Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) Chrys_ válasza Jim-X (#16945) üzenetére


Chrys_
addikt

Én éppen tegnap néztem a "das Boot" BD50 ISO-t, és a kezdő party-s jelenetet át akartam ugratni, de akkor a PCH A-300 feladta a harcot, és kilépett a file-hoz. Ettől kezdve nem játszott le semmilyen formátumot egészen a gép újraindításáig (tápkábel ki/be).

(#16952) cekkk válasza ricsik (#16950) üzenetére


cekkk
veterán

Mont csinálja most ezeket a kiadásokat, azt írta, hogy megjelenő filmekkel nem foglalkozik már, hanem csak olyanokkal amik itthon nem jelentek meg, és azokat csinálja.
Gondolom arra is rárakták a dvd szinket :DDD

(#16953) JaniS


JaniS
senior tag

A C-300-nál mióta megjelent ott szerepel a known issues között a probléma az audio track váltásakor. Ez közel egy éve van így. Váltáskor vicces dolgok történnek, néma csönd, kilépés, fagyás, semmit nem lejátszás stb. Resetre helyreáll. Ez a legkevesebb, ami engem bosszant, úgyis általában angol hangsávval és magyar felirattal használom, az van a settings-ben is default beállítva.

A full BD licensz jó hogy van, részben ezért vettem éppen a drágább C-300-at az A-300 helyett.

A legnagyobb hiba, amivel viszont semmi sem történik a HD hangok problémája. Függetlenül attól, hogy ez a Sigma sara, vagy a Syabas programozóié, tökmindegy.

A másik érdekes probléma - de senki sem erősít meg ebben a topikban erről -, hogy a C-300 valamilyen általam ismeretlen okok miatt homályosabb képet ad, mint egy PC, kikapcsolva természetesen a képjavító funkciókat. Ez az nmt fórumon egy elég jól kitárgyalt topik, itt úgy látszik senkinek sem tűnik fel vagy senkit sem zavar, vagy kevés a 300-as tulaj.

JaniS

(#16954) Cha-b


Cha-b
senior tag

Hm érdekes dolgok ezek, nekem a C200 sem hangváltáskor, sem tekergetéseknél nem fagy sosem.

CSAKAKISPEST!!!!

(#16955) Ed Parker válasza Cha-b (#16954) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

DTS HD master nél sem?
Természetesen bd iso-nál.
Akkor az egy jo gép.

[ Szerkesztve ]

(#16956) Cha-b válasza Ed Parker (#16955) üzenetére


Cha-b
senior tag

nem, sosem találkoztam még ilyen hibával.
Szerk. : Bár nem sok BD Iso van a popimon, mondjatok esetleg egy torrent nevet ami nektek fagy, lekapom, és meglesem. vagy minden ISO val bajotok van ?

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#16957) Cha-b


Cha-b
senior tag

Szerkeszteni már nem tudtam. Nah az előzőt még egyenlőre visszavonom, mert ami van BD ISO-m, azt most látom, hogy nem DTS-HD, de a tekeréssel nincs gond. Most egyenlőre elkezdtem letölteni a Frequency.2000.CUSTOM.BD25.AVC.x264.DTS-HD.MA.7.1.HUN-Mont torrentet , hogy kipróbáljam. ENG DTS-HD HUN AC3 23,02 GB. Ezt találtam hírtelen Isoban ami DTS-es , és nem láttam volna. Aztán megírom fagy-e hangváltásnál.

CSAKAKISPEST!!!!

(#16958) Ed Parker válasza Cha-b (#16957) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem eddig mind fagyott, az a210 es az a300 is.
De csak a DTS.
True HD az ok.

(#16959) ricsik válasza Ed Parker (#16958) üzenetére


ricsik
őstag

Nekem a sime core DTS is restartol. A HD-t nem tudom, nem HD képes az erősítőm.

