Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) BBéci válasza Cha-b (#16850) üzenetére


BBéci
titán

Bármi lehetséges, de nem hiszem, hogy a torrentezési képesség fejlesztését tartanák fontosnak, hiszen lejátszókról van szó. Amúgy is erősen támadják a gyártókat a jogvédők.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16852) Cha-b válasza BBéci (#16851) üzenetére


Cha-b
senior tag

Jogos, csak mint érdekesség vetettem fel, mivel a C200 remekül működik mindent lejátszik, ezért max ez az 1 különbség lenne amiért elgondolkoznék a cserén, mindent hibátlanúl játszik le, szal eszembe se jutna cserélni, max ha ezt meg tudnák oldani, azért egy 40-50 Giga+os torrentnél már nem mind1 mennyivel jön. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#16853) BBéci válasza Cha-b (#16852) üzenetére


BBéci
titán

Arra NAS-t kell rendszerbe állítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16854) Cha-b válasza BBéci (#16853) üzenetére


Cha-b
senior tag

nézegettem az árakat, ahhoz nekem csak 5 szám hiányzik, mondjuk nem lottózom, szal úgy nehéz. ;)

CSAKAKISPEST!!!!

(#16855) robi-k válasza Cha-b (#16854) üzenetére


robi-k
őstag

Én postaköltséggel együtt 17 eFt-ért vettem a Buffalo LinkStation Pro típusú NAS-t merevlemez nélkül, amikor megjött tettem bele egy 2TB merevlemezt (gondolom az most is van neked, hisz valamire torrentezel), feltelepítettem a szoftverét és kész. Azóta már 3 ember követte a példámat, nagy megelégedésükre :)
Tehát a NAS egyáltalán nem egy drága "ketyere".
Itt árulnak egyet pl. 1,5TB merevlemezzel szerelve bruttó 160€, itt lehet licitálni egy 4TB verzióra.

(#16856) Cha-b válasza robi-k (#16855) üzenetére


Cha-b
senior tag

Hát az tényleg nem olyan nagy befektetés, én anno még a lejat**o.hu-n nézegettem őket mikor a popit rendeltem, 50 volt az alja és határ a csillagos ég. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#16857) kisgyerek85 válasza Cha-b (#16856) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Zyxel nsa310-et mar lehet kapni 15ezerbol. Teljesrn korrekt. 40MB/s iras, olvasasi sebesseget tud. TM egy kis hackelesel telepitheto ra.Ezutan meg annyi torrentet futtatunk rajta amennyit csak akarunk.

(#16858) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék infót kérni az alábbi problémámra .
Adott egy film: Safe.2012.CUSTOM.BD25.AVC.x264.DTS-HD.MA.7.1
Popbox V8-on csak ha 60Hz-ra állítom a frekit akkor szaggatásmentes, 24HZ-en szaggat néha.
Más 24Hz filmnél nem.
Gondolom a popinak feladja leckét ez az x264 kódolt film. Vagy a DTS-HD?
De lehet roszzúl gondolom.
Ötlet?
Köszönöm előre is.
Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#16859) BBéci válasza pkaresz (#16858) üzenetére


BBéci
titán

Dune TV-301-en csak a hangjával van gond az első 15-20 percben, utána minden hibátlan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16860) pkaresz válasza BBéci (#16859) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia.

Itt is.
Kössz!
Akkor a filmmel lesz a gond!

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#16861) #75912448 válasza pkaresz (#16860) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem hinném :) , a 2 lejátszót egyforma hardver hajtja, ezért rossz nálatok.

