Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) fxgladiatus válasza robi-k (#17947) üzenetére


fxgladiatus
csendes tag

Szia. Légyszives fejtsd ki bővebben ezeket a dolgokat. Főleg itt a rendszermeghajtó téma érdekel. Én eddig úgy tudtam, hogy a médialejátszó úgy működik, hogy összedugod a tv-vel, teszel bele lemezt, vagy rácsatlakoztatsz egy usb eszközt, amin például filmek vannak, azt kész. Sajnos nagyon járatlan vagyok -e témában, ezért vásárlás előtt minden infóra szükségem van. Köszönöm, ha segitesz.

(#17952) Ed Parker válasza atitm (#17948) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Warter már leírta a lényeget, annyival egészíteném ki, hogy a wifi stick egész közelről is gyenge(1-2m)
A ház teljesen zárt, tehát melegszik, gyakorlatilag egymást melegítik a popi es a hdd.
En 2,5"-al használtam, kevésbé melegszik.

Nekem 1,4MB stabil volt, emellett bd50 HD hanggal már necces volt, a kisebb filmeket vitte.

(#17953) robi-k válasza fxgladiatus (#17951) üzenetére


robi-k
őstag

A rendszermeghajtó csak a Dune-k esetében fontos, hisz rajta tárolja a BD lemezek full menüvel történő indítás esetén a menüt, továbbá átmeneti adattárolóként szolgál a filmek lejátszása során, szintén ide menti az egyedi skin-eket, telepített plugineket, torrentezés során szintén átmeneti tárolóként működik, stb.
A Popcorn példának okául erre a belső flash-t használja (amúgy ezt elvben a Dune is tudja, de ajánlott), aminek az a következménye, hogy a belső flash memória "elhasználódik" - azazk lassan kimeríti az írás/újraírás ciklust. mig egy pendrive-nél a hibás pendrive-t pillanatok alatt cseréled, addig a belső flash halála a készülék teljes - és sokszor helyreállíthatatlan - halálát jelenti!

Bővebben a Dune hivatalos honlapján olvashatsz a System Storage funkcióiról.

(#17954) leroyclub


leroyclub
senior tag

Erről mi a véleményetek? Egreat EG-R6C helyett venném mert azt már nem találok sehol. Ez esteleg jobb? Ha már drágáb...

(#17955) #75912448 válasza dh66e (#17949) üzenetére


#75912448
törölt tag

D1, B1, H1 és Duo lejátszóként egyformán muzsikál, 40k körül ne hagyd ki.

(#17956) dh66e válasza #75912448 (#17955) üzenetére


dh66e
veterán

Nem is hagytam :D (kerek 40). Tipp topp a készülék dobozában, reg kártyával,papirokkal és egy 2gb kingston pent is kaptam meg egy elég vastag aranyozott hdmi kábelt(olyan a kábel bevonata érzésre mint a flexi csöveké, ez lenne a gyári :F ..Kipróbáltam rajta mindent amit tudtam eddig tökéletes. Kop-kop.Este nagy vizit.
Másfél éves a készülék,remélem marad sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#17957) #75912448 válasza dh66e (#17956) üzenetére


#75912448
törölt tag

Megállapíthatjuk, hogy jó üzletet kötöttél :C

(#17958) TCr válasza dh66e (#17956) üzenetére


TCr
veterán

Brutáljó vétel volt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17959) atitm válasza Warter (#17950) üzenetére


atitm
csendes tag

Köszi a gyors választ!

Sajnos ajtó is van a két készüék között, így csak kábelcsatorna jöhet szóba sok kanyarral, és már nem is 2-3 méter.

Azt sejtem, hogy valamilyen szinten használható a torrent része, képes vagyok kompromisszumot kötni a sebességgel kapcsolatban. Sokkal fonotsabb, hogy a torrentet és a lejátszást párhuzamos futtatását támogassa.

Egyébként mennyire hangos a HDD? Nekem kb. 3 méterre lenne. Hőmérsékletet néztél már?

(#17960) fxgladiatus válasza robi-k (#17953) üzenetére


fxgladiatus
csendes tag

Köszönöm. Sokat segitettél. :R

(#17961) dh66e válasza TCr (#17958) üzenetére


dh66e
veterán

regger&TCr.
Köszönöm mindkettőtöknek az elismerést nagy ritkán beüthet ilyen mindenkinek.. :R

[ Szerkesztve ]

(#17962) atitm válasza Ed Parker (#17952) üzenetére


atitm
csendes tag

Nagyon érdekes, hogy nálad zárt a ház, mert Unboxing videókban azért látni a szellőzőnyílásokat. Vagy azok csak kamu díszek?

