Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53551) JóGéza válasza AxBattler (#53550) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Ugyanaz a tartalom a kettő rendelésnél? Műszakilag is? Vasalatok, stb.? Kétlem, hogy az Ikeánál olcsóbban vagy akár hasonló áron tudna dolgozni valaki, még önköltségi áron számolva is (egyforma színvonalat feltételezve).

(#53552) epmd válasza AxBattler (#53550) üzenetére


epmd
tag

Az Ikeánál ebből az elemből [link] csak a 4db fiók vasalat 50 ezer forint ha megakarod venni.Ha hozzászámolod a többi anyagot és a szaki szaki rezsijét akkor ez már 100 ezer ft felett van ez az egy elem,és akkor még nem csinált vele semmit.Ezért kétlem hogy valaki Ikea áron tud egyedit készíteni. :)

(#53553) troszti válasza kicsi kecske (#53545) üzenetére


troszti
aktív tag

Berger szorítókat ajánlom, szerintem jó minőségűek, gyakorlatilag ugyan az mint a piher, csak jóval olcsóbb :)
Extreme digitál elég jó áron adja őket [link]

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#53554) mdk01 válasza epmd (#53552) üzenetére


mdk01
addikt

Véleményem szerint nem szabad így szétbontani. Nem egyszer és nem kétszer találkoztam olyan IKEA bútorral aminek az árával tudtunk volna versenyezni, mert nagy konyha volt.
Ha pedig kell valamit gyártani az IKEA-s konyhához, mert nem úgy passzol a helyére ahogyan kellene és/vagy kicsit át kell alakítani, akkor pedig egyértelműen ki lehet jelenteni, hogy asztalossal kell gyártatni...szvsz.

(#53555) kavalkád válasza kicsi kecske (#53545) üzenetére


kavalkád
aktív tag

nem tudom mit jelent a "házi felhasználás", de csatlakozom az előttem szólókhoz, annó én is úgy voltam, hogy jó lesz az olcsó is, volt olyan szettem ami az első szorításbál atomjaira bomlott, kidobott pénz az olcsó egykezes szorító.
ha olcsót akarsz ami nem esik szét akkor ne egykezest vegyél hanem a hagyományos fém csavarosat, abból van olcsóbb verzióm nekem is (talán Elzett vagy Extol a márka), leszámítva, hogy a műanyag "talpakat" már elhagytam róla, jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#53556) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok, ha nem küldjetek tovább nyugodtan.

Teljesen hozzá nem értőként szeretnék csináltatni egy számítógép asztalnak való asztal lapot.
A mérete 2300*650-es lenne mindezt dupla vastagságban ( Duplungolva? ) Sonoma tölgy színnek kellene lennie, fehér ABS élzáróval. ( remélem jól írtam... ) Mennyiből lehetne mindezt kihozni?

(#53557) epmd válasza smiti (#53556) üzenetére


epmd
tag

Ha a szabászatban adják m2-re és duplungolnak akkor kb 20 ropi.

(#53558) kicsi kecske válasza troszti (#53553) üzenetére


kicsi kecske
tag

Köszi. Közben ebéd után meg is rendeltem belőlük kettőt. Megneztem a kolléga által ajánlott videót és levoltam a konzekvenciat 😁 9kert 2db 900as szoríto jó ar

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#53559) kicsi kecske válasza kavalkád (#53555) üzenetére


kicsi kecske
tag

A házi felhasználás alatt azt értettem hogy hobbista vagyok és nem nagyipari butorszereleshez kell. Közben rendeltem is 2db bergert, hiszek a tapasztalt szavaknak. Thx

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#53560) epmd válasza mdk01 (#53554) üzenetére


epmd
tag

Előfordulhat,hogy 100 konyhából 5-nél talán versenyképes vagy,de túl olcsón adják a frontokat,a vasalatokat hogy megérje vele foglalkozni.Nekem ebből az előzőleg linkel fekete konyhabútorból kellett volna 10 méternyi alsó-felső sorral,plusz egy nagy szigettel konyhát készítenem,az összes alsó szekrény fiókos lett volna.Mivel ez tetszett a tulajnak mondtam neki vegye meg az ikeába mert sokkal jobban jár. :)

(#53561) generatoros válasza troszti (#53553) üzenetére


generatoros
tag

A Berner ami tökre ua., mint a Piher. A Berger is ua. lenne? Nem hiszem, de aztán lehet, hogy mégis igen.

