Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Van egy Popcorn A210-em...
Az lenne a kérdésem, hogy ha hozzácsatlakoztatnék egy ilyet, akkor minden gond nélkül tudnám rajta lejátszani a Blu-ray 3D filmeket? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#17252) Ed Parker válasza s7evcsenko (#17251) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt ki kell próbálni, nekem az a210 simán játszott filmeket külső bd-ről, viszont az a300 már nem ua.-zzal a drive-val.
Hibát irt ki.

(#17253) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Lenne nekem egy plazma monitorom aminek csak VGA bemenete van!
Megoldható a composite kimenetű eszközök csatlakoztatása VGA csatalakozóra, valami egyszerű kábellel?

köszi

(#17254) s7evcsenko válasza Ed Parker (#17252) üzenetére


s7evcsenko
addikt

ok :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#17256) Patice válasza s7evcsenko (#17251) üzenetére


Patice
Topikgazda

Kérdés csak az, hogy mivel kötöd rá? Van persze megoldás, vagy külső 5,25-ös ház, vagy USB --> SATA átalakító kábel. Kerestem mostanában ilyeneket, nagyon drágán találtam csak külső házat, az említett kábel meg szintén horror áron van. (Ezekre most valami jogdíjat szabtak ki és azért ilyen drágák, vagy szimplán csak nagyon ritkák?)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17257) aleister válasza Patice (#17256) üzenetére


aleister
veterán

Igen, szabtak ki jogdíjat a külső tárolókra, de tudtommal a kompletten kapható külső hdd-ket érinti ez. Ha külön veszel egy beépíthető hdd-t és egy külső házat, akkor azokra nem megy rá a plusz díj, hisz önmagukban egyik sem képes a külső adattárolásra.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17258) Toobee válasza Patice (#17256) üzenetére


Toobee
veterán

Ettől még a HDMI kimenete 1.3-as marad. Tudtommal ez nem változik meg attól, ha rákötsz egy ODD-t.

https://barbieripnk.hu/

(#17259) kiscarlos77


kiscarlos77
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy létezik-e olyan médialejátszó ami android rendszerű 3D képességgel,és hibátlan (akadás mentes)
HD hang kibocsátásra képes. :U

[ Szerkesztve ]

(#17260) #75912448 válasza kiscarlos77 (#17259) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az összes 1186-os Realtek.

(#17261) cdl


cdl
senior tag

Sziasztok.

Ez a médialejátszó ajánlott darab?

http://www.geeks.hu/tesztek/091102_western_digital_wd_tv_live_teszt

Vagy hasonló áron mi a legjobb választás?

Köszönöm.

(#17262) #75912448 válasza cdl (#17261) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ez a régebbi Live, azóta piacra dobtak WD TV Live Streaming (WDBGXT0000NBK) néven újabbat. Nem tudom mennyire ajánlott s mire használnád, de a napokban jókat olvastam róla. Az alatta futó hardver nagyszerű kép és hangminőséget nyújt, legalábbis a Dune sokat kihozott belőle. Személyesen még nem próbáltam milyen a Live Streaming.

(#17263) s7evcsenko válasza Patice (#17256) üzenetére


s7evcsenko
addikt

A sata részére kötném rá a winyó helyére...
Vettem kábelt, ami kivezeti a satát kívülre, így könnyen tudom le és fel csatlakoztatni a winyót...
Vagyis lényegében egy beépített olvasóm lenne így, nem?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#17264) vilga


vilga
tag

Belenéztem a dune 101 belsejébe, és ha jól látom van egy második USB port előkészítés, de mivel nem vagyok egy elektronikai guru ezért kérdezem, hogyha sikerülne oda való csatlakozókábelt keríteni akkor működő képes lenne mint második usb, akkor lehetne az egyik rendszermemória, a másikon pedig a külső vinyó. vagy felejtős mert egy moddolt fw is kellene hozzá?
/A kép jobb alsó sarka/
fotó

(#17265) betyarr válasza Patice (#17250) üzenetére


betyarr
veterán

wd tv live-on nem sikerült.nem találok a settingsben semmi beállítási lehetőséget,csak az eszköz sajátját.