(#16960) Ed Parker válasza ricsik (#16959) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ugyanaz a HD is.
Ez a popi Achilles sarka:)

(#16961) Cha-b válasza Cha-b (#16957) üzenetére


Cha-b
senior tag

Nah a fent emlitett filmnél a C200 nem fagy, sem audio váltásoknál, sem tekerésnél. Most van egy kis dolgom, aztán megyek iszogatni meg pókerezni, szal nemleszek ma már, de ha holnapig írtok olyan ISO-kat ami tuti fagy A2/300 -on, akkor holnap lekapom, és megnézem azokat is. Ha lehet akkor ne 40-50 GBosokat, mert egy teszt miatt nincs kedvem annyit tölteni, + ha lehet újabbakat, ahol biztos lesz elég seeder, hogy elfogadhatóan jöjjön majd. Bár ha itt nem volt baja a C200nak, akkor feltételezem a többivel sem lesz.

CSAKAKISPEST!!!!

(#16962) No.01


No.01
őstag

Van mar arrol info, h A400 mikortol lesz vegre kaphato?

[ Szerkesztve ]

(#16963) Ed Parker válasza No.01 (#16962) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Elvileg nov 1

(#16964) No.01 válasza Ed Parker (#16963) üzenetére


No.01
őstag

Hulyeseg volt ilyen koran eladni a 300-at... :U :B

(#16965) Mezga Aladár válasza No.01 (#16964) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Lehet hogy, nem kellett volna megvenni? :U

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16966) No.01 válasza Mezga Aladár (#16965) üzenetére


No.01
őstag

Nem errol szo sincs! Maximalisan elegedett voltam vele. 2 olyan dolog volt ami baromira idegesitett: a wifi stickje hasznalhatatlan volt (nem tudtam kabellel osszekotni) ill ha bekapcsolt a "kijelzovedo" akkor 50% eselye volt annak, h kikapcsol.

Minden mas hibatlan volt csak ugye az ember egyre jobbra es jobbra torekszik. Megkerdeztem egy baratomat aki azt mondta tegnap, ha eladom akkor mar ma atveszi. Jott is erte 180EUR... nem volt ez rossz uzlet szerintem. Foleg, h en megjelenes utan vettem akciban 229-ert.

Igy most vagy varok vagy beszerzek v.mi "szart" ideiglenesnek

(#16967) Mezga Aladár válasza No.01 (#16966) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

DTS és a kép maszatolás?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16968) Ed Parker válasza No.01 (#16964) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

miért hiszed ezt? :F

sztem időben adtad el,ahogy én is.
amint kijön az a400,sokat esne az ára.

[ Szerkesztve ]

(#16969) No.01 válasza Mezga Aladár (#16967) üzenetére


No.01
őstag

Kep maszatolas nincs DTS-el nem szivtam igaz nekem jelenleg egy soundbar-m van egy melynyomoval, de eddig semmilyen problemam nem volt!

Ed Parker:

Nem hiszem csak ugye az a Nov 1 sem tuti meg itt kulfoldon sem es hat addig mit es min nezzek? Jelenleg Laptoppal kotottem ossze, de ez sok szempontbol gaz. Taviranyito nekem nagyon need ill a kepminoseggel sem vagyok megelegedve, de ezt lehet csak bemeselem.
Tovabba ha nagyon oszinte akarok lenni akkor kicsit felek a kezdeti A400 vasarlastol. Mikor az A300-at vettem azert volt sw gondok :U remelem most nem igy lesz...

(#16970) Ed Parker válasza No.01 (#16969) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem innen van az infom,ez egy hivatalos oldal,ha kamu,hát akkor ők hazudnak.

En ennyire nem remegek,van a tv-ben mp, van a bd-ben mp,van notesz es van egy régi wdtv-m is.

Szóval idő mint a tenger.

