Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) cekkk válasza tutis (#16696) üzenetére


cekkk
veterán

Nem ha meg tudsz venni egy 300ezres tévét és mondjuk nézel napi 2 órát filmet, ami legyen 50-60 W és havi 30 nap az 1,5-1,8 KW fogyasztás ugye50 forint kb akkor 1,5*50= 75 forint vagy 90 forint. Akkor miről beszélünk? Ez sok lenne? :U

(#16702) erdoke válasza cekkk (#16701) üzenetére


erdoke
titán

Aki HTPC-t épít, tipikusan letöltő gépnek is azt használja. Az én letöltő gépem 5-6 W-ot fogyaszt + a külső notivinyó, amire tölt... 7/24-ben az már komolyabb különbség. Ha ehhez hozzáadod egy komolyabb NAS és az én WD hálózatos vinyóm fogyasztása közötti különbséget is, lassan akkor vagyunk egálban, ha te be se kapcsolod a tévét. :)

Nekem inkább a heti 40 mp extra várakozás problémája tűnik túlzónak. Legalábbis ha heti 2 db menüs BD50-et nézek meg a rendszeren, akkor ennyi a difi.

(#16700) Mezga Aladár
11 milláért tuti, hogy nem ilyet vennék. Annyiból egy komplett házimozi szoba kiépítése kijön. :K

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#16703) Mezga Aladár válasza erdoke (#16702) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

De azért értetted az elírás ellenére is??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16704) cekkk válasza erdoke (#16702) üzenetére


cekkk
veterán

Én nem használom annak mert arra ott van a NAS.

Az igények mások, én azt szeretem, ha leülök elindítok valamit akkor az menjen is, ne keljen várni, ha ez túlzó akkor legyen. de erre megint csak azt mondom, hogy mindenkinek mások az igényei :D
Mondjuk én senkit nem akarok meggyőzni arról, hogy htpc-t használjon. Nekem volt média lejátszóm is, most ezt használom ezt szeretem, amikor az volt akkor azt szerettem ;] :DDD

Mezga Aladár
Nekem is kijött volna olcsóbban, ha nem veszek inom-t, és paneltápot :U
Mondjuk ez drága paneltáp, a sima picopsukat újonnan oda adják 8-12 között, én ezt azért vettme meg, mert 6-30V között tudja, és 11be került 30 helyett :D
Ha eladom jó árban tudom eladni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16705) Ed Parker válasza cekkk (#16694) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

En ugyanennyit számoltam, csak a különbség hogy ez (nekem) szép es picivel erősebb mint a Te konfigod.
Ja es ez új. Mintha Te is hasonló összeget írtál volna ha új cuccokból épitesz.
Azért ez nem mindegy.

Tutis: nem unod még ezt az óvodás eszmecserét?
Beszéljétek meg privátba, az élet nagy kérdéseit.

[ Szerkesztve ]

(#16706) cekkk válasza Ed Parker (#16705) üzenetére


cekkk
veterán

Lehet erősebb, de mint mondom, ha nem játszol felesleges az erősebb, videó lejátszásban a legolcsóbb, és a legdrágább proci is ugyan azt tudja. Minőségben viszont nem tudom, hogy jobb-e a trinity. :U Ezt majd a tapasztalatok és a fizetett cikket kiderítik ;] ;)
Ha te szereted az új illatát a dolgoknak és kifizeted ezért a felárat akkor oké, én amiből tudok jó minőségű használtat veszek, mert azon is szépen bukik az ember, de lehet picit kevesebbet mint az új dolgokon. De ez megint olyan, hogy ki mit szeret vagy akar. :U

De mint mondom az a konfig nem bővíthető. Nem tudsz bele tenni egy olvasót/írót. kártyákat stb-t.
Jah és nem mondtam, hogy ronda, szép az a ház nekem is tetszik. :B
De pl kijelző sincs és táv sincs. Nekem ezek is benne vannak, ezt számold megint plusznak.

