Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53251) pali923 válasza kicsi kecske (#53249) üzenetére


pali923
tag

Én nagyon amatőr vagyok, nem tudom, hogy létezik-e erre valami általános szabály. Lehet, hogy minden mosogatógép más, nekem is újra kellett szabni a takarólécet gépcsere után.

Én fognék egy akármilyen lécet, azt levágnám, és az ajtó helyére berakva próbálgatnám, hogy mikor fér el. Azt nem kell annyira sajnálni levágni, amíg próbálgatod. Aztán akkora legyen az ajtó, mint a léc.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#53252) woodworm válasza Z0mbi (#53248) üzenetére


woodworm
veterán

Pontosan mire gondolsz?
Egyes hosszvágó lapoknál korlátozott a fogásvétel a speciális fogalak miatt. Keresztvágó lapoknál pedig a nagyobb fogszám miatt a fogüreg korlátozza a fogásvételt.

(#53253) varsam válasza kicsi kecske (#53249) üzenetére


varsam
őstag

Ez a pánt hogy működik, hogy kell elképzelni, nem látom át a kép alapján?

Nálunk 735mm a front magasság, 150-es lábakon áll a korpusz és mi úgy oldottuk meg, hogy a mosogatógépet nem emeltük fel teljesen.
2cm-re áll vissza, annyival van lejjebb a gép és így már elfér a front alul. Ilyen megoldás nem játszhat nálatok?

Bár ha 76,5 a front magasság, akkor már lehet kb 5 centint vissza kell állítani, az már annyira nem szép... de egy próbát megér, hogy hol fér el, lehet nem kell annyit. Nekünk Whirlpool gépünk van, lehet a Neff más.

(#53254) ViktorSz válasza pali923 (#53251) üzenetére


ViktorSz
tag

Azért írtam, hogy 4cm-t vágjon le, mert az viszonylag jól néz ki, legalábbis jobban, mint ha csak 2cm-es csík maradna. A szimplán rövid ajtó szerintem ronda :)
Tehát erre gondoltam... Az alsó csík fix

[ Szerkesztve ]

(#53255) Z0mbi válasza woodworm (#53252) üzenetére


Z0mbi
senior tag

arra lennek kivancsi mi az a forgacs korlatozo... :) Hogy nez ki egy lapon. Es miert van szukseg ra az egyiknel es miert nincs a masiknal.

(#53256) kicsi kecske válasza varsam (#53253) üzenetére


kicsi kecske
tag

Nálunk 90es pult magasságra van minden belőve. 10cmes a lábazat, a 76.5es fronttal futna szépen alul az él a szomszédos fiókosokkal. A megtévesztő az amúgy, hogy a technikai szerelési leírása a mosogatógépnek egy rakás kaki. Végig azt mondják, hogy 65-87.5es bútorba beépíthető és minden jó, majd egy aprócska képen mutatja, hogy 72.5nél nem lehet nagyobb az ajtó lap, mert akkor beleüt ugye alul a saját gép testébe. Ha viszont lecsípek 5 centit a frontból, jól fog befordulni az alja, de nagy lesz a lyuk a lábazat és a front lap között, ezért kell mindenképp az a levágott 5cmes darabka.

Amit te mondasz nem lehet rossz megoldás. Viszont meg kéne néznem, hogy azt az 5 centit le tudom-e engedni. Akkor a gép tetején lévő munkalapba fogatást bukom, szóval valami más módon kell majd hozzá rögzítenek a többi bútorhoz. Valamint akkor ott kérdés, hogy a lábazati szegélynél nem fog-e ütni ha 5cmert leengedem.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#53257) kicsi kecske válasza ViktorSz (#53254) üzenetére


kicsi kecske
tag

Ez így tök kulturált megoldás. Ez a pánt is erre szolgál csak azzal össze van fogatva az alsó kis rész és a felső lap egy ilyen dugó pánttal és az alsó is elforog ha nyitom az ajtót.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#53258) ViktorSz válasza kicsi kecske (#53257) üzenetére


ViktorSz
tag

Nem is tudtam ennek a pántnak a létezéséről.
Lehet ,hogy legközelebb kipróbálom.
Csinálj tesztet egy léccel,mert így rajz alapján tényleg csak tippelni lehet a méretekre.