(#53562) epmd


epmd
tag

Ilyet ne vegyetek [link] ,rövid időn belül el kezd megcsúszni a száron a mechanika és nem akar szorítani.Ez miatt háborúzunk a Bernerrel.Cserélni nem akarnak csak javítják.Javították de továbbra sem jók.Ja,meg azt mondta az üzletkötő hogy ez különben is hegesztő szorító,nem faipari. :D

[ Szerkesztve ]

(#53563) kapu2006 válasza epmd (#53562) üzenetére


kapu2006
tag

Ha a hegesztés ragasztás.....
"Ragasztási munkákhoz is kiválóan alkalmas"
Műanyag szorító nem alkalmas a hegesztéshez, mert hamar elolvad, megég, stb.

(#53564) pali923 válasza generatoros (#53561) üzenetére


pali923
tag

Dolgozik mostanában egy igazim profi asztalos, szinte kizárólag Berner szerszámai vannak, beleértve a gépeket is. Mindegyik nagyon erősen hasonlít valamilyen ismertebb márka eszközeire. A Berner csak egy márkanév, amelyik beszínez mindenféle gépeket, eszközöket, és gépeket. Én azt gondolom, hogy vannak belőle jobbak és rosszabbak. A fene sem tudja már, hogy melyik márkanév jelent igazi garanciát a minőségre is.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#53565) generatoros válasza pali923 (#53564) üzenetére


generatoros
tag

A Berner talán egy az egyben a Bosch gépeket festi át?????? Mindenesetre nekem nem tetszik, hogy csak cégeket szolgál ki, valószínű elkerülöm őket.

(#53566) pali923 válasza generatoros (#53565) üzenetére


pali923
tag

Fene sem tudja, nekem inkább Makitának tűnnek, de nem nagyon néztem meg őket közelről. Minden esetre minden gépe akkus, pedig nem kell messzire menni a konnektorhoz. A csavarok is Berner néven futnak, és a tárolódobozok is.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#53567) kavalkád válasza epmd (#53562) üzenetére


kavalkád
aktív tag

van benne egy vaslemez amin átmegy a szár és az gátolja meg a visszacsúszást, az szokott elkopni ha gyengébb anyagból van, kimegy az éle ami belekapaszkodik a szárba. fordítsd meg 180 fokkal, hogy az eddig nem használt él kapaszkodjon vagy reszeld meg, hosszútávon nem lesz jó, ha anyaghiba, de ártani nem fog.

(#53568) epmd válasza kavalkád (#53567) üzenetére


epmd
tag

Az már régen rossz ha egy 9 ezres szorító 1 hónap alatt kikopik.A honlapjukon az van a hibás termékeket cserélik,pont ezért megy a háború mert csak maszatolnak.

(#53569) epmd válasza kapu2006 (#53563) üzenetére


epmd
tag

A HD szorítójuk se,a gumipofa se bírja a forró vasat. :) Arra is alkalmatlan hogy az anyagot leszorítsam az asztalhoz megmunkálás előtt.

(#53570) epmd válasza pali923 (#53566) üzenetére


epmd
tag

Bosch meg Dewalt.

(#53571) Paul64 válasza epmd (#53560) üzenetére


Paul64
tag

Bocs, hogy laikusként beleszólok. Annak idején s-re ültem, hogy a bútorlap szabászatok mekkora felárral árulják az ajtókat. A gyerekek konyhájába a gyártótól majd féláron jöttek az ajtók házhoz szállítással együtt. Több helyen is kértem ajánlatot. lehet, az IKEA nem dolgozik 100%-os haszonkulccsal?

(#53572) mrhero válasza Paul64 (#53571) üzenetére


mrhero
tag

Melyik gyártó volt, ha nem titok? Te magad asztalos vagy, vagy földi halandókkal is szóba állnak kiskerként?

(#53573) Paul64 válasza mrhero (#53572) üzenetére


Paul64
tag

A csercsics volt az. Magasfényű fehér ajtót rendeltem tőlük, meg az összes vasalatot. [link]

(#53574) somfalvi válasza kicsi kecske (#53545) üzenetére


somfalvi
tag

Nem írtad,hogy mekkora kell neked! google-be ird be,hogy pillanatszorító! Itt kismillió közül válogathatsz.Akár Kínából is rendelhetsz,csak idő mire megjön.

