Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103451) trec12 válasza herdsman12 (#103446) üzenetére


trec12
addikt

Telefonon és írásban is lehet. A lényeg, hogy akinek nincs hűsége 06.30-ig legkésőbb szerződjön ha a mostani árakat szeretné még egy évig. Amikortól vállalod a hűséget onnantól indul az egy év.

[ Szerkesztve ]

(#103452) mpo válasza trec12 (#103451) üzenetére


mpo
veterán

A lényeg, hogy akinek nincs hűsége 06.30-ig legkésőbb szerződjön ha a mostani árakat szeretné még egy évig.
Mivel visszavonásig érvényes, a június 30. sem biztos, hanem a minél előbb.

Ha érted, akkor már elavult.

(#103453) mikk2000


mikk2000
őstag

Üdv, digi bekötéskor lehet olyat kérni, hogy kettő szobába is vezessék be a kábelt, és van-e ennek feléra? Elég sok fal van a két szoba között (wifi), ezért lenne jó, ha mindkettőben lenne vezetékes net elérés. Itt 1000-es net elérhető egyébként, ami optikát feltételez. Alapból nem gondolnám hogy ilyennel foglalkoznak pluszban, de tv bekötésnél mondjuk evidens, hogy mindkét szobában menjen a tv.

(#103454) Jim74 válasza trec12 (#103451) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor is lehet telefonon, ha nincs telefonos PIN kódom az azonosításhoz?
Írásban az emailre gondoltál?

(#103455) qnadam válasza mikk2000 (#103453) üzenetére


qnadam
veterán

némi pénzért meg lehet beszélni velük.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103456) mikk2000 válasza qnadam (#103455) üzenetére


mikk2000
őstag

Sejtettem, kösz :)

(#103457) Cr00py válasza mikk2000 (#103453) üzenetére


Cr00py
senior tag

Biztosan megoldható. FTTH-ra átkötéskor én is jeleztem a szerelőnek. Nem volt nála olyan hosszú fúrószár, mert az is kellett volna..de megbeszéltük, hogy délután visszajön, és megcsinája. Így is lett. Ha már ott volt, a "régi" koax kábeleket is kicseréltük. Kb anyag árban megcsinálta volna, de a fáradozásai miatt adtam neki bőven borravalót. :R

(#103458) mikk2000 válasza Cr00py (#103457) üzenetére


mikk2000
őstag

Köszönöm az infót neked is! :)

A net megosztás konkrétan hogy oldották meg egyébként, az eszközükből UTP kábel a másik helyiségbe? Mert mást nem nagyon tudok elképzelni...

(#103459) zelikocc válasza herdsman12 (#103446) üzenetére


zelikocc
senior tag

Friss infó:
Tegnap (péntek 12 óra) óta telefonon is lehet hűséget hosszabbítani a Digi Nekem csomagra annak, aki 2021.12.01. előtt kötötte be a szolgáltatást, tehát nem szükséges mostmár személyesen bemenni.

(#103460) Caranita válasza trec12 (#103451) üzenetére


Caranita
aktív tag

Akinek van hűsége, az is.

(#103461) Cr00py válasza mikk2000 (#103458) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nekem volt már saját routerem + switch, így picit egyszerűbb volt, de alapvetően igen. FTTH-nál az ONT-től megy külön utp. Ha van routered, akkor az ont-től megy egy utp a routerhez, onnan pedig lehet vezetni tovább a többit.

Arra azért érdemes figyelni, hogy FTTH esetében lesz egy " DIGi-s " ONT, aminek a típusa sajnos kb lutri. Amilyet lesz épp náluk. Van olyan ONt, amin csak 2 port van. ( az egyik gigabites, a másik csak FE ) .. de olyan is van, amin több gigabites port van..viszont ezen portok sajnos nem minden esetben kommunikálnak egymással, így amennyiben teheted ( vagy ha már van ) célszerű egy saját routert használni. Egyrészt fényévekkel jobban személyre szabható a hálózat + teljesítményben is előrelépés lehet.