(#17266) cekkk válasza vilga (#17264) üzenetére


cekkk
veterán

Biztos, hogy usb az ott?

Végül is lehetne is :U

[ Szerkesztve ]

(#17267) #75912448 válasza vilga (#17264) üzenetére


#75912448
törölt tag

Lehet, hogy egy 1000 forintos USB hub is képes rá, egyik bemenetre rádugod a rendszermemónak szánt pendrive-ot. Konkrétan ezt nem próbáltam, de egyébként nagyon jól kezeli a hub-okat, hibátlanul eltávolíthatók a merevlemezek és különböző eszközök le-föl csatlakoztathatók. A Realtek lejátszók elég ócskák ilyen szempontból, de legalább ellátják őket temérdek csatival :)

(#17268) jeni válasza vilga (#17264) üzenetére


jeni
félisten

a házon meg van a csatlakozó helye? ki kell mérni élet képes az a USB rész?

(#17269) Hoffer


Hoffer
őstag

Létezik valami olyan eszköz (dvd lejátszó stb) aminek van componens kimenete, de van composite bemenete is? Mert akkor arra rá tudnám kötni a konzolt pl, és arról pedig menne a plazmára!

(#17270) Mezga Aladár válasza Hoffer (#17269) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Van lc power 7200

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17271) Hoffer válasza Mezga Aladár (#17270) üzenetére


Hoffer
őstag

mi ez pontosan mert nem találok róla semmit!
Esetleg egy DVD felvevő nem felelne meg a célnak?

(#17272) Mezga Aladár válasza Hoffer (#17271) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Végül is a dvd rekorder is jó lehet.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17273) Predator2


Predator2
addikt

Hello

1, A munkatársam keres valami olcsó de megbízható lejátszót amire csak rádugja a pendrive-ot vagy a HDD-t és zökkenőmentesen lejátssza a filmet. Kezelje a feliratokat rendesen. Nem kell hálózati funkció semmi flanc.
Főként AVI és DVD lenne nézve rajta.

2, Anyuméknak szeretnék karácsonyra egy média lejátszót venni. Beépíthető legyen a HDD. CRT tévéhez kell de ne okozzon gondot egy későbbi LCD TV sem. Hálózatról lehessen rá másolni. Jó ár/érték arányú legyen de ne csillagászati árral, és megbízható. Támogassa a főbb fájlformátumokat. Kezeljen pendrive-ot. Tudjon magyarul.

THX a segítséget.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17274) tlala


tlala
addikt

Valaki a minap keresett lejátszót DVB-T tunerrel és felvételi lehetőséggel.
http://prohardver.hu/teszt/asus_o_play_tv_pro_teszt/asus_o_play_tv_pro.html

(#17275) Zsolthy88


Zsolthy88
csendes tag

Üdv!
kezdő vagyok még a témában, bocsássátok meg a hozzá nem értésemet.
tehát adott egy tv:
samsung ue40eh6030wxxh full hd 3d led tv
és egy külső USB-s hdd:
samsung hxmu050da s2 portable

főleg mkv fájlokat játszanék le, full hd megy 2D-be tűélesen.

viszont ha az a fránya mkv half SBS féle 3d, gyakran szellemképes, mintha nem lenne tökéletes a 3D hatás.

mi lenne a megoldás erre?
én 3D blu-ray lejátszóra gondoltam, de mivel csak külső HDD-ről játszanám le a filmet, nem kiírva lemezre, a tippem, hogy egy multimédia lejátszó alkalmasabb lenne a célra.

nem 3D-s média lejátszóval külső HDD-ről half-sbs féle 3D filmeket (mkv) tudok nézni, vagy mindenképp 3D médialejátszó kell?
(tippem szerint nem kell 3D-s lejátszó, a kép összemosását a tv végzi, de javítson ki valaki, aki ért is hozzá)

Xbox Live - Zsolthy88HUN ------UFC3, Forza4

(#17276) #75912448 válasza Zsolthy88 (#17275) üzenetére


#75912448
törölt tag

...nem 3D-s média lejátszóval külső HDD-ről half-sbs féle 3D filmeket (mkv) tudok nézni, vagy mindenképp 3D médialejátszó kell?...