(#16707) #75912448 válasza tutis (#16672) üzenetére


#75912448
törölt tag

És a 100 letöltött filmedből hány darab 24p-s? Ha a belső lejátszód 60Hz-es megjelenítésével elégedett vagy, akkor rossz helyen próbálod győzködni a népet. Szerintem a topikban rendszeresen hozzászólók inkább nem néznek filmet, mint hogy azt 60Hz-en tegyék. Én legalábbis nem kínoznám magam vele, ahogy az IFC-s simítással sem. És akkor még nem beszéltünk kép és hangminőségről... A tévék beépített lejátszója szvsz egy dologra jó, hogy az általa létrehozott USB bejáraton több por áramoljék a tévébe, mert használni soha az életben nem jutna eszembe.

(#16708) Toobee válasza #75912448 (#16707) üzenetére


Toobee
veterán

(#16709) #75912448 válasza Toobee (#16708) üzenetére


#75912448
törölt tag

:D Köszi a tippet, úgyis rendelni készülök bringás alkatrészeket, ez még hozzácsapható.

(#16710) #75912448 válasza cekkk (#16673) üzenetére


#75912448
törölt tag

Popi vs új szerzemény kép és hangminőség terén? Ez érdekelne a legjobban, főleg h az A10 mellett döntöttem.

(#16711) erdoke válasza #75912448 (#16707) üzenetére


erdoke
titán

Néha az SD kártyaolvasót használom a tévében, amikor a család nem győzi kivárni, hogy felmásoljam a cuccot a hálózati tárolóra. :B

A legjobb aláírás a héten

(#16712) cekkk válasza #75912448 (#16710) üzenetére


cekkk
veterán

Popsi nálam soha nem is járt, így nem tudok nyilatkozni :) :U

Igazán úgy lenne a jó, hogy ha itt lenne még a Dune de nincs itt. de így is a sorozatoknak sokkal jobb a térhangzása mint volt :D

(#16713) Warter válasza cekkk (#16706) üzenetére


Warter
őstag

100 dollárért olcsóbban van A8-cal és a távirányítás elő van készítve, tehát csak megveszed a 17 dolláros távot és kész. Szóval azért az nem rossz úgy. Egyébként meg van benne tv tuner, szóval nagyon sok mindent az ember már nem akarhat belegyömöszölni egy nappaliban levő pc-be. Kijelző nincs, de van hozzá remote app, ami sokkal kényelmesebb ilyen szempontból. Író-olvasó meg nekem speciel nem hiányzik. Legalább is szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#16714) #75912448 válasza cekkk (#16712) üzenetére


#75912448
törölt tag

Dune-t akartam írni, de annyit beszélünk a Popikról manapság, hogy véletlenül sikerült :)

(#16715) cekkk válasza Warter (#16713) üzenetére


cekkk
veterán

100 dollárért? :Y

Földi digitális van benne, amivel fogsz nem tudom mennyi adót, ha elő akarsz fizetni, akkor már kell a kártyás mókolás, de mondom lehet még műholdat, vagy kábeltévéset beletenni.

(#16716) Warter válasza cekkk (#16715) üzenetére


Warter
őstag

A8-cal 430, A10-zel 530. Mit nem értesz ezen? :)

(#16717) cekkk válasza Warter (#16716) üzenetére


cekkk
veterán

100 dollárral olcsóbban , nem 100 dollárét van. Azért értetlenkedem :D
És ha elromlik küldöd vissza Kínába? :U
De posta+áfa+vámot nem számoltál rá gondolom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16718) Ed Parker válasza #75912448 (#16710) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mesélj mid van?

(#16719) Ed Parker válasza Warter (#16713) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pontosan, en is így látom, a telefonos app sztem elég es én is beírtam, a drágább fedexes szállítással 374€, ami 105eHUF, htpc, dvb-t, A8-as procival.
Ezt akartam írni en is Cekkknek.

(#16720) cekkk válasza Ed Parker (#16719) üzenetére


cekkk
veterán

Egy bajom van a drága műszaki cikkek külföldi vásárlásával, főleg a európán kívüliekkel, hogy garanciás hiba esetén az ember elég sokat tud szívni. Meg sokba kerül a oda-vissza szállítás.

