Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103801) Angel2014


Angel2014
addikt

Srácok! Mindenesetre elrejtettem mindenhol akrillal.

A nagyszobába is a keret mellett mondom letapétázom, mondom megpróbálom előbb akrillal gyorsabb és festhető, amellett van egy rugalmassága diletációja is a kábelnek, hát ilyen lett...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#103802) Cr00py válasza Angel2014 (#103801) üzenetére


Cr00py
senior tag

Bár nem az én dolgom, de az öntapadós kábelcsatorna szerintem egyszerűbb megoldás lett volna. :D Ha valami miatt cserélni kell majd azt a pigtail-t, sokat fogsz vele szívni.

[ Szerkesztve ]

(#103803) _q


_q
addikt

Volt kint már kb. 2 hónapja a digis szerelő megnézni beköthető-e a net és ha igen milyen módon. Mondta semmi akadálya szóljak ha aktuális lesz. Megnéztem a digi honlapon az utca házszámot, ott is engedi bekötni. Beszéltem a telefonos ügyfélszolgálattal is, ott is megerősítették. Erre a héten bementem a személyes ügyintézést megejteni, új szerződést kötni. Az ügyintéző azt mondta neki kell visszajelzés a "műszaktól" jelentsen ez bármit. Eltelt 2 nap, semmi reakció. Bementem érdeklődni hogy áll a folyamat, amire a válasz nem jött még visszajelzés. Majd rá 2 órára hív, hogy most szóltak neki, hogy nem tudják tovább vinni az ügyezést, mert kell az emelet, ajtó szám is. Mikor ott voltam személyesen is mondtam hogy itt nincs emelet és ajtó, egyedül egy 12/B jelzés, hiszen nem társasház. De hogy akkor is kell a műszaknak ez......Majd nagy nehezen megértette, hogy nem tudok ilyen információt adni, értse meg nem társasház. Most megint várok.... Nem tudom ez most az 4IG-nek köszönhető-e, de eddig meg voltam elégedve a digi-vel, most már kezdek mást gondolni.

(#103804) 4Grider válasza _q (#103803) üzenetére


4Grider
nagyúr

Simán előfordul, hogy nem szerepel a HRSZ mellett a 12/B a Diginél lévő vázrajzon, így távolról nem tudják azonosítani a pontos bekötési helyet, aki pedig mostanában kint járt, az nem találta meg a pontos házszámot. Mivel megbeszélted az ügyfélszolgálattal, hogy nem jól azonosítottak, így újból kiküldik az embert. Ha megtalálja a házszámodat és van szabad port, akkor jellemzően 1-2 hónapon belül bekötnek.

(#103805) _q válasza 4Grider (#103804) üzenetére


_q
addikt

Csak azért fura ez, mert a digi rendszere pontosan a 12/B alapján kiadja, hogy beköthető, akkor az is miből következik, ha egyéb rajzokon nem jól szerepel.
Nekem 6 ezer Ft munkadíjat és 15 napos bekötést mondtak.

(#103806) 4Grider válasza _q (#103805) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az egy másik adatbázis. Ha jól rémlik, ÁSZF szerint 60 napjuk van bekötni. Simán előfordul az 5 nap és a két hónap is.

(#103807) cof válasza _q (#103805) üzenetére


cof
veterán

Miért nem rendelted meg online? Már rég be lenne kötve, nekem 1.5 hét volt rendeléstől.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103808) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

hali, másnál is szórakozik az internet, vagy egyéni probléma?

gigabites netünk van, jelenleg a letöltési sebesség 2mb/s, a feltöltés 5mb/s, a ping pedig speedtest szerint 7, a játékban viszont 700-as ms-em van. :D

(#103809) Multibit válasza tomiivagyok (#103808) üzenetére


Multibit
veterán

Nem szórakozik. Igaz, EZ csak wifi, tablettel teszteltem, az erkélyen ülve (ha bekapcsolnám az asztali gépemet, azon - kábelen - normális, “drótos” sebességet mérnék).

