Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) loosht válasza Toobee (#16150) üzenetére


loosht
senior tag

Értem, köszi!

(#16152) Ed Parker válasza Jim-X (#16147) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

csinálsz egy brutál tápot?

(#16153) hunaqua válasza Eminent (#16141) üzenetére


hunaqua
addikt

Szia!
A gép hardveresen ismerős. :D
A recept: egy Egreat r200s +Egreat r300 távirányító + régi Egreat r160 eleje. (azért az elején elfért volna 1 kijelző,de az lehet,hogy lesz).

Ez lehet attól még jó gép ,de akkor még min.1 Egreat tudású fw is kell (stabil Transmission,stb,stb).Nagyon sokban segítené ennek a gépnek a sikerét,ha valamelyik "team" fejlesztgetné hozzá a "custom "szoftot.

Az ár akkor Magyar Áfával kb. 60.000.-huf. Azért ez nem nagyon olcsó.
Az 5 év gari viszont nagyon pozitív. (...ha tényleg 5 év)

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16154) #75912448 válasza hunaqua (#16153) üzenetére


#75912448
törölt tag

...Az ár akkor Magyar Áfával kb. 60.000.-huf. Azért ez nem nagyon olcsó...

Erre próbáltam finoman célozni :) , szvsz a Dune 403D jelentősen olcsóbb lehet, nem beszélve a 203D-ről.

(#16155) hunaqua válasza #75912448 (#16154) üzenetére


hunaqua
addikt

:K

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16156) dh66e válasza loosht (#16151) üzenetére


dh66e
veterán

Egyet értek Toobee-val mert sajna nincs olyan kábeles set top box aminek ne lenne valami nyűgje mkv lejátszás terén.Viszont praktikai szempontból megértelek hogy miért keresel ilyet évekkel ezelőtt nekem is ilyenre lett volna szükségem,de hírből sem ismerték tavaly kijött pár olcsó modell amik már elvoltak az mkv-val,de ott is elég kompromisszumos volt a dolog mivel nem célhardver.
Amennyiben mindenképp ragaszkodsz a kompakt megoldáshoz és nincsenek óriás igényeid felirat ,magas bitráta.... akkor az Amiko( most nem tájszóltam :) ) elég baráti áron adja a boxait és lejátszik mkv-t is keress rá a neten.

(#16157) pinnacle válasza Eminent (#16144) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Az mondjuk tényleg fontos lenne, hogy a szoftver fejlesztésre is ügyeljetek.

regger Én nem a prohardveres tesztfájlokra gondoltam, hanem magára a tesztelésre. Igaz lehet, hogy a legjobb az lenne, ha valaki a fórumról tesztelné, az talán alapos, tárgyilagos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16158) BBéci válasza pinnacle (#16157) üzenetére


BBéci
titán

Talán nem tárgyilagos az álláspontom, de engem semmiféle Eminent és Egreat nem érdekel, amíg kapni Dune lejátszókat. Pláne Realtekesre nem vagyok kíváncsi, ami nem tud 23,976-ot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16159) Toobee válasza BBéci (#16158) üzenetére


Toobee
veterán

:DDD

https://barbieripnk.hu/

(#16160) kisgyerek85 válasza BBéci (#16158) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Azt tudjuk, hogy téged nem, de vannak emberek akik szívesen olvasnának egy alapos tesztet róla.

Ha jól látom ez a lejátszó passzív?

(#16161) Jim-X válasza Ed Parker (#16152) üzenetére


Jim-X
őstag

Igen az a tervem, ahogy a szabadidőm engedi :K

A játék az nem játék!

(#16162) pinnacle válasza BBéci (#16158) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, tényleg nem tárgyilagos az álláspontod. Pedig én pont arra gondoltam, hogy neked kellene tesztelni. Úgyis szeretsz kötözködni. :D

(#16163) hunaqua válasza BBéci (#16158) üzenetére


hunaqua
addikt

" Talán nem tárgyilagos az álláspontom, de engem semmiféle Eminent és Egreat nem érdekel, amíg kapni Dune lejátszókat."

Akkor mi értelme van ennek a fórumnak? :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16164) HARholio


HARholio
csendes tag

Sziasztok!

Itt egy újabb Egreat R6S felhasználó.
Az eszköz szép és jó. Főleg, ha médialejátszásról van szó.
A hozzáadott alkalmazások, főleg az Androidosok azért hagynak kívánnivalót maguk után, nekem a legtöbbje fagy, vagy szimplán használhatatlan - mondjuk nem is nagyon hiányoznak.

