve arra lettem volna kíváncsi, hogy miután nálam megemelték, elképzelhető-e, hogy valamit még fejleszteniük kell a lépcsőházban, hogy meg legyen a sebesség. De akkor még várok, meg nézegetem, aztán, ha azt mondják, hogy ott ennyit bírnak adni, akkor váltás 500ra és ugyan ott vagyok net ügyileg, de van +1000 Ft-om.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#30720) Enigma^


Enigma^
csendes tag

Éjjel simán megvan a 500/200, napközben és csúcsidőben viszont jelentősen leesik a feltöltési sebességem. 50-60 Mbit-nél sose tudtam még többet mérni.

Debrecen, FTTB.

(#30721) DonMaster válasza J0shu4M1ll3r (#30719) üzenetére


DonMaster
addikt

bocs , de mértél amióta 1000-res csomagban vagy 1000-ret? mert ha nem akkor lényegében amióta abban vagy a teálás pontod szerint eddig soha nem kaptad meg amiért fizettél és eddig mindig kidobtál az ablakon 1000ft/ho-t. ha mértél akkor mutasd kérlek.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#30722) lev258 válasza J0shu4M1ll3r (#30719) üzenetére


lev258
veterán

Bevallom, én nem értelek. Minden szolgáltatónál, minden csomagnál van egy "csali" érték és egy vállalt (garantált). Akármilyen csomagra váltasz, ez így marad. Elvileg most olyan csomagod van, ami többet teljesít, mint bármely másik, ezért fizetsz annyit, amennyit. Természetesen, ha neked nem felel meg, vagy kevesebb is elég, akkor persze válts bátran. Szerintem már kibeszéltük/túlbeszéltük a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30723) J0shu4M1ll3r válasza DonMaster (#30721) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Tegnap óta vagyok hivatalosan is 1000-resben, de nem erre céloztam. Azt arra írtam, hogy ha nem lehetséges a lépcsőházban kiépíteni, vagy akármi a 1000et hozzám, akkor simán átváltok 500ra és spórolok 1000 Ft-ot.
Azt a példát arra írtam, hogy ha onnan indulok, ki hogy a fizetett összegért a maxot várom el, de mégse lehet hozzánk kiépíteni, akkor sincs baj, mert max váltok. Tehát már az elején nem az volt a szándékom, hogy vitatkozzak a digivel, hogy de hát nekem nincs meg az 1000, hanem, hanem próbáltam informálódni, hogy attól, hogy reklámozzák, hogy elérhető ez a csomag, de mégse annyi, annak lehet az a baja, hogy valamit még nem építettek ki, vagy az is elképzelhető, hogy nálunk mégse érhető el az a csomag.

@lev258:
Tényleg nem értesz, tekintve, hogy az volt a kérdés, hogy elviekben kell-e még valamit fejlesztenie a szolgáltatónak, vagy csak ennyit bír a környék. Erre írtam, hogyha csak 500at bír, akkor simán visszalépek egy csomagot, sebesség ugyanannyi lesz, mint most és még spórolok is. Ennyi. Nincs ebben semmi bonyolult. Az meg, hogy hasonlítva van más szolgáltatók más csomagjaihoz, vagy hogy a garantált minimum felett van a mostani sebesség, de mégse annyi amennyi a nevében van itt irreleváns. Nem erre irányult a kezdő kérdés.

[ Szerkesztve ]

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#30724) radi8tor válasza Gróf... (#30717) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ebbe nincs beleszólása senkinek a tulajdonoson kívül. :(

⭐ Stella

(#30726) lev258 válasza J0shu4M1ll3r (#30723) üzenetére


lev258
veterán

Én meg úgy értettem, ha visszalépsz, ugyanúgy nem az ottani maximumot fogod kapni, hanem a garantált és maximum közötti értéket (ami alacsonyabb a jelenleginél). Tehát nem lesz azonos.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#30727) J0shu4M1ll3r válasza lev258 (#30726) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Szerintem, ha visszalépnék, akkor (most csak hasamra ütök): 470-500 között lenne, gondolom ennyit bír az ottani technika. De ezt az egészet csak elméleti megoldásnak írtam, hogy max ezt csinálom, mert amúgy tök klafa hogy van digi nálunk, meg még így is veri a többi szolgáltatót. Ha nem bírja az 1000et, akkor minek fizessek 1000 Ft-tal többet alapon gondoltam ezt, hogy akkor max megnézem azt a csomagot. Vagy esetleg várok még, mert lehet hogy még valamit dolgozni fognak az elosztón, akkor meg minek váltogassak ide-oda.
A pénzemért a max szolgáltatást gondolatmenetet meg csak amolyan egyszerű, vásárló oldalú hozzáállásnak hoztam fel példának, hogy ugye alapjában így gondolkodunk, és ha ezt nézem, akkor megint oda jutok, hogy max váltás és +1000 Ft/hó.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#30728) Flashget válasza ToBeY (#30691) üzenetére


Flashget
félisten

akkor ez egy újabb fw? mert korábban a vargalex félénél 165 volt a max.
a legutolsó gyári fw 125-ig bírja.