[ Szerkesztve ]

(#103810) _q válasza cof (#103807) üzenetére


_q
addikt

Akkor is be kellene mennem szerződést aláírni, személyes adatokat fénymásolni stb. nem?

(#103811) cof válasza _q (#103810) üzenetére


cof
veterán

Nekem a szerelő hozta bekötésnél, szerződést meg a bekötési lapot is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103812) Braddock


Braddock
őstag

Sziasztok!
Vettem egy ASUS RT-AX58U V2/EU/13 routert.
Digi router bridge módban van.
Sajnos a vezetékes net szinte percenként megszakadt.
Előtte hasít a wifi és a vezetékes is.
Aztán semmi.
Led a wlan piros lesz és csak a power világít.
Csak egy pc w10, és egy mobil wifin csatlakozna hozzá.
Mit ronthattam el?
Köszönöm!

(#103813) Borisz76 válasza Braddock (#103812) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a saját routeredet kiveszed a képletből és a szolgáltatói eszközt visszaállítod router üzemmódba akkor is szakadozik ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#103814) Braddock


Braddock
őstag

Megnézem ha otthon leszek.
Köszi

(#103815) Angel2014


Angel2014
addikt

Amikor kötik az Optikait akkor több eszközzel adják?

Átmentem a szomszédhoz akit egy napon kötöttek velem és neki Fibert tettek be.

Nekem meg a Huaweit :

Sőt még van egy ilyen is.

Melyik a jobb?.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#103816) Geth válasza Angel2014 (#103815) üzenetére


Geth
addikt

Amelyik működik.

(#103817) Intruder2k5 válasza Angel2014 (#103815) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A FiberHome-ra általában több a panasz.

(#103818) Calogero válasza Angel2014 (#103815) üzenetére


Calogero
addikt

Van ZTE is.

(#103819) Multibit válasza Angel2014 (#103815) üzenetére


Multibit
veterán

Teljesen mindegy, mert nem kívánságműsor. Kapsz valamilyet, azt kell szeretni. Ha nem működik megfelelően, balhézni kell miatta, de hogy milyet kapsz a rossz helyett, az is zsákbamacska.

(#103820) Mate válasza Angel2014 (#103815) üzenetére


Mate
nagyúr

Felső kerülendő, másik kettő jó. Alsónak egész jó a wifi ereje.

(#103821) Angel2014 válasza Mate (#103820) üzenetére


Angel2014
addikt

Erre akartam kitérni pont,
Melyikre mi a panasz és hogy működik ahogy Intrude is mondja.
Illetve az enyém a huawei nagyon melegszik, tűz forró, ez szabványos?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#103822) Jim74 válasza Multibit (#103819) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor én összeteszem a kezem, hogy a ZTE fekete szappantartó (wifi nélküli) lassan 8 éve hibátlanul működik (kopp-kopp).

(#103823) Multibit válasza Jim74 (#103822) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam is ZTE van, igaz, csak kb. egy éve. Nincs vele gond (persze bridge módban).

(#103824) Jim74 válasza Multibit (#103823) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nyilván :DDD (mármint bridge mód).

[ Szerkesztve ]

(#103825) Dragon3000 válasza Jim74 (#103822) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazából nagyon sok embernél egyikkel sincs gond, mert tömeges panaszt egyikre se lehet olvasni. Fiberhome esetében is legalább annyian írták már, hogy semmi gondjuk vele, mint ahányan gondokról írtak.

[ Szerkesztve ]

(#103826) Mate válasza Angel2014 (#103821) üzenetére


Mate
nagyúr

Legfelső fiberhom-on még a telefon is rossz tud lenni. Sok fajta ONT van, öregszenek is stb. Pl. egyre több A6-os HUAWEI-ben áll meg az RF port, de addig nem szokott gond lenni velük. Wifi egyikben sem acélos, de különösebb gond nincs velük. Bridge módban meg még kevesebb a gond velük. Virágmintás fiberhome nem jó, de bridge módban van ahol azzal sincs gond.

