Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) gulyasa válasza lovi27 (#16749) üzenetére


gulyasa
őstag

Az SBS, meg a TAB (vagy OU) eleve csak butított 3D - inkább rip-nek nevezném őket. Minőségben sehol sincsenek az igazi 3D-hez.
Bluray lemezeken sehol sem fogod megtalálni ezeket a technikákat.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#16752) lovi27 válasza gulyasa (#16751) üzenetére


lovi27
addikt

Teljesen másról beszélsz. Nem erről volt szó. Legalább azt értsd meg, amire válaszoltam.

(#16753) BBéci válasza lovi27 (#16749) üzenetére


BBéci
titán

Óriási tévedés, egyáltalán nem vagy tisztában a fogalmakkal.
Az SBS 2D anyag, mkv, amit bármelyik médialejátszó, a tévékbe építettek is le tudnak játszani.
Csak az a valódi 3D, amit Blu-ray lemezeken adnak ki, illetve azok BD ISO 3D változatai.
Azokból készül az SBS, éppen azért, hogy akik nem rendelkeznek 3D lejátszóval, azok is részesüljenek némi térhatású élményben.
Aki már látta ugyanannak a filmnek SBS és szekvenciális változatát, az tudja, hogy zongorázni lehet köztük a különbséget. És nem csak azért, mert az SBS felezi a full HD felbontást. A térhatást, a 3D élményt sem lehet egy napon emlegetni.
Az SBS egy pótlék, guminő és tablettás bor kategória.
Ha nem nyomod meg a TV 3D gombját, egymás mellett fogod látni a két (fél HD) képet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16754) M@trixfan


M@trixfan
addikt

EU-n belül, pl. egy német webshopból csak maximum az ÁFA különbözetet kell fizetni, ugye?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#16755) BBéci válasza M@trixfan (#16754) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem még azt sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16756) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok!

R6S-nél olvastam, hogy nem nagyon szereti USB3-on csatlakoztatott HDD-t. Tervezem egy esata-s dokkoló beszerzését. Azzal gond nélkül működne a HDD?

(#16757) cekkk válasza M@trixfan (#16754) üzenetére


cekkk
veterán

Nem kell.

(#16758) bl4ze válasza M@trixfan (#16754) üzenetére


bl4ze
veterán

Semmit nem fizetsz. EU-n belül minden áru mozgás áfa és vámmentes.

.:. bl4ze .:.

(#16759) satmen


satmen
tag

R6S
Mindent úgy csináltam, -fw csere- ahogy azt gulyasa fórumtárs a http://egreatr6s.wikidot.com/ -on leírta. Röviden: nem sikerült, -kétszer próbáltam-visszavittem. Biztos én voltam a hunyó, -vagy kifogtam egy hibás darabot- de elment a kedvem a kisérletezgetéstől. Azért kíváncsi lennék, más is járt már így? :F

(#16760) szuszinho válasza satmen (#16759) üzenetére


szuszinho
őstag

Nekem minden simán ment. Nem volt gond.

(#16761) HARholio válasza szuszinho (#16756) üzenetére


HARholio
csendes tag

Az R6S-en nekem 1,5 terás HDD megy rendesen eSATA-val, USB3-ról nem tudok nyilatkozni, de USB2-vel is működik rendben.

(#16762) BBéci válasza HARholio (#16761) üzenetére


BBéci
titán

Nem lenne szabad semelyik lejátszónak finnyáskodnia USB 3.0 csatlakozós merevlemezzel.
Ha mégis, azt vissza a feladónak!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16763) jani8787


jani8787
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, mit tudtok ajánlani egy régi Sony tvhez, 10 éves lagalább, scart és rca van rajta. Van egy 1,5 TB-os külső vinyó. Erről szeretnék lejátszani minden féle filmet. Továbbá szeretnék rá felvenni TV adást! Mi az ami ebben a kategóriában a legolcsóbb? és mi az ami már tényleg jó?

KÖSZI!

(#16764) BBéci válasza jani8787 (#16763) üzenetére


BBéci
titán

Például az ALDI-s Medion, akciósan 15000 forintért, bár arról olvastam AV kimeneti problémákat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16765) jani8787 válasza BBéci (#16764) üzenetére


jani8787
tag

Annyit pontosítanék még, hogy az is fontos. hogy legyen távirányító, és hogy mondjuk reggel be tudjam állítani, hogy vegye fel a délutáni meccset. T-home kábel tvm van és annak az adását szeretném rögziteni. Ja és fontos lenne hogy tényleg szinte minden video formátumot vigyen.

