Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) TCr válasza #75912448 (#17400) üzenetére


TCr
veterán

Széthasad a fejem, ilyenkor sajnos előfordul.

De szívesen kipróbálnám azt az új Oppo-t... :K

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17402) robi-k válasza Poplacsek (#17398) üzenetére


robi-k
őstag

SZVSZ, ezerszer jobb lesz a nem létező Dune HD Pro-nál. Ha lenne pénzem, már rendelném is az OPPO-105st
De ha csak digitálisan akarod használni analóg csatlakoztatás nélkül, akkor a 103 is bőven elég, a digitális részük tök egyforma és kitűnő minőségű.

És még1 érdekesség: az ezidáig leszállított 103-kon lévő gyári FW nem Cinavia-s, ez gond nélkül lejátssza a hálózati meghajtón lévő full BD-ket is, természetesen menüvel. Ezt "ésrevette" a Sony is, emiatt az OPPO a honlapján közzé is tett egy FW "frissítés", ami kezeli a fenti sajnálatos hibákat, de hát nem kötelező azt feltenni :DD

(#17403) cekkk válasza robi-k (#17402) üzenetére


cekkk
veterán

Csak majd felteszik az újabb gépekre sajnos gyárilag :W :O Vagy reménykedjünk benne, hogy nem :D

(#17404) #75912448 válasza robi-k (#17402) üzenetére


#75912448
törölt tag

A 103-nak jóval barátibb az ára, még feltételezvén a $500 eurósodását is. Ha valóban jó lesz médialejátszóként, nem úgy mint elődei, akkor egy eszközben mindent kielégítő minőséggel leváltható a BD player-media player páros.

(#17405) aleister válasza hunaqua (#17390) üzenetére


aleister
veterán

Patice, hunaqua:

Köszi szépen mindkettőtöknek!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17406) BBéci válasza #75912448 (#17404) üzenetére


BBéci
titán

Az itthoni ára 224990 Ft.
Megérkezett hozzám, de ki sem bontottam, küldöm vissza a forgalmazónak, mert tűkön ülve várja egy szerencsés vevő. Az első rendelésből mind elfogyott.
A jövő hét közepén érkező második szállítmányból kapok tesztpéldányt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17407) Poplacsek válasza #75912448 (#17404) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Na és ezüst színben is lesz, vagy továbbra is csak feketét gyárt az Oppo?

(#17408) robi-k válasza Poplacsek (#17407) üzenetére


robi-k
őstag

Ezüst színű OPPO-t még nem láttam (azaz igen, de azt Cambridge Audio-nak nevezik, és jóval többet kell érte fizetni).

BBéci, hááát, megértem, hogy az új gazdája türelmetlenül várja az OPPO-103 -st. Én is türelmetlen lennék :)

[ Szerkesztve ]

(#17409) Poplacsek válasza robi-k (#17402) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Végülis a Primare SPA22HD DAC-a is nagyon jó, úgyhogy lehet felesleges is lenne a 105-ös?
A legnagyobb bajom, hogy a teljes gyűjteményem a Dune-re van menüzve, ezt átalakítani az OPPO-ra (ha egyáltalán lehet) beleőszülnék...

(#17410) cekkk válasza Poplacsek (#17409) üzenetére


cekkk
veterán

Ez mit jelent, hogy dunere van menüzve? :U

(#17411) robi-k válasza Poplacsek (#17409) üzenetére


robi-k
őstag

Ha úgy is a Primare DAC-ra kötöd, akkor én nem haboznék, és beszereznék egy 103-st. A 105 természetesen igen fincsi zenei gép lesz, hozzá gyakorlatilag már csak egy végfokerősítő kell, és kész (minden mást - equalizer, hangfal beállító rendszer, DAC, stb - ő már tartalmaz).
Ami a gyűjteményt illeti, nem tudni (egyenlőre), hogy az OPPO-103 kezel-e egyáltalán ilyet, és ha igen, milyet? DE: mivel van Apple app-ja, valami biztosan van/lesz.

(#17412) Poplacsek válasza cekkk (#17410) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Jaja, hülyén írtam. Azt akarta jelenteni, hogy nem fájlkezelő szerűen böngészem a zene/film/koncert gyűjteményeim, hanem borítókkal és filmek esetén yaDIS-al készült infó képekkel. Egyéni ízlésre szabott dune_folder.txt fájlokkal.. Na ha azt akarnám, hogy minden hasonlóan nézzen ki az Oppo-val, az valószínű lehetetlen lenne (korábbi Oppo-kkal legalábbis nem lehetett megcsinálni), de ha lehet is ilyen-olyan borító megjelenítést használni, az vszínű nem olyan rugalmasan alakítgatható, mint a Dune esetében. Na majd meglátjuk.
De pl. nálam fontos az mkv konténerben lévő chapter kezelés is, mivel a BD formátumot és menüt a kezdetektől fogva rühellem és kiírtom (MakeMKV progit használom). De vajon az új Oppo-k tudják-e?