(#53576) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Ha már felmerült, szerintetek hol érdemes bútorlapot szabatni? 2 cég van a városban akit tudok, hogy ezzel foglalkozik. Az egyiknél tesómnak 2db 60x40es sima korpusz fehér lapot 4000ér vágtak meg 4 oldalt élzárva. Kértem ajánlatot egy nagykeres cégtől aki kiszolgál kiskert és normál vásárlót is, de nem kaptam még választ az ajánlatkérésre.

Szerintetek a sima korpusz fehér bútorlapot mennyiért vágják az olcsóbb helyeken?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#53577) razorbenke92 válasza kicsi kecske (#53576) üzenetére

Fontos lenne, hogy melyik város, vagy legalább régió. Kicsivel régebben volt téma, hogy bizonyos régiókban eltérnek az árak.

Szerk: 53402 felé olvass vissza.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#53578) kicsi kecske válasza razorbenke92 (#53577) üzenetére


kicsi kecske
tag

Székesfehérvár. Oksa, visszakeresek, köszi!

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#53579) generatoros válasza epmd (#53562) üzenetére


generatoros
tag

Ez elég borzasztó viselkedés a részükről.Az áraik pedig pofátlanul magasak, főleg , ha ilyen a minőség( amit írsz).Müa. védő a pofákon? Hegesztő szorító esetében elég fura.vásárláskor is felhívták a figyelmed arra , hogy hegesztő szorító a kínált termékük? ez nem egy korrekt cég az már biztos

[ Szerkesztve ]

(#53580) AxBattler


AxBattler
félisten

Az IKEA online konyhatervezőjében nem találom a Knoxhult elemeket, csak Method-ot.

Én csinálok valamit rosszul, és tovább kell keresgélnem, vagy tényleg mellőzték ezt a sorozatot? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53581) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Szalagparkettát tervezek csiszolni. Akinek esetleg van tapasztalata ilyesmiben, pár javaslat, hogy mire figyeljek?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#53582) epmd válasza generatoros (#53579) üzenetére


epmd
tag

Tudnék még mesélni,de már nem akarok a hozzáállásukról.Azt tapasztaljuk,hogy olyan embereket vesznek fel területi képviselőnek akinek fingja sincs mit árul és mi mire való.

(#53583) epmd válasza Paul64 (#53571) üzenetére


epmd
tag

Ilyen festett ajtót egyedi méretben a gyártótól kb 45-50 ezer forintért kapod négyzetméterenként,az Ikeában a fele.Valamelyik nap néztem pont a Csercsics honlapját,hát elégé drága cég. :)

[ Szerkesztve ]

(#53584) epmd válasza epmd (#53583) üzenetére


epmd
tag

Ez lemaradt [link] .

(#53585) Paul64 válasza epmd (#53583) üzenetére


Paul64
tag

Akkor helyesbítek, magasfényű fehér fóliázott volt. Nem törtfehér és nem festett. Most 17500/nm nettó. A környékünkön (délpest) most 30000Ft. Ja és mm-re gyártják le, nem csak 3-4 méret van mint az IKE-ában.

[ Szerkesztve ]

(#53586) kavalkád válasza AxBattler (#53580) üzenetére


kavalkád
aktív tag

az IKEA ügyfélszolgálattól kérdezted már?

(#53587) AxBattler válasza kavalkád (#53586) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem, de hétvégén tervezek beugrani hozzájuk... ha az operatív törzs is úgy akarja.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53588) epmd válasza Paul64 (#53585) üzenetére


epmd
tag

Értettem én.Ezt azért írtam mert mert sokan hanyatt esnek az Ikea áraitól pedig kevesebbért adják mint az anyag ár ha ugyan azt le kellene gyártania az asztalosnak.

(#53589) Paul64 válasza epmd (#53588) üzenetére


Paul64
tag

Én is értem, hogy ha egy asztalos bútort gyárt, akkor rászámolja az utánajárás, rendelés költségét is. viszont most gyorsban ránézve az ikeás árakra kb 24000/nm-re jön ki a magasfényű fehér a 22200-zal szemben nekem ez kedvezőbb ár, főleg mert én adom meg a méreteket és nem nekem kell alkalmazkodnom. Egyébként az írásom arról szólt, hogy nekem a bútorlapszabászatok árképzése húzós, nem az Ikeá-é, ők is rendelik (pl onnan), aztán +75%-al eladják neked.