Viszont válogatni úgy se lehet. Saját routert ajánlott használni, ha meg tv-vel vagy bármivel gond van leadni hibára.

[ Szerkesztve ]

(#103827) Jim74 válasza Dragon3000 (#103825) üzenetére


Jim74
nagyúr

Természetesen a felhasználói szokások is teljesen eltérőek, illetve minden típusból lehet hibás darab. Az is igaz, hogy hozzászólást általában azok írnak, akiknek problémájuk van. Ez nem reprezentatív minta. :N

(#103828) Braddock válasza Borisz76 (#103813) üzenetére


Braddock
őstag

Valami alakul.
Most a wifi hasít, de a ethernet kapcsolat nincs.
Talán most újra be kellene állítanom a pc-n.
Nem értem, mert az Asus lépéseket megcsináltam megint.

Vezeték nélküli router mód :U

Régi routerrel megy minden.

[ Szerkesztve ]

(#103829) Szabeszka


Szabeszka
aktív tag

Sziasztok!

Egy Qnap TS-251D-t vásároltam, amivel kapcsolatos a kérdésem. Wifis hálózaton lévő laptop nem találja a Qfinder programmal a LAN-on lévő NAS-t, csak ha vezetékes hálózaton csatlakozok vele.
Digi-s router van otthon, belépve látszik a NAS-nak az ip címe. Az IP cím kiosztás alapján egy tartományban van a kettő.
Erre van valami beállítás a NAS-on vagy a routeren? Vagy a wifis hálózat és a LAN az külön alhálozat?
Wifi izoláció van a gyári ZTE-s routerben?

Köszi a segítséget!

On the road again

(#103830) sfdrakex válasza Szabeszka (#103829) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Úgy emlékszem vannak Diginél eszközök ahol a lan portok között sincs átjárás és van hogy a lan és wifi között nincs. Már volt ez téma párszor.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#103831) Calogero válasza Szabeszka (#103829) üzenetére


Calogero
addikt

sfdrakex: A ZTE pont ilyen eszköz

[link]
Megoldás: saját router használata.

(#103832) Szabeszka válasza Calogero (#103831) üzenetére


Szabeszka
aktív tag

@sfdrakex, @Calogero: Köszönöm a gyors választ és segítséget.
TP-LINK, Asus saját routereknél nincs ilyen probléma akkor, ott gond nélkül fog működni? Ez ilyen Digis megkötés?

On the road again

(#103833) cof válasza Szabeszka (#103832) üzenetére


cof
veterán

Digis nyavaja, aha. Saját routerrel menni fog, érdemes is akkor modem módba tenni az ONT-ot.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103834) sfdrakex válasza Szabeszka (#103832) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Saját routernél nincs ilyen gond.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#103835) TeeJay válasza Angel2014 (#103815) üzenetére


TeeJay
félisten

A legfelsőnek ultra csiga a webes felülete...
Mintha valami 25éves 486-os gépen futtatnál böngészőt
Wifije viszont jó mindnek, már mindet állítottam be és meglepően jókat tolnak.
Bridge módban meg mindnek tudni kell lazán az 1000-es netet hiszen ott semmit se kell csinálnia.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#103836) cecil


cecil
aktív tag

Sziasztok! Nincs esetleg valakinek Digi szerelő ismerőse aki hajlandó lenne kijönni egy XVI. Kerületi újépítésű családi házhoz és segíteni honnan és hogyan lehetne bevinni a házba a kábelt? Telefonos ügyfélszolgálattal nem jutottam sokra (bar így is segítőkészebb volt mint a T, aki közölte rendeljem meg a szolgáltatást és amikor jönnek bekötni megmondja hogyan tudja megoldani). Szeretném most s villanyszerelessel kiépíteni a a házon kívül és belül is a csovezest. Köszönöm! Ha valaki tud segiteni.

