Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103501) DDaniel


DDaniel
tag

Sziasztok!

Digi ONT-ből (ha jól emlékszem Fiberhome), milyen koax kábel kell a TV-hez?
Ezek közül jó valamelyik?

[link]

Köszi! :R

(#103502) Cr00py válasza mikk2000 (#103489) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nos azt sajnos nem tudom. Nekem is Fiberhome van ( AN5506 02 FG ) de kezdetektől fogva bridge-be, saját eszközeimet használom ( Unifi udm pro , usw pro 48 poe + helyiségenként a hozzá tartozó ap-k. )

Nem melegszik? Avagy műanyag szaga van? Újat kaptál?
Nekem ezzel nem volt problémám, újat hoztak, bár nem szagolgattam, de nem vettem észre, hogy bárminek is kellemetlen szaga lenne. rack-ben vannak a hálózati eszközök, szóval nincsenek szem előtt.

Nem jelezted bekötéskor a szagot? Hátha ír majd valaki, aki hasonló problémával küzd. Ahogy látom ez fogad koax-ot is. Legalább 2in1 eszköz. Nálam van egy kis külön doboz is a tv miatt.

(#103503) cof válasza DDaniel (#103501) üzenetére


cof
veterán

Ez jó:

RG6 3xárnyékolású kábel , fehér beltéri, 75Ohm.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103504) Calogero válasza artifexor (#103497) üzenetére


Calogero
addikt

A Tv-s topikban írtak páran hogy náluk is volt már piros led [link]
Hogy eltűnjön csak a hibabejelentés segít.

Ledek jelentései:
Solid green - The CATV interface is started, and the received optical power is between -6 dB and 0 dB.
Solid orange - The CATV interface is started, and the received optical power is larger than 0 dB.
Solid red - The CATV interface is started, and the received optical power is smaller than -6 dB

(#103505) Sofian válasza Calogero (#103504) üzenetére


Sofian
őstag

7 éve, a telepítés óta Piros a CATV led ZTE-n. Hibát nem tapasztaltunk, sem a net sem a DVB-C jelben.

(#103506) garga01 válasza Sofian (#103505) üzenetére


garga01
senior tag

Mondjuk ettől még nem ez a rendes működés. Épp van elég jel neki nálad, vagy maga a LED visszajelzés a rossz. :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#103507) atos30 válasza atos30 (#103490) üzenetére


atos30
aktív tag

Ma bekötötték az új lakhelyre a netet. 50m-es optikai kábel csomag volt a szerelőnél. letekert vagy 30m-t és maradt még nekem 20m ajándékba (hát mit csináljak én ezzel?). Elvileg a kábelért nem kell külön fizetni (legalábbis a szerelő szerint, az ügyfélszolgálatos meg azt mondta 100.-ft métere. ), az a telepítés része, de ha kellett volna valami extra kiegészítő is a szereléshez az már fizetős. Fiberhome-t kaptam a tápjával. Se doboz ,se papír. Azonnal bridgbe kértem, és ment rá az Asus.
Kiváncsi leszek mit fognak számlázni.

[ Szerkesztve ]

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#103508) lugosi válasza atos30 (#103507) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem pár métert használtak el a lépcsőházban, ugyanúgy ott hagyták a teljes maradékot.

(#103509) Calogero válasza atos30 (#103507) üzenetére


Calogero
addikt

Csak azt számlázzák ki amit felhasználtak a bekötésnél, a maradékot nálam is ott hagyták.

(#103510) olasz61


olasz61
tag

ONT-ból megy az IPTV,NET,Vonalas teló,ha routert veszek a bridge mód után mit kell átdugnom az új routerbe.

(#103511) mpo válasza olasz61 (#103510) üzenetére


mpo
veterán

Csak az UTP kábelt tudod.

Ha érted, akkor már elavult.

(#103512) olasz61


olasz61
tag

Frankó bridge módban az egyik tv nem megy,3-as és 4-es portban voltak most a 3-as nem jó a led sem világít.

(#103513) olasz61


olasz61
tag

Asus RT-AC57U miért mérek wifi-n csak 100M vagy kevesebb Mbps-t? Amig az ONT-ot használtam megvolt a 300.Mindenki hogy saját router erre veszek,majd egyik tv nem megy roter wifi sebesség szar.

(#103514) qqcqqc válasza olasz61 (#103513) üzenetére


qqcqqc
őstag

A: Az ONT 100-as portjából megy a delej a routerbe.
B: Hibás kábel van az ONT és a router között.

