Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) aleister válasza Szatura (#17348) üzenetére


aleister
veterán

Félreértesz. Konkrétan a manualra gondoltam. A kolléga kérdezte, hogy nézted-e a kézikönyvet, erre te írtad, hogy nem kaptál hozzá ilyet, én meg burkoltan jeleztem, hogy a neten feltehetően fent lesz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17352) Szatura válasza Ed Parker (#17350) üzenetére


Szatura
tag

Egyenlőre működik, hozzá nem nyúlok :)

(#17353) Szatura válasza aleister (#17351) üzenetére


Szatura
tag

OK.
Hirtelen nem találtam, de rajta leszek.

(#17355) TCr válasza gyiku (#17354) üzenetére


TCr
veterán

Őőő, és? :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17356) kordasb


kordasb
tag

Hi, vagy nem tudom hasznalni a keresot rendesen vagy nem talalom megemlitve The Xtreamer Pro nevu lejatszot. Most vennek TV-t is egyben ezert gondolkodom olyan lejatszoban amibe bele lehet tenni 3,5" HDD-t.
Van estleg valkinek tapasztalata a fennt emlitett tipussal. Vagy estleg hasonloval ? Koszonom (foleg ha mar volt itt tema csak bena modon nem talalom)

(#17357) gyiku válasza TCr (#17355) üzenetére


gyiku
nagyúr

ingyen reklam, hsz gyujtes, vagy amit akarsz :)

hüllő

(#17358) aleister válasza Szatura (#17353) üzenetére


aleister
veterán

Parancsolj.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17359) aleister válasza gyiku (#17357) üzenetére


aleister
veterán

Ha már jó vétel, akkor itt az Egreat R6s 21.5 ropiért. Ennyit eléggé megér.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17360) JaniS válasza Szatura (#17343) üzenetére


JaniS
senior tag

Tudod állítani (telnet-elve a popira), de ez csak akkor érdekes, ha pl. internetes tartalom esetén (pl. youtube videók) szaggatna a videó a cache kis mérete miatt.

(#17361) kiscarlos77


kiscarlos77
csendes tag

Hello!
Van valakinek tapasztalata az Evolve Infinity Twincorder médialejátszóval kapcsolatban. Elsősorban a HD hangok és a 3D lejátszási képességei érdekelnének. :U
A tv-m Samsung PS51D550 erősítő Yamaha RXV-371.

[ Szerkesztve ]

(#17362) BBéci válasza Ed Parker (#17336) üzenetére


BBéci
titán

Félreértettél. A külső merevlemezt a hálózat helyett javasoltam. Azért nem beépítettet, mert azt nem annyira egyszerű hurcolgatni, illetve a külsőre mehet egyből a letöltés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17363) dalmon


dalmon
csendes tag

Sziasztok!
Médialejátszó csere van tervbe véve eddig egy első generácios wd tv volt hajtva,de már rég eljárt felette az idő, a jelenlegi újdonságok közül melyiket tudnátok ajánlani?
Mindenkép tudjon 3d-t,kezelje bd-iso-t,legyen rajta torrent kliens,
nem fontos hogy legyen benne hdd.
A sokat emlegetett egreat r6s eddig tetszetős ,vagy van nála jobb realtek chipes ami ár/érték arányban jobb nála? pl.:Evolve Infinity,Xtreamer SideWinder3
Érdemes várni az új sigma chipes lejátszokra,tudni fognak annyival többet mint amit az áruk tükrözni fog?
VAn olyan amelyiknél ha usbre kötök egy külső bd-lejátszót akkor lejátsza a bd lemezeket?
Főleg egy 3d-s projektort szolgálna ki, ami 720p-s,de később feljebb lépnék .
Előre is köszi a tanácsokat

(#17364) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok!

Az A300-nál vettem észre, hogy .wmv fájlokat hálózatról nem játszik le. Hang van, csak kép nincs... Eddig ez az első formárum amibe beletört s bicska, de lehet esetleg valami trükk rá... 5let? :F

A játék az nem játék!

(#17365) BBéci válasza dalmon (#17363) üzenetére


BBéci
titán

Miféle projektor? A 3D és a 720p ritka párosítás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17366) dalmon válasza BBéci (#17365) üzenetére


dalmon
csendes tag

Egy Benq w703d-hez kellene. ez van eggyelőre kiszemelve

[ Szerkesztve ]

(#17367) Balage@88


Balage@88
csendes tag

Sziasztok!

