Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) God Vazzeg válasza Eagl3 (#1050) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nembaj, inkább halkuljon már, öregszem asszem :D

(#1052) Bubu79


Bubu79
addikt

E36 tulajok figyelem - kérdésem lenne :)

Lengőkarnál a középső gömbfej cserélhető, vagy csak lengőkarral együtt megy a dolog?

A kérdés apropója pedig az, hogy a Bentley BMW E36 Service Manual szerint nem cserélhető, viszont bárdiéknál külön cikkszámon szerepel és rendelhető a dolog.
De mint az köztudott, Amerikában a csótány is nagyobb, így elképzelhető, hogy az ottani szervizek kapásból a lengőkart cserélik zuzammen.

Szóval... Cserélhető, vagy nem? :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1053) hugos válasza Bubu79 (#1052) üzenetére


hugos
csendes tag

szia cseréltem már párat
az alsó lengökar csak komplett cserélhetö legalábbis a gyári de létezhet olyan utángyártott amiböl ki lehet venni a gömbfejet

A győztesek alkotják a szabályokat ,a vesztesek pedig betartják

(#1054) Bubu79 válasza hugos (#1053) üzenetére


Bubu79
addikt

Ez még a gyári, ahogy elnéztem - akkor lengőkar csere. Gondolom azt mindkét gömbfejjel együtt adják?

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1055) hugos válasza Bubu79 (#1054) üzenetére


hugos
csendes tag

igen komplett van mindenetöl

A győztesek alkotják a szabályokat ,a vesztesek pedig betartják

(#1056) Bubu79 válasza hugos (#1055) üzenetére


Bubu79
addikt

Ez legalább pozitívum :) Köszi az infókat :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1057) Tomics


Tomics
addikt

BMWsektől kérdezném, hogy mennyi a súlyadója, kötelezője 1 évre egy 316-318-320i vagy d-nek? (kezdő jogsisnak)

PH! addikt since 2004

(#1058) Bubu79 válasza Tomics (#1057) üzenetére


Bubu79
addikt

Függ attól, hogy merre laksz. Függ attól, hogy hány éves vagy - ahogyan sejted is függ attól is, mióta van jogsid.
Nekem tavaly A0-ban egy éves jogsival a 318i-re volt 23000.- negyedévente a biztosítás - 28 évesen, vároban lakva.

A teljesítményadó is függ pár dologtól - az autó korától és a teljesítménytől. Az én gépemre 85kW-tal számolva 17000.- az éves díj

A biztosítást meg tudod nézni itt

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1059) Tomics válasza Bubu79 (#1058) üzenetére


Tomics
addikt

hmm, akkor ilyen kocsim se lesz egyhamar :(

PH! addikt since 2004

(#1060) GodHeart válasza Tomics (#1057) üzenetére


GodHeart
senior tag

Nekem E36 316i van, és a súlyadóm (vagy már lóerő adó vagy mi) évente 8800HUF. A biztosításom az Alianznál félévente 44k. Úgy hogy első kocsim, fél éve vettem és az én nevemen van, szal asszem A0-ban vagyok, de lehet még B0-ba nem tudom miben kezdtem. Az autó 91'-es.

(#1061) Tomics válasza GodHeart (#1060) üzenetére


Tomics
addikt

az már jobb alternatíva, köszi :R

PH! addikt since 2004

(#1062) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Kis műszaki információra lenne szügségem. 3 hete jelent meg először a hiba. Mikor hidegen idítom az autót, és úgy indulok el vele, akkor kuplung kiengedésekor elkezd valami nyikorogni előről, de jól hallhatóan. Megteszek 100m -t, és megint a kuplung felengedésekor nyikorog, de már alig hallhatóan. Aztán 50m -múlva ugyanilyen szitunál teljsesen elhallgat.
Szóval a dolog csak hidegindítás után jelentkezik.
Most ilyenkor mi lehet a gond? A kuplung egyáltalán nem csúszik, de biztos, hogy ott van valami. Tárcsakopásnál is van ilyen tünet, vagy ez más lesz? Én még a csapágyra gondolok, de nem tudom. :( Jó lenne utánnajárni, mert most nem esne jól egy kuplungcsere. :(

