Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) #75912448 válasza CSorBA (#17749) üzenetére


#75912448
törölt tag

Én azon izgultam, hogy kikapcsolható legyen :) Szerencsére úgy tudom 0 és 10 közötti skálán állítható. Bár ha filmről van szó, kb 10% nem Full HD tartalmat nézek, így nekem semmi szükségem upconvert funkcióra. Linkeltem nemrég összehasonlító tesztet: 720p+SMP8670 vs 720p A400+VXP felkonvertálós képek, és a VXP semmiről nem győzött meg. Természetesen azóta finomodhatott a dolog, létjogosultságát nem is vitatom, de csak ezért nekem nem kéne. Az más téma, ha a 8911-nek az általános képminősége is jobb a 8672-nél, de ezt is kétlem. Továbbra is úgy tudom, hogy lesz javított SMP8920, mert valami tényleg nem stimmel az eredeti 891x-szel.

[ Szerkesztve ]

(#17752) aleister


aleister
veterán

Az Iboum oldala szerint 2013 januárjában jön ki az új Realtek chipset. Erről lehet már tudni valami specifikációt?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17753) hunaqua válasza aleister (#17752) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem 2 hónap múlva biztosan nem lesz 1187. Teljes csönd van.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#17754) robi-k válasza Dam6 (#17747) üzenetére


robi-k
őstag

Valóban, ezek mind pletykák :))
De azért az, hogy maga werner is nyilatkozta a Popcorn hivatalos fórumán, hogy a VXP a 8911 nem működik és nincs is benne a kódja a Sigma SDK-ban, nem számít? Bár azóta (kb 1 hónapja) kaptak egy újabb SDK-t a Sigmatól, remélhetőleg abban már benne van a VXP támogatás?!
Amit pedig a Dune marketingese mondott a 891x témában, ha érdekel,be tudom linkelni (oroszul van), érdekel?

(#17755) betyarr


betyarr
veterán

ha a tv lejátszójával játszok le bd 50-es anyagot nas-ról,akkor kb. 2-3 másodpercenként mintha egy picit megakadna,vagy mi.nemrég rendeltem egy himedia a910-et,csak még nem ért ide,vajon azzal is ezt fogja csinálni?mert akkor megőrülök és áttérek htpc-re.
a tv egy lg47lm620,a nas egy zyxel 310-es,természetesen gigabites hálón.

(#17756) Dorian válasza betyarr (#17755) üzenetére


Dorian
félisten

BD50 ISO-t le tud játszani a TV beépített lejátszója? Úgy tudom olyant egyik sem tud.

Egyébként nem tiszta nekem ez a 24p-s akadozás. Ilyen 2-3 mp-kénti zökkenést akkor tapasztaltam, amikor a médialejátszón kísérletképpen letiltottam a 24p módot, de belső lejátszót használva nincs ez.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17757) kisgyerek85 válasza betyarr (#17755) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Tv-d belső lejátszója nem tudja a 24p-t és szerintem ezért látod akadozottnak. Azzal a médialejátszóval 40 mp-ként fogsz egy pici röccenést látni ha hajlamos vagy rá. Én még egy 190cm széles vásznon sem látok akadást, de mások meg 50colos tv-n igen.

[ Szerkesztve ]

(#17758) betyarr válasza Dorian (#17756) üzenetére


betyarr
veterán

ez nem iso fájl,hanem a stream mappából kiválasztom a legnagyobb fájlt és azt indítom el.

kisgyerek85:és amit mondasz,az vajon ugyanaz a jelenség,amit én látok most sűrűbben?

(#17759) #75912448 válasza Dorian (#17756) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem szükséges az 50-et sem iso-ban tárolni, elegendő az egy darab m2ts fájl, azt pedig játssza az LM sorozat (is). Bár értelmét nem igazán látom, 24p-s anyag förtelmesen mutat 60Hz-en, 24p-hez szokott szem azt diavetítésnek érzékeli (lehet interpolálással simítani rajta, de akkor meg nulla moziélmény). Úgyhogy kolléga jól tette, hogy rendelt médialejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#17760) erdoke válasza betyarr (#17755) üzenetére


erdoke
titán

Nem, a Himedia csak 41 másodpercenként fog akadni egy kicsit, de nem biztos, hogy egy filmben 3-4-nél többször feltűnik majd az LCD TV-n.