Jelenlegi médialejátszóm (o!play mini) leváltásán gondolkodom, mivel néhány hete vettem egy 2 TB-os külső merevlemezt és a lejátszó nincs vele igazán jó barátságban. Persze nem az van, hogy nem olvassa be, csak nagyon nehezen, pontosabban nagyon sokszori próbálkozásra, csatlakoztatásra-leválasztásra és ki-be kapcsolásra. Van hogy fél órán keresztül szenvedek, hogy belolvassa végre, úgyanis ha rádugom a merevlemez felpörög, de semmi nem történik, mintha nem lenne rádugva semmi külső eszköz. A merevlemez egyébként teljesen jó, a számítógépemre dugva is tökéletesen működik, NTFS-re van formázva.
Amúgy nagyjából egy hete olvastam egy tesztet egy hasonló árú és felszereltségű médialejátszóról, ahol írták, hogy csak 1,5 TB-ig támogatja a merevlemezeket. Létezhet ilyen?
A lényleg az, hogy tudnátok-e ajánlani nekem egy olyan médialejátszót, ami megbírkózik a 2 TB-os HDD-kel? És ha már váltanék mindenképpen egy jobb lejátszót akarok, ami Sigma Designs chipsetes mint például Dune vagy Popcorn Hour. Az ár nem annyira számít, bár azért ne százezres tétel legyen, én olyan 30 és 60 ezer között gondolkodom.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#17368) BBéci válasza dalmon (#17366) üzenetére


BBéci
titán

Ha még nem vetted meg, akkor gyorsan felejtsd el. Láttam jónéhány 3D vetítő képét, most is olyan van nálam tesztelésen, de 720-assal vallatni lehet, szörnyen vacak.

(#17367) Balage@88
Használtam Minit 2 TB-os WD MyBook merevlemezzel, hibátlanul működött.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17369) Balage@88 válasza BBéci (#17368) üzenetére


Balage@88
csendes tag

Mondjuk ha egyszer nagy nehezen beolvassa utána működik nekem is rendesen megszakadás nélkül. Csak fura mert kisebb HDD-t például 1 TB-osat simán olvas. Amúgy a 2 TB-os HDD-m egy Seagate 3,5"-os és egy külső merevlemez házba van beszerelve. De az 1 TB-osom is úgyanígy van.

(#17370) BBéci válasza Balage@88 (#17369) üzenetére


BBéci
titán

Az is számít, hány db fájl van rajta és mennyire töredezettek. Ha az üreset telepakolod 10-40 gigás filmekkel, nem lehet vészesen lassú.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17371) Balage@88 válasza BBéci (#17370) üzenetére


Balage@88
csendes tag

Megnézem mennyire töredezett. Kb 300 GB van elfoglalva rajta vannak 10-20 gigás filmek is, de vannak 400-700 MB vagy 1 GB körüli .avi fájlok is.
Amúgy ha lehet nem cserélném le a minit, csak nagyon bosszantó ez a helyzet.

(#17372) #75912448 válasza dalmon (#17363) üzenetére


#75912448
törölt tag

...Érdemes várni az új sigma chipes lejátszokra,tudni fognak annyival többet mint amit az áruk tükrözni fog...?

Én megvárnám a helyedben, de lehet hogy késni fognak, ma már olyat is hallottam, hogy a Base 3D is késik. Eleve ezután tervezték a kisebbeket.

(#17373) cekkk válasza #75912448 (#17372) üzenetére


cekkk
veterán

Nem elve késnek? Nem úgy volt, hogy október elején jelennek meg? :DDD :U

(#17374) #75912448 válasza cekkk (#17373) üzenetére


#75912448
törölt tag

Október vége, november eleje volt eredetileg, asszem :D

(#17375) cekkk válasza #75912448 (#17374) üzenetére


cekkk
veterán

Én okt elejére emlékszem :DDD Mindegy ezen nem veszünk össze :)
Bár érdekes, hogy teszt példányok sehol nem bukkantak fel, vagy nagyon hírek igazán nincsenek :D

(#17376) JaniS válasza Jim-X (#17364) üzenetére


JaniS
senior tag

Megnéztem néhányat C-300-on, tényleg van amelyiket nem játssza le, hang van, kép nincs. A többségével viszont nincs gondja vagy csak szerencsém volt. Gondolom valami codec probléma.

(#17377) ricsik


ricsik
őstag

Most olvasom, hogy a Dune HD Base 3D nem tudja csak a BD lite-ot. Az alap Base sem tudta?