Arról sajnos nem tudok nyilatkozni, hogy a szolgáltatói ONT mit tud, mert az első perctől kezdve a saját routeremet használtam. Bekötéskor átrakták az ont-t bridge-be.

(#103462) mikk2000 válasza Cr00py (#103461) üzenetére


mikk2000
őstag

Oké, köszi az infókat!

(#103463) adika4444 válasza zelikocc (#103459) üzenetére


adika4444
addikt

Ezt lehet a nap 24 órájában, vagy csak délután 4iG?:DDD

Komolyra fordítva: Kell hozzá a telefonos pinkód, vagy személyin szereplő adatok elegendőek?

üdv, adika4444

(#103464) Jim74 válasza Intruder2k5 (#103443) üzenetére


Jim74
nagyúr

Budakalászon személyesen kb. 2 perc alatt elintéztem. :C :R

(#103465) zelikocc válasza adika4444 (#103463) üzenetére


zelikocc
senior tag

Nem kell hozzá PIN kód.

Vagyis pontosabban ami kell hozzá:
Csak az előfizető lehet a vonalban, + [szerződésszám vagy személyi szám] ÉS [PIN kód vagy születési idő és anyja leánykori neve]

(#103466) Intruder2k5 válasza zelikocc (#103465) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint gondolom személyi igazolvány szám.

(#103467) zelikocc válasza Intruder2k5 (#103466) üzenetére


zelikocc
senior tag

Hát mivel ebben az országban mindenféle 5-10 évente változó kártya számokkal szarakodnak, ahelyett hogy egyetlen egy változtathatatlan számot kezelne minden felület és intézmény, mint minden normális valamire való országban, így igen

(#103468) mikk2000 válasza Cr00py (#103461) üzenetére


mikk2000
őstag

Olvasgattam az infót, és azt olvastam switch kell ha PPPoE betárcsázást is a saját routeremmel akarom megejteni, ez nem változott azóta? Mondjuk nem nagy kunszt AP módban használni a routert, csak érdekel.

(#103469) Cr00py válasza mikk2000 (#103468) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ha nem akarod használni a szolgáltatói ONT-t, hanem van saját routered, akkor át kell kérni bridge módba az ONT-t. Ha csak a saját routered szeretnéd használni az ONT helyett, ahoz nem kell külön switch. Nekem csak azért van, mert nincs annyi port a routeren, amennyire nekem szükségem lenne. :D Ha bekötéskor már meg van a router, akkor a szerelő is átkéri neked bridge-be. Ha később vásárolod meg, bekötés után, akkor vagy telefonon, vagy online a digi ügyfélkapun is át tudod állítani te is. ( Általában pár perc az egész )

Ebben az esetben, ha saját routert használsz, akkor a routeren kell felépíteni a ppoe kapcsolatot. Az ONT-t pedig a router wan portjával kell összekötni. A lan portokból pedig lehet tovább vinni a szükséges eszközökhöz az utp-t. Ilyenkor már nem kell minden egyes kliens eszközön pppoe-t beállítani, mivel a router végzi azt. Ha van élő pppoe kapcsolat, abban az esetben a router lan portjaira kötött eszközökön azonnal lesz internet, nem kell más semmit állítani. :)
Ugyanez a helyzet, ha csak a szolgáltatói ONT van. Ilyenkor az ONT végzi a pppoe csatlakozás. Ha bridge módba kerül az ONT, és saját routert használsz, abban az esetben az ONT már csak egy "átjátszó"-ként fog funkcionálni. Wifi-t sem fog szórni, azt a saját routereden kell konfigurálnod. FTTH esetében sajnos "kiiktatni" nem lehet az ONT-t, szükség van rá. Ha "kikötöd" akkor nem fog működni, tehát saját router esetében az +1 eszköz.