(#53259) jimy_l válasza kicsi kecske (#53256) üzenetére


jimy_l
tag

Én legutóbb csináltam a gép és a pult közé egy koronát, mert ott is irkáltak a beépítésibe mindenfélét, de sehogy sem adta ki. Kellett egy 4cm- es korona szép is lett, meg jó is.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#53260) varsam válasza kicsi kecske (#53256) üzenetére


varsam
őstag

Értelek.
Igen, sajnos azok a mosogatógép ábrák sokszor nem egyértelműek.

Nekem amikor terveztük a konyhát, egy másik szaki azt mondta, hogy amennyiben lesz beépített mosogatógép, akkor felejtsem el a 100-as lábakat, csakis 150mm, pont emiatt. 150-nel neked sem lenne semmi gondod most. Nálunk 93 centin van a pult, ezért kellett azzal a 2 centivel lejjebb vinni a gépet.

Nézd meg te is, mennyit kell leengedni, hogy még elférjen mindenhol, lehet nem kell 5cm-t, elég csak 3 pl.
Én a gép és a munkapult közé pont egy bútorlapot tettem be távtartónak keresztbe, ennyivel lett lejjebb engedve a gép és így azon keresztül fel tudtam csavarozni a munkapultba. Te max raksz kettőt korpusz anyagból...
Alul szerintem nem fog ütni, ugye a front nem megy lejjebb, maga az ajtó meg nem megy lefelé annyit, inkább előre kicsit.
De meg kell nézni.

(#53261) thomgrande válasza Z0mbi (#53248) üzenetére


thomgrande
tag

Jó lenne egy link mert a gugli sem ismeri ezt a fogalmat.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#53262) T J válasza kicsi kecske (#53256) üzenetére


T J
tag

Mutatsz képet arról a gépről? Az aljáról is.

Z0mbi
A lapról is jól jönne egy kép, vagy link.

[ Szerkesztve ]

(#53263) Z0mbi válasza T J (#53262) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Na googliztam de most angolul es igy jobban talalok infot. [link]
Ez most csak a patent a chip limiter re.
Ez ripcut ra jon inkabb szoba es ha jol nezem akkor a forgacsolo fogat megeelozi egy kisebb ami megakadalyozza hogy puha fanal jellemzoen nagyobb forgacsokat szedjen a penge. Igy nem tomodik el... es valoszinu igy hosszabb eletu is lesz a penge. a kisebb kis butyok lenne az...

(#53264) thomgrande válasza Z0mbi (#53263) üzenetére


thomgrande
tag

Ez a forgácskorlátozó egy elég rossz fordítás. Ez inkább hosszvágó lapokon fordul elő. Kézi előtolás esetén megakadályozza hogy túl gyors tolás esetén jobban terheld a gépet. Inkább fogásmélység határolónak mondanám. Akkora fogást enged csak venni mint a púp és a mögötte levő fog különbsége.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#53265) Z0mbi válasza thomgrande (#53264) üzenetére


Z0mbi
senior tag

igen, kozben rajottem hogy ez a LWZ fogprofil ami halkabb, tisztabb vagast biztosit, nincs (vagy kisebb) visszarugas, stb. Kvazi ugy nez ki a fureszlapok szentgralja... Az aran is latszik... ill nem tudom meg milyen egy ilyennek a kopasa... Picit olyan ez mint az autogumi, valamit valaminek a rovasara... jol megallsz, sok vizet kkiszorit, birja az oldaliranyu terhelest es meg csondes is. DE 15000km utan kuka :D

(#53266) thomgrande válasza Z0mbi (#53265) üzenetére


thomgrande
tag

Ez szerintem nincs hatással a fűrészlap időtartamára.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#53267) kicsi kecske válasza T J (#53262) üzenetére


kicsi kecske
tag

Holnap tudok kimenni a házhoz lefotózni, de persze dobok róla :)
Megnézem majd azt is hogy ha leengedem a gépet akkor mennyit kéne belőle letekerni hogy minden fusson szépen.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#53268) woodworm válasza Z0mbi (#53263) üzenetére


woodworm
veterán

Pontosítanék, nem megelőzi, hanem követi. Igazából az egy speciálisan kiképzett foghát. Amikor ezt kitalálták, akkor egy egybefüggő íves alak volt.
És ahogy írták is, inkább hosszvágó lapokra jellemző.