A legjobb aláírás a héten

(#17761) kisgyerek85 válasza betyarr (#17758) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

regger meg is válaszolta.

Annyit írnék még, hogy engem szerintem azért nem zavar, mert főként feliratos sorozatokat nézek.
Pár napja megnéztem a Prometheus filmet magyar szinkronnal és mintha egyszer elkaptam volna azt a híres röccenést :D

(#17762) atirag


atirag
őstag

Segítség kellene media player vásárlásában. Már ha van olyan ami nekem kell:)
Van egy LG tv-m amit sipmlink segítségével több eszközhöz is hozzá tudok kötni,hogy a tv távjval vezéreljem őket.
És mivel a tv saját lejátszója elég gyenge így gondoltam vásárolok egy media lejátszót. Lg-t néztem,de abból nem találtam olyat ami hálózaton képes full hd anyagot lejátszani mert csak 100mb-es lan csatija van.
Van olyan lejátszó ami kommunikál a tv-vel ilyen szinten?

(#17763) robi-k válasza atirag (#17762) üzenetére


robi-k
őstag

Független külső médialejátszó nem fog kommunikálni az LG sipmlink-kel. De létezik multitáviránytó - pl. Logitech Harmony One - ami képes helyettesíteni az összes eszköz táviránytóját.

Sipmlink-kel csak ez a "médialejátszó" fog kommunikálni: LG SP820.

(#17764) betyarr


betyarr
veterán

big THX minden kedves válaszolónak! :R

(#17765) atirag válasza robi-k (#17763) üzenetére


atirag
őstag

Elolvastam a tesztet és ebből pont nem derül ki ami számomra fontos éspedig a lan porton való fullhd lejátszása.
Meg az mkv file-ok amikben kettö vagy több hang van azt lehet e választani. Mert a gyárinál nem sajnos és ha angol magyar hang van akkor az angolt válassza.
Majd utána nézek,de ha ezek nem mennek akkor más megoldás után vagyok kénytelen nézni.
Univerzális távot meg nem nagyon szeretnék mert azok sose túl jók.

(#17766) Toobee válasza atirag (#17765) üzenetére


Toobee
veterán

Ha neked nem elég jó egy Harmony, akkor a gyárit hogyan tudod elviselni? Egyébként tegezd nyugodtan a készüléked :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#17767) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Azt szeretném kérdezni, hogy az alábbi 5 lejátszó típus közül melyiket ajánlanátok, elvárásom velük szemben, hogy a lehető legtöbb formátumot tudjam lejátszani pendrvie-ról. Más nem számít.
Mindezt maximum 14-15k árig.

Tehát egy használt: Western Digital WD TV HD WDAVP00BE
ASUS Oplay HDP-R1

Vagy vadi új: Emtec
LcPower1
LcPower2

Egy indoklásnak is örülnék mellé.

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#17768) kisgyerek85 válasza Fr@nkieWilde (#17767) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ha ezekből kell választani akkor egyértelmű, hogy az asus r1.
WD-n nincs ethernet csatlakozó

A vadi újak meg nagyon felejtősek. Pl nem támogatnak mkv lejátszást meg ki tudja milyen chipset van ezekben.
Realtek és Sigma chipsettel szerelt lejátszókat érdemes venni.

(#17769) Fr@nkieWilde válasza kisgyerek85 (#17768) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Ethernet csatlakozóra egyáltalán nincs szükségem, ez nekem nem befolyásoló tényező.

Azt tudom, hogy a Sigma és Realtek chipsetek a jók, de az új lejátszók chipkészletét nem találtam sehol sem.
Nem tudom, hogy hol lehet róluk ilyen infókat gyűjteni.

Szerk.: illetve persze más lejátszók is érdekelnek, de a pénzem az eléggé fix tényező.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#17770) kisgyerek85 válasza Fr@nkieWilde (#17769) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Innen megtudod mivel van szerelve.

(#17771) Mezga Aladár válasza Fr@nkieWilde (#17767) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A két lc pover 1000 éves realtek, nekem is volt, de ma már nagyon kevés. Alapvetően sd az mpeg2 tudta hd felbontásban.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17772) Fr@nkieWilde válasza kisgyerek85 (#17770) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszönöm az oldalt, ezt eddig nem is ismertem.