és mennyire stabil a router ezen a sebességen?

Realme GT Master Edition

(#30729) lajos0001 válasza J0shu4M1ll3r (#30723) üzenetére


lajos0001
tag

Tény: gigás csomagosok írtak már itt mindenféle tapasztalt értéket kb. 940/108 és kb. 540/55 közt.

Ez függ(het) (különböző mértékben) a mérés helyétől, a napszaktól, a hálózati terheléstől (pl. torrentezőktől is), mennyien és hogyan használják az adott szegmenst, a hálózatkiépítés módjától, a mérő hw-konfigtól, a rajta levő swk-től, hogyan/miként van beállítva/finomhangolva a hw/sw/opsys, mikori firmwarek/driverek vannak fent, van-e/nincs-e router, van-e nem tökéletes fizikai kontaktus valahol, mennyire uptodate az egész cucc, meg még fogalmam sincs, mitől még.

Vagyis: abszolút nem biztos, hogy a lehetséges maximumot látod most. Látatlanban az sem feltétlenül biztos még, hogy diginek kell még ott valamit csinálnia (bár kizárva sincs még).

Én a helyedben először alaposan megnézném, mit tudok a saját cuccon optimalizálni (majdnem biztos, hogy valamennyit - esetleg akár sokat is - lehet), utána mérnék. Utána kicsit világosabb lesz az ábra.

[ Szerkesztve ]

(#30730) Fürkésző válasza kali (#30709) üzenetére


Fürkésző
tag

Épületre kiterjedő áramszünet-okozós megoldás nálunk nem működne, pedig jól jönne már az a sebességemelés. Minden áramszünet után - mivel magától nem indul újra a lépcsőházi eszköz - telefon az ügyfélszolgálatnak, ők sem tudják onnan újraindítani, 1 (hétvége, ünnep esetén akár 3) napon belül szerelő kijön és életet lehel az eszközbe. :W Minden egyes alkalommal javaslom, cseréljék ki a kütyüt, de semmi.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#30731) ToBeY válasza Flashget (#30728) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem,ez egy nagyon-nagyon régi vargalex fw.Egyszer jó régen felraktam és azóta az van rajta,mert elégedett vagyok vele.

(#30732) J0shu4M1ll3r válasza lajos0001 (#30729) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Értem. Köszi. Valami ilyesmire lettem volna kíváncsi.
Reggeol 8-9 közütt mértem, a lépcsőházról annyit, hogy vagyok én 30 körül és a következő lépcső kb a nyugdíjas korosztály, úgyhogy nyugis is meg nem azok a net huszárok, de ki tudja :D
Routerrel mértem, mert van telefon is, és oda sajna muszáj. Frissen telepített Win 7 64bit. Mielött hozták a routert, azelőtt tettem újra. Mit javasolnál, mit kéne megnéznem? Gondolom alaplap hálókártya driver frissítés, azon kívül mik lehetnek a bakik? Illetve az elképzelhető, hogy akár a kábel, ami fel jön hozzám az elosztóból, az is kontaktos? Akkor is lehet gyengébb net? Ilyen kábelnél nem úgy van, hogy vagy van jel vagy nincs?
Köszi előre is!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#30733) TeeJay válasza J0shu4M1ll3r (#30723) üzenetére


TeeJay
félisten

ezt úgy tudod kideríteni hogy hajnali 1-2-3körül méregetsz esetleg torrentezel és megnézed akkor mit hoz
ha akkor sem éri el a 900megabitet lefelé akkor terhelt feléd a switch vagy az ONT
én ilyen esetben visszaváltanék mert nem fognak hirtelen optikai részen duplázni sávszélességet csak hogy az 1000-es csomag mindig 900-on menjen

mondjuk mivel az 500-as és 1000-es csomat feltöltésre azonos így előbbi jobban megéri
és azt nagyobb eséllyel tudod mindig kihasználni, ráadásul gép is kell alá rendesen, router pláne
vinyóval is győzni kell na meg ugye csak torrentezésre lehet szinte kitekerni ennyi megabitet (540körül van gyakorlatban ami ~68megabájt másodpercenként :K
én mindig lentről kezdenék aztán módosítanék gyorsabb csomagra mert az ingyenes
visszafelé viszont fizetős a buli 1éven belül ha jól tudom

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30734) ToBeY válasza Flashget (#30728) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez van most fent nekem,ha gondolod próbáld ki mit bír nálad.
vargalex v1.02.1-ReBuilded r30402

(#30735) vargalex válasza Flashget (#30728) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Azt ne felejtsük el, hogy Tobey kollégánál a TP-Link előtt van a digi-s ZTE, tehát a TP-Link DHCP-s netet oszt, nem PPPoE-t. Ennek ellenére azonos típus esetén érdemes lehet megpróbálni, mivel a régebbi kernellel jobban teljesíthet. (Az említett verzió csak 1.9-es hw verzióig jó, ha jól emlékszem.)

