Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) cekkk válasza #03969024 (#17149) üzenetére


cekkk
veterán

This product is no longer in stock :U
Ebay-en van, csak ne lenne 38 font a haza szállítása :W

(#17152) 100kg


100kg
tag

Szép estét!

Vettem egy PopcornHour a-110-es lejátszót és még nincs benne winchester úgyh addig szeretnék hálózaton keresztül az asztali gépemen tárolt filmek közül válogatni, de nem tudok hiába osztottam meg a filmes mappámat, addig jutok h a network browser-ben látja a pc-t rányomok aztán kapok 1 olyat h nem találtam lejátszható fájlt és ennyi... Mit lehetne ezzel csinálni? Semmi jelszavazás meg ilyenek nincsenek úgyh nem nagyon értem... Ha nem jó helyre írtam esetleg átirányítanátok ha nagyon zavarok? ;)
Üdv... 100kg!

(#17153) #03969024 válasza cekkk (#17151) üzenetére


#03969024
törölt tag

Csak azért ezt linkeltem, mert itt van ár is, s ebben benne a táv is, gondolom, máshonnan is beszerezhető, ill. némi kereséssel találni megfelelő, olcsó házat. Az enyém 500 Ft volt, egy Kenwood DP2010-es CD-lejátszó háza. Ilyeneket fillérekért lehet találni idehaza is, csak egy kis barkács, és senki nem fog fanyalogni.

(#17154) Ed Parker válasza #03969024 (#17149) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez szép tényleg,illik a fekete cuccaim közé

(#17155) cekkk válasza #03969024 (#17153) üzenetére


cekkk
veterán

Én is gondolkoztam olyan megoldáson de én elvetettem, nekem nem tetszett az ilyen, nektek meg az én házam nem tetszik :DDD Ettél szép a világ nem vagyunk egyformák.
Közel 36 ezer forintot nem ér akkor sem ez a házikó szerintem :U

(#17156) #03969024 válasza cekkk (#17155) üzenetére


#03969024
törölt tag

:R

(#17157) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#17128) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Üdv Szaktársak.

Megoldódott a hd hang problémám, A popi, bd lite üzemmódban nem hajlandó a hd hangokat kiadni magából, csak ha teljes menüvel indítom a lejátszás. Gondolom valami licence f@szság.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17158) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

(#17159) Patice válasza Ed Parker (#17158) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az ott hozzászólók között már írta valaki, hogy van neki olyan.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17160) Toobee válasza Mezga Aladár (#17157) üzenetére


Toobee
veterán

Koax meg mindig nem tud HD hangot. Csak a core-t hallod, barmit allithatsz, a fejed tetejere allhatsz, akkor se lesz HD hangod.

https://barbieripnk.hu/

(#17161) Mezga Aladár válasza Toobee (#17160) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam lekeverésre van beállítva a lejátszó, és így sem volt hang.
Koaxon már a lekevert sztereó hang jön ki.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17162) Toobee válasza Mezga Aladár (#17161) üzenetére


Toobee
veterán

Ertem en. Egy sztereo DTS, vagy DD magod van, semmi HD.

https://barbieripnk.hu/

(#17163) Mezga Aladár válasza Toobee (#17162) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ok, de ez sem szólt!

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#17164) Xezs


Xezs
tag

Sziasztok

Az érdekelne, hogy van-e tapasztalatotok nem hivatalos scriptekkel, firmware-ekkel okosított lejátszók kapcsán, különös tekintettel az Asus Oplay HDP-R1-re. A moservices.org csupa jót ígér egy script keretében az Oplayhez, úgy mint youtube lejátszás vagy torrentek futtatása. Igazából egyik sem létszükséglet nálam, csak a kíváncsiság hajt.

Szóval vannak-e tapasztalatok? Erdemes-e ilyen házibarkács dolgokkal foglalkozni, vagy túl sok bukta volt már ilyenekkel a közvetlen környezetetekben?

Minden lejátszóval kapcsolatos tapasztalat érdekel, nem csak az Oplay.

