Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53151) gaben1117 válasza epmd (#53150) üzenetére


gaben1117
senior tag

Hat en is ezt mondom, hogy az jo ar. De beszeltem telefonon ma olyan hellyel, ahol pl egy tabla Falco sötet szilva 27.200 forint szabva, na pl ez Miskolcon kb 17.000 szabassal együtt. Ezt azert nagyon nagy különbsegnek erzem.

(#53152) razorbenke92 válasza epmd (#53149) üzenetére

Egy táblára van kiírva az ügyfélfogadó termükben. Nem akarok butaságot mondani, de ha jól rémlik, azzal indokolják, hogy logisztikailag nem megoldott.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#53153) epmd válasza gaben1117 (#53151) üzenetére


epmd
tag

Túlságosan éhesek.A Domotercnél 13363ft 1 tábla szabás nélkül,és azon még hasznuk is van.

[ Szerkesztve ]

(#53154) Paul64 válasza epmd (#53153) üzenetére


Paul64
tag

A maradék pedig ott van a leszabott kupacban felcímkézve.

(#53155) kavalkád


kavalkád
aktív tag

nemrég beszéltünk az online számlázásról, most változik a rendelet (klikk ide), akit érint ne felejtsen el cselekedni időben.

(#53156) libesz


libesz
csendes tag

Sziasztok!
Egy ideje keszulok hogy belemaszok jobban a hobbi asztaloskodasba. Tobb fele dolgot szeretnek csinalni, nagyokat (pl haziko agy) es kicsiket is (mindenfele fajatekok). A fahazban ahol mindezt lehetne muvelni, maximum egy darab asztali gep fer el, igy arra jutottam hogy az legyen egy korfuresz. Olvastam sokat itt es mashol is, hogy miket hasznaltok, latom hogy nem egyszeru a tema, ha nem szanok ra milliokat :) . Mivel mas gepeket is tervezek venni, 100 rugo korul huztam meg a hatarat a korfuresz vasarlasnak. Ebben a kategoriaban a Makita 2712-t talaltam ami talan nem zsakbamacska (2000W, 315mm), vagy legalabbis ismertek a hianyossagai. Mast az aktualis kinalatbol esetleg tudtok ajanlani? A Makita epp alcios.
Koszi!

(#53157) kavalkád válasza libesz (#53156) üzenetére


kavalkád
aktív tag

elég gyámoltalannak tűnik, különösen a steller.
[link]
[link]

(#53158) libesz válasza kavalkád (#53157) üzenetére


libesz
csendes tag

Koszi! Lattam ezeket a videokat es nem tudom mit gondoljak rola. En nem ertek hozza, de elegge lehuzzak a kommentekben hogy hulyen hasznalja. Mashol nem olvastam meg rola ilyet.

(#53159) mdk01 válasza kavalkád (#53157) üzenetére


mdk01
addikt

Egy kis ésszel az első lécet simán el lehetett volna vágni. A második az érthető, de azt is sikerült. A vezető pedig nem volt jól beállítva.
Ezt a videót nem szakember csinálta.
Egyébként meg valamit valamiért, 100e pénzért ez kb. rendben van.

Viszont ahogy elnézem Dewalt watt és Makita watt között is van különbség, mert ami nekem van DW742 is 2000W de azzal az ilyen léceket kis odafigyeléssel, de simán elvágtam.

(#53160) mdk01 válasza mdk01 (#53159) üzenetére


mdk01
addikt

Ez a vezető sincs jól beállítva.
Adnak ezekhez a gépekhez leírást, hogy mit hogyan kell beállítani rajta?

(#53161) woodworm válasza kavalkád (#53157) üzenetére


woodworm
veterán

Nem látom jól a lapot, de nem visszacsapódásmentes van rajta? Mintha kunkorodna egy kicsit a fog háta. Így természetes, hogy megfogja, ennél erősebb gépet is meg lehet állítani vele.

(#53162) kavalkád válasza mdk01 (#53159) üzenetére


kavalkád
aktív tag

egyetértek, ezért is írtam, hogy a steller különösen gyatrának tűnik, szerintem is az hord félre, ezért fullasztja le a motort. nyilván az sem derül ki a videóból, hogy milyen agyonhasznált lappal próbálkozik, szóval megtévesztő lehet. én nem vennék ilyet, akkor már inkább egy noname (einhell, parkside, stb) fele/harmad ennyi pénzért.