Erre is jó még ez? melyik aldiban van? Esetleg ha ezt már nem tudja, akkor más ötlet?

köszi

Az aldisnak mi a pontos típusa? Aldi honlapján nem találom. Tudsz esetleg linket?

[ Szerkesztve ]

(#16766) cekkk válasza jani8787 (#16765) üzenetére


cekkk
veterán

Tudtommal nincs olyan média lejátszó ami kábeles tunerral rendelkezik ez esetben htpc amire szükséged lehet, de az nem 15 ezres kategória lesz :K
Bár azon meg scart kimenet nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16767) BBéci válasza jani8787 (#16765) üzenetére


BBéci
titán

Amelyik tud felvenni, azt időzíteni is lehet.
Viszont úgy emlékszem, csak DVB-T tuner van benne, kábeles nincs.
tegnap hallottam, hogy a vecsési üzletükben még van 1 db.
[link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16768) lipido válasza BBéci (#16767) üzenetére


lipido
senior tag

HDMI 1,3-as ebben szted?

(#16769) cekkk válasza lipido (#16768) üzenetére


cekkk
veterán

Lehet benne, de nem tudja a HD hangokat, így mindegy is, hogy az van-e benne vagy nem.
Legalább is a leírás alapján.

[ Szerkesztve ]

(#16770) BBéci válasza lipido (#16768) üzenetére


BBéci
titán

Igen, mivel nem 3D-képes, nem lehet 1.4. 2 napig tesztelgettem.

Sajnos nem próbáltam ki BD ISO-val.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16771) lipido válasza BBéci (#16770) üzenetére


lipido
senior tag

THX, akkó felejtős :)
Szerk:

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#16772) Multibit


Multibit
veterán

Állítólag teljesen hangtalan (és még jól is néz ki): [link]
Én azért egyelőre maradok a Dune-nél.

(#16773) lipido válasza lipido (#16771) üzenetére


lipido
senior tag

Esetleg EZ izgih lehet :)

(#16774) degec


degec
senior tag

ÜDV ! HELP ! LéCCi !

a zŐsÖregeimnek kellene régi CRT tv-re valami lejátszó, mert a lemezesdit megunták, sony trinitron tvjük van, csak scart bemenete van meg av talán 1 db....
Tudnátok valamit mondani ??
Kizárólag DVD ISO, DIVX (sorozatok), mennének rajta hd tuti nem.. valami értelmes magyarul tudó magyar menüs kütyü kellene !
Nagyon Szépen köszönöm !!
WDC live? esetleg ?

[ Szerkesztve ]

(#16775) RandomPJ válasza szuszinho (#16756) üzenetére


RandomPJ
csendes tag

TV--> EgreatR6S--> Sharkoon QuickPort XT USB3.0-->Western Digital Caviar Green 1000GB összeállítás
4 TV-én volt tesztelve LG HDready; SG 5éves LCD; LG FHD, Pana Plazma 32col megnem mondom a tipusát 5/5 osztályzattal végzett(ha lehet így fogalmazni)

Legújjabban 1 Samu 46/D6500-as Tvét néztem amit utolsó kiálított darabként hozott el az illető, viszont úgy belőtték neki (gondolom a kiállítottságából fakadóan) hogy teljesen szuper volt a 3D-és avatar, a kindom of plants, christhmas carol csúcs volt rajta, (náluk kb másfél órát voltam)

[ Szerkesztve ]

(#16776) erdoke válasza RandomPJ (#16775) üzenetére


erdoke
titán

A legkisebb Pana plazma, amit árultak, 37" volt, de már évek óta nincs a kínálatban. Azóta 42-es a belépő méret. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#16777) nyikszi válasza degec (#16774) üzenetére


nyikszi
őstag

Teljesen jó, én is azt vettem. A célnak megfelel, én is a lemezesdit untam meg;)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#16778) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Sziasztok!

Nektek mik a tapasztalataitok? Létezik olyan médialejátszó ma a piacon, ami mindent le tud játszani?
Korábban egy EGreat M34A-t használtam, néhány filmet nem vitt csak és rettentő lassú volt a menüje. Ezt lecseréltem Egy HDI Dune Lite53D-re, ami már elég jó, de még mindig van pár video, amit nem tud lejátszani (másokat, mint amit az egreat nem vitt...). Sorozat epizódokról van szó, nem FullHD tartalmakról, tehát nem a kraft hiányzik, hanem pár kódolást nem szeret. Természetesen nem GMC-sek, azt valahogy 5 éve nem bírják megoldani, de nem is ez az érdekes.
Szóval megúszható egy HTPC építése? Az androidos lejátszók nem jobbak ebből a szempontból? Vagy ott is vannak kodek problémák?
Köszönöm előre is a véleményeket!