Egy dolog fáj, hogy a Youtube XL-t az újabb firmwarekkel képtelen vagyok távirányítóval használni. Az Egreat_R6S_2.0.1.8_100M_EN_20120117 az utolsó, aminél működik távval, az utána levőknél -gyári és custom egyaránt- csak egérrel és billentyűzette.
A többi Youtube applikáció meg nem játszik le minden videót, szimplán átugorja őket.
Más is tapasztalta ezt? Van esetleg valami beállítás ennek kiküszöbölésére?

(#16165) Toobee


Toobee
veterán

Nem tudom, hogy mennyire újdonság, vagy, hogy a régi fw-ben benne volt-e, de ha van .cue fájl a darabolatlan zenéhez, akkor lehet számonként léptetni. Én eddig szétvágtam őket, de akkor innentől nem lesz rá szükség. (Dune Duo, legújabb fw)

https://barbieripnk.hu/

(#16166) robi-k válasza Toobee (#16165) üzenetére


robi-k
őstag

Már több mint 1 éve tudja a cue kezelést a Dune.

(#16167) TCr válasza robi-k (#16166) üzenetére


TCr
veterán

A Popcorn is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16168) Toobee válasza robi-k (#16166) üzenetére


Toobee
veterán

Egy újszülöttnek minden vicc új :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#16169) Fernet


Fernet
senior tag

Azt már sikerült eldöntenem, hogy Dune HD TV-101-et fogok venni, jelenleg azon gondolkodom, hogy szükség van-e a wifi-s verzióra vagy sem.

Ugyanis ha a router közelébe tenném a lejátszót (ami a TV állvány egyik polcán van), tehát UTP-vel össze tudnám kötni, akkor ugye felesleges a wifi-s verzió. Viszont ebben az esetben egy hosszú USB kábelre lenne szükségem (10m), mivel a HDD (Samsung Story) a PC-re is rá van kötve eSATA-val. Azt nem szeretném ha hurcolni kellene a HDD-t a médialejátszó és a PC között, épp mikor melyikkel szeretném használni.

Nem tudom mennyire fogalmaztam világosan, de nem is szeretném tovább bonyolítani a kérdést, végülis arra vagyok kíváncsi, hogy a lejátszó mennyire érzékeny arra, ha viszonylag hosszú USB-vel van összekötve a HDD-vel?

(#16170) gyiku válasza Fernet (#16169) üzenetére


gyiku
nagyúr

5m felett mar jelerositos usb kell.

hüllő

(#16171) Dorian válasza Fernet (#16169) üzenetére


Dorian
félisten

Semmihez nem javasolt 5m-nél hosszabb USB kábel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16172) TCr válasza Fernet (#16169) üzenetére


TCr
veterán

Akkor már miért nem inkább 10m hálókábel?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16173) Patice válasza Fernet (#16169) üzenetére


Patice
Topikgazda

10 m-es USB kábellel szerintem nem fog működni a kapcsolat, vagy ha működne is, nagyon lassú lenne.

Ha nagyrészt fixen a PC mellett van a vinyó, akkor oszd meg a gépről sima Win megosztással, és akkor a Dune fogja látni a hálózaton.

Másik megoldás egy NAS. :) Vagy valami olyasféle.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16174) Fernet válasza TCr (#16172) üzenetére


Fernet
senior tag

Nem a legoptimálisabban van jelenleg megoldva ez a dolog. Per pillanat a PC mellett van a lejátszó és 10m HDMI kábellel van összekötve a TV-vel. Olyan a padlószegély amiben lehet kábelt vezetni, de csak egy fér el benne, pluszban egy UTP már biztosan nem. Ha áthelyezném a lejátszót a TV mellé közvetlen, akkor elég lenne egy rövid HDMI kábel, csak akkor meg ugye a HDD kerül távol tőle...

Esetleg egy ilyen USB megfelel erre a célra? [link]

(#16173) Patice Azt hiszem ezt még át kell gondolnom... Azt nem szeretem, ha zúg a gép filmnézés közben. :) NAS-ra meg jelenleg nem akarok költeni, bár lehet később az lesz a megoldás...

