Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) robi-k válasza JaniS (#16799) üzenetére


robi-k
őstag

Ez a régi Sigma SDK problémája, hisz azt az SMP 8643(3)-ra optimalizálták. Épp emiatt a Dune nem is váltott a valamivel erősebb SMP8647 processzorokra. Dune-nél a régi SDK probléma a 101/301 sorozatú MP-ket érinti az SMP8670 processzor által (bár nem így).
De a jó hír az, hogy már megkapták a Dune és a Popcorn is az új SDK-t (pl. az A400-hez már kész is az új SDK-ra épülő teszt FW, épp azt teszteli Werner is), tehát csak idő kérdése hogy legyen új FW az A/C 300-hoz is.

(#16802) JaniS válasza robi-k (#16801) üzenetére


JaniS
senior tag

Csak hogy tisztán lássak, inkább kérdezek egy nagyon hülyét, legfeljebb röhögtök egyet:

Ezek szerint a popi a/c-300 a full hd felbontású anyagot nem pixel pontosan, hanem 720p-t felskálázva jelenít meg?! (vagy mivan?)

Ezt egyszerűen nem hiszem el, nyilvánvalóan eldönthető hogy 720p-t vagy 1080p-t látok, ha fenti igaz lenne, akkor ezek ugyanúgy néznének ki. Vagy csak egyszerűen nem értem mit írnak.

(#16803) robi-k válasza JaniS (#16802) üzenetére


robi-k
őstag

Nincs Popcornom, passzolom a kérdést (nagyon meglepődnék, ha így lenne :( ), és a fórumon próbálják magyarázni.

(#16804) BBéci válasza JaniS (#16802) üzenetére


BBéci
titán

"a full hd felbontású anyagot nem pixel pontosan, hanem 720p-t felskálázva jelenít meg"
Ez ellentmondásos és lehetetlen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16805) Dorian válasza BBéci (#16804) üzenetére


Dorian
félisten

Csak tipp, de talán a mozgás interpolálás helytelen beállításának a problémája lehet, ami kissé elmosódott képet ad.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16806) BBéci válasza Dorian (#16805) üzenetére


BBéci
titán

Miért kell a 1080p anyagot interpolálni?
Előbb lebutítja 720-ra, majd visszaskálázza 1080-ra?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16807) JaniS válasza BBéci (#16804) üzenetére


JaniS
senior tag

Szerintem is hülyeség. Nem néznétek rá arra a topikra, hogy akkor tulajdonképpen miről is beszélnek? :U

(#16808) Dorian válasza BBéci (#16806) üzenetére


Dorian
félisten

Hát ezaz, hogy nem kell. Dune D1 megjelenésekor volt valami olyasmi, hogy néhány teszt kissé életlen mozgásmegjelenítést jelzett, mert alapértelmezésként be volt kapcsolva az interpoláció.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16809) robi-k válasza BBéci (#16806) üzenetére


robi-k
őstag

Bár nem ismerem a Popit, de gyanítom, hogy a deinterlaced beállításával - azaz inkább annak rosszul rögzített típusával - lesz a gond.
Volt ilyen rossz deinterlaced típusválasztás egy korábbi 2011-es februári Dune FW-nél is (azaz fixen az SD anyagra optimalizált deinterlaced beállítást rögzítetek), ami viszont a HD anyagnál torzulást eredményezett. De hamar javították.

(#16810) bl4ze


bl4ze
veterán

Dune 101 beüzemelve, elég komoly a HiMedia-hoz képest :)
2011 09 havi firmware volt rajta, kapott egy 2012 06 havit :)

Alap beállítások megvannak. Ha valaki tud trükköket, ajánlott beállításokat ne tartsa vissza.
A tv mellé egy Panasonic plazma full HD, szóval lehet hajtani rendesen. 24p is
(24-50-60hz támogatva)
Thx :C

BBéci : ment privi :))

.:. bl4ze .:.

