Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) Fernet


Fernet
senior tag

Én is tegnap vettem egy Dune 101-est, minden nagyon jó, de lenne két kérdésem.

1. Sima avi-nál előfordul, hogy a hang (MPEG4) néha megakad 1mp-re. Korábban azt olvastam, hogy csak HD hangoknál fordul ez elő.

2. DVD ISO indításnál azt mondja, hogy "A lejátszási lista üres"

Mi a teendő ebben az esetben?

(OPlay-nél nem volt ezekkel gond)

(#16352) Ed Parker válasza erdoke (#16350) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

O elnézést ha indulatokat szítottam, en ebben pártatlan vagyok, de ami tény az tény.
De valamitől mégis magasabbak az árak Magyarországon:)

(#16353) robi-k válasza Fernet (#16351) üzenetére


robi-k
őstag

1. Leellenőrizni, hogy az otthoni hálózaton milyen az adatátviteli sebesség, legyen legalább 60 MBit/sec (Dune-vel ellenőrizve)
2. Remélem, SMB-t használsz és nem DLNA-t hálózati protokollként?
3. Dune-be tenni legalább 2GB pendrivot rendszermeghajtónak (ha nincs);
4. A beállításoknál a DVD lejátszásnál kiválasztani a 2 profilt;
4. Ha még így sem Ok, akkor leellenőrizni a lejátszani kívánt ISO képfájlt, esetleg letölteni egy másik kivitelben készített verziót.

(#16354) erdoke válasza Ed Parker (#16352) üzenetére


erdoke
titán

Indulatokról nincs szó, de a fórum alapelvei egyértelműen tiltanak mindenféle politizálást, még OFF topikban is, nemhogy ON.
Tény az is, hogy nem mostanában lettek magasabbak az árak Magyarországon. Lehet, hogy pár %-kal nőtt a különbség, de a nagy része ott volt 6-8 évvel ezelőtt is.

A legjobb aláírás a héten

(#16355) Fernet válasza robi-k (#16353) üzenetére


Fernet
senior tag

Nem hálózaton szeretném lejátszani, USB-n van rákötve a winyó. Másik médialejátszó és a PC is simán viszi, nem tudom mi lehet a gond...

A hangkimaradásra nincs valami ötleted?

(#16356) robi-k válasza Fernet (#16355) üzenetére


robi-k
őstag

2,5" USB-s merevlemez?
A Dune (is) érzékeny a hozzá csatlakoztatott és USB megtáplálású merevlemezek teljesítmény felvételére, a 101/301 pl. nem igen szereti azokat az USB-s merevlemezeket, amelyeknél az áramfelvétel meghaladja a 0,5A-rt.
A "gyógymód" viszonylag egyszerű: kell egy aktív (külső táppal rendelkező) USB HUB.

(#16357) Fernet válasza robi-k (#16356) üzenetére


Fernet
senior tag

Egy Samsung Story Station Plus... 3,5", saját táppal, szóval ez kizárva.

Majd kipróbálom másik ISO-val is, csak bosszantó kicsit, hogy a másikon nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#16358) robi-k válasza Fernet (#16357) üzenetére


robi-k
őstag

Hát ha csak egy filmnél jelentkezik a probléma, akkor valószínűleg nem megfelelő kódolása.
Melyik FW van fent a Dune-n?

(#16359) Fernet válasza robi-k (#16358) üzenetére


Fernet
senior tag

Eredetileg 110923-1710 volt rajta, tegnap frissítettem 120815-2151-re...

(#16360) Dorian válasza Ed Parker (#16349) üzenetére


Dorian
félisten

Pedig Finno-ban, te nem is sz..psz miattuk, csak mi, éppen eleget :U

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16361) Ed Parker válasza Dorian (#16360) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezért is írtam, hogy pártatlan vagyok, de ettől még zavar.

