Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) #75912448 válasza bl4ze (#17496) üzenetére


#75912448
törölt tag

RCA>Geniushoz keresd meg az audio kimenet beállítást, majd állítsd PCM-re, ekkor a lejátszó dekódolt sztereó jelet küld a tévé felé, természetesen a Hangdekódolás menü sztereón legyen.

(#17502) Mezga Aladár válasza Dorian (#17499) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tegyél alá tüskét, lehet tetszeni fog :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17503) Jim-X válasza #75912448 (#17460) üzenetére


Jim-X
őstag

Szia!

Esetleg meg tudnád mondani priviben, hogy honnan lehetne "kikölcsönözni" 2D-ben? Én csak 3D-s verziót találtam, azt meg ugye nem viszi a G30 (illetve igen, de két fél képet látok, ami ugye nem gyere be... ;] )

Thx

A játék az nem játék!

(#17504) TazLeacher válasza Jim-X (#17503) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Megkérdezhetem, hogy ez tulajdonképpen micsoda? (Lehet, hogy bunkónak tűnök, hogy még nem hallottam róla, de tényleg...) Ez egy zenei album, amihez készítettek egy 3D-s videót, hogy a zenehallgatás alatt "legyen mit nézni"?

Most rákerestem, és érdekesnek tűnik, de még mindig nem tudom, hogy igazából mi ez...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#17505) robi-k válasza Jim-X (#17503) üzenetére


robi-k
őstag

Nekem megvan 2D-ben a Lichtmod2, ha érdekel, akkor csinálok egy torrentet (pl. a diablotorrenten).

(#17506) Mezga Aladár válasza robi-k (#17505) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocsi hogy közbepampogok küldenél nekem is egy linket, én is kíváncsi vagyok rá és csak 3d-ben találtam.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17507) bl4ze válasza #75912448 (#17501) üzenetére


bl4ze
veterán

Oké, ezt megteszem - megkeresem a beállításokat este.

Ezzel volt baja a Dune 101-nek , ezzel kezdett el sisteregni, ciccegni majd majdnem leállt a hang :

A Magyar hangsáv volt bekapcsolva, leállítás majd PLAY után jó volt végig.

.:. bl4ze .:.

(#17508) #75912448 válasza bl4ze (#17507) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem tudom kinagyítani a képet, ha csak ezzel az anyaggal volt gond, akkor valószínűleg hibás. Mivel írtad, hogy Dune>TV>Genius a vonal, így a legegyszerűbb ha a Dune dekódol és küldi tovább sztereóban a hangot a tévé felé.

(#17509) TCr válasza #75912448 (#17508) üzenetére


TCr
veterán

Jobb egérgomb / Kép megjelenítése (Firefox)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17510) Toobee válasza TCr (#17509) üzenetére


Toobee
veterán

Vagy nyomva tartod rajta az egeret, és kihúzod a lapokig, aztán megnyitja újként.

https://barbieripnk.hu/

(#17511) #75912448


#75912448
törölt tag

Ok srácok, kinagyítottam, de ebből nem derül ki semmi. :) Lényeg a lényeg, a Dune küldjön a tévé felé PCM sztereót.

(#17512) BBéci válasza bl4ze (#17507) üzenetére


BBéci
titán

Semmi nem indokolja a hanghibát, csak a HD sávokkal szokott gond lenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17513) Patice válasza bl4ze (#17507) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nálam a 301-esen fordul elő olyan hiba, hogy a kép megy flottul és a hang (sima AC3 is) elkezd szakadozni lejátszás közben. Ilyenkor egy stop majd play újra megoldja a problémát nálam is.

(Legújabb FW van fent.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17514) BBéci válasza Patice (#17513) üzenetére


BBéci
titán

Soha nem tapasztaltam effélét, igaz, HDMI-n megy a hang is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17515) Patice válasza BBéci (#17514) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nálam HDMI-n is megy a hang a TV felé + optika is aktiválva van külső DAC felé.

Ilyen beállításokkal a HD hangok alapból le vannak tiltva + szteróra lekevertetve, PCM-é alakítva kapja meg a DAC a hangot.