Don't Tread On Me

(#1063) dragonfx


dragonfx
veterán

Na mi van bömisek .
Semmi írkálás.
juniusba kijöna talira? :U

Nemrég láttam egy e21 323i-t első 6hengeres bmw..zsír hangja volt 2 remussal. :D

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1064) Bubu79 válasza dragonfx (#1063) üzenetére


Bubu79
addikt

Még nem 100%, de valószínűleg ott leszek ;)

Én egy másik fekete E36-tal találkoztam a napokban - piros lámpánál vesztegeltem, amikor begördült mellém...

Nézek át - látom a srác a másik gépből bámul ugyanígy át ( alig látszott ki a kormány mögül :DDD ), majd felemelte a hüvelykujját és nekiállt billegetni a fejét, hogy jó a verda - azt hittem hanyattvágom magam, olyan röhögőgörcs kapott el - de azért intettem én is, hogy az övé sem kutya... Villantani szoktak - én is szoktam. De ilyet...

Én előbb kaptam zöldet ( balra kanyarodtam ), úgyhogy nem tudom milyen jószág volt konkrétan - de a kályhacső a helyén volt a farán, azt hallottam :DDD

Szaporodnak a bömbik kisvárosunkban - egyre több E36-ot látok :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1065) dragonfx válasza Bubu79 (#1064) üzenetére


dragonfx
veterán

klassz :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1066) GodHeart válasza dragonfx (#1063) üzenetére


GodHeart
senior tag

Hát ha éppen nem fogok melózni, akkor lehet.. merre lesz? Előző nyáron augusztusban sopronban volt, ha jól emlékszek. :U

dehát addig sok mindent kell a kicsikén alakítgatni. egyenlőre most került bele a szervó kormánymű, most gumikat kell vennem a felnire, jó lenne ködlámpa is ami mégis optikailag szebbé tenné.

Egyébként meg.. hátha valaki ért hozzá.. mitől van az, hogy a motor egész jól húz de 5500-nál egyszerűen megtorpan.. olyan mintha leszabályozna.. de ha tovább nyomom a gázt felszenvedi, de szószerint felszenvedi magát 6000 környékére. Egy 1.6os E36-ról van szó. Haverral a benzinszűrőre és a injektorokra gondoltunk, de még egyiket sem cseréltük ki. A motorban egyébként nem rég lett kicserélve a vezérműszíj márkaszervízbe, szóval a főtengely belett állítva a helyére, de ugyanúgy csinálja.. Valaki találkozott már ilyen problémával? :U Plusz ha számít valamit, mikor hirtelen rálépek a gázra, aztán autó nem indul meg kapásból, hanem hirtelen elindul.. majd a másodperc törtrészére megtorpan és utána indul meg rendesen.. elvileg ez sem normális

(#1067) Bubu79 válasza GodHeart (#1066) üzenetére


Bubu79
addikt

Soltvadkerten lesz, június 6-7-8-án [link]
Sopronban is szervezik már az idei öszeröffenést [link] ;)

A motorra sajna nincs tippem :(

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1068) Eagl3 válasza Bubu79 (#1067) üzenetére


Eagl3
veterán

Sopronba tuti ottleszek majd :)

[ Szerkesztve ]

(#1069) Bubu79 válasza Eagl3 (#1068) üzenetére


Bubu79
addikt

A tavalyin ott voltam - rengeteg szépséget látni, gyönyörű az út odaáig, érdemes elmenni ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1070) hugos válasza GodHeart (#1066) üzenetére


hugos
csendes tag

Én a helyedben a légtömegmérőt nézném meg . ha van egy ismerősöd akinek hasonló gépe van tegyétek át belőle ( azért az üza szürőt sem árt kicserélni)