(#16862) pongi1


pongi1
tag

Sziasztok!
A plazmás topicban már kérdeztem a PC vs. médialejátszó dolgot, de megnyugtató választ nem kaptam, gondolom, mert nincs is ilyen. Most egyre inkább hajlok a médialejátszó vásárlásra, bár a PC-ben lévő videókártya tud 24 Hz-et is.
Visszaolvasva a fórumban, sokan írták, hogy Kínából rendeltek Egreat lejátszót, és több céget is javasoltak, ahonnan érdemes pl. az e-Bay-en keresztül rendelni, mert azok unión belüli cégek, így nincs vám és csak az ÁFA különbözetet kell megfizetni. A nyári időszakban láttam, hogy nagy dömping volt a rendelésekben. A linkdelight-et néztem [link], ők Angliában is működnek, de azt nem sikerült biztosan megállapítanom, hogy angol cég-e. Aki innen rendelt, kérem írja már meg, hogy tőlük lehet-e vámmentesen rendelni, illetve ha van tapasztalat a készülékről, főleg megbízhatóság vonatkozásában, azt is megköszönném. Esetleg garanciális ügye volt- e már valakinek a Kínából rendelt termékekkel kapcsolatban? Ilyen tapasztalatom csak az Amazon.de vonatkozásában van, ott teljesen korrektül kezelték a dolgot. A válaszokat előre is köszönöm.

(#16863) pkaresz válasza #75912448 (#16861) üzenetére


pkaresz
senior tag

Hmmm...
Tsudába, ez is igaz lehet! :-)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#16864) #75912448 válasza pongi1 (#16862) üzenetére


#75912448
törölt tag

A linkelt oldalról is Kínából jönne, tehát vagy lesz vám, vagy nem lesz... Ha véletlenül tönkremenne (nem jellemző a médialejátszókra), nincs más lehetőség, mint vissza a feladónak saját költségen.

(#16865) Toobee válasza pkaresz (#16860) üzenetére


Toobee
veterán

Duo-n tokeletes. Mult heten neztem meg.

https://barbieripnk.hu/

(#16866) #75912448 válasza #75912448 (#16864) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pontosabban VÁM tuti lesz :D ÁFA kérdéses. A kisebb csomagok, mint pl R6S, ahogy itt olvasgattam szinte mindenkinek szerencsésen átcsúszott. Legutóbbi lejátszó kamera alkatrészként jött tőlük, $9,99 értékben. :)

(#16867) Zoty4 válasza #75912448 (#16831) üzenetére


Zoty4
őstag

vártam hogy legyen sigmából is 3d-s

(#16868) BBéci válasza #75912448 (#16861) üzenetére


BBéci
titán

Nála a képpel van baj, nálam az hibátlan, csak a hang akadozik eleinte.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16869) Zoty4 válasza robi-k (#16855) üzenetére


Zoty4
őstag

vagy vesz egy HP microservert

(#16870) pongi1 válasza #75912448 (#16866) üzenetére


pongi1
tag

"Pontosabban VÁM tuti lesz ÁFA kérdéses."

Ezt nem tartom valószínűnek, illetve biztos, hogy ilyen nem lehet. Ha ugyanis vám elé állítják és vámot szabnak ki, akkor bizony van ÁFA is. Tehát vagy mindkettő, vagy egyik sem. Nem egészen értem a dolgot, de az e-bay angol oldalán ennél a terméknél, kínai feladás szintén, ha jól látom nem említi a vámot, meg egyebeket. Na mindegy, azt hiszem megpróbálom a dolgot, elég jónak tűnik a lejátszó, és 25-30 ezernél többet nem nagyon akarok rákölteni egy ilyen kütyüre. Egyébként Neked menyiben állt meg a készülék mikorra megjött, a feltüntetett árhoz képest?

(#16871) #75912448 válasza pongi1 (#16870) üzenetére


#75912448
törölt tag

VÁM elé lesz állítva, de valószínűleg átcsúszik.

EU-n kívül magánszemélyek közötti csomag esetén 45 euró összérték alatt nem kell fizetni sem vámot, sem áfát. 45-150 euró közt nincs vám, de 27% ÁFA-t kell fizetni. EU-n kívül nem magánszemélyek közötti csomag esetén 22 euró alatt se vám, se áfa. 22 euró felett ÁFA-t kell fizetni, mely az érték 27%-a.

Anno $75 körül rendeltem postaköltséggel, ennyi lett a vége is.