TV-n hallgatva csak, vagy a külön sztereó láncon is előfordult.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17516) robi-k


robi-k
őstag

Dune HD időjárás kijelzés hibajavítás.

Fel kell tenni egy Dune által elérhető meghajtóra (vagy pendrive-ra) és elindítani a dune_service_fix_widget_0.4_install.dsf nevű fájlt.

(#17517) BBéci válasza robi-k (#17516) üzenetére


BBéci
titán

Az meg mire jó? Filmnézés helyett vagy közben böngésszem az időjárás jelentést? :F

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17518) cekkk válasza BBéci (#17517) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor te sem figyelted még, hogy tudott ilyet a Dune :D
Amikor bekapcsoltad ki írta az aktuális helyed időjárását a jobb leső sarokban. Van aki szerette van aki nem.
Ha az ember nem egész nap a gép előtt ül hasznos kis dolog, és nem foglal helyet. :K

(#17519) BBéci válasza cekkk (#17518) üzenetére


BBéci
titán

A tesztelés idejét kivéve nem kötöm hálózatba a lejátszót, sőt, a routerem sincs áram alatt.
Amikor bekapcsolom a Dunét, filmet készülök nézni, szórakozni akarok, mintha moziba mennék, azon kívül semmi más nem érdekel.
Tudtam, hogy képes effélére, de körülbelül annyira hiányzik, mint kóc a seggembe. ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17520) cekkk válasza BBéci (#17519) üzenetére


cekkk
veterán

Erről nem tehetek, hogy te nem használod ki a hálózati lejátszás előnyeit :U
Amikor meg bekapcsolod ott van felül végig, egy pillantást megér, ennyi.

(#17521) Patice válasza cekkk (#17520) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem SZERETI kihasználni, de tesztelésnél manapság már az egyik sarkalatos pont, így muszáj lesz néha bekötnie. :D Még ha a háta közepére kívánja is.

Amúgy igaza van, a médialejátszó maradjon csak céleszköz. Médiát játsszon le. Filmet, zenét, képet.
A többi csak extra, ami vagy hasznos és tetszetős, vagy nem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17522) erdoke válasza cekkk (#17518) üzenetére


erdoke
titán

Az aktuális hely időjárásának megismerésére már nagyon régen kifejlesztettek egy spéci, high-tech eszközt, amit úgy hívnak: ablak. ;)
Telefonon se értettem soha, miért állítják be az aktuális időjárást a főképernyőre az emberek. :F Ha valahová utazok, annak a városnak a következő pár napra vonatkozó előrejelzése talán bír valami értelemmel.

A legjobb aláírás a héten

(#17523) Patice válasza erdoke (#17522) üzenetére


Patice
Topikgazda

Kapaszkodj meg!

Hallottam egy kollégámtól nemrég, hogy állami monopólium lesz az időjárás jelentés? :Y Miva' :F

Nem tudtam eldönteni, hogy ez most jó vagy rossz hír, de az utóbbira tippeltem. Lehet meg akarják adóztatni azt is, aki suttyomban jelentget. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17524) Dorian válasza Patice (#17523) üzenetére


Dorian
félisten

Kicsit sem meglepő: szemmel láthatóan jön vissza a kommunizmus bolsevik módszerekkel nemzeti színű pántlikában.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17525) cekkk válasza Patice (#17521) üzenetére


cekkk
veterán

Bezzeg amikor én mondom ezt akkor mindenki leolt engem ;] :P

Igen az lesz, indexen olvasd el a cikket, vagy ezt

erdoke

Gondolom sötétbe is jól látsz és látod az ablakon keresztül a hőmérsékletet is :P

Ez is kb olyan igény lehet mint a torrent vagy a youtube egy ilyen eszközön, sok értelme nincs, anyira meg jó, hogy meg tudd a pillanatnyi hőmérsékletet. Van akit érdekel van akit meg nem kész, nem kell ezen vitatkozni.

(#17526) Patice válasza Dorian (#17524) üzenetére


Patice
Topikgazda

Jön vissza? El sem tűnt, csak más színekben csücsül odafent...