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#16779) Locutus válasza Kapanyél (#16778) üzenetére


Locutus
veterán

Egreat R6S pl... 99.9%...
De nem az android miatt ez se, az csak mellékes dolog rajta.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#16780) erdoke válasza erdoke (#16748) üzenetére


erdoke
titán

Végignéztem tegnap a Frigyládát, nem találkoztam akadással. Elég jó lett a kép egy 1984-es filmhez képest.

Viszont az erősítőm YCbCr 4:4:4-et ír az adott bemeneten. Nem 4:4:2-n kellene kitolni a Blu-Ray anyagot a lejátszóból? Állítsam automata helyett fixre a kimenetet? Elvileg csak a BD eredetű HD-ra kellene a 4:4:2, ezért is hagytam automatán, de nem úgy adja ki. :F

A legjobb aláírás a héten

(#16781) JaniS


JaniS
senior tag

Ezt az nmt-s topikot most olvastam először: [link]
Vélemény ezzel kapcsolatban?

(#16782) robi-k válasza erdoke (#16780) üzenetére


robi-k
őstag

Nálam fixre van állítva a Prime 3.0-n, de igazából nem vettem észre semmilyen különbséget az automatához képest még nem HD anyagnál sem.

(#16783) erdoke válasza robi-k (#16782) üzenetére


erdoke
titán

Fix 610-re? Úgy rémlik, ez SD anyagnál lehet kissé problémás, de nem igazán vágom a témát... :B

A legjobb aláírás a héten

(#16784) robi-k válasza erdoke (#16783) üzenetére


robi-k
őstag

Az SD anyagot felskálázza a Sigma. ;)

(#16785) Thuglife


Thuglife
senior tag

Itt is felteszem a kérdést:
Tudnátok abban segíteni, hogy megoldható-e mkv (ill. bármilyen film, zene) streamelése laptop és Dune Lite wifi médialejátszó között? Annyira nem vagyok jártas az ilyen hálózati dolgokban, ha esetleg valaki elmagyarázná, azt megköszönném. :R

(#16786) TCr válasza Thuglife (#16785) üzenetére


TCr
veterán

Nagy vonalakban: tedd rá mindkét eszközt egy routerre, a laptopon állítsd be a megosztásokat azokon a mappákon, amiket látni szeretnél a Dune-vel és már mehet is a móka.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16787) bl4ze


bl4ze
veterán

Dune 101 tulajokhoz :)

Átvettem a cuccost, kipróbálni még nem tudtam - melóhelyen vagyok.
Brutál pici, és a távirányító is. :) Magyar nyelvű leírás ohne, de a neten találtam.

Ami elsőre feltűnt. A távirányítón nincsen ilyen, hogy "Audio" "Subtitle" stb...

Mivel lehet a feliratok, hangok közül választani lejátszáskor ?

Ez való esetleg erre ?

13. A (Piros), B (Zöld), C (Sárga), D (Kék) — egyes funkciók gyors elérése; egyéb lejátszás közbeni funkciók

A felirat színe, mérete állítható mint pld. a HiMedia-nál ? Előre is thx :R

.:. bl4ze .:.

(#16788) Patice válasza bl4ze (#16787) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pop Up menüben fogod mindezt megtalálni. Olyan gomb van a kis távon?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16789) bl4ze válasza Patice (#16788) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, van. Este teszt. Már izgatottan várom milyen lesz. :DD

Kép minőségben is várható javulás az olcsó HiMedia HD200B-höz képest szerintetek ?

Az új firmware-t fel is húzom rá amit ajánlottatok korábban a 06 havit. (majd meglesem mi van rajta tippem a 05.31)

.:. bl4ze .:.

(#16790) bl4ze válasza BBéci (#16770) üzenetére


bl4ze
veterán

BBéci úr, dobtam egy mailt a szelvihar-ra , ránéznél ha van 3 perced ? mega thx :C

.:. bl4ze .:.

