Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) #75912448 válasza dh66e (#17550) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nekem gen1 WD TV-m volt az őskorból. Mostohagyermekként végezte támogatásilag, nem a szoftverét fejlesztették, hanem kiadták a gen2-t. :DD Igaz akkor ez nem volt vicces, azóta is utálom ezért őket. Viszont a WD TV Live streamingről sok jót olvastam mostanában.

(#17552) dh66e válasza #75912448 (#17551) üzenetére


dh66e
veterán

Tudom ezért vettem gen2-t,de ráfaragtunk mi is csúnyán a gyári támogatást illetően pedig mi mindent bír ez a vas.Ezekhez képest a WD a Live-ot próbálta becsülettel támogatni több kevesebb sikerrel,na nekünk ez nem adatott meg.Azóta gondolom változtattak a hozzáállásukon mert szikrázott a net a szidalmak garmadájától,ezernyi usert elbukva.Sajna én sem adok nekik több esélyt jó ideig,
Annyiban jobb a gen1 hez képest a helyzetünk hogy ezzel az erőforrással amivel bír a gen2 már tudtak az oroszok is mit kezdeni és összedobtak egy jó kis kereszt firmet a Lacie és az Eminent jóvoltából.Ezért van még mindig meg nekem is meg Ed kollégának is pedig ő már sokkal előrébb tart mint én(popi).

(#17553) erdoke válasza #75912448 (#17551) üzenetére


erdoke
titán

A Live Hub kb. 15 hónapja van nálam, nem volt már friss modell, amikor vettem, mégis kapott 8-10 frissítést azóta. Ma a Dune is jelezte, hogy van frissebb FW, pedig ő is majd' két éve van a piacon.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#17554) Toobee


Toobee
veterán

Valaki, aki nagy hálózatguru, az leírná nekem, hogy miként tudok fix ip-t kiosztani a Dune-nek? Jelenleg wifizek, de lassan készül a kábeles kapcsolódás. TP-Link WR841N a router típusa. Alhálózati maszk, Átjáró, DNS 1-2, ezekhez nem tudom, hogy mi a makit kell beírni.

https://barbieripnk.hu/

(#17555) SzGee


SzGee
aktív tag

sziasztok, olyan médialejátszót keresek, aminek van lcd kijelzője

csak zenehallgatásra kellene, tehát tudja az ismertebb formátumokat (pld OGG), tudjon külső winyót fogadni, hálózat, wifi nem lényeges

valami hasonlót keresek, mint a novatron volt annak idején, http://digistreet.hu/tesztek/egy-medialejatszo-mind-felett-novatron-ntr82-teszt

tudna valaki ilyet ajánlani?

If you leave me, can I come, too?

(#17556) cekkk válasza Toobee (#17554) üzenetére


cekkk
veterán

Semmi ilyesmi :D

A routerbe megadod a Dune MAc adreset ahhoz hozzá rendelsz egy IP címet, 192.168.0.15, hogy ha jön egy új wifis eszköz akkor az úgy is az 0.1 vagy 0.2-t kapja automatikusan, így nem kavarodik össze. Ennek az az előnye, hogy mindig a router osztja ki az ip amikor az eszköz felcsatlakozik a hálózatra. De számítógépnél is érdemes ezt használni, mert ha újra telepíted a gépet akkor nem kell megint be állítani ezeket, vagy laptopnál én is jártam úgy, hogy megadtam kézzel az ip címet elmentem máshova és elfelejtettem, hogy így van megadva aztán csak néztem miért nem megy a net :D

(#17557) Jim-X válasza Toobee (#17554) üzenetére


Jim-X
őstag

Webes felület -> Advanced settings -> DHCP -> Address Reservation -> Add New és ide beírod a kiosztandó ip címet a megfelelő eszköz MAC address-éhez.

Nekem is külön-külön van a médiajátékosnak, a laptopnak stb. :K

A játék az nem játék!

(#17558) Criton


Criton
veterán

Na elhatároztam magam, és le szeretném a HiMedia 560 boxomat cserélni.. a kérdésem a következő, erről mi a vélemény , torrentezés milyen rajta (sebesség) valamint a HD filmekkel hogy megy? Megéri az árát? A támogatása milyen? Himedia-nál nem volt hosszú támogatás...