(#17963) Dorian válasza robi-k (#17953) üzenetére


Dorian
félisten

A "flash memória használatát rendszermemóriaként" beállítást hogy lehet semmissé tenni?
Az elején - amikor még nem volt belső pendrive-om - beállítottam, de azóta menüből nincs lehetőségem letiltani.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17964) robi-k válasza Dorian (#17963) üzenetére


robi-k
őstag

Milyen lejátszód van? Amúgy alább linkeltem a Dune hivatalos linkjét, amin megtalálható a szervizfájlt, amivel rákényszeríted a Dune-t, hogy az üres pendrive-t használja rendszermeghajtóként.

Patice, ha jól értelmezem, Dorian pont fordítva szeretné, hogy a pendrive legyen a rendszermeghajtó, és ne a belső flash.

[ Szerkesztve ]

(#17965) Patice válasza Dorian (#17963) üzenetére


Patice
Topikgazda

Kiveszed a pendrive-ot a Dune-ből. :)

(#17964) robi-k:

Dorian épp ki akarja kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17966) Toobee válasza Dorian (#17963) üzenetére


Toobee
veterán

A flash memória, vagy hasonló menüpontban, ahol létrehoztad. Nálam van olyan, hogy eltávolítás.

https://barbieripnk.hu/

(#17967) Dorian válasza robi-k (#17964) üzenetére


Dorian
félisten

D1-em van.
Ok, azt az általad linkelt linket megkeresem.

Patice:
Azt szeretném, hogy ne a flash memóriát használja rendszermeghajtónak, hanem a pendrive-ot.

Toobee:
Én úgy emlékszem, hogy nálam nem lehet visszaállítani, csak a tartalmát törölni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17968) Toobee válasza Dorian (#17967) üzenetére


Toobee
veterán

Beállítások-->egyéb-->rendszermemória-->rendszermemória megszűntetése

https://barbieripnk.hu/

(#17969) Dorian válasza Toobee (#17968) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi, ha hazaérek, nézem is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17970) Ed Parker válasza atitm (#17962) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én nem tudok olyanról akinek nyitott lenne:D
de kérdezz rá Warter-től,neki még van,vagy No1 fórumtárstól.

(#17971) olahmate1991 válasza BBéci (#17915) üzenetére


olahmate1991
tag

Először is köszönöm a választ!

Az ajánlott mélyláda mellé, milyen hangrendszert ajánlanál erősítővel?

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#17972) Multibit válasza Dorian (#17967) üzenetére


Multibit
veterán

Dorian, Toobee, dh66e, Patice
Csak a rendszermemóriát tudjátok menüből megszüntetni! A flash memória használatát csak egy FW install állítja vissza.
Ha már rendszermemória. Nekem jelenleg egy Sandisk Ultra 4GB SD kártya szolgál rendszermemóriaként a B1-ben. Érdemes gyorsabbra cserélni? Más készülékben is próbáltam (fényképezőgép), nem túl fürge a lelkem.

(#17973) Toobee válasza Multibit (#17972) üzenetére


Toobee
veterán

Ha nem akadozik a lejatszas, akkor -szerintem- tokeletesen ellatja a feladatat.

https://barbieripnk.hu/

(#17974) Fecogame


Fecogame
veterán

Tudnátok ajánlani nekem egy médialejátszót, ami az alábbiakat tudja?

- HDMI kimenet
- RCA vagy jack dugós kimenet
- LAN csatlakozás
- USB csatlakozás
- Torrentezni lehet vele ( egyet kérnék ezzel az opcióval és egyet enélkül is )

:R

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17975) #75912448


#75912448
törölt tag

lejátszó.hu Mede8er MED1000X3D bemutató 5 oldalon :)

(#17976) #75912448 válasza #75912448 (#17975) üzenetére


#75912448
törölt tag

A HDD megoldás nagyon ötletes és kényelmesnek tűnik, azonban a dizájnnal hibáztak, szvsz.

(#17977) cekkk válasza #75912448 (#17976) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt nem akartam mondani, de eléggé 10 évvel ezelőttinek tűnik :D

(#17978) Multibit válasza #75912448 (#17976) üzenetére


Multibit
veterán

azonban a dizájnnal hibáztak
Nagyon finoman fogalmazol :D Engem általában kevéssé érdekel a műszaki termékek kinézete. De ez olyan szinten ocsmány, hogy nem venném meg akkor sem, ha féláron adnák.

