Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Hermes-nèl hogyan tudok valakivel beszélni, roboton kívül? Elvileg megkaptam a csomagot de közben meg sehol semmi.. :(((

(#31202) Beaumont válasza Maxxy10 (#31201) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Sehogy... Nekem is volt veluk problemam... Nem egyszer. Nem tudtam veluk egyeztetni. Egyszer az ajtoban hagytak egy Amazonos csomagot (ropke £200 ertekben), este hazaerkezve persze nem volt ott...
Szombaton allitolag itt voltak. 11:54-kor kuldtek sms-t, hogy 10 es 12 kozott hozzak a csomagot. Mondom kiraly. Itthon voltunk, se csongetes, se semmi. Aztan jott az uzenet, hogy sikertelen kezbesites. Majd jonnek ujra. Aztan felraktam az app-jukat. Azon kovettem. Es jott is uzenet tegnap rajta 13:52-kor, hogy 12 es 14 kozott jonnek megint. :) 14:22-kor meg is erkezett a kollegajuk sikeresen.

[ Szerkesztve ]

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#31203) qqzs


qqzs
őstag

Az ugyfel akinek holnap epitjuk be a butorat szolt hogy, van neki ujlenyomat alapu covid tesztje es csak ha negativak vagyunk akkor mehetunk be. Hoppa mondom ilyen nincs, epp most olvastam a vercsepbol otthoni teszt mar itthon is kaphato, de ujlenyomat...es tenyleg google szerint mult majusban volt hir a kiserletekrol.... [link]

Eladó: GTS450

(#31204) Mercutio_ válasza qqzs (#31203) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az az érdekes, hogy a saját weboldalukon se írják, hogy már elérhető, csak, hogy dolgoznak rajta :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31205) moleculez válasza Maxxy10 (#31201) üzenetére


moleculez
veterán

A legsuttyóbb delivery cég, csak rossz tapasztalatom van velük :((( Mi még jelentekztünk dolgozni is parttime hozzájuk, az se szervezetteb: minden papírmunka, videó-interjú, training, introduction kész. Ennyi. Azota se hallottunk felőlük. :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31206) David75 válasza qqzs (#31203) üzenetére


David75
őstag

Újlenyomat alapú teszt nincs. Az egyik laboratóriumban dolgozok ahol csinálják a teszteket. A legmodernebb Tecan meg King Fisher gépekkel is eltart legalább 6 órát egy teszt. Nem lehet, hogy wish-ről rendelte? :DDD

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#31207) qqzs válasza David75 (#31206) üzenetére


qqzs
őstag

Ja reggel kiderult hogy az otthoni vercsepbol, ami mar itthon is kaphato lett volna. De az nem derult ki hogy mitol gondolta ezt ujlenyomatosnak

Eladó: GTS450

(#31208) instantwater válasza qqzs (#31207) üzenetére


instantwater
addikt

Mert angol :U
Ők sosem az eszükről voltak híresek.

[ Szerkesztve ]

(#31209) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Skacok,

Ha litvaniabol rendelnek most, kell adot/vamot fizetni?
A trader azt mondja igen, a gov azt mondja nem?

Mintha remlene valami, hogy eu-bol valtozatlan a dolog.

(#31210) FeRkE válasza aero. (#31209) üzenetére


FeRkE
őstag

Nem valtozatlan, egy rakat ember panaszkodik hogy EUbol rendelt cuccot es egy rakas extra penzt kell fizetnie. Mennyi az erteke amit rendelnel ?

(#31211) FeRkE válasza FeRkE (#31210) üzenetére


FeRkE
őstag

(#31212) Snoop-y válasza FeRkE (#31211) üzenetére


Snoop-y
veterán

A legdurvabb az, hogy ezek az agyhalottak meg vannak lepodve. No one told us booo hooo :W

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31213) Yeffy válasza Snoop-y (#31212) üzenetére


Yeffy
veterán

nem csak az, hanem h nem volt egy ertelmes, massziv kampany a remainerektol, h ez es ez fog tortenni, ha kilepunk, ne legy hulye, szavazz a maradasra.
ezt kellett volna legalab ugy, ha nem agresszivebben hirdetni, mint pl a kamu £350 mill-es buszkapmanyt, vagy a migiris/torok sort a hatarnal, amit azok a gyokerek csinaltak a masik oldalon.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31214) Apollyon válasza Yeffy (#31213) üzenetére


Apollyon
Korrektor

De most úgy komolyan, hol, melyik országban van az, hogy többségben nem hülyék az emberek és értenek a politikához, meg úgy foglalkoznak is vele?

