Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54201) wargabe


wargabe
csendes tag

35-ös pánthelymarót tudna valaki ajánlani lamimált forgácslaphoz? Magamnak szeretném marni sablonnal, a lapszabászaton körülményeskednek. Nem mindig a megadott tavolsagra marják, maceras utána szerelőtalpak pozicionálása.
Vídia betétes konkrét típus érdekelne.
Debrecenben tud valaki konkrét boltot ajanlani? Köszi

(#54202) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

Köszi.
Ilyesmire gondolsz?

(#54203) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

ja ez 54195 T J-nek szól, bocsesz :)

(#54204) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!
Készítettem egy asztal vázat hegesztett zártszelvényből (40x40x2). Erre szabattam egy 18as bútorlapot ami lesz a fedlap. Milyen megoldással rögzítenétek a bútorlapot a vázra? Fúrás/csavarozás volt a tippem, de nincs ötlet mivel. Sima "facsavar" fogja a fát de a zártszelvénybe megfelelő fogást biztosít? Hogy szokták ezt jól megoldani?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#54205) mdk01 válasza kavalkád (#54198) üzenetére


mdk01
addikt

ViktorSz leírta a trükköt és bár elég egy papírlap is, nem férnek sztem bele ezek a dolgok a fórum etikettjébe.
Van a Lamello gyártmányú keksz, meg az utángyártott és a kettő közötti megoldás amit a kentech forgalmaz.

(#54206) wargabe válasza kicsi kecske (#54204) üzenetére


wargabe
csendes tag

Én úgy csinaltam,hogy a zartszelveny aljara furnek egy 10mm-es furatot, a felső részere mondjuk 5mm-t.
Egy 4x18as lencse fejű csavarral lehet rögzíteni.

(#54207) kavalkád válasza mdk01 (#54205) üzenetére


kavalkád
aktív tag

OK, köszönöm az okosítást lapostipli ügyben, neked meg a többieknek is!

(#54208) epmd válasza mdk01 (#54205) üzenetére


epmd
tag

A Lamello-ról már leszoktam,a második élezés után már a lapba bele se megy,olyan vastag. :((

(#54209) epmd válasza wargabe (#54201) üzenetére


epmd
tag

Az Abraboro jó minőségű és árban sem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#54210) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Draga nagyerdemu! :)
Olyan mutatvanyt kene toljak amihez nem a legideealisabb a felszerelesem.
Kene kis segitseg hogy erdemes es hogy nem.

21mm retegelt kozepere fogok egy lyukat es egy bemelyedest csinalni felsomaro befogasara szolgalo femlapnak.
Igen, ha most lenne masolo gyurum akkor ezt a 4 eves gyerekem kezebe is odaadnam (viccelek, nem. Azt a megoldast se nezzuk le)
De nincs gyurum. A triton gyuru keszlete unimaxnal 40000ft. Most nem fer bele.

Ottlet: festekmaszkoloval leragasztom a bemelyedes hatarvonalat. Rarajzolom a vonalat. Csinalok egy keretet amin fut a felsomaro es a talpat hasznalnam tavtartonak. Viszont ehez nagy keret kell (nagy a talp :() ezert nem rajongok ezert az ottletert. Ekkor tisztito maroval leszedem az anyagot a bemelyedeshez. Majd nutmaroval kiszedem a kozepet, ennek nem kell tuelesnek lenni. A lap besullyeszteset viszont szeretnem nagyon pontosra csinalni mint kedves pacman_123 kollega tette a sajat incra lapjahoz.

Vagy megcsinalom a kis dewaltommal amihez van egy gyuru... de abba csak 6 os egykeses nutmaro van. Max azzal gyok kettovel vegigmegyek a konturon. a belso reszt meg a nagy maroval leszedem.