(#16362) Shummo


Shummo
aktív tag

R6S prohoz mi jár a csomagban? (linkdelight) csak mert láttam neten egy UNboxingot, és eltért a csomag tartalma attól amit a linkdelight ír.
Köszike

(#16363) hunaqua válasza Ed Parker (#16361) üzenetére


hunaqua
addikt

Az USA-ban meg majdnem minden műszaki cikk a felébe kerűl mint az EU.-ban.

A400 250 usd.-

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16364) Toobee válasza hunaqua (#16363) üzenetére


Toobee
veterán

Nettó, vagy bruttó? Általában USA árak is nettóban vannak megadva, mivel államonként eltérő az adó mértéke.

https://barbieripnk.hu/

(#16365) cekkk válasza Toobee (#16364) üzenetére


cekkk
veterán

Az rendben, de akkor is jelentősen olcsóbbak kint, és arról meg nem Viktorunk tehet, hogy a gyártók 1$=1EUR alkalmazzák :W :W

(#16366) hunaqua


hunaqua
addikt

Nem olvastam utánna,de elvileg van új custom fw. a "nagy" Egreat-hoz ( r200s,r300)

...akkor várható az R6S, és r160s cuccokkra is

http://www.mediafire.com/rtd1186#9o0cebybn6n6s

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16367) Ed Parker válasza hunaqua (#16363) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért nem, de tényleg olcsóbb.
Ennek egyetlen oka van, az USA nagy felvevő piac, így alacsonyabb áron is vastagon megvan a profit, mint Európában.
A másik meg amit Toobee is írt, nettó árak vannak megadva, az eltérő adózás miatt.

Cekk: azért itt vannak szállítási költségek, más vám és ado szabályok vonatkoznak a termékekre Európában.
Végül a nagyker, kisker haszna.

[ Szerkesztve ]

(#16368) tutis


tutis
őstag

tényleg, a linkdelight-os garancia az hogy van?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16369) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, van egy Himedia HD200B játékos. elviekben az utolsó, friss firmware van rajta, vásárláskor azzal kaptam azóta tudtommal nincsen új(abb)
sajnos az utóbbi időben észleltem, hogy bizonyos MP4 és MKV fileokat nem visz, vagy el sem kezdi, vagy elkezdés után megáll.

Kérdésem, hogy szerintetek Egreat firmware valami felhúzható rá, vagy mitévő legyek?
Havernál láttam, hogy például R6C teljesen úgy néz ki mint az én játékosom a menüje, és a Himedia-ból lett az Egreat ...

szóval mit lehetne tenni szerintetek ?

ja, és a RESUME : ON beállítás van, mégis elfelejtette 1-2 hónapja sajnos azt, hogy felkínálja leállított filmnél, hogy onnan folytassa-e ahol leállítottam :(((

előre is köszönöm a tanácsokat :C

.:. bl4ze .:.

(#16370) lovi27 válasza Ed Parker (#16367) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem nem annyira rossz a helyzet, ha abból indulunk ki, hogy az A300 ára 239 EUR, nálunk meg 70 eFt. Ebből következik, hogy a 289 ojrós A400-at kb. 85 eFt-ért kellene adni. Ha az újdonsága még miatt egy kicsit rátesznek, akkor is van rá esély, hogy 95 eFt környékén megálljon az ár.

(#16371) Ed Parker válasza lovi27 (#16370) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Legyen igazad,pár hét múlva úgyis kiderül .

(#16372) hunaqua válasza tutis (#16368) üzenetére


hunaqua
addikt

Van,de a gyakorlatban "nincs".

Visszaküldöd Kínába ( csomó pénz+ idő),ott megjavítják és visszaküldik.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16373) tutis válasza hunaqua (#16372) üzenetére


tutis
őstag

tehát a linkdelight = ebay

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#16374) lovi27 válasza Ed Parker (#16371) üzenetére


lovi27
addikt

Ha meg szemétkednek itthon az árral, akkor sincs nagy vész. Megveszed, vagy megrendeled a Hegyeshalmi út túlvégén 289 euróért. Az egy teljesen más helyzet lesz, mint a Linkdelight, amikor egy amerikai boltól vásárolsz, de Kínából küldik és azt sem tudod, kinek küld vissza garanciát érvényesíteni. Ráadásul mivel elhagyja az EU-t, külön cirkuszra számíthatsz.
Egy EU országból vásárolt terméknél viszont nincs ilyen probléma. Szabadon küldhető, utaztatható, könnyű a garanciát érvényesíteni. Ráadásul a Popcorn hardverek nem a meghibásodásaikról híresek.

