Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) JaniS válasza Ed Parker (#16097) üzenetére


JaniS
senior tag

Szerintem a HTPC-vel sosem lesz baj emiatt, még akkor sem, ha nem lehet eltávolítani a vízjelet a hangcsatorná(k)ból. Az ottani rugalmasság sosem lesz meg egy médialejátszónál.

(#16102) Ed Parker válasza robi-k (#16098) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor meg előbb utobb ahogy egy mp irányítását megoldották,meg lesz oldva ugyanúgy tàviranyitoval,hacsak nem úgy,mint az a400,hogy okostelefonrol vezérelhető lesz.
Azt onnantól már rohadt mindegy minek hívjuk,htpc vagy mp.

(#16103) Peak válasza JaniS (#16101) üzenetére


Peak
addikt

Majd megtanulják az emberek a saját kárukon.
Előbb-utóbb minden kicsit többre vágyó ember átáll.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#16104) Ed Parker válasza JaniS (#16101) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ebben egyetértünk,viszont egy htpc-t össze kell rakni,érteni kell hozzá,egy mp-t csak ki kell bontani és a kábeleket értelemszerűen bekötni.
Oszt megy es keveset fogyaszt.
Szóval mindkettőnek van előnye es hátránya is.
De biztos vagyok benne hogy lesznek itt mp fronton is megoldások.

(#16105) dh66e válasza Ed Parker (#16104) üzenetére


dh66e
veterán

No igen és valakinek fontos a hordozhatóság is.Mindenkinek mások az igényei.

(#16106) Ed Parker válasza dh66e (#16105) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem tetszik mindkét megoldás,de a mp kényelmesebb nekem.

(#16107) Detergens


Detergens
csendes tag

Üdv!
Bocsánat ha rossz helyre írok, de ez a fórum aktív és gondolom vannak hozzáértők... :)

Dune HD Tv-101w lejátszóm van. Vettem egy 3 TB-s WD külső vinyót. A számítógéppel leformáztam NTFS-re, de a Dune nem érzékeli, formázást ajánl. Leformáztam vele és 800 GB-ra formázza csak. Ezt kétszer is megpróbáltam, ugyanaz az eredmény.
Egyéként a Dune a másik 500 GB-s vinyómat tökéletesen kezeli.
Mi lehet a baj, hogy lehet a Dunevel mind a 3TB-t használni? Nagyon bosszantó... :(

Előre is köszönöm...

(#16108) Dorian válasza Detergens (#16107) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet, hogy csak 2 TB-ig kezeli a vinyókat?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16109) Detergens válasza Dorian (#16108) üzenetére


Detergens
csendes tag

Nnnnna megoldódott... :)
Leformáztam ext3-ra, majd újra NTFS-re, és láss csodát 3TB-osnak látja... Ki érti ezt? :B
Már korábbi firmware esetében írták róla, hogy 2 TB-nél nagyobbat is kezel.

Azért köszönöm, nem tartok fel tovább senkit. :R

(#16110) Peat;)


Peat;)
veterán

Látom sokan htpc-ben gondolkodnak itt így lehet erre tudtok válaszolni:
Adott egy pc, ha ebbe vásárolok egy nvidia gt430 vagy gt630 vga kártyát, amin adott a nagy sebességű hdmi és az nvidia 3d vision akkor a 3d blu iso fájlok elvileg gond nélkül mennének a tv-n? Igazából nekem ez lenne a legolcsóbb megoldás akkor, csak pár méterre van a géptől a tv, egy ilyen vga meg 13-14 ezer huf.

[ Szerkesztve ]

(#16111) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Sziasztok.

Nem tudja valaki, hogy az Egreat R6S kezeli az exfat file rendszert is?
Sajnos a pendriveomnak csak fat32 és exfat fájlrendszere van.

(#16112) gulyasa válasza Lehiñito (#16111) üzenetére


gulyasa
őstag

Ezeket a rendszereket kezeli: FAT32, NTFS, EXT3, HFS

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#16113) Lehiñito válasza gulyasa (#16112) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Köszi a választ.
Szeretnék venni a napokban egy ilyet, de úgy néz ki a 16gb-os pendriveom elvérzik, mert ha átállítom exfatra, (csak akkor tudok 4 gigánál nagyobb file-t egyben rámásolni,) akkor viszont nem ismeri fel a lejátszó a fájlrendszer miatt.
Kénytelen leszek beszerezni egy külső hdd-t.
2,5ös vagy 3,5-ös külső tápos hdd-t érdemesebb venni?