(#17378) cekkk válasza ricsik (#17377) üzenetére


cekkk
veterán

De a Base tudta a menüt, vagy is még mindig tudja is :DDD

(#17379) blakey válasza ricsik (#17377) üzenetére


blakey
titán

A Cinavia miatt van, nem veszik meg a Blu-ray licenszet így csak lite-ba tudják megoldani, de szerintem ez nem gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17380) BBéci válasza blakey (#17379) üzenetére


BBéci
titán

Nem gond, de sokaknak, én is közéjük tartozom, jobban tetszik a menüs változat. Például a jelenetválasztás miatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17381) ricsik válasza BBéci (#17380) üzenetére


ricsik
őstag

Én is így vagyok ezzel, szeretem a full menüt. Olvastam azt is, hogy vannak olyan filmek, melyek normális lejátszása lite módban szinte lehetetlen az összetett struktúra miatt, amit a menü összefog.

Már nagyon kíváncsi leszek erre a védelemre, szerintem sok hűhó semmiért. Vagy már a gyártók fognak találni valami kiskaput, vagy jönnek az orosz és vagy kínai FW hackek ;]

blakey: szerintem nem biztos, hogy ez van a háttérben. Szoftveresen simán meg tudnák csinálni, mint a Popcorn is tette. A200/210 lite támogatással jött ki, licensz nélkül, majd egyik FW frissítés után már tudta a Full BD menüt. Sőt ezelőtt a frissítés előtt rá lehetett tenni a C sorozat FW-jét és megint csak tudta. Sokáig így használtam, csak akkor tértem vissza az A-s FW-re, mikor megjött az előbb említett támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#17382) BBéci válasza ricsik (#17381) üzenetére


BBéci
titán

Bajban leszünk az új lejátszókkal. :U

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17383) Rick4


Rick4
félisten

Urak.
Lecserélem a februárban vett és eddig örömmel használt himedia 560b médialejátszómat, kérnék egy kis segítséget. Nem kell extra feature, csak egy lan csati meg egy hdmi, esetleg optikai kimenet, ha más is akad jó, de nem szempont, nem tudom mind tudja-e, de hdmi-n jöhet a dts-hd ma, dolby truehd, erősítő tudja. Viszont ma mit érdemes venni ami jó is, támogatott is, árban is korrekt? Az, hogy itt olvasok csak telenyomja a fejemet, max aki kompetens, írjon egy típust és kész. Nem érdekes más, árban 25-35 max amit érdemes rászánnom, egyébként elég ritkán használom. Lehet noname, lehet asus, ami jó és sok mindent lejátszik, az kell, nem flashelem agyon, nem torrentezek, nem webböngészek rajta.
Köszi előre is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17384) aleister válasza Rick4 (#17383) üzenetére


aleister
veterán

Erre ott az Egreat R6s. Lentebb linkeltem egyet 21.5-ért. Lejátszik mindent (killaSample-t is), és szép képe van. A legújabb realtek chipre épül. Ár/árték arányban én nem tudok jobbat nála.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17385) Mezga Aladár válasza BBéci (#17380) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Engem kifejezetten idegesít a menü, csak akkor használom ha lite módban nem lehet valamit elérni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17386) blakey válasza BBéci (#17380) üzenetére


blakey
titán

Addig amig így van, ez a legjobb megoldás, a másik lehetőség, hogy megveszik a licenszet, de akkor minimális a lejátszási képesség. Inkább így, mint sehogy, persze jó ha van menü,. Azért remélem, hogy ezt hamar megoldják.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17387) #75912448 válasza Rick4 (#17383) üzenetére


#75912448
törölt tag

A képminőséget szem előtt tartva, 25-35k között Dune HD TV 101-et vennék, kiengedném mellé a core hangot és csókolom. Ha tényleg HD audiora és optikai kimenetre van szükséged, akkor jöhet szóba Egreat R6s vagy Egreat R160s. SMP867x alappal lehetőség még a WD TV Live Streaming, de ezt személyesen nem láttam működés közben. A 101-es hardvere plusz wifi, plusz SPDIF.

(#17388) aleister


aleister
veterán

Sírva könyörgöm arra válaszoljon már valaki, hogy mire jó a flash ram?
Kell-e a szimpla filmnézéshez -esetleg torrentezéshez- vagy sem?