[ Szerkesztve ]

(#17559) Patice válasza SzGee (#17555) üzenetére


Patice
Topikgazda

Popcorn Hour C-200, C-300 vagy Dune Smart D1.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17560) Toobee válasza Jim-X (#17557) üzenetére


Toobee
veterán

Jim-x és cekk :R

Akkor nem értem, hogy mi a baj, mindent pontosan így csináltam. DHCP start IP: 192.168.1.100, vége: 192.168.1.199 és a Dune-nek meg a 192.168.1.101-ös IP-t osztottam ki. Dune-ben manuálisra állítottam a módot, majd IP-cím utána beírtam a kiosztottat. Átjáróhoz volt még megadva a: 192.168.1.1, de most ezt is kitöröltem és még mindig semmi. Mit rontok el?

https://barbieripnk.hu/

(#17561) Patice válasza cekkk (#17556) üzenetére


Patice
Topikgazda

Annyival azért még kiegészíteném, hogy TP-Link routerek esetében 192.168.1.xxx a kiosztott IP cím formátuma. Ha a belső hálózaton akar fix IP-t adni a dune-nek, akkor az utolsó három szám 100 és 199 között kell lennie. Ott kell beállítani, ahol Jim-X írta.

Gépen nem érdemes beállítani a fix IP-t. :)

Egyszerűbb az "Adress reservation" vagy a "MAC Binding". Az előbbi egyszerűbb, az utóbbi trükkös WiFi-s készülékeknél (pl. laptop), ahol van vezetékes hálókártya is, mert a két kommunikációs csatornának külön MAC címe van.

Erre akkor érdemes figyelni ha az ember gépet, alaplapot cserél. :D

Szerk.:

(#17560) Toobee:

Dune-ben hagyd automatikusan. A router az Adress reservation-nel úgyis azt fogja neki kvázi automatikusan oszatni, amit beállítottál.

Amúgy nincs másik eszköz a hálózaton? Nincs IP cím ütközés? Én 101-től direkt nagyobb számot adnék meg, mert a router sorban kezdi el kiosztani: 101,102, 103, stb. Mondjuk megadod, hogy 130 legyen a vége oszt csókolom.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17562) Toobee válasza Toobee (#17560) üzenetére


Toobee
veterán

101-ös, ez jó szegediös lött :DDD Lehetséges, hogy elírtam :R

(#17561) Patice: Ja, akkor tulajdonképpen már régóta fix ip-n vagyok :DDD Akkor folytatnám a kérdéssorozatot, ami miatt megkérdeztem ezt az egészet. A gépet miért nem látom a Dune-n? Fordítva működik, tehát tudok a Dune lemezéről filmet nézni, zenét hallgatni, tegnap elindítottam egy családi videót is uTorrentben (gépről), amit közvetlen a Dune-re töltöttem le, de visszafelé valamiért nem akar működni :( Nyilván user error lesz, de abszolút nulla vagyok hálózatból.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#17563) Patice válasza Toobee (#17562) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mondjuk pont az a gép van a 101-es címen, amiről épp a routert állítgatod? :D

Ha Win7-ről tolod, akkor a megosztani kívánt mappákat vagy meghajtókat meg kell először osztani a hálózaton. Mappa vagy meghajtó ikonjára jobb klikk --> Megosztás vagy Speciális megosztás --> OK.

Általában az alapbeállításokon hagyva is működik. (Nálam persze hogy nem.)

Ha így sem látja Dune SMB-n keresztül a megosztott dolgokat, akkor a legegyszerűbb szerintem, ha a Dune-n létrehozol hálózati mappákat.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17564) cekkk válasza Toobee (#17560) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor a Duneben legyen automatikus ha a router osztja ki neki és ne 101 legyen hanem 110 vagy 130 csak mert ha a dune ki van kapcsolva, és neki a 101et osztanád ki de felcsatlakozik a mondjuk telód aminek előtte nem adtál címet hanem majd a router automatice akkor mindig a legelső szabad címet adja oda, majd ha véletlen megkapja a 101et és a Dunet bekapcsolod nem tud a hálózatra csatlakozni mert kap ip címet.
Tetszik érteni vagy próbáljak még csiszolni a fogalmazáson?
A dune hálózattát hagyd automatikusan, a routerbe meg mac alapján kapja meg a 192.168.1.120 és így nem lesz ip ütközés.