[ Szerkesztve ]

(#16872) Peat;) válasza pongi1 (#16870) üzenetére


Peat;)
veterán

Az itthoni miért nem jó? Lehet hogy drágább, de én garancia nélkül nem vennék R6S-t, szerintem nagyon sok tönkre fog menni egy éven belül az üzemi hőmérséklete által. Pl. speedshop, vagy argep.hu-ra beütöd és mérlegelsz.

Ha EU-n belül rendelsz akkor nincs olyan hogy áfakülönbözet, vagy ottani áfát fizetsz vagy hazait, csak egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#16873) JaniS válasza JaniS (#16815) üzenetére


JaniS
senior tag

C-300 vs. PC, egy Eizo FlexScan HD2442W-n, no comment:

[C-300_1]
[PC_1]

[C-300_2]
[PC_2]

[C-300_3]
[PC_3]

:Y

(#16874) szuszinho válasza #75912448 (#16866) üzenetére


szuszinho
őstag

Szintén zenész :) nekem is így jött.

(#16875) pongi1 válasza Peat;) (#16872) üzenetére


pongi1
tag

Ez nem így van. Ha EU-n belülről rendelsz nincs vám, de az ÁFA különbözetet meg kell fizetned magánszemélyként. Elég sokszor rendeltem az Amazon-tól. Ezért kell vigyázni pl. olyan cégekkel, amelyeknek a központja az EU más tagállamában van, de Mo-ról is tudsz rendelni, magyar nyelvű felületről. Éppen tegnap néztem egy ilyen oldalt, ahol a szlovák 20%os ÁFA volt feltüntetve.

(#16876) pongi1 válasza #75912448 (#16871) üzenetére


pongi1
tag

E-bay-en rendelted, vagy valahol máshol?

(#16877) #75912448 válasza pongi1 (#16876) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ahogy többen is a topiklakók közül, Linkdelight. Én sem rendeltem volna külföldről, de a forgalmazó beígért nekem egyet, végül nem bírtam kivárni és megrendeltem :)

Egyébként 1 év gari van az itthon kaphatóakra. Kizártnak tartom, hogy melegedés miatt elromoljon, főleg 1 éven belül, bár én sem szeretek műszaki cikket kintről hozni.

(#16878) Peat;) válasza pongi1 (#16875) üzenetére


Peat;)
veterán

Én továbbra sem ismerek olyan kifejezést hogy ÁFA különbözet. Vagy egy másik EU tagállam áfáját fizeted az ottani államkasszába vagy a magyart a magyar államkasszába. Életben nem hallottam olyat hogy pl a szlovák 20%-ot megfizetted ott és 7%-ot meg a magyar államnak, főleg hogy EU alapelvet is sértene.

(#16879) pongi1 válasza Peat;) (#16872) üzenetére


pongi1
tag

Még annyit, hogy nem garancia nélkül veszed. Amint írtam az első hozzászólásomban az Amazon.de-től rendeltem tavaly egy Ansmann töltőt. Fél évet bírt, aztán elfüstölt. Írtam az Amazonnak, akik válaszoltak, hogy vagy küldnek egy másikat vagy visszafizetik az árát. Ez utóbbi lett, visszaküldtem a kütyüt, aztán átutalták a vételárat, a fuvarköltséget, meg az általam a visszaküldésért fizetett postaköltséget. Szerintem ennél korrektebb eljárást nem kívánhattam volna. Itthon melyik cég teszi ezt meg?
Tudom, hogy Kína más kérdés, ezért is lettem volna kíváncsi, hogy volt-e már ilyen jellegű problémája valakinek.

(#16880) pongi1 válasza Peat;) (#16878) üzenetére


pongi1
tag

Attól, hogy nem hiszed, még így van.

(#16881) Peat;) válasza pongi1 (#16879) üzenetére


Peat;)
veterán

Persze én is csak személyes véleményt írtam. Lehet hogy 10 évig is megy probléma nélkül egy kínai lejátszó.

Itthon is sok cég megteszi ezt egy ilyen egyértelmű esetnél, persze nem a kis webáruházak... :(

ÁFA: vállalati szervként beszélünk ilyen fogalomról, magánszemélyként én továbbra sem tudok róla.