[ Szerkesztve ]

(#17165) dh66e válasza Xezs (#17164) üzenetére


dh66e
veterán

Általánosságban elmondható hogy- az olcsóbb playáknál-a modosított fw-k mindig több szolgáltatást nyújtanak a gyáriaknál,sokszor megdöbbentően nagy a difi.A WD TV(gen2)erre nagyon jó példa ami egy atomstabil kis lejátszó lett.

(#17166) Ed Parker válasza dh66e (#17165) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

este megnéztem és vitte az x246 mp4-et is,tehát akkor tárgytalan:)

(#17167) dh66e válasza Ed Parker (#17166) üzenetére


dh66e
veterán

:)

(#17168) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok!

A300-on van lehetőség a magyar internetes rádiókat hallgatni? Nem találtam ilyen alkalmazást...

Üdv

A játék az nem játék!

(#17169) aleister


aleister
veterán

Néztem a tegnapi PH TV-t az Egreat R6S-ról. Volt egy kis ellentmondás számomra. Valami fullHD-s, 4MBs körüli cumónál megakadt a lejátszó, ám a killsample-t vitte. Ez utóbbi tudtommal 30MBs körül mozog.

Egyébként kb ugyanerre számítsak , ha veszek egy másik RT1186-os chipsettel szerelt lejátszót? Ergo csak a házban, csatlakozókban különböznek egymástól?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17170) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok.
Jelen esetben egy G20Pana-plazma - PlayON!HD - Onkyo 508-as rendszerben ha kellene cserélnem lejátszót,milyenre lenne érdemes? Esetleg DVB-T?
Zömmel DB25 és BD50-el hajtom ha tehetem,de sok az mkv és az xvid is.Eddig semmi nem fogott ki rajta,néha újra kellett muxolnom 1-2 DB-t ,de nem vészes.
Winyó nélkül lenne rá úgy max45k.

(#17171) Toobee válasza Möhe (#17170) üzenetére


Toobee
veterán

Én a régebbi chipes Sigma lejátszókat próbálgatnám a helyedben, mivel -gondolom- a HD hangok is érdekelnek. Dune Smart sorozat, esetleg Duo/Max, vagy Popcorn A200/210/C200. A Duo/Max/C200 nem hiszem, hogy kijön ennyiből, használtan, de a többire igen nagy esély van. Én nem is erőlködnék a helyedben Realtek géppel, bár biztos ajánlani fogják páran. Arra felhívnám a figyelmed, hogy a Realtek chip nem képes a 23,976-os lejátszásra, ami a BD alapja. Szóval percenként egyszer meg fog akadni a mozgókép.

https://barbieripnk.hu/

(#17172) Dorian válasza Toobee (#17171) üzenetére


Dorian
félisten

Ha az Onkyo508-hoz illeszkedő hangfalai vannak, a HD hangok mellékesek. A Dune 101 vagy 301 ki is jön 45 ből.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17173) hunaqua válasza aleister (#17169) üzenetére


hunaqua
addikt

Én a gyári fw.-el nem is próbálkoztam.Rögtön ment rá a custom.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#17174) koncsik válasza Möhe (#17170) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A vége nekem NAD, de egyébként ugyanez volt. G20 maradt, én egy használt Netgear NetTV 550-re "újítottam": [link]
Nincs belső hdd, de full bd iso lejátszás van...viszont usb 3.0-t nem kezeli, csak 2.0-t. Amúgy nagyon rendben van képben és hangban.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#17175) JaniS válasza Jim-X (#17168) üzenetére


JaniS
senior tag

Tune-in-nek hívják az Apps Market-ben, ha jól emlékszem...

(#17176) Jim-X válasza JaniS (#17175) üzenetére


Jim-X
őstag

Azaz :K Őskirály vagy, köszi :R

A játék az nem játék!

