Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Tomics válasza dragonfx (#500) üzenetére


Tomics
addikt

Nyitottam topikot neki, majd ide írjatok tapasztalatokat
[link]

PH! addikt since 2004

(#502) dragonfx válasza Tomics (#501) üzenetére


dragonfx
veterán

oks, megnézzük ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#503) Tomics


Tomics
addikt

Ma az Üllői úton az Europarknál szemtanúja voltam egy fekete BMW M3 HAMANN és egy ismeretlen tűzpiros FERRARI utcai csatájának. Beálltak egy BKV busz mögé, aztán ha a forgalom továbbhaladt nyomtak egy lámpától lámpáig padlót, aztán visszafelé is. Öröm volt nézni/hallani, utána percekig a hatása alatt voltam :DDD Adná Isten hogy 1x legalább az anyósülésen megtapasztalhassam, hogy egy ilyen kaliberű kocsi mire is képes. :R

PH! addikt since 2004

(#504) God Vazzeg válasza Tomics (#503) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én ültem M3-ban nemrég, el voltam alélva, a gazdája annyit mondott, hogy ugyanolyan vezetni mint az előző BMW-jét (535D volt) csak ez sokkal dinamikusabb, egyébként ha nem tolod neki, itt a magyar utakon bőven sok, gondolkozik is hogy eladja :U

(#505) Kiskokó válasza God Vazzeg (#504) üzenetére


Kiskokó
veterán

530 is elég lenne :O annyaaaa kérekegygett na lécci lécci

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#506) dragonfx


dragonfx
veterán

[link]

úristen de szép ez az autó :Y
Ez már ferrari kategória :R ..ha cska láthatnám élőbe :B
Ha mártge akkor perce schnitzer is dolgozik a 3asba a V10zel.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#507) God Vazzeg válasza Kiskokó (#505) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem a következő (ha minden jól megy) egy 530D lesz :R

(#508) zoley[HUN]


zoley[HUN]
tag

udv!

nem tudja valaki honnan lehetne beszerezni motorblokk metszeti rajzokat?
nem robantott abra, nem szemleleteto grafika, hanem konkret muszaki rajz kellene. halas lennek minden segitsegert

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#509) dragonfx válasza zoley[HUN] (#508) üzenetére


dragonfx
veterán

Hát ez jó kérdés, max. fotot mg műszaki adatokat tudnál szerezni pár motorátépítést generátl végző emberkétől, de nem itt.

Amugy mi van bmwsek eltüntetek?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#510) Eagl3 válasza dragonfx (#509) üzenetére


Eagl3
veterán

Pakoljuk a kilómétereket ;)

Egyre jobban megszeretem ezt a ''kis'' autót :) szereztem rá gyári felniket, szépen megpucoltam őket, nagyon pöpec lett. Hihetetlen, h. mennyire nem érezni benne a sebességet, 180-nál mintha 130-al mennék kb. Még a fogyasztását is elnézem :D

(#511) zoley[HUN] válasza dragonfx (#509) üzenetére


zoley[HUN]
tag

nekem konkretan motort kene attervezni, csak muszaki rajz johet szoba

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#512) Bubu79 válasza dragonfx (#509) üzenetére


Bubu79
addikt

Üdv :)

Nem tudom más hogy van vele, én nem tűntem el, csak keveset vagyok gép előtt, de azért minden nap benézek ide, hátha van valami újság :)

Olvastam egy másik topikban, hogy gond van az ABS-eddel - totál halott, vagy csak egy kör nem megy rendesen a háromból ( merthogy alighanem Neked is az egyszerűbb, AST nélküli verzió van, ott pedig ugyan 4 ABS jeladó van, de csak az első két kereket kezeli külön, a hátsó kettőre közös szelep dolgozik - hogy ez miért volt jó a BMW-nek :F ) ?