(#103470) mikk2000 válasza Cr00py (#103469) üzenetére


mikk2000
őstag

Köszönöm hogy leírtad szépen érthetően, magam is így gondoltam mielőtt a téma összefoglalót elolvastam, ami a ppoe tárcsázási módhoz switch szükségességét írja, akkor lehet módosítani kellene, mert így ebben a formában félrevezető.

(#103471) Cr00py válasza mikk2000 (#103470) üzenetére


Cr00py
senior tag

Örülök, ha segíthettem.
Ha valami még nem teljesen világos, kérdezz bátran! ;)

(#103472) Dragon3000 válasza mikk2000 (#103470) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha figyelmesen elolvasod az összefoglalóban fttb és ont esetében van írva a switch, neked viszont ftth van/lesz.

[ Szerkesztve ]

(#103473) cof válasza Dragon3000 (#103472) üzenetére


cof
veterán

Igen csak értelmezhetetlen, mert FTTB esetén nincs nálad ONT.

Hogyan kössem be a saját routerem az ONT-vel egy hálózatba FTTB esetén?

Tehát ez így lenne helyes:

Hogyan kössem be a saját routerem a "szolgáltatói routerrel" egy hálózatba FTTB esetén?

ONT (Optical Network Terminal)

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103474) Dragon3000 válasza cof (#103473) üzenetére


Dragon3000
veterán

Fentebb írja, hogy mikor van digis eszköz fttb esetében is.

[ Szerkesztve ]

(#103475) cof válasza Dragon3000 (#103474) üzenetére


cof
veterán

Pontosan melyik sorra gondolsz? Mert a digis eszköz az lehet ONT és szolgáltatói router is.

De én tudom egyébként hogy 100 Mbit felett adnak routert ha van telefon előfizetésed is FTTB esetén, de az akkor sem ONT hanem továbbra is router.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103476) temppro


temppro
tag

Sziasztok,

meghülyült a Digi-től kapott már 1X cserélt Huawei ONT. Nem működik sem a fix IP cím megadás, sem a port forwarding. Melyik a legjobb ONT a Digi-nél, és hogyan lehet cserélteti?
Az ügyfélszolgálaton azt mondták, ezért nem cserélik a mostanit, mert ez a szolgáltatás nincs benne a szerződésben. A régi ONT (ami ugyancsak huawei volt, valami HGST) ott volt 4 db gigabites port, a mostanin csak 1 1b gigabites, és működött a fix IP és a port forwarding is.

(#103477) adika4444 válasza temppro (#103476) üzenetére


adika4444
addikt

Kérd át bridged módba, és használj saját routert. Ezek a szolgáltatói eszközök nem mindig úgy értelmezik a legalapvetőbbtől eltérő használatot ahogy a szabvány és a felhasználók.

Mit jelent amúgy, hogy nem működik? Nem vagy NAT-olva? Ha NAT-olva vagy, az ONT-ban a PPPoE kapcsolat IPv4 címe 100.xxx.xxx.xxx, ezesetben ki kell vetetned magad a NAT-ból, hogy publikus IPv4 címet kapjon az eszköz (pl. mert elérnéd az otthoni kameráid), utána menni fog.

üdv, adika4444

(#103478) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. Pár hónapja tönkrement az ONT doboz és a kijövő szerelők abból a típusból csak egy olyan (használtat) tudtak volna itt hagyni, amiből a legkisebb mozdulatra kiesett a tápkábel. Ezt így nem kértem, erre beüzemeltek egy olyat, amiben még router sincs. Abból is a 3. megsárgult dobozt tudták működésre bírni. A saját mesh routeremet kellett kiresetelni és beállítani, hogy legyen internetem.
Most volt csak időm vele foglalkozni, felhívtam digit, ahol azt mondták, hogy ez így teljesen rendben van, minden működik, ezt nem tudják hibának felvenni.
Szerettem volna, ha a tv-t direktbe rá tudom kötni és nem kellene az istentelenül lassú stb-t használni, (plusz eszköz plusz távirányítóval) de ezen persze olyan port sincs.
Szerintetek is teljesen rendben van ez így, vagy élhetek panasszal? Köszi előre is...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#103479) cof válasza Gabócza (#103478) üzenetére


cof
veterán

Milyet kaptál?