(#17565) Toobee válasza Patice (#17563) üzenetére


Toobee
veterán

Most állítgattam ezt a 101-es történetet, eddig 150-en volt, csak már kínomban mindent kipróbáltam, aztán közben kiderült, hogy végig jó volt :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#17566) Patice válasza Toobee (#17565) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ennyi. Beállítod a címet akkor 150-re, asszem a router ilyenkor nem kér újraindítást, csak "Save" gomb. Dune-t meg restartold és akkor már a 150 végű címet osztja ki a router.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17567) erdoke válasza cekkk (#17564) üzenetére


erdoke
titán

Ez ennyire bonyolult is lehet? Nekem egy ac-s Asus routerem van, csak egy legördülőből kiválasztom a csatlakoztatott eszközök közül, melyiknek akarok fix IP-t adni. MAC alapján fixálja a DHCP-n kiosztott éppen aktuális címet.
Egyébként a router a rendszeresen felcsatlakozó eszközöknek fenntartja az adott IP-t, tehát kvázi fix akkor is, ha nem állítod be. Nekem 5-6 merevlemez ül hálózati eszközökön, és mindig ugyanott érem el őket, elég egy gyorsgombot kreálnom Total Commanderben.

(#17568) Toobee
Pontosan nem tudom, mert nálam pont a fordítottja van: Látszik a gépen a megosztás, pedig nem akarok semmit megosztani. :D
Szerintem dobj fel egy média szervert a PC-re, pl. PS3 Media Server. Abban szépen megadhatod, melyik könyvtár látszódjon a megosztásban.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#17568) Toobee válasza erdoke (#17567) üzenetére


Toobee
veterán

Itt is pontosan ugyanez van, csak akartam egy bevezető kérdést, hogy leteszteljelek benneteket :DD Szóval mit mutyizzak a gépen, hogy lássa a Dune? Win7

Na jó, mégsem jött össze. Mindig a 192.168.1.100-as ip-t írja a Dune. Szerintem feladom, majd ha jön valami szaki hallgatózni hozzám, akkor megcsináltatom vele.

Így néz ki a routerben:

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#17569) bl4ze


bl4ze
veterán

Senki nem próbálta még tényleg az új Dune firmwaret ? DUNE 101 pld :

Version "121018_0846" (the latest stable version)

Október 18-i frissítés, nekem a nyári 06 havi van fent még...

.:. bl4ze .:.

(#17570) Patice válasza bl4ze (#17569) üzenetére


Patice
Topikgazda

De. :)) Csak 301-esen.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17571) Patice válasza erdoke (#17567) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az az Asus router kicsit újabb és okosabb konstrukció. Ott többet gondolkoztak a FW írásánál. :))
Meg te már "Advenced user" vagy hálózatból...

Amúgy szerintem nem bonyolult TP-Link esetében sem ez az állítgatós dolog, ha tudja már az ember, hogy mit csinál és melyik szolgáltatás mire való.

A média szerver a gépre nem rossz ötlet. Egyszerűbb lehet, mint a Win7 nehézkes megosztásával bajlódni. Ezt lehet ki is próbálom majd. Most lett új gépem úgy is. Hadd tanuljak, tapasztaljak valami újat ezen a téren is. :R

(#17568) Toobee:

Úgy érzem, ha kész lesz a vezetékes hálózatod, akkor meg kell látogassalak. Hallgatózás, beszélgetés és hálózati konfigurálás... :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17572) cekkk válasza erdoke (#17567) üzenetére


cekkk
veterán

Gondolom az Asus routered nem 10 ezres kategória :D

De a TP linkek ezt nem tudják, ott meg kell adnod a mac címet majd az ip címet kézzel, most ha az embernek kb 4-5 eszköze van akkor az nem nagy kaland. :DDD

Nálam volt össze ütközés, vagy otthon egy régebbi routerren, már nem tudom de annyi, hogy egy kicsit nagyobb számot osztok ki és készen van, probléma megoldva. :U

(#17573) cekkk válasza Toobee (#17568) üzenetére


cekkk
veterán

Duneben minden automatikusra van állítva és újra indítottad a router és a dunet is? :U

(#17574) erdoke válasza Toobee (#17568) üzenetére


erdoke
titán

Én itt alul a lenyílóban kiválasztom az eszközt, rányomok jobbra a nagy + gombra, Apply, és kész.