(#53163) Johnny198612


Johnny198612
tag

Sziasztok,

Beprobalkozom itt ezzel a kerdessel, hatha el tudok indulni.

Abszolut nem vagyok nagy barkacsolos fajta, viszont ami nekem kene, nem talalok keszen es valahol cikinek erzem erre asztalost hivni.

Az “iroasztalom” (egyben ebedloasztal) fole szeretnek egy polcot:
+ legyen hatlapja: kb. 120 cm szeles; 40 cm magas, h az asztalt ennek toljuk, ne a falnak
+ a polc a hatlap tetjetol ~10-15 cm -re legyen, ~25 cm mély
+ a polc eros legyen, elbirjon egy monitort + laptopot (~10 kg total)
+ a polcnak lehet valami fem vagy akar fa alatmasztasa, de a hatlapba legyen rogzitve, ne a falba furva
+ a hatlapot valami olyan rogzitoelemmel szeretnem a falra rakni, h konnyen le tudjam aksztani az egeszet a fali csavarokrol, mondjuk egy festeskor

Lehetseges-e ez igy?
Milyen rogzitoelemet valasszak a falra rogzitesnel?
Milyen alatamasztast erdemes, kell- e egyaltalan?

Tudom, h leirtam az egesz otletet, de nem egy pontrol pontra leirast varok, csupan barmilyen iranymutatasnak orulnek.

Koszonom elore is. :R

(#53164) jimy_l válasza libesz (#53156) üzenetére


jimy_l
tag

Valami rendes lap kell rá, sűrűbb fogú.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#53165) kavalkád válasza Johnny198612 (#53163) üzenetére


kavalkád
aktív tag

keress rá, hogy "függesztő sín", van 2 darabja, egy a falra, egy a bútor hátára (vagy a bútorba mart nútba, de ez nálad nem járható) és akkor le/fel akasztható. az IKEA-s szekrények egy része is ezzel rögzítendő, ott biztos lehet kapni is.
a polc merevítéshez pedig keress egy akármilyen fém konzolt, ezt rakhatod a polc alá is vagy felé is, ehogy esztétikusabbnak tartod.

[ Szerkesztve ]

(#53166) thomgrande válasza jimy_l (#53164) üzenetére


thomgrande
tag

A mondat elejével egyetértek. Na de a vége? Sűrűbb fogú, hogy még jobban fogja a motort? Nem gérvágó ez. Hosszvágásra ritkafogú lap való.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#53167) libesz válasza kavalkád (#53162) üzenetére


libesz
csendes tag

Koszi a valaszokat mindenkinek, egyelore meg nem beszeltem le magam rola teljesen :). Talaltam kozben meg egy versenyzot ebben az arban: Metabo TKHS 315 C. Ezzel kapcsolatban is hasonlo a tipp? Inkabb Einhell 50 ezerert?

(#53168) qqzs


qqzs
őstag

Ezt milyen marofejnek hivjak es van e olcsob egyszerubb alternativaja 8as szarral? erre kene [link]

Eladó: GTS450

(#53169) thomgrande válasza qqzs (#53168) üzenetére


thomgrande
tag

Mondjuk jó lenne tudni ennek a paramétereit. Ár, átmérő. Mennyi legyen az olcsóbb? A8-as szár az átmérőt nagyon korlátozza, úgy20 mm-ig.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#53170) kavalkád válasza qqzs (#53168) üzenetére


kavalkád
aktív tag

pacman pár napja írt ilyen késről.

(#53171) jimy_l válasza thomgrande (#53166) üzenetére


jimy_l
tag

Ja, látom! Meg kőbalta. :DD

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#53172) thomgrande válasza jimy_l (#53171) üzenetére


thomgrande
tag

Ez egy logikus érv.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#53173) qqzs válasza kavalkád (#53170) üzenetére


qqzs
őstag

koszi megtalaltam, es 8as szarral is egy 57mmest. meglatjuk...

Eladó: GTS450

(#53174) pacman_123 válasza qqzs (#53142) üzenetére


pacman_123
tag

"Ez mind egykutya...az enyem Titan ami screwfix sajatmarka"

Azért ez nem így van, te is tudod :) Kocsihoz sem úgy veszel gumit, hogy van egy 4kerekű járművem ... na, érted ... a "barkács kategóriás gyalu" - még akkor is ha mindegyik ugyanúgy néz ki - elég széles skálát fedhet le.