(#16175) gyiku Vagy akkor marad a wifis médialejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#16175) gyiku válasza Fernet (#16174) üzenetére


gyiku
nagyúr

utp-t eroltesd, felejtsd el a hosszabitott usb 2.0-at.

hüllő

(#16176) Ed Parker válasza Jim-X (#16161) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Építsed meg én meg megveszem:)

(#16177) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Nem semmi, hogy még mindig adnak ki frissítést a régi WD TV Live-hoz. Sajnos pont az nincsen javítva, hogy néha nem ismeri fel a HDD-t, és csak teljes áramtalanítás után működik újra.

(#16178) Ed Parker válasza pinnacle (#16177) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem a gen 2 wd tv-m van, ahhoz mikor vettem akkor adtak egy új fw (2008) azt azóta se:)
Szerencsére orosz barátaink nem voltak restek és csináltak nekünk jó kis fw-t.

(#16179) pinnacle válasza Ed Parker (#16178) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ráadásul úgy néz ki, hogy nem kell elkapkodni a telepítést, mert ez sem jó. Érthetetlen, hogy miért nem sikerül évek alatt sem összehozni egy működő verziót. :(
Azt olvastam, hogy a 1.04.22 firmaware még mindig a legjobb. Valaki használ ilyet? Igazából nekem csak ez a HDD fel nem ismerés a gondom.

[ Szerkesztve ]

(#16180) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok!

Az új Dune lejátszók közül szeretnék majd megvenni egyet 50k Huf értékben. A kérdésem az lenne, hogy médialejátszásnál az esetleges esztétikai dolgokon kívül van-e annak hátránya, ha nem belső hhd rackes lejátszót veszek hanem egy usb-s külső winchestert használok, pl. torrentezésre használható-e külső vinyóval?(ugye a másolás pl. könnyebb is arra)

A másik kérdés az lenne, hogy a beépíthető merevlemezes változatoknál mennyire könnyen vehető ki/be a merevlemez?(mert ugye nagyobb dolgokat hálózaton elég lassú másolni)

köszi

(#16181) Dorian válasza Rekro (#16180) üzenetére


Dorian
félisten

Torrentezést majd valaki megválaszolja, filmnézésnél semmi hátrány nincs az USB-ből.

A beépített vinyós lejátszók seggében szokott lenni USB slave, tehát nem kell kivenni másoláshoz, csak egy kábel kérdése.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16182) Patice válasza Rekro (#16180) üzenetére


Patice
Topikgazda

1. Torrent + külső vinyó: Passz, nem próbáltam. Nem tudok biztosat mondani.

2. Dune 301-esem van, ezen hot-swap-os a keret, azaz csak kinyitod és kiveszed belőle. De amúgy ahogy Dorian is írta, van rajta USB 3 slave csati + adnak hozzá kábelt és a gépre kötve olyan lesz, mint egy külső merevlemez és még a sebesség is jó. (Persze ha a gép felismeri az EXT3 partíciót, vagy NTFS-re formázod.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16183) Rekro


Rekro
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat!

Még egy kérdésem lenne, az új "genereciós" dunékből, ha jól látom a 403d lesz az ami belső rackel fog kijönni, az várhatóan bele fog férni az 50k-s kategóriába vagy inkább 60-70k körül fog nyitni?

(#16184) BBéci válasza hunaqua (#16163) üzenetére


BBéci
titán

Például az lehet az értelme, hogy a Sigma processzoros készülékek felé tereljük a hozzánemértőket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16185) hunaqua válasza BBéci (#16184) üzenetére


hunaqua
addikt

Ezzel nem értek 1-et.
Egyébként 2 évig Sigma-t használtam. ( ami nagyon jó volt!)

.....ja,és az sem Dune volt hanem Eaget.
Láttál már olyat? :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16186) Toobee válasza BBéci (#16184) üzenetére


Toobee
veterán

Mondjuk abban meg igaza van a többieknek, hogy aki egy 32" LCD tv, vagy akár 47", szintén LCD mellé keres mp-t, minimál igényekkel, már ami a lejátszást illeti, de kell neki torrent, meg youtube, meg angry birds és isten tudja mi, annak tök felesleges megvenni egy Dune lejátszót, amit nem az értelmetlen szolgáltatásokkal pakoltak tele, hanem a lejátszás minőségére koncentráltak.

