Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) TCr válasza Patice (#17900) üzenetére


TCr
veterán

Na látod ez nagyon jó kérdés, este megnézem.
Nekem egyébként Fapaci féle DIY coax van.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17902) Toobee válasza TCr (#17901) üzenetére


Toobee
veterán

Milyen a digit koax kábele? Audioquest VDM-1 helyett kéne néznem valamit.

https://barbieripnk.hu/

(#17903) Mezga Aladár válasza Patice (#17900) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A popi bitperfect digit kimenettel rendelkezik, az anyagnak megfelelően küldi ki.
A PCM 24/96-ot tudja.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17904) Patice válasza TCr (#17901) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem kábelfüggő a dolog.

Én egy hónapig leveleztem a Dune supporttal, mire kiderült, hogy egyrészt szar volt az első példány optikai kimenete. Gari, csere. Utána jó volt.

Aztán második körben a firmware nyúl bele a dologba. Ahogy jönnek a frissítések mindig változik, hogy a nagy felbontású anyagokból mit tud normálisan lejátszani. Most ott tart a "fejlesztés", hogy amit nem kell átkódolnia 24/96 az megy akadás nélkül. 24/88.2 akad. 24/48 megint megy jól. Ki érti ezt. :)

(Este kapok egy Popi A-210-et kölcsön, tesztelésre. Kipróbálom. :)) )

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17905) TCr válasza Toobee (#17902) üzenetére


TCr
veterán

Egy 3000 Ft-os Hama kábelt cseréltem le rá, nem jelentősen, de jobb.

Patice: gondoltam, csak mellékesen tettem hozzá.
Kíváncsi vagyok, hogy hogyan fog tetszeni. :)

Vmelyik nap lefrissítettem a FW-t (augusztusi talán), a zenelejátszón változtatott.
Azelőtt szebb volt, most viszont használhatóbb.
Egy bug van benne, ha cue-val indítom a zenét és utána az info gombra nyomok a távoson, újraindul a Popi.
A gombnak zene esetében egyébként már semmi érdemi funkciója, csak a nemlétező lyrics jön elő rá.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17906) #75912448 válasza leroyclub (#17732) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kifutott, 10k-ért újonnan az említettnél is névtelenebb lejátszókat kapni. Van itt PH aprón egy Asus OPlay Mini, kezdésnek tökéletes.

(#17897) gyiku

:U Évek óta nem nézek tévét, maximum híradót és némi sportműsort heti 2 órában.

[ Szerkesztve ]

(#17907) prmcsk


prmcsk
addikt

Üdv, kérdésem lenne és engem is érdekel.

Haver felhív, segítsek neki. Már régebben vett egy 3D tévét és azt vette a fejébe, hogy a különböző oldalakról letöltött 3D-s filmeket, majd ezen nézegeti.

Kérdéseim:
1) Létezik már olyan player,amelyikkel mindez kompromisszumok nélkül megoldható ?
2) Ugyanez PC-s konfiggal esetleg ?

Köszönöm, ha válaszoltok.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#17908) #75912448 válasza cekkk (#17887) üzenetére


#75912448
törölt tag

A Toshiba egyik szemüveg nélküli 55"-os 3D-s tévéje tuti ott lesz. link

(#17909) hunaqua válasza #75912448 (#17908) üzenetére


hunaqua
addikt

Én nagyon szeretem a Toshiba-t,5 éve kukkolok egy 52z3030-at.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#17910) #75912448 válasza hunaqua (#17909) üzenetére


#75912448
törölt tag

Még nem volt Totyiba tévém. Te elhozod a kiállításról ezt, én meg az LG OLED-et, s mindenki jól jár. :D

(#17911) luigi106


luigi106
tag

Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni,hogy két különböző gyártmányú de azonos chip-el szerelt lejátszó, a képmegjelenítés szempontjából,vajon különbözik-e? Tehát ez csak chip függő, vagy a firmware-nek is van szerepe benne?Vagy a firmware csak a körítésért felelős? Pl. szolgáltatás,tudás,stb.

(#17912) olahmate1991


olahmate1991
tag

Sziasztok ismét!

Megvettem a Dune Hd 101 médialejátszót, amit ajánlottatok.
Van hozzá egy Panasonic TX-p50u30e plasma televízióm!

Azt szeretném tőletek még megkérdezni, hogy milyen hangrendszert tudnátok hozzá ajánlani (5.1 stb)?
Belépő szintű lenne, keret kb 50k magyar forint!

