Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) Patice válasza No.01 (#16500) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dune HD-TV301 :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16502) #75912448 válasza No.01 (#16500) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem írtál árkategóriát, de figyelmedbe ajánlanám a pár hozzászólással ezelőtt taglat új Dune lejátszókat. Kb novemberben jönnek, ha minden igaz lefedik a teljes palettát. Elvben friss és erős hardverrel, akár BD3D képességgel még belépő szinten is.

Kb így fog kinézni a Dune TV sorozat: 102/202/402, 103D/203D/403D. A 102 szvsz 30k alatt lesz, vagy körülötte.

(#16503) No.01


No.01
őstag

Koszonom! Igen a Dune nekem is eszembe jutott csak gondoltam van mas is amire en nem gondolok.
Arkategoriat szandekosan nem irtam, de 300EUR-nal tobbet nem adnek erte...

Akkor a Dune-ket meglesem igazabol nemsurgos a dolog lehet varok novemberig.
Esetlegvan mas szobajoheto alternativa?

(#16504) Ed Parker válasza No.01 (#16503) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Popi a400?
Pont belefér 300€-ba.

(#16505) bl4ze válasza BBéci (#16480) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem, nincsen neki - a hang a legkevesebb.

20 E Ft környékén vagy picivel felette keresek olyat ami viszi a HD tartalmakat, USB-ról tolnám külső HDD-pendrive az anyagokat és fontos a Full HD 1080p 24hz támogatás.

A HiMedia HD200b ilyen csatikkal volt szerelve :

Szóval az érdekelne mit ajánlotok, mi a BEST BUY ebben a kategóriában ?

Amit ebayen néztem és érdekes lehet esetleg :
[link]

[link]

Hajlok az itthoni vásárlásra, csak ajánljatok valami jót ebben a kategóriában (ÁR)

Köszönöm :C

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#16506) Shummo


Shummo
aktív tag

az r6s pro (wifi) az milyen hálózati adapterrel jön ? eu szabvány, vagy kell átalakito?

(#16507) No.01


No.01
őstag

Na kicsit olvasgattam es lehet megiscsak megvarom az A400-at. Tudom lehet hulyeseg az egesz es csak a marketing gepezet szippantott be de ezt a cikket elolvasva elgondolkodtam…
Viszont ezt olvasvan felemerult bennem a kerdes: Az A300 tud felskalazni? Nagyon tudnam ertekelni a dolgot…

Mellesleg van olyan lejatszo ami normalis beepitett wifivel rendelkezik? Se nalam se a tesomeknal nincs mod kabellel a netre kotni a lejatszokat (a router a falba van beepitva a lepcsofeljaronal a foldszint es az emelet kozott) Most nagyon szivok azzal, h a Popi wifi stick-je annyira szar, h en ilyet nem mertem volna kiadni sem!

(#16508) Patice válasza No.01 (#16507) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dune HD-TV 301 WiFi-s verziója. :D

Vagy vársz tényleg az új, 3D képes modellekre. Szerintem azokban is lesz alapból vagy külön változatként mindegyikből.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16509) nyikszi válasza turika86 (#16474) üzenetére


nyikszi
őstag

Nos, egy BD25-ös ISO filmet játszottam le. Néztem kb. 5 percet etherneten, minden rendben volt, viszonylag hamar elindította, kb. 5 mp alatt és reccenés nékül játszotta le. Aztán wifire váltottam, de ott bizony játszott kb. 10 mp-et, aztán pufferelnie kellett, megint játszott 10 mp-et, megint pufferelés. Nekem egy Linksys WRT54GL-es routerem van, de este kipróbálom a barátomnál, neki N-es routere van. Már csak a kíváncsiság kedvéért is.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#16510) Relaxing válasza Shummo (#16506) üzenetére


Relaxing
tag

Én kértem hozzá külön átalakítót de volt már olyan is aki rendes eu-s tápkebellel kapta meg. Megrendeléskor írd bele Note-ba mit szeretnél :)

Bakker - micsoda gubanc!