Alex

(#30736) lajos0001 válasza J0shu4M1ll3r (#30732) üzenetére


lajos0001
tag

Fixre nem tudhatod, hányan mit használnak, DE: szvsz talán 0-3 óra közt meg szombat-vas 05-07 tájt lehet a legkisebb forgalom, akkor érdemes mérni szerintem, többször is, routerrel és anélkül is (biztos ami biztos, jobb látni, mit művel router nélkül is; a telefon várhat egy kicsit ekkor).
A win7 64 ok, de: a default nem mindenhol az optimum. Érdemes megnézni egynéhány tippoldalt, mit érdemes átállítani.
Én feltenném az összes legújabb drivert/firmwaret (biztos ami biztos), végignézném a beállításokat, nem mindenhol a default az optimum, ne legyenek forráspazarlók.
Hdnél defragment kötelező szerintem, ssdnél tilos.
Mi a routered? Legfrissebb firmware van rajta? A default beállítások itt sem az optimum.
Megvan-e a minimum hw a gigához?
Ha fixre akarsz menni, a kábelt is célszerű végignézni, helyén ül-e rendesen mindenhol, hány helyen van toldozva-foldozva/megtörve + legalább cat5e legyen mindenhol.
Egyszer megéri végigcsinálni, legyen világosabb az ábra

(#30737) Flashget válasza ToBeY (#30734) üzenetére


Flashget
félisten

nem fogom, mert V2 van nekem. :)

Realme GT Master Edition

(#30738) ToBeY válasza vargalex (#30735) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szia
Akkor mikor mértem azt hiszem csak a tp link volt rádugva a netre, a zte nem.

Flashget Ja,ok :K

[ Szerkesztve ]

(#30739) Flashget válasza vargalex (#30735) üzenetére


Flashget
félisten

Szia.

Igen ez kimaradt.
De emlékszel tavaly mikor kijött a digis nagy csomagok nem bírták 165 fölé tolni PPPoE-n, ezért lepett meg a teszt.

Realme GT Master Edition

(#30740) vargalex válasza Flashget (#30739) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem lehet, hogy azt BB-vel mértétek? Erősen csökkent a throughput.

Alex

(#30741) J0shu4M1ll3r válasza TeeJay (#30733) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Na akkor ezt a 2 időintervallumot majd megnézem. Igen azonos, illetve már nálam is látszik a 200 felfelé. Erre mondtam, hogy max ezt is kipróbálom, mert az se olyan rossz, és még marad is egy kicsi a kasszában.
Mondjuk ennyi erővel ha az általános netezést nézzük, akkor az 500 is bőven sok :D
Gép szerintem meg van hozzá, a router meg amit adnak. Kénytelen vagyok azt használni a telefon miatt.
Akkor is fizetős a csomag váltás, ha nincs hűség? Mert az biza nincs.

@lajos0001:
Router nélkül nem lesz gond? A kábel ami bejön a lakásba azon rajta van a telefon is, azért kell a zte, hogy azt leválassza. Ha csak a bejövő kábelt bedugom a gépembe akkor nem lesz semmi baj?
Ezekre a tippekre majd ráguglizok, köszi!
Hdd is frissnek mondható, router pedig zte zxhn h298n, elvileg csak user jogom van hozzá, nem? Azt tudom piszkálni? Hw szerintem meg van hozzá. Kábel gyári digi által bekötött. Egy helyen csatlakozik a router, onnan meg a gépbe. Azt a rszét, ami az elosztóból jön a routerig, azt hogy tudom letesztelni? A megtörések látszólagos vizsgálatán kívül? Plafon magasságában van behozva, eddig nem vettem észre semmi sérülést.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#30742) Calogero válasza J0shu4M1ll3r (#30741) üzenetére


Calogero
addikt

hűség nélkül:
1 évben egyszer a lefelé váltás ingyenes, utána pedig 2400Ft/alkalom.
Felfelé váltás az mindig ingyenes.

(#30743) lajos0001 válasza J0shu4M1ll3r (#30741) üzenetére


lajos0001
tag

Tűzfal + antivírus legyen. Szvsz előbb optimalizálsz, restart, a mérés idejére kikapcs+leveszed a routert, felépítesz egy kapcsolatot (ha nem tudod fixre, hogyan, előbb erre rákeresel), és mérsz. Mérés után törlöd a felépített kapcsolatot (mert a kettő együtt nem működik), és visszaállítod a routeres kapcsolatot.