Köszönöm a segítségeteket!

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#17913) #75912448 válasza prmcsk (#17907) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha kompromisszumok nélküli 3D lejátszás alatt a felezett és full HD 3D-t értem, akkor jelenleg nem is tudnék mást ajánlani, mint valamelyik Realtek 1186 médiaprocival szerelt lejátszót, ugyanis más nincs a piacon, ami tudna FHD 3D-t lejátszani. 1-2-3 hónapon belül megjelennek a Dune család 3D-s lejátszói, a Popcorn is előáll az A-400-zal. Én most várnék egy picit mielőtt vásárlásra adom a fejem.

(#17914) #75912448 válasza luigi106 (#17911) üzenetére


#75912448
törölt tag

Realtekes lejátszóknál nem jellemző, azonban Sigma chipnél előfordul. Pl a Dune Smart sorozat ugyanazzal a hardverrel szerelt (SMP864x), mint az Egreat néhány típusa, és mind képben, mind hangban jobbak a Dune-k, amit számos tapasztalat megerősít.

(#17915) BBéci válasza olahmate1991 (#17912) üzenetére


BBéci
titán

50-ért egy db belépő kategóriás mélyládát [link] kapni, nem komplett rendszert. A bögreszetteket, amiket durva túlzással házimozinak merészelnek nevezni, vétek a készülékeidhez illeszteni, botrányosan vacak a hangjuk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17916) robi-k


robi-k
őstag

Nem semmi ez a Popcorn: fent van az oldalukon az A400 legújabb FW-je szabad letöltésben, de ha valaki letölti, felteszi az A400-sra és ne-adj isten a készüléke meghibásodik, akkor ők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Ha ennyire nem bíznak abban, hogy az új FW nem okoz kárt, akkor miért nem minősítik alfa FW-nek,és a hozzáférést csak egy zárt körnek engednék tesztelésre?

[ Szerkesztve ]

(#17917) luigi106 válasza #75912448 (#17914) üzenetére


luigi106
tag

Realtekes lejátszóknál nem jellemző, azonban Sigma chipnél előfordul. Pl a Dune Smart sorozat ugyanazzal a hardverrel szerelt (SMP864x), mint az Egreat néhány típusa, és mind képben, mind hangban jobbak a Dune-k, amit számos tapasztalat megerősít.

Köszi a gyors választ.Igazából azért kérdeztem, mert most tanakodok a váltáson /Asus R1-ről/ és azon tanakodtam hogy vajon képileg van e különbség az egreat R6s és a med8er között.Mert árban bizony elég nagy a különbség.Ami persze nem feltétlenül baj, de feleslegesen nem szeretném szórni a pénzemet. :R

(#17918) jeni válasza robi-k (#17916) üzenetére


jeni
félisten

ezért érdemes a szervizre bizin a frissítést

(#17919) #75912448 válasza luigi106 (#17917) üzenetére


#75912448
törölt tag

A Mede8er péppé veri szoftveresen az Egreat R6s-t. Folyamatosan frissítik, számos netes alkalmazás kíséretében. Hogy van-e kép és hangminőségbeli különbség, arra én is kíváncsi lennék, viszont az árkülönbség óriási. A Mede8er lejátszónál a jövőben elképzelhető natív 23,976Hz-es lejátszás, emiatt komoly előnyt élvezhet a többi Realtekes lejátszóval szemben, ahogy mellette szól az 5 év gari is.

[ Szerkesztve ]

(#17920) BBéci válasza jeni (#17918) üzenetére


BBéci
titán

Ki az a balga, aki egy frissítésért szervizbe viszi a lejátszóját? :Y

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17921) dh66e válasza BBéci (#17920) üzenetére


dh66e
veterán

na jah :F
mondjuk 200km-re a szerviztől. :)

[ Szerkesztve ]

(#17922) Toobee


Toobee
veterán

The.Intouchables.2011.1080p.BluRay.DD5.1.x264.HuN-MWT. Képfelbontás: 1920*1040 23,999 és 998 között. Dune 23,976-ra lőtte be magát. Elég idegesítő a ricegés. Melyik is a rosszabb? Ez, vagy a Realtek féle? Átállítottam 24p-re, mert elviselhetetlen volt. Ha már ott jártam, akkor gondoltam megnézem 60 Hz-en is. Katasztrófa, nem tudom, hogy ki tudja ezt elviselni. Tavalyi belépő FHD plazma...

https://barbieripnk.hu/

(#17923) Multibit válasza Toobee (#17922) üzenetére


Multibit
veterán

The.Intouchables.2011.1080p.BluRay.DD5.1.x264.HuN-MWT
Ez egy mkv. Sosem lehet tudni, hogy mit művelnek a release-erek. Nekem BD-n van meg, nem riceg Dune B1-en lejátszva. A játékos 24p-re áll be. Milyen Dune-ról van szó?

