Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Ilyen beltérit tudok valahogy PC-re kötni, hogy azon nézhessem a TV-t?
Fontos lenne, köszi!

Üdv.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#38602) #65675776 válasza PH-User (#38601) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vagy a SCART-on vagy a kompozit videon (sárga RCA) keresztül. Kell még egy digitalizáló eszköz is a gépbe, legyen az dedikált capture kártya vagy akár egy kompozitot kezelő tunerkártya.

(#38603) PH-User válasza #65675776 (#38602) üzenetére


PH-User
addikt

Most azon gondolkozok, hogy ha csak simán a monitor D-Sub csatlakozójára kötném egy kompozit-D-Sub átalakítóval, akkor az lehet járhatóbb út lenne? A hanghoz pedig így kell egy külön erőlködő.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#38604) #65675776 válasza PH-User (#38603) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van kompozit-D-Sub átalakító? Mert az nyilván aktív és táplálást igényel. Az is megoldás lehet esetleg, de nem biztos, hogy olcsóbb.

(#38605) Satyricon válasza choco01 (#38582) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi! :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38606) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok!
RAM-ot cseréltem egy Dell laptopban. Eddig 2giga volt benne, tettem bele 4-et. (A 2 gigásat kivettem és egy 4 gigásat tettem be) A Windowsban is átállítottam 4-re. A videokártya 512-es. Még mindig csak 2 giga használható RAM-ot lát a rendszer, mi lehet az oka?
Előre is köszönöm a válaszokat!

S23

(#38607) bendikeee11


bendikeee11
tag

Sziasztok. Egy érdekes problémám lenne. Van egy játék (wow) amivel játszani szeretnék. Az a probléma hogy amikor elindítom és játszok kb 5 percig akadás mentesen megy, utána elkezdi azt hogy kb 15mp-ig akadás nélkül megy, és 5 mp-ig akadozik. és ezt egymás után. grafikát teljesen levettem, a gépigény így teljesen megfelel. ja és még valami, úgy veszem észre mintha mikor nem akadozik, olyankor talán a proci hűtőjének a fordulatszáma feljebb megy, és amikor akad akkor nem hallani semmit. (lehet h nem a hűtő az,csak tipp volt).
Hogyan tudnám ezt megszüntetni? vagy mivel?:S nagyon idegesítő.
Előre köszi a helpet. :R :R
Üdv.

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#38608) Astrasattila


Astrasattila
tag

Sziasztok!
Van egy Asus K52F gépem. Most telepítettem rá XP-t. Minden jó, kivéve egy drivert. Kerestem neten, de nem találtam hasznos információt. Amit keresnék: PCI egyszerű kommunikációs vezérlő. Hardverazonosító: PCI\VEN_8086@DEV_3B64. Úgy gondoltam, hogy az Intel honlapján megtalálom, de sajnos nem. Vagy nem jó helyen kerestem, vagy nem is Intel? Addig találtam Intelt, hogy 8086, de a másik sor már nem stimmelt. Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.
Üdv:Attila

[ Szerkesztve ]

(#38609) Lenry válasza alex devil (#38606) üzenetére


Lenry
félisten

valószínűleg ennyit kezel a noti alaplapja / chipsete.
milyen típus pontosan?

(#38607) bendikeee11 simán lehet, hogy túlmelegszik, mert nem jó a hűtő és ezért akadozik.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38610) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Valaki mondja meg nekem, hogy a ROG CPU-Z, AIDA64 és a CrystalDiskInfo-nak W7 alatt miért nincsenek ikonjai? Ezek hova tűntek el?

(#38611) Fecogame


Fecogame
veterán

Mainsteam-nak mi az ellentéte?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#38612) süti81


süti81
csendes tag

Siasztok! Jó reggelt mindenkinek!
Bocs az offért, de meg tudnátok mondani, hogy hol találom a gépbeárazós topikot?
Kösz előre is! :R

(#38613) KaiotEch válasza süti81 (#38612) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

(#38614) Vakegérke válasza Astrasattila (#38608) üzenetére


Vakegérke
veterán

Link

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38615) sanyek2


sanyek2
senior tag

Jó reggelt, jó hétvégét!

Mirillis Action! nevű programmal volna némi problémám.
Haver ajánlotta, akinél tökéletesen fut minden funkciója.
Nálam nem.
A game módban nem aktív a felvétel mód, akár el van indítva a játék, akár nem. Ezért kénytelen vagyok képernyő módban felvenni... Vagyis csak kénytelen lennék...
FPS kijelzés csak akkor látható, ha nem vagyok a játék ablakában, és nem indítja el a felvételt, mikor én arra F9-el parancsot adok.
Felvételi beállítások: AVI, 1080p 60FPS
Először azt hittem csak azért nem stimmel, mert nem új. Frissítettem. Legújabb van fent alap beállításokkal, regisztrálva.
Havernál fut, nálam nem.
Esetleg nem kedveli a hardvereimet? :F

(#38616) harcikoca


harcikoca
senior tag

youtuben lehet csak magyar videokat keresni

AMD+Ati powee'R

(#38617) sanyek2 válasza harcikoca (#38616) üzenetére


sanyek2
senior tag

Természetesen!
A keresőbe gépeld be ezt:
"magyar videók"
:DDD

(#38618) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

Sziasztok
Segitség kellene!
olyan problémám van hogy amikor az asztali gépemet bekapcsolom kiirja betöltés előtt hogy nyomjak ctrl+alt+delete=ujrainditás
3.-dik után sikerül elinditani a gépet!
ujra lett már rakva a gép de még mindig csinálja! :U
Valakinek ötlete?