(#16971) Chrys_ válasza Ed Parker (#16970) üzenetére


Chrys_
addikt

Innen rendeltem, ha megérkezik, szólok :)

(#16972) Ed Parker válasza Chrys_ (#16971) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Vagyis ki is fizeted ha jól értem.
Le is vonta az összeget vagy csak zárolta a bank?

(#16973) Chrys_ válasza Ed Parker (#16972) üzenetére


Chrys_
addikt

Paypal-lal fizettem érte. Az állapot "abgeschlossen", vagyis megtörtént az utalás.

(#16974) BBéci válasza Chrys_ (#16973) üzenetére


BBéci
titán

Tehát nem vonták le, csak zárolták. Nem mindegy, éppen erre utalt Ed.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16975) Ed Parker válasza Chrys_ (#16973) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Bízom benne hogy pár hét és megjelenik.
Te leszel a béta teszter :D

(#16976) Chrys_ válasza BBéci (#16974) üzenetére


Chrys_
addikt

Ha a Paypal csak akkor utalja tovább, amikor az eladó jelzi, hogy megtörtént a szállítás, akkor igen. Ezt viszont nem tudom, mert nem olvastam utána, mert én csak vásárolok. Az meg nem érdekelt, mikor kapja meg az eladó a pénzét.

(#16977) jani8787


jani8787
tag

Hali!

További tájékozódásom alapján amire szükségem lenne:

Sony CRT régi Trionitron tvhez, scart talán AV csatlakozóval, DVB-T tunerrel, felvevős, és minden fájl típust vivős médialejátszó, ami kezeli a 1,5 TBos külső vinyot, arra vesz fel, arról játszik le.
Kérnék szépen linket, pontos típust...nekem nem sok közöm van hozzá sajnos...
KÖSZI!

(#16978) csenzi2


csenzi2
tag

A400 a tengerentúl csak 249 dollár!! :Y
http://www.popcornhour.com/onlinestore/

[ Szerkesztve ]

(#16979) Zoty4 válasza csenzi2 (#16978) üzenetére


Zoty4
őstag

ne feledd + áfa

(#16981) Toobee válasza robi-k (#16980) üzenetére


Toobee
veterán

Kíváncsian várom az első beszámolókat róla. Szívesen összevetném majd a Duo-val. Mit tudnak kép, illetve hangminőség terén.

https://barbieripnk.hu/

(#16982) Ed Parker válasza robi-k (#16980) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az tényleg jo,mert nekem a notesz a nasra nem másol ilyen gyorsan, 19MB/s a max,de azt stabilan tudja.

(#16983) JaniS


JaniS
senior tag

Popi tulajok (200, 300), nektek ezen a képen látszik a külső zöld keret minden oldalon (tv-n overscan kikapcsolva, zoom szintén)?

(#16984) Mezga Aladár válasza JaniS (#16983) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

g30, a210 igen

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16985) Cha-b válasza JaniS (#16983) üzenetére


Cha-b
senior tag

G30, C200 igen

CSAKAKISPEST!!!!

(#16986) Ed Parker válasza JaniS (#16983) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

VT30, A300 nem

(#16987) Cha-b válasza Ed Parker (#16986) üzenetére


Cha-b
senior tag

Tvn a 16:9 túlpásztázás nincs bekapcsolva ?

CSAKAKISPEST!!!!

(#16988) Ed Parker válasza Cha-b (#16987) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Automatikuson van kezdetektől fogva.

(#16989) JaniS


JaniS
senior tag

Mindenkinek köszönöm az eddigi teszteket, várok még továbbiakat is, akinek van rá ideje. Sajnos egyre inkább azt érzem, hogy rossz választás volt a 300-as széria, mert úgy néz ki, csak ezekkel van gond. És ráadásul ez minden esetben rányomja a bélyegét a képminőségre, függetlenül attól, hogy milyen forrásból jön az 1080p-s anyag.