(#16375) cekkk válasza Ed Parker (#16367) üzenetére


cekkk
veterán

Mert tényleg sokkal többe kerül Kínából konténerbe elhozni az árut mint a nagy Amerikába. :F
Ott nincs kis és nagy kereskedő, vagy vám és áfa? :DDD
Nem, véletlen vannak egy az egyben átszámolva a dolgok. Valamiért a nagy neveknek Amerika nagyon kedves, talán a fogyasztás miatt, de könyörgöm ha itt is annyiért adnák, akkor itt is többet vennének.

[ Szerkesztve ]

(#16376) Ed Parker válasza cekkk (#16375) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ebben tévedsz,egész európa nem fogyaszt annyit mint amerika egyedül.
ezért kerül oda és a japán piacra először minden.
és a nagy számok törvénye miatt,ott sokkal több fogy a dolgokból,mert bele van integrálva az emberekbe hogy vedd az újat,míg ez európában nagyon nem így van és nincs is miből.

(#16377) Peat;) válasza Ed Parker (#16376) üzenetére


Peat;)
veterán

Az EU kereskedelmi övezet "védelmében" alkalmazott vám+helyi áfa stb. gondolom egy procedúrát is magába foglal, engedélyeket kell beszerezni hogy az EU-ba behozzák. Gondolom ez is egy ok lehet, ha meg keveset tudnak gyártani az adott termékből akkor az amit írsz.

Majd kiderül hogy alakulnak az árak, az ÁFA kulcs mellett az MNB-t kitaktikázták és nem tudja ellátni a fő feladatát jelenleg, most még nincs nagy gond de ha legközelebb is kamatot csökkentenek akkor sajnos az már jobban érezhető lesz az árfolyamokban is. Jelenleg stagflációt sikerült összehozni idehaza, minden ország rémálmát, reméljük hamar változik a helyzet tökmindegy mi vagy ki által.

[ Szerkesztve ]

(#16378) cekkk válasza Ed Parker (#16376) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt nevezik a 22es csapdájának.
Persze, hogy több fogy ha többszöröse a fizetése valakinek és közel 1/3árral olcsóbban tud vásárolni.
Szerintem tőlünk nyugatabbra azért jóval több és nagyobb a vásárló erő, és ott még akciózni is tudnak, nem úgy mint nálunk.
Régen amikor tévét akartam venni, folyton jártam a boltokat, sokat voltam a Saturnban, jött egy akció amikor az áfát elengedték bizonyos tévéknél, na de az árak fentebb is kúsztak és kb 5% lett a kedvezmény. :W
Na ha ezt egy kúltúr nyugat európai országban tenné meg, szerintem rájuk is gyújtanák a boltot.
De hozzá tehetjük a BD lemezeket, ha adnák 2 ezer forintért letölthető formában csak felirattal (sajnálom engem a szinkron kifejezetten idegesít), akkor megvenném, nem tartom reálisnak a 5-7 ezer forintot 1,5 óra szórakozásért, amikor a mostani filmeket nem lehet megnézni még egyszer, mert annyira nem jók :B
Lehet itt a kiadóknak is kardoskodni minőséget kellene kiadniuk.
Na kicsit el is tértem, de a lényeg, ha az árak közelítenék az USA árakat biztos több dolog fogyna itt is mindenből.

(#16379) erdoke válasza cekkk (#16375) üzenetére


erdoke
titán

A műszaki cikkek még hagyján, de hogy amikor az USA-ba megyek, mindig egy (két) számmal nagyobb bőröndöt viszek, amit aztán (gyermek)ruhákkal (!) teletömve hozok haza... Az már elég durva.