(#53590) Almos


Almos
aktív tag

Szeretnék a padláson egy egyszerűbb polcrendszer félét összerakni magamnak, hogy a dobozokban tárolt kacatok valami rendszer féleségben legyenek, ne egyszerűen egymásra pakolva, ne kelljen mindig átpakolni az egész cuccot, amikor keresem a karácsonyi díszek dobozát, vagy a nyári kerti játékokat, stb.

Youtube-on rengeteg videó van az ilyenek összerakásáról, de azzal kapcsolatban nem igazán találtam infót, hogy milyen méretű anyagokból érdemes csinálni.
Első körben arra gondoltam, hogy pl. 40x45-ös gyalult stafnikból készítenék egy létravázat, majd ezeket szintén ugyanilyen 40x45-ös gyalult stafnikkal kötném össze, ez utóbbi adná a polclapok alatti merevítést.
A padláson maradt jónéhány 18-as osb lapom, amit egyben amúgy sem tudok lehozni, így ezekből vágnám ki a polcokra a lapokat. Ha a polc mélysége 40 vagy 60 centi lenne, utóbbi esetben akár még hulladékmentesen is lehetne vágni az osb lapokat.
A padlástér oromfalára raknám a polcokat, mindkét oromfal esetében kb 4-4 méter hosszan.

Kis gugllizás után a helyi fatelepen találtam ezt a 40x45-ös gyalult stafnit, ezért indultam ki ebből. Természetesen gyalulhatnám itthon magamnak is, csak se gépem, se kedvem hozzá :DDD Amennyiben terhelés szempontjából ez a méret elegendő, akkor ha nem muszáj, nem építeném vastagabb anyagból, nem szépségdíjasnak kell lennie, senki nem fogja nézegetni :)

Akinek van hasonló polca, vagy készített már ilyet (vagy ismer valakit aki már látott ilyet), esetleg tudna tanácsot adni, hogy mennyire működőképes az ötletem? Bár a faanyagnak megvan az az előnye, hogy később tüzelőnek is felhasználható, ha nem muszáj, nem vennék feleslegesen ~100fm nem megfelelő méretezésű faanyagot...

(#53591) generatoros válasza Almos (#53590) üzenetére


generatoros
tag

Az összekötést én nem csinálnám ennyire vastag anyagból. A 60 cm mély polcok sem ideális méret, persze te tudod mit tárolnál rajta, nekem 40 cm mély polcaim vannak és sokszor elég lenne a 30-35 is főleg, hogy nálam az apróságok is a polcokon vannak a könnyebb átláthatóság miatt, mert én sem szeretem a túl hosszú ideig tartó keresgetést.

(#53592) pali923 válasza Almos (#53590) üzenetére


pali923
tag

Én is éppen ilyet gyártok nagy tételben a padlásra. Onnan indultam, hogy natúr bútorlap táblákat vágattam el 4 egyforma "csíkra" hosszában, ez nagyjából 50,5 centire jön ki. Ehhez mértem a polcot. Az oszlopok tetőlécből vannak, és a polctartók is, de abból 2 van az oszlop 2 oldalán. Egyszerű csavaros rögzítéssel csináltam. Szerintem stabil, de a polctartók alá egy kis ragasztó betonbiztossá teszi. Így készültek a létrák, a polc meg ebbe megy bele, azt is megcsavaroztam azért, meg a falhoz is rögzíteni célszerű. Nem kell ennél stabilabb váz, a tetőléc meg számolatlanul kapható (Bramac-léc néven vastagabb).