(#16511) robi-k válasza nyikszi (#16509) üzenetére


robi-k
őstag

Linksys WRT54GL - és csodálkozol, hogy nem ment a kb 35 Mbps bitrátájú BD film G-s WiFi hálózaton? SOHA nem fog zökkenőmentesen menni a G-s hálózaton, hisz annak a valós életben max 25 Mbps az átviteli sebessége (az elméleti 54 lenne, de a hibajavító algoritmus elviszi kb a felét, és erre jön még a vételi körülmények miatti további sebességcsökkenés). Csak és kizárólag N-s kell, abból is a jobb fajta ruoterrel (legalább 3 antennás legyen).

(#16512) TCr válasza robi-k (#16511) üzenetére


TCr
veterán

N-es wifi-n még egy "normál" 1080p filmet sem lehet megnézni, nemhogy BD25-öt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16513) robi-k válasza TCr (#16512) üzenetére


robi-k
őstag

"G" akartál írni, nem "N"-st (ami max 300 Mbps tud elméletben, tehát a valós életben produkálható a 70-90 Mbps, ami bőven elég egy BD film lejátszásához) :K

(#16514) TCr válasza robi-k (#16513) üzenetére


TCr
veterán

N-es akartam írni, sajnos a tapasztalatok (személyes is) ezt mutatják.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16515) robi-k válasza TCr (#16514) üzenetére


robi-k
őstag

Próbálj ki egy ilyet, működni fog: Netgear WNCE2001 ;)

(#16516) cekkk válasza robi-k (#16515) üzenetére


cekkk
veterán

Igaza van, ha olyan helyen laksz ahol sok a wifi hálózat, akkor könnyen le esik a sebesség, és nem fog menni. Sajnos ez a hátránya a vezeték nélküli technológiának :W

(#16517) robi-k válasza cekkk (#16516) üzenetére


robi-k
őstag

Megfelelő hardver kell hozzá, és megoldható: nálam is otthon 12! WiFi hálózat van a tömbházban az enyémen kívül, és csak a Netgear WNCE2001-sel sikerült stabil 2,4 GHz N-es WiFi kapcsolatot létesíteni a Dune-hez.
Semmilyen más WiFi adapter nem tud még elméleti szinten sem 300 Mbps adatátvitelt. A kétkedőknek egy kis teszt

Van kétnormás is (2,4 és 5 GHz hálózatra), de jóval drágább WNCE3001

Upd.: hogy állasz a HTPC-vel? :)

[ Szerkesztve ]

(#16518) cekkk válasza robi-k (#16517) üzenetére


cekkk
veterán

Épp most kínlódtam vele :D :DDD

Már csak a külső adapter hiányzik az is megjön a héten, és hétvégén mehet a móka :D

Majd beszámolok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16519) robi-k


robi-k
őstag

A franciáknál kifogyott az első A400 szállítmány, és azt írták, hogy legközelebb december fognak újabb rendeléseket felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#16520) cekkk válasza robi-k (#16519) üzenetére


cekkk
veterán

De volt is már nekik készülék, vagy csak előrendelést vettek fel, és majd amikor megérkezik, akkor szállítanak?

(#16521) Jim-X válasza robi-k (#16519) üzenetére


Jim-X
őstag

Azigen... :Y Akkor hogyan lesz itt MO-on novemberre a cumó? :F :(((

A játék az nem játék!

(#16522) nyikszi válasza robi-k (#16511) üzenetére


nyikszi
őstag

Írtam én olyat, hogy csodálkozok? Azon csodálkoztam, hogy egyáltalán ment valamennyit a film:) A haveromnak egyébként pont netgear-je van, azon este megpróbálom wifin, milyen is a lejátszás.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#16523) hunaqua válasza Jim-X (#16521) üzenetére


hunaqua
addikt

Amikor megjelent a Dreambox 8000hd (műholdvevő) aminek 1000 euro!! volt az ára és vitték nyugaton mint a cukrot,akkor a Magyar importőr 7 hónapig nem kapott semmit.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16524) Toobee válasza hunaqua (#16523) üzenetére


Toobee
veterán

És ez mit tud, hogy ennyibe kerül? Attól még szar lesz a műholdas tv.

https://barbieripnk.hu/

(#16525) cekkk válasza Toobee (#16524) üzenetére


cekkk
veterán

Amikor ez került annyiba, nem volt itthon digitális földi. :U

(#16526) BBéci válasza Toobee (#16524) üzenetére


BBéci
titán

No, no! A műholdas egyáltalán nem nevezhető szarnak, inkább kiválónak. Nyilván nem a Digire gondolok, hanem a többi ezerre, amit szabadon elérhetsz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16527) bl4ze válasza bl4ze (#16505) üzenetére


bl4ze
veterán

Erre semmi tipp, ötlet, urak ? :) :U :F

.:. bl4ze .:.