[ Szerkesztve ]

A győztesek alkotják a szabályokat ,a vesztesek pedig betartják

(#1071) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Szerelmes vagyok :R :D :Y

(#1072) God Vazzeg válasza GodHeart (#1066) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ezt nemtom, de az enyém is csinálja olyan 5000 körül :F

(#1073) Eagl3 válasza God Vazzeg (#1071) üzenetére


Eagl3
veterán

Szép is... sokkal szebbek mint az új 5-ös ök szerintem.
Ennek egy baja van, hogy autómata ;]

(#1074) dragonfx válasza GodHeart (#1066) üzenetére


dragonfx
veterán

Ilyen néha van nekem is...szerintme hideg a moci azért.Nekem is ezek voltak cserélveszaksztervízbe szal detto ugyaneza szitu...na keressük csak meg a megoldást... :DDD

Soltvadkertre mek szerintem...sopronba nem hiszem de tudja.

Szép az az530d ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1075) God Vazzeg válasza dragonfx (#1074) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Vadkerten talizunk, majd előtte számot cserélünk :K

(#1076) God Vazzeg válasza Eagl3 (#1073) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ez egy álom :B Én már öreg vagyok, jó lenne az az autómata :K :C

(#1077) GodHeart válasza hugos (#1070) üzenetére


GodHeart
senior tag

a légtömegmérő az jó. meg ahhoz nem kell hozzányúlni.. az elég drága ahhoz, hogy nem kell buzerni. egyébként.. a kocsimba a gyújtótrafó asszem így hívják ahova a gyújtógyertyáktól a kábel befut.. nah az is ramaty állapotban volt.. haver szerint csoda volt gyújtásom, mondjuk tény elvoltak kopva.. most jobb az alapjáratom.. de még mindig 5500-nál annyi neki. valahol valami vákumcső lehet a rossz.. fals levegőt szívhat. egyszer úgyis rájövünk.. csak még nem volt időnk nekiállni kideríteni hol a hiba. :U

(#1078) dragonfx válasza GodHeart (#1077) üzenetére


dragonfx
veterán

ha rájöttök tájéjkozttass engem is léci mert érdekel a dolog :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1079) God Vazzeg válasza GodHeart (#1077) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Az a gyújtás elosztó, ahova a gyertyáktól befutnak a kábelek ;) Légtömegmérőnél próbálj több levegőt állíta(t)ni neki, lehet csak ennyi az egész.. Zöldkártyához hajlamosak elvenni a levegőt, hogy jobbak legyenek az értékek :U :(

(#1080) Bubu79 válasza God Vazzeg (#1079) üzenetére


Bubu79
addikt

E36-ban nincsen gyújtáselosztó - lévén full elektronikus a gyújtása - külön dobozban tanyáznak a tekercsek, hengerenként egy-egy - onnan megy a gyertyákhoz a villámdelej.
A vezérlőjelet pediglen a gyújtáselektronikától kapja :)

A vákuumcsövek tényleg esélyesek - nálam az alapjárat ingadozott egy repedt csővég miatt - a légtömegmérő után van az elvételezés az alapjárati szelephez egy csővel, ott szívott fals levegőt a drága. Emiatt volt, hogy totál leesett a fordulatom, túráztatni kellett a gépet, hogy ne fulladjon le...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1081) dragonfx válasza God Vazzeg (#1079) üzenetére


dragonfx
veterán

vagyis akkor feltételezhetően meg is van hiba mert már nekem is jóideje mondjáka gyujtáskapcsoló fedelet le kéne cserélni mert ramaty de 23e :O ....