[ Szerkesztve ]

(#103515) olasz61 válasza qqcqqc (#103514) üzenetére


olasz61
tag

Huawei HG8245H lan1-be van.

(#103516) Dragon3000 válasza olasz61 (#103515) üzenetére


Dragon3000
veterán

A router kezelőfelületén meg lehet nézni, hogy az adott portok milyen link sebességen mennek, ha a wan-ra 100Mbps-t ír (netes leírás szerint minden portja gigabites az ontnak), akkor kábelhiba lesz.

[ Szerkesztve ]

(#103517) olasz61 válasza Dragon3000 (#103516) üzenetére


olasz61
tag

Erre gondoltál?

Most vettem 1 órája új kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#103518) Calogero válasza olasz61 (#103517) üzenetére


Calogero
addikt

Erre gondolt: [kép]

(#103519) Dragon3000 válasza olasz61 (#103517) üzenetére


Dragon3000
veterán

A router szerint megvan a gigabites kapcsolat a két eszköz között, akkor marad a rossz wifi beállítás. Mondjuk azt nem értem, hogy sikerült 300Mbps-et elérni az ont wifijével, amikor nem is tud annyit az eszköz :D

[ Szerkesztve ]

(#103520) kuthim


kuthim
tag

Sziasztok, egy hete kötötték be a Digi optikát.
Az ONT egy Fiberhome jelenleg router üzemmódban van és 192.168.1.1 az ip címe.
Ha átállítom modem módba, akkor is marad ez az ip címe?
Mert akkor a saját routerek más ip cím kell.

(#103521) Intruder2k5 válasza kuthim (#103520) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem marad, akkor semmilyen címen nem lesz elérhető, szóval mehet ez a routernek.

(#103522) mikk2000 válasza ruzsass (#103500) üzenetére


mikk2000
őstag

Értem, kösz...

(#103523) kuthim válasza Intruder2k5 (#103521) üzenetére


kuthim
tag

Köszi, akkor nem változtatom meg a router ip címét.

[ Szerkesztve ]

(#103524) mikk2000


mikk2000
őstag

Sziasztok, kötöttem ügye egy digis netet (optika), volt már egy meglévő ügyfélkapum digimobilra, legnagyobb meglepetésemre nem látom ezt a szerződést az ügyfélkapun.
Hozzá lehet adni szerződést, csak pin kódot kér, ami nincs nekem (honnan?), illetve számlasorszámot kellene megadni, de még számla sem jött.

Másik, ha az optika ont-t átrakom vagy átrakatom bridge módba, a ppoe adatokat hol találom meg? A szerződésen nincs rajta. Bridge módot azért is jó lenne kipróbálni, mert nagyon érdekes dolgok történnek AP mód esetén (nagymértékű sebességcsökkenés). Persze az is lehet alapból ennyit tud az egész szolgáltatás.

(#103525) user12 válasza mikk2000 (#103524) üzenetére


user12
őstag

Ügyfélszolgálatot hívd fel.
A pppoe adatok nem a szerződésen vannak, hanem azon a munkalapon amit a létesítést végző szerelők adnak oda

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#103526) mikk2000 válasza user12 (#103525) üzenetére


mikk2000
őstag

Kösz az infót! Emlékeim szerint az előző digi kötésnél ott volt a szerződésen, de akkor már nem így van ezek szerint. Akkor fussunk felesleges köröket történet következik megint...

(#103527) iMaverick válasza mikk2000 (#103524) üzenetére


iMaverick
addikt

Az ügyfélkapura neked kell majd a szerződésen olvasható szerződésszám alapján "regisztrálnod" az előfizetést.

Nekem mind2 előfizetésem így lett oda kötve.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#103528) Cr00py


Cr00py
senior tag

Egyébként ügyfélkapun is fel lehetne tüntetni az adott előfizetéshez tartozó pppoe adatokat.

Én anno felírtam több helyre + le is fotóztam a lapot, biztos ami biztos.

Persze telefonon is megadják, de menyivel egyszerűbb lenne az ügyfélkapus megoldás.