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#513) zoley[HUN] válasza Bubu79 (#512) üzenetére


zoley[HUN]
tag

az elso kerekeket kulon vezerlik az iranyithatosag megtartasa miatt, ezek kulon erzekelot igenyelnek. a hatso tengely blokkolasat is meg kell akadalyozni, ezert is szukseges a kulon kerekekenkenti jelado, meg a referenciasebesseg, es lassulas megallapitasa miatt is kell. azert dolgoztak sokaig csak 3 koros rendszerrel mert a magnesszelepek dragak voltak, es a hatso tengely ilyen szintu vezerlese is viszonylag megfelelo volt, illetve igy biztos nem adodott onnan perdito nyomatek az eltero fekero miatt. manapsag mar a 4 koros rendszerek az altalanosak, esp-hez is ez a kovetelmeny

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#514) Bubu79 válasza zoley[HUN] (#513) üzenetére


Bubu79
addikt

Köszi a választ :)

Nálam azért szorul az ABS felülvizsgálatra, mert ha aktív, akkor keményebb fékezéskor az autó hajlamos a farát kidobni oldalra, amit nem neveznék biztonságosnak :U Per pillanat az ABS ki van iktatva, így telitalpas fékezéskor is csak egyenesen csúszik a gép, nem farol...

Az elektronika szerint az egyik jeladóm halott, de érdekes a dolog, mert villamosan kimérve az összes jeladó ellenállása 1030 ohm környéki, tehát villamosan jónak tűnik - gyakorlatilag egy tekercsről van szó, aminek a közepén van egy vasmag és egy állandómágnes - a keréken elhelyezett ''fogazott'' tárcsa elhaladtakor az állandómágnes mágneses tere a ''fogon'' keresztül eljut a vasmagba, az ily módon változó mágneses tér feszültséget indukál a jeladó tekercsében, a keletkező impulzusokat pedig az ABS elektronika feldolgozza :)

A gubanc a diagnosztikával csak annyi, hogy megcserélve a két jeladót a bal és a jobb első keréken, a hiba továbbra is fennáll, az autó ugyanabba az irányba csúszik, mintha nem lenne egyforma a fékerő a két oldalon... Szóval lehet, hogy az elektronika döglött meg :U

Majd a szakemberek kiokoskodják - addig is ABS nélkül közlekedek inkább, mert úgy biztonsággal meg tudok állni, anélkül, hogy az autó megpördülne :U :B

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#515) zoley[HUN] válasza Bubu79 (#514) üzenetére


zoley[HUN]
tag

most nem mindegy hogy az orrat tolja ki valamerre, vagy a feneke indul el.
a 4 kerek kozul valamelyik korul el fog akkor fordulni a kocsi. ha a feneke tor ki, akkor igy belegondolva tenlyeg az elso fekerokkel lehet a gaz, de vegso esetben a hatso jeladokat is megneznem. ha jol emlekszem a bmw vezette be eloszor az abs plus rendszert, ami figyeli az auto perduletet is, es ezek alapjan is szabalyozza a fekerot, de sima uton fekezve ez elvileg nem befolyasolja az autot, es egyenesen kene megallnia. talan azzal lehet meg gaz, hogyha ilyen rendszered van, es az egyik hatso jelado rosszul mer, akkor a rendszer ugy ertekeli, hogy fekezes kozben az auto tulzott mertekben az egyik iranyba kezd el huzni, es ezert noveli az ellentetes oldalu elso kerek fekezo nyomasat, vagy csokkenti a masik oldaliet.
de ha abs nelkul nem huz felre, es nem ilyen rendszered van/jok a hatso jeladok is, akkor sztem mar csak az abs egyseg magnesszelepei maradnak. ha jol tudom akkor a nyomasnoveleshez is azonos motorrol kapjak ilyenkor a fekolajat, de mondjuk a csillapitotartajok mar kulon vannak.
elvileg en meg ugy tudom, hogy az abs kepes kiszurni a jeladok meghibasodasat, es ilyenkor magatol leall, de hogy konkretan milyen hibakat kepes detektalni a szakadason kivul, azt nem tudom.

