Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Patice válasza bl4ze (#17599) üzenetére


Patice
Topikgazda

Lehet frissíteni, nincs észlelhető változás nálam, megy minden szokás szerint, néha előfordul az említett akadás, ennyi. Normál felbontású zenével próbáltam az OK, nagy felbontású zenével szokott még meggyűlni a baja. azt is majd tesztelem. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17602) erdoke válasza bl4ze (#17599) üzenetére


erdoke
titán

Én felraktam az új FW-t a HD Base 3-ra, nem vettem észre semmit...

A legjobb aláírás a héten

(#17603) Dorian válasza erdoke (#17602) üzenetére


Dorian
félisten

Én sem a D1-nél. Mindegy. egy frissítés nem feltétlenül jár új menüponttal vagy ilyesmi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17604) robi-k válasza Dorian (#17603) üzenetére


robi-k
őstag

Dorian, erdoke, a mostani FW-t már nem igazán fejlesztik, már gőzerővel dolgoznak az újan. Ma elbeszélgettek a Dune-kel a Moszkvai show-n, és "nagy kegyesen" elárultak 1-2 dolgot:
- Decemberben piacra kerülnek a Base 3D, Connect 3D, 103D, 201T2 modellek. Ezek a Sigma 863/75 procira épülnek, és egyik sem támogatja a Java menüt. Tehet ezekben nem lesz sem full BD menü sem a hagyományos BD ISO, sem a BD3D ISO-nál.
- Jövő év elején érkeznek a többi TV modellek, na meg a Max 3D és a várt Pro (2 modullal). Ezekben 2 db processzor lesz: egy Sigma és egy titkos proci, és teljes mértékben támogatni fogják a fullBD lejátszást BD ISO, és a BD3D ISO-nál akár hálózatról is.
- Valamennyi Dune (a mostaniak is) új FW-t fognak kapni jövő év elején, ami többek között tartalmazza majd az Operat is.

(#17605) robi-k válasza Dorian (#17603) üzenetére


robi-k
őstag

Dorian, erdoke, a mostani FW-t már nem igazán fejlesztik, már gőzerővel dolgoznak az újan. Ma elbeszélgettek a Dune-kel a Moszkvai show-n, és "nagy kegyesen" elárultak 1-2 dolgot:
- Decemberben piacra kerülnek a Base 3D, Connect 3D, 103D, 201T2 modellek. Ezek a Sigma 863/75 procira épülnek, és egyik sem támogatja a Java menüt. Tehet ezekben nem lesz sem full BD menü sem a hagyományos BD ISO, sem a BD3D ISO-nál.
- Jövő év elején érkeznek a többi TV modellek, na meg a Max 3D és a várt Pro (2 modullal). Ezekben 2 db processzor lesz: egy Sigma és egy titkos proci, és teljes mértékben támogatni fogják a fullBD lejátszást BD ISO, és a BD3D ISO-nál akár hálózatról is.
- Valamennyi Dune (a mostaniak is) új FW-t fognak kapni jövő év elején, ami többek között tartalmazza majd az Operat is.

(#17606) Toobee válasza robi-k (#17605) üzenetére


Toobee
veterán

Köszönjünk az infókat! Nagyon kíváncsi leszek!

https://barbieripnk.hu/

(#17607) cekkk válasza robi-k (#17605) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor ezek már elméletileg gyártás alatt levő termékek, sőt akár már hajón is kellene lenniük, bemutattak egyáltalán működő lejátszót a show? :U
Mert ha nem én megint erőse kételkednék az igazság tartalmán eme kijelentéseknek :B

[ Szerkesztve ]

(#17608) robi-k válasza cekkk (#17607) üzenetére


robi-k
őstag

Igen, az új termékek ott voltak a show-n.

(#17609) cekkk válasza robi-k (#17608) üzenetére


cekkk
veterán

Működésközben? :U

(#17610) #75912448 válasza cekkk (#17609) üzenetére


#75912448
törölt tag

Gonosz vagy :D , ezek most már tényleg jönnek.

(#17611) angol válasza SzGee (#17555) üzenetére


angol
tag

szerintem ilyesmit keresel

[ Szerkesztve ]

(#17612) Xarina


Xarina
aktív tag

Anyámnak kellene egy médialejátszó. Nem kell semmi extra funkció, csak a filmlejátszás és feliratkezelés.
Lényeg, hogy könnyű legyen kezelni és olcsó legyen. Van valami best buy az alap kategóriában?