Half SBS MKV-t (3D-nek nevezett valamit) minden media player lejátszik. Frame Packing 3D-hez követelmény lenne Realtek 1186-os médialejátszó, egyelőre csak ezek Full HD 3D képesek. Bár a tévéd nem valós 200Hz-es, aktív Full HD 3D-hez úgy tudom minimum 65xx Samu kellene, így már ezt is felezné.

Egy médialejátszó valóban alkalmasabb a feladatra, de talán a szellemképre nem magyarázat a beépített lejátszó, úgy vélem a felezett felbontás sem. Bár ha belegondolok elég csúnya összeállítás az aktív 3D felezett felbontással és SBS-sel.

szerk:

Ki kéne próbálnod frame packing, azaz full hd 3d-vel. Igaz ugyan, hogy felezné a tévéd, de a 3D hatás valószínűleg helyrebillenne. Ehhez BD lejátszó vagy külső media player kell, a tévéd beépített lejátszója szvsz azt sem kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#17277) Henker2


Henker2
addikt

Üdv! Egy jó árban lévő médialejátszót ajánljatok már nekem.

Mondanám az igényeimet:

- elsődlegesen divx lejátszás (egy jó darabig még nem lesz LCD TV-m)
- SATA HDD befogadás 1TB-ig.

Ezek lennének az elsődleges igények

Ez gagyi lehet? [link]

Segítsetek

Köszi

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17278) #75912448 válasza Henker2 (#17277) üzenetére


#75912448
törölt tag

Van Hauser márkából egy kiváló habverőnk, el nem cserélném semmire. Masszív, elpusztíthatatlan típusnak tűnik, évek óta remekül szolgál. Azonban médialejátszót nem tőlük vennék, ahogy a Dune-től sem vennék háztartásai eszközöket, ha netán elkezdenének ilyesmit forgalmazni. Bár utóbbira megvan az esély, ha nem válik be az új sorozat :D

Gondolom a beépíthető HDD miatt találtad meg a Hauser csodát, de lebeszélnélek róla. Ugyan divx-szel még csak csak elbánhat, de ha később MKV vagy hasonló komolyabb formátummal is támogatnád magad, inkább választanék 15k körül Xtreamer Elvira, ASUS O!PLAY MINI vagy hasonló belépő kategóriás, de komolyabb médialejátszót, azonban a minőségen nyerve, lemondva a HDD fiókról.

(#17279) Predator2 válasza Predator2 (#17273) üzenetére


Predator2
addikt

erre esetleg valaki :F

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17280) Zsolthy88 válasza #75912448 (#17276) üzenetére


Zsolthy88
csendes tag

köszönöm a választ, esetleg tudnál ajánlani valami használható (fentebb írt célokra) média lejátszót? kb, 20 ezrem lenne rá.
Blu-ray lejátszóból Samsung BD-E5500-at néztem, ez tudja a 3D funkciót, 20 körül meg lehet szerezni, illetve media lejátszóból pedig Asus O! Play HDP-R1, esetleg Western Digital TV HD Media Player, amit kinéztem, szintén 20 körül.

melyiket érdemesebb megvenni? vagy ha tudsz jobbat ebben az árkategóriában, szívesen meghallgatnám a véleményed.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Xbox Live - Zsolthy88HUN ------UFC3, Forza4

(#17281) #75912448 válasza Zsolthy88 (#17280) üzenetére


#75912448
törölt tag

Blu-ray lejátszó kényes téma, Pioneer BDP-150 alatt személy szerint egyiket sem venném meg, főleg nem Samsungot vagy LG-t. szvsz utóbbi kettő nem tud mozgó alkatrészekkel ellátott elektronikai eszközt gyártani.