De nem értem áfát vámit miért nem számoltok rá? :U
Főleg fedexnél, még postán hátha átcsúszik, de a nagy cégek tuti levámoltatják, vagy nem? :U

Azért azt még hozzá tenném, hogy amikor Dunem volt, és sikerült működésre bírnom a torrentet, akkor nálam a mkv lejátszás akadozott(Diginet), ha benne volt egy vinyó, és usb-n is egy, akkor ha bármelyikre másoltam hálón keresztül és közben lejátszottam a másikról már akkor akadozott a lejátszás (mkv sorozat).

[ Szerkesztve ]

(#16721) hunaqua válasza cekkk (#16720) üzenetére


hunaqua
addikt

Ez sem biztos.Én kb. 7-szer rendeltem DHL szállítást,és 1-szer fizettem Áfa-t,az is karácsonykor volt .A Postánál 2-szer,és mind a 2 alkalommal fizettem.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16722) cekkk válasza hunaqua (#16721) üzenetére


cekkk
veterán

Nem tudom már szerkeszteni :D

Én meg pont fordítva hallottam, hogy nagy cégek vámoltatnak, a posta meg annyira nem.

Akkor ez is zsákba macska. :U

(#16723) Ed Parker válasza cekkk (#16720) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én csak azt számolom amit a kasszánál fizetek es ez 374€, de 356€ ha posta es úgy 10-14nap.

Én nem tudom,hogy át csúszik e,meg kell próbálni.

2 év garit ad rá az arctic,ez nyilván megoldható.

(#16724) cekkk válasza Ed Parker (#16723) üzenetére


cekkk
veterán

Ezért készülök mindig a rosszabb esetre, hogy a végén inkább meglepetés érjen, és ne csalódás :DDD

(#16725) Ed Parker válasza cekkk (#16724) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

üldözési mániád van:D

(#16726) cekkk válasza Ed Parker (#16725) üzenetére


cekkk
veterán

Lehet :DD ;]
Vagy csak már megszívtam egy párszor :o :O

(#16727) kisgyerek85 válasza cekkk (#16720) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

bármelyikre másoltam hálón keresztül és közben lejátszottam a másikról már akkor akadozott a lejátszás (mkv sorozat).

Mivel nem korlátoztad a másolás sebességét, ezért ő kihasználta a médialejátszó max teljesítményét. Így természetes, hogy akadozott a videó.

(#16728) cekkk válasza kisgyerek85 (#16727) üzenetére


cekkk
veterán

És miért kéne egy 100Mbites hálózatot korlátoznom, nem elvárható legyen, hogy ilyen sebesség mellett a másik vinyóról, ami szintén a lejátszóra volt kötve vagy éppen benne volt már nem tudott akadás mentesen lejátszani. :U
Nem a hálózaton akartam ugyanakkor még egy másik filmet lejátszani.

(#16729) cekkk


cekkk
veterán

24p demó anyagot honnan tudok letölteni?
Volt valami ilyen oldal, de nem találom :)

(#16730) Warter válasza cekkk (#16717) üzenetére


Warter
őstag

Jogos, elgépeltem. A hüje sietség. :)
Ha elromlik, akkor marad a visszaküldés. De ezzel ráérek akkor foglalkozni, ha megtörténik.
A vám+áfa meg lutri vagy ismerős kell hozzá. :)

(#16731) Ed Parker válasza Warter (#16730) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

majd rendelek nektek és feladom gift-nek:D

itt vagyok,jelentkezem:D

én is arra vagyok ráálva,csak még kéne az első benyomás az a400-ról,megvan a pénz mindkettőre,csak a kérdés hogy melyik legyen?
mindkettő tetszik a látottak alapján.

[ Szerkesztve ]

(#16732) Warter válasza Ed Parker (#16731) üzenetére


Warter
őstag

Kell keresni egy "havert" aki hazahozza és meg van oldva a gond. :)
Szívesen vennék egy A8-ast 8 GB rammal + távirányító. :K

[ Szerkesztve ]

(#16733) robi-k válasza Warter (#16732) üzenetére


robi-k
őstag

Ha sikerülne megúszni a VÁM-ot és az ÁFÁ-t (esetleg még a szállítási díjon is csökkentve :P ), akkor én is vennék egy Arctic A8-st 8 GB rammal és táviránytóval

(#16734) Ed Parker válasza robi-k (#16733) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Te is inkább azt vennél mint a400-at?