(#17572) cekkk
Nem tízezres, de nem hiszem, hogy a szoftver az ár függvénye. Az előző Netgear routerem (talán WNR3500 v2?) is hasonlóan tudta ezt.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#17575) cekkk válasza erdoke (#17574) üzenetére


cekkk
veterán

Ez egy 50 ezres router, ne hasonlítsd már össze kérlek egy 10 körülivel :U Persze, hogy nem tud ennyit egy TP link, de nem is gondolom hogy otthonra van értelme ennyiért ilyet venni :U

(#17576) Toobee válasza cekkk (#17573) üzenetére


Toobee
veterán

Igen, minden megvolt. Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, jegelem Patice érkezéséig a dolgot :R

https://barbieripnk.hu/

(#17577) cekkk válasza erdoke (#17574) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor miért kerül közel 5X annyiba? :U

(#17578) erdoke válasza cekkk (#17575) üzenetére


erdoke
titán

Ahogy az előzőben is írtam, az árnak a felülethez elvileg nincs köze. Mindkét cég sok routert árul, és a szoftver nagyrészt közös ezekben, tehát a fejlesztési költség megoszlik.
Láthatod, hogy 14 eszköz lóg a routeren + az USB-s HDD-k. Ha rendszeresen továbbítasz gigabites forgalmat az eszközök között, miközben a 120-as neteden is zúgnak a dolgok, bizony combos routerre van szükség.
Egyébként nem otthonra vettem, csak otthon használom. :D

Re #17577
Miért drágább? Esetleg nézd meg a specifikációs listáját... Ez egy 1750 Mbites router 5 GHz-en, csúcs proci és dupla RAM van benne az átlag combos típusokhoz képest. Mondhatjuk, hogy future proof.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#17579) Patice válasza Toobee (#17576) üzenetére


Patice
Topikgazda

Annyit még megpróbálhatsz, hogy úgy indítod újra a Dune-t, hogy áramtalanítod is. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17580) robi-k válasza Toobee (#17568) üzenetére


robi-k
őstag

A TP-LINK tip. routerekre nagyon ajánlott (bár szvsz inkább must have) a külső OpenWrt típusú FW-k alkalmazása. Én a saját TP-LINT TL-WR1043ND már 2 éve ezt használok, a gyári FW-k igen messze állnak tőlük tudás/megbízhatóság terén is (pl. az Open Wrt tudja a PrintServert is, ez nekem fontos).
Pontosan milyen típusú a TP-LINK TL-WR841N/ND tip. routered (pl. TL-WR841ND v. 7)? Mert linkelnék egy jó OpenWrt firmwaret, amit a router FW frissítés menüjében tudod rátenni.

Ezután, ha fix IP akarsz, akkor nagyon egyszerű lesz a teendőd: a Dune-n (nem a routeren, ott nem kell semmit állítani!) beállítod pl. a 192.168.1.120 IP címet, a 255.255.255.0 Subnetmask-ot, a kiszolgálónak a router 192.168.1.1 IP címet, és ha a Dune-vel szertnél pl. torrentezni, akkor beállítod a saját szolgáltatód DNS címeket. Ennyi.

(#17581) Patice válasza erdoke (#17574) üzenetére


Patice
Topikgazda

"...nem hiszem, hogy a szoftver az ár függvénye."

Khmmm, ezt szerintem gondold át még egyszer. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17582) cekkk válasza erdoke (#17578) üzenetére


cekkk
veterán

Már miért lenen közös a fejlesztés? Ha az lenne nem kellene tudnia ezeket a TPnek is? :D

Persze, de egy ilyen drága routertől le is várom, hogy mindent automatikusan okosan csináljon, egy olcsótól ez nem várható el, amit az ára is tükröz.