(#16114) J0shu4M1ll3r válasza J0shu4M1ll3r (#16088) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Erre valaki esetleg?
Köszönöm!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#16115) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv szaktársak.
Popi a-210 torrent fagyogatás úgy tűnik a hdd-vel füg össze. A mostani wd r4e-gb hdd-vel és 25 mbps hálózattal semmilyen fagyás nem volt tapasztalható.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16116) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#16115) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én több merevlemezzel is próbàltam,de 1,5Mbps ami stabil nálam.
Meg amúgy is ráérek.

(#16117) Peat;) válasza Lehiñito (#16113) üzenetére


Peat;)
veterán

Szerintem kapásból külső táposat. Nálam két fajta 2.5-ös notiwinyót nem bírt meghajtani az a szerencsétlen.

(#16118) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#16116) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen eddig nekem is így volt, de ezzel a hdd-vel jó.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16119) tlala válasza Lehiñito (#16113) üzenetére


tlala
addikt

Létezik olyan pendrive, ami egyáltalán nem lehet NTFS-re formázni??

(#16120) gulyasa válasza Lehiñito (#16113) üzenetére


gulyasa
őstag

SATA HDD-k esetén - akár 2.5", akár 3.5" - elég egy SATA-eSATA ("with power") átalakító, ehhez nem kell külön táp, vagy egy SATA-s dokkoló, szintén eSATA-val..
Én viszont egy Samsung M2 Portable3 USB3.0 külső HDD-t használok, amihez szintén nem kell külön táp.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#16121) Lehiñito válasza tlala (#16119) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Nem értek annyira ehez, de mikor formázom a 16gb-os Transcend Jetflash tipusú pendrájvomat, csak fat32 és exfat filerendszer közűl lehet választani. Ez normális? Vagy kifpgtam egy régebbi gyártásút és azért nem lehet ntfs-re állítani? Kb fél éve vettem a pent, nem olyan régi.

(#16122) raus


raus
aktív tag

Kész lettem a popi moddolásával ha valakit érdekel. Szerintem jó lett. Minden alkatrész amely a józan észt követve hűtést igényel, kapott is :) Plusz a CPU aktív lett és van házventi is. Abszolút csendes és nyugodt vagyok hogy nincsenek forróságok odabent.
Itt vannak a képek.
:R

(#16123) gulyasa válasza Lehiñito (#16121) üzenetére


gulyasa
őstag

Csak a biztonság kedvéért megkérdezem: milyen Windows-t használsz?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#16124) Lehiñito válasza gulyasa (#16123) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Egy P4es asztali gépem van és Xp-t használok.

(#16125) Jim-X válasza raus (#16122) üzenetére


Jim-X
őstag

:Y :R :R :R

A játék az nem játék!

(#16126) JaniS válasza raus (#16122) üzenetére


JaniS
senior tag

Ha valakit érdekel, teszek fel az enyémről is. Nálam egy Zalman NBF47 van a procin, egy Scythe Mini Kaze 60mm-es házventi jár 5V-on a (béna és cicergő) táp pedig le lett cserélve egy PicoPSU-ra. Egy 2TB-s WD van a rackben, nem mondhatni, hogy meleg.

[ Szerkesztve ]

(#16127) raus válasza JaniS (#16126) üzenetére


raus
aktív tag

Engem érdekel kérlek :)
Nyomassad :R

(#16128) raus válasza Jim-X (#16125) üzenetére


raus
aktív tag

:R :)

(#16129) Patice válasza raus (#16122) üzenetére


Patice
Topikgazda

Komoly mod és nagyon igényes is lett. Gratula! Gondolom sokat szöszmötölhettél, mire megtaláltad a megfelelő hozzávalókat és rávarázsoltad a chipekre a réz (gondolom) sünöket. (Ilyet hol lehet amúgy venni? :D )

Ahogy nézem két ilyen vinyó is elfért volna keresztbe a 3,5-es helyén. :)) Csak az már kicsit húzós lett volna árban.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16130) loosht


loosht
senior tag

Meglepődve tapasztaltam, hogy egyetlen találat sincs a Triax TR41-re! :Y Még senki sem próbálta? Bár igazából nekem valami hasonló kütyü kellene, csak DVB-C-s legyen, hogy akkor már tévézni is lehessen FullHD-ban. Ha tudtok nekem ajánlani valami olcsó tipust, azt megköszönöm!