(#17613) cekkk válasza #75912448 (#17610) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig nem. Csak én már nem hiszek az ígérgetésben. Ha működés közben lehet látni az már sokat sejtet :D

(#17614) Warter


Warter
őstag

Srácok, hálózat esetén, ha 255.255.255.0 a mask akkor 192.168.x.1-től 192.168.x.254-ig tudsz IP-t osztani. Értelem szerüen beállitjátok a DHCP-t 100-tól 200-ig, MAC alapján pedig osztjátok az IP-ket 99-ig. A gépen static IP-t állitani szerintem macerás, sokkal 1xübb bekonfigurálni a routert rendesen. Ha új eszköz van, pedig az IP reservation. IP reservet évek óta tud minden router ehhez semmilyen csodakütyü vagy főzőtt firmware nem kell.

(#17615) aleister


aleister
veterán

Létezik valami bench progi/appz, amivel számszerűsítve lehet tesztelni egy médialejátszót? Gondolok itt pl a benne lévő cpu számítási sebességére, videófeldolgozás sebességére, stb.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17616) #75912448 válasza Xarina (#17612) üzenetére


#75912448
törölt tag

Régebben az Egreat R6c-t ajánlottuk alap lejátszóként 10k-ért. Ahogy nézem kifutott, nem is tudok más típust ebben az árkategóriában. Xtreamer Elvira és Asus O!Play Mini van 16k-ért, valószínűleg noname cuccokat lehet venni olcsóbban.

(#17617) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Melyik most a legjobb droidos lejátszó? Lehetőleg ICS-vel... Csak nem akaródzik az a HTPC összeállni. :)
Elegem van a DUNE-ből, egy kalap szar, hogy a sorozatok negyedét nem játsza le. :(((
Szóval valami frissíthető kodekes cucc lenne az ideális.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#17618) robi-k válasza Kapanyél (#17617) üzenetére


robi-k
őstag

Ha "egzotikus" - azaz sz.rul kódolt - AVI-ket akarsz nézni, akkor erre a Dune, Popcorn vagy akár az OPPO valóban alkalmatlanok :N

(#17619) Kapanyél válasza robi-k (#17618) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nem tudom, milyen kódolásúak, arra még nem vettem a fáradságot, hogy PC-vel megnézzem.
Néha beleakadok egy GMC-sbe, arra kiírja, hogy nem fogja megfelelően lejátszani és így is történik.
De nagyon soknál egyszerűen csak: "Hiba! A fájlj nem játszható le!"
Néha ugyanannak a sorozatnak a hasonló, TV-ből digitalizált epizódjait viszi, néha meg nem, tehát még csak nem is más release.
Egyébként az a vicc, hogy a hasonlóan SigmaDesign SoC-os EGREAT M34A meg ezeket vitte. Az mást nem kajált meg...
Szóval nagyon nem akaródzik még XTreamer Ultra2-t venni. :-s Gondoltam, egy MXPlayer-es Android masina megfelelő lenne.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#17620) dh66e válasza Kapanyél (#17617) üzenetére


dh66e
veterán

Küld már el priviben azokat a filmeket amiket nem játszott le ránézek.

(#17621) Toobee válasza robi-k (#17618) üzenetére


Toobee
veterán

Én ezt nem értem. Nálam mindent lejátszik a Duo, de lehet, hogy én vagyok túl átlag user, az mkv, bd.iso, m2ts és BS&TH dvdrip filmjeimmel.

https://barbieripnk.hu/

(#17622) dh66e válasza Toobee (#17621) üzenetére


dh66e
veterán

AVI-ról volt szó,abból is az extrém kódolású cuccokról. :)

(#17623) Toobee válasza dh66e (#17622) üzenetére


Toobee
veterán

Én is nézek avi-t, sajnos sok régi kedvencem nincs meg másban :(((

https://barbieripnk.hu/

(#17624) vlaho válasza Kapanyél (#17619) üzenetére


vlaho
aktív tag

Régebben voltak ilyen gondok a Dune lejátszókkal, ha jól emlékszem, akkor a divx 5-ös kódolású avikkal. De ezt már javították. FW kellene frissíteni.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#17625) Balázzs


Balázzs
senior tag

Ha NAS-on tárolom adataimat akkor wifi-n a router-en keresztül egyszerűen a NAS mappáit tallózva elérhetem a tartalmat? Mennyire lassú ez n-es wifi hálózaton? Jelenlegi CRT TV-m mellé /scart, svideo, rca csatlakozók vannak csak :( / milyen lejátszót érdemes, ami wifi-t kezel, dune-301?

(#17626) Patice válasza Balázzs (#17625) üzenetére


Patice
Topikgazda

Első kérdés: igen.