Nem a 3mm késvastagság a lényeg, hanem hogy mivel szorítod oda! Tehát: az ékléc. Nem ugyanaz az ékléc egy vékony, előfuratolt pengéhez, meg nem ugyanaz egy 3mm vastag pengéhez. A Metabohoz nagyon nem ugyanaz. Szóval a történet nem ott ér véget, hogy milyen magas/vastag a kés, amit veszel.

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#53175) kavalkád válasza qqzs (#53173) üzenetére


kavalkád
aktív tag

> 8as szarral is egy 57mmest.

ezt majd írd meg lécci, hogy hol találtál ilyet, mert hasonlót kerestem én is, de nem találtam csak 12-es befogásút.

(#53176) Johnny198612 válasza kavalkád (#53165) üzenetére


Johnny198612
tag

Koszonom a valaszt.

A fem konzol tetszik, viszont a fuggeszto sint, meg ha el is takarom az elallast a faltol, szerintem nem tudom ertelemesen felcsavarozni a hatlapra.

Akarhol neztem a butorlapot, 18 mm vastag. Ilyen hosszu csavarokkal nem hiszem h ertelemesen tudnam rogziteni.

Az meg valahogy furcsanak hangzik, h a polcba csavarozom be hatulrol a sint. Elkepzelem ahogy nagyobb terhelesnel kiszakad a polcbol a csavar.. Persze lehet, h ez hulyeseg :)

Valoszinuleg elengedem ezt a levehetős dolgot es direktben felcsavarozom a falra az egeszet, megha nem is rajongok az otletert.

(#53177) qqzs válasza kavalkád (#53175) üzenetére


qqzs
őstag

#Aliexpress HUF 1,435.53 27%OFF | 8 Mm Shank Cleaning Bottom Milling Cutting Diameter For Surface Planing Router Bit Trimming Milling Cutter Wood Cutter
https://a.aliexpress.com/_dXFRDUq
Ez lengyelbol jon (allitolag) de kinabol fele ennyiert is van

Eladó: GTS450

(#53178) qqzs válasza pacman_123 (#53174) üzenetére


qqzs
őstag

Most azt mondtak megcsinaljak 3asbol kb 130/cm plusz 4 luk 500ft/luk kb 7500, kinabol rendeltem mar 3000ert de osz lesz mire megjon kesbol meg sose eleg :)
A befogasa ilyen

Eladó: GTS450

(#53179) warning19


warning19
csendes tag

Sziasztok,

szeretnék otthon készíteni két előtetőt, és behajtót keresek hozzá. Van egy kicsi 10,8V-os csőaksis Metabo gépem, de utánaolvasva egy ütvecsavarozó lenne az igazi megoldás. Elégedett vagyok vele, így a Metabo gépek között ezt néztem ki elsőre, illetve van ez. A két gép között ahogy néztem annyi a különbség, hogy az első 115Nm-es, a második 140.

Használ valaki közületek ilyen gépet? Ha igen, meg van vele elégedve, vagy felejtős? Van értelme megvenni a drágább gépet otthoni, kisebb barkács felhasználásra?

(#53180) kavalkád válasza qqzs (#53177) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszönöm!

(#53181) ahenobarbus válasza warning19 (#53179) üzenetére


ahenobarbus
tag

üdv,

Különbség még hogy a második szénkefementes motorral rendelkezik, hosszra kisebb és erősebb is.
Átlagos otthoni felhasználásra szerintem elég a szénkefés is (mondjuk 18V-s ryobi amit nyúzok és otthon körül eddig mindent behajtott az elméletileg 130Nm-evel, ilyet is), de persze a másik szebb, jobb, modernebb. Ha megteheted vedd a szénkefementes verziót, de ha szorít az öv...

uff, ocs.