(#17924) Toobee válasza Multibit (#17923) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem fix 23,976-on van mindig a lejátszó, mivel szinte kizárólag BD25/50-et nézek. Ezt most mkv-ban volt, 24p-s. Átállítottam 1080 24p-re, utána már nem volt gond. Csak érdekességnek írtam, hogy egy belépő megjelenítőn is mennyire nézhetetlen, ha nem kadenciahelyes a lejátszás. A 60 Hz-es meg valami brutálisan szar, az már tényleg súrolja az elviselhetetlenség határát.

https://barbieripnk.hu/

(#17925) madgie válasza dh66e (#17921) üzenetére


madgie
titán

Attól még úgy van, hogy ha otthon száll el fw frissítés közben a kütyüd, akkor magasról sz*rik rá a szerviz, hiába garis a kütyü.

(#17926) TCr válasza Patice (#17900) üzenetére


TCr
veterán

Este átnéztem a Popcorn beállításait, sem ilyen , sem hasonló beállítási lehetőség nincs benne.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17927) Ed Parker válasza TCr (#17868) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem az M6-is BMW nem tetszik, túl sok a lóerő, nem használnám ki.

(#17928) Patice válasza TCr (#17926) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én még nem tudtam foglalkozni vele, mert még a PC-mmel volt egy kis gond, amit sikerült megoldanom.

Ma igyekszem letesztelni a kapott példányt. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17929) Mezga Aladár válasza TCr (#17926) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

#17903

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17930) TCr válasza Ed Parker (#17927) üzenetére


TCr
veterán

Ha ez most szarkazmus volt, nekem valóban nem tetszik a 3D, ezért nem is foglalkozom vele.
Számomra nem ad semmiféle pluszt.
Nem azt mondom, hogy ezért nem vennék olyan tv-t, amiben nincs 3D, hiszen már szinte mindben van.
De pl. sokkal előbb vennék olyat, amiben nincs 3D, viszont jobb a képminősége, mint a hasonló árú 3D-s társaiknak.

M. Aladár: köszi, átsiklottam a komment felett.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17931) dh66e válasza madgie (#17925) üzenetére


dh66e
veterán

Anno a WDTV Live-nál volt egy csúnya eset a gyártó részéről.Kiadtak egy frissítést és aki hálózaton keresztül automatice frissített az beszívta,pár lejátszó szervizben végezte.Szóval ezen lehet vitatkozni,de gyártó ne adjon ki ellenőrizetlenül semmilyen(akár beta) fw-t főleg ne egy popi vagy ha megteszi lelke rajta vállalja is a következményeit.

(#17932) madgie válasza dh66e (#17931) üzenetére


madgie
titán

Ez más eset, ha megnézed, más, régebbi fw frissítéshez (a-210-et néztem) odaírták, hogy csak saját felelősségre. Ettől nem beta, vagy sz*r a cucc, csak egész egyszerűen a fw frissítés ilyen, ha közben jön egy áramszünet, így jártál.

(#17933) Ed Parker válasza TCr (#17930) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem, tényleg nem használnám ki.

A 3D egy érdekes dolog, vannak filmek amelyek jól megmutatják a technológiát es vannak ahol tök felesleges.
En tavaly vettem egy 3D képes tv-t, nem ez volt az elsődleges cél, de nem baj ha tudja.
Nem bántam meg, mert tetszik.
Persze erről megoszlanak a vélemények, valakinek tetszik, a másik meg hurrog.
Azt viszont tény, 50"-on soha nem lesz olyan élmény 3D-be mozizni, mint egy 3-6m-s vásznon.
Megértem az álláspontodat.

(#17934) dh66e válasza madgie (#17932) üzenetére


dh66e
veterán

Áram szünet esetén ok ez vis major szervizben megoldják ha otthon nem sikerül.