(#16735) BBéci válasza tutis (#16669) üzenetére


BBéci
titán

"ha pl lenne egy 3d tv-m, nekem eszembe se jutna pc-n tolni a videót a tv-re, járassam a tv-t meg a pc-t egy filmért amikor a tv is simán le tudja játszani? "

Egy a bibi, a tévék beépített lejátszója nem 3D-képes. :(
Mielőtt elkezdenél vitatkozni, az SBS mkv 2D, amit a tévé 3D-re alakít.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16736) robi-k válasza Ed Parker (#16734) üzenetére


robi-k
őstag

Alapvetően médialejátszó párti vagyok, ez biztos ;)

Még várok, hogy mivel is fog előrukkolni a Dune, de ha nem lesz megfizethető árú és megfelelő műszaki tartalmú BD egységgel szerelt változat, akkor lehet, hogy váltok A400-re, ha jók lesznek a lujúzerek benyomásai róla. :K Amúgy most kapták meg tesztelésre (az osztrák Werner is) a legújabb Sigma SDK-ra épülő FW-t az A400-hoz.
De ha gondok lesznek az új Dune vagy Popcorn médialejátszókkal, akkor lesz egy A8-as (de ez a legutolsó a sorban).

(#16737) tutis válasza BBéci (#16735) üzenetére


tutis
őstag

egy a bibi, nem beszélt senki 3d filmről, de én már rég befejeztem :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16738) #75912448 válasza Ed Parker (#16718) üzenetére


#75912448
törölt tag

Még semmi, egyelőre a fejemben állt össze. Filóztam az A10-5700 és Core i3 között. Végül nyert a sokkal jobb videóteljesítménnyel bíró APU. Ez lenne az alap, kiegészítve 8GB RAM-mal, SSD-vel, egy kisebb 2,5" vinyóval és végül valami minimal design házzal, ez utóbbi a legnehezebb. :) A routert már megvettem, eddig nem igazán hálózatoztam, de az új masina betöltene NAS és multimédia központ funkciókat. A topikot azért nem hagyom magára :N , valamelyik új Dune példányt beszerzem.

(#16739) Ed Parker válasza robi-k (#16736) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

lehet hogy csak én nem találom,de abban a gépben milyen hdd/ssd van 400€-ért vagy miről van megoldva a boot?

regger:két drága playa luxus,ezért szeretnék egyet,de jót.
a dune-re nem várok,ez nem apple hogy majd előhúzzák a nyulat a kalapból.
még az apple is szívárogtat,amiből lehet valamire következtetni,hogy valami készül.

[ Szerkesztve ]

(#16740) BBéci válasza tutis (#16737) üzenetére


BBéci
titán

De emlegetted a 3D tévét, azt idéztem.
Azt is írtad, többnyire DivX-et nézel, ahhoz aztán feltétlenül kell 3D TV. Még a HD-ready is túlzás, felesleges.
Ha befejezted, akkor erre ne válaszolj!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16741) tutis válasza BBéci (#16740) üzenetére


tutis
őstag

Kénytelen vagyok írni mert néhányan, mint pl te is felületesen olvasol. Valaki kérdezett pc és médialejátszó közötti különbségről, és Ő mondta hogy vesz 3d tv-t. Erre reagáltam hogyha vesz tv-t, akkor felesleges is nagyon tovább gondolkoznia, ha átlag felhasználó és nincs nagyon extra kívánsága. Minden további félremagyarázást nem én kezdtem, elhangzott itt túlvállalásról, felelőtlen vásárlásról szó, tökre nem értem hogy is lehet felhozni. Ráadásul én magamról azt írtam hogy 720p filmeket nézek, nem divx-et, szóval ezzel is mellélőttél. Nem tőlem indult a vita, nem volt szó 3d videókról, se divx-ről, de úgy látom ezt felesleges magyaráznom..Tőlem még bárki félreértelmezheti a dolgokat, többször is leírtam hogy a külön média lejátszós megoldások jobbak mint a tv beépített lejátszói, de gondolom ezeket nem sikerült elolvasni csak azt ami nincs leírva :) szuper..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16742) robi-k válasza Ed Parker (#16739) üzenetére


robi-k
őstag

Ha jól néztem az adatlapokat, akkor az Arctic A8/A10 nincs merevlemez vagy SSD, azt még bele kell rakni (2,5").

