Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) Fej1973


Fej1973
csendes tag

Üdv

Létezik olyan asztali média player ami tudja rögzíteni a TV adást, és minimálisan szerkeszteni is lehet azt? Gondolok itt a reklámok kivágására. Kösz a segítséget.

(#17452) cekkk


cekkk
veterán

HK dobozban htpc, na erre azt mondom, hogy le a kalappal, nagyon jól néz ki :D ki kell beleznem az én erősítőmet ;] :U :DDD

(#17453) Ed Parker válasza cekkk (#17452) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Veszek egy olcsó DVD-t, es tele rakom hdd-vel :D

(#17454) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi kérdésem lenne:

Mindenek előtt leírom, hogy jól megszívattam magam, mert nem volt elég körültekintő. Kinéztem egy jónak tűnő Blu-ray lejátszót beépített hdd-vel. Ez a Samsung BD-C8200 volt, ami tökéletes is lett volna, csak éppen a lényeg hiányzott belőle, és az az analóg tuner. Így most küldhettem vissza a boltba. Szóval ebből a bakiból kiindulva érdekelne, hogy igaz e az, hogy az összes Blu-ray-es, belső hdd-s asztali készülékből hiányzik az analóg tuner? Amennyiben nem, akkor a termékleírásnál hogyan jelzik az analóg tuner meglétét? Amennyiben igen, akkor mondjuk nem gond, mert az esetben nem keresgélek Blu-ray-es készüléket, csak sima dvd-st.

Mercury

(#17455) BBéci válasza Mr.Mercury (#17454) üzenetére


BBéci
titán

Jó kérdés, volt nálam két olyan Samsung, de eszembe sem jutott vacak analóg adással kínozni magam.
Az efféle készülékek lényege, hogy HD felbontásban tudnak rögzíteni, míg a DVD-sek csak SD-ben. HD csak digitálisban fogható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17456) robi-k


robi-k
őstag

Most néztem/hallgattam meg a németek legújabb remekművét - a Lichtmond 2: Universe of Light 3D - BD-t. Háááát, ez valami káprázatos, a 3D érzés lenyűgöző, a 7.1 DTS HD-MA hang (a legendás Alan Parsons zenéje) fergeteges, itt érezni, hogy ez valóban DTS HD-MA. Mindenkinek javaslom, megéri :K

(#17457) Mr.Mercury válasza BBéci (#17455) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Nekem nem lenne gond, hogy csak sd-ben rögzítsek, csak működjön vele az analóg fogás. Blu-ray-t meg úgyis csak lemezen néznék rajta, így ott meg adott a minőség. Azért ha valaki tud megerősítést vagy cáfolást 100%-ra, azt megköszönném. :R

Mercury

(#17458) Multibit válasza Mr.Mercury (#17457) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor miért nem DVD-recordert vettél? Azt erre találták ki.
Egy olcsó BD-játszót külön vásárolhatsz mellé.

(#17459) Mr.Mercury válasza Multibit (#17458) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Mert gondoltam megoldható kettő az egyben és álmomban sem gondoltam, hogy nem lesz benne analóg tuner.

Mercury

(#17460) #75912448 válasza robi-k (#17456) üzenetére


#75912448
törölt tag

Van belőle 2D verzió, a hang miatt is megéri, gyakorlatilag 50 perc hidegrázás.

(#17461) debrejo válasza BBéci (#17449) üzenetére


debrejo
senior tag

Az van, mondjuk kérdés hogy érdemes-e akkor már azt is cserélni. Perpill egy 54 mbit-es van. Érdemes lenne azt is egy nagyobb adatátviteli sebességre képes eszközre cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#17462) BBéci válasza debrejo (#17461) üzenetére


BBéci
titán

Nem érdemes, hanem kötelező!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17464) cekkk válasza Ed Parker (#17453) üzenetére


cekkk
veterán

Szépen mutat majd nálad ;] De remélem 1 terás ssdkel rakod tele :P

(#17465) erdoke válasza debrejo (#17461) üzenetére


erdoke
titán

Neked valószínűleg elég lenne egy WD MyBook Live, mellé egy jó hálózatos asztali médialejátszó, de talán jól jönne egy gigabites router is. Nem a vezeték nélküli sebességre gyúrnék, hanem kábellel kötném össze az említett eszközöket (+ a PC-t, ha van rá igény, pl. ha azzal töltesz le, és onnan nyomod át a MyBook Live-ra).