Van e ottlet mas megoldasra? (van nutmarom, tisztitom, felul gorgos masolom/letisztitom, falcolom, es sok mas ami erre alkalmatlan)

(#54211) IsKol válasza Z0mbi (#54210) üzenetére


IsKol
csendes tag

Ha van másolód akkor nem nagy dolog...
Készíts egy keretet a fémlap külső méretére ami megvezeti a marófejet majd a közepét kivágod dekopírral.
Amennyiben kisebb az átmérője a másoló maródnak mint amit szeretnél marni a felfogatáshoz akkor teszel egy "betétet" a keretbe és mész vele még egy kört...
A keret szélessége olyan legyen, hogy a maród kényelmesen felfeküdjön rá.

[ Szerkesztve ]

(#54212) Z0mbi válasza IsKol (#54211) üzenetére


Z0mbi
senior tag

igen. ez idoigenyesebb lesz mint keszultem. de meglesz.
Koszi!
(titokban remenykedtem hogy van egy titkos kapcsolo a triton on - enhance... :D )

(#54213) pacman_123 válasza Z0mbi (#54212) üzenetére


pacman_123
tag

Ha megvan a pontos helye, percek alatt "kilecezed" 2 oldalas ragasztóval :)
Érdemes úgy ahogy IsKol javasolta, tegyél belülre is lecet és akkor sokkal biztonságosabb is lesz a marás. Nem linkelem be az én beépítésemet, privátban megírtam neked korábban. Ott láthattad az első pár képen, én is így csináltam, és nem kerül sokkal többe (anyagban és időben sem).

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#54214) Z0mbi válasza pacman_123 (#54213) üzenetére


Z0mbi
senior tag

igen, az eskuvoi kepeim konyvtarat kitoroltem es a te projected kepeit raktam oda... :D viccet felreteve tobbet nezegettem ezeket az elmult hetekben :D :D

(#54215) T J válasza tamáspapa (#54202) üzenetére


T J
tag

Igen, pont így gondoltam.

(#54216) Z0mbi válasza pacman_123 (#54213) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Siker :)
vegul egyoldalon kis marommal azzal az egyetlen masolo gyuruvel megoldottam.
Szintezes majd csavarokkal lesz.
mar most teljesen sikba befekszik a lap ... de majd idovel nem art megcsinalni.
koszi mindenkinek a segitseget. Foleg az ihletonek: pacman_123 nak :)

(#54217) Caldera1


Caldera1
tag

Üdv Mindenkinek!

WPC elem 3-as falvastagságú zártszelvényre csavarozásakor letört a fej. Kb. 1.5 cm csonk meredezik ki :O Elő volt fúrva, előtte vagy 40 csavart már behajtottam. Tudom vannak csavarkiszedők, de nem tudom, hogy önmetsző csavar esetén használhatók-e sikerrel? Természetesen ilyen fúrógép tokmányába befogni technika eleve reménytelen.
Valamiért megszorult... és amikor ki akartam tekerni eltört a fej :W
Köszönöm előre is, ha tudna valaki segíteni.

(#54218) epmd válasza Caldera1 (#54217) üzenetére


epmd
tag

Ilyen fogód nincs,rápattintod és kitekered? [link]

(#54219) Caldera1 válasza epmd (#54218) üzenetére


Caldera1
tag

Sajna nincs. De ha ilyennel ki lehet tekerni, akkor holnap elmegyek valamelyik barkácsáruházba és veszek egyet. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#54220) mdk01 válasza Caldera1 (#54219) üzenetére


mdk01
addikt

Sztem azzal nem tudod kitekerni, mert kézzel nagyobbat szorítasz.
A hossztengellyel párhuzamosan ha megfogod egy hosszú szárú harapófogóval akkor kijöhet, mert belemaródik a fogó a menetbe és nagyobbat fog, csak jól kell megfogni, hogy ne roncsolódjon szét a menet.

