Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Eagl3 válasza Dr. Ernő (#647) üzenetére


Eagl3
veterán

Ugyan ilyen van az enyémen, bár ezen kissebbnek látszik picit ;]

(#652) Eagl3 válasza csudri (#648) üzenetére


Eagl3
veterán

Neis mond. Ma, hogy leállt a kicsike, anyu fiestájával mentem a dolgomra. Ég és föld. A fiesta 3éves a kocsim 14. Mit ne mondjak... kényelemből, erőből, szépségből a bömös nyer. Egyedül a fogyasztása jobb a fiestának. Node az 1.4-es ez pedig 2000-res :)

[ Szerkesztve ]

(#653) God Vazzeg válasza Eagl3 (#652) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Na ehhez add hozzá, hogy az enyém kisebb kasztni + LPG :D

(#654) Bubu79 válasza Eagl3 (#650) üzenetére


Bubu79
addikt

Ha rárakod a gyújtást, a benzinszivattyú addig dolgozik, amíg meg nincsen a megfelelő nyomás az üzemanyagrendszerben. Elvileg elsőre is addig kellett volna dolgoznia, amíg nincsen meg a kellő nyomás :F Van egy visszatérő nafta vezeték is, ami leengedi a nyomást miután levetted a gyújtást - ott is előfordulhat gubanc, de ezek szerint mákod volt :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#655) Bubu79 válasza Bubu79 (#654) üzenetére


Bubu79
addikt

Kis finomítás a fogalmazáson:

A visszatérő üzemanyagcső a nyomásszabályzótól jön a tank felé - a szükséges feletti nyomás esetén a felesleges üzemanyag mennyiséget ezen a csövön keresztül engedi el a nyomásszabályzó, vissza a tankba.

Úgy néz ki levegős lehetett a rendszered és a levegő csak többszöri gyújtás ráadás után tudott eltávozni a nyomásszabályzóból a tank felé. Ennyivel előrébb vagyunk, köszi, hogy megosztottad a dolgot Eagl3 :)

Egész jól elvagyok itt egyedül :U

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#656) csudri válasza Bubu79 (#655) üzenetére


csudri
őstag

Itt vagyok ám én is, csak elmerültem a body-kit-ekben. :)

(#657) Bubu79 válasza csudri (#656) üzenetére


Bubu79
addikt

Mi szépet nézegettél Piroskának? :)

Közben egy kérdés - hátha van valakinek tapasztalata ezügyben...

Mi a bánatos istennyilának kell megkapnia még a fűtésért felelős elektronikának is a sebességjelet? Az világos, hogy a gyári rádió sebességfüggően állítja a hangerőt, az is érthető, hogy az ablaktörlő megkapja, hogy amíg a lámpánál tespedsz a zöldre várva, ne nagyon reszelje szerteszét az ablaktörlő lapátot... De a fűtéshez minek kell? :F

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#658) csudri válasza Bubu79 (#657) üzenetére


csudri
őstag

álmodik a nyomor :D

Az a baj, hogy teljes bodykit-et nehéz találni 4 ajtóshoz. Főleg az M3-ashoz és a CLS-hez csinálják őket.

Nincs valakinek spoiler-es ismerőse?

[ Szerkesztve ]

(#659) Bubu79 válasza csudri (#658) üzenetére


Bubu79
addikt

Szép a jószág - bár én személy szerint kicsit túlzónak találom a hatalmas hátsószárnyat - de az első spoiler az nagyon ottvan :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#660) csudri válasza Bubu79 (#659) üzenetére


csudri
őstag

Hátsó szárnyon nem is gondolkozom, csak ez a kép fogott meg. Az enyémen nem is nézne ki jól egy szárny. Igazából "csak" első-hátsó-küszöb, meg talán egy jobb felni. Úristen ezt így összeszámolva sok $$$ lenne.

Az is problem, hogy a verda 2000-es évjárat, de olyan eleje van, ami csak 2002-től volt. Na most akkor vajon milyet kellene venni hozzá? Első szériás spoiler-t vagy faceliftest? Jól elvagyok mi? :D

[ Szerkesztve ]

(#661) Bubu79 válasza csudri (#660) üzenetére


Bubu79
addikt

Egy laposabb szárnyacskán agyaltam, mert feldobná a gép farát, de igazából abban segíthetne sokat, hogy jobban érezzem a gép hátulját - magasan van és néha nehézkes betájolni a jószág végét :) De aztán végigvettem magamban, hogy mihelyst megjelenne hátul a dolog még többen akarnának a pirosnál versenyezni és abból így is elegem van :U

Dragonfx lesz a te embered - sokat kutakodik a témában, biztos van pár tippje :)

Mod.: frankó gondjaid vannak, az biztos :DDD

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#662) csudri válasza Bubu79 (#661) üzenetére


csudri
őstag

Tolatóradar ember! ;]

Jelenleg a legnagyobb gondom, hogy dec.1-ig le kellene adni a szakdogámat, de eddig csak címe van. :O

(#663) Bubu79 válasza csudri (#662) üzenetére


Bubu79
addikt

Vagy meg kéne tanulnom vezetni :DDD Esetleg már érezhetném a gép farát :B

Hát azért nem gyenge - fél hónap alatt összehozni egy komplett szakdogát... Miről kéne írnod?