A legjobb aláírás a héten

(#17466) debrejo válasza erdoke (#17465) üzenetére


debrejo
senior tag

Az asztali pc kiesett a pixisből azon oknál fogva hogy amióta van laptop asszonynak,tábla nekem+egy netbook elfekvőben, az asztali gépet havi 1x ha bekapcsoltam,jellemzően régi fotók, családi felvételek keresésére. Mivel egyrészt elavult másrészt alig használtam, anyám megörökölte:)
Most az van, hogy teszem azt táblán beszélgetek baráttal, küldene egy videót, akkor vagy laptop bekapcs vagy ha táblára mentem akkor jön a másolás. Ha meg a tévén akarom megnézni akkor megint vagy másolok usb-re (plusz esetleg konvertálás) vagy a laptopot kötöm a tv-re. Ezeket a felesleges és néha feleslegesen idegesítő lépéseket szeretném megszűntetni. Sajnos nem vagyok a témában annyira otthon, semennyire sem :)
Egy olyan itthoni hálózatot szeretnék amit mind a laptop,mind a tábla mind a tv el tud érni. Tv csak lejátszaná, tábla meg többnyire csak oda mentene. Noti mindkettő. Ehhez kellene ha jól értem egy jó router, egy NAS meg egy médialejátszó. Sok kritériumom nincs, tudja a HD-t a médialejátszó (az se baj ha kábellel van a tévével összekötve mivel úgyis egy helyen van/lesz a tv-router-nas-medialejátszó), ne legyen rohadt hangos a NAS ill. Keveset fogyasszon, na ez viszont fontos,ezért hajlandó lennék többet is perkálni. Helyigény terén elég lenne olyan 1 Tb is.

[ Szerkesztve ]

(#17467) daniel2121 válasza debrejo (#17466) üzenetére


daniel2121
senior tag

A NAS nem hangos és elhelyezheted a lakásban bárhol pl. egy szekrényben akkor meg pláne nem hallod és a fogyasztásuk sem vészes. Távolról is eléred ha nem vagy otthon. A Synology az egyik legjobb igaz nem a legolcsóbb, van belőle 1 vagy több lemezes is.

(#17468) Ed Parker válasza cekkk (#17464) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pont most vettem egyet, 450-500MB körül kullog :D
Ha ilyenekkel raknának tele, fél mp es nyílna a bd50 7.1-es hanggal.

(#17469) erdoke válasza debrejo (#17466) üzenetére


erdoke
titán

PC nem = asztali gép!
Nálunk hasonló a felállás, csak többen vagyunk, így 3 laptop, 3 tablet és okostelefonok a felállás. A WD MyBook Live bevált, jó a mobilos támogatása is, és ~45 MB/s sebességgel lehet elérni gigabites hálón. Szóval amit én javaslok/
Dune HD TV-101
WD MyBook Live 1-3 TB igénytől és pénztárcától függően.
Egy félnormális gigabites router.

A legjobb aláírás a héten

(#17470) cekkk válasza Ed Parker (#17468) üzenetére


cekkk
veterán

Hajrá akkor :D :D

Nálam hálózaton xbmc alatt így is 1 másodperc alatt megindul a film :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17471) debrejo válasza daniel2121 (#17467) üzenetére


debrejo
senior tag

Nem a hálószobában lenne így annyira nem lenne gond annyira a zaj+a tévé alatt van egy zárt állvány. A keret 150k körül mozog, de ez rugalmas. Karácsonyra lepném meg vele a családot (nem utolsó sorban magamat) :D

[ Szerkesztve ]

(#17472) debrejo válasza erdoke (#17469) üzenetére


debrejo
senior tag

Mobilos támogatás? Akár távoli elérés is? Na ez jól hangzik. Köszi a tippeket! Kellemesebb olyan emberektől a tanácsot fogadni akik aktív userek is egyben.

(#17473) daniel2121 válasza debrejo (#17471) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ennyiből már elég jó NAS, médiaplayer,router hármast ki lehet hozni merevlemezzel együtt. Az egy terra csak egyelőre elég hamar kinövöd majd szerintem a jövőre gondolva egy kétlemezes nas-ban gondolkodj.