(#16131) TCr válasza loosht (#16130) üzenetére


TCr
veterán

Azért, mert ebben a topikban nem igazán témák a gyatra médialejátszó tulajdonságokkal felruházott tunerek.
A gyatrát nem magára a tunerre értettem, félreértéseket elkerülendő.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16132) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Asus HDP-R1-es lejátszómat szeretném valami jobbra cserélni. Fontos lenne a 23.976 lejátszási lehetőség, a Wifi és az, hogy a távirányítóra gyorsan reagáljon (R1-esem kissé lomha).

Első kiszemelt "áldozatom" a Dune HD TV-101W lenne.

Olvastam itt a fórumon, hogy ennek a lejátszónak gondja lehet a HD hangokkal. Ha ilyen forrással nem használnám akkor más tekintetben jó vételnek számít? (egy Onkyo AVX-380 + Pana S20-as plazmára lenne kötve)

Vagy mit ajánlanátok ami a fenti igényeknek megfelel és árban max. 30e forint?

Köszönöm.

(#16133) Dorian válasza Fernet (#16132) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, azt kivéve teljesen jó (meg ha jól rémlik a full BD támogatás nincs benne, de az semmilyen 30ezresben sincs)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16134) Patice válasza Fernet (#16132) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szia!

Nekem a nagytesó (301-es) van. HD hangokkal én sem használom jelenleg, de amivel próbáltam azzal nem volt gondja HD esetében sem.

Szerintem jó választás a 101 wifi-s verziója, ha tényleg elég a wifi átviteli sebessége a nézni kívánt tartalmakhoz. (Wifivel, a sima avi, DVD-iso + 720p-s filmek mennek akadás nélkül, 1080p már beröccenhet, főleg ha nagyobb bitrátás.)

(#16133) Dorian: Igen, csak lite-BD lejátszást tud. (Szerintem ez elég is.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16135) Fernet válasza Dorian (#16133) üzenetére


Fernet
senior tag

Dorian, Patice köszönöm a válaszokat!

Akkor úgy néz ki ez lesz az R1-es utódja.

Wifi igazából a netes tartalmakra kellene (pl torrent, youtube) filmeket tekintve USB-n lenne rákötve egy 2TB-os Samsung Story Station.

(#16136) TCr válasza Fernet (#16135) üzenetére


TCr
veterán

A torrentezés az működik USB HDD-n is, nem csak belsőn?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16137) Dorian válasza Patice (#16134) üzenetére


Dorian
félisten

Az esetek 98%-ban valóban jó a BD lite. De néhány BD-nél (és ez állítólag egyre gyakoribb lesz, én párba már futottam bele) direkt össze vissza vannak keverve a film és a mellékletek file-jai, az ilyenkor szívás.

Tudom ez marginális probléma, de van néhány marha aki ilyesmi miatt cserél lejátszót, pl. én :D Mondjuk a fő érv nálam inkább a szintén marginális "többcsatornás LPCM hangsáv lejátszása több-csatornán és nem sztereóra lekeverve" volt: 1db ilyen koncertem és 1 db filmem van, de hülyét kaptam volna, ha csak sztereóban hallhatom :)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16138) vilga válasza Lehiñito (#16121) üzenetére


vilga
tag

ezután felfogja kínálni a kívánt opciót

(#16139) Patice válasza Dorian (#16137) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezt sajnos nem tudjuk kikerülni. Ezért hagytam meg a blu-ray lejátszómat. Elsőre megnézni jó lesz egy DTS-es mkv, aztán ha annyira tetszik egy film, hogy többször is meg akarjam nézni (elég kevés sajna), akkor megveszem eredeti kék lemezen.

Remélem azért a lejátszóm tudja majd kezelni az új védelmeket, stb. Csak ezért nem szeretnék majd pár év múlva lejátszót cserélni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16140) Patice válasza Fernet (#16135) üzenetére


Patice
Topikgazda

A torrentezés elég vérszegény lesz, csak szólok előre. Türelem kell majd hozzá, vagy belövöd reggel és estére lent lesz. :)

YouTube okés rajtuk, ha végre betöltődött, onnantól már jobban fut, de kicsit várni kell rá, hogy elinduljon.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16141) Eminent


Eminent
csendes tag

Eminent EM7385 hamarosan a piacon:
[link]