Persze azt sem mondom, hogy tökéletesen csinálja az angol nép, pont ahogy írod, nem volt megfelelő/elégséges tájékoztatás. Ha a britek éppenséggel nem angolok, hanem mondjuk lengyelek vagy hollandok lettek volna, ennyi infóval ők is valszeg derékból megszavazzák a kilépést, ha azt mondja nekik az aktuális politikus, hogy akkor az jó.

Általában az szokott lenni, hogy XY politikus irányít, és nem fog kérdezni semmit a néptől, hogy most akkor ezt csinálja-e vagy se... Hanem van egy elképzelése, egy célja, és úgy nyilatkozik, hogy a népet úgy befolyásolja, hogy az az ő törekvéseinek kedvezzen.
Persze volt egy népszavazás, de valami 49-51% körüli arányra emlékszem, nem néztem utána. De ilyen szoros eredménynél én mondjuk nem engedtem volna a kilépést.

Akárhogy is, sok hülyeség megy most britben, és amit nem értek, hogy miért hagy jóvá minden ökörséget a királynő...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31215) instantwater válasza Apollyon (#31214) üzenetére


instantwater
addikt

Én azt hittem, hogy ezt az egész Brexit őrültséget elkaszálja Bözsi, de nem így lett.
Ő csak egy báb, egy turisztikai látványosság. Mindent a parlamenti majmok csinálnak.

(#31216) Snoop-y válasza instantwater (#31215) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jo reggelt kivanok ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31217) Tajrexi válasza Yeffy (#31213) üzenetére


Tajrexi
tag

Volt remainer kampány, nem is kicsi, gyakorlatilag akkor azt hívták a brexitesek "project fear"-nek, azóta minden amivel riogatták őket, project reality lett. :)

(#31218) Yeffy válasza Apollyon (#31214) üzenetére


Yeffy
veterán

igy van, ezert irtam, h normalis, korultekinto tajekoztatas kellett volna, tenyekkel alatamasztva, h mik fognak tortenni.
persze, in an ideal world, ez igy ki sem lett volna irva/korrektul lett volna mindket oldal elonye/hatranya felsorolva/ilyen marginalis kulonbseggel nem is hajtottak volna vegre.

Általában az szokott lenni, hogy XY politikus irányít, és nem fog kérdezni semmit a néptől, hogy most akkor ezt csinálja-e vagy se... Hanem van egy elképzelése, egy célja, és úgy nyilatkozik, hogy a népet úgy befolyásolja, hogy az az ő törekvéseinek kedvezzen.
pontosan, populizmus 4eva'. csak en balga, otthonrol azt gondoltam, h a nagy, muvelt, fejlett, ajnarozott NYugat mennyivel masabb/ertelmesebb. ra kellett jonnom, h tevedtem. nem ezen mulik az emberek/politikai legkor milyensege.

a kiralyno meg nem fog ebbe belemaszni, IIRC, o egyreszt fuggetlen(nek kell, h mutatkozzon), nem maszhat bele a politikaba komolyabban hitelessegvesztes nelkul, masreszt meg nyilvan csak kb. turistacsalogato latvanyossag az egesz Royal Family.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31219) aero. válasza FeRkE (#31210) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Közel £700, így természetesen kellemetlen rá kifizetni bármit is. :D

(#31220) David75 válasza aero. (#31209) üzenetére


David75
őstag

Én január elején rendeltem egy fejhallgatót Németországból ~£250 értékben és a héten jött meg és még olyan £60 adót is kellett fizetnem. Szóval nem biztos hogy a legjobb alkalom külföldről rendelni

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#31221) Yeffy válasza Tajrexi (#31217) üzenetére


Yeffy
veterán

amennyire hozzam eljutott (nincs/nem nezek tv-t, netes eszkozeimben amennyire lehet, blokkolom a reklamokat), minimalis volt a remainer kampany, mig a leave faszsagait nem gyoztem tiltogatni pl FB-n. en alig talalkoztam vele, es eleg sokan megirtak mar, netes ujsagok, elemzesek, h marginalis volt az ellenkampany ezekhez az idiotakhoz kepest.

de egybk igen, most elvezheti mindenki a Project Reality-t.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31222) Devid_81 válasza Yeffy (#31221) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mindegyik megerdemli aki lepni akart es most pofara esett. :K
Nagyon remelem, hogy rengetefmg van belole.
Sajnos atombuta modon sokan bele sem gondoltak, hogy mit hoz ez magaval ha kilepunk.
Sok negativ valtozashoz meg nagyon nem is kellett volna nekik hatalmas research de ez van, mar nincs visszaut. :(

...