(#17177) gulyasa válasza aleister (#17169) üzenetére


gulyasa
őstag

A tegnapi "adásnak" csúfolt izé alapján ne indulj ki, mert annyira laikus és semmitmondó hülyeség volt az egész, mint ide Nagykáta (ahogy szokták mondani)...
Egy felkészületlen, nemtörődöm, érdektelen, "na-csináljuk-meg-ezt-is-úgyis-elfér-a-neten-a-többi-baromság-mellett" műsorvezető "ember" szemetét láthattunk...
Csak azt nem értem, ha nem érdekli, akkor miért volt szükség erre...?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#17178) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Dune (DUO) beállításokban tud valaki segíteni? Akár privátban. A megjelenítőként használt TV tudja az 1080/24p-s felbontást, ehhez kellene a legjobb beállítás.
Jelenleg ezek a beállítások vannak:



Köszönöm!

A legalsó képen látható verziójú FW lehet manapság a legjobb? Az időjárás jelző widget másnál sem látszik???

[ Szerkesztve ]

(#17179) erdoke válasza Pgabor79 (#17178) üzenetére


erdoke
titán

A videó módot talán érdemesebb 60 Hz-re állítani, úgy kevésbé villog a menüben. Esetleg a gigabites ethernetet is engedélyezheted, tapasztalataim szerint ártani nem árt, viszont néha felkúszik a másolás sebessége 13 MB/s környékére.

A legjobb aláírás a héten

(#17180) Toobee válasza erdoke (#17179) üzenetére


Toobee
veterán

Illetve a gyors SMB elérést se árt bekapcsolni, mert nélküle nagyon lassú.

https://barbieripnk.hu/

(#17181) #75912448 válasza gulyasa (#17177) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem ért igazán a médialejátszókhoz, szerintem ennyi a lényeg, túllihegni nem kell, más termékeket elfogadhatóan szokott elénk tárni. Remek példa egy bemutatóra, nem szabad tesztként felfogni.

Sőt! Még jó is volt abból a szempontból, hogy láthattátok mit hozott ki az R6s-ből egy olyan user, aki már látott 1-2 médialejátszót, nem ma volt először a kezében. Ennek ellenére játszadozott 30 percet az androiddal, majd ezalatt próbált lejátszani. :D Már az ötlet is képtelenség volt. Ezek után gondoljatok bele mit művel egy szerencsétlen kezdő media playeres, ha hazaviszi bármelyiket. Nagyszerű példa volt rá, hogy belépő szinten fokozottan nem szabadna teletömni a lejátszókat mindenféle felesleges tartalommal.

Ha tesztet akartok látni, akkor olyan emberre kell bízni, aki érdeklődik a téma iránt, és valamit konyít a formátumokhoz. Ha be akarjuk mutatni a 3D képességeit, akkor azt nem 2D-s monitoron tesszük :D A jelenlegi piacon unikum a Full HD 3D lejátszás, az Egreat masinái 1 éve képesek rá.

És a legfontosabb: könyörgöm emberek, tanuljunk már meg egy terméket ár/érték viszonylatban értékelni! A 1186-os lejátszók jelen pillanatban teljes filmes formátumtámogatással bírnak A Sigma alappal rendelkező eszközök hasonló tudást 3-5x áron képesek felmutatni.

A bemutatós kommentek között teljes volt a zagyvaság, totál fogalomzavar. Dunesznob lennék én is, mégis vallom, hogy átlaguser jelenleg nem tud mást venni, ha "mindent" akar, vagy nincs 60-80k-ja. Nem is kell neki, mert elégedett lesz a 1186-os lejátszókkal is. Akit meg zavar a 24p, vesz Sigma-s lejátszót picit, vagy sokkal többért.

Soha az életben nem lesz a házimozim alapja Realtekes lejátszó, de látom és ismerem az átlagfelhasználók igényeit. 80-90%-uk minden kívánságát kielégítik, az általuk használt 40-42" körüli LCD tévékhez több, mint jók. Egy a lényeg, arra kell használni, amire kitalálták.