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#664) csudri válasza Bubu79 (#663) üzenetére


csudri
őstag

Kiválasztás és karriertervezés egy közigazgatási intézményben - ez a címe. Finom nagyon! :Y

(#665) Bubu79 válasza csudri (#664) üzenetére


Bubu79
addikt

It sounds great - have fun ;] :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#666) csudri


csudri
őstag

Na, újabb kérdés! :B

Nézelődtem gyári fejegységek után a neten és azt írják két különböző seggű verzió van, nem mindegy melyiket veszi az ember. Hogy tudom kideríteni, hogy nekem melyik van a verdában? Nem szeretnék szerzívbe menni csak emiatt, van valami egyszerű módszer a fej kivételére?

(most kazis van benne, de a kazi része nem szól valami jól, a rádió viszont elég szépen, úgyhogy csak fejet cserélnék. Ezért gondoltam hogy gyári cd-s kellene bele, nem pedig adapter és sima 1din-es)

(#667) dragonfx


dragonfx
veterán

Az említett piros szín brillantrot amilyne az én verdám színe ésés amilyne csudri e46a is..olyanban e46 m3 nincs....e36 m3 van csak....kezdetben csak dakarsárga e36 m3 volt később lett brillantrot és kék és szürke és fekete.

csudri>>e46 m3ast lökös szerzz rá sokat dob de külföldről itthon horror kb 50-60k.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#668) csudri válasza dragonfx (#667) üzenetére


csudri
őstag

Amikor vettem és polírozták a verdát, akkor kaptam is ebből a színből egy kis üveggel, hogy a kavicsfelverődéseket ki lehessen később javítani. Mondta a srác, hogy ugyan ez a vörös az alapja a Ferrariknak is, csak abba raknak még valami adalékot. (mondjuk leszarom ;] )

Megadta a kódszámát is, mert állítólag anélkül nehéz eltalálni pont ezt a szín. :)

Amúgy én is az M3-as frontokat nézegettem, vajon mennyibe fájhat megrendelni kintről+szerelés+fújás?

(#669) dragonfx válasza csudri (#668) üzenetére


dragonfx
veterán

kb 200 euro+szállítás 60-70+fény kb 20-25e....100asból megvan simán.....
Nekem 80lenne.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#670) csudri válasza dragonfx (#669) üzenetére


csudri
őstag

Esetleg valami lelőhelyet is tudsz ajánlani? Sok helyen találtam, de nem vágom, hogy megbízhatóak-e?

Szerinted az nem para, hogy az M3-as más az eleje, mint az enyémnek?

(#671) God Vazzeg válasza csudri (#666) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Fogalmam sincs, nekem még euro csati se volt benne, én építettem be saját kezemmel, mert csak lógtak a vezetékek oszt csá :D Most gyorsabban kiszerelhető a cd, egyszer fel is törték az autómat, ki is lopták a hifit fejegységestül :((( Örültem h az autó megmaradt :U (Túl öreg volt h elvigyék gondolom :U :O )

(#672) Bubu79 válasza God Vazzeg (#671) üzenetére


Bubu79
addikt

Ha ez vigasztal, az enyémben sem volt euro csatlakozó ;)

Az eredeti BMW csatlakozót is valami szakbarbár alakította át, hogy vissza tudják tenni a gyári Blaupunkt rádiót...

Miután beszereztem az utód fejegységet ( levehető előlapos, de azért ez sem 100%-os védelem :U ), magam eurosítottam a bekötést - még jó, hogy sikerült szereznem komplett szervizdoksit a géphez - teljes villanyos rajz is van benne, nem tartott semeddig beazonosítani a vezetékeket :)

Mázli, hogy zsenge ifjú koromat erősítő építéssel és rádió javítgatással töltöttem :D

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#673) Bubu79 válasza Bubu79 (#672) üzenetére


Bubu79
addikt

Készült sztárfotó is a dologról - csak MM falvezetéket nem találtam a dzsumbujban... :U

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#674) God Vazzeg válasza Bubu79 (#672) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Jaja, régen én is sokat molyoltam ilyen sz@rokkal, nekem azért kellett kombózni mire kitaláltam hogy melyik vezeték hova megy, még csak színre se lehetett kötni :D Valami állat kidarabolta a csatit, oszt összetekergetve berakott egy magnót :( Jelenleg nekem is levehető előlapos mp3-as téma van, szeretem is :R