(#53269) Z0mbi válasza woodworm (#53268) üzenetére


Z0mbi
senior tag

koszi mindkettotoknek a segitseget!
Ideboffentek nektek egy erdekes videot :)
Azert valoszinu nem fogok rohanni es ezt megcsinalni a fureszlapommal :D

(#53270) Zolabol


Zolabol
tag

Sziasztok.

Elkezdtem építeni egy kutyaházat. A padlózata natúr lambéria lenolajjal kezelve.
Mivel sajnos nincs fedett műhelyem, ezért így a nagy esőzésekre takartam.
Most vettem észre pár helyen megjelent rajta kékes színű gomba, Illetve ahogy nedvességet kapott kicsit felpúposodott a lambéria.

Kérdésem, hogy szétszedés nélkül tudom kezelni ezt a kék gombát, illetve a púposodás száradás hatására mérséklődni fog? Ha elkészül akkor a későbbiekben nem fogja annyi nedvesség érni... esetleg kezeljem még le valamivel, de mi az ami a kutyára nem lesz káros?

köszi
üdv

(#53271) T J válasza kicsi kecske (#53267) üzenetére


T J
tag

Link is jó.

(#53272) somfalvi válasza Zolabol (#53270) üzenetére


somfalvi
tag

A lenolajat hanyagolnám! A kutya szőre olajos lesz,nem szeretik. + mindig kenegetni kell az alját,hogy védve legyen.Vékony lazurt,vagy festéket neki.Azért púposodik,mert nincs mozgástere a lambériának ,faltól- falig van rakva. Hagyj el 4-5 mm-t a ház oldalától. A gomba már beette magát a fa rostjaiba.csiszolással se lehet már eltávolítani .Vagy cseréled,vagy fesd le ,hagyd úgy. Ház alját burkolnám bitumenes lemezzel.

(#53273) kicsi kecske válasza T J (#53271) üzenetére


kicsi kecske
tag

Ez lenne az

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#53274) Zolabol válasza somfalvi (#53272) üzenetére


Zolabol
tag

Pedig direkt hagytam a tartók és a falak között 5mm-es hézagot, úgyse látszik , az alja lesz + takarást is kap. Lehet kevés volt.
Illetve a nútokat teljesen össze kell tolni? lehet ha nem toltam volna koppanásig akkor lett volna tere tágulni.

(#53275) qqzs


qqzs
őstag

Az a faragaszto ha jol emlekszem a pva d3 amit vizalonak mondanak az fagyallo is? Azaz kulterre is jo?
na meg is talaltam a valaszt...meg a d4 is csak vizes kornyezetben de belteri, de akkor milyen kulteri fagyallo faragaszto van?
D1 = Interior areas, where the temperature only occasionally exceeds 50°C for a short time and the moisture content of the wood is 15% maximum
D2 = Interior areas, with occasional short term exposure to running or condensed water and/or to occasional high humidity, provided the moisture content of the wood does not exceed 18%
D3 = Interior areas, with frequent short-term exposure to running or condensed water and/or heavy exposure to high humidity. Exterior areas not exposed to weather
D4 = Interior areas with frequent long-term exposure to running or condensed water. Exterior areas exposed to weather

Eladó: GTS450

(#53276) lacib válasza qqzs (#53275) üzenetére


lacib
tag

Ha hideg van akkor nem lehet ragasztani vele, ha megkötött akkor már mindegy. Csak ne ázzon folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#53277) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Próbálta már valaki ezt az új (makita koppintás) Extol Prémium felsőmarót?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#53278) Flowtation válasza troszti (#53277) üzenetére


Flowtation
őstag

Én is pont erről akartam kérdezni, én EZT láttam egy video alatt ajánlásban. Innen rendelt már valaki? Innen rendelve kell áfát, vámot fizetni még?

szerk: hozzánk nem szállítanak... :(

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#53279) troszti válasza Flowtation (#53278) üzenetére


troszti
aktív tag

Igen, ez a Katsu már régóta van, többeknek van is itt a fórumon. UK-ből tudtommal nem kell áfát fizetni, de a honlapon nekem nem volt egyértelmű, hogy szállítanak e UK-en kívül. Viszont jó áron van nagyon, ennyiért ebay-en se szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#53280) Flowtation válasza troszti (#53279) üzenetére


Flowtation
őstag

elvileg nem szállítanak, de azért írtam nekik egy mailt, hátha. Kicsit utána olvastam, dec 31-ig még tagállamként kell kezelni az UK-t, szóval még lehetne rendelni.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#53281) varsam


varsam
őstag

Ti ilyen Blum előlap beállító vasalatot használtatok már, milyen, jól beállítható?
Vagy hogy szoktátok szépen beállítani a fiók frontokat, amikor keretes a fiók teste, tehát nem fém testű?