Godheart nézd már meg lécia gyujtáskapcsoló fedeled állapotát..a motor előtt aza fekete köralaku műanyag mögötti rész.

bubu brother ezt nem jól tudod saját szememmel láttam hogy van mikor anno szomszéd szétszedte enyémet...lehet m43 más mint m40...de nem hinném ennyire... :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1082) Bubu79 válasza dragonfx (#1081) üzenetére


Bubu79
addikt

A Tiédben a bal oldalon van a gyújtótrafó, abból megy egy kábel a motor felső első részén lévő
műanyaggal burkolt doboz alá ( olajbetöltő sapi előtti doboz ) - és abból jönnek ki a kábelek a gyertyákhoz ( ez lehet akkor a gyújtáselosztó ). Emlékszel? megkértelek sopronban, hogy hadd kukkantsak be verdád orrába - megleltem azt a képet, amit akkor csináltam róla :B

Nálam a trafó helyén van egy fekete dobozka, abba jön be a gyújtóelektronika felől ( Engine Control Module /DME/ ) a vezérlőjel, ebben a dobozban nekem hengerenként egy-egy gyújtótekercs csücsül - nincsen mechanikus gyújtáselosztóm. :B

Tényleg tévedtem :B De nem gondoltam, hogy ennyire eltér a két motor egymástól :B

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1083) God Vazzeg válasza dragonfx (#1081) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Gyújtáselosztó fedelet vedd le, nézd meg mennyire kopottak az érintkezők. Takarítsd meg finom dörzspapírral. Utána az egészet takarítsd ki taljes tisztára, és mikor megszáradt, a külsejét fújd be színtelen lakkal. Így védi a párától is. Sokat segíthet ;)

(#1084) God Vazzeg válasza Bubu79 (#1082) üzenetére


God Vazzeg
veterán

A tied ezek szerint vezérlő áramkörös már.. Ha engem kérdezel jobb a hagyományos, könnyebben lehet javítani, illetve egyértelműbb a hiba, ha van :R E36-ban Motronic 1.3 vagy 1.5 van, van neki vezérlője, de a gyújtáskör hagyományos, annyi hogy tirisztoros a jeladó, de az már az enyémnél is az ;)

(#1085) Bubu79 válasza God Vazzeg (#1084) üzenetére


Bubu79
addikt

Ahogy elnéztem nem sokkal vagyok hátrébb, mint Dragon - Neki 23 környéke a gyújtáselosztó fedél, nekem meg 29 a trafósor...

"de a gyújtáskör hagyományos, annyi hogy tirisztoros a jeladó, de az már az enyémnél is az"

Mármint tirisztoros a megszakító - ami a trafónak adja a nagyfeszhez az impulzusokat.. :F És utána van a gyújtáselosztó a rotorral :)

Ja, és ha félsz az elektronikától, mondj le az 530D-ről, az ugyanis tömve van vele ;] :DDD

Csak ezért nem cserélem le a verdát ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1086) God Vazzeg válasza Bubu79 (#1085) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Persze hogy nem, nyílván a tied nehezebben hibásodik meg :R Nekem meg valami 6-7k az elosztó fedél, úgyhogy én nyertem :D Ezért nem akarom eladni a djágám :D ;)

Tudom h tele van az 530D, de nagyon ritkán hibásodik meg, strapabíró autó :R

[ Szerkesztve ]

(#1087) Bubu79 válasza God Vazzeg (#1086) üzenetére


Bubu79
addikt

És még szép is ;) Az a mélyzöld metál, amit linkeltél, valami hihetetlen szépség :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1088) God Vazzeg válasza Bubu79 (#1087) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Sírok azóta hogy megláttam :O Miért nem lehet az enyém??? :F :(

(#1089) Bubu79 válasza God Vazzeg (#1088) üzenetére


Bubu79
addikt

Elmegyünk és bezörgetünk egy bankba - Te megkapod az 530D-det, én meg az M6-omat - de Emesét kerüljük el :U :DDD

#1090: de előbb nyiratkozás, mert még nem passzolok teljesen a verdába - és egy baseball ütőt is kell szereznem :U :DDD