@ Mezga Aladár: Értem, akkor azok biztos kilőve, és esetleg Emtec-ről valakinek valami vélemény, ismeri valaki? Mert azt látom, hogy az Asus és a WD jók voltak megjelenésükkor. De erről az Emtec-ről itt sem láttam semmit.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#17773) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

A fentebb linkelt oldalon konkrétan nem találtam meg az Emtec-et, de egy névben közel álló lejátszóról ezt írják. Klikk ide!

Nekem első ránézésre nem tűnik rossznak, Realtek chipset megvan, sok formátum megvan, NTFS/FAT file system is megvan.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#17774) dh66e válasza Fr@nkieWilde (#17767) üzenetére


dh66e
veterán

WD-ből a régiek közül Gen2-t(WDBAB) vagy Live-ot vegyél ha stabil lejátszó kell(utóbbin van lan csati is)igaz ez picit drágább is.Támogatás viszont már egyikre sincs,de ez nem befolyásolja a hétköznapi használatot.

(#17775) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok

Nézegettem a Popcorn honlapját és ott 249 dollárért hírdetik a lejátszót, európán belül is elérhető lesz ilyesmi áron vagy jön a sok helyen alkalmazott 1-1-es USD EUR konverzió + még itthon annál is drágább lesz valamennyivel?

köszi

(#17776) aleister válasza Rekro (#17775) üzenetére


aleister
veterán

Feltehetően igen, be fog figyelni a balkán-faktor.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17777) Chrys_ válasza Rekro (#17775) üzenetére


Chrys_
addikt

Németeknél Az A-400 304,68€ szállítással (NO-n belül).

(#17778) aicon válasza Chrys_ (#17777) üzenetére


aicon
senior tag

Csoró németeknek mindent olcsóbban kell adni, (még az áfát is) :DDD

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#17779) tom_tol válasza Chrys_ (#17777) üzenetére


tom_tol
addikt

nem kevés
Svédország (25% áfa) 2549SEK = 280€ szintén szállítással országon belül
elvileg november 8.-án jönnek

(#17780) robi-k


robi-k
őstag

Kíváncsi vagyok, közülünk ki lesz az első bátor vásárló, aki beszerez egy A-400 lejátszót? Nagyon érdekelne, mit is tud az A400-as, főleg a működő / nem működő VXP modul? :)

(#17781) Toobee válasza robi-k (#17780) üzenetére


Toobee
veterán

Remélem, hogy tényleg lesz kint a hifi show-n. Innen esetleg jön még valaki?

https://barbieripnk.hu/

(#17782) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Úgy látom elkapott titeket a marketing gépszíj, mindenki remegve várja az a400-ast. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17783) Toobee válasza Mezga Aladár (#17782) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem itt már túljutott mindenki ezen. Majd a teljesítménye eldönti, hogy remegünk-e érte, vagy felejtős kategória lesz.

https://barbieripnk.hu/

(#17784) Chrys_


Chrys_
addikt

A 3D mellett még az is érdekel, hogy megoldották-e a DTS hang esetén fellépő problémát. Az A300-zal sajnos nem tudok minden filmet megnézni, a Gladiátorban pár perc után mindig átvált talán kínai nyelvre az audio :)

(#17785) Warter válasza Chrys_ (#17784) üzenetére


Warter
őstag

Nekem A300-zam van, de ilyet csak akkor tapaszaltam, amikor hibás volt a szinkron pl extend verzió esetén. Magától sose váltogat hangsávot a készülék. Nem ült rá valaki a távirányítóra? :D
Firmware-t frissítettél? Más filmeknél is csinálja? Mert ha igen, akkor azt érdemes lenne visszavinni és gariztatni.