(#17979) #75912448 válasza Multibit (#17978) üzenetére


#75912448
törölt tag

:) Valahol olvastam, hogy lesz kevésbé gofrisütős külsővel megáldott, de azonos hardverrel érkező lejátszójuk a hagyományos vonalakat kedvelőknek (talán HDD fiók nélkül).

(#17980) hunaqua válasza #75912448 (#17979) üzenetére


hunaqua
addikt

Ugye ez teljesen egyéni,de nekem most a kínai lejátszó design jön be a legjobban. :D

Dat@ge HDpro-i6
Eaget M90
Eaget H8
..de akár az Egreat R200s, R300

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#17981) #75912448 válasza hunaqua (#17980) üzenetére


#75912448
törölt tag

Dat@ge HDpro-i6, milyen neveket tudnak kitalálni :D Mondjuk nem nézne ki rosszul, csak a kék kijelző színe fura. Kétségtelen, hogy a popi A-400 sem lett egy szépség. Valamelyik új Dune-t nézegetném már, de nem akar jönni ... :)

(#17982) hunaqua válasza #75912448 (#17981) üzenetére


hunaqua
addikt

Az "életben" jól néz ki.

Az új Mede8er pusztulat ronda,az új Popi 1 doboz.
Azért sem értem ezt,mert aki nem 15-20E. kategóriában vásárol playát,annak a "környezet" sem gagyi álltalában. (tv,erösítő,stb)

Gyönyörű lesz mondjuk a nagy Marantz melett ez a "Meder"

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#17983) HDmaniac


HDmaniac
csendes tag

Szerintem jó cucc lesz ez, ígéretes amit olvastam a Geeksen erről, már csak ezért és a Popcorn A-400-ért érdemes kimenni a hétvégén az AV Trendre. Az új Synology-k is izgatnak, cserélnem kell lassan, kinőttem az eddigi Ds-409-esem. :D

(#17984) aleister válasza #75912448 (#17975) üzenetére


aleister
veterán

Klafa kis készülék ez.
Remélem az egreates szoftvermérnökök majd jól eliparikémkedik az fw 23.967fps-re vonatkozó részeit. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17985) dh66e válasza Multibit (#17972) üzenetére


dh66e
veterán

Na szépen gyarapodik a csapat. :)
Nekem nem lényeg mert eleve penre van állítva a rendszermemória.Egy 2gb kingstone data travellert kaptam hozzá nem tudom hogy ez milyen gyors az mkv fájlokat eddig mind vitte,de köszi az infót legalább ezt is tudom.2 órája állítgatom,tesztelgetem és van pár homályos folt....
....ezért Dunesekhez lenne pár kérdésem:
1.Nagy meglepetésemre az avatar BD25-öt nem akarja elindítani az istenért sem,az "ezeréves sólymon"(wdtv g2) simán elindul.Próbáltam mindenféle módon indítani simán és lite módban is meg stream mappából is play gombbal,de itt valami nem kerek. :F (Valami hivatalos angol szöveg jön ki egy kis gondolkodás után hogy frissítsem a lejátszót bla bla bla.)Más BD25-öt simán elindít.
2.Nekem nagyon lassúnak tűnik a moddolt wd gen 2 után. Ezt szokni kell vagy lehet gyorsítani a rendszeren?
itt most egy film elindítása ,leállítása a lényeg nálam, mindenesetre fura hogy több másodpercet is elgondolkozik egy ilyen processzorral.(10mp létezhet :F )
3.video módban az automatát(edid, kiírja hogy nem kompatibilis a képfrekvencia váltásokkal vagy mi) lehet használni vagy mindig váltogatnom kell?
4.Külső vinyómat kikapcsolás után nem hajlandó lekapcsolni erre valami tipp?
Szoftver ez van rajta:121018_0846 netre még nem kúsztam fel vele az majd a hétvége meséje.
egy 1tb 2.5" wd my passportal tesztelem,csináltam a B1-en egy lite resetet biztos ami biztos hulljon a férgese.
Szóval minden tippet tanácsot örömmel fogadok,mert minden téren nagyon komoly playa.
Közben találtam a dobozának az aljában egy optikai kábelt is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#17986) Toobee válasza dh66e (#17985) üzenetére


Toobee
veterán

60Hz-re allitsd a menut, a video mod meg olyanra, amit nezel. Edid nem mukodik tul jol. Beallitasokban, azt hiszem van olyan, hogy teljes leallitas.

Nekem menet kozben is lekapcsolja, ha nincs hasznalva. Vagy azt a haz elektronikaja vegzi?

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#17987) dh66e válasza Toobee (#17986) üzenetére


dh66e
veterán

köszi.