(#16811) bl4ze válasza bl4ze (#16810) üzenetére


bl4ze
veterán

illetve még amit kérdeznék a Dune-és tagoktól.

Lejátszáskor picture menüben minden 50%-on van gyárilag, elég sötét a kép ránézésre.

Brightness, Contrast, Saturation, Hue. Mi a jó, ideális beállítás - ha van ilyen ?
Most a Brightness-t felraktam 66%-ra, mert 50-en nagyon sötétnek tűnt.
Sok időm még nem volt tesztelni, 1 db. 720p anyagot tudtam nézni. (Boardwalk Empire)

Ha erre van tippetek, bevált beállítás azt megköszönöm - nem biztos a gyári 50% értékek az ideális értékek :) :Y

.:. bl4ze .:.

(#16812) Dorian válasza bl4ze (#16811) üzenetére


Dorian
félisten

Miért nem a TV-n állítod?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16813) #75912448 válasza bl4ze (#16811) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nehogy hozzányúlj ezekhez. Tegyél vissza mindent alapra, azaz 50%-ra és a tévé menüjében korrigálj.

(#16814) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Valami olyasmit olvastam, hogy ha a Popiban nincs belső merevlemez, akkor kell bele memóriakártya, hogy a programokat tudja hova telepíteni. Erről tudna valaki részletesebb infót...?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#16815) JaniS válasza robi-k (#16809) üzenetére


JaniS
senior tag

Itt található két tesztkép (kb. 10-10MB): [link1] [link2]

Az Eizo monitorom egyik DVI bemenetén a PC van, az egyik HDMI bemenetén pedig egy C-300. A monitor sajnos nincs kalibrálva, a képjavító eszközök ki vannak kapcsolva. A két kép között váltogatva én az alábbiakat látom: A PC esetében semmi furcsa, az "1 pixel squares" négyzetekben láthatóak az egyes pixelek, a "1 pixel lines" vízszintes és függőleges vonalak is szépen elkülönülnek. A C-300-nál a legszembetűnőbb, hogy homályosabb a kép. A "1 pixel squares" négyzetek gyakorlatilag szürke négyzetek és ami igazán meglepő, hogy a "1 pixel lines" vízszintes vonalak esetében a négyzet felső felében hasonló szürkeséget látni, mint amit már említettem, az alsó felében a szürke részen áthaladó vékony vízszintes vonalakat. A két részt egy határozottan undorító mellékterméknek ható vastagabb vonal választja el egymástól. A függőleges 1 pixel széles vonalak esetében ilyen jelenség nincs, viszont határozottan homályosabbak a PC-hez képest.

Megnézve még jónéhány tesztképet azt is fel lehet fedezni, hogy azokban az esetekben ahol a full hd kép körül 1 pixel széles keret van (pl. konvergencia tesztábrák), a C-300-nál az alja és a jobb oldala hiányzik a képnek, azaz ott nem látni a képet határoló vonalat.

Szóval szerintem tényleg nem tiszta valami ezekkel a 300-as popikkal, nem véletlen az a topik.

Azt viszont nem értem, hogy filmeket nézve "tökéletes" képet látok, látom a 720p és 1080p közti különbséget, akár ezen a 24"-es Eizo-n, akár az 50"-es G30 plazmán.

Nem értek ezekhez a dolgokhoz, lehet, hogy van ennek valami triviális magyarázata, de hajlok arra, hogy valóban a popiban van valami hiba.

(#16816) #75912448


#75912448
törölt tag

Vicc az egész, újabb pletykám van :) (végül a 8911-es ügy is beigazolódott) A Franciák azt állítják, hogy az SMP8672 (is) hibás, nem is kicsit, ha lesz belőle valami, az csak 2013-ra várható.