Mint említettük SBS-re mindegy milyen lejátszót veszel, de ne Asus elavult masinát, mint a HDP-R1.

SBS/FULL HD 3D-re pl olcsóbbak közül Egreat R6S vagy Egreat R160S.
SBS és hasonló felezett 3D-re olcsó Sigma chipes modellek közül WD TV Live Streaming vagy Dune TV 101 (csak HDMI kimenet, optikai nincs) ajánlható.

(#17282) Henker2 válasza #75912448 (#17278) üzenetére


Henker2
addikt

Az általad irt gyártóktól tudnál konkrét típust ajánlani? Az mondjuk nem lenne hátrány ha lehetne a firmware-jüket frissíteni

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17283) Zsolthy88 válasza #75912448 (#17281) üzenetére


Zsolthy88
csendes tag

Rendben, köszönöm a választ!

Xbox Live - Zsolthy88HUN ------UFC3, Forza4

(#17284) #75912448 válasza Henker2 (#17282) üzenetére


#75912448
törölt tag

15k-ért amiket írtam: Xtreamer Elvira, ASUS O!PLAY Mini. Beépíthető HDD nincs, de médialejátszóként 100x jobban működnek, mint a Hauser, ezt garantálhatom anélkül, hogy használtam volna.

Beépíthető HDD+korrekt media player legolcsóbban külföldi rendeléssel Egreat R160S, Linkdelight

(#17285) Henker2 válasza #75912448 (#17284) üzenetére


Henker2
addikt

És szerinted lehet ezeknek a firmware-jüket frissíteni?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17286) Hoffer


Hoffer
őstag

Tudok ajánlani olyan eszközt, aminek van tv bemenete, ami analóg kábel tv-hez jó, és van komponens kimenete!
Illetve lejátsza a dvd, avi, mp3 fájlokat?
Valami régebbi dvd felvevő lenne a legjobb megoldás erre?

(#17287) gulyasa válasza Hoffer (#17286) üzenetére


gulyasa
őstag

Léteznek. Nem tudom, mennyire jók, melyik ajánlott, melyik nem, hogyan beszerezhetők, Mo-n kaphatók-e az egyes típusok, de itt egy keresési találat sok oldal közül az egyikről:
http://www.alibaba.com/showroom/media-player-with-analog-tv-tuner.html

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#17288) #75912448 válasza Henker2 (#17285) üzenetére


#75912448
törölt tag

Jövőbeni támogatásra gondolsz? Erre nem tudok válaszolni, mindenesetre a Hausernél ilyen téren is jobb kell legyen. Az a baj, hogy az ennyire belépő lejátszókkal kapcsolatban nincs igazán tapasztalatom.

(#17289) polberto


polberto
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az LG SP820-as médialejátszó tud-e külső vinyora rögzíteni?

(#17290) gulyasa válasza polberto (#17289) üzenetére


gulyasa
őstag

Az csak lejátszó és tévé okosító ("SMART"-osító) doboz. Felvenni nem tud.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#17291) polberto válasza gulyasa (#17290) üzenetére


polberto
tag

Köszi a választ, közben rájöttem hogy nincs benne tuner így biztos hogy nem tud felvenni.

(#17292) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Sziasztok, nagyon sok tépelődés, és gondolkodás után arra jutottam (amire már korábban rá kellet jönnöm), hogy az asztali BD lejátszó mellé (Pio BDP-430) kell egy média lejátszó, ha tetszik, ha nem!