[ Szerkesztve ]

(#17182) Toobee válasza Pgabor79 (#17178) üzenetére


Toobee
veterán

Az utolsó működő időjárásos fw.

https://barbieripnk.hu/

(#17183) hunaqua válasza #75912448 (#17181) üzenetére


hunaqua
addikt

......ez itt a lényeg! Tökéletesen összefoglaltad.
Egy dologban értek csak részben 1-et,honnan idúlt a Realtek,és pár év alatt egy használható cucc lett.A következő 2-3 évben lehetnek még meglepetések.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#17184) #75912448 válasza hunaqua (#17183) üzenetére


#75912448
törölt tag

3-4 héten belül eladni készültem az én példányom, de a totális amatörizmus miatt csinálnom kéne egy videóblogot, logout bejegyzést a készülékről. Egyszerűen bemutatni a hálózati részt, majd a teljes formátumtámogatást körüljárni, képpel, hanggal és feliratokkal, ISO-val, 3D-vel, kutyafaszával. Lenne nagy döbbenet a tegnapi pokoljáráshoz képest.

Egyébként igazad lehet, a Sigma tendenciákat figyelembe véve még lehet Realtekes lejátszóm, de már dolgozik bennem a HTPC őrület. 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a köv R chip már tudni fog 23,976 fps lejátszást. Nem 2007-ben vagyunk, 4k-zunk, vásznazunk, 3D-zünk, parasztvakítjuk magunkat :D

(#17185) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Üdv ismét, ezt írtam valamivel fentebb:

Sziasztok!
Tudna valaki ajánlani egy egyszerűbb, megbízható, olcsóbb árfekvésű (de nem gagyi!) médialejátszót?
Elvárásaim:
- AVI/ HD 1080 (mkv) filmek szaggatásmentes lejátszása
- USB csatlakoztatási lehetőség (pendrive, külső merevlemez)
- HDMI-vel történő csatlakozás a TV-hez
- feliratkezelés, hangsávváltás stb
Minden további extra funkció csak sallang számomra!
Előre is köszönöm!

ASUS Oplay HD R3-at ajánlottátok egy lehetőségnek. Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy egy pontosan ilyen készülék van a családban, meg is vagyok vele elégedve, szóval ez nem lenne rossz választás.

Most gondolkodom a konkrét rendelésen és találtam egy jobbnak tűnő megoldást, az ASUS Oplay HD R1-et, ha jól látom a két modell között mindösszesen annyi a különbség, hogy utóbbiban nincs wifi, ami nekem abszolút felesleges is, ezenkívül a két kütyű ugyanannak tűnik. Az R1-es ára is a vásárlás mellett szól, hiszen 20 ezer forint alatt meg lehetne csípni.

Rendelés előtt azért gondoltam nem lehet hátrány, ha írok ide is egy hozzászólást.

Szóval, szerintetek 20 ezer forint körül van az R1-esnél jobb megoldás? Illetve egy frisebb, modernebb kiadású készülék hardveresen mennyivel jobb? HD filmek esetén lehetnek esetleg különbségek? Őszintén szólva az otthoni R3 eddig mindent lejátszott, szóval az R1-el sem kellene problémáknak lenni, de fene se tudja. :)

Vélemény?

Szerk: most fedeztem fel az ASUS Oplay Minit, ez még inkább olcsóbb, de úgy tűnik szintén tudja mindazt, mint az R1-es. Erről van valami vélemény esetleg?

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17186) #75912448 válasza KubanitoS (#17185) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mindkét típus RTD1073DD chipre épül, mely véleményem szerint mára elavult. A jövőben esetleg gondok lehetne vele, kevés lesz az ereje. Én már nem vennék ezekből, de ha nem akarsz MKV 1080p-nél feljebb lépni a jövőben sem, tán elég lehet. Az RTD1055-ös Asus Mini egy picit jobb választás, nekem régebben volt belőle, akkoriban ár/értékben OK volt. Ha jól emlékszem BD ISO kezelése is jó volt, hardveresen erősebb az említetteknél.

(#17187) KubanitoS válasza #75912448 (#17186) üzenetére


KubanitoS
veterán

Igazából nem értek az általad felvázolt dolgokhoz. 1080p-nél feljebb hogyan lehet egyáltalán lépni? :) Jelenleg van egy 1920x1080-as felbontást ismerő lcd tévém, ez még évekig így is marad. Az mkv fájlokról szintén nem tudok nyilatkozni. Ezeknek változik/változhat a kódolás, vagy mire gondolsz pontosan, amikor azt mondod, hogy kevés lehet a chip, ami benne van ezekben a készülékekben? Tudtommal 1080 felett nem is igazán van film az átlagember számára és mint láthatod én teljesen átlagos célokra szeretném használni a kütyüt: HD-s amcsi sorozatok + 1080-as felbontású filmek néha.

