Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) BÁ Nutrition válasza rgqjx (#31150) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Mekkorat?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31152) rgqjx válasza BÁ Nutrition (#31151) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Ez volt a kérdésem. :U

Szerintem semennyit, de ugye nem erről beszéltem, tehát nem kapcsolódik az eredeti felvetésemhez.

(#31153) lumpy92


lumpy92
aktív tag

DeliveryExtraCosts
BBC-s cikk. Engem elégge sokkoltak a benne szereplő díjtételek (külföldi rendelés UK-ba), illetve nem is értem, hogy most ez honnan jön.

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#31154) BÁ Nutrition válasza rgqjx (#31152) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Google: mennyi penzt fizet az eu a vodafone-nak a kamucharge-ok tiltasaert.
Gondolom semmit
De keress ra :U

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31155) instantwater válasza lumpy92 (#31153) üzenetére


instantwater
addikt

Korábban írtam, hogy pl az Aliexpress már vásárláskor felszámítja a 20% UK VATot.
Elég meredek áremelés.

Erősen gondolkodom, hogy a ráérős filléres vackokat (kijelzőfólia, USB kábel, adapterek, stb) Magyarországra rendelem, ha nincs rá valami VAT-nál is drágább posta, aztán amikor ott járok családot látogatni, akkor begyűjtöm őket.

(#31156) zone válasza lumpy92 (#31153) üzenetére


zone
őstag

Én is épp tegnap láttam ezt a videót: [link]
A lényege: a webáruházában inkább letiltja az UK-ba szállítást, mintsem szórakozzon az angol adószám kikérésével meg a negyedévese adóutalással az angol államnak. Közrejátszott az is, hogy több csomagját is elvesztette már a nemzetközi postával.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31157) rgqjx válasza BÁ Nutrition (#31154) üzenetére


rgqjx
aktív tag

:F
Kezdem elveszteni a fonalat. Ne nekem kelljen kitalálnom, hogy mit szeretnél mondani. Feltételezem nagy fiú vagy már. Szedd össze a gondolataidat és írd le ha szeretnéd a témát tovább vinni, vagy valamit a tudtomra adni. Majd te kikeresed szépen és közzéteszed, ha szükségét érzed. Ne raboljuk egymás idejét feleslegesen. Köszi. :R

(#31158) BÁ Nutrition válasza rgqjx (#31157) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Megalol
Kocc troll
:R

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31159) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!

Nyelvtanulós topicban felmerült, hogy a nyelvtanfolyami tankönyvek, tananyagok általában (közép)iskolásoknak íródnak, ezért felnőttek számára kevésbé segítik a nyelvtanulást, nem kötnek le, gyermetegek, unalmasak.

Kérdés: Ha jól emlékszem régebben volt támogatott nyelvképzés külföldi munkavállalóknak (bevándorlóknak?) Angliában, az vajon milyen anyag lehet, hogy épül fel, mennyire használható? Van erről valakinek infója? :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31160) Snoop-y válasza Mercutio_ (#31159) üzenetére


Snoop-y
veterán

A GCSE az teljesen jo :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31161) moleculez válasza Snoop-y (#31160) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem az problémám, hogy néha az érettségit várják ha megpályázok egy állást. De ha még le is fordítattom, nem angolból érettségiztem, hanem németből. De közben egyetemre járok (ami STEM irányzat-> matekom sem középiskolai szint), nyilván megugrom a GCSE szintet, vagy többet. Emiatt nem akarok vizsgázni. :N
Szerintem megpróbálok kérni az egyetemtől valami oklevelet. Vagy lehet olyat, GCSE csak vizsga?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31162) Bubee82 válasza moleculez (#31161) üzenetére


Bubee82
őstag

(#31163) Beaumont


Beaumont
aktív tag

[Na ki megy haza?] :D

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#31164) instantwater válasza Beaumont (#31163) üzenetére


instantwater
addikt

Ez azoknak szól akik nem csinálták meg a settled státuszt, és kitoloncolás várna rájuk.
Létezik még olyan, aki maradni akar és nem csinálta meg, illetve nem akar maradni és még UKben van?

(#31165) Apollyon válasza Beaumont (#31163) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Érdekes, hogy ez vajon eredetileg egy segítségnyújtás akar lenni, vagy valamilyen nacionalista program?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31166) callmeakos válasza instantwater (#31164) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szerintem többen vannak mint gondolnánk. Ősszel is volt nem egy volt kollégám, akinek magyaráztam mit kell csinálnia, meg mutogattam a több mint egy éves levelet a Govermenttől mert nem tudták mi ez vagy elfelejtették.

De ez a pénzt adunk csak menjél hazafele program is nettó érdekes. Milyen büszkén hírdette Boris még annó hogy jaj nem kell félni, támogatjuk mi a bevándorlókat nem kell félni, ehhez képest meg arra ösztönzik a népet hogy kotri haza és még pénzt is kapnak érte.