A legjobb aláírás a héten

(#16380) cekkk válasza erdoke (#16379) üzenetére


cekkk
veterán

Igen nehéz az élet nekik kint :)

Azt szeretem amikor megy ki ismerős veszi kint a tommy hilfiger és a ralph lauren dolkokat, ugye ez kint filléres tétel, itthon megveszik a boltba és adnak egy pólót 20-25 ezért, a hülye magyar meg egy és megveszi :W :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16381) Ed Parker válasza cekkk (#16378) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez sajnos így van,de nem tudsz mit kezdeni vele.
Amerika egy más világ,más törvényekkel,szabályokkal,árakkal es kultúrával.
Azért ez példás hogy Te fizetnél,akár 2ezer Ft,de sokan még ennyit se,ha ingyen is meg lehet kapni.
Én veszek cd-t,bd-t amikor akciós, mert 2-3ezer forintot nekem is megér egy gyári bd.
De 7ezer Ft sztem is drága egy szimpla lemezért,a dupla az más.

(#16382) hunaqua válasza cekkk (#16380) üzenetére


hunaqua
addikt

....ezért a Török meg jól hamisítja! :DD

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16383) cekkk válasza Ed Parker (#16381) üzenetére


cekkk
veterán

Ha tényleg elérhető árban lenne, és reális bevételeket látna belőle az állam bácsi, biztos vagyok benne, hogy tűzzel vassal küzdenének a illegális tartalom ellen. Lásd cigi, benzin, alkohol :D

Nem is értem én, hogy nagy kiadók, hogy nem lehetetlenítik el a média lejátszó piacot, mert ugye mi mást lehetne ezeken többségében lejátszani, ha nem illegális tartalmat, legalább is erre vannak használva.
Ettől függetlenül, mégis virágoznak ezek a nagy stúdiók. :) Csak jól jönne még nekik az a kis pénz :D

[ Szerkesztve ]

(#16384) #75912448 válasza cekkk (#16383) üzenetére


#75912448
törölt tag

Picit gondolkodtam, simán el tudnék képzelni egy legális letöltő oldalt, hasonló árazással:

DVD > divx: 200ft
BDRIP > divx: 350ft
DVD4,5: 450ft
DVD9: 600 ft

MKV 720p: 550ft
MKV 1080p: 800ft
BD25: 1100ft
BD50: 1600ft

Szvsz nem lennék egyedül, aki kifizetné ha legális tartalmat tölthetne, s legálisan tárolhatná. A hazai irreális 6-7k-s BD árakat iszonyatosan fájó kifizetni.

szerk: bár a divx 200ft-os árra túl alacsony, igaz én abból indultam ki, hogy 1 forintott sem fizetnék divx filmért, mert inkább nem néznék sehogy. :D

[ Szerkesztve ]

(#16385) hunaqua


hunaqua
addikt

Olyan gondom van,hogy a Transmission időnként eldobál 1-2 letöltött "filmet". Ezt álltalában újra indítás után.Ezzel a hibaüzenettel:

Error: Unable to save resume file: Is a directory

Hiába veszem ki,indítom újra,akkor is 2-3 perc múlva ezzel leáll.

...hogy lehet ezeket életre kelteni?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#16386) cekkk válasza #75912448 (#16384) üzenetére


cekkk
veterán

Igény biztos lenne rá, a kiadókat meg nem érdekli sajnos :D

Most nézek pont egy e könyvet asszony pajtásnak 3000 ebook 3700 nyomtatva, hülyék ezek, és itt csodálkoznak, hogy nem fogy, ezzel is megont a más beszerzés felé terelik az embereket.
Könyvet sokat veszünk, ha ebookba olcsóbb lenne még többet vennék :DDD

(#16387) #75912448 válasza cekkk (#16386) üzenetére


#75912448
törölt tag

Persze, totál ugyanaz, és sorolhatnánk még pár példát, pl oprendszerek, szoftverek.