(#38619) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani a BMP képformátumnál érezhetően tömörebb, de veszteségmentes formátumot?

Köszönöm, előre is.

(#38620) Neil Watts válasza crysis 2011 (#38618) üzenetére


Neil Watts
veterán

vinyó gond lehet.

peter889: tiff esetleg? :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#38621) sanyek2 válasza crysis 2011 (#38618) üzenetére


sanyek2
senior tag

Szomszédomnak is ilyen problémája volt.
Nála is meghalt a vinyó. Igaz ő nem sajnálta.. ideges típus...
Annyi hibás szektora volt hogy javítani sem lehetett.

(#38622) crysis 2011 válasza sanyek2 (#38621) üzenetére


crysis 2011
aktív tag

új a winyom :Y és már beszart volna? :O

(#38623) crysis 2011 válasza sanyek2 (#38621) üzenetére


crysis 2011
aktív tag

hard disc sentinelel átnéztem azt irta hogy 100% a kondicio és a teljesitmény is!

(#38624) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Igazából nem tudom hol és kinél érdeklődjek, emiatt írtam ide a topicba

Mivel gyerek korom óta érdekelnek az elektronikai és számítástechnikai (pl: videó, magnó, hifi, vga, alaplap, stb) alkatrészei és felépítése, szeretnék elvégezni egy okj-s elektronikai műszerész tanfolyamot. Eddig azért nem tudtam elvégezni, mert nem volt érettségim(kicsit későn érő tipus vagyok! :DDD ) Legjobban az érdekelne, hogy vajon megéri-e elvégezni. Úgy értem hogy ezzel a szakképesítéssel a mai világban el lehet-e helyezkedni műszerészként(nem olyan gyárakban a gyártósorokra gondolok, ahol pl: a 8 általánossal rendelkező munkások is ugyanazt a munkát végeznék, mint pl. én!). Vagy esetleg tud valaki olyan iskolát, ahol olcsóbban meg lehet szerezni ezt a szakmát? mindenképpen csak OKJ-s tanfolyam jöhet szóba!

A másik: Tudnátok olyan szak könyveket, esetleg a neten olyan oldalakat mondani, ami hasznomra lehet? Szeretnék egy kicsit előre tanulni. Köszi előre is a felvilágosítást

Szerk.: Komolyan gondolom a dolgot, nem "fellángolás"...

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38625) sanyek2 válasza crysis 2011 (#38623) üzenetére


sanyek2
senior tag

Én azzal folytatnám, hogy átnézem a BIOS-t nem e állítottam át valamit, vagy épp nem-e volt bios reset.
Sőt, ha jól emlékszem nekem is volt hasonló, és az volt a baj, hogy új proci került a lapomba, és igazából a win7-nek nem tetszett. Letöltöttem egy újat, kipróbáltam 30naposként és jó volt. Ha minden igaz... Sajnos már rég volt, nem tiszta az emlék.

[ Szerkesztve ]

(#38626) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A Total Commander nem látja a BD-RE lemezemet, amin pedig van anyag, történetesen mkv fájlok. Létezik módszer, amivel rá tudom bírni, hogy olvassa?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38627) zoknipóc


zoknipóc
csendes tag

SOS Kérés!

1 napos baleset biztosítás létezik?
Azaz ha ma bontom a tyúkólat, és rám esik a gerenda ami eltöri a karom, akkor fizessenek egy láda aranyat. :D Ha létezik akkor fejvédő nélkül tolom.

"Nincs az a kis pénz, ami ne jönne jól" 6 pozitiv / 0 negatív.

(#38628) crysis 2011 válasza sanyek2 (#38625) üzenetére


crysis 2011
aktív tag

köszönöm a segitséget a BIOS reset segitet :K :R

(#38629) sanyek2 válasza crysis 2011 (#38628) üzenetére


sanyek2
senior tag

Igazán nincs mit. :K

(#38630) Vakegérke válasza zoknipóc (#38627) üzenetére


Vakegérke
veterán

Utazásra igen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38631) zoknipóc válasza Vakegérke (#38630) üzenetére


zoknipóc
csendes tag

Balesetre?

"Nincs az a kis pénz, ami ne jönne jól" 6 pozitiv / 0 negatív.