(#17474) Ed Parker válasza cekkk (#17470) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nálam is most már,most már eszem ágában sincs venni a400-at :DD

(#17475) cekkk válasza Ed Parker (#17474) üzenetére


cekkk
veterán

Hoppáááááá :DDD Na ezt nem gondoltam volna :D
Csak nem olyan szar ez a pc-s videó lejátszás ;] :P :C

(#17476) Ed Parker válasza cekkk (#17475) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt nem én hirdettem hogy szar es mint tudjuk egyes nagyon drága játékosokban is Pc van,spéci szoftverrel.
Az xbmc nagyon jo cucc. :D

(#17477) cekkk válasza Ed Parker (#17476) üzenetére


cekkk
veterán

Áh de az spéci szoftver a többi szar ;] De nem akarok bele menni inkább :))
A lényeg, hogy mindenki élvezze a lehetőségeit ki maximálisan és legyen boldogság. :DD

(#17478) Ed Parker válasza cekkk (#17477) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Meg lesz oldva ez is,az oroszok nagy mókerek :)

(#17479) cekkk válasza Ed Parker (#17478) üzenetére


cekkk
veterán

Meglátjuk majd :DDD

(#17480) Rick4 válasza debrejo (#17466) üzenetére


Rick4
félisten

Én is egy nas-t javaslok, nekem minden azon van, pc-ben ssd figyel, ott van minden, sajátgépben felmountolva a mappák, csak nyitom és keresek, pont olyan, mintha 1TB a gépben lenne, csak ez működik egyszerre 3 gépnél is, a letöltés mappa is a nason van, akármit töltök le böngészővel, azt oda tölti, lejön egy torrent fájl, a nas látja, és magától indítja a letöltést, nem kell kattingatni, médialejátszó bekapcsol, nasról lát mindent, torrent megy, másolás megy, filmnézés megy, és nincs röccenés....
Synology 212j-m van, kívülről is elérhető weben, telóról, korrekt kis szerkezet...

Megjött az egreat, tényleg jó cucc, asszem egyelőre nem is bántom a fw-t. Köszi a tippeket.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17481) mjoy


mjoy
csendes tag

Sziasztok !
Lejátszot keresek , segitséget kérnék .
Fontosabb dolgok :
-3D BD25 ,BD50 ISO
-23,976 BitRate akadásmentes lejátszása
-USB3.0 és 2db USB 2.0
-Külsű PC-s BD lejátszó csatlakoztatása
-DVD filmek fel skálázása
-ISO fileből kezelje a DVD és BD filmek menüjét
-Fontosabb hangformátumok lejátszása,HD audio támogatás,FLac
-Internet rádió
-Androidos operációs rendszer
-Magyar menűrendszer
-torrent támogatás
Mit ajánlatok ?
Hol vegyem meg ?
Köszönöm .

(#17482) Toobee válasza mjoy (#17481) üzenetére


Toobee
veterán

Vagy 3DBD, vagy 23,976. Vagy megvarod az uj Sigma-t.

https://barbieripnk.hu/

(#17483) Ed Parker válasza Toobee (#17482) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Lesz új sigma? :Y

(#17484) Viktor81 válasza debrejo (#17471) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
En erre vagyok raizgulva: NSA-325
Es varom az uj Sigmas Dune HD Duo-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#17485) Toobee válasza Ed Parker (#17483) üzenetére


Toobee
veterán

Arra gondolok, ami mar van, csak meg varat magara a megjelenes. Base3D

https://barbieripnk.hu/

(#17486) cekkk válasza Toobee (#17485) üzenetére


cekkk
veterán

Jelen állás szerintem majd jövőre :DDD

Én nem várakoztatnék senkit az új sigmara. Közel sem biztos, hogy jobb lesz, ha nem kell a 3D BD akkor tök felesleges várni. :B

(#17487) Balázzs válasza Viktor81 (#17484) üzenetére


Balázzs
senior tag

Van ezek között wifi-s verzió?

(#17488) Viktor81 válasza Balázzs (#17487) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Nem tudok rola....