Ne politizáljunk, az nem ide tartozik, OFF vége.

(#17525) cekkk:

erdoke este kinyitja azt az ablakot és azonnal megérzi, hogy milyen a hőmérséklet odakint. :P

Amúgy csak várd ki, lehet én is megkapom majd a magamét. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17527) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami lejátszót, ami lejátszik USB-ről divx, .avi, .mp4 fájlokat is, és kezeli megfelelően ezekhez a feliratokat?
A lényeg, hogy legyen komponens/RGB kimenete, akár SCART-on is!
Kinéztem egy Panasonic DVD-t DVD-S68EP-K, ez megfelelő lenne a célra?

Köszi!

(#17528) BBéci válasza Patice (#17526) üzenetére


BBéci
titán

Az ebédlőasztalomon álló időjárás állomást gyakorta nézegetem, annak több értelmét látom, de házimozizás közben eszembe nem jutna azzal foglalkozni, milyen idő van kint, vagy a világ valamelyik pontján.
Hasonlóan feleslegesnek tartom az összes smart funkciót, beleértve a tecső elérését.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17529) Patice válasza BBéci (#17528) üzenetére


Patice
Topikgazda

Annak én is több értelmét látom. Az is céleszköz. :K

Tecsőt én sem értem minek. Bár tudom, hogy sokan onnan hallgatnak "zenét" :F
Meg nekem eszembe nem jutna a TV-n netezni, de lehet én vagyok már ehhez vén f..sz (30). Vagy csak féltem a szaros kis plazmámat. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17530) cekkk válasza BBéci (#17528) üzenetére


cekkk
veterán

Mi az a tecső???? :F
Lemaradtam valamiről :D

Holnap megkapom az ajánlatot úgy néz ki az üres HK dobozra :DD

(#17531) Patice válasza cekkk (#17530) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ne tetesd magad műveletlennek: You = Te ; Tube = cső. Vágod? :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17532) cekkk válasza Patice (#17531) üzenetére


cekkk
veterán

:Y :W
Erre ennyit tudok mondani :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17533) erdoke válasza BBéci (#17528) üzenetére


erdoke
titán

A TeCsőt még megértem, néha jó nagyban megnézni egy-egy HD videót. Ha nincs más eszköz, megteszi a Smart tévé, vagy éppen egy felokosított médialejátszó.
Nálunk ez úgy működik, hogy mindenki nézegeti magának iPaden, aztán ha valamit meg akar mutatni a többieknek, rányom az AirPlay gombra, és máris megy a tévén. Persze ez nem csak TeCsőre vonatkozik, hanem a hálózati tárolókon megosztott családi videókra, képekre is.

A legjobb aláírás a héten

(#17534) Toobee válasza erdoke (#17533) üzenetére


Toobee
veterán

És Viberen beszélget a család, vagy a "család" nevű FB csoportban :DDD

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#17535) bl4ze válasza Patice (#17513) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, ilyen van nálam is - a legújabb firmware van fent.
Nem értem.

Megpróbálom azért az ajánlott beállításokat majd.

.:. bl4ze .:.

(#17536) bl4ze válasza bl4ze (#17535) üzenetére


bl4ze
veterán

Dune 101 userek :

a legújabb, október 18-i firmware-t próbálta már valaki ?

http://dune-hd.com/firmware/hdtv_101/

.:. bl4ze .:.

(#17537) erdoke válasza Toobee (#17534) üzenetére


erdoke
titán

Már amikor nem vagyok otthon? Szinte csak mobilon, valamiért nem fekszik nekik a VoIP. :N

A legjobb aláírás a héten

(#17538) #75912448 válasza Patice (#17513) üzenetére


#75912448
törölt tag

Akkor ez a jelenség egy speciálisan sztereó bug lehet.

(#17539) jeni


jeni
félisten

Szia
40-45000 Ft között mi a legjobb wifis multimedia lejátsyó amire külső HDD-t akár belsoőt is ráthetek ès tudja fogadni a Külsö ps Blu-Ray irót.,inkább külső Olvasòt?