(#17988) robi-k válasza dh66e (#17985) üzenetére


robi-k
őstag

Teendők:
1. Töröltesd le a rendszermeghajtódat (pendrive-t), mert ha sok "szemét" van rajta, az lelassítja és akár gátolja is a normál BD lejátszást és a gép teljes működését. nagyon ajánlott a gyors pendrive alkalmazása: beállítások -> Egyéb -> Rendszermemória -> Blu-ray gyársítótár törlése, Rendszermemória törlése menüpontok
2. Kép -> Videócsatlakozó: Digitális (HDMI)
3. Kép -> Videó mód: 1080p 50Hz vagy 1080p 60Hz
4. Kép -> Képarány: Automatikus
5. Kép -> Képfrekvencia: 24/50/60Hz

A Dune B1 fent lévő 121018_0846 FW a legutolsó, nem kell frissíteni.

(#17989) dh66e válasza robi-k (#17988) üzenetére


dh66e
veterán

köszönöm az egész napi okítást. :R

(#17990) Multibit válasza dh66e (#17985) üzenetére


Multibit
veterán

4.Külső vinyómat kikapcsolás után nem hajlandó lekapcsolni erre valami tipp?
A beállításoknál megadhatod, hogy kikapcsoláskor valóban kikapcsolja a készüléket, vagy csak standby-ba rakja. Ha teljes kikapcsolást állítasz be, a ráakasztott vinyót is áramtalanítja, viszont minden bekapcsoláskor hosszabb ideig tart a készülék éledése. Standby-ból gyorsan életre kel, de ilyenkor nem áramtalanítja az USB-re kötött HDD-t. Nálad most a standby van belőve.

(#17991) dh66e válasza Multibit (#17990) üzenetére


dh66e
veterán

valóban,toobee válasza után át is állítottam köszi neked is.

(#17992) Patice válasza Multibit (#17990) üzenetére


Patice
Topikgazda

Persze, hogy nem áramtalanítja, hiszen a hálózati megosztás stand by módban is működik.
Ilyenkor is elérhető a vinyó hálózatról, ehhez meg áram kell neki.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17993) Melorin válasza Patice (#17992) üzenetére


Melorin
addikt

Ide írom a problémámat, hátha itt többen csinálnak ilyet.

Adott egy WDTV amire egy külső HDD van kötve. A TV hálózaton van, és el tudom érni a meghajtóját a PC-men. De írni nem tudok rá a PC-ről csak lemásolni a HDD-ről a PC-re, pedig nekem pont arra lenne szükségem, hogy a filmeket feltöltögessem rá.
A HDD-t ftp-n keresztül érem el egyébként a TV ip-címét használva, és állítólag az a probléma, hogy a HDD NTFS, és a TV-n linux rendszer fut, így le van tiltva az írás rá.
Szerintetek formázzam le a HDD-t XFS-re és akkor már írni is tudok rá?

Előre is köszönöm a választ.

(#17994) blakey válasza Melorin (#17993) üzenetére


blakey
titán

A wdtv-nek mi köze a tv-hez? Semmi. A wdtv-t direktbe nem tudod elérni, mondjuk smb-n? A tv-t ebből ki kell hagyni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17995) Patice válasza Melorin (#17993) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az NTFS a PC szempontjából jó, inkább szerintem az a kérdés, hogy a WDTV linux alapú szoftvere képes-e kezelni az NTFS fájlrendszert normálisan. Szerintem kéne tudnia.

FTP-n lehet írási műveletet végezni, engedélyezett az írás is?

PC-n milyen OP rendszer fut?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17996) Melorin válasza Patice (#17995) üzenetére


Melorin
addikt

A TV belső memóriájára tudok írni, tehát az ftp elérés jó, csak a HDD-re nem tudok.
Win7 64.
Tudja kezelni az NTFS-t hiszen a filmeket lejátsza a tv beépített lejátszója.

(#17997) Patice válasza Melorin (#17996) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nincs a WD-ben valamilyen beállítás a megosztás kezeléséhez?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17998) Melorin válasza Patice (#17997) üzenetére


Melorin
addikt

Enable-Disable :D

(#17999) Patice válasza Melorin (#17998) üzenetére


Patice
Topikgazda

Lehet a fejlesztőknek ez a beállítás egyenlő volt az olvasási joggal és kész. Vagy ez egy "bug" a firmvare-ben.

PC-ről SMB-vel nem érhető el?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18000) Melorin válasza Patice (#17999) üzenetére


Melorin
addikt

Mi az az SMB? Samba? Elvileg elérhető, támogatja, de nem tudom hogy kell sambát használni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.