A ztet csak kicsit tudod piszkálni, mint user, de az is valami. Wifijét lelőni, ha nem kell, mert nem szuper.

Tény: a fórumon összesen olyan 1 hozzászólást olvastam, mely szerint a zte elég a gigához. Úgy emlékszem: olyant többet, hogy nem elég.

Kérdés: ki használ a kollégák közül gigához ztet??? Nem hinném, hogy sokan.

Az elosztóból jövő kábelre max ránézni tudsz szerintem, de az is valami. Bárkinek jobb ötlete erre?

Saját router és a zte csak a telefonhoz : összefoglaló.....

[ Szerkesztve ]

(#30744) wwenigma válasza lajos0001 (#30743) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Zte boven jo a gigabithez.

Csak hulladek buta... Mereshez antivirus, tuzfal kikapcs, CPU hasznalatot figyelni kell mert konnyen keves lehet....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#30745) J0shu4M1ll3r válasza Calogero (#30742) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Köszi, ez hasznos infó. Akkor ingyen meg tudom csinálni, hogy váltás 500ra, majd ha mégis 1000 kell akkor vissza.

@lajos0001:
Ezeken már mind túl vagyok, megcsináltam a kézi kapcsolódást, de ha kiveszem a routert az egyenletből, akkor csak a régi kis műanyag elosztó marad, ami azt eredményezi, hogy 100/100nál nem tudok többet mérni. Mivel rajta van a bejövőn a telefon is, ezért nem lehet azt a kábelt direktbe bekötni a gépbe. Vagy mégis? Nem zavar be, hogy telefon is van rajta?
Wifi elejétől lelőve.

@wwenigma:
"Csak hulladek buta..."-> Ez nekem szólt?? :U
Igen, ezek is mind megvoltak...

[ Szerkesztve ]

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#30746) szabonagyur válasza J0shu4M1ll3r (#30745) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olvasd újra, hogy miről van szó.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#30747) TeeJay válasza J0shu4M1ll3r (#30745) üzenetére


TeeJay
félisten

úgy őszintén az 500-as de akár a 200-as net mire nem elég neked?
én top 200-ba vagyok egy nagy tőtögetős oldalon de hajnali 1után én sem tudom kihasználni még az 50megabites feltöltést sem. lefelé meg 1TB-os vinyóm van ami adja a limitet bár lefelé úgysem kell sokat töltögetnem és a 100-as lefelé is tökéletes lenne ha mindig ennyi lenne...
200/100-ra is csak a gigás port miatt fogok váltani, hogy elkerüljem a szívást
szerintem nyugodtan maradt 500/100-on (úgyis 200 lesz a feltöltése) és évekig ezt sem fogod tudni kihajtani.
azt vedd figyelembe hogy bár ingyenes a módosítás de sokaknál az a tapasztalat hogy mindig hó első napjától aktiválják az új sebességet tehát 1hónapot ígyis kell várnod két váltás között :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30748) J0shu4M1ll3r válasza szabonagyur (#30746) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Újra olvastam...
Megzavartam talán a topic pörgését a kérdésemmel?

@TeeJay:
Nem az a lényeg, hogy mire elég vagy nem, szimplán szeretném tudni miért nem megy. Illetve, ha nekem mégis ez kell, még ha nem is használom ki, szerintem akkor sincs baj. Legalább is részemről. Én is kérdezhetném, hogy miért zavar Téged, hogy nekem ez kell (no offense).

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#30749) szabonagyur válasza TeeJay (#30747) üzenetére


szabonagyur
félisten

én top 200-ba vagyok egy nagy tőtögetős oldalon de hajnali 1után én sem tudom kihasználni még az 50megabites feltöltést sem.

Még szerencse, hogy eddig a "munkád" miatt sírtál, hogy ahhoz nem elég stabil a net, de végre beismerted, hogy sima torrent huszár vagy akinek a top200 a lényeg. :W

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#30750) Lin3Lord válasza TeeJay (#30673) üzenetére


Lin3Lord
tag

A switch csupán egy vagy több asic, ezért csuklóból kiviszi a switch a ráírt sávszélességet az alkalmazott átviteli technika határáig. A switchen pontosan annyi előfizető fér el a port által biztosított sávszélességen, ahány portja van, egészen a backplane packet/sec és az uplink kapacitásáig terjedően. Ezért az a hátráltató, ha az előfizetőknek nagy az adatforgalmuk... Ezt nem tudod a szolgáltatóra kenni.

[ Szerkesztve ]

akkountvadasz

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.