(#103529) mikk2000 válasza Cr00py (#103528) üzenetére


mikk2000
őstag

Na röviden... megadták a ppoe adatokat telefonon, végülis csak a jelszó kellett, hiszen a felhasználó az ont-ben látszik. A pin kód is meglett, és egy idő után működött is. Átraktam hát híd módba a fiberhome-ot, AC1200 a router (2.4 ghz van csak használva az eszközök miatt), de nagy javulást nem érzékelek. Végülis ha megnézem most 12 eszköz lóg a 2.4 ghz sávon, nekem pedig a bérházban 3 fal van a router és a gép között, igaz csak tégla. Viszont a digi nem rakta volna át máshová, mivel már be volt kötve az egyik szobába, és azt mondták, neki elsődlegesen wifit kell szolgáltatni, nem kábeles netet... érdekes hugoméknál pont a fordítottját mondták pár éve. 144Mbps a csatlakozás, mivel 20Mhz fölé nem érdemes menni, még ha az auto mindig 40-re rakná is, 40 Mhz-en a sebesség az kritikusan lassú lesz. Hiába állítom a routert szabad csatornára, legjobban a sáv eleje fele megy, még ha vannak is ott. A jelerősség -68 és -70db között ugrál. A speedtest erősen változatos, most pl. le/fel 0.8/11Mbps. Érdekes, hogy általában a feltöltés gyorsabb, akár a duplája. Most 20/30Mbps. majd 16/38Mbps. Nem nagyon értem, miért mér feltöltésnek általában többet, a digi optika szerintem ki tudná szolgálni a letöltési sebességet is, ha már gigabites... Ebből kábelezés lesz úgy nézem... mert ez a sebesség nem komfortos. :) A wifis kártya egy két antennás n-es TP-LINK TL-WN851ND ami amúgy teszi a dolgát rendesen.

(#103530) mikk2000 válasza ruzsass (#103494) üzenetére


mikk2000
őstag

Ehhez képest telefonon alapból azt mondta az ügyfélszolgálat, hogy nem cserélik ha működik... :))

(#103531) Cr00py válasza mikk2000 (#103529) üzenetére


Cr00py
senior tag

Hú, most picit összezavarodtam. :D

Pár napja kötöttek át FTTH-ra ha jól értem. A Pigtail-t oda húzzák be, ahová kéred. Legyen konnektor a közelben az ONT-nek. Ha saját routert használsz, azt oda teszed, ahová szeretnéd, csak legyen elég hosszú kábeled. Ha nincs, azt bármikor tudsz csinálni magadnak. Krimpelő fogó legyen. :)
A wi-fi nem életbiztosítás..főleg nem a 2.4Ghz "lakótelepi" környezetben. Az okos eszközök miatt van nekem is, mert vannak wifis cuccok is, azok pedig csak 2.4-n mennek. A sebességgel nálam nincs gond, mert minden helyiségbe tettem anno ap-t.
A z a -68 / -70 sem a legjobb érték.
A kábelezés, amennyiben viszonylag esztétikusan megoldható, sokkal jobb választás. Sebességben, illetve stabilitásban is. Szükség esetén be lehet iktatni egy switch-et is a képbe.

(#103532) mikk2000 válasza Cr00py (#103531) üzenetére


mikk2000
őstag

Pár napja kötöttek át FTTH-ra ha jól értem. A Pigtail-t oda húzzák be, ahová kéred.

Nem jól érted, lehet ha írnék 30 oldalt minden benne lenne :) Ahová költöztem, be volt húzva már az optika, erre írtam hogy mikor morfondíroztam azon, hogy a másik szobában jobb lenne, azt mondta a szerelő, ő nem köti máshová, mivel elsődlegesen wifit kell szolgáltassanak, az meg elér bárhová ügye (kérdés milyen sebességgel). :) Mondjuk az igazság az, hogy egyik szobába sem nem ártana normális sebességű net.

(#103533) Dragon3000 válasza mikk2000 (#103532) üzenetére


Dragon3000
veterán

Digi esetében soha nem volt elsődleges a wifi, egyedül vezetéken biztosítják a netet, minden más csak ráadás. A szerelő hazudott, nem akart vele foglalkozni, át lehet rakatni az ontot máshova, ha jól emlékszem ki kell fizetni a kiszállási díjat és az anyagköltséget ilyen esetben.

(#103534) mikk2000 válasza Dragon3000 (#103533) üzenetére


mikk2000
őstag

Már megszoktam hogy mindig mindenki azt mondja, ami éppen a legjobb neki... :)

(#103535) Cr00py válasza mikk2000 (#103532) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ha csak nem akarsz több ap-t, hogy mindenhol használható legyen, akkor én is inkább a kábelezést javasolnám. Ha nem akarsz vésni, akkor a legegyszerűbb a saját routered valami központi helyre tenni, onnan pedig mehetnek az utp-k. Nálam a falban vannak a kábelek, de rokonoknál pár hónapja csináltam. Vésni ugyebár nem igazán szerettek volna egyelőre ( majd a nagyobb felújításkor meg lesz oldva ) ezért olyan szegélylécet néztünk a parkettához, ami mögött van lehetőség a kábeleket elvezetni. A falakat kellett fúrni csak. Ahol pedig kellett, ott külső öntapadós kábelcsatorna van a falon. Egyszerűbb volt ezt felrakni, mint a "simának" annyi lyukat fúrni.