(#17413) Rick4 válasza aleister (#17384) üzenetére


Rick4
félisten

Egynek jó, köszi. Ez néhol zöldült a killa sample-lel, de akadni picit akadt csak. Mást nagyon nem kell tudni, csak a firmware dolog izgat...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17414) Rick4 válasza Rick4 (#17413) üzenetére


Rick4
félisten

Gyors voltam, holnap itt az egreat, jó lesz az ide... Majd beszámolok, mivel különb mint az 560-as...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17415) erdoke válasza #75912448 (#17387) üzenetére


erdoke
titán

Hacsak nem következett be drasztikus változás a WD hozzáállásában, akkor a DTS HD hangot nem fogja kiadni, mert nem fizetnek külön a licencért, és a trükközést (=licenc nélküli lejátszást) se vállalják fel, mint a kínai gyártók.

A legjobb aláírás a héten

(#17416) cekkk válasza Poplacsek (#17412) üzenetére


cekkk
veterán

Néztem az android alkalmazást, az kb egy távirányító. Nem vagyok benne biztos, hogy tudja ezt az oppo. Végül is ő egy optikai lejátszó elsősorban, így gondolom nem erre fektették a hangsúlyt a fejlesztők..

(#17417) robi-k válasza cekkk (#17416) üzenetére


robi-k
őstag

Ezidáig nem foglalkoztak filmgyűjtemény kezelőkkel az OPPO-hoz, hisz a 103/105 modellek előtt az OPPO nem is támogatta a normális (SMB) hálózatkezelést, a korábbi modellek DLNA-ja csak egy mankó volt. Tehát több mint biztos, hogy lesz majd ilyen az OPPO-hoz is.

(#17418) aleister válasza Rick4 (#17414) üzenetére


aleister
veterán

Nagyon érdekel engem is, mert én is ilyen chipsetű, gyártójú lejátszót akarok venni, csak jó lenne a beépíthető hdd lehetősége. Sajna az R160s már 130usd, ami ha nem csúszik át a vámon, akkor 36-37k. Ez 15-tel több, mint a Neked ajánlott R6s, és tulképpen ugyanaz a vas van benne (+wifi).

Szóval kíváncsian várom a beszámolódat. Főleg a privátban már taglalt 24 vs 23.976 fps érdekelne.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17419) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Egyáltalán nem vagyok otthon a médialejátszók világában.
Szeretnék beszerezni egy készüléket, semmi más funkciója nem szükséges, csak a különböző videó fájlokat vigye probléma nélkül (mkv, avi, xvid, wmv stb stb.) pendrive-ról. Szóval nem kell net kapcsolat, nem kell belső vinyó semmi extra nem kell, csak különböző formátumú filmeket szeretnék nézni vele a tv-men pendrive-ról.

Úgy is tekinthetjük, mint egy DVD lejátszó, csak lemez lejátszás nélkül, másra nem használnám.
Természetesen ahogy ez szokott lenni a lehető legolcsóbb, de működőképes dolog érdekel, akár használt is.
Valaki tud nekem ajánlani valamit?

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#17420) #75912448 válasza BBéci (#17406) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szép, kintről rendelve 150k-ból kijönne vámmal áfával.

(#17421) #75912448 válasza robi-k (#17393) üzenetére


#75912448
törölt tag

Itt van róla még némi belső infó.

(#17422) Warter válasza #75912448 (#17421) üzenetére


Warter
őstag

Navigation is snappier than before and users can access cover art and additional media information such as track title, artist, genre and more.

Úgy tünik az új Oppo-kban is lesz valamilyen videofal szerűség. Aztán majd meglátjuk mennyire használható.