(#16528) BBéci válasza bl4ze (#16527) üzenetére


BBéci
titán

Nem bízom a nevenincs vackokban, hiába olcsók, ha csak bosszantanak. Tegnap kaptam kipróbálásra egy ALDI-féle Mediont, amit 30 helyett 15-ért adtak, háááát...
Képe, hangja, kezelhetősége, szolgáltatásai fényévekre vannak egy Dunétől. Mást nem vennék és nem is ajánlok senkinek, de azokat nem adják 20000 forintért.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16529) hunaqua válasza BBéci (#16526) üzenetére


hunaqua
addikt

...és még az a pár ezer amit "nem" szabadon elérhetsz...... :D
De ezt már ne boncolgassuk tovább...

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16530) bl4ze válasza BBéci (#16528) üzenetére


bl4ze
veterán

azt tudom, hogy Neked a Dune alatt nincsen élet. de én nem szánok rá 50-100 Ezer Forintot, szóval a 20-25 K árfekvésben tényleg senki semmit nem ajánl ? :O

ehhez mit szóltok :

[link]

Olyan 11-12 ezer forintban áll meg, UK eBay-ről.
Firmware frissítés megoldott, nem is régi a friss :
DATE :2012-08-02

.:. bl4ze .:.

(#16531) BBéci válasza bl4ze (#16530) üzenetére


BBéci
titán

30-alatt is kapni Dune lejátszót. :K
Ráadásul hamarosan érkeznek az idei, új modellek.

A Nontec számunkra noném. Az sem derül ki, milyen processzor dolgozik benne.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16532) bl4ze válasza BBéci (#16531) üzenetére


bl4ze
veterán

nem tudtam, ha adsz 1-2 linket ami jó Dune és 30 alatt van érdekelhet :)

Előre is köszi :DD

.:. bl4ze .:.

(#16533) Multibit válasza bl4ze (#16530) üzenetére


Multibit
veterán

Dune TV-101
Ha ez is drága, választhatsz az Egreat modellek (R6S, R6C) közül. Sokan használnak ilyeneket itt a topikban.

(#16534) robi-k válasza bl4ze (#16532) üzenetére


robi-k
őstag

Parancsolj:
DuneHD TV-101
és [link]

[ Szerkesztve ]

(#16535) bl4ze válasza Multibit (#16533) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm, ezt néztem, csak itt a hang kivezetéssel lennék bajban.

A Genius 5.1 ládán csak 5.1 vagy a 2 rca dugaljos hang megy (L , R) , más nem - nem mai darab.
Ezzel pedig nem tudnám kivinni a hangot, sajnos. Hangrendszert cserélni meg nem fogok.
A lejátszó tetszik, csak sajnos a hang miatt nem játszik :(

.:. bl4ze .:.

(#16536) BBéci válasza bl4ze (#16535) üzenetére


BBéci
titán

Nézd meg a honlapjukon a tartozékokat, adnak hozzá Jack-sztereó kábelt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16537) bl4ze válasza BBéci (#16536) üzenetére


bl4ze
veterán

Mire gondolsz, mi kéne nekem ? Bocs nem vágom annyira... Bemásolnád melyik kábel lenne nekem jó és hova menne itt a Dune-ban ? AV out-ba ?

Bocs :F

.:. bl4ze .:.

(#16538) Patice válasza bl4ze (#16537) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen. AV Out csatlakozóba.

Itt egy kép a fórumról, hogy mi van a dobozban. (Persze a teló nélkül adják. :D )

Esetleg ha nem felel meg a gyári kábel minősége, akkor szívesen ajánlom ezt. Árához képest egész korrekt hangú kábel.