(#31223) David75 válasza Yeffy (#31221) üzenetére


David75
őstag

Azért ennél sajnos árnyaltabb volt a helyzet. A labour nem nyilvánította ki, hogy akkor ők most bentmaradás vagy kilépés mellett állnak, mert nekik igazából két szavazótáboruk van: A progresszív bentmaradást támogató fiatalok akik az identitás politika miatt szavaznak a kommunikációban baloldali, ha Tony Blairt nézem akkor meg inkább neoliberális pártra. Meg vannak a régi munkásosztálybeli öregek akik közt viszont nagy részt kilépéspártiak.

Szerintem az EU arroganciája se segített az ügyben semmit, de ha egyetlen okot kéne mondani, hogy miért szavaztak a kilépésre akkor az identitás politikát mondanám. (Mintha a migránsok tehetnének a nulla órás szerződésekről, vagy arról, hogy a multik kiszolgálása történik)

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#31224) aero. válasza David75 (#31220) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom, fura nekem ez az egész még. Én is rendeltem autóalkatrész januárban külföldről, a 3 hetes szállításon kívül semmi extra, pedig a vámhatárértéket is túllépte. Nem rendelek így semmit most, nem teljesen tiszta a kép.

(#31225) Yeffy válasza Devid_81 (#31222) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, ok mondjuk megerdemlik, csak kar, h mi is, meg akik Remianre szavaztak, szopnak vele. :( :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31226) Yeffy válasza David75 (#31223) üzenetére


Yeffy
veterán

a Remain kampanyon elsosorban a torykat ertettem, mint regnalo partot, de egybk meg tok8, mindenkinek kellett volna kampanyolnia, aki remain volt, ezert irtam, h egy idealis vilagban ez igy tortent volna. nyilvan ahol az onos/parterdekek elorebb vannak, mint a nemzete, ott ez fel sem merul. :)

illetve nem lett volna ekkora hangyapocsnyi kulonbsegbol vegrehajtas sem.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31227) sh4d0w válasza Apollyon (#31214) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a szavazás előtt azt mondják, hogy minősített többséggel lehet kilépni, okés. A szavazás után változtatni a szabályokon nemigen demokratikus.
(Ezzel szembe menően: mivel úgyis mindenkit lehallgatnak, Farage-t akkor kellett volna letartóztatni, amikor először kiejtette a száján a "brexit"-et, indokot ráértek volna találni később is.)

https://www.coreinfinity.tech

(#31228) callmeakos válasza instantwater (#31215) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát igen. Akármennyire is felnagyított de egyben leegyszerűsített sorozat a The Crown, már amennyire a hitelességet illeti, de azt nagyon jól mutatja meg, hogy mennyire semmi szerepe nincs már az udvarnak törvényhozás téren. Arra ott a Downing Street és a PM, na meg a Parlament, de a királyi család már csak azzal van elfoglalva, ki kivel házasodhat, milyen kapcsolatot ápol más országokkal diplomácia téren illetve hogy még egyben tartsák a nemzetközösséget amennyire tudják, de ma már szerintem annak is egyre kevesebb a jelentősége, hogy egyre többen akarnak függetlenek lenni. Na meg hogy hogyan tartság életben az udvart a téren hogy ne híguljon fel a család összetétele holmi jöttmentekkel, és tartság meg a kékvérűségüket. De ennyi. Egy puccos, több száz vagy ezer millió fontba kerülő kirakati bábusereg.

All→M8

(#31229) zone válasza aero. (#31224) üzenetére


zone
őstag

Én is a céges laptopomra várok, ami már 2-a óta "Clearance event" státuszban csücsül Németországban. Tegnap kellett volna megérkeznie.

Azt nem értem, hogy miért tolták végig ezt a Brexit marhaságot, elvégre a referendum az nem kötelező értékű, inkább a közvéleménykutatáshoz van közelebb. A leave kampány túlköltekezését, ami választói jogsértés, letudták egy 20 ezer fontos büntetéssel, plusz ugye az NHS busz kamu. Szerintem 10-15 éven belül újra vissza akarnak majd kerülni.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31230) Vaze


Vaze
őstag

Udv All,
Csak most talaltam ra erre a topicra :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#31231) instantwater válasza Vaze (#31230) üzenetére


instantwater
addikt

Üdv itt :)

(#31232) moleculez válasza Vaze (#31230) üzenetére


moleculez
veterán

Pacsi!