"RTD1055-ös Asus Mini"-t tudnál linkelni a netről?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17188) #75912448 válasza KubanitoS (#17187) üzenetére


#75912448
törölt tag

Arra gondoltam, hogy most 1080p-s MKV-t nézel ugyan, de ez tömörített. Az eredeti bitrate lehet 25-30mbps, míg az MKV már csak 8-16. Jobb tévét veszel, megnőnek az igényeid, esetleg megnéznél egy kevésbé, vagy egyáltalán nem tömörített, ezáltal jobb minőségű BD-t, azaz BD25-öt, BD50-et.

..."RTD1055-ös Asus Mini"-t tudnál linkelni a netről?...

Ezt nem értem :) , mind ilyen. Vagyis a Mini 1055-ös realtek, a Mini Plus pedig 1185, bővített hálózati lehetőséggel.

(#17189) erdoke válasza KubanitoS (#17187) üzenetére


erdoke
titán

Van a felbontás, és van a bitráta. Már MKVba csomagolva is elő-előfordul átlag 20 Mbps fölötti kép, amiben akár 30 Mbps-os csúcsok is vannak, és ehhez jön modjuk egy 1,5 Mbps DTS hang. Egy BD ISO-ban akár 50 Mbps-ot meghaladó csúcsok is lehetnek.

A legjobb aláírás a héten

(#17190) KubanitoS válasza #75912448 (#17188) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha jól értelmezem ezek szerint: az ASUSban régebbi chip van és ezért a jövőben a magasabb bitrátájú cuccokal probléma lehet: szaggatás.

Egy másik topikban javasolták a következő lejátszót: Egreat EG-R6S Ez állítólag egy modernebb cuccos, ami időtállóbb az ASUS-nál. Erről van valami vélemény? A márkáról kb semmit sem tudok.

Ezen kívül esetleg tudnátok ajánlani valami hasonló árkategóriájú, de modernebb chippel rendelkező médialejátszót?

Tehát ez a Mini, akkor modernebb, mint az R1-es ASUS?

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17191) gbors válasza KubanitoS (#17187) üzenetére


gbors
nagyúr

ha nem kell hálózati csatlakoztathatóság, elég az USB-s HDD, akkor az 1055-ös chipes lejátszók a legmegfelelőbbek. az ASUS O!Play mini egy normálisabb kivitel, míg az Egreat R6C a fapad kategória.

szerk. az R6S-ben még eggyel újabb chip van - az 1186-os az 1185-ös utódja, ami az 1055-össel egykorú.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17192) #75912448 válasza KubanitoS (#17190) üzenetére


#75912448
törölt tag

Jól gondolod, a Mini hardvere erősebb.

Az R6s-ről rengeteg infót találsz a topikban, kicsit keress vissza. A legmodernebb Realtek proci hajtja, hibáiról és erényeiről olvashatsz rengeteget.

25k-ért kapni Sigma chipsetes lejátszót is, pl WD TV Live Streaming, vagy Dune HD TV 101 (csak HDMI kimenet, optikai nincs)

(#17193) KubanitoS válasza #75912448 (#17192) üzenetére


KubanitoS
veterán

A fentieket elolvasva azt hiszem, a középutat választom és veszek egy Minit. Ha jól értelmezem, ez nem a legeslegújabb fejlesztésű chippel rendelkezik, azonban modernebb az R1-nél és nem kínai (bocs :DDD).

Csal megerősítésképpen: erről a készülékről van szó?

A Sigma chipsetnek (röviden és tömören) mi az előnye, miért említetted?

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17194) #75912448 válasza KubanitoS (#17193) üzenetére


#75912448
törölt tag

:D jól gondolod, meg vagy erősítve.

Sigma előnye ebben a kategóriában? Az említett 2 lejátszó hardveresen sokkal erősebb a 1055-ös Realteknél, megéri plusz 7-8k-t rááldozni. Kérdés milyen tévén néznéd, azonban van annyival jobb képminősége a Dune TV 101-nek, hogy bőven megérje a plusz kiadást az Asus Minivel szemben. A leírt igényeid még évekig kiszolgálná.