(#38632) reset


reset
senior tag

Hali!
Böngészés közben, egér jobb klikk...és időnként csak egy halvány keret látható - teljesen üresen, menüpontok nélkül. Ismételt kattintásra (2-3---kísérletre) megjelenik a teljes menüsor....Drivert eltávolítottam, így is viccelget...Ha a mikrokapcsoló lenne rossz, akkor az üres keret sem jelenne meg / gondolom...
Mi lehet a gond?
Közben megnéztem; másik egérrel is csinálja - vmi szoftveres gebasz lesz...
Egér: Razer DA V2

[ Szerkesztve ]

(#38633) Eternitys


Eternitys
aktív tag

hello. utorrentben hogy lehet a megcsinálni következőket?:
1. az eszköztáron a "letöltött adatok és torrent fájl törlése" menüelemet megjeleníteni hogy ne kelljen mindíg jobbklikkelni a letöltött file-okra és úgy törölni?
2. témákat letölteni a klienshez?( mert én nem találtam sehol, csak toolbar skineket :N ). egészen pontosan valamilyen sötét témát keresek.
3. ha nincsenek hozzá témák akkor megváltoztatni a hátteret más színre a vakító fehér helyett?

köszi előre is :)

amúgy ez:[link] talán megoldódik ez alapján:[link] :K

[ Szerkesztve ]

(#38634) Vakegérke válasza zoknipóc (#38631) üzenetére


Vakegérke
veterán

Balesetre, kórházi ellátásra, ilyesmi.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38635) reset válasza reset (#38632) üzenetére


reset
senior tag

Asszem megvan a ludas. Letiltottam a Menu Editort (Eszközök -> Kiegészítők -> Menu Editor)
Valaha fölraktam, de a legutóbbi Win-Update megárthatott neki, mert azóta vacakolgatott a j.klikk...
Most jó / egyelőre :))

[ Szerkesztve ]

(#38636) Astrasattila válasza Vakegérke (#38614) üzenetére


Astrasattila
tag

Köszönöm szépen! Időközben megoldódott, de egy újabb hasznos oldal sose rossz ;)

(#38637) nyirir


nyirir
csendes tag

hello egy olyan kerdesem lenne hogy valaki esetleg tud valami jo streamelős programot ipadre? olyan kellene ami a pc-t atlövi ipad-re és eleggé gyors és ne csak azonos wifihálozaton működjön. Teamviewer-ről hallottam, hogy nem rossz meg láttam másfajta megoldásokat is de hátha valaki tud jobbat. Válaszotokat előre is köszönöm!

(#38638) sanyek2 válasza nyirir (#38637) üzenetére


sanyek2
senior tag

Itt több esélyed van válaszra

(#38639) nyirir válasza sanyek2 (#38638) üzenetére


nyirir
csendes tag

oks megprobalom ott is köszi!

(#38640) nonee


nonee
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy HTC Desire telefont,és azt csinálja hogy bekapcsoláskor kiirja hogy htc kék háttér és ujraindul..viszont pluszba nemtudom azt hogy limited service..most akkor nem lehet rakni uj rendszet?:S

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#38641) sanyek2


sanyek2
senior tag

Erre valaki? :F

(#38642) Notebook2012


Notebook2012
tag

Sziasztok!

Ilyet keresnék csak nem 12,7mm-est hanem 9,5mm-est: [link]
Tudtok segíteni?

(#38643) Satyricon válasza sanyek2 (#38641) üzenetére


Satyricon
addikt

Ha jól sejtem ez olyan mint a fraps... Miért nem azt használod? Ingyenes, és profi!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38644) KaiotEch válasza Notebook2012 (#38642) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Vatera játszik?

(#38645) sanyek2 válasza Satyricon (#38643) üzenetére


sanyek2
senior tag

Igen, olyan de a fraps nagyon leterheli a kimaxolt játék mellett a gépet. Tud full HD-t a fraps? (Volt fent de nem igazán jött be)

[ Szerkesztve ]

(#38646) Notebook2012 válasza KaiotEch (#38644) üzenetére


Notebook2012
tag

Akkor megrendelném ebay-ről 10 dollárét. :) Kell róla számla és ez nem elég. Kell hozzá ODD keret is mint a linken.

(#38647) Satyricon válasza sanyek2 (#38645) üzenetére


Satyricon
addikt

Nekem a teljes verziós fraps van meg. Hogy fullHD-t tud e vagy sem, nem tudom. Vizont olyan kristálytiszta minőségű videot lehet csinálni vele, mint ahogy jelenleg látod a dolgokat a monitorodon! A baj csak az, hogy nagy lesz a video mérete.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38648) Vakegérke válasza Astrasattila (#38636) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38649) sanyek2 válasza Satyricon (#38647) üzenetére


sanyek2
senior tag

Azt hiszem akkor újra próbálkozom vele... Aránylag kb egy 10 perces videó 20GB?

(#38650) Satyricon válasza sanyek2 (#38649) üzenetére


Satyricon
addikt

Hú hallod fogalmam sincs... Én kb 1 órás koncertet vettem fel vele, online közvetítették. Tökéletes lett a hangja és a kép minősége is, de nem találom a winyómon, nem tudom milyen néven lett elmentve. Ez az átka a 2 terás és nagyobb winyóknak! :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.