(#17935) robi-k


robi-k
őstag

Más gyártók (pl. az általam is preferált cég) úgy oldják meg az FW frissítési folyamatot, hogy ha bármi történik (pl. a gyerek FW frissítés során kihúzza a dug-aljt a konnektorból, stb), akkor is gond (szerviz) nélkül helyreállítható az FW, amely folyamatot le is írnak a saját honlapjukon. De ehhez feltétlenül szükséges, hogy a készülék tartalmazzon egy u.n. bootloader-t, ami független az FW-től és nem írodik felül FW frissítés során. A Popinál sajnos nincs ilyen fix bootloader.

(#17936) dh66e válasza robi-k (#17935) üzenetére


dh66e
veterán

az cumi.

(#17937) #75912448 válasza Toobee (#17922) üzenetére


#75912448
törölt tag

A fordított, vagyis az általad felvetett jelenség sokkal zavaróbb. A 60Hz valóban nézhetetlen kategória. Akiknek bejön a tévék beépített lejátszója, valószínűleg megszokták a darabos mozgást, hozzászokott a szemük. Mi már megszoktuk a folyamatos 24p-t, büntetésnek vennénk, ha 60Hz-en kéne moziznunk.

(#17938) bl4ze


bl4ze
veterán

Dune 101 hang téma : feltettem a robi-k által ajánlott hang patch-et dune_service_enable_multichannel_decoding.dsf , de sajnos megmaradt a néha felbukkanó cicergés :(

2-3 mkv anyagot vitt, már kezdtem örülni amikor a tegnapi Revolution.2012.S01E07.720p.HDTV.X264-DIMENSION mkv file-nál elkezdte megint az 1-2 sercenést, ciccenést majd 1 perc múlva beerősödött, gyakrabbá vált és megint KIKAPCS, ELINDíT lett.

Döbbenetesen szomorú, hogy egy ilyen lejátszó ekkora fos hangkezelést tud, és a hiba NEM JAVíTHATÓ ? :W ...vagy csak tojnak rá ? :F :Y

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#17939) Warter válasza bl4ze (#17938) üzenetére


Warter
őstag

Nem lehet, hogy hw hibás? A helyedben kicseréltetném. :U

(#17940) #75912448 válasza bl4ze (#17938) üzenetére


#75912448
törölt tag

Sosem próbáltam ilyet, nem tudom a tévé miképp viselkedne abban az esetben, ha nem a lejátszó dekódol, hanem kiküldöd felé bitstream módban a DD ill DTS hangú anyagokat. Feltételezem a tévé is tud dekódolni sztereóra, de majd kijavítotok, ha nem. Tehát a beállításoknál (digitális feldolgozás) eredeti-re (bitstream) tedd a menüt, hangdekódolást pedig 5.1-re.

(#17941) Ed Parker válasza #75912448 (#17937) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyébként ez érdekes.
A filmek valóban 24p-sek, viszont belepillantottam tegnap néhány koncertbe, ami ugye nem 24p es elég okádék volt. 60Hz helyett.
Nem esik nehezemre átállitani a frekit, csak fura tapasztalat volt elsőre.

(#17942) robi-k válasza bl4ze (#17938) üzenetére


robi-k
őstag

Én nem hagyatkoznék mkv-re annak megállapítására, hogy rosszul viszi a 101 a hanganyagokat. Az mkv egy konténer, és bármilyen sz.rul kódolt anyagot bele lehet csomagolni. teszthez csakis eredeti BD jöhet szóba!

(#17943) bl4ze válasza robi-k (#17942) üzenetére


bl4ze
veterán

másnál is van ilyen gond - nem én vagyok egyedül ezzel ahogy hallom.

eredeti BD-m nincsen. esetek 99%-ban MKV nézünk 720p, 1080p HD cuccokkal.

megpróbálom majd a Bitstream / 5.1 változatot is, egy tesztet megér. Pana S3042E csak elboldogul vele a dekódolással :)

.:. bl4ze .:.

(#17944) dh66e


dh66e
veterán

Dune HD smart B1-el van valakinek tapasztalata?
Lehet tudok venni ma egyet olcsón -persze gari nincs rá már- gyorsba megkérdezem hátha van buktató.