3D Full HD Media Player with next-generation Realtek RT1186 chipset.
3D formats Side-by-Side, Top-Bottom and Frame Packed
• USB 3.0 client port for transferring data between PC and player
• Easy hard disk mounting system for 3.5” SATA hard disk (tested up to 2TB)
Built-in Gigabit lan and Wi-Fi 300N networking
• Black aluminium casing
Dual boot system with Android
• Control from your Apple or Android phone
• All-new Video/Music/Photo library system
• Play from internal hard disk, usb hard disk, SATA hard disk and your network (LAN)
• Play video formats like MKV, VC-1, AVCHD H/X.264 on your Full HD 1080P television
• Supports TrueHD & DTS-HD pass through on HDMI
Supports 2D and 3D Blu-Ray ISO files
• Built-in BitTorrent and Usenet (NZB) download client
• Stream music or video from your network by Samba or UPnP
• Three USB 2.0 host ports (two on front panel) and one USB 3.0 host port
• Full-featured SATA port
• Built in SD/SDHC memory card reader
• Optical and Coaxial output for Dolby AC3 & DTS
• Supports AC3 & DTS stereo downmix
• Connects to your network or via USB 3.0 to your PC
• Easy installation
• Accessible helpdesk
• Multilingual user manual on CD-rom (magyar is)
5-Year warranty

És a lényeg, javasolt fogy ár: 189,- EUR (német ÁFA-val)

(#16142) raus válasza Patice (#16129) üzenetére


raus
aktív tag

Hát igen volt vele meló, leginkább az volt hosszadalmas mire összeállt fejben hogy mi is kerüljön bele. Az Aquatuning-nál vannak Enzotech meg Swiftech dolgok és Magyarországra is szállítanak azt hiszem. Egy vinyó elég bele. Viszont már gondolkodom egy táp-modon. Egy 2x12voltos 80wattos kis toroid trafó kerülne bele és egy igényes tápegység nyáklapra Elna vagy Nichicon kondikkal. Mivel ha megnézzük az alaplapot csak 12V, 5V és 5V standby kell neki. A többit maga állítja elő(3.3V, 1.8V, 1.0V). Arra gondoltam hogy egy kétutas tápegységet tennék bele amely az egyik ágán egyenfesz 12voltot adna ki stabilizáltan jó kondikkal szűrve, a másik ágán pedig 5voltot szintén precízen megszűrve. Mindkét ágra védelmet tennék illetve a barátommal tennénk mert Ő jobban ért hozzá. És relékkel lennének leválasztva ha kikapcsol a popi. De esetleg külön 12voltos ág menne a vinyónak és a ventiknek mert azok mindig visszaszennyezik a tápot amiből ugye a kimeneti audio áramkörök is kapnak. Szerintem jobban fog szólni.

(#16143) pinnacle válasza Eminent (#16141) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Kérjetek a Prohardveren egy tesztet, de lehet, még jobb lenne ha egy itteni szakértőnek adnátok oda tesztelésre.

(#16144) Eminent válasza pinnacle (#16143) üzenetére


Eminent
csendes tag

Amint fizikailag elérhető lesz, szívesen megmutatom ill. remélem, a PH is teszteli majd.

(#16145) Toobee válasza raus (#16142) üzenetére


Toobee
veterán

Jó ötlet, biztosan jobban szólna! Elég hitvány táp van ezekben.

https://barbieripnk.hu/

(#16146) #75912448 válasza Fernet (#16132) üzenetére


#75912448
törölt tag

Minőségi csere lesz, a kívánalmaidnak tökéletesen megfelel a 101-es.

(#16141) Eminent

Már linkeltem 1-2 hete az új lejátszótokat, szerintem nagyon korrekten felszerelt, gyakorlatilag ami szem szájnak ingere. Érdekes lesz a verseny a hamarosan debütáló SMP8672-es 3D-képes Dune-ök ellen.

(#16143) pinnacle

Sajnos azok inkább bemutatók, mint tesztek, valós felhasználás mellett ismerszik meg egy media player. A killa sample és hasonlókkal ma már semmire nem megyünk.

(#16147) Jim-X válasza Toobee (#16145) üzenetére


Jim-X
őstag

Én már rajta vagyok az ügyön az A300-amhoz! :K

A játék az nem játék!

(#16148) Lehiñito válasza vilga (#16138) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Szia.
Nagyon szépen köszönöm szépen a segítségedet.
Ezer hála.
Sikerült.

(#16149) loosht válasza TCr (#16131) üzenetére


loosht
senior tag

Nekem leírás alapján nem tűnik gyatrának. Tény, hogy nem egy főnyeremény, de amellett, hogy tuner, lejátssza az mkv-t is. Szóval segítség kéne, hogy milyen lejátszót tudnátok ajánlani, ami mkv-s és DVB-C tuner is van benne (vica versa). És persze nem egy vagyon!

(#16150) Toobee válasza loosht (#16149) üzenetére


Toobee
veterán

Abszolút felejtôs. Két eszközt kell venned, ha jóban vagy magaddal.

https://barbieripnk.hu/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.