(#17423) BBéci válasza #75912448 (#17420) üzenetére


BBéci
titán

Annyiért nagyon jó vétel.
A tápegységén nem sok fejlesztés látszik a 93-hoz képest, ami annak gyenge, sokat kritizált pontja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17424) #75912448


#75912448
törölt tag

A 2 HDMI kimenetnek jobban örülnék ha magamévá tehetném, végre bebeszélhetném, hogy sokkal jobb képe van így, mint mikor átküldöm az erölködőn. :U

(#17425) cekkk válasza robi-k (#17417) üzenetére


cekkk
veterán

Én már nem megyek bele ilyen feltételezésekbe. Ha lesz hozzá tudja majd, ha nem akkor nem :D
Nézd csak meg a dune az évek alatt nem voltak képesek a fejlesztők egy normális telefonos alkalmazást hozzá kiadni, na most, hogy ez a rajta lévő oprendszer miatt vagy mi miatt törtét nem tudom. :U Mondom a normális nálam itt kezdődik, az, hogy most mutogattak valamit, nem tudom, hogy z is milyen lesz, mint ahogy a vpxről is kerültek fel képek, hogy milyen jó, de közben meg kiderült, hogy szinte semmit nem ér :O

Viszont minden további nélkül és egy ilyen oppo 103/105ös a keblemhez szorítanék és rohannék vele haza, attól függetlenül, hogy tudja-e vagy nem, mert más kárpótolna :DDD Bár nálam ez felesleges pénz kidobás lenne a többi elemhez képest túl jó lenne hozzám. De majd egyszer, amikor már öreg, vak és süket leszek :DD

[ Szerkesztve ]

(#17426) robi-k


robi-k
őstag

Vannak újabb FW-k - 120815_2150 - a Dune-hez a hivatalos oldalon.
Nem sok újítás van bennük a korábbihoz képest :((

(#17427) Patice válasza robi-k (#17426) üzenetére


Patice
Topikgazda

Köszi! Kipróbálom a hétvégén.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17428) cekkk válasza robi-k (#17426) üzenetére


cekkk
veterán

Inkább a nullához konvergál :DDD Időjárás kijelzést megcsinálták? :U

(#17429) erdoke válasza cekkk (#17425) üzenetére


erdoke
titán

Hétfőn kapott frissítést az iOS app, elég komoly változásokat indítottak el.

A legjobb aláírás a héten

(#17430) cekkk válasza erdoke (#17429) üzenetére


cekkk
veterán

Én nem használok Apple termékeket, így ez a vonal számomra nem érdekes, a fejlesztés viszont előre mutató :K Majd kíváncsi vagyok, hogy ez hogyan jelenik meg a telefonon. :U

(#17431) vonyarc


vonyarc
tag

Popcorn A110-el lehet valahogy youtube-ozni, vagy böngészni a neten?

(#17432) #75912448 válasza vonyarc (#17431) üzenetére


#75912448
törölt tag

Igen, ha az öledbe veszed mikor PC-n, laptopon youtube-ozol. :D Na jó, régebben mintha lett volna Youtube Lite Reloaded (YTLR) vagy valami hasonló, már nem emlékszem, erre keress rá.

(#17433) #75912448 válasza Patice (#17427) üzenetére


#75912448
törölt tag

Neked is kész az új arc, cekkk kollégát is hamarosan új köntösben köszönthetjük, itt volt TCr, a fél topikot szokhatom meg újra :)

[ Szerkesztve ]

(#17434) Patice válasza #75912448 (#17433) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez már csak ilyen dolog.... :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17435) cekkk válasza #75912448 (#17433) üzenetére


cekkk
veterán

remélem én is megkapom még ma, vagy holnap :DD

(#17436) erdoke válasza cekkk (#17430) üzenetére


erdoke
titán

Most erre mit mondjak? Neked válaszoltam, de attól még mást érdekelhet, különösen a fejlesztés iránya. Előbb-utóbb Androidra is odaér, aztán majd kiderül melyik készülékkel megy hibátlanul, és melyik kel nem...
Én Google terméket nem használok.

A legjobb aláírás a héten

(#17437) cekkk válasza erdoke (#17436) üzenetére


cekkk
veterán

Androidra nem fejleszt a Dune :DDD Legalább is amik vannak azoknak egyik sem ez a fejlesztője mint amit te belinkeltél :D

(#17438) blakey válasza cekkk (#17437) üzenetére


blakey
titán

Nekem ez van. :) Az a fejlesztője. :))

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17439) erdoke válasza blakey (#17438) üzenetére


erdoke
titán

Igen, ez pontosan ugyanaz, mint az általam linkelt iOS verzió volt a frissítés előtt. :K

A legjobb aláírás a héten

(#17440) cekkk válasza blakey (#17438) üzenetére


cekkk
veterán

Tényleg :D
Ezt em is figyeltem, biztos azért mert eddig csak távirányítóként funkcionált, ez használtam, de nem sokat ért sajnos

(#17441) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Popi A300-nál ha megnyomom a felírat gombot, akkor az időzítés jön be. Ilyenkor egyet le kell menni, majd megkeresni a felíratot. Nem lehet valahogy úgy megoldani, hogy a "subtitle" gombra felíratot váltson, ahogy az a hétköznapi lejátszóknál volt...?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#17442) Toobee válasza TazLeacher (#17441) üzenetére