(#54221) Caldera1 válasza mdk01 (#54220) üzenetére


Caldera1
tag

Értem. Holnap reggel megpróbálom először ezt a lehetőséget.
Azon gondolkoztam, hogy vajon elég-e az előfúrásom, de mivel csak ez az 1 csavarfej tört le, gondolom elég.
4.8 x 37 mm-es torx 20 fejjel 4.0 HSS fúróval előfúrva.
:U

(#54222) mdk01 válasza Caldera1 (#54221) üzenetére


mdk01
addikt

Elő sem kellett volna fúrni, mert önmetsző. Tudják, hogy mennyi az annyi. Fémforgács kerülhetett a menethez és nagyobbat fogott, de lehet gyengébb volt a csavar.
Szokott segíteni, ha a csavar elejét belemártják olajba és úgy van betekerve.

(#54223) Caldera1 válasza mdk01 (#54222) üzenetére


Caldera1
tag

Szokott segíteni, ha a csavar elejét belemártják olajba és úgy van betekerve.
Az én példámnál maradva még véletlenül sem szeretném, ha olaj kerülne a WPC elemre.

(#54224) kapu2006 válasza Caldera1 (#54223) üzenetére


kapu2006
tag

Inkább szappan.

(#54225) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

köszi :)

(#54226) csudri


csudri
őstag

Tegnap osszeraktam colos deszkabol egy komposztalot, ha kap egy sima lenolajkencet azzal letudom a kezelést?
Anno a gyerekek homokozojahoz Tetolt+lazurt ajanlottak a festekboltban, de amit kaptam Tetol az belteri, meg nagykabol tetoszerkezeten kivul semmire nem kennem ra az alapjan, ami ra van írva.

(#54227) T J válasza tamáspapa (#54225) üzenetére


T J
tag

Közben gondolkoztam még rajta, és jó lenne látni egy alaprajzot róla.
Mivel valami trapéz formát szeretnél, így lehet hogy kettőnél több oldalt is L-profilból kellene csinálni, mivel egy áthidaló két szomszédos oldalba is beleülhet. Akkor viszont a 10x10-es lábon módosítani kéne, hogy mindkettő fel tudjon feküdni rajta.
És a13-as összekötőkkel áthidalandó távot is jó lenne tudni. Ha hosszabb mint 2 méter, akkor inkább magasabb legyen.

csudri:
Lehet hogy a biokertészek ezért megköveznek, de szerintem egy olcsó ásványi motorolaj ideális erre a célra.

(#54228) kapu2006 válasza csudri (#54226) üzenetére


kapu2006
tag

Tök mindegy mivel. Ha fenyő, elrothad.
Akácból csináld, de még jobb venni műanyagot.
Vagy maradék horganyzott trapézlemezből.
Régen nem építettek neki falat. Ástak egy gödröt és mindent bele. Dinnyehéjtől a döglött kutyáig. Pár év és kihordták a földre. Egy dolgot nem szabad. A disznótrágyát. Attól lóbogaras lesz a terület. Attól meg megjön a vakondok. :-)

[ Szerkesztve ]

(#54229) generatoros válasza kapu2006 (#54228) üzenetére


generatoros
tag

Eddig azt hittem, hogy csak a lótrágyától lesz lóbogaras a terület.

(#54230) kavalkád válasza mdk01 (#54220) üzenetére


kavalkád
aktív tag

én is tekergettem már ki a leszakadt fejű csavarokat fából ilyen fogóval.

> kézzel nagyobbat szorítasz
nem kevered valami másik típusú fogóval? ez eléggé erőset tud szorítani, ha jól beállítod akkor nagyon nehéz összezárni is, de ha sikerül úgy is marad.

[ Szerkesztve ]

(#54231) generatoros válasza kavalkád (#54230) üzenetére


generatoros
tag

Nekem is a harapófogós megoldás jött be igazán az eddigi életem során. Voltak olyan esetek amikor az oldalcsípő fogó volt segítségemre.