(#16743) BBéci válasza tutis (#16741) üzenetére


BBéci
titán

A bdrip kifejezést használtad, azt lehet DivX-nek és XviD-nek is értelmezni, példa erre az egyik beszerzési forrás, ahol mostanában gyakran "vásárolok" filmeket.
De nem ez a lényeg.
Ha valaki 3D tévét vesz, az mással nem tud 3D filmeket lejátszani, csak HDMI 1.4 kimenetes külső lejátszóval vagy PC-vel, tehát valamilyen külső eszköz mindenképpen kell a tévé mellé.
A többihez nem szólok hozzá, nem az én dolgom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16744) Ed Parker válasza robi-k (#16742) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor az még plusz 50€,de ez mondjuk egy mp-hez is kell,tehát ezzel nem számolok.
de akkor jól láttam hogy nincs feltüntetve.

(#16745) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani egy egyszerűbb, megbízható, olcsóbb árfekvésű (de nem gagyi!) médialejátszót?

Elvárásaim:

- AVI/ HD 1080 (mkv) filmek szaggatásmentes lejátszása
- USB csatlakoztatási lehetőség (pendrive, külső merevlemez)
- HDMI-vel történő csatlakozás a TV-hez
- feliratkezelés, hangsávváltás stb

Minden további extra funkció csak sallang számomra!

Előre is köszönöm!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16746) dh66e válasza KubanitoS (#16745) üzenetére


dh66e
veterán

A 2009 óta gyártott lejátszók már szinte mind alkalmasak erre a feladatra.
Vehetsz használtat is az aprón van jó pár hirdetés,de ha új kell akkor a legolcsóbb is tudni fogja ezeket.

(#16747) kisgyerek85 válasza cekkk (#16728) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Oké, rosszul értelmeztem. Gondolom a lejátszó minden erejével a másoláson dolgozott és ezért nem jutott kraft a lejátszásra :)

Ki fogom próbálni egyszer, hogy nálam a realtek 1186dd ilyen helyzetben hogyan szerepel.

(#16748) erdoke válasza erdoke (#16692) üzenetére


erdoke
titán

Elindítottam a Prometheus BD50-et a HD Base 3-on, 19 másodperc kellett a Play (full) kiválasztása után, hogy megjelenjen az első kép az anyagból.
Megnéztem az Indiana Jones 1. BD50 első 20 percét is DTS HD-MA hanggal, és még a fényes akciójeleneteknél se szaggatott be egy pillanatra sem. Rossz verziót "vásároltam"? :)

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#16749) lovi27 válasza BBéci (#16735) üzenetére


lovi27
addikt

"...az SBS mkv 2D, amit a tévé 3D-re alakít."

Nem igaz! Az SBS filmek már eleve 3D-ések. A bal és a jobb szemnek szánt képkockák vannak egymás mellett. Úgy a HSBS, mint az FSBS-nél, és nem a tv alakítja át őket 3D-re. Csak megjeleníti.

"Ha valaki 3D tévét vesz, az mással nem tud 3D filmeket lejátszani, csak HDMI 1.4 kimenetes külső lejátszóval vagy PC-vel, tehát valamilyen külső eszköz mindenképpen kell a tévé mellé."

Ez sem igaz! Nem szükséges külső eszköz. Lehet, sőt azt mondom ajánlott, de nem kell. Ott a beépített médialejátszó.

(#16750) Patice válasza lovi27 (#16749) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem olvass még utána, hogy mi az a Full HD 3D. Úgy igazán.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.