All→M8

(#31167) Apollyon válasza callmeakos (#31166) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem a universal credit miatt lehet, mert sokan megigényelték ami az itteni munkakeresési segély. Ahelyett, hogy még fél évig vagy egy évig vagy még tovább fizetgetnék a nagy népnek ezt a segélyt, még az is jobban megéri, ha kifizetik a repjegyet + 2K font és hazamennek. Ugyanis már valszeg eldöntötték előre, hogy még sokáig lesz lockdown...

Ami erről eszembe jut, az a valamikor tizenévvel ezelőtt történt eset, amikor a csipszik mentek ki svédbe, aztán ott csöveztek az utcákon meg rombolták a morált, és a svéd kormány inkább kifizette nekik a hazafele repjegyet, csak tűnjenek el...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31168) tildy válasza Apollyon (#31167) üzenetére


tildy
nagyúr

SEHOL NINCS a gov oldalán, hogy ez EU állampolgároknak járna. SEHOL.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31169) tildy válasza instantwater (#31164) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, létezik. Mi sem csináltuk meg:D oké, van brit állampolgárságunk :D DE a gyerekem sincs anyakönyvezve még, egyelőre ő is hontalan.
Amúgy azon gondolkodok, mi lesz, ah eu-s útlevéllel utaznánk épp be. Settled státuszunk nincs, cseszegethetnek. De semmi semmi se kötelez, hogy a brittel jöjjünk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31170) Apollyon válasza tildy (#31168) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Oké, nem kell kiabálni, csak találgatok... :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31171) zone válasza tildy (#31169) üzenetére


zone
őstag

Van egyébként valami előnye az állampolgárságnak vagy útlevélnek? Elkezdhetném én is a kérvényezést, csak nem látok rá jó okot.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31172) Mercutio_ válasza tildy (#31169) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha van UK útleveled mi értelme nem azt használni? Hogy aztán elmondhasd, EU-s útlevéllel többet vegzáltak? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31173) Snoop-y válasza tildy (#31169) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha britt alampolgar vagy akkor nem is lesz settled statuszod. Allampolgar vagy, nem :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31174) sh4d0w válasza tildy (#31169) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Legfeljebb a józan ész...

https://www.coreinfinity.tech

(#31175) tildy válasza Mercutio_ (#31172) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért, mert 3 gyerekkel fogok többször is egyedül utazni. Azért. És 4 útlevél még elfér az övtáskámba, 8 már nem. Hogy egyik, meg másik irányba is ideális legyen. MEg még nézzem is jót adtam-e oda. Jelen esetben a magyar útlevél eu-n belül többet tér, mint a brit.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31176) tildy válasza Snoop-y (#31173) üzenetére


tildy
nagyúr

és sh4d0w : Igen, az vagyok. De az Eu-n belül eu-s útlevél jobb. Mostanában az eu-s útlevéllel érlkkezőktől elkezdték azt kérni, hogy mutassák meg, hogy settled a státuszuk. Egyrészt nem tehetnék, mert június 30-ig nem kötelező, másrészt meg oda van írva a settled státuszról szóló levélbe, hogy nem proof of the settlement...

ÉS egyébként is, nem kötelező UK-be brit útlevéllel jönni, ha nagyon akarnak , ellenőrizzenek le. Emiatt a hülyeség miatt most mehetünk fejenként két útlevéllel, mert Magyarországra beutazni a magyarral lesz jobb, ide meg UK? Mindezt 3 kicsi gyerekkel?
Nem hinném, hogy külföldi útlevél esetén ne tudnának utánam keresni, ha a hmrc is tudta napra pontosan , melyik nap jöttem be az országba.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31177) sh4d0w válasza tildy (#31176) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

De nem az EU-n belül utazol, ha hazamész...

https://www.coreinfinity.tech

(#31178) instantwater válasza tildy (#31169) üzenetére


instantwater
addikt

Nyilván mivel kettős állampolgár vagy, így nem veheted igénybe, és valószínűleg nem is akarnád igénybevenni.

Tényleg nem értem ki tudja ezt igénybe venni, hiszen Jan 1-től illegális mindenki akinek nincs valami jogalapja az ott tartózkodásra. Akár settled státusz akár vízum, brit állampolgárság, stb.

(#31179) instantwater válasza zone (#31171) üzenetére


instantwater
addikt

Én a jövőre gondolva befektetésként fogtam fel az állampolgárságot.

Az az 1-2000 Font 10-20-30 év múlva semmit nem fog érni amibe tavaly került nekem, viszont a jövőben jól jöhet egy második útlevél, most még nem ismert okból.
Sokat változik a világ. Inkább legyen most kidobott pénz, mint később egy nagyon drága elszalasztott lehetőség amihez Brit állampolgársággal lehet hozzájutni.