(#16791) robi-k válasza bl4ze (#16790) üzenetére


robi-k
őstag

Dune-hez ezt is használhatod:

Windows
Dune IP remote control: [link]

iOS (iPhone, iPad...)
Lásd appstore-ben.

Android
1) Dune control [link]
2) Dune Media Controller [link]

Vagy egy univerzális távirányító, ami bármely Android-os okos telefonon/tableten, vagy PC esetében Google Chrome,Firefox,Safari,Internet Explorer böngésző esetén használható, a böngészőbe csak a Dune IP címét kell bírni (http://192.168.1.102/rc ahól a 192.168.1.102 - az otthoni hálózaton levő Dune reális IP címe):

Ehhez a Dune-re fel kell telepíteni az alábbi alkalmazást (rendszermeghajtó kötelezően legyen bent a Dune-ben), amit előtte ki kell csomagolni, feltenni egy - a Dune-hez akár direktben, akár hálózaton csatlakoztatott tárolóra, és elindítani a .dsf kiterjesztésű fájlt:
- Dune HD 53D Lite esetében: [link]
- Össes többi Dune esetében (Base/Prime 3.0; HD Smart/Max/Duo; HD TV 101/301): [link]

(#16792) Patice válasza robi-k (#16791) üzenetére


Patice
Topikgazda

Köszi! :R

Ez nekem is hasznos lesz. Épp akartam már valami hasonlót. :)

(Én a Dune-nek a belső hálón mindig fenntartatok a routeremmel egy fix IP címet, így nem kell keresgélni.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16793) nikilauda


nikilauda
senior tag

Sziasztok!

Kis szakértői tanácsra van szükségem.
A HTPC-m szeretném megszüntetni. Ezért vettem egy Zyxel NAS-t.
A kérdésem az,hogy milyen médialejátszót vásároljak, ami NAS-ról lejátssza a filmeket(720p mkv általában)? Wifis lejátszóra lenne szükségem elsősorban.
Tartós, de nem túlságosan drága készüléket szeretnék venni, 20-50 ezerig( használttól sem idegenkedem). Ennek az oka, hogy jövőre költözünk és a leendő házban a nappaliban komolyabb rendszert szeretnék kiépíteni.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#16794) Patice válasza nikilauda (#16793) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dune HD-TV101W

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16795) bl4ze válasza robi-k (#16791) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi ! :)
Nem semmi, elég klassz.

Szerintem megfelelő lesz a normál gyári távirányító, nincsenek lapát nagy ujjaim :)

.:. bl4ze .:.

(#16796) erdoke válasza robi-k (#16791) üzenetére


erdoke
titán

iOS-re az 1-2-5. jó ezen a linken.

A legjobb aláírás a héten

(#16797) nikilauda válasza Patice (#16794) üzenetére


nikilauda
senior tag

Köszi megnéztem és szerintem meg is felel.
Kérdésem még annyi lenne, hogy ismeri-e valaki a Popcorn Hour Popbox V8-at? Ez mennyire éri meg az árát? A gigabites LAN miatt talán jobban megérné.

[ Szerkesztve ]

(#16798) BBéci válasza nikilauda (#16797) üzenetére


BBéci
titán

Sokan szidják, én kerülném a helyedben.
Valójában semelyik nem gigabites. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16799) JaniS


JaniS
senior tag

Nem volt túl figyelemfelkeltő az előző irományom, de most egy kicsit bővebben leírnám, mert nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre. Szóval az nmt fórumon itt ez a topic: Weird scaling issues on A-300 using WoW calibration disc. Arról szól, hogy kalibrációs BD-ket használva a 300-as popi-kon furcsa elmosódást látni és úgy tűnik, mint ha a full HD anyagot nem pixel pontosan jelenítené meg, hanem felskálázna egy gyengébb felbontást. Nyugtassatok meg, ugye csak rosszul olvasom, ez marhaság amit írnak, pl. "Syabas are going out of their way not to acknowledge this problem, because it must be a bit embarrassing to discover that your current top-of-the-range player is seemingly a 720p player that then upscales to 1080p!" Hozzátartozik, hogy egyszer volt a kezemben ez a Disney BD és valóban furcsaságokat láttam, de nem tulajdonítottam túl nagy jelentőséget neki.

(#16800) Toobee válasza JaniS (#16799) üzenetére


Toobee
veterán

Nem volt még a kezemben új chipes Sigma gép, de ha ez igaz, akkor úgy el van ba, köhm szúrva ez a széria, ahogy van. Szánalmas...

https://barbieripnk.hu/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.