Én mennyire tudnék örülni egy ilyen xPON-nak ha már úgyis saját routert kell használni a belső hálózat miatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103480) Gabócza válasza cof (#103479) üzenetére


Gabócza
senior tag

Ilyet én is elfogadnék. De ez ilyen megsárgult vacak:


Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#103481) cof válasza Gabócza (#103480) üzenetére


cof
veterán

Aha, hát ilyet még nem láttam. TV-d hogy van? Akkor Invitel területen vagy gondolom és IPTV megy. Ha működik minden nagyon nincs mire hivatkozni hogy cseréljék, sajnos a "csúnya" az nem indok.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103482) Gabócza válasza cof (#103481) üzenetére


Gabócza
senior tag

Igen, ex Invitel. A szürke UTP kábel megy a settopbox-ba. A külseje és hálózat annyira nem érdekel, azt a mesh routerrel megoldottam, csak jó lett volna a stb-tól megszabadulni, és koax-szal összekötni az ONT-ot a tv-vel.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#103483) cof válasza Gabócza (#103482) üzenetére


cof
veterán

Ott csak IPTV van már tudtommal, nincs DVB-C volt Invitel területen.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103484) Gabócza válasza cof (#103483) üzenetére


Gabócza
senior tag

Nem is működne a tv rákötés direktbe? Akkor elengedem a témát, az lett volna az érdekes.
Köszi a válaszokat.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#103485) cof válasza Gabócza (#103484) üzenetére


cof
veterán

Nem. Csak eredetileg is Digis kiépített területeken van DVB-C. Amit az Inviteltől vett át ott IPTV van, mert az elődnél is az volt. Szerződéseden is úgy kell szerepeljen a TV csomag mint IPTV.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103486) Gabócza válasza cof (#103485) üzenetére


Gabócza
senior tag

OK, rendben, köszönöm.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#103487) Grave


Grave
újonc

Hello,
Bridge módban használom a zte ont. A dual wan miat most vettem észre, hogy nem megy a net digivel, beállitásokon nem modositottam. A routerem 10.0.0.1 cimen van sok statikus dhcp-vel.
Amit észrevettem, hogy a pppoe kapott átjáró is 10.0.0.1.
Ha jól gondolom ez okozza problémát?

(#103488) mikk2000 válasza Dragon3000 (#103472) üzenetére


mikk2000
őstag

Figyelmesen néztem, csak mivel az eleje azonos, megtévesztett, ezek szerint az optikai FFTH, és azon kívül van a korábbi, az FFTB. Köszi az infót.

(#103489) mikk2000 válasza Cr00py (#103471) üzenetére


mikk2000
őstag

Ma volt a digi bekötötték a netet, az összefoglalóban is említett Fiberhome HG6544C lett a router.

Működni működik legalábbis amíg ott voltam, csak olyan égett szaga van, nem is mertem bekapcsolva hagyni mikor eljöttem. A kereső a barátom, így látom több helyen is, hogy panaszkodnak a szagra, ami nem biztos hogy elmúlik. Égett szag képez csere indokot? :Y Maga a készülék amúgy újnak tűnik.

(#103490) atos30


atos30
aktív tag

Hátha valakinek aktuális:
Költözés miatt ma lemondtam a netet és újraszerződtem az új helyre . Ha nem mondom le, akkor kemény 10.000.- ft a fizetnivaló költözésnél plusz ha kell kiépíteni/ kihúzni optikát az új helyen annak métere 100.-. Így hogy új szerződés lesz ez 6000.- ft plusz 100.- métere a kébelnek.
Hűség nélkül, csak internet.
Ingyenes lenne a költöztetés, ha van net+ tv+ telefon szolgáltatás.
Viszont holnap már jönnek is bekötni.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#103491) cech19960320


cech19960320
tag

Sziasztok!