Érdekes, én azt vettem észre, hogy a szoftver tudása miatt is drágulnak az eszközök, nem csak hardver miatt. :U

robi-k

Bocsi, de pot az a legnagyobb hülyeség ha a gépeiden állítod be fixre az ip címeket, mert ha elviszed valahova őket akkor ott újra állítgatni kell, a routerben meg egyzser beállítod és kész. Persze a dunet nem hordozza az ember sűrűn, de ha mégis elviszi akkor nem kell kínlódni a beállításokkal az adott helyen :U

[ Szerkesztve ]

(#17583) Patice válasza robi-k (#17580) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem is 1043ND routerem van és már 4 éve használom gyári FW-rel. Sosem volt gondom vele. Amire használom azt tudja stabilan. Gyári FW is frissült már párszor, elég sok mindent javítottak benne.

841N/ND esetében szerintem szinte ugyan az a szoftver.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17584) robi-k válasza Patice (#17583) üzenetére


robi-k
őstag

A 1043ND gyári FW nem tudja a PrintServer funkciót, pl.

cekk, lehet a routeren is állítani fix IP-t, de nekem így (a Dune-n beállítva) egyszerűbb.

(#17585) Patice válasza robi-k (#17584) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Print Server funkcióját nem használom ugyan, de itt megkérdezném, hogy próbáltad is ezt?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17586) Toobee válasza robi-k (#17580) üzenetére


Toobee
veterán

Köszi szépen, akkor azt felpattintom! TL-WR841ND.

https://barbieripnk.hu/

(#17587) Cha-b válasza Criton (#17558) üzenetére


Cha-b
senior tag

Szia, ha nem ez a max összeg amit rá tudsz szánni, akkor javaslom vess egy pillantást a C200-ra is. Sokan írták itt a fórumon, hogy az A2xx/A300/C300 -ak fagynak BDISO-knál HDhangváltásnál, tekerésnél. C200 régebbi modell ezeknél, de nem fagy semmitől, nem is értem, hogy került bele az újabb modellekbe ez a hiba. Torrent max letöltés 3MB/s körül, de stabil. Támogatásban, a Popcornok, és Dunek a legjobbak.

CSAKAKISPEST!!!!

(#17588) Criton válasza Cha-b (#17587) üzenetére


Criton
veterán

Szóval akkor érdemes a popcorn-ból egy régebbi kiadást keresni?

(#17589) Cha-b válasza Criton (#17588) üzenetére


Cha-b
senior tag

Nem feltétlen, sztem attól függ mennyi BDISOt néznél, más hibájukról nem nagyon olvastam, csak ezen a hibán megakadt itt a szemem, mert a C200amnál nincs ilyen, itt meg sokan írták ezt a fagyást. Személyesen nem találkoztam a fent nevezett modellekkel, csak itt olvastam ezekről a hibákról. Biztos van pár dolog amiben a fentiek a jobbak bár az nekem lényegtelen, nekem az a lényeg mindent játszon le hibátlanul, és ezt megteszi, másra nem is használom, még a JUKEBOxot is hülyeségnek tartom, jól néz ki stb, de felesleges, nem azt nézem, hanem a filmet, ezért nem is használom azt a funkciót sem. De majd akik ilyeneket használnak biztos segítenek, hogy csak az ISOk-kal van e bajuk, és ha nem nézel ISO-t akkor viszont felesleges sztem a +kiadás.

CSAKAKISPEST!!!!

(#17590) erdoke válasza cekkk (#17582) üzenetére


erdoke
titán

Azonos gyártónál oszlik meg a fejlesztési költség a különböző modellek között, sorry ha félreérthetően fogalmaztam.
Nyilván van extra költség a magasabb tudású modellek komplexebb és erősebb csili-vili faktorú szoftvere és az alap felületes belépő routereké között, de a lényeg a nagyobb tudásból, hosszabb feature listából ered, amit támogatni kell a szoftverben.

A legjobb aláírás a héten

(#17591) SzGee válasza Patice (#17559) üzenetére


SzGee
aktív tag

köszi megnézem őket

If you leave me, can I come, too?

(#17592) Kapanyél válasza robi-k (#17580) üzenetére


Kapanyél
őstag

Na végre már valakit nem a kutya farka csóvál! :)
Ha fix IP kell, azt mindig az eszközön állítjuk be! Annyit hozzáfűznék, hogy a routeren is be kell állítani azért valamit, mégpedig a DHCP IP tartományát, hogy ne legyen ütközés.