Második kérdés: n-es Wifi elég mondjuk SD felbontású AVI-hoz, 720p-hez, és alacsonyabb bitrátájú 1080p-hez. Nagyobb bitrátával és blu-ray anyagokkal akad. CRT TV-hez elég az SD felbontás.

Hálózatos (vezetékes vagy vezeték nélküli) lejátszáshoz elég a Dune HD-TV101W is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17627) Kapanyél válasza dh66e (#17620) üzenetére


Kapanyél
őstag

Összeszedem otthon, bár inkább egy gspot-ot kellene ráengedni, mert mindig átnevezem a filmeket, így lehetetlen megállapítani, hogy melyik release volt. Legutóbb a Billy&Mandy Kalandjai A Kaszással rajzfilmeket nem vitte. :D

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#17628) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Olyan gondom van az Egreat R6S lejátszómmal, hogy a youtube kliens nem hajlandó lejátszani nekem semmit sem hálózaton keresztül. Annyit ír minden videóra, hogy nem lejátszható.
Csináltam gyári visszaállítást de semmi változás.

Ötlete valakinek?

(#17629) cekkk


cekkk
veterán

Ma kipróbáltam a legújabb béta és alpha XBMC-t, most már kezelik a menüt, de az isobol még nem. Azt nem tudom, hogy fogja-e. em olvastam róla :D De meglepődtem rajta, hogy tudja. Kezd ez is szépen haladni :D

(#17630) Balázzs válasza Patice (#17626) üzenetére


Balázzs
senior tag

Köszönöm segítséget, gondolom ha később tv csere lesz nem lesz gond, hogy hdmi-t használjak majd. Mennyire rontja a minőséget, hogy nem hdmi-n megy majd a jel?

(#17631) dh66e válasza Kapanyél (#17627) üzenetére


dh66e
veterán

ok én nekem ráér.

(#17632) gulyasa válasza FrezeR (#17628) üzenetére


gulyasa
őstag

Sajnos a youtube az utóbbi időkben szeret bekavarni...

Ha custom fw van rajta, akkor frissítsd a scripteket - ha még nem frissítetted. (Főmenü - ims - system tools - Update script...)
A kb. 3 fajta youtube kliens közül nálam is csak a YouTubeXL játssza le a videókat (a HD-seket is).
Viszont a dolog szépséghibája, hogy a YouTubeXL azon scriptek közé tartozik a custom fw-ben, amelyek a készülék távirányítójával, egér nélkül használhatatlanok.
(Amúgy USB-s egerekkel nincs gondja, eddig mindegyik jó volt hozzá, amit rácsatlakoztattam.)

Ha gyári fw van rajta, azon ilyen lehetőség nincs. Csak akkor lesz nézhető megint a youtube, ha frissítik magát a (gyári) fw-t és ezt is javítják benne.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#17633) Rick4 válasza gulyasa (#17632) üzenetére


Rick4
félisten

Végre valaki tudja, hogy mi a megoldás. :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17634) FrezeR válasza gulyasa (#17632) üzenetére


FrezeR
senior tag

Köszi a tippet meg is nézem.

(#17635) FrezeR


FrezeR
senior tag

Frissítettem a szkripteket de továbbra sem mennek a videók. Nekem is csak az xl rész működik egérrel, de keresni nem sikerült, mert nem tudom beírni a szavakat.

(#17636) hunaqua válasza Rick4 (#17633) üzenetére


hunaqua
addikt

Egyébként is érdemes frissíteni,mert más online tartalomnak is jól jön.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#17637) gulyasa válasza FrezeR (#17635) üzenetére


gulyasa
őstag

Az egér a minimum követelmény, szövegbeíráshoz USB-s billentyűzet is kell.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#17638) FrezeR válasza gulyasa (#17637) üzenetére


FrezeR
senior tag

Igen sejtettem, akkor itt bukik a dolog.

(#17639) gulyasa válasza FrezeR (#17638) üzenetére


gulyasa
őstag

Nagyon hamar feladtad...
Módosítanám #17637-es hozzászólásomat.

Kattints a "Keresés"-re, majd vedd kézbe a távirányítót és nyomj egy OK-t...

Szívesen. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#17640) polberto


polberto
tag

Sziasztok, egy NETGEAR NeoTV 550-be érdemes beletolni 35-ezret, vagy már elavult technika?

(#17641) robi-k válasza polberto (#17640) üzenetére


robi-k
őstag

Nem rossz az NeoTV-550, de én nem vennék 35 eFt-ért 550-st csak az FW támogatottság miatt, inkább akkor egy Dune TV-101/301, de ha nem sürgős, várj december közepéig az új Dune TV modellekre.