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#516) dragonfx


dragonfx
veterán

Igen bubu nekem az első tengelyes rossz sajna, enm tom hány körös, de nekem azt mondták mindkét oldlai valszeg egyik rosszalás atönkreteszia másik oldlait, elméeletben hátsók jók, de ez ugy enem deürl ki mer tkiv an kötve.
Nekem kiteszia faárt, lásd miért vezet állat topik hsz.e..amit leírtam sjanos.....
Nekem előr ekéne 2 de drága...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#517) Bubu79 válasza zoley[HUN] (#515) üzenetére


Bubu79
addikt

A jelenség olyan, mintha a gép jobb eleje le lenne szegezve - gyakorlatilag olyan érzés benne lenni, mintha a jobb első kerék körül pördülne meg a gép, balra hátulra tör ki.

Az ABS-t kiiktatva azonban teljesen egyenesen áll meg a gép erősebb fékezés után is. Az elektronika bal első ABS jeladó hibát jelez ( kiolvasva a hibalistát a diagnosztikai csatlakozón keresztül ), a jeladókat megcserélve azonban a jelenség marad ( Az első jeladók csereszabatosak egymással, és a hátsók is, de míg hátul kétvezetékes a jeladó, addig elől háromvezetékes rendszer van ).

A dolog pikantériája, hogy a műszerfalon lévő ABS hiba lámpa nem világít ( nem, nem égett ki az izzó, gyújtás ráadása után a tesztelésnél ugyanúgy felvillan, mint a többi diagnosztikai lámpa, majd szépen elalszik... )

dragonfx : Lángéknál néztem utána a dolognak, ők 16-ért kínáltak jeladót, Bárdiék 24-ért...
A szerviz kézikönyvben nézegettem utána a témának, a Tiédben is a háromkörös van, csak az AST-s verziókban volt négykörös rendszer sajna...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#518) Vangelis válasza Bubu79 (#514) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem koplett fékcsere... itthoni szerviz

Igy olcsóbb, de remélem nem lesz semmi gond, igaz még BMW-t nem barmoltunk szét..
De igy elsőre nem tünik bonyolultnak.


Kívánjatok sok sikert, csak még azt nem tudom, miylen márkát tegyek bele, lehet BOSCH lesz de elég húzós, a többi tipusról van valami vélemény?

THX

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#519) zoley[HUN] válasza Bubu79 (#517) üzenetére


zoley[HUN]
tag

en tovabbra is az abs egysegre tippelnek, de nem vagyok szerelo, csak erdekel a tema

''A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.''

(#520) dragonfx válasza Bubu79 (#517) üzenetére


dragonfx
veterán

Van a bosch meg az ate rendszerű jeladó, enyémbe az ate-s kell, de az hiánycikk :W

Vangelis>>bosch, brembo vagy gyári.... :C ...good luck, most jutott eszembe régi szomszéd az utcán 2-3 óra alatt megcisnálta ezt egy e46 330 cabrion egy emelő+egy magas járdaszegély segítségével :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#521) Vangelis válasza dragonfx (#520) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah néztem én is tegnap csak pár csavar, féknyereg kifordít, beét csere .. tárcsa csavarok le uj fel csavar vissza óra alatt megvan.

gyárit nem találok webshopokban:D,

lehet brembo lesz vagy valmi német cuccos...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#522) dragonfx válasza Vangelis (#521) üzenetére


dragonfx
veterán

látom egy kis bajból nagyot akarsz csinálni... :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#523) rebel56