(#17489) Ed Parker válasza Toobee (#17485) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyszer csak megjelenik.

(#17490) #75912448 válasza mjoy (#17481) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha 3D alatt Full HD 3D-t értesz, akkor jelenleg nem kapsz olyan készüléket, mely maradéktalanul kielégíti a kívánságlistád. Dune D1/B1/H1 megfelelne az elvárásoknak, de csak sbs és tsi 3D-hez. Vagy vársz az említett Dune Base 3D-re, esetleg Popcorn A-400-ra, vagy lemondasz a frame packed 3D-ről. A Base3D és PopiA-400-ról olvashatsz a topikban.

2. lehetőség, lemondasz a 23,976Hz-ről és veszel egy Full HD 3D képes RTD1186-os lejátszót.

3. lehetőség, építesz egy HTPC-t és boldogan lejátszol mindent. Azt csatlakoztatsz, amit akarsz használhatod NAS-ként, töltögethetsz stb.

(#17491) jeni


jeni
félisten

egy ilyenbe dugott külső házba tett PC-s DVD író-t rákötve,mennyire működne a lemezes dolog? ebben az esetben iy menne A 3D-S lejátszás?

[ Szerkesztve ]

(#17492) Balázzs válasza Viktor81 (#17488) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nagyon messze van a router a lakásban, nem szeretnék kábelt húzni a fél házon át, beleértve egy emeletet is, mert nem tudom elrejteni, úgy pedig nem szép látvány :(

(#17493) mjoy válasza #75912448 (#17490) üzenetére


mjoy
csendes tag

Köszönöm
Egy Full HD 3D képes RTD1186-os lejátszó mindig akadni fog ? Belehet valahogy állitani az ilyen filmeknél ?

(#17494) #75912448 válasza mjoy (#17493) üzenetére


#75912448
törölt tag

Akadásnak nem nevezném a plusz 1 képkocka beszúrását (olyan drasztikusan hangzik, jobb szót kéne találni rá :) ), ez erős túlzás lenne. Egyénenként változó mit látsz belőle, a jelentős többség semmit. Adj 1 hónapot a Dune Base 3D-nek, ha megjelenne, biztos elárulják a többi modell közeledtének dátumát is.

(#17496) bl4ze válasza #75912448 (#17323) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha beállítod a lejátszót, hogy csak a core-t küldje ki magából, azaz HD MA-nál DTS1536kbps magot, TrueHD-nál 640kbps Dolby Digitalt, akkor gondtalan életed lesz, úgy már tökéletes élvezhető az eredeti hangsáv. Az LPCM hang nálam tökéletes volt, ahogy a cbr DTS-HD HRA is.

Nálam pár filmnél előfordult, hogy a hang egy idő után lejátszás közben elkezdett recsegni, majd elment.
Ilyenkor stop, és újra elindítás sikerült.

Mik a pontos beállítások az "AUDIO" menüben, hogy ez elkerülhető legyen?

A hang nálam HDMI-n megy ki a tv-be, majd onnan RCA-n tovább az 5.1 Genius hangrendszerbe...

Előre is köszi :C

.:. bl4ze .:.

(#17497) Dorian


Dorian
félisten

Újra próbálgattam a gumiőrlemény alátéteket a subhoz gránitlap alá. Nagyon vagány, ütős hangot ad neki, de most jöttem rá, hogy ez tul. csalás: az alap rezgéseket rugóztatja vissza, és ezek az effekteknek mintha felharmonikusokat adnának, mintha sokkal részletesebb lenne az egész.
Igazából tetszik, csak nem tudom hogy álljak a dologhoz :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17498) Mezga Aladár válasza Dorian (#17497) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sima tüskével+alátét próbáltad már?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17499) Dorian válasza Mezga Aladár (#17498) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tüskén állnak, hanem gumírozott lábakon.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17500) daniel2121


daniel2121
senior tag

Egy kis segítség kellene. Van egy Popi A210-em, nem tudom, hogy valami el lett-e nyomkodva, de azt csinálja, hogy amikor rákattintok a filmeket tartalmazó mappára nem nyitja meg hanem egyből elkezdi lejátszani az egyik éppenséggel egy bd filmet, a többi mappát amiben szintén vannak filmek azokat simán megnyitja.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.