(#17786) aleister válasza Mezga Aladár (#17782) üzenetére


aleister
veterán

Annyira nem. Most számoltam, hogy 6-7000 forintért meg tudom venni az Egreat R6s-t. Szerintem nem gondolkozom tovább a dolgon.
Ha meg nagyon zavaró a 23.976fps-es reccenés, felkonvertálom 24-re. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17787) Chrys_ válasza Warter (#17785) üzenetére


Chrys_
addikt

PC-n meg tudom nézni a filmet, csak az A300-n nem. Utolsó FW van rajta. Igazából nem érdekel, hogy szarul van-e a film kódolva vagy sem, ha PC-n lejátszható, akkor ezt elvárom a célgéptől is. Az adott filmnél az angol audioról is átvált a hang a keleti nyelvre, nemcsak a magyarról.
A lényeg, hogy több film esetén is vannak gondok a hang miatt (gondolok itt fagyásra, bár lehet, csak én vagyok türelmetlen és nem tudok perceket várni, hogy folytatódjon a film audio váltáskor :) )
Más hiba is van vele: Das Boot (talán BD50 verzió): ha Chaptert váltok, lefagy a gép. Csak a teljes áramtalanítás és újraindítás segít rajta.

(#17788) Warter válasza Chrys_ (#17787) üzenetére


Warter
őstag

Nálam a sima DD-vel és DTS-sel soha sincs gond. A HD hangsávval néha előfordul, bár ezt inkább hálózati probléma nálam. Fagyi nekem csak akkor szokott lenni audio váltásnál, ha megállítom a filmet és úgy akarok váltani, ha menetközben csinálom, akkor nem csinálja.

(#17789) marcyman


marcyman
aktív tag

Két gép közül melyiket ajánljátok inkább?

Egreat EG-R6S vagy Western Digital WD TV Live ?

BD ISO lejátszása szempontjából melyik a jobb? (Ha van egyáltalán különbség.)
WD-re 2 év garancia van, Egreat-re 1 év. A wifi részen nem annyira fontos, kábellel is meg tudom oldani.
(Amúgy is csak letöltéshez kellene((torrent)), esetleg 720p videó streamhez.)

(#17790) robi-k válasza marcyman (#17789) üzenetére


robi-k
őstag

Ha nem vagy érzékeny a "reccenésre", akkor Realtek alapú (pl. Egreat), ha viszont zavaró lenne számodra, akkor Sigma alapú médialejátszó (pl. WD).

(#17791) aleister válasza robi-k (#17790) üzenetére


aleister
veterán

Tegyük hozzá, hogy a "reccenés" egyedül a 23.976-os filmeknél jön elő.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17792) robi-k válasza aleister (#17791) üzenetére


robi-k
őstag

BD ISO-t akar nézni, amik pont abban a fránya 23.976 fps-ben vannak .)

(#17793) Cha-b


Cha-b
senior tag

Vki nem tud esetleg egy oldalt, ahol C200hoz vannak skinek ? Kerestem neten skins/themes néven is, de nem nagyon találtam olyat ami tetsszett volna. A jelenlegit már kezdem unni, és gondoltam éecserélem. Ezt használtam eddig ([link]) ideje lenne váltani.

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#17794) marcyman válasza robi-k (#17790) üzenetére


marcyman
aktív tag

Nem szeretem ha "reccen" a film. Akkor a WD lesz a nyerő nálam.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#17795) hunaqua válasza marcyman (#17794) üzenetére


hunaqua
addikt

Azért ez a reccenés elégé túl van misztifikálva.Nézz meg működés közben egy 1186-ost.Nem vagyok benne biztos,hogy látni fogod.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#17796) CSorBA válasza Toobee (#17781) üzenetére


CSorBA
őstag

Tényleg kint lesz.

(#17797) Zoty4 válasza aleister (#17786) üzenetére


Zoty4
őstag

6-7000 ft :Y :Y hol?

(#17798) holden72


holden72
tag

Sziasztok,

Melyik az a mediaplayer ami gond nélkül megbirkózik BD50 ISO-val (BD menüvel együtt, tehát nem csak Lite üzemmódban), hálózaton (NAS) keresztül, és a HD hang passthrough-val sincs problémája?

köszönettel előre is!

(#17799) Toobee válasza holden72 (#17798) üzenetére


Toobee
veterán

Régi Sigma. Dune Duo, Smart sorozat, Max, Base. Popcorn A200/210, C200.

https://barbieripnk.hu/

(#17800) aleister válasza Zoty4 (#17797) üzenetére


aleister
veterán

Linkdelight-nál 61.33 usd.
Nekem van ide egy 27 usd-s kuponom, meg LD pontból összejön 3 usd. :DD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.