Nincs esetleg valami elérhető terv a hálózatbővítésre?
A lakhelyemen a lépcsőházban van Telekom és Voda, de még egyikkel sem sikerült zöld ágra vergődnöm. Ha jönne Digi belátható időn belül, lehet megvárnám.

(#103492) 4Grider válasza cech19960320 (#103491) üzenetére


4Grider
nagyúr

Soha nem is volt.
A http://digi.hu/ajanlat/internet/lan oldalon tudod megnézni, hogy a címeden van-e rendes vezetékes net, azt viszont sehol, hogy várhatóan hol lesz.

(#103493) cech19960320 válasza 4Grider (#103492) üzenetére


cech19960320
tag

Hivatalos soha sehol nincs, de más szolgáltatóknál néha szivárognak infók, ezért mertem megkérdezni :D
már megnéztem, nincs :D

(#103494) ruzsass válasza mikk2000 (#103489) üzenetére


ruzsass
tag

Az azonnali csereok és bejelentéskor egyből mond is hogy csere tápot kérsz bár én a helyedbe az ONT-t is cseréltetném, mert nekem a fiberhome-al csak gondjaim voltak.

(#103495) Joe123 válasza cech19960320 (#103493) üzenetére


Joe123
aktív tag

Nem adják ki az infót, barátomék szomszédjában van digi, tett lépéseket hogy kiderítse mikor akarják már hozzájuk is bekötni végre, írt vevőszolgálatnak, felhajtott valami belső digis embert, de mégsem sikerült megtudnia semmit. Sem azt hogy mennek-e majd hozzájuk, sem azt hogy eddig miért nem. Pedig sok lakásos társasház lenne, ahol ráadásul nem is optikája van a telekomnak, hanem docsis, szóval még el is lehetne csaklizni jópár előfizetőt.

(#103496) Dragon3000 válasza Joe123 (#103495) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem fognak belsős információkat kiadni, amúgy sok minden lehet, ami miatt nem mennek arra, nem éri meg, valami miatt nem engedik a kiépítést a szolgáltatónak......

(#103497) artifexor


artifexor
csendes tag

Utóbbi időben sokszor vörös a digis ZTE routeren a CATV LED, viszont van TV és NET, konkrétan minden más LED zöld, problémát nem látok. Telefont nem használom, de a konfigban láthatóan jó (idle), nincs hiba. Van-e másnál ilyen és tud-e valami ötletet rá mi lehet, mi a megoldás, hogy eltűnjön a vörös CATV LED és csak zöld LEDet lássak?

(#103498) mikk2000 válasza ruzsass (#103494) üzenetére


mikk2000
őstag

Tápot minek cserélni? Ha cserélik az eszközt, szerintem a táppal együtt cserélik, nem? Ha mind ilyen, akkor milyen tipust érdemes kérni ha egyáltalán lehet választani?

(#103499) cof válasza mikk2000 (#103498) üzenetére


cof
veterán

ZTE-re nagyon ritkán van panasz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103500) ruzsass válasza mikk2000 (#103498) üzenetére


ruzsass
tag

Be fogja méretni és ha nem hibás maga a GPON akkor csak tápot fog cserélni nem az egész eszközt. Nekem is most cserélték a FiberHome-ot mert állandóan leszakadt 25 percenként ha nagyobb többszálas terhelést kapott. Nekem most a fehér ZTE F618-as bevált, de korábban albérletben és édesanyáméknál a régi nagy lapos Huawei is nagyon megbízható volt 10 év alatt semmi hibája nem volt. Múltkor a szerelővel besélgettem hosszabban amikor kint volt és rengeteg táp cseréről mesélt, elmondása szerint az a leggyakoribb hiba velük.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.