rebel56
tag

Sziasztok!
Tud valaki ajánlani egy normális BMW szalont, ahol nem csak az új járművásárlókkal foglalkoznak?
Eddig borzasztó tapasztalataim vannak. Szükségem lenne néhány, kötelező szervízhez szükséges, alapvető alkatrészre (légszűrő, olajszűrő, kormánycsapágy és porvédője), írtam e-mailt 3 kereskedésnek, pontos igényekkel, rendelési cikkszámmal hogy mikorra hozzák meg mennyiért - egyik se válaszolt. Előtte egy kereskedésnek konkrét megrendelést küldtünk el, de közben kirúgták az alkalmazottat aki felvette a rendelést, ha tényleg kell rendeljem meg újra - anyád! Meg kellene írni a Homárra.
Az lenne az igazi ahol képesek megmozdítani az ujjaikat és reagálnak e-mailre is.. telefonban macerás alvázszámot, rendelési számokat bediktálni.
Amúgy egyelőre csak egy motorom van, ami ontopik. Az autók nem igazán érdekelnek, eddig összesen 2 kocsi volt ami megfogott, egy '60-as években gyártott Citroen DS mellett a másik meg a szintén ontopik 316-os. :))

(#524) dragonfx válasza rebel56 (#523) üzenetére


dragonfx
veterán

szia!

Ezt az emailes témát felejtsd el.
Bemész egy wallisba összes járműhöz való paksamétával, és szépe mondják az árakat általában 1-2 napon belül ott van.De ilyeneket szeritnme csak akkro hoznak ha ott is csináltatód, legtöbb helyen.Amugy bmw szakos szervíz találsz sokat neten.De azok si drágák, utángyártott cumokból van sok, nem feltétlen rosszak, nézd mega láng, bárdi és unix árlistáit,webshopjait.

;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#525) Vangelis válasza dragonfx (#522) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ahh ne foss--- nem egy bonyolult dolog.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#526) rebel56 válasza dragonfx (#524) üzenetére


rebel56
tag

A megrendelést nem akartam volna személyesen intézni, hisz ~100 km-re van a legközelebbi szalon. És meg se hozzák, hozzák ha nem nálunk csináltatom? Akkor !@$$anak egyedül. :((( Hihetetlen ez a hozzáállás.. ők vannak értem, vagy nem? :U

Kösz a tippeket, körülnézek!

(#527) dragonfx válasza rebel56 (#526) üzenetére


dragonfx
veterán

te mega szervízdíjért sajna, de pár alkatrészt tuti meghoznak, d eminek neked gyári ilyenekből mitn levegő, olajszűrő meg haosnlók???
ők is mást raknak bele. :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#528) dragonfx


dragonfx
veterán

na mi van elvesztetek bimmeresek?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#529) dragonfx válasza dragonfx (#528) üzenetére


dragonfx
veterán

Hát eléggé ezek szerint... :O

Egy kis mű tegnapról>>képecske

Nem is tom mér nem cska ide írok...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#530) dragonfx


dragonfx
veterán

Tegnap láttam láttam e36 316ot szürkét élesfelé....olyna lámpája volt hátúl mint nekem csak nekem a full kristály..intett át.. :K ...tök jó érzés volt.

Persze nekem a piros neki a fulll kristály illik jobban az autó színéhez.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#531) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Srácok nem tudjátok honnan tudok szerezni egy gépkönyvet, mert nekem csak olasz van és az nem igazán megyen:

thx

Király a verda

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#532) Bubu79 válasza Vangelis (#531) üzenetére


Bubu79
addikt

Üdv :)

Esetleg nézz szét itt - én a sajátomhoz innen vadásztam le az E-books címszó alól. ( az E-booksra bökve valszeg Te is az E36 könyvtárban leled Magad, de a parent directory-ra bökve találhatsz E46 szekciót is ;) )

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#533) Bubu79


Bubu79
addikt

Tél közeledtével izgalommal várom a tapasztalatokat, amik a hátsókerékhajtásból adódnak - kicsit tartok is tőle, mert a bátyám elmondása szerint ( "A" Omegát hajt ) sokszor kevés a téligumi a boldogsághoz, oda kell figyelni rendesen közlekedéskor :)

Tehát az állatkodásnak vége ( nem mintha eddig nagyon zúztam volna :P )

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#534) Vangelis válasza Bubu79 (#532) üzenetére


Vangelis
nagyúr

köszi...
de magyar jobb volna:D

mert a beálításokon nem értek pár doglot...
angol se megy túlzottan:(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#535) Bubu79 válasza Vangelis (#534) üzenetére