(#16185) hunaqua: ha nem is látott még, látatlanban megmondom, hogy nem is akar :DDD

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#16187) BBéci válasza hunaqua (#16185) üzenetére


BBéci
titán

Nem vártam egyetértést, nem is lenne szerencsés, ha mindenki úgy gondolkozna, mint én.
A médialejátszó nem olyan, mint a kávé, amiből eszméletlen finomnak találom valamelyiket, de mégis megkóstolok sok egyéb fajtát, mert kíváncsi vagyok az ízükre.
Amióta kipróbáltam az első Dunét, nem igazán érdekel más gyártmány. Na jó, a Popi 400-at letesztelném, remélem lesz rá lehetőségem!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16188) hunaqua válasza BBéci (#16187) üzenetére


hunaqua
addikt

Persze,ezzel semmi gond nincs,elfogadom a Te "márkahűségedet".De pont szerintem a "tudatlan" felhasználók min. 90%-ának tökéletesen megfelel egy 1186. Az átlag igényekhez pedig mondjuk egy R6S a maga 20.000.-huf áráért verhetetlen.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16189) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Lassan ott tartunk, hogy lesz Realtek meg Sigma topic :C

(#16190) #75912448 válasza kisgyerek85 (#16189) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nekem mindegy, én szeretnék az összes media playerből 1 példányt :U :DDD

(#16191) hunaqua válasza #75912448 (#16190) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem is ,ha van időm szívesen kipróbálok bármilyen lejátszót.Véleményt csak akkor lehet igazából mondani.Szerintem sokan meglepődnének,ha pár napig használnának egy Himedia hd 900b-t,vagy egy Egreat 200s-t.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16192) BBéci válasza hunaqua (#16191) üzenetére


BBéci
titán

Még azt is elfogadom, hogy szinte ugyanolyan jók, mint a Dune, de akkor sem vennék mást. Miért tenném? Pár ezer forint spórolás kedvéért mondjak le a tuttiról? Majd, ha megőrültem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16193) kirkri válasza BBéci (#16192) üzenetére


kirkri
addikt

Hát nem tudom, biztos nekem nincsenek túl nagy igényeim, de olyan nagy különbséget én nem vélek felfedezni.
Nekem mindkét fajtából van lejátszóm, nem is a legolcsóbb változatok (Popcorn A210 és Egreat R300) de egyértelműen nem tenném le egyik mellett sem a voksom.
Bár mióta említettétek a fórumban ez a 24Hz problémát, azóta nekem is zavarja a szemem.
Van az Egreat video menüjében egy 1080P 24Hz menüpont, az nem tudom mit hivatott kapcsolni, talán pont ezt a problémát oldja meg? :F Holnap megnézem. :)

Ami nekem körülményesebb a Popcorn-nál, hogy nem lehet a HDD-t NTFS-re formázni, ami az Egreat esetében nagyon kényelmes megoldás, ha sz.gépre akarja az ember időnként dugni a winyót. .

21 éve a Prohardveren! ™

(#16194) dh66e válasza pinnacle (#16177) üzenetére


dh66e
veterán

Gondolom azért mert sok sok kuncsaftot buktak a gen1 gen2 elégedetlen usereitől.Az más kérdés hogy valami nem sikerül.

(#16195) gulyasa válasza kirkri (#16193) üzenetére


gulyasa
őstag

Nem 24Hz problémáról beszéltek, hanem a 23.976-ról.
A 1080P 24Hz mód pedig a sok tévében "True Cinema"-nak nevezett módot jelenti, ami nem tévesztendő össze a túlmisztifikált 23.976 problémakörrel.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#16196) BBéci válasza kirkri (#16193) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos engem ritka kritikus érzékszervekkel, hozzáállással és igényekkel vert meg a sors.
Gyakran nézem nagy, 2-2,4 m széles vásznon a filmeket, 3500 eurós Primare házimozi erősítővel és ahhoz illő hangrendszerrel. Az előbb kötöttem be egy ilyen kábelt az erősítő és a frontdobozok közé.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16197) Ed Parker válasza dh66e (#16194) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

kérem én elégedett vagyok.

Béci:milyenek a furutech drótok?

[ Szerkesztve ]

(#16198) BBéci válasza Ed Parker (#16197) üzenetére


BBéci
titán

Azokról meséltem már. Nálam volt majdnem az egész Flux széria, most csak SpeakerFlux és LineFlux van.
Szerintem szuperjók. A Nirvana Audio S-L helyett kaptam vissza.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16199) kirkri válasza gulyasa (#16195) üzenetére


kirkri
addikt

Akkor tévedtem. :B
De lássuk be, olyan sem létezik, hogy 23.976 így mértékegység nélkül. ;)
Anno a főiskolán az ilyen felért egy UV-val. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#16200) Ed Parker válasza BBéci (#16198) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nyilván arra gondoltam, ami most nálad van, a kisebbeket ismerem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.