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1090) God Vazzeg válasza Bubu79 (#1089) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ja, kinőttünk már a puzzleból :D Az ötlet megfontolás tárgyát képezi nálam :R :DDD

(#1091) GodHeart válasza dragonfx (#1081) üzenetére


GodHeart
senior tag

hmm? szerintem én arról beszéltem.. azt kaptam le és cseréltem ki. ilyen 3 kis prücök van benne, meg sztem pörög benn valami, és onnan kapják a gyertyák a szikrát. ha jól értem. Tom hogy drága, havernak szerencsére volt otthon elfekvőben egy zsír új. De ettől igazából semmi nem javult.

(#1092) MPowerPH válasza God Vazzeg (#1071) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szép szép... De többet lenne szervízben mint amennyit használnád. :DDD
És nem magával az auto elektronikájával lenne a bajod, hanem a szart se érő motorjával. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1093) dragonfx válasza Bubu79 (#1082) üzenetére


dragonfx
veterán

nyugodtan lefotozhatod bármikor vagy küldök is képet ha kíváncsi vagy..de mostkoszos most nem :B
De ha esetleg találtál róla képet mert asszem az autós topikba avgy tán ide be is raktam róla mikor kitakarítottam és lefotoztam vadkert előtt :DDD

God>már meg lett csiszolva cserélni kéne..de majd megnézem hátha még1x még menthető....ha neked 6-7e akkro kabbee :P

Godheart>>sry akkor benéztem, akkorcsak kiderül.1x.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1094) Bubu79 válasza dragonfx (#1093) üzenetére


Bubu79
addikt

"Emlékszel? megkértelek sopronban, hogy hadd kukkantsak be verdád orrába - megleltem azt a képet, amit akkor csináltam róla :B" - Ha gondolod átküldöm, vagy feltöltöm valahová ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1095) dragonfx válasza Bubu79 (#1094) üzenetére


dragonfx
veterán

tedd azt privibe én ilyenre nem emlékszek pedig nem is ittam ez 101% :DDD
én ha jol emlékszem megosztottam a motorterme fényképét..de azt én cisnáltam a parkolóban :D

Ma láttam e90en m6os felnit...hihetetlen milyne bika vele...de mondjuk aza felnin bármilyne bmwn jól áll..6hengerem lenne tuti olyat vennék csakis. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1096) Eagl3 válasza dragonfx (#1095) üzenetére


Eagl3
veterán

Én meg körbejártam ma egy M6-ost.

(#1097) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Na, ma megtörtént az autó csere. 1 hétig egy E39 540i -t gyepálhatok. ;] Meg is volt az első teszt. Pécs-Paks útvonalat 50min alatt megjártam. :DDD

Don't Tread On Me

(#1098) dragonfx válasza MPowerPH (#1097) üzenetére


dragonfx
veterán

na sok szerencsét akkro hozzá... ;)

légvonalban nincsenek annyira messze :P :DDD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1099) MPowerPH válasza dragonfx (#1098) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most csak próbára lesz nálam 1 hétre. Ha tetszik az 540i, akkor végleges autócsere lesz a dologból. Csak a fogyasztástól függ a dolog. :) Most sikerült egy 14l körülire kihoznom, ami annyira nem is sok ekkora tempóhoz viszonyítva. De még ígyis elég volt visszatankolni. :DDD
Azt mondta a tulaj, hogy 10-11 -es átlaggal el lehet vele járni normálisan.
Azon gondolkozok, hogy gázosítom... :U Azzal azért jóval gazdaságosabb. Szerintetek érdemes, vagy egyáltalán szabad ilyen autóba gázt vezetni?

Don't Tread On Me

(#1100) God Vazzeg válasza MPowerPH (#1099) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ha hosszabb távon jársz vele akkor gázosítsd, de a menettulajdonságok nagyban változnak ám gázról, értsd: nem megy úgy :R De ettől eltekintve még mindig gazdaságosabb vele :U

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.