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#53593) pacman_123 válasza Almos (#53590) üzenetére


pacman_123
tag

"Akinek van hasonló polca, vagy készített már ilyet"

Igen, a leírásod alapján ez eléggé hasonló, idén lesz 5. éves. Mivel ez egy pincébe vezető lépcső fordulójában van, sokkal mutatósabb képeket nem tudtam anno csinálni. Nem sokban tér el a tervedtől, csak ennek a "létrája" 5x5-ös stafnikból és 15-ös OSB lapokból áll, a kereszttartók az 5x5 félbevágva, a keresztmerevítő szintén az 5x5-ös. Meg van pakolva rendesen, de így hogy van a keresztmerevítő egyáltalán nem hajlik az 1 méteres fesztávon sem. Anélkül viszont felejtős lett volna.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#53594) pali923 válasza pacman_123 (#53593) üzenetére


pali923
tag

Az enyém pont ilyen, csak az oszlopok sem ilyen vastagok. A fa hosszirányú terhelhetősége elég nagy.
Az biztos, hogy ez az alátámasztott polc nagyon stabil. Legfeljebb lehetne számolgatni, hogy a natúr bútorlap és az osb+keresztmerevítő ára hogyan aránylik egymáshoz. Meg persze kérdés, mi lesz rajta, meg mekkora a fesztáv, nálam nincs 1 méter mindenhol, mert a gerendákhoz van rögzítve, ahogy kijött éppen.
Találtam én is képet. Biztosan látszik rajta, hogy ez a konyhasarok, de már legalább 3-szor ennyi cucc van rajta és előtte. :)

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#53595) Almos válasza pacman_123 (#53593) üzenetére


Almos
aktív tag

Köszönöm!
Jól látom, hogy élfóliáztad az osb lapokat? :Y
Az 5x5-ös stafni félbevágását gondolom asztali fűrésszel végezted, nem sima kézi kör/szúrófűrésszel, igaz?

(#53596) Almos válasza generatoros (#53591) üzenetére


Almos
aktív tag

Köszönöm, az összekötésen én is gondolkoztam, leginkább az egyszerűség/lustaság okán gondoltam ugyanazt az anyagot oda is, mert így nem kellene hosszában vágnom, illetve nem láttam (netes árlisták alapján) vékonyabb, gyalult anyagot a fatelepen.
Bár az is kérdés, mennyire fontos, hogy gyalult legyen?

(#53597) Almos válasza pali923 (#53592) üzenetére


Almos
aktív tag

A falhoz mindenféleképpen rögzíteni fogom, van otthon 3 nyughatatlan fiam, így jobb a biztonság... :DDD
A polcanyaghoz adott a 18-as osb lap (másra úgyse nagyon tudom használni), viszont annak kelleni fog az alátámasztás.
A tetőlécet gyalultad, vagy csak simán, ahogyan volt, úgy használtad? Látam már elég csálé tetőléceket, nálad ez nem okozott gondot, vagy vásárláskor szépen kiválogattad, és szép egyenesek? Vagy az oszlop magassága miatt úgysem feltűnő?

(#53598) Almos válasza pali923 (#53594) üzenetére


Almos
aktív tag

Itt neked mekkora a polcok mélysége, magassága?
Alapvetően a nálad is látható banános ládákban, és hasonló méretű kartondobozokban tárolnám a lomokat.

(#53599) pali923 válasza Almos (#53598) üzenetére


pali923
tag

A tetőléc mindenféle maradékokból jött össze, és egy csomó régi építkezésből megmaradt deszkákból készült, valaha oromdeszkák voltak. Azt vágtam, gyalultam, de ami jobb állapotban volt, azzal nem csináltam semmit. Látod, hogy nem túl esztétikus ez a padlás amúgy sem, nem igazán érdekel, hogy néz ki. A polctartók nem is mind egyforma szélességűek, de a funkciót ellátják.Aki szeretne szebbet, muszáj olyat csinálnia, mint pacman, de hát ő egy maximalista. :D Ezt rajtam kívül senki nem látja.
A léceknél azért muszáj figyelni az egyenességre, és ha kevés benne a csomó, kevésbé fog hajladozni később. Úgyis csak frissen vágottat lehet találni belőle a boltban.

Azt írtam, hogy a polcok 50,5-re jöttek ki az egész táblákból, ez a banános doboznak éppen jó. A magasság meg adott volt, mert 82 centi fér el a tető hajlása alá. Ennek a felénél van a középső polc, de ezt nyilván lehet variálni.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#53600) Salex1


Salex1
senior tag

Parkside Felsőmaró alkalmas évi pár alkalmas használatra vagy inkább béreljek?
Most ezen az ajtón szeretném lemarni a szegőlécek kiálló részét [kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.