(#675) Bubu79 válasza God Vazzeg (#674) üzenetére


Bubu79
addikt

Villamosan most már rendben van a gép :) Miután megvettem a masinát, volt mit csinálni rajta, mert aki előttem benne járt ( állítólag autóvillamosságis ember volt :U ) az nem ismerte a kultúrált szerelés fogalmát...
A fickó fellendítette a magyar szigszalag gyártást, én meg a zsugorcső gyártóknak okoztam pár örömteli órát, mert pár métert elvitt a dolog :)

MP3/WMA lejátszós CD-s fejet raktam bele, és a hangszórók egy részét is lecseréltem, mert kicsit megette az idő a membrán szélét némelyiknél :)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#676) God Vazzeg válasza Bubu79 (#675) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én úgy vettem, hogy egy pana rádiós magnó volt benne, hátul 2db ovál pioneer hangszóróval, elöl pedig 2db blaupunkt volt beépítve. Nem is bántottam őket, mert gyönyörűen szólnak, csak dobtam egy mp3-as fejegységet a gépbe, meg egy subládát erőlködővel. Mondjuk az erősítő most letérdelt, szal azt vennem kell másikat :(

(#677) God Vazzeg válasza Bubu79 (#675) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nemtom hogy lett 2x, de sikerült :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#678) Bubu79 válasza God Vazzeg (#677) üzenetére


Bubu79
addikt

Mostanság triplázás sem ritka ;)

Nekem a gyári hangszórók voltak bent, a hátsókat kellett cserélnem, mert a jobb oldali zörgött, a bal oldali pedig meg sem nyikkant.

JVC kétutasakat raktam hátulra, de hát a 13cm-es hangszóróktól nem szabad csodát várni... :U Ki fogom cserélni a lábnál lévő első hangszórókat is, mert alighanem szét lettek gyilkolva - az egyik zörög, ha sok a mély... Alighanem vadászok majd egy keveset és megpróbálom a lehető legtutibbakat meglelni, hogy mire cseréljem a meglévőket - de nem lesz egyszerű, mert a jó hangzás eléggé szubjektív...

Tekintve, hogy a tuci-tuci gépzenét nem kedvelem, szívesebben hallgatom a klasszikus metál kategóriába tartozó zenéket ( Metallica, Iron Maiden, Scorpions, vagy az újabbak közül Blink182, Edguy, Nickelbeck ), nem lesz egyszerű meglelni a tuti hangszórókat :U

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#679) dragonfx


dragonfx
veterán

skacok no para 4e-ért jobb autohifis boltoban lehet kapni egy kábelt ami kb 30centis kötegeltés átlakaítja a gyári bimmer csatit a szabvány csatisra és akkro bármilyne raádigót beleteszel egy katintással.Nem érdemes ezen sporolni szétbarmolnimindent ennyit megér.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#680) Bubu79 válasza dragonfx (#679) üzenetére


Bubu79
addikt

:D 1500-ért vettem a szóban forgó átalakítós csatlakozót - azonban miután megláttam a kókányolást a "gyári" csatlakozón, inkább úgy döntöttem, hogy lemondok a BMW csatlakozóról és euro-ra fixáltam a gépet ;)

Így kimarad egy csatlakozó - kimarad egy hibalehetőség ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#681) dragonfx válasza Bubu79 (#680) üzenetére


dragonfx
veterán

jó de én 4 éve vettem négyé te most 1500é az sok mosmá ingyé kéne lennie :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#682) Bubu79 válasza dragonfx (#681) üzenetére


Bubu79
addikt

Akkor engem átvertek :((( Megyek és bezúzom a megmaradt csatlakozódarabbal az üzlet kirakatát, ahol vettem :P :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#683) dragonfx válasza Bubu79 (#682) üzenetére


dragonfx
veterán

sportküszöbb éslököstoldat kéne olcsón lopott :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#684) Bubu79 válasza dragonfx (#683) üzenetére


Bubu79
addikt

Nekem meg egy "is" motor kéne ingyen, de még inkább annak is a feléért :DDD

#685: Itt nézelődtem a fórumban - egész sok okosságot meg lehet tudni BMW-vel kapcsolatban :)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#685) dragonfx válasza Bubu79 (#684) üzenetére


dragonfx
veterán

az nem ártana :D

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#686) God Vazzeg válasza Bubu79 (#678) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én nagyon széles körű ízléssel rendelkezem, általában funky, rmb szól, de van olyan amikor thunderdome, de olyan is, hogy clawfingers :D Sub nagyon hiányzik a hangzáshoz, vennem kell egy erősítőt.. :O