[ Szerkesztve ]

(#17945) robi-k válasza dh66e (#17944) üzenetére


robi-k
őstag

Az egyedüli buktató az optikai egység állapota lehet. ha sokat használták vacak lemezekkel, "lemerülhet" a lézer.
Javasolt letesztelni CD/DVD/BD lemezzel. Amúgy jó kis készülék :K

[ Szerkesztve ]

(#17946) dh66e válasza robi-k (#17945) üzenetére


dh66e
veterán

Értem és köszi a gyors választ,igazából ez nem is mérvadó nálam - persze később lehet hogy lesz pár lemez- de jó áron szerezném be ezért a korongról lejátszás mellékes.
BD 25-50, ill.mkv lejátszásra gondoltam esetleges problémaként,HD hang ezeknél tuti? Mert az lesz a következő beruházás.

(#17947) robi-k válasza dh66e (#17946) üzenetére


robi-k
őstag

A Dune HD Smart B1 Sigma SMP8642(3) procira épül, és az ég világon nincs semmilyen gondja sem BD lemezek lejátszásával, sem a HD hangokkal.
De feltétlenül tegyél bele egy üres és legalább 2GB gyors pendrive-t rendszermeghajtónak (aktiválva a menüben a rendszermeghajtót), ez fontos!

(#17948) atitm


atitm
csendes tag

Sziasztok!

Popcorn A300-zal kapcsolatosan lenne néhány kérdésem.

1. Többen írták, hogy a wifi stick gyernge. Kérdés, hogy mennyire az. Nem akarok hálózaton keresztül lejátszani, pusztán a torrent miatt érdekes. A router és Popi ugyanabban a szobában lenne. Kb. 2-3 méter a távolság és max 1-2 bútorlap lenne a kettő között.

2. Elvileg a 3.5-es merevlemezekkel nagyon melegszik, éppen ezért nem ajánlott. A WD Red 3-5 wattos fogyasztása is nagyon melegítené? Elvileg van a házon több szellőzőnyílás is, de hallottam, hogy valakinek teljesen ugyan az volt a ház, mint az A210 esetében. Elképzelhető, hogy csak az első szériák voltak ilyenek.

3. Hallottam, hogy volt gond a merevlemezek fejparkolása és idle állapota miatt.
A WD Red-nél nincs fejparkolás és idle állapot. Ez milyen gondot okozhat?

4. 20 Mb-es kapcsolattal futna a Transmission. Nem szükséges 10 torrentnél több párhuzamos futtatása. Ha max 1 MB/s sebességget tudna kezelni, akkor az már megfelelő. Mi a helyzet a lejátszás és torrentezés párhuzamos futtatása esetén?

5. Lehet úgy használni a merevlemezt, hogy Popival, majd Win7-tel cisnálok egy második partíciót ntfs/4K foglalással (EXT 10-20 GB; NTFS a maradék)?

6. A beépített Jukebox mennyire sikeres magyar metaadatok keresésében? Milyen arányban talál magyar leírásokat? Milyen Scraper-eket és milyen sorrendben használ? Meg lehet adni, hogy a port.hu-t használja (akár .nfo fájl segítségével).

(#17949) dh66e válasza robi-k (#17947) üzenetére


dh66e
veterán

Oh köszi erről olvastam pedig, de most nem volt a fejemben és persze lecsekkolom egy koronggal is.
Havernak vettünk a múltkor 45kért egy d1-et a segítő hozzászólások hatására,de azt nem tudtam kipróbálni csak pár sample erejéig-ezért a naivnak tűnő kérdések egy dune kapcsán -,még be sem üzemelte a jó ember a melója miatt.A B1 amit most vennék még olcsóbb is egy kicsit. :)

(#17950) Warter válasza atitm (#17948) üzenetére


Warter
őstag

1. Ha csak 2-3 méter és el tudod vezetni, szerintem kösd össze inkább madzaggal.
2-3. Red helyett, szerintem bőven elég a Green, olcsóbb is. Mondjuk tényleg melegszik az A300-as, de annyira nem vészes, a tetejére ne tegyél másik eszközt.
4. 1 MB/s-et el kell, hogy vigye, bár én nem torrentezek, de mások kommentjei alapján elbir ennyit. Viszont érdemes bekorlátozni, hogy ne legyen fagyás a vége.
5. HDD szabdalás helyett, jobban jársz, ha a pendrive+HDD kombot csinálod.
6. Nálam ugyan csak angol van használva, de sok filmet magyar cím alapján is megtalál. A port.hu elvileg nem lehet használni, aztán lehet, hogy majd mások megcáfolnak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.