Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104031) Szoles


Szoles
senior tag

Sziasztok!

Valószínűleg nem kimondottan DIGI-s probléma, kerestem is jobb topikot, de nem találtam. Tehát bocs, ha nem idevaló.

Pár napja váltottam DIGI 1000-re, optikai kábelen jön a net.

A gondom az, hogy az öregecske DELL Vostro 1015 laptopom vezetéken át nem akar többet produkálni letöltésnél kb 120-130 Mbps-nél. Win10 oprendszer.

A feltöltés változó, legalább ennyi, de időnként 180-200 Mbps körül van.

Szaki erre járt, megnézte az ő linuxos gépével, 800 Mbps körül volt neki a letöltés, tehát maga a net és a router rendben.

A gépemen frissítettem hálókártya drivert (semmi sem változott), eszközkezelőben ellenőriztem, 1000/1000 sebesség képességet ír, utána szerintem (!) mindent beállítottam, amit kell (gigabit engedélyezve, gigabit tiltás tiltása), de ez a sebesség maradt.

Az Ethernet kábelemre CAT5e van írva.

Kipróbáltam, átállítottam 100 Mbps-re a hálókártya max sebességét, és akkor tényleg nem is ment kb 90 fölé.
Utána vissza gigabitre, akkor jön ez a kb 120-130-as letöltés, tehát szerintem engedné a gigabitet, de valami akadályozza.

Sajnos nincsen másik kábelem, mert gyanakszom rá, bár elvileg ennek is azért ennél többet kellene tudnia.

Van ötlete valakinek, hogy esetleg valamit állítsak még be a gépemen, vagy kérjek kölcsön egy biztosan gyors kábelt, teszteljem le azt?

Vagy létezik valami trükk, hogy ezt a kábelt teszteljem? (valamiért én erre gyanakszom, de lehet, hogy hülyeség)

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.