(#687) dragonfx válasza God Vazzeg (#686) üzenetére


dragonfx
veterán

elvesz a kakóból enyémbe enm kell mert +súly -teljesítmény..szól eza gyári is úgy ahogy én elvárom. :B
Mondjuk előre nem ártana 2 nagyobb hangszóró olyna amilyne hátúl van..de ahhoz faragni kéne a műanyagelemet :Y
Amugy nekem dance szól és tetszik ahogy szól.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#688) God Vazzeg válasza dragonfx (#687) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Lehet hogy a kakaóból elvesz, de a feelinghez hozzárak. Én nem szeretem ha a zene sokol rádió módon szól az autóban, normális hangzást meg nem lehet mélyláda nélkül összehozni szvsz :U

(#689) dragonfx válasza God Vazzeg (#688) üzenetére


dragonfx
veterán

igaz nekem elég így is ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#690) Bubu79 válasza God Vazzeg (#688) üzenetére


Bubu79
addikt

Pedig a sorhatot hallgatni kéne ;)

Nem mondom, kellemesen duruzsol az én négy hengerem is, ha úgy adódik, de azért az igazi a hat henger bugyborékolása :)

Az igazat megvallva van hogy el is felejtem belőni a rádiót - berakom a helyére a levehető előlapot, aztán mire megérkezem valahová le is esik, hogy be sem kapcsoltam a zajládát :B

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#691) dragonfx válasza Bubu79 (#690) üzenetére


dragonfx
veterán

2-3as szépen szól nekünk is hirtelen padlóra :C
Amugy láttam duplacsöves remus-t..36é el sem akartam hinni..de pont nem volt nálam píz :O ..na azzal lenne hangja :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#692) dragonfx


dragonfx
veterán

Mér van az valaki mondja már el hogy ha van egy 15 éves bmw-m ami jó karban van picit optikás már mindneki ugy néz rám mint aki le akar lőni és sugárzik belőle az irgység és a rosszindulat?
Olyna angy cucc manapság egy épphogy 1 gurigás autó..ja hogy egy suzuki 3..és az nem néz ki így és nem is megy így..xar lehet :DD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#693) Calogero válasza dragonfx (#692) üzenetére


Calogero
addikt

Ebben az országban az a divat hogy csak az enyém a jó, másé gagyi, sz@r......

(#694) Bubu79 válasza dragonfx (#692) üzenetére


Bubu79
addikt

Miért foglalkozol velük?

Teljesen meddő dolog kiakadni rajtuk - lehet irigység, lehet rosszindulat, kishazánkban mindkettőnek nagy divatja van...

Én is jártam már úgy pirosnál, hogy a sokszor többe kerülő új mondeóból úgy nézett át a gazdája, mintha megöltem volna a kedves édesanyját - pedig nem volt oka irigységre ( talán azt irigyelhette max, hogy én megtettem azt, amit ő nem vállalt be - megvettem azt az autót, amire igazán vágytam... )

Furcsák az emberek - ez egy ilyen világ...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#695) csudri válasza dragonfx (#691) üzenetére


csudri
őstag

Remus? Hááát, nekem azok annyira nem jönnek be. Most egy ilyen figyel a drágámon, nem rossz-nem rossz, de tavasszal kap egy Zeus-t. Haverom 1.4-es Clio-jának olyan hangot csináltak, hogy beszarok. Remélem az enyémből kivarázsolnak valami olyat, hogy utáljon érte fél Budaörs. ;]

[ Szerkesztve ]

(#696) Manitou válasza csudri (#695) üzenetére


Manitou
addikt

A kocsi nem hanggal megy :( , nem tudtad? ;]

(#697) csudri válasza Manitou (#696) üzenetére


csudri
őstag

A proci sem füsttel, mégis ha kijön belőle a füst, akkor nem megy tovább. :D

(#698) dragonfx válasza Bubu79 (#694) üzenetére


dragonfx
veterán

Már nemérdekel hidd el közel5 év után megszoktam, cska ujra meg ujra tpasztalom és furcsa...
A remus szerintme az egyik legjobb kipuf. gyártó ami kapható is nálunk. :R ...és 35é egy hátsódob nem sok.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#699) csudri válasza dragonfx (#691) üzenetére


csudri
őstag

Amúgy hol láttál 36k-ért Remus? Ez gondolom univerzális dob, de én azokat is csak 50fölött láttam. Ami meg direkt nekem való E46-ra az simán 100K felett van, akciósan láttam 75-ért. :(

[ Szerkesztve ]

(#700) dragonfx válasza csudri (#699) üzenetére


dragonfx
veterán

na ez az én is ennyiké láttam ezé csodálkoztam és sjanáltma nincs nálam zseton.
A luxusautón..igen univerzális volt...36k volt a dupla egyenescsöves, az egycsöves csak 30 :Y ..nem akartam elhinni. dinamitdobéknál is 60-70 környéke. Krómvég gravírozott márkajel és felirat fekete matt maga a dob...szóval nem kamu.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.