(#17540) #75912448


#75912448
törölt tag

Kis érdekesség. Nem csak nálunk volt népszerű mostanában a 23,976fps kérdés (meggyőződésem, hogy a megjelenítők minőségi fejlődése miatt), teli vannak vele a külföldi fórumok. Egy kis bizonyíték, hogy nem mindegyik Realtek-es gyártó full igénytelen, a Micca mellett hamarosan itthon is kapható Mede8er tartozik ebbe a körbe. Ők is nagyközönség elé álltak a maguk Full HD 3D játékosával, de bombázzák őket a 24p kérdéssel. Az első napok értetlenkedése után, most itt tart a helyzet Mede8er support szinten:

Re: Framerate question

We will have a raw test release ready this week that addresses the 23.976 issue in both 2D and 3D. This will not have Mede8er code on it and will be used to specifically check this functionality. This release is internal only but we will offer it to a few users via PM as we would like them to assist in confirming that it resolves the issue on their systems. Once this is all confirmed then we will merge the Mede8er code and aim for a release within November (after the next X2 update is released) based on the above.

Mede8er1

(#17541) dh66e


dh66e
veterán

Segítsetek nekem ebben a kategóriában nem vagyok otthon.
Dune Smart HD1 megér 45k-t?Természetesen használt a cucc és gari sincs már rajta.

(#17542) #75912448 válasza dh66e (#17541) üzenetére


#75912448
törölt tag

Persze, 40 körül, főleg ha tökéletes állapotban van, bár miért ne lenne abban.

[ Szerkesztve ]

(#17543) BBéci válasza dh66e (#17541) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem megér annyit, ha hibátlan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17544) dh66e válasza BBéci (#17543) üzenetére


dh66e
veterán

Uraim! Köszönöm,tipp topp a gép távja mint ha új lenne.igényes szerkezetek mellett láttam :U , vigyázott rá a tulaj,de nekem ez akkoriban olyan kategória volt amire azt mondtam hogy inkább eltankolom. :)

(#17545) #75912448 válasza dh66e (#17544) üzenetére


#75912448
törölt tag

Neked kő? Ha tényleg ilyen jó, akkor ne hagyd ki. m2ts-be kicsit furcsán teker, azon kívül szinte hibátlan. (legalábbis a többi lejátszóhoz képest :D )

(#17546) dh66e válasza #75912448 (#17545) üzenetére


dh66e
veterán

Nem nekem egy havernak,de mivel mint írtam hogy nekem ez elérhetetlen volt nem is mélyedtem bele így rátok tudok csak hagyatkozni.Apropó, gondolom erre a típusra már biztos nincs támogatás ugye?
Az infót pedig köszönöm szépen ha van még valami akkor ne kímélj.

(#17547) Toobee válasza dh66e (#17546) üzenetére


Toobee
veterán

Hogyne lenne, hisz Dune. :D

https://barbieripnk.hu/

(#17548) #75912448 válasza dh66e (#17546) üzenetére


#75912448
törölt tag

Miért ne lenne, jönnek hozzá folyamatosan az update-ek, és ez a jövőben is így lesz. Mai nappal is a Dune Smart sorozat, kiegészülve a Duoval, vagyis az összes 864x-es tekinthető a piac legjobb lejátszójának. A Popcorn A-300 jelenlegi szoftveres támogatása még nem az igazi.

Talán az A-400, vagy az új Dune sorozat végre leválthatja az "őskövület" Dune-öket.

(#17549) daniel2121 válasza daniel2121 (#17500) üzenetére


daniel2121
senior tag

Tud ebben segíteni valaki?
http://prohardver.hu/tema/asztali_medialejatszok_audio_video/hsz_17500-17500.html

[ Szerkesztve ]

(#17550) dh66e válasza #75912448 (#17548) üzenetére


dh66e
veterán

Jah vagy úgy :Y ,nekem WD-m van ott ez nem volt szokás( egész pályafutása alatt 2db -igen kettő!!- frissítést élt meg) :W jó persze negyed annyiba is került szóval más dimenzió,de én nagyon szeretem okosítva. :)
Basszus lehet havernak ajánlok mást. :DD
Toobee,neked is köszi.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.