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31233) KMan


KMan
őstag

Angliában van olyasmi hogy "fogyasztóvédelem" ahova bejelentést lehet tenni? ilyen mint ez

Webshop-ból rendeltünk, rosszat küldtek, írtam 3 e-mailt, nyitottam claim-et, kértem refund-ot és kb 3 hete semmi válasz. Megírnám, hogy felnyomom őket, ha van erre lehetőség. Köszi

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#31234) Bubee82 válasza KMan (#31233) üzenetére


Bubee82
őstag

Most majd egy kicsit jobban oda kell figyelni, mert sok minden valtozhat a kulonbozo "policykban", mert mar nem az EU szabalyozas ervenyesul. Nem hinnem, hogy barmely valtoztatasrol kulonosebben tajekoztatnak a vasarlokat, szoval erdemes lecsekkeloni az aktualis T&C-t meg a szokasos policykat rendeles elott.

A leghitelesebb hely ahova fordulhatsz: [link] Ott alul van egy "Start" gomb, ott vegig tudod zongorazni a sajat helyzeted alapjan. Nem neztem meg hol a vege, vagy mivel leszel elorebb.

Nekem business Ebay account-tal min. 14 napon belul kotelessegem kerdes nelkul visszafizetni a vetelarat es visszavenni az arut, ha torik, ha szakad. Gondolom ez a 14 napos hatarido minden online webaruhazra igaz kell legyen - meg mindig, EU ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#31235) instantwater válasza KMan (#31233) üzenetére


instantwater
addikt

Ha credit carddal fizettél és 100 font fölött volt, akkor a Section 75 alapján a bankod kártalanít.

(#31237) Maxxy10 válasza KMan (#31233) üzenetére


Maxxy10
addikt

Szabad tudni kik ők? Hogy biztosan el legyenek kerülve.

(#31238) RubbishBin


RubbishBin
senior tag

Sziasztok!
Fontolgatom a visszatérést... Nem igazán követtem a Brexit dolgait/következményeit. Lehet jelenleg úgy kimenni, hogy nincs konkrét állásom?
'19 decemberében jöttem haza, de sajnos nem megy. Anyagilag nincs gondom, de az eddigi ledolgozott 10 évemből 9-et kint dolgoztam, és egyszerűen nem tudom megszokni a magyar munkahelyeken a hangulatot. :( Kint 9 évig dolgoztam boldogan ugyanazon a helyen, itt meg 2 hónap után mindenhova gyomorideggel megyek dolgozni, mert nagyobb arányban vannak szarháziak, és a fene sem akarja magát idegesíteni velük...
Azt a maradásos appot sajnos nem pipáltam ki, mielőtt hazajöttem.

[ Szerkesztve ]

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#31239) RubbishBin válasza RubbishBin (#31238) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Sorry a sok szóismétlésért, idegállapotba vótam' Mónika.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#31240) David75 válasza RubbishBin (#31238) üzenetére


David75
őstag

Ha csináltál annak idején ilyen letelepedésit akkor szerintem nincs gond. Amúgy van itt is probléma a munkahelyeken, de én is ettől félek, otthon képtelen lennék dolgozni pont azok miatt amiket írtál.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#31241) sh4d0w válasza David75 (#31240) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

De írta, hogy nem csinálta. Mondjuk egy próbát most is megérhet, legfeljebb nem sikerül.

Viszont anélkül a visszatérés nem lesz egyszerű.

https://www.coreinfinity.tech

(#31242) RubbishBin válasza David75 (#31240) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Nem csináltam meg sajnos. Végleges hazatérést terveztem.
Persze, kint sem szentek az emberek. De amit itthon tapasztalok, az ezerszer rosszabb annál, mint amikkel kint találkoztam. Október végén kezdtem a mostani munkahelyemen. Eleinte megjegyzéseket kaptam hogy milyen kedves vagyok (az angolból rámragadt sűrű "köszönöm" és "ne haragudj" miatt, ezek a szavak itthon különlegesek...), és minden oké volt, keresték a társaságom. Egészen addig amíg elő nem léptettek a próbaidőm alatt. Azóta kiutáltak, nem köszönnek vissza, figyelik a hibáimat és jelentik a főnökségnek. Én nem tudok ilyen kultúrában dolgozni.
Bocsi az off sztoriért, de talán érdekes lehet azoknak, akik jönnének haza. Ahogy hallom és tapasztalom, mindenhol ez van.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#31243) zone válasza RubbishBin (#31238) üzenetére


zone
őstag

Elvileg még Június 30-ig van időd [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31244) Yeffy válasza RubbishBin (#31242) üzenetére