Nálam: C-300, G30 és Eizo HD2442W: Nem, alsó és jobb oldali hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#16990) Jim-X válasza JaniS (#16983) üzenetére


Jim-X
őstag

G30, A300 - Alsó és jobboldali zöld csík nem látszik :((( :W

A játék az nem játék!

(#16991) Ed Parker válasza Jim-X (#16990) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

"Tvn a 16:9 túlpásztázás nincs bekapcsolva ?"
:D

(#16992) jani8787 válasza jani8787 (#16977) üzenetére


jani8787
tag

Bárki bármit tudna írni, arra amire válaszoltam? Köszi...

(#16993) cekkk válasza jani8787 (#16992) üzenetére


cekkk
veterán

Mennyit szánnál rá? Csak az ingyenes adások érdekelnek vagy a fizetősek is?

[ Szerkesztve ]

(#16994) Jim-X válasza Ed Parker (#16991) üzenetére


Jim-X
őstag

Ne nézz már nyeretlen kétévesnek... ;] Természetesen ki van, ha benyomom akkor annyi sem látszik... :W

A játék az nem játék!

(#16995) Ed Parker válasza Jim-X (#16994) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor passz :DDD

(#16996) JaniS


JaniS
senior tag

Az elmúlt héten végigtesztelgettem ezt a problémát. A 300-as popik egyszerűen az 1080p-s anyagot minimálisan zoomolva jelenítik meg forrásától függetlenül. Ennek következménye, hogy a tesztábrák széle lemarad, műtermékek jelennek meg rajtuk és a kép minimálisan ugyan, de a filmek alatt sem annyira éles, mint akár egy alsókategóriás lejátszón. Hogy ez Sigma chip probléma vagy firmware hiba, nem tudom, mindenesetre a Syabas felé már jelentették.

(#16997) robi-k válasza JaniS (#16996) üzenetére


robi-k
őstag

Milyen tesztanyaggal vizsgáltad a Popit? Összevetés érdekében letesztelném a Dune-n, ebből kiderülne, hogy ez Sigma általános (processzor és/vagy SDK) vagy csak Popi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#16998) JaniS válasza robi-k (#16997) üzenetére


JaniS
senior tag

Szerintem csak a popit érinti és abból is csak a 300-as szériát. Tesztre egyrészt jó bármilyen full hd felbontású kép (a feljebb linkelt is), másrészt a teszt BD-k, mint pl. Disney World of Wonder vagy a Spears and Munsil HD Benchmark megfelelő altesztjei (scaling és overscan tesztek). De ha össze tudod vetni a képminőséget ugyanazon forrás, megjelenítő és lehetőleg nagyon hasonló HDMI kábel esetén, akkor is látni. A popi képe lágyabbnak tűnik, mint pl. a PC képe (persze a képjavítókat mindenhol ki kell kapcsolni, különben nincs értelme vizsgálni. Nem akarok senkinek az agyára menni ezzel az egésszel, azért rakom off-topic-ba.)

[ Szerkesztve ]

(#16999) #75912448


#75912448
törölt tag

Jééé mit találtam :) SMP8671-es Egreat. Egreat S150 Smart DVB-T TV + Android Network Media Player.
Amiért betettem, először is az ára (kb a duplájáért láttam eddig), másodszorra a DVB-T vevő, és minden ami hozzá tartozik, harmadik a 3.5" SATA I/II HDD (Support up to 3TB) beépítési lehetőség, amit itt sokan keresnek. szvsz 20k-ért brutál vétel lehet, főleg ha a képminőség hasonlít a Dune 101/301-ben tapasztalhatókhoz.

szerk: közben látom, hogy elfogyott nekik, úgyhogy storno az ajánlat :(

[ Szerkesztve ]

(#17000) Viper26


Viper26
nagyúr

Melyik lejátszó lenne most a legjobb vétel 35K-ig? :F
Szerettem volna Dune TV 101-et, de a Sigma miatt már félek tőle. :O

Pixel 7 | FR955

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.