Alapvetően amire szükségem van:
NAS funkció
1080/24p
nagyfelbontású hangok falc, wma kezelés
Amire nincsen szükségem:
internetrádió
böngésző, facebook egyéb zagyvaságok
3D

Elsőként a Dune HD TV 301-re gondoltam, itt lenne is egy kérdésem a fájlmegosztása neki (NAS funkció) annyit jelent hogy DLNA-n a Pio tud majd róla lejátszani?
:R

"in medias res"

(#17293) robi-k


robi-k
őstag

Talán egy jó hír azoknak, akik hiába várnak egy csúcs lejátszóra a Dune-től: az OPPO-103 végre igazán jó hálózatkezelő funkcióval rendelkezik, minden esetre az orosz srác, aki már megkapta a 103-st, hálózaton keresztül még a full BD filmeket is (kicsomagolt mappa estén) le tudta játszani: [link]

(#17294) Ed Parker válasza robi-k (#17293) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Még jo hogy annak idején oroszt tanultam:)

(#17295) #75912448 válasza Csabroncka (#17292) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az általad írt alapvető funkciók közül 1 valamire nem lesz jó a 301-es: nagyfelbontású hangok Legalábbis ha itt a HD hangokra gondolsz, ezekkel meggyűlik a baja szerencsétlennek.

Kiindulva a Pio BDP-430-ból, gondolom ennek megfelelő minőségi megjelenítőt használsz, tehát kiesik az összes Realtek player. HD hangokhoz minimum a Dune Smart sorozatig kell nyúlnod, esetleg Popcorn A-300.

(#17296) Patice válasza Csabroncka (#17292) üzenetére


Patice
Topikgazda

Neked egy hálózatos médialejátszó kell (pl.: Dune HD-TV101) + egy NAS. :))

Dune megosztását nem fogja látni a Pio BD játékos.

Dune 301-em van + Samsung BDC-6500-as lejátszóm. A Dune Samba megosztását nem látja a DLNA-s BD-lejátszóm, csak a PC.

Egy NAS pedig képes megosztani többféle protokollal a tartalmát, így a BD-lejátszód és a médialejátszód is látni fogja. A Dune DLNA megosztást lát, de DLNA-val megosztani a saját vagy a rá kötött vinyókat nem tudja. csak Sambával. Az meg a Win7 (+8)-nak megfelelő protokoll.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17297) cdl


cdl
senior tag

Sziasztok.

E kettő közül melyik lenne a jobb választás?

http://www.linkdelight.com/013630-Egreat-R160-PRO-RTD1185-WIFI-HD-Media-Player-HDMI-1080P-Network.html?keyword=egreat

http://www.edigital.hu/Multimedia_lejatszo/Western_Digital_WD_TV_Live_Streaming_medialejatszo_%28WDBGXT0000NBK-EESN%29-p290494.html?bid=&partner=10002

Árban kb egyformák, de a magyar garancia a WD felé húzna.

(#17298) erdoke válasza cdl (#17297) üzenetére


erdoke
titán

A 2 év hazai és a bizonytalan külföldi garancia között elég nagy különbség van. A WD ráadásul Sigma chipes. A DTS HD hiányán kívül nem nagyon szól ellene semmi. Legalábbis az elődök nem adták ki.

A legjobb aláírás a héten

(#17299) #75912448 válasza erdoke (#17298) üzenetére


#75912448
törölt tag

Neked Live HUB van /volt/ ugye? Ebben meg fordítva van a 24p dolog? Azaz 23,976 van, a 24Hz viszont 23,976?

Nézegettem, hogy mindegyik WD tudja-e a 23,976Hz-et, azt látom, hogy a Streaming és a HUB igen, de mintha a Live gen1 is rakoncátlankodott volna Sigma létére. Nem igazán követtem a WD-k evolúcióját.

(#17300) erdoke válasza #75912448 (#17299) üzenetére


erdoke
titán

Még megvan az is a Dune mellett. Szerintem a Live óta mindegyik viszi a 23.976-ot, sőt, a 24.000 is annyival megy, aztán döccen. Szerencsére az arány nagyon durván a 23.976-ot erősíti. Egyébként is csak FW kérdése, csak a WD amerikai cégként tesz rá, amíg nem panaszkodnak sokan.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.