Yeffy
veterán

sajnos nem meglepo, gusztustalan az ilyen patkany viselkedes.
koszi, h megosztottad.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31245) instantwater válasza RubbishBin (#31238) üzenetére


instantwater
addikt

Én azt fontolgatom, hogy hazaköltözök, de továbbra is angol cégnek dolgozom, egyrészt az általad említett dolgok miatt, másrészt a jobb fizetés miatt.

Persze megértem, hogy nem minden munka végezhető távmunkában.

[ Szerkesztve ]

(#31246) RubbishBin válasza zone (#31243) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Köszi! Akkor ezt megcsinálom, és elkezdek lassan szervezni. Vagy bejön vagy nem, de itthon ma már arra sem tudtam rávenni magam, hogy bemenjek a munkahelyemre.

[ Szerkesztve ]

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#31247) Devid_81 válasza RubbishBin (#31246) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Probald meg, mivel nem evek ota vagy Magyarorszagon igy siman jo lehetsz a settlement statuszra!
Telora szedd le az EU Exit ID document check alkalmazast.
Toltsd ki, akar meg azt is mondhatod, hogy Angliaban vagy most is amikor jon a kerdes (rad bizom, amit jonak erzel, max ird bele hogy csaladi okok miatt es vagy covid miatt hazakellett menj par honapra), mindent amit kerdez csinald vegig majd befejezed ertelem szeruen a gov.co.uk oldalon a vegen, amikor keri azt toled es kesz.
Nekem megjott kb egy het alatt a valasz, szivesen latnak itt tovabbra is...biztos megneztek van-e mortgage-om aztan lattak, hogy oh-oh ennek maradnia kellene mert jobban jarunk vele ha kifizeti ;] :D

Szerk: most olvasom 19 Decemberben mentel haza.
Nah az mar neccesebb, de egy probat meger!

[ Szerkesztve ]

...

(#31248) moleculez válasza RubbishBin (#31246) üzenetére


moleculez
veterán

Ezen a ponton nyíltan konfrontálódnék az illetőkkel, pedig nem jellemző rám.
Nekem itt volt ilyen. Konkrétan elmagyaráztam az üzletvezetőnek (nem üvöltve, higgadtan), hogy most azért nem verem a fejét az asztaba, mert munkahelyen vagyunk, de ezt nem tudom garantálni. Kis kulturális ellentét, dél ázsiai gangban voltam az egyedüli kelet európai, aztán azt hitte otthon van. Úgy beszélt mindenkivel mint a kutyával. Hát nem. Azóta is előre köszön. Bocsánatot kért.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31249) zone válasza RubbishBin (#31246) üzenetére


zone
őstag

Ha valamiért nem jönne össze, talán a családtag opció bejöhet, feltéve ha van itt valami ismerősöd, aki elvállalja, hogy az "unokatestvéred" legyen. Mi mindig úgy kerestünk új albérletet, mert családtagokat jobban elfogadnak, mint sima barátokat.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31250) RubbishBin válasza moleculez (#31248) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Próbálkoztam én már mindennel. Szépen, aztán csúnyán. Nem tették le a fegyvert. Sajnos újoncként nem tudok mit kezdeni 8db százéves dolgozóval, akik összefogtak ellenem. Még az új pozíciómról is leakartam mondani, de nem hagyta a főnök. Azt mondta hogy tudja mi zajlik, és hogy tüske a többieknek hogy 2 hónap alatt feljebb kerültem náluk, de legyek türelmes. Mert idézem "szólva lett nekik, de nem tudunk velük mit kezdeni". Hát eddig bírtam türelmes lenni, és pont azért nem is megyek már be, mert valakinek előbb-utóbb leszakítom valamelyik végtagját. Már nem tudok verbálisan harcolni, annyira kibillentettek az egyensúlyból hogy remegni kezd a fejem, nem látok, és megakarok indulni. Életemben nem éreztem még ilyet, de szerintem a börtönben tudnának róla mesélni. :U Jobb a békesség.

A többieknek is köszönöm a tanácsokat, hasznosak voltak! Meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.