(#54232) mdk01 válasza kavalkád (#54230) üzenetére


mdk01
addikt

Hát embere válogatja ki mekkorát tud szorítani egy kézzel, vagy kettővel,de az a fogó tudtommal arra való, hogy összefogjunk vele két,vagy több anyagot, míg valamit csinálunk vele, mondjuk összehegesztjük vagy akármi, tehát mint egy harmadik kéz.

(#54233) kavalkád válasza mdk01 (#54232) üzenetére


kavalkád
aktív tag

gondolom, hogy nem erre lett kitalálva, de nekem csak ezzel sikerült annó. kombinálttal nem tudtam akkorát szorítani, hogy ne forogjon el, harapó- vagy csípőfogó nem volt kéznél, a csőfogómnak meg olyan lógása van, hogy ilyen kis alkatrészhez nem volt jó.

(#54234) Haugland válasza kavalkád (#54233) üzenetére


Haugland
aktív tag

Sziasztok,
A rétegragasztott gerenda keresztmetszetekre van valamilyen szabvány, hogyha az ember rendelni szeretne?
Terasz fedést szeretnék ilyen anyagból (+polikarbonát) megoldani.
10x10-es oszlopok, 5-7,5x15 -ös szarufák (2,5m hossz)

(#54235) okezsoke


okezsoke
tag

Kedves Klubtagok!

Gardrób projektem a fiókkészítés fázisába ért.
450x403 mm-es fiókokat kell készítenem 8 db-ot.

10 mm-es nyír rétegelt lemezt választottam.

Az első leszabása után meg kellett állapítanom, hogy a dekopírral tényleg nehéz egyenesen vágni és főleg gyorsan dolgozni :)

Kérdésem, hogy érdemes-e körfűrészbe beruházni, vagy tudtok-e más megoldást ajánlani?
Visszaolvasgattam és úgy láttam még az asztali körfűrész is nehéz ügy, igen drága és még akkor sem 100%-os.
Nálam ráadásul nincs műhely, tehát valamilyen kézi megoldásra van szükség.
Vagy maradjak a dekopírnál, ez van, legyek ügyes és türelmes? :)

A segítségeket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#54236) kavalkád válasza okezsoke (#54235) üzenetére


kavalkád
aktív tag

én ilyet a lapszabászatban levágatom, ha van rá kapacitásuk akkor 5 perc alatt megcsinálják az egy táblás munkát (ha náluk veszed az anyagot). van ahol felvágnak hozott anyagot is, de annak nem tudom mennyi az átfutási ideje.
de vehetsz körfűrészt is ha sokat akarsz vagdosni, de ahhoz kell valami vezető is.

(#54237) okezsoke válasza kavalkád (#54236) üzenetére


okezsoke
tag

Igen, gondoltam már rá, hogy elviszem valahova, de sajnos elég sokat kell várni.
Illetve lesznek még projektek így friss kertesházasként. :)

Akkor egy ehhez hasonló megoldás jó lehet nekem?
[link]

(#54238) kavalkád válasza okezsoke (#54237) üzenetére


kavalkád
aktív tag

a merülőfűrész jó megoldás, bár magával a Scheppach termékkel nekem nincs tapasztalatom, de gondolom a youtube-n van róla review bőven.

(#54239) razorbenke92 válasza Haugland (#54234) üzenetére

Túl sok tapasztalatom nincs, de ezeket pl. tudom, hogy vannak, illetve ahogy láttam mikor legutóbb ezügyben keresgéltem, a hagyományos fűrészáru méreteket megkapod BSH-ból is.
Annyi, hogy lehet érdemes rendelni, vagy lebeszélni a hosszméretet, mert korábban amikor nekem kellettek 8m szálak SOS-ben, akkor azt mondták, meg kell vennem a komplett 13.5m szálat, mert nem tudnak mit kezdeni a lehulló (5.5m!) anyaggal. Nem tudom ez mennyire általános, és mennyire függ attól, hogy látták rajtam, hogy úgyis megveszem, mert kell.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#54240) indianjoe23 válasza okezsoke (#54235) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Szia! Hol laksz? Hátha tudok segíteni.