(#53282) pali923 válasza varsam (#53281) üzenetére


pali923
tag

Én használtam ilyeneket, szerintem működik.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#53283) kavalkád válasza varsam (#53281) üzenetére


kavalkád
aktív tag

fúrok 2 túlméretes lyukat a fiók testbe, az előlapot azon át rögzítem valami széles fejű csavarral, úgy hogy ne lötyögjön, de még lehessen mozgatni, fiókot betolom, fiók előlapot beállítom végleges pozicióba, fiók kihúz, majd rögzítem pár fix csavarral.
ez a kis műanyag cuccos sem csinál mást, enged neki némi játékot, hogy lehessen állítgatni.

(#53284) troszti válasza varsam (#53281) üzenetére


troszti
aktív tag

Én így szoktam csinálni:

Hulladék anyagból vágtam 3mm vastag kis lapokat, azokkal állítom be minden irányból, szorítóval rögzítem, majd kihúzom és mennek bele a csavarok.

[ Szerkesztve ]

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#53285) varsam válasza troszti (#53284) üzenetére


varsam
őstag

és a legfelső fiókot hogy szoktad?

(#53286) troszti válasza varsam (#53285) üzenetére


troszti
aktív tag

Vékony kétoldalas ragasztó :) Odaragasztom, hátulról óvatosan kitolom a fiókot és rárakom a szorítókat.

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#53287) pali923 válasza varsam (#53285) üzenetére


pali923
tag

Nekem ez a célszerszám tetszik, érdemes lenne összerakni egyet.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#53288) varsam válasza pali923 (#53287) üzenetére


varsam
őstag

ez tetszik, ötletes
Ha csinálsz, veszek egyet :)

(#53286) troszti
az se rossz, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#53289) liszi70 válasza varsam (#53285) üzenetére


liszi70
nagyúr

"és a legfelső fiókot hogy szoktad?"

Én úgy, hogy zárt állapotban a fiók előlapját beállítom pozícióba, és a fogantyúnak kifúrt furatokon előlről csavarokkal rögzítem a fióktesthez. Aztán óvatosan kihúzom, fixen rögzítem az előlapot hátulról 4 csavarral, aztán kiszedem előlről az ideiglenes csavarokat, és kész. :)

(#53286) troszti

"Vékony kétoldalas ragasztó"

És az engedi, hogy pozícióba állítsd az előlapot? :F

(#53290) kicsi kecske válasza varsam (#53285) üzenetére


kicsi kecske
tag

Nálunk az asztalos úgy csinálta legutóbb a frontokat, hogy a fióktestből kifele átfúrt 2 hegyes fejű csavart ami épp hogy kilógott a másik oldalon. Csukott fióknál rátette a frontot, bepozicionálta minden oldalról ilyen távtartó kis sablonokkal majd előről rábaszott a fiók frontra. A kilógó csavar fej megjelölte a front másik oldalát és előfúrva összecsavarozta a testet a fronttal.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#53291) troszti válasza liszi70 (#53289) üzenetére


troszti
aktív tag

Nem! Ugyanúgy pozicionálom, ahogy a többi fiók előlapot, azokkal a kis 3mm-es sablonokkal. A kétoldalas csak arra kell, hogy megtartsa ezt a pozíciót, míg óvatosan kihúzva (tolva) rögzítem a szorítókat.

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#53292) Doki16


Doki16
addikt

Lenne két kérdésem. Akarok csinálni egy TV állványt magamnak és láttam ezt a kábelátvezetőt amik az Ikeás bútorokban vannak. Ti tudtok olyan helyet ahol hasonlót lehetne venni?
A másik kérdés, hogy akarok még a TV fölé 600x600x400-as szekrényeket rakni. Milyen függesztőt ajánlotok hozzá? Olyat szeretnék, hogy egy sínt felfúrok a falra és csak ráakasztom a szekrényt. Ha jól néztem a Camar ilyen, de nem igazán igazodok el közte, hogy mi is kellene nekem hozzá pontosan. Nagyon max ruhák meg hasonló lap cuccok lennének benne. Panel falra kerülne fel. De ha tudtok jobb és egyszerűbb megoldást akkor érdekel :)