Rendeltem már én is EU tagtól. Kiírta szépen hogy a magyar áfát kell megfizetnem. Nem azt hogy az ottani x %-ot + a magyar különbözetit. De teljesen mindegy a végeredmény egy és ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#16882) pongi1 válasza Peat;) (#16878) üzenetére


pongi1
tag

Amiről Te írsz az a magánimport. Ekkor fizikailag külföldön, egy másik EU tagállamban veszed meg a terméket és hozod, vagy küldöd haza. Viszont ha EU-s cégtől rendelsz az bizony a különbözetet hozzáteszi.

(#16883) BBéci válasza pongi1 (#16879) üzenetére


BBéci
titán

Dealextreme-nek küldtem - nem Hong-Kongba, hanem UK-ba - vissza laptopakksit, a postaköltséget Pay Pal számlámra utalták és küldtek egy másikat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16884) pongi1 válasza BBéci (#16883) üzenetére


pongi1
tag

E-bay-ről két hete rendeltem először, eddig inkább az Amazon volt a favorit, de ott sok olyan forgalmazó van, aki vagy nem, vagy csak nagyon drágán szállít Mo-ra. E-bay-ről eddig még nincs tapasztalatom.

(#16885) pongi1 válasza Peat;) (#16881) üzenetére


pongi1
tag

Na, ez az Amazonnál úgy működik, hogy a vételér az angol, német stb ÁFA-t tartlamazza. Mikor a fizetéshez érsz, ott már feltünteti az ottani és a hazai ÁFA közötti különbségből adódó összeget és a szállítási költséget is. Nyilván a lényeg ugyan az, gondolom azért teszik ilyen módon, hogy az egyszerű felhasználó ne nézze értetlenül, hogy mitől drágult meg a termék néhány kattintás után. A témára szerintem ne is pazaroljunk több időt.

(#16886) erdoke válasza pongi1 (#16880) üzenetére


erdoke
titán

Ha én Angliából rendelek valamit, az Angliában vásárlásnak minősül. Mivel EU-n belül szabad árumozgás van, és a forgalmi adót a vásárlás helyének megfelelő tagállamban fizeted meg, így az ottani 20 % VAT-vel számolnak. Tegnapelőtt rendeltem egy Brodit autós tartót (az utóbbi pár évben mar harmadszor) a dsldevelopments.com-ról, és a dolog pontosan így működik. Szóba nem került, hogy én ÁFA különbözetet, vagy magyar ÁFA-t fizessek.

Az már más kérdés, hogy miért olcsóbb a 8 fontos postaköltséggel együtt kintről venni, mint itthon a forgalmazótól beszerezni... :((

A legjobb aláírás a héten

(#16887) #75912448


#75912448
törölt tag

Lehet, hogy hó végére érkezik a Dune Base3D. Frame packed 3D biztosan lesz, ellenben a Cinavia miatt full BD-menu support tuti nem.

[ Szerkesztve ]

(#16888) Multibit válasza erdoke (#16886) üzenetére


Multibit
veterán

> Az már más kérdés, hogy miért olcsóbb a 8 fontos postaköltséggel együtt
> kintről venni, mint itthon a forgalmazótól beszerezni...

Ugyanezt a kérdést fel lehet tenni BD-kel kapcsolatban is. Több filmem is külföldről származik - magyar vonatkozással!

(#16889) robi-k válasza #75912448 (#16887) üzenetére


robi-k
őstag

Szintén még1 mai érdekes hír: a DUNE marketingese ma az új Sigma processzorok körüli vita során megjegyezte, hogy az SMP89xx családú processzorokra (és a tervezett 8920-ra is!) maga a Sigma mondta ki, hogy zsákutca, tele van hibával és nincs jövője! :F
Az SMP8911-re épülő A400-ra pedig megjegyezte, hogy aki ilyet vesz majd, az később nem sírjon...