[ Szerkesztve ]

(#17195) KubanitoS válasza #75912448 (#17194) üzenetére


KubanitoS
veterán

Imádom ezt a fórumot. Már rendeltem volna meg az R1-et, de gondoltam benézek előtte és ez lett belőle. :DDD

107 centis Samsung lcd tévém van, talán ledes is. Annyi biztos, hogy rendkívül szép képet ad. :K

Az általad említett két készülék közül melyiket lenne érdemes komolyabban szemrevételezni? Melyik a frissebb megjelenésű a kettő közül?

szerk: DUNE HD HDI TV-101 Mini és van Mini nélküli változat is. Első nekifutásra ezeket találtam. Van valami különbség a Mini és a nemmini között? :)

A WD az olcsóbb. A Dune kb 30 ezer forint, a WD olyan 25-26, viszont utóbbihoz 2 év garancia jár, előbbihez csak egy év.

Tud ez a Dune ennyivel többet, hogy megérje azt választani?

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17196) Toobee válasza KubanitoS (#17195) üzenetére


Toobee
veterán

101-es Dune alapból elég mini :DDD Wifi, illetve wifi nélküli verzió van. Én nem vennék O!Play Mini-t, annak ellenére, hogy a kezdet kezdetén nekem is volt, és szerettem. Egy 80 centis LCD-hez tökéletesen passzolt, de én szerettem volna feljebb lépni.

https://barbieripnk.hu/

(#17197) KubanitoS válasza Toobee (#17196) üzenetére


KubanitoS
veterán

A jelenlegi helyzet akkor a következő: az otthoni R3-as ASUSt fogom elvinni és összepárosítani a 80 centis tévével, az otthoni komolyabb 107-eshez viszont akkor veszek egy valamivel komolyabb lejátszót.

A Dune-t és a WD TV Streaminget ajánlottátok. A Dune 28 ezer 1 év garival, a WD pedig 24 ezer 2 év garival.

Nyilván utóbbi felé hajlok, de örömmel veszek tanácsokat, hogy melyik legyen végül, hiszen kicsit eltávolodtam az R1-től. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17198) #75912448 válasza KubanitoS (#17195) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nos, Dune HD TV 101-ből 2 típus van, az "alap" és a wifi-s, másban nem térnek el.

A WD hardvere megegyezik a Dune-ével, mindkettő alapja a Sigma 8670(1)-es médiaproci. Szoftver (firmware) szinten térnek el, a Dune-t ismerem és nagyon jó lejátszónak tartom, a WD-t kevésbé ismerem.

Erősítőre nem is kötöd, egyből megy a tévébe?

(#17199) dh66e válasza KubanitoS (#17197) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem ezen az oldalon mindkettőről találsz infókat és könnyebb lesz a választás is.

(#17200) KubanitoS válasza #75912448 (#17198) üzenetére


KubanitoS
veterán

Sajnos nem igazán vagyok otthon ebben a témában, így erősítőn nem is gondolkoztam. Feltételezem plusz hangcuccról lenne szó, ugye? Egyébként most csak a tévés összeköttetésre gondoltam.

Találtam is egy számomra megfelelő budapesti céget, ahonnan meg tudnám rendelni a két készüléket, (főleg a számomra rendkívül kényelmes Pick Pack pontos átvétel miatt).

Az árkülönbözet szintén megvan, a Dune nagyjából négyezer forinttal drágább a WD-nél, viszont két év garanciát adnak mindkét készülékre.

Esetleg számodra, mint jobban hozzáértő személy, nem tűnik ki a specifikációból valami, ami elbillentheti a mérleg nyelvét?

dh66e: Köszönöm a linked, de azt hiszem ennél jobban és ennyire nem szeretnék jobban belefolyni a dologba. :) Ez már így is nagy eredmény, hogy sikerült kettőre leszűkíteni a dolgot, pláne, hogy most már biztosan jobb kütyüm lesz, mint az ASUS. :))

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.