Hobbi kedvelő vagyok és inkább megcsinálom magamnak ezeket mint, hogy megvegyem az IKEA Besta szekrényeket. Bízom benne, hogy ha összecsavarozom a 18-as lapokat tartósabb eredményt kapok hosszútávon :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#53293) varsam válasza kicsi kecske (#53290) üzenetére


varsam
őstag

Én is így csináltam, de sajnos a 70cm széles fiókot nem sikerült pont jól pozicionálnom és elszenvedtem vele mire elfogadható eredményt kaptam, de még mindig nem tetszik. Ezért gondoltam talán jó lenne ez a Blum féle megoldás, mert itt nem kell új csavarhely ha 1mm-t kell állítani rajta.
De lehet az is jó lenne amit valaki írt korábban, hogy a fióktestben lévő lyukat kicsit nagyobbra fúrom, mondjuk 5-ös vagy 6-os fúróval a 4-es csavarhoz, akkor lenne egy kis játékhely.

(#53294) varsam válasza Doki16 (#53292) üzenetére


varsam
őstag

Ilyen sín, ebből vághatsz magadnak méretre amekkora kell: [link]
Függesztőnek ez is jó szerintem [link] , vagy ilyen is van [link] (ebből külön jobbos-balos kell)
Kábel kivezetőből sok fajta létezik, gugli a barátod, nézz szét pl: [link]

(#53295) Doki16 válasza varsam (#53294) üzenetére


Doki16
addikt

Az általad ajánlott sima sín is jó a Camar 801/807-hez? Ez a fajta csak annyiban más, hogy biztonsági kiakadásgátlós?
Kábelkivezetőből megtaláltam ezeket a sima kerek cuccokat, de nem olyan szépek :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#53296) T J válasza kicsi kecske (#53273) üzenetére


T J
tag

A rajz alapján nem kell elvágni az ajtót, akkora legyen, mint a mellette lévő. Egy darabba fedheti az előlapot.
Alulra betennék egy 9x2 cm keresztmetszetű fenyőfa összekötőt, fektetve, a korpusz aljával & elejével síkba, és arra pántolnám az ajtót. Felül meg 2 csúszkával rögzíteném a mosogatógép ajtajához, mint a hűtőknél szokás.
A csúszka vastagsága ~1cm. Kérdés, hogy van-e olyan mély az alsó elem, hogy elférjen a mosogató gép +1 cm.

Ha befér, akkor a léc rögzítésének módját kell kitalálni, hogy kivehető, de erős is legyen.
Pl. széles L-vas, lécbe reiserrel, oldalakba 2-2 db 6x16 metrikus csavar + 8x13 tessauer anyával.

[ Szerkesztve ]

(#53297) liszi70 válasza troszti (#53291) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, értem. Kétoldalú ragasztót felragasztod, de csak akkor nyomod rá, amikor bepozícionáltad. Addig kicsit eltartod a fióktesttől.
Nem jártál még úgy, hogy véletlenül hozzáragadt pozícionálás előtt? :D

(#53298) T J válasza T J (#53296) üzenetére


T J
tag

A megoldás hátránya, hogy nyitott állapotban, a takarólap 10-12 cm-el túlnyúlhat a gép ajtajánál. Kicsit el is bizonytalanodtam, hogy a csúszka van-e elég hosszú, ekkora elmozduláshoz. Lehet, hogy a megvezetőből több darabot is fel kell csavarozni, hogy meglegyen a kellő hosszúságú megvezetés.

A másik szempont meg, hogy inkább kerülgeted a nagyobb kilógó lapot, vagy inkább nézegeted az elvágott előlapot. Kinézet vs komfort.

liszi70
Van habosított is, az enged állítgatni 1-2 mm-t, és jobban rá is tapad, mint a vékony.

[ Szerkesztve ]

(#53299) qqzs


qqzs
őstag

A ragaszto amit keresek az azna szabadterbe fedetlen helyen, foldel erintkezne fagyna szoval minden rossz erne :) , lehet az akacokat megis osszeragasztanam de akkor mar olyannal amivel erdemes.

Eladó: GTS450

(#53300) varsam válasza Doki16 (#53295) üzenetére


varsam
őstag

szerintem jó igen, ugyanaz a kampó, bár még nem használtam ilyen függesztőket, csak a sima olcsóbbat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.