A szerelő pedig szimplán csak leszarta sajnos, nem volt kedve vele foglalkozni, mint ahogy felettem is írták. Elsődleges a wifi..ez jó :DDD

Én is átrakattam ~1 éve kb, mert bővítenem kellett a rack szekrényt, így egy helyen van most minden hálózati cucc. Anno aki volt átkötni FTTH-ra, elkértem a számát, megbeszéltem vele, hogy ha majd a későbbiekben kell, akkor kereshetem-e..de tök normális volt. Nem a szokásos DIGI-s arc, gondolom vállalkozó, csak bedolgozik nekik.

Anyagköltséget kért csak, de adtam neki borravalót is bőven.

Van optikai szélhegesztőm, meg tudtam volna én is csinálni, de nem akartam, hogy esetleg a későbbiekben bármi gond legyen belőle. Így a tiszta. :D

(#103536) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Pár nappal ezelőtt a postaládában landolt a digitől egy ajánlat, amely kedvezőbb a jelenlegi szolgáltatómnál. Viszont számos hír értesít arról, hogy a céget felvásárolták.
Mennyiben érint ez egy új szerződést?
A vezetékes telefon számát hordozhatom?
A lakás falai nagyszerűen árnyékolnak, így kénytelen vagyok saját routert is használni egyes helységekben. Ez okozhat gondot?
Mobil számot hordozhatok?
Kettő tv van használatban, a második tv-re külön díjat számít fel a digi? Beltéri egység vagy kártya jár a szolgáltatás mellé?
A szolgátatás minőségével általában elégedettek a felhasználók?

(#103537) Joe123 válasza bostone (#103536) üzenetére


Joe123
aktív tag

Szia,

A 4IG felvásárlás végfelhasználói szinten (egyelőre) nemigen jelent különbséget, most lesz áremelés, de az lehet amúgyis lett volna.
A telefonszámok hordozhatóságát tudtommal törvényileg kötelező biztosítani.
Saját router nyugodtan használható, bridge módba kell kérni a szolgáltatói eszközt.
A TV rész a legjobb, nincs semmilyen plusz díj, koax jön ki a szolgáltatói eszközből (talán a volt inviteles terület kivétel, ott asszem IPTV van) elég jó jelszinttel amit sima mezei koax osztóval akár háromfelé is le lehet osztani.
Szüleimnél van mindhárom szolgáltatás, elégedettek, nálam csak net és nomadikus telefon, én is elégedett vagyok. A mobilszolgáltatás lefedettsége viszont eléggé foghíjas.

(#103538) Calogero válasza bostone (#103536) üzenetére


Calogero
addikt

Használhatsz saját routert a szolgáltatói eszköz Bridge módba állítható.
A tvhez, ha nem kérsz fizetős csatornát (HBO, FilmNow, felnőtcsatorna) nem kell se beltéri egység, se kártya, nincs külön díj. Vezetékesnél van szám hordozás (valószínű, hogy mobilnál is van)

(#103539) Inhouse válasza Calogero (#103538) üzenetére


Inhouse
őstag

Kell viszont DVB-C képes TV, vagy ilyen box ennek hiányában. Ettől függetlenül a legoptimálisabb megoldás az összes szolgáltató közül a fogyasztók szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#103540) Blackmate


Blackmate
senior tag

ZTE F668 ONT - bridge mód, Asus RT-AC68U router legfrissebb Merlin firmwarrel.

Az utóbbi napokban és a logokban feltűnt, hogy többször kiesett az internet. A router logokban ezt látni:

May 15 20:00:23 WAN_Connection: Fail to connect with some issues.
May 15 20:02:04 WAN_Connection: WAN was restored.
May 16 05:00:29 WAN_Connection: Fail to connect with some issues.
May 16 05:02:01 WAN_Connection: WAN was restored.
May 16 10:00:24 WAN_Connection: Fail to connect with some issues.
May 16 10:02:01 WAN_Connection: WAN was restored.