Toobee
veterán

Dune eseten, ha menuvel inditod, akkor azt csinalja.

https://barbieripnk.hu/

(#17443) debrejo


debrejo
senior tag

Sziasztok, remélem jó topikba írok, kellene 1-2 hasznos tanács a következö dologban:
Át szeretném alakítani otthon a "multimédiás rendszer"-t. Eddig az asztali pc volt a médialejátszó, összekötve a tévével ha filmet akartunk nézni. Ha viszont az ágyban szerettük volna ugyanezt, a laptopon, mindig másolni kellett usb-re ami kicsit kényelmetlen volt, föleg ha az esti mozizást hirtelen ötlet szülte. Idöközben az asztali gép lassan kiöregedett, a helyét felváltotta egy tábla, illetve a régi tévé is le lett cserélve egy fullHD-s lcd-re. A következöt szeretném megvalósítani:
egy wifi-n keresztül a netre kapcsolódó médialejátszó (szervergép?), amit látna a laptop meg a tábla is, ugyanakkor a tévét is rá tudom csatlakoztatni (lehet kábellel is, ha ez a lejátszási minöség javulását hozza, nem fontos a vezeték nélküli megoldás. Persze ha vezetékmentesen is meg lehet oldani egy HD minöségü film lejátszását a tévén, mégjobb).
Magyarul minden családi felvételt, filmet, zenét, fotót egy helyen szeretnék tárolni, de akár a tévéröl, a laptopról, a tábláról is el lehessen érni, felesleges másolgatás nélkül.
Ha mondjuk a táblán(laptopon) netezve találok egy olyan videót vagy zenét ami tetszik, azt a médialejátszóra le tudjam tölteni, késöbb esetleg a tévén megnézni a családdal. Ha ágyban akarunk filmezni (tévé nincs a hálóban) akkor a médialejátszón található "könyvtárból" kiválasztva azt a laptopon meg tudjam nézni, mindezeket felesleges másolgatás nélkül.
Sajnos a témában teljesen láma vagyok, fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá, mit keressek. dlna, wifi, szerver, médialejátszó... Megköszönném, ha segítenétek, esetleg a megfelelö topikba irányítanátok.
Köszi elöre is!

(#17444) kisgyerek85 válasza debrejo (#17443) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Magyarul minden családi felvételt, filmet, zenét, fotót egy helyen szeretnék tárolni, de akár a tévéröl, a laptopról, a tábláról is el lehessen érni, felesleges másolgatás nélkül.

Neked egy NAS-ra volna szükséged. Vagy egy nas funkciót tudó médialejátszóra. Viszont a médialejátszó nem hozza a gyengébb nas-ok teljesítményét sem.
Jelenleg ár/érték arányban most ez a best buy [link]
Írni nem fogok róla, mert tele a topic vele. Csak a keresőbe üsd be a nevét "egreat r6s"

Ha egy különálló NASt + médialejátszóra is van keret akkor melegen ajánlom az 1 fiókos Zyxel NSA310-et.

(#17445) debrejo válasza kisgyerek85 (#17444) üzenetére


debrejo
senior tag

Thx, belefér a keretbe, böven. Sokkal durvább árakra számítottam. Szóval akkor egy NAS plusz médialejátszó? Mi az elönye annak hogy egy NAS mellett van egy médialejátszó is?

[ Szerkesztve ]

(#17446) BBéci válasza debrejo (#17445) üzenetére


BBéci
titán

A médialejátszó azt tudja, ami a nevében benne van. A NAS szintén. Amit szeretnél, ahhoz mindkettő szükséges.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17447) Zoty4 válasza debrejo (#17445) üzenetére


Zoty4
őstag

a NASba még kell majd egy vinyó is

(#17448) debrejo válasza BBéci (#17446) üzenetére


debrejo
senior tag

Ergó NAS-on tárolom (elérem),médialejátszó meg ahhoz kell hogy a tévén lejátszam. Ehh, ki kell kupálnom magam a témában, köszi mégegyszer a segítségeteket :R
Thx Zotyának is :)

[ Szerkesztve ]

(#17449) BBéci válasza debrejo (#17448) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan. De egy router sem árt, ha van a láncban. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17450) aleister válasza debrejo (#17448) üzenetére


aleister
veterán

A többiek elmélete szerint igen, ám gyakorlatilag minden médialejátszóra rá lehet kötni hdd-t, akár usb-n, akár sata-n keresztül. Lehet ezeket a kütyüket is nas-ként használni, csak kisebb átviteli sebességgel, valamint nem olyan komoly felhasználókezeléssel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.