Bubu79
addikt

Idézhetek az Argóból? ( Amikor Tibiék naftát kérnek a kamionos társaságtól és a sofőr megkérdi, hogy tömlőjük van-e. Tibi mondja, hogy az is kéne - erre válaszol valamit a sofőr :DDD )

Sajna magyar nincsen, de ha elküldöd mire vagy kíváncsi, kibogarászom Neked ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#536) Vangelis válasza Bubu79 (#535) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én is fordítatom:)

Az órát akarom még beállítani:), de látom azt a rádi rds én keresztűl olvassa be.

Meg irja hogy jobbra balra lehet tekergetni a kis gombot, a computer xarját... de nem moccan meg:D, mondjuk nem is erőltettem.

Esetleg MSN:)?

egyszerűbb volna:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#537) Bubu79 válasza Vangelis (#536) üzenetére


Bubu79
addikt

Felvettelek MSN-re :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#538) Vangelis válasza Bubu79 (#537) üzenetére


Vangelis
nagyúr

nem látlak......

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#539) God Vazzeg válasza Bubu79 (#533) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Télen a legjobb állatkodni, miről beszélsz?! :DDD Annyi a különbség első/hátsó hajtásnál, hogy elsőkeréknél ha kifarol gázt kell nyomni, hátsónál meg levenni a gázról a lábad ;)

(#540) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Nincs valakinek magyar gépkönyve e46hoz kölcsön:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#541) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Nem bírom beállítani az órát :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#542) dragonfx válasza Bubu79 (#533) üzenetére


dragonfx
veterán

Gondolom neked jó az abs-d így semmi gond nem lehet, csak mellőzd az erős fékezéseket, meg a forgatást ennyi.Ja és mindenképp vegyél téligummát,mert ha 1x megtudod mit buksz az lehet többszöröse lesz. :O ..nekem majdnem sikerült sajnos, szerencse mellettme volt akkor.

God>>jó vazz sperr.rel persze, de anélkül....vízen havon jégen elindula segge össze nem szeded.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#543) God Vazzeg válasza dragonfx (#542) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem ehhez nem kell sperr :D Én ennyire HC vagyok :DDD :P

Szerk: jön valaki kmétre szombaton? Kisebb tali lesz ;) Info

[ Szerkesztve ]

(#544) Dr. Ernő


Dr. Ernő
tag

és meglátá az istent.... :R
[link]

(#545) Bubu79 válasza Dr. Ernő (#544) üzenetére


Bubu79
addikt

Szép darab :)

Dragonfx: Az én ABS-em sem 100% - elektronika hibás, vadászom a donort hozzá :B

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#546) Eagl3 válasza dragonfx (#542) üzenetére


Eagl3
veterán

Én kimondottan élvezem a mai esőt szeretem pakolni kanyarokban a másfél tonnás dög seggét ;] Az biztos, h. hóban nagyon ésszel kell majd lenni, mert ha egyszer megindul a jó isten se fogja meg.

(#547) Bubu79 válasza Vangelis (#540) üzenetére


Bubu79
addikt

Üdv :)

Esetleg Tőle érdeklődj, hátha Neki megvan az érthető emberi nyelvű kézikönyv :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#548) dragonfx válasza Eagl3 (#546) üzenetére


dragonfx
veterán

Hát én már a tavalyi eset óta az esőbe se bízok, mondjuk jó szűk kifelé dőlő tükörsima aszfalton zuhogó esőbe...akkor tul sok tényező közrejátszott...

Ma azé én is kipróbáltma picit 1 kanyarba de csak lájtosan amikor elindult el elvettem...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#549) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Na, innen senki se jön holnap kmétre? :U

(#550) Bubu79 válasza God Vazzeg (#549) üzenetére


Bubu79
addikt

Mennék szívesen, de sajna nem jön össze a dolog :(

De meglátogattam a kecskeméti bimmeresek honlapját, a vendégkönyvbe is bevéstem pár szót :)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.