(#16817) Zoty4 válasza #75912448 (#16816) üzenetére


Zoty4
őstag

Ezt is elkúrtuk nem kicsit, nagyon :C

(#16818) QWAZU


QWAZU
csendes tag

Sziasztok! Tanácsot kérek vásárlással kapcsolatban. Tudatlan vagyok a témában. Az Asus O!Play HDP-R3 és Asus O!Play HDP-R1 lejátszókat milyennek tartjátok? Egymáshoz képest mik a jelentős különbségek? Van valami komoly hátrányuk, ami miatt nem ajánlanátok? Ha van más, 20e ft. körüli lejátszó, ami szerintetek jobb vétel, szívesen venném, ha írnátok ilyet/ilyeneket! Előre is köszönöm a válaszokat!

(#16819) Viper26


Viper26
nagyúr

Változott valami a Dune HD TV-101-el kapcsolatban HD hangok terén? :B
Vagy azóta lenne még ilyen árban bestbuy cucc?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#16820) #75912448 válasza Zoty4 (#16817) üzenetére


#75912448
törölt tag

Tiszta röhej, hogy a piac egyetlen épkézláb média procija (8642-3) lassan túllépi a 3. életévét. Azóta csak szívunk. El ne adjátok a 210-et, Smartot és Duo-t :D

(#16819) Viper26

Még semmi, de már közel az új SDK. Ha azzal sem változik, akkor ilyen téren selejt az egész 867x család, pedig belépő chip létére kiváló kép és hangminősége van.

[ Szerkesztve ]

(#16821) erdoke válasza #75912448 (#16820) üzenetére


erdoke
titán

Én már betáraztam, van 8643-as lejátszóból kettő is. :)

A legjobb aláírás a héten

(#16822) #75912448 válasza erdoke (#16821) üzenetére


#75912448
törölt tag

Jól tetted :K

(#16823) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Sziasztok!

Olyan medi lejátszót keresek, amiben van dbv-t tuner, és lan csatlakozó, lehetőleg olcsót. És hagyományos tv készülékre satlakoztatható legyen.

Tud valaki ebben segíteni?

(#16824) hunaqua válasza #75912448 (#16822) üzenetére


hunaqua
addikt

Realtek-ék meg jól röhögnek. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16825) #75912448 válasza hunaqua (#16824) üzenetére


#75912448
törölt tag

Dune meg sír. Nem csodálkoznék, ha végül tényleg kikötnének az Intel mellett.

[ Szerkesztve ]

(#16826) Toobee válasza hunaqua (#16824) üzenetére


Toobee
veterán

Ebbe kár újból belemenni. Ha lesz 23,976 meg egy Max/C-széria szintû lejátszó, ami Realtekre épül, akkor lehet nevetni, addig maximum ti tudtok nevetgélni, akiket nem izgat a dolog...

https://barbieripnk.hu/

(#16827) erdoke válasza hunaqua (#16824) üzenetére


erdoke
titán

Az elmúlt egy hétben megnéztem 5-6 BD50-et, és igen kevés ingerenciám lett volna a röhögésre, ha 40 másodpercenként megakad a – máskülönben igen pöpec minőségű – film...

A legjobb aláírás a héten

(#16828) Cha-b


Cha-b
senior tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy C200am ami TPLink-WR1043ND routerrel csatlakozik a hálózathoz, a nethez. régebben, vki azt mondta nekem hogy a popcorn ezzel a routerrel nemtudja a Gigabites Lant. Lassú a másolás, a torrentet is lassabban tölti le a popi, mintha a gépre tölteném (nem a seeddel van a gond) . Jött ki vmiféle frissités azóta amivel ez a baki kiküszöbölhető? vagy mindenképpen új router kéne, hogy gyorsabb legyen a fájlmásolás, torrentezés? CAT6os kábeleket használok, és nem szeretnék új routert venni. :( Jó lenne, ha lenne vmi megoldás a problémámra. A válaszokat előre is köszi.

CSAKAKISPEST!!!!