(#54241) kapu2006 válasza okezsoke (#54235) üzenetére


kapu2006
tag

12 mm-es nyír rétegelt lemezből csináltam a fiókokat.
Gyönyörűen vágták fel.
3 tábla (150x150 cm) 27 ezer volt vágással. Nem a vágás volt a tétel.

(#54242) kapu2006 válasza okezsoke (#54237) üzenetére


kapu2006
tag

Jó lehet, de nem a gyári tárcsával.
Egy sokfogú tárcsa kell, hogy ne szaggassa fel a felső réteget.
Számíts 20-30 ezer közti Ft.-ra. Freud tárcsa.
Nekem egy Skill tárcsám van e célra. Az vagy 120 foggal rendelkezik. Nem vídiás.

(#54243) troszti válasza okezsoke (#54237) üzenetére


troszti
aktív tag

Szia!
Én egy Makita SP6000J merülőfűrészt vettem ugyanerre a célra (rétegeltlemez táblák felvágása), 1900-as sínnel. Hibátlan gép, nagyon szépen lehet vele dolgozni, egyenlőre a gyári lapot használom vele, nem érzem indokoltnak a váltást.
Csak ajánlani tudom, szerintem megéri a beruházást.

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#54244) tamáspapa válasza T J (#54227) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Alaprajzom még nem végleges, csak azt tudom, hogy a legnagyobb áthidalandó távolság 2,5 m. A függőleges pallók egymástól mért legnagyobb távolsága (egy negyed körívnyi területet fedek be, a pallók sugár irányban lesznek, a legnagyobb távolságuk egymástól a körív mentén (fal) lesznek) 0,5 m.

Milyen keresztmetszetű palló legyen? Pl: 6*12 vagy 6*14 cm? Borovi vagy luc? Esetleg boroviból 6*12, vagy a lucból 6*14 ? Vagy a lucból is elég 6*12 ?

A terhelés (max 2 felnőtt alvó súlya) a faltól befelé kb. 1 m-től indul a kör középpontja felé, mivel a ferde tető miatt a szélek nem használhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#54245) V8TommY


V8TommY
tag

Sziasztok,

a szennyestartó kosár felfüggesztésére szolgáló valami eltötört. Csináltam róla egy képet.

Esetleg tudja valaki segítene abban, hogy a képen látható alkatrészt milyen néven és hol keressem?

Előre is köszönöm! :)

[kép]

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ - V8TommY felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#54246) mdk01 válasza V8TommY (#54245) üzenetére


mdk01
addikt

Hegesztesd vissza.

(#54247) troszti válasza mdk01 (#54246) üzenetére


troszti
aktív tag

Vagy kétkomponensű ragasztó (ami fémre való). Otthon könnyen kivitelezhető.

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#54248) hzsolee


hzsolee
őstag



:Y :D :D :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#54249) IsKol válasza hzsolee (#54248) üzenetére


IsKol
csendes tag

Lehet az zavarta meg, hogy sok rajta a furat viszont a fehér csempén nagyon ütős... :W

(#54250) eax1650 válasza V8TommY (#54245) üzenetére


eax1650
aktív tag

Szia!
Nem tudom, milyen szerszámaid vannak.
Elég egy kombinált fogó, megy egy nagyobb olló.
A hegesztéssel leég jó darabon a festék.
Én hajtanék egy bilincset lemezből, pl. konzervdoboz oldalából, ami visszahajtva körbe öleli a rudat. Még a sörös doboz is meglepően erős! Egy szöggel is kilukaszthatod.
Vagy jó a lidis babkonzerv csípős kolbásszal.
Nem muszáj csípősnek lenni!

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.