(#16384) regger :D Látom a szerkesztett mondatomban kicsit sokat duplázott a billentyűzet.

(#16388) Ed Parker válasza cekkk (#16383) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem egy média játszó nem csak illegális tartalom játszására való.
Én pl kamera felvételeket is játszok vissza a gyermekről,amit a tv nem tud lejátszani.
Mert az új kamerák 50p-s felvételeivel némely mp bicskája is beletörik. :)

(#16389) Ed Parker válasza #75912448 (#16384) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tetszik az árlistán,én még 2800-at is adnék egy bd50-ért.
Ez a lélektani határ vagy vannak olyan koncert bd-k,amit sajnos drágábban lehet megvenni,itt 25€ volt ameddig elmentem,ez sztem még korrekt.

(#16390) BBéci válasza Ed Parker (#16389) üzenetére


BBéci
titán

Az 1800 csak a letöltés ára lenne nem a gyári lemezé.
Celine Dion A New Day BD kiadványért adnék 2800-at is! Nálam 10 euró a lélektani határ.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16391) kisgyerek85 válasza Ed Parker (#16388) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Jó,de ez hány %át teszi ki használati időben? :D

(#16392) Ed Parker válasza BBéci (#16390) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én azt már megvettem :D
Amúgy nálam is 10€,de csak filmeknél,a koncert értékesebb,azt nem sz@rják a kiadók mint a filmeket.

Kisgyerek85:

"mert ugye mi mást lehetne ezeken többségében lejátszani, ha nem illegális tartalmat, legalább is erre vannak használva."

Erre a mondatra reagáltam,hogy nem csak erre lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#16393) BBéci válasza Ed Parker (#16392) üzenetére


BBéci
titán

Két kezemen meg tudom számolni, hány filmért adnék 10 eurót. Koncertekből több összejönne.
Mostanában a Berlin Waldbühne sorozat iránt érdeklődöm.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16394) Ed Parker válasza BBéci (#16393) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Toto,Chris Botti,Celine Dion,Sara K,Dire Straits, es a többiek,amiket megvettem.
Filmeket mostanában 4-6€-ért vettem.
Ennyit sztem ér a gyári BD.

(#16395) dlaccc válasza tutis (#16274) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Egreat R200 II amit lassan 1éve nyüstölök. Sok firmware van rá kisérletezni. Ja és a hot-swap csuda jó :) berak-kivesz..

(#16396) cekkk válasza Ed Parker (#16388) üzenetére


cekkk
veterán

Aha csak ahhoz nem kell egy popi 400 vagy új Dune, hogy még szebb és részletesebb képet adjon ;] :P

(#16397) Ed Parker válasza cekkk (#16396) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De bizony kell, kell az erős hardver :)

(#16398) robi-k


robi-k
őstag

És az új BD lemezek lejátszásához is kell az erős hardver (processzor): most jött ki az Indiana Jones kvadrológia, ahol az angol DTS-HD MA hangnál helyenként a bitráta eléri a közel 70 Mbit/sec értéket, na ezt már nem tudják zökkenőmentesen lejátszani sem a jelenlegi Sigma, és még kevésbe a Realtek médiaprocesszorok.

(#16399) Ed Parker válasza robi-k (#16398) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Bizony, de mint fentebb írtam az egyszerű full HD formátumok kal is gond van olykor.
A Sony es a pana is használ olyan avchd-t ahol 28Mbps 1920x1080 50p, ezeket pl sokan nem szeretik.
Volt is róla téma pár hete itt a topikban.

(#16400) cekkk válasza Ed Parker (#16397) üzenetére


cekkk
veterán

Jó oké, de ha szoftveresen nincs támogatva a lejátszás akkor cumi van sajnos :W

Azért most is jó pár formátumot nem támogatnak így nem tudod lejátszani.

Robi

Akkor ott a hang jó lett, a kép meg pocsék :O

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.