(#16829) hunaqua válasza Toobee (#16826) üzenetére


hunaqua
addikt

Én ezt írtam:

"Realtek-ék meg jól röhögnek." (...hogyne röhögne, ha a konkurencia helyben topog 3 éve)

Miért gondolod,hogy engem nem érdekel? Nincs itt senki "hozzánőve" sem a Realtek-hez,sem a Sigma-hoz,sem az Intel-hez.Mindenki szerintem a "legjobb" lejátszót szeretné.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16830) Zoty4 válasza hunaqua (#16829) üzenetére


Zoty4
őstag

Ez így van, de egyszerűen nem értem ezt, nagyon remélem hogy kacsa ez a hír.
Vettem volna már egy sigma chipest is

(#16831) #75912448 válasza Zoty4 (#16830) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem tudom milyen hangrendszered van, ha nincs szükséged HD audiora, nyugodt szívvel ajánlom a 101/301-et. Szidják bárhogy is a 8670-et, normál körülmények között tökéletes a képminősége. Napokban linkeltem összehasonlítást az A-400-zal 720p felkonvertálásban. Ott sem vallott szégyent, átlagfelh. nem is látna különbséget a kettő között.

(#16832) Multibit válasza #75912448 (#16820) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet, hogy a B1-et fogom használni akkor is, mikor nyugdíjba megyek? :D

(#16833) Patice válasza Cha-b (#16828) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az a valaki kihagyta a képből a Popit.

Az a router simán tudja a gigabites sebességet, mert az a dolga. (CAT6 kábel szintén.)

A Popi chipje nem tudja kezelni a gigabites sebességet + ha még letöltenie is kell, az pont olyan feladat, ami nem a dolga, csak opció.

TP-Linken frissítettél firmware-t? Nekem is ilyen routerem van. A megjelenése óta 5x jött ki rá újabb firm. Én is mostanában frissítettem a legújabbra.

Szerintem nem kell semmilyen új eszközre beruháznod. A popi hálózatban ennyit tud, az a szűk keresztmetszet, nem a router.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16834) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Dune DUO-ba szerintetek egy gyors SD kártya vagy egy pendrive jobb rendszermeghajtónak? Vagy mindegy?

(#16835) Cha-b válasza Patice (#16833) üzenetére


Cha-b
senior tag

Nem frissitettem még, majd akkor rápróbálok.
2.8-3 MB/s lenne popin keresztűl a maximális torrent letöltés? nemhiszem, bár ha igen akkor nem keresem tovább a hiba forrását. 80/25ös netem van, ha gépre töltöm ugyanazt jön maxxal. Hálozati másolás adatot most nemtok mondani, mert mióta oda töltöm a torrenteket nem másoltam semmit, mert egyből onnan nézem, de emlékeim szerint az is gyanúsan lassú volt.

CSAKAKISPEST!!!!

(#16836) Toobee válasza Pgabor79 (#16834) üzenetére


Toobee
veterán

Azért jobb az SD, mert az nem látszik, meg azt amúgy se nagyon használnád. Akkor marad 3 üres USB. Én egy 8 gigás, Class 2-es microSD-t raktam bele, átalakítóval.

https://barbieripnk.hu/

(#16837) Patice válasza Cha-b (#16835) üzenetére


Patice
Topikgazda

Popi processzora szerintem ennyivel tudja csak menedzselni a letöltéseket. Igen, a szűk keresztmetszet ez, ennyit tud. Mellesleg azért ez nem egy rossz érték letöltésre. :)
(Más örül az 5 megabites netnek is.)

Hálózaton keresztüli másolásnál is hasonló a helyzet: a Popi processzorának kell ezt is vezérelnie, ezért lassú. Miért is? Mert nem erre találták ki. A dolga a jó minőségű lejátszás, ahhoz meg jóval kisebb erőforrás is elég.

De ugyan ez a helyzet a Dune-k esetében is, ugyan az a SoC (chip) van bennük. Vagy megszokod, vagy építessz HTPC-t, vagy NAS-t.