[ Szerkesztve ]

(#53182) Z0mbi válasza warning19 (#53179) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Szia
Ha neked is Metabo Powermaxx SD d van most akkor mondom hogy 4 eve nyuzom. Kerti projectek (pergola/gyerek jatszo/stb 15x7,5 es gerendakbol/ 10x10 bol stb... ezzel a geppel hajtom a 220mm es 8 as torx os szerelo csavarokat. Gond nelkul. A gep a mai napig megy minden tovabbi nelkul. Nekem kb hihetetlen kategoria. Forstner 35-40mm is van hogy megy benne egesz hetvegen. Teszi a dolgat. Soha nem ereztem hogy tobb kraft kellett volna (nem a faiparban)
Egy gumis muhelyen azert ez meghallna.
Anyhoo ha a regid nem kell szolj mert vadaszok egy masik ugyan ilyenre (aksik miatt es akkor nem kene cserelgessem a furo/behajtokat)

(#53183) mdk01 válasza warning19 (#53179) üzenetére


mdk01
addikt

~100hsz.-sal ezelőtt volt téma. Egy előtető miatt nem érdemes olyan ütvecsavarozót venni, ami betekeri az ahhoz szükséges csavarokat.
Lehet kapni nagy nyomatékú normál csavarbehajtókat, amik megbirkóznak a szükséges csavarokkal, de sok másra is használható.

(#53184) epmd válasza mdk01 (#53183) üzenetére


epmd
tag

Megnéztem egy pár összehasonlító videót a fekete Parkside-ról,nem lehet olyan rossz.A Makitát simán legyalázta,a többi neves géppel meg felveszi a harcot.

(#53185) mdk01 válasza epmd (#53184) üzenetére


mdk01
addikt

Nem tudom ezt mire írtad, de nekem van 2db a fekete parkside-ból.
Három negatívum van vele.
1. Az aksija nem bírja sokiág, kell hozzá egy pótaksi és akkor semmi gond.
2. A leggyengébb nyomatékon megszakítja a 4x20-as csavart.
3. Nem lehet vele olyan finoman csavarozni mint a 20éves makitámmal.

Ettől független ár/érték arányban egy remek gép és vetekszik az ipariakkal.

(#53186) Paul64 válasza epmd (#53184) üzenetére


Paul64
tag

A feketével kapcsolatban olvass vissza. Nem igazán szereti a hideget. Most jön "akcióba" a zöld Parkside. Igaz akku nélkül. Egy előtetőhöz előfúrással az is elég. Fekete beszerzésére szerintem amúgy sem sok esélyed van.

(#53187) mdk01 válasza Paul64 (#53186) üzenetére


mdk01
addikt

Ezt ki is hagytam, már annyira természetes, pedig még én írtam. :)
Amúgy ezzel együtt lehet élni, mert műhelyben mindig használható, szabad téren pedig az év ~200 napján.

(#53188) epmd válasza Paul64 (#53186) üzenetére


epmd
tag

Erre gondoltam én is,hogy egy tetőhöz talán elég lenne,és nem drága.Akkor ezek szerint vannak betegségei? :)

(#53189) Paul64 válasza mdk01 (#53187) üzenetére


Paul64
tag

Ha kap még belőle szerintem is jó vétel. A Parkside-dal csak az a bajom, hogy vagy van, vagy nincs, de ha nincs, akkor nagyon nincs. Nincs webshop mint a németeknél.

(#53190) Paul64 válasza epmd (#53188) üzenetére


Paul64
tag

Magánvéleményem, de nem ipari használatra a zöld is tökéletes lesz. Ha csak hobby célokra használod belefér, hogy előfúrsz az építő csavarnak pl..

(#53191) wargabe


wargabe
csendes tag

Üdvözlet

Konyhai felso szekrényt készitek es Camar függesztővel szeretnem megoldani a rögzîtést. A fal szilikát. Abban kérnék segitseget, hogy ki milyen tiplit, csavart használna. Sínt rakjak fel, vagy rövid sínt, esetleg a Camart lehet akasztani a csavar fejére is? Forgácslap csavar? Állvány csavar? Falhorog?

(#53192) Salex1


Salex1
senior tag

Tudnátok ajánlani olyan akkus csavarozót, amit nem akaszt ki, ha pár 10-15 centis csavart kell behajtani? Jelenleg Parkside-om van, be bírja hajtani, de érződik, hogy nem erre való, és erőlködik valamint gyorsan merül is. Nem szeretnék egy vagyont rákölteni, de normálisat szeretnék. Nem lenne baj, ha két akku lenne hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#53193) Kiscsőke válasza wargabe (#53191) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Hosszú sínt rakj fel mindenképp, így könnyebb a vízszintes beállítást is biztosítani, valamint több csavar mehet a falba. Én ilyen dűbellel raktam fel a szekrényeket a falra. 10x140-essel, lehet kicsit túlzásnak tűnik, de ez már nem esik le az tuti.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#53194) kavalkád válasza Salex1 (#53192) üzenetére


kavalkád
aktív tag

nemrég volt téma, innen kezd el olvasni.