A többek által ajánlott MAC alapján kiadott fix IP, hivatalos nevén Static IP nem erre való (és nagyon sok router nem is tudja ezt a funkciót). Ráadásul a lease time erősen be tud kavarni, bár újabb routerek már képesek újból kiadni a címet, ha azonos a MAC.

Szóval igen, a DUNE-nek meg a NAS-nak meg minden állandó eszköznek (még ha WiFi-s is!) be kell állítani az eszközön egy fix statikus IP-t, amit befoglal a host-on (router). A dinamikus eszközökre (telefonok, egyéb laptopok) pedig ott van a DHCP szerver, az majd oszt nekik IP-t, ha éppen szükséges. Az előre definiált tartományból persze, ami tökmáshol van, mint a fix eszközök által lefoglalt címek.

Én rá szoktam DYMO-val ragasztani egy kis cimkét az eszközökre, hogy mi az IP-címük, akkor tuti nincs kavarodás és közvetlenül is meg tudom őket szólítani.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#17593) DjKoxi válasza Cha-b (#17589) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Szintén zenész :)
Nem is szoktam ISO-ban feltenni a NAS-ra a filmeket. Tsmuxer-ral kiszedegetem ami nekem felesleges, és úgy töltöm fel. Igaz, hogy extrákat nem nézek sosem, mert nem érdekel.

(#17594) BlackJack80


BlackJack80
csendes tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek hogy nem keresgéltem a hozzászólások között! :B

Adott egy LG LM660-as full hd, 3D smart tv amihez vásárolnék egy médialejátszót!

Vannak igényeim, csak a sok lehetőség közül nem tudom melyiket válasszam!

Ami nekem lényeges:
- max 40e Ft-ig(de ha szükséges áldozok rá többet nem akarok noname készüléket)
- vigyen mindenféle formátumot(avi, mkv, srt, egyéb felirat fájl)
- a 3D-t általában mkv formátumban nézem, de ha kezeli a 3Dt más formátumban az sem baj
- nem kell tartalmazni merevlemezt, mert a gépről wifin, vagy utp kábelen keresztül nézném a filmeket
- pluszban ajánlhatnátok valami stabil server progit, mert most a Nero Media Home4 néha vacakol

Nagyjából ennyi lenne! :)
Köszi!

(#17595) erdoke válasza DjKoxi (#17593) üzenetére


erdoke
titán

Igen szomorú lennék, ha az összes ISO-val, amit leszedek, egy csomót kellene xarakodnom, hogy le tudjam játszani... :(

A legjobb aláírás a héten

(#17596) krealon válasza Toobee (#17562) üzenetére


krealon
veterán

Nem latom a halozaton a gepet hiba forrasa a Master Browser Service.

(#17597) robi-k válasza Toobee (#17586) üzenetére


robi-k
őstag

Szia,

Örömmel segítek, de tudni kell, hogy pontosan milyen verziójú vas van a routeredben (V6, V7 vagy V8), mert nem egyformák az TL-WR841ND firmwarek, és a nem hozzáillő FW hazavághatja a routert.
A hardver verzió rajta van a router alján lévő címkén.

(#17598) DjKoxi válasza erdoke (#17595) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nem szedek le semmit. Még egy filmet sem töltöttem le soha, és nem is fogok, már írtam régebben is. Mikor másolom fel a NAS-ra a tsmuxer-t közbeiktatom. Mentésnél hálózatban kiválasztom a helyet és ennyi. Mindenki másképp csinálja, úgy ahogy neki a legjobb.
A C-200 sokat bajlódik az ISO-val, az m2ts-t kattintásra nyitja. Kevesebb idő kivenni a pipákat a felesleges feliratok, hangok elől, mint kivárni a megnyitást, menüben navigálni. Nincsenek egyenként mappában a filmjeim, csak a fájlok magyar címmel.

(#17599) bl4ze válasza Patice (#17570) üzenetére


bl4ze
veterán

Ok, Stabil ? Mi(k) az észlelhető változás(ok)? Érdemes frissíteni szerinted ? Nálam 101 van...

THX :Y

.:. bl4ze .:.

(#17600) Toobee válasza bl4ze (#17599) üzenetére


Toobee
veterán

Vissza tudod rakni az előzőt, ha nem tetszik. Próbáld ki!

https://barbieripnk.hu/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.