(#103837) Angel2014 válasza cecil (#103836) üzenetére


Angel2014
addikt

Ha lenne pár kép sokat segítene.

Illetve milyen szolgáltatást szeretnél rendelni.

Kábeles, vagy Kábeles műholdas amihez egy box is kell?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#103838) ubbconfig válasza cecil (#103836) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Ha még most vagy szerelés előtt, akkor érdemes kijelölni egy helységet és abban egy szekrénnyel/polccal elrejthető részt, ahová bemegy az optika az utcáról és mellé leteszel egy switchet is (230V-ot ne felejtsd el az ONT, router / switch miatt sem oda tenni). Majd ezután ide húzod be az összes szobából a CAT5E/CAT6-os kábelt. Szobákon belül oda rakod a fali aljzatot, ahova akarod (ahol vélhetően lesz majd PC/TV/konzol stb.). Így minden kábelezés falon belül, csövezve megy el, nem kell utólag fúrni, vésni, nincsenek lógó kábelek, hosszabbítók. Természetesen a ház körbe van lőva wifivel is, de vanank eszközök, amiknek jobb a gigás LAN. Nálam előszobában a szekrényben van a "rendező", oda megy be minden. Nappali és 3 szoba pedig a 4 végpontom. Ebből jelenleg 2 nincs használva, de ha később kell, ott van az RJ45 a falban, csak bedugom az eszközt és van net.

(#103839) peterxxx


peterxxx
csendes tag

Sziasztok!

Akinek van vezetékes Digi telefonja az internet mellett (ami szintén a Digi által adott routerből jön ki a net mellett) és ezen a telefonon van óra kijelzés is, az nem tapsztalt olyat véletlen, hogy a telefonon beállított óra mindig +1 órával többet mutat mint a rendes idő?
Mintha a román időhöz szinkronizálna x idő elteltével a telefonon beállított óra és mindig újra be kell állítani manuálisan hogy jó legyen.. a Digi csinálja ezt a szinkronizációt? Van itt aki dolgozott a Diginek infósként és többet tud mondani erről? :U

(#103840) Calogero válasza peterxxx (#103839) üzenetére


Calogero
addikt

Nálam nincs ilyen probléma

(#103841) herdsman12 válasza peterxxx (#103839) üzenetére


herdsman12
őstag

Kb két éve én is kérdeztem hasonlót. [link]
Használható válasz nem volt, inkább poénok... [link]
Mindíg lesz akinél nincs, sőt soha nem is volt ilyen probléma. :) [link]

(#103842) peterxxx válasza herdsman12 (#103841) üzenetére


peterxxx
csendes tag

Köszi az utánajárást :) Közbe rájöttem végre mi a gond, most hogy jobban beleástam magam.. Panasonic hordozható telefonon be volt kapcsolva egy olyan opció h a hívó fél által megadott információk alapján állítja be az órát (órabeállítások közt találtam), ezt kell manuálisra állítani. Tényleg nem a Digi hibája :D

This feature allows the unit to automatically adjust the date and time each time caller information including date and time is received.
To turn this feature on, select “Caller ID”. To turn this feature off, select “Manual”.

(#103843) cecil válasza ubbconfig (#103838) üzenetére


cecil
aktív tag

Szia! Köszi ezek már megvannak :) Fali rack helye a közlekedőben egy beépített szekrényben az elosztószekrénnyel (erős és gyengeáram - Loxone) és riasztó központtal együtt, bele az eszközök is várják hogy helyükre kerüljenek (UDM PRO SE, pro 24 poe switch, 2db AC6 lite, 1db AC6 LR, 2db G4 bullet, 1db G4 AI kamera), minden szobában benn 2x CAT6 csatlakozási pont a falban, illetve minden szobában koax kiállás is készült biztos ami biztos. Ami kérdés az hogy az utcán honnan jön az optikai kábel (légkábel oszlopról elvileg) és hol tudom a házba bejuttatni. Tetőn cserepezésen nem akarom mert nem szeretném átvinni a belső párazáró rétegen (beépített tetőtér) mivel közell 0 energiás, légtömör ház. Megoldható-e hogy a telekhatáron lejön egy oszlopon és onnan a födben védőcsőben a padlóban jövök be pl? Esetleg egy elvakolt szerelődoboz a homlokzaton az eresz alatt valahol hogy a falazaton tudjam bevinni (ezt könnyebben tömíten légtömören)? Most raknánk a padló hőszigetelést és fontos lenne ha ott kell még védőcsövet beraknom.