(#16890) #75912448 válasza robi-k (#16889) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ugyanezeket az infókat hallottam, de némi fenntartással kezelem. Ugyanis a Dune a 89xx-re jelentette ki, hogy tulajdonképpen selejt, a Popcorn közeli blogok és hírcsatornák pedig a 8672(3)-ra. Kétségtelen, hogy az utóbbi napokban hallott infók tudatában kerülném az A-400-at. A 8920 nekem új infó, mármint, hogy az is kaki. Úgy tudtam 2013 első negyedévében jöhet 8920 és 8670 v2 család, immár javítva az óriási bughalmazt.

(#16891) JaniS


JaniS
senior tag

300-as popi tulajoknak címezném a kérdést, nincs kedvetek megerősíteni vagy megcáfolni az itt látottakat? Ez ugyanis elkeserítő és ennél durvább hibákat is láttam, amit már nem fotóztam le.

[ Szerkesztve ]

(#16892) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok

Egy 50st50-es pana plazma mellé keresek egy médialejátszót, egy jó ideje már olvasom a fórumot/véleményeket itt is és a plazma topikban is.

50e Ft. körüli összeget szánok rá.

Bd iso filmek, mkv sorozatok lenne a fő felhasználási terület, de ami megnehezíti a döntést az az, hogy nem lenne azért hátrány ha 3d bdiso-t is kezelne és így ugye a mostani generáció Dune-k kiesnek.(a belső hhd rackről lemondok, ha gyakorlati hátránya nincs annak, hogy külső usb-s vinyót használok)

Ugye novemberre voltak igérve az új dünék ami már megfelelnének az összes kritériumnak, de az elöző 2-3 oldalt olvasva az jön le, hogy gond van az új chipel és nem valószínű az idei megjelenés?

köszi

(#16893) gumimaci1235 válasza krealon (#16847) üzenetére


gumimaci1235
tag

kössz

(#16894) robi-k válasza Rekro (#16892) üzenetére


robi-k
őstag

Ha meg tudsz barátkozni azzal, hogy BD ISO anyagokat nem tudsz hálózatról lejátszani, hanem csak a lejátszóra közvetlenül csatlakoztatott merevlemezről, és a lejátszó nem támogatja az akármilyen (egzotikus) kódolású mkv és avi filmet, akkor nem rossz választás lehet a Pioneer BDP-140/150 módosított kínai firmware-vel.

De ha nem sürgős, akkor várd meg, hogy mivel is rukkolnak elő a Dune és a Popcorn.

(#16895) cekkk válasza robi-k (#16894) üzenetére


cekkk
veterán

Ez a várakozás érdekes, mert október elejére ígérték, hogy a boltok piacain lesznek, és ugye még nem is kapható sehol.
Ha tényleg igazak a pletykák, szerintem idén nem jönnek ki új lejátszók :U
Legalább is a Dunetol tuti. :K

(#16896) Ed Parker válasza robi-k (#16894) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt én pont beszoptam :(((

Az lx55-re nincs mókolt fw.

[ Szerkesztve ]

(#16897) robi-k válasza cekkk (#16895) üzenetére


robi-k
őstag

Az új TV sorozatú, Base 3D és a Connect lejátszók ki fognak jönni még az idén, a Max 3D-vel vannak még elmaradások, de igyekeznek. Mindenesetre ezt nyilatkozta a Dune képviselője.
Pro biztos hogy csak jövőre (talán :P ).

Ed Parker - mivel jártál pórul :F

[ Szerkesztve ]

(#16898) cekkk válasza robi-k (#16897) üzenetére


cekkk
veterán

Jó nekem a TV sorozat soha nem volt szimpi :B
A Base 3Dre kíváncsi leszek, viszont az árára is.
Connect ? Erről lemaradtam :DDD

Az izraeli újság vagy akik szereztek egy a-400asat nem írtak még semmit róla? :U

(#16899) BBéci válasza cekkk (#16898) üzenetére


BBéci
titán

Fél éve használom a 301-est, a HD hangok kivételével elégedett vagyok vele. A visszafelé léptetés jól jönne!
Base és Smart volt nálam korábban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16900) cekkk válasza BBéci (#16899) üzenetére


cekkk
veterán

BBéci nekem azért nem szimpatikus, mert ezzel a Dune elindult egy consumer termékeket gyártó céggé. :U

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.