Nekem Dune 301-esem van, hálózati másolás közben 10-13 MB/s-es átlagos sebességet érek el vele. Nekem elég. Nem sokszor másolgatok rá így. Ha tudom, hogy többet akarok áttenni rá, akkor használom az USB3-as csatiját. Az már repeszt 50-60 MB/s-el. :)

Így akkor lehet nem is kell a routered frissítésével bajlódni. Ha jól működik akkor felesleges piszkálni. (Frissítés után újra be kell mindent állítani, mert elvesznek a beállítások, minden gyári alapértékre áll vissza.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16838) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Stiasztok!

Milyen mediaplayert tudtok ajánlani, amiben van dbv-tuner, lan csatlakozó, és hagyományos tv-re köthető?

(#16839) Dorian válasza Toobee (#16836) üzenetére


Dorian
félisten

Abban nincs belső USB csatlakozási lehetőség? Az sem látszik. De lehet, hogy csak én szívtam a rendszermeghajtós SD kártyával.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16840) Toobee válasza Dorian (#16839) üzenetére


Toobee
veterán

Nem tudom, ennek csavaros a teteje, nem akartam leszedni, mert ott a garancia matrica.

https://barbieripnk.hu/

(#16841) Dorian válasza Toobee (#16840) üzenetére


Dorian
félisten

Mindenesetre valami gyors SD-t kell választani, az enyém nemtom milyen volt...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16842) Toobee válasza Dorian (#16841) üzenetére


Toobee
veterán

Class 10-es kellene, de ilyen volt itthon. Abból egy 16 gigás példány 3-4 ezer ft. Ezeket 15-18 MB/sec-el lehet írni, és olyan 20 körül olvasni.

https://barbieripnk.hu/

(#16843) Patice válasza Pgabor79 (#16834) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mindegy, csak elég fürge legyen az írási sebessége, mert akkor úgy járhatsz egyes filmeknél, mint Dorian. (Buffer-kiürülés miatti szaggatás.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16844) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Ha csak és kizárólag az a szempontom,hogy lejátsza a 24p-s blueray filmeket egy lejátszó, akkor melyikkel úszom meg a legolcsóbban?
Nem kell se net, se youtube, se házimozi csatlakozó,se beletehető winchester.

Alias: Júzer error

(#16845) Patice válasza -HajTömeg- (#16844) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egy asztali blu-ray lejátszóval. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16846) #75912448 válasza -HajTömeg- (#16844) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem tudom mi az a házimozi csatlakozó, de a Dune TV 101 megfelel ennek a célnak. HDMI ill AV kimenet van rajta, optikai nincs.

(#16847) krealon válasza gumimaci1235 (#16838) üzenetére


krealon
veterán

DVB-T-s medialejatszorol, ami analog kimenetet ad, en csak a Novatron NTR83-rol hallottam.

(#16848) Cha-b válasza Patice (#16837) üzenetére


Cha-b
senior tag

Rendben köszi, akkor ha ennyit tud, akkor működik minden rendesen. Csak naívan azthittem többet is ki lehet belőle hozni, mert régebben annyit mondtak , hogy ez a router nemtudja a popival a gigabites lant, plusz tegnap közben a compatibility listnél, (amit neten találtam) is volt olyan user, aki aztírta nem csatlakozik neki ezzel a routerrel Gigabit módba. [link] Egyik szemem sír, a másik nevet... , mert elbírnék viselni nagyobb sebességet, viszont akkor nem kell most új routert vennem. Még1szer köszi!

CSAKAKISPEST!!!!

(#16849) Patice válasza Cha-b (#16848) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az a user elég tájékozatlan lehetett. A csatlakozó gigabites csak, a képességei már csak 10/100-as.

A Dune 301-esemben is csak ez az egy választási lehetőség van: 10/100. Vajon miért? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16850) Cha-b válasza Patice (#16849) üzenetére


Cha-b
senior tag

Rendben. Esetleg van arról infó, hogy a késöbbi popikon, dune-ken működni fog-e rendesen a gigabites lan, illetve a torrent max sávszéllel ?

CSAKAKISPEST!!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.