(#53195) warning19 válasza ahenobarbus (#53181) üzenetére


warning19
csendes tag

Most néztem, ha szettben venném szénkeféset, akkor 46 000 körül lenne, de csak 2Ah aksikkal, 4Ah-sal már 61 000. A szénkefe mentes gép meg szettben, 4Ah aksikkal 67 000. Szóval így első ránézésre a 2. gép jobban megéri, így afelé húzok.

Z0mbi
Igen, olyanom van 1,5 éve, és nagyon szeretem. Házszigetelésnél én is meglepődtem rajta, hogy 1 napig tudtam gond nélkül fúrni 1 aksival a dűbelek süllyesztését, ami több száz furatot jelent, igaz csak eps-be, de akkor is csodálkozom rajta. Előfúrással tekerted be a 8x200-as csavarokat? Nekem is ilyen keresztmetszetű anyagokat kellene csavaroznom, ezek szerint bírná a gép gond nélkül.

mdk01
Most két előtetőt kellene megcsinálni, aztán majd még egy kerti kiülőt. Meg tuti lenne 1-2 dolog még évente, amikor használnám. Mi az ami már nagy nyomatékúnak számít?

(#53196) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok Urak !

Tudnátok segíteni, hogy milyen ragasztóval kellene dolgoznom ha fa darálékot szeretnék összeragasztani / préselni ?
Magaságyást szeretnék gyártani , ami bírja a vizet és a napot.
Valami ilyesmi a cél [link]
Az a cél, hogy legalább 5-6 évig bírja a megpróbáltatásokat .
Köszönöm ha segítetek !

(#53197) qqzs


qqzs
őstag

5x10es 3m hosszu akac gerendara lenne szuksegem. Friss vagasbol tudok csak beszerezni. Az meg ha elkezd vetemedni nem allitja meg semmi. Az jutott eszembe hogy 5x5oseket vagatok es meglatom merre huznak es ellenteteseket parositok. Szerintetek mukodhet? Vagy egy masik megoldas 120cm hosszu deszkakbol osszecsavarozom ragasztom. Az egesz foldon fog fekudni egyebkent.

Eladó: GTS450

(#53198) erhas01 válasza ch003067 (#53196) üzenetére


erhas01
tag

Műgyanta? ... környezet károsító ... a forgácslap is ugyanaz.
kb. semmi... a nap megeszi, megfagy, szétfeszíti a jég ...
Nekünk akác rönk volt, elrohadt; helyette 2 m3 kisméretű tégla beton alapon, kötésben, vastag fóliával bélelve ajánlom.

(#53199) qqzs válasza erhas01 (#53198) üzenetére


qqzs
őstag

Milyen akac rohadt el mennyi ido alatt? 50 evig birja kulterben foldel erintkezve kezeles nelkul.
-----
Leire magasagyas szerintem valami cement kotesu cucc. Fabetonnak is hallottam hivni vagy hasonlo. Biztos agyon van bonyolitva, mert valamiert 150 ezer egy 2x1x.8 as agyas

Eladó: GTS450

(#53200) erhas01 válasza qqzs (#53199) üzenetére


erhas01
tag

Kerthez kell a fa, épülethez más az élettartam.

A föld alatti rész nem kezelt, égetett, a kertészetben a gombák lebontják. A föld feletti rész lekent folyamatosan reped, egész évben legalább naponta kétnaponta vizet kap öntözéskor. Például muskátlitartó.
Kerti használatban minden sokkal gyorsabban tönkre megy, az öt éve betonozott tégla magas ágyást a fagy feszítette szét még öt évet bír.
Ha a magas ágyás rönkjei közé falevél, fűnyesedék és vagy az ágyásba bele fazúzalék is kerül, megindul a komposztálás folyamata. A hangyák rovarok búvóhelye a kéreg, a külső réteg. A 20-25 cm-es akác anyagának földszint közeli,rétege 5cm átmérőre zsugorodik 10 év alatt. Idén nyáron tüzeltük el 20-25 méter , valamikor 1m hosszú akácoszlopot.

Amit préselni akar ugyanaz, mint a fa raklapok lába, málik szét.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.