Én úgy tudom, hogy a különböző app-ok futnak benne/rajta, de nekem nincs szükségem ilyenekre, és fontos lenne tudnom, hogy elég nekem az Egreat 160s vagy kell a 200s.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17389) Patice válasza aleister (#17388) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dune-nél például oda pufferel a lejátszó mondjuk belső, vagy külső merevlemezről, ill. hálózaton keresztüli lejátszás esetén.

Torrentezésnél is van értelme, átmeneti tárolónak használja és utána onnan írja ki HDD-re. Seed esetén is ha gyakran ugyan azt töltik le tőled, akkor ott tarthatja azt a darabot.

A flash ram kell szerintem a hálózati megosztásokhoz is, pl. amikor külső, USB-s merevlemezt csatlakoztatsz és a lejátszó megosztja azt a hálózaton.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17390) hunaqua válasza aleister (#17388) üzenetére


hunaqua
addikt

Én használtam mind a 2-t. Torrent,filmnézés. Szerintem nincs különbség.A 200s inkább 1 "igényesebben" megépített gép.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#17391) koncsik válasza #75912448 (#17387) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nem kellett volna olvasgatnom annyit a topicot...
Netgear NeoTV 550-en tegnap néztem egy filmet (The Chef) és kb. 40 mp-ként ugrást érzékeltem (nem mindig, de sokszor...). TV Pana G20 plasma.
Pedig ezt írják a rajta levő fw-vel kapcsolatban: Fixed microstutter every 42 seconds playing 24fps videos in 1080p24 mode...
Más filmnél még nem tapasztaltam ezt...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#17392) BBéci válasza koncsik (#17391) üzenetére


BBéci
titán

Az a film szerintem remek szórakozást nyújt, minden percét élveztem.

Nem 24fps-sel, hanem 23,976-tal kell kompatibilisnek lennie.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17393) robi-k


robi-k
őstag

Francia részletes teszt az OPPO-103-ról: [link]
Nagyon tetszik a ketyere, de az ára nálam meghaladja a pszichológiai gátat :O

Kíváncsi vagyok, BBéci milyennek fogja találni :))

(#17394) #75912448 válasza koncsik (#17391) üzenetére


#75912448
törölt tag

A Neo TV úgy került forgalomba, ahogy a Realtek lejátszók többsége, tehát 24Hz-en játszotta a 23,976-ot is. Felhasználói felháborodásra legjobb tudomásom szerint már az első fw frissítés alkalmával javították, azaz ha friss a lejátszód, akkor nem láthatod. Talán a fordítottját látod, 24Hz-es filmet játszik 23,976Hz módban, ezért ugrál :) , ugyanez tapasztalható a WD lejátszóknál, de ez a sokkal könnyebbik eset, mert nagyon ritka a 24,000Hz-es film.

Minap próbáltam Realtek lejátszóval a Hodejegerne c. filmet, mely 24,000Hz-es és gyönyörűen vitte, nem úgy ahogy a 23,976-ost.

szerk: közben megnéztem, és be is igazolódott a sejtésem, az említett filmed: Fps..................: 24.000

Te is újabb bizonyíték vagy rá, hogy a jelenség látható, de nem mindenki számára, túllihegni azonban nem kell, ráadásul plazmán minimálisan látványosabb.

[ Szerkesztve ]

(#17395) koncsik válasza #75912448 (#17394) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszönöm a megnyugtató választ! :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#17396) TCr válasza #75912448 (#17394) üzenetére


TCr
veterán

Az 550-ben Sigma van...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17397) #75912448 válasza TCr (#17396) üzenetére


#75912448
törölt tag

Bizony, enne kellenére az első, gyári fw "hibás" volt. Olvasd el pontosan mit írtam :) 24,000 Hz-es anyag lejátszása 23,976Hz-es módban hasonló (talán nagyobb) reccet produkál, mint a Realtek fordított estben.

[ Szerkesztve ]

(#17398) Poplacsek válasza robi-k (#17393) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Hmmm... Nem tűnik rossznak! :C Megvárjuk a 105-öst is, aztán lehet az lesz Dune Pro helyett. :K :F

(#17399) TCr válasza #75912448 (#17397) üzenetére


TCr
veterán

Ok, félreértelmeztem. :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17400) #75912448 válasza TCr (#17399) üzenetére


#75912448
törölt tag

No problemo, de nem ér slendrián módon olvasgatni komoly hozzászólásokat :D , bár kétségtelen, hogy sok hülyeséget beszélhetek :U

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.