Ma viszont eltűnt az internet az első hibával és nem jött vissza több, mint 2 óráig. Leteszteltem direktbe kötve az ONT-t egy laptoppal és volt internet :Y

Ezek után egyértelmű volt a gond: routernél lesz a probléma. Több, mint 1 éve már, hogy átálltam külsős DNS szerverek használatára, hogy ne a DIGI-ét használjam, mert bizonyára többen is emlékeztek rá, hogy a múltban sok probléma volt vele. Így nézett ki a router beállítás:

Megnéztem, hogy mi történik akkor, ha visszaállok a DIGI-s DNS-re és voilá, egyből volt WAN kapcsolat. Figyelni fogom a logokban, hogy megszűnnek-e a gyakori 1-2 perces megszakadások, de ha igen, akkor a külső DNS szerver beállítás és az, hogy az Internet Detection-nél DNS Probe volt beállítva - okozhatta a problémát. Miért?

Van ötlet, hogy mit állítsak be másként? Stabil már és javasolt a szolgáltatói DNS használata?

(#103541) CirrMee válasza Blackmate (#103540) üzenetére


CirrMee
addikt

Szvsz net detection -t ignoráld, és úgy próbáld ki.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#103542) Z_A_P válasza Inhouse (#101955) üzenetére


Z_A_P
addikt

És akkor 2 WiFi is menni fog így?

[ Szerkesztve ]

OK

(#103543) chatran válasza Z_A_P (#103542) üzenetére


chatran
őstag

Amúgy az Asus routereknél ez az internet detection mit csinál pontosan?
Nekem egy ideje folyton le\fel csatlakozik a céges VPN-es gépem. De csak itthon, más nettel és mobilnettel jó. PPP Echo és Letiltás között szoktam váltogatni, ilyenkor általában kibírja a 8 órát, de van, hogy pár perc után megint szakad. Ekkor megint átváltom és jó lesz pár óráig.

@Z_A_P: Bocsánat nem válasz akart lenni. :B

[ Szerkesztve ]

(#103544) HoryThePooh válasza zelikocc (#103459) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Köszi az infót, 3 perc alatt el is intéztem a hűségeskedést.. ;)

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#103545) mikk2000


mikk2000
őstag

Na ismét itt. :) Mert ügyebár megjött az első számla, ügye nemrég köttettem be az internetet (optika). Ami ügye alapból be volt kábelezve, tehát a lakáson belül nem sok semmit kellett csinálni már, bedugott egy új eszközt amiből ügye árad a büdös égett szag.

Kicsit sokallottam a számla összegét, ami abból fakadt, hogy 6000ft szerelési díjat számoltak fel. Ezzel annyi gondom van, hogy az ügyfélszolgálaton ilyet nem mondtak. A szerelő se mondott ilyet, és nem is kellett aláírni semmit se. Átnyálazva a szerződést amit kaptam, azt látom, hogy "a szerződés tárgyát képező szolgáltatás szerelési díja 0 ft". Tehát ha jól értelmezem, át akarnak vágni, főleg mivel a szerződéskötés előtt mondani kellett volna, és legfőképpen a szerződésen rajta kellene legyen a szerelés díja.

(#103546) Dragon3000 válasza mikk2000 (#103545) üzenetére


Dragon3000
veterán

A 6000Ft minden esetben számlázásra kerül, kivéve hűségidő vállalása esetében, ami csak a net+telefon+tv esetében lehetséges. A papír, amit aláírtál ott a további szerelési díjak szerepelnek, azért 0Ft, mert semmi plusz anyagot nem használtak fel.

(#103547) mikk2000 válasza Dragon3000 (#103546) üzenetére


mikk2000
őstag

Elolvastad amit leírtam?

(#103548) Dragon3000 válasza mikk2000 (#103547) üzenetére


Dragon3000
veterán

Te meg értelmezted, amit írtam? Megrendeled pl a netet vagy tv-t, ha nem kell kiépíteniük semmit sem, akkor is van 6000Ft szerelési díj, amit Te aláírtál az a helyszínen felhasznált anyagok által generált szerelési díj.

[ Szerkesztve ]

(#103549) Borisz76 válasza mikk2000 (#103547) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezt pedig ki kell fizetni minden "új" ügyfélnek.
Akár volt előtte bent optika , akár nem.
Törődj bele és fizesd ki.
Nekem annó mondták emiatt nem ért váratlanul.
Nálad ez az infó elmaradt...de attól még van.
Amúgy 4 db cigi ára...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#103550) Nimda válasza Dragon3000 (#103546) üzenetére


Nimda
addikt

Nekem is van szerelési díj az első számlán, pedig hűségidő van, net+tv+telefon.

Borisz76 így van sajnos.

Dragon3000 igen, az 500ft- ot elengedték.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.