(#103844) cecil válasza Angel2014 (#103837) üzenetére


cecil
aktív tag

Szia!
Kábeles Gigabites net.
Elvileg légkábelen oszlopról mennek a be a házakba, de sajnos pont előttünk nincs oszlop hanem a 2 szomszédos telek tőlünk messzeb lévő sarkain.
Ami kérdés az hogy az utcán honnan jön az optikai kábel (légkábel oszlopról elvileg) és hol tudom a házba bejuttatni. Tetőn cserepezésen nem akarom mert nem szeretném átvinni a belső párazáró rétegen (beépített tetőtér) mivel közell 0 energiás, légtömör ház. Megoldható-e hogy a telekhatáron lejön egy oszlopon és onnan a födben védőcsőben a padlóban jövök be pl? Esetleg egy elvakolt szerelődoboz a homlokzaton az eresz alatt valahol hogy a falazaton tudjam bevinni (ezt könnyebben tömíten légtömören)? Most raknánk a padló hőszigetelést és fontos lenne ha ott kell még védőcsövet beraknom.

(#103845) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok!
Az miért van, hogy időnként nem jönnek be (timeout) bizonyos oldalak (pl portfolio.hu, fischerklima.hu, index.hu) míg mások mennek egész jól (facebook, telex, stb) Wifirol van szó (lan-t nem néztem), több telefont is néztem, ugyanez, mobilnet-rol egyből bejön mind, tehát nem site probléma. Digi optikai, 1Gb, Fiberhome digi router. Ujrainditas után ismét jó. De ez volt kb 1-2 hete is. Mostantól akkor újra kell indítgatni pár hetente? :F :Y

OK

(#103846) 4Grider válasza Z_A_P (#103845) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha saját routert használnál, valószínűleg úgy járnál mint én, soha nem kell újraindítanom semmit.

(#103847) Z_A_P válasza 4Grider (#103846) üzenetére


Z_A_P
addikt

Tehát szar a digi router, az a baj? De akkor miért csak 1-2 site nem jön be ha betojik?

OK

(#103848) adika4444 válasza Z_A_P (#103845) üzenetére


adika4444
addikt

A leírtak alapján a nem működő oldalak csak IPv4-en érhetőek el, míg a működőek IPv6-on is. Nem vagy NAT-olva?

üdv, adika4444

(#103849) Z_A_P válasza adika4444 (#103848) üzenetére


Z_A_P
addikt

NAT? :F
Ujrainditottam routert, most minden szép és jó.

OK

(#103850) adika4444 válasza Z_A_P (#103849) üzenetére


adika4444
addikt

Ha NAT-ol a szolgáltató, egy publikus IP mögött több végpont van (köztük te is), így előfordulhat, hogy épp elfogynak a portok. Az IPv6-os oldalaknál ezzel nincs gond, mert értelmes oprendszerek azt részesítik előnyben, így tehát ha lehet, nem is próbálkoznak a v4-gyel.

A NAT-olást úgy tudod ellenőrizni, hogy a Fiberhome admin felületén lévő IP-t összehasonlítod valamely online IP ellenőrző oldal által mutatotttal. HA egyeznek, nincs NAT, azaz jó, ha nem egyeznek, és 100. kezdetű az IP-d, akkor pedig van.

üdv, adika4444

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.