Vagy esetleg ez. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16539) bl4ze válasza Patice (#16538) üzenetére


bl4ze
veterán

Aha, látom. Szóval gyárilag van olyan kábel hozzá, mely 1 db 3.5 stereo jack , másik fele pedig a 2 db RCA (L, R)
Ez a fotón annyira nem látszik, takarásban van.
A dobozban van csatlakozó amivel azonnal tudom használni ezek szerint... :)

Meg is rendelem akkor, úgy nézem, hogy igen gyakran van firmware frissítés hozzá.

Jelenleg melyik a legjobb, bevált , legújabb firmware a játékoshoz?
Magyar nyelv nem kell nekem a menüben, angolt preferálom. Az lenne fontos az újabb fileokat is vigye. (mkv, mp4 főleg amivel a HiMedia-nak utóbbi időben gondja akad - gondolom egyre jobban tömörítettek)

Köszönöm !

.:. bl4ze .:.

(#16540) Patice válasza bl4ze (#16539) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mostanában csak béták jöttek ki, de egész jók.

Nekem a 2012.06.08-as firm jött be. Van frissebb is, de az bugos. Ezt a frissítést csak on line találja majd meg. Én vezetékes hálózatra kötöttem itthon.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16541) BBéci válasza Patice (#16540) üzenetére


BBéci
titán

A 301 HD hanglejátszását teljesen letiltotta a legújabb firmware, ezért vissza kellett tennem a márciusit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16542) Patice válasza BBéci (#16541) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem a HD FLAC-okkal is meggyűlt a bajom.

(Most sikerült éppen végezni a hálózati beállításokkal. Új gépem van, mindent újra kellett raknom. Épp egy 24/48-as anyag megy a gép vinyójáról, hálózaton keresztül. :) )

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16543) BBéci válasza Patice (#16542) üzenetére


BBéci
titán

Olyanom nincs egy szál se.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16544) Patice válasza BBéci (#16543) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szombatra viszek majd ilyesmit. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16545) Shummo


Shummo
aktív tag

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy hogy áll az Egreat R6S a wireless vagy bluetoothos egérrel / billentyűzettel?

Köszi

(#16546) bl4ze válasza Patice (#16540) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm az infót. Megrendeltem a játékost.
Jövő héten elvileg át tudom venni. (Pick Pack Pont)

Az említett 06.08-cas firmware fent van online is , erre gondolsz gondolom :
[link]

Ha megjött a player ezt csavarjam majd fel rá ?

Ha ezek után már csak beta verzió van az akkor nem érdekes.
Online nem lesz a játékos, mert ahol lesz ott nincsen net, csak wifi és nem a wifis verziót rendeltem. Szóval majd a webet kell böngészni, van a játékosnak olyan fóruma ami pörög és a friss firmwarek is fent vannak ? :C

.:. bl4ze .:.

(#16547) BBéci válasza bl4ze (#16546) üzenetére


BBéci
titán

Van fóruma, de a HD hangok kivételével nem tudok olyat mondani, amit javítani kellene rajta, az viszont számodra nem lényeges. Na jó, a kockánkénti léptetést hiányoltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16548) bl4ze válasza BBéci (#16547) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez jól hangzik, remélem jövő héten már nyúzhatom.

A pörgős, aktív fóruma linkjét majd bedobnád ? (küldtem e-mailt a régi címedre amin kávéval leveleztünk - nem tudom olvasod-e még) :)

.:. bl4ze .:.

(#16549) Patice válasza bl4ze (#16546) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, erre gondoltam.

Nem követtem az oldalt, amikor legutoljára néztem csak a 05.31-es firm leírása volt csak még fent. :)

Lementegetem azért ezeket is. Jól jön, ha éppen vissza kell állítani. Nem foglal sok helyet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16550) robi-k


robi-k
őstag

Hát, ezen francia beszámoló szerint nem is olyan jó az SMP-8911: [link] HA tényleg a Sigma leállította az SMP-891x gyártását, akkor mi van/lesz a Popcorn A400-ban?

bl4ze: Magyar Dune fórum

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.