OFF: egy érdekes microPC a Via-tól 4 magos 1GHz-es processzorral és 3D támogatással: ARTiGO A1250 (Pico-ITX)

(#17642) FrezeR válasza gulyasa (#17639) üzenetére


FrezeR
senior tag

Köszi :D

(#17643) cekkk válasza robi-k (#17641) üzenetére


cekkk
veterán

Érdekes kis ketyere, azért kíváncsi vagyok az a 4 magos proci milyen jól boldogul a winnel és még mellette a 3D filmmel is :U
http://prohardver.hu/hir/artigo_a1250_legkisebb_negymagos_pc.html

(#17644) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e tapasztalatotok Evolve Solaris nevű kis géppel?
Nem vagyok túl jártas a témában sajnos.

Első körben ezt néztem ki, ami az elvárásom lenne egy ilyen médialejátszótól:

- Vigyen akadás mentesen BD50 "formátumot" (és persze a tömörítettet is, bár ez ma már gondolom alap);.
- Lehessen belerakni merevlemezt (bár egy külsővel lehet, hogy jobban járnék?);
- Tudjak vele letölteni (torrent, stb...), wifin keresztül;
- Feliratok kezelje rendesen;
- 30 ezer forintba beleférjen.

Előre is köszönöm a segítséget!

Ui.: Nem tudom, hogy létezik-e olyan gép ami egyben bluray lejátszó is? (Nem 30 ezres kategória ha van is ilyen gondolom.)

Közben olvastam pár véleményt erről az Solarisról és nem voltak túl rózsásak. Állítólag akad rajta minden...

[ Szerkesztve ]

(#17645) rodman73


rodman73
aktív tag

Elnézést ha rossz helyre írok, jobb topikot nem találtam, ha van akkor légy szíves irányítsatok át oda. :)

Két kérdésem lenne:

1. Vettem egy Asus O!play HDP-R1-et és sajnos csak egy usb van rajta. Ha veszek hozzá egy usb hubot tudja kezelni?

2. Van egy 1 TB-s külső vinyóm, aminek a müködéséhez kell külső tápegység is. Ha usb hosszabbító kábellel kötöm össze abból lehet gond?

Előre is köszi a válaszokat!

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#17646) BBéci válasza rodman73 (#17645) üzenetére


BBéci
titán

A médialejátszók általában használhatók USB elosztóval/közösítővel, de külső tápos merevlemezt ajánlott rákötni. A hosszabbítókkal szoktak lenni gondok, lebeszéllek róla.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17647) #03969024 válasza rodman73 (#17645) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nekem volt, hogy 3m-es hosszabbítón lógott a 3,5"-os külső vinyóm, és rendesen működött.

(#17648) dh66e válasza BBéci (#17646) üzenetére


dh66e
veterán

Nekem egy Belkin usb elosztón volt hogy 3db 2,5" külső vinyó lógott és szerette a playa ezt még megspékeltem egy külső usb-s "Y"tápos slim dvd íróval. :) Utálom a felesleges kábel erdőt . :(

(#17649) BBéci válasza dh66e (#17648) üzenetére


BBéci
titán

Itt a fórumban sokan panaszkodtak, hogy a tévéjükhöz csatlakoztatott, tápegység nélküli merevlemezről akadozik, meg-meg áll a filmlejátszás. Az esetek 90 százalékában a hosszabbító miatt történt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17650) #75912448 válasza marcyman (#17644) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az említett lejátszó 2 forintot sem ér, arra végképp nem jó amire használni szeretnéd.

Vigyen akadás mentesen BD50 "formátumot" (és persze a tömörítettet is, bár ez ma már gondolom alap);.
- Lehessen belerakni merevlemezt (bár egy külsővel lehet, hogy jobban járnék?);
- Tudjak vele letölteni (torrent, stb...), wifin keresztül;
- Feliratok kezelje rendesen;
- 30 ezer forintba beleférjen.

Ezeknek a kritériumoknak, figyelembe véve az árat is az Egreat R160s RTD1186-os lejátszó felel meg, egyelőre külföldi rendeléssel. Szállítással együtt nagyjából $130 körül kijönnél. A lejátszó és a Reltek chip erényeiről ill hibáiról a topikban visszaolvasva tájékozódhatsz.

(#17649) BBéci

Nem beszélve arról, hogy a HDD-k eléggé érzékenyek a tápellátásra, ezért én is csak külső táppal ellátottat használok. HUB-ra is csak ilyet kötök, kötnék az említettek miatt, legalábbis, ha fontos a tartalom, melyet rajta tárolok.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.