Amire van lehetőség, azt meg kell ragadni.

Ahogy a Nomad Capitalist mondja: Citizenship insurance.

Sosem tudhatod mikor gurul el a gyógyszer valamelyik ország vezetésénél, és nagyon sokat fog számítani az a darab papír.
Hányszor volt már ilyen a történelem során.

(#31180) tildy válasza sh4d0w (#31177) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez attól függ, milyen módon utazom. Igen, határátlépésnél repülő esetén nem úgy megye, de ha autóval, akkor Dover után már igen.
Nem értem, miért van nekem, mint brit állampolgárnak kevesebb jogom EU-s útlevéllel bejönni, mint egy szimpla turistának. Mi kötelez rá, hogy brit útlevéllel jöjjek be?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31181) Snoop-y válasza tildy (#31180) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kar ezen porogni. Berakod a taskaba oszt jonapot.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31182) instantwater válasza tildy (#31180) üzenetére


instantwater
addikt

Nincs kevesebb jogod bejönni, de minek szivatnád magad a hosszabb sorban állással a non-EU sorban, ha simán állhatsz a gyors EU sorban is?

Amúgy is szeretik az országok, ha a saját útlevelükkel léped át a határukat. EU-n belül pedig jobban szeretik az EUs útlevelet.

(#31183) fojtviki válasza instantwater (#31182) üzenetére


fojtviki
senior tag

Egyebkent, most meg utlevel sem kell a belepeshez :) Ugyan ugy lehet menni egyelore Szemelyi igazolvannyal is.

(#31184) instantwater válasza fojtviki (#31183) üzenetére


instantwater
addikt

Úgy tudom csak a settledeket engedik be IDval UKba.

(#31185) fojtviki válasza instantwater (#31184) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem :) Parom most volt UK-HUN csomagszallitason. Szombaton lepte at a hatart ID-val ment oda vissza.
Nem talatuk meg az utlevelet :DDD :D

[ Szerkesztve ]

(#31186) instantwater válasza fojtviki (#31185) üzenetére


instantwater
addikt

Jó tudni :)

(#31187) fojtviki válasza instantwater (#31186) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen, mi is vissza akartuk mondani az utat, mondvan nem talaljuk az utlevelet. A fonoke mondta, hogy meg jo az ID. Kicsit felt a hatarnal, de nem volt gond:)

(#31188) Mercutio_ válasza instantwater (#31182) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azért,hogy aztán megjelenhessen a határátkelő blogon a történet :DDD

fojtviki: jól értem cég alkalmazottjaként szállított csomagot (járművel)?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31189) fojtviki válasza Mercutio_ (#31188) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen. De volt utasa is, tole sem kertek a passport-ot :) Az id-t adta o is :)

(#31190) instantwater


instantwater
addikt

Mit tudni erről a belengetett őrületről, hogy azt tervezik, hogy nem lehet ELHAGYNI az országot csak nyomós indokkal?

Miért fáj nekik, ha valaki elmegy?
Számomra ez nem csak kontraproduktív, de még a józan észnek is ellentmond.

(#31191) tildy válasza Snoop-y (#31181) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem érted ? Egyedül szoktam a gyerekekkel utazni. Általában ovtaskaban tartom, ahol 3-4 lazán elfér . 8 már nem. Ha utaztal már egyedül 3 , 6 éven aluli gyerekkel ajánlom próbáld ki, hogy viszed mindet keresgeted melyik határon mit mutass.
Mondjuk nem tudom mennyire nézik , ugyanaz az útlevél szám van-e a repjegyhez rendelve .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31192) Balinov válasza tildy (#31191) üzenetére


Balinov
félisten

Boardingnal nézik, nem?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31193) Snoop-y válasza Balinov (#31192) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ott igen de a hatar atlepesnel nem.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31194) Snoop-y válasza tildy (#31191) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szerintem tulkomplikalod. En inkabb vennek egy nagyobb taskat mint, hogy a hataron szopassanak es bizonygassam, hogy de britt vagyok csak most epp xy allam utlevele van nalam.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31195) zone válasza tildy (#31169) üzenetére


zone
őstag

Ezt nem is értem, hogy miért cseszegetnének a magyar útlevél miatt? Nem csak settled státuszú emberek utazhatnak be az országba...

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31196) instantwater válasza zone (#31195) üzenetére


instantwater
addikt

Lassan már az utcára sem lehet kimenni, nemhogy beutazni :Y

(#31197) tildy válasza zone (#31195) üzenetére


tildy
nagyúr

Elvileg nem, gyakorlatilag meg

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31198) instantwater


instantwater
addikt

Ment valaki mostanában Eurotunnelen Angliába?
Mennyire komolyan kérik a tesztet?
Mert viccnek elég rossz, hogy teszt is és karantén is.

(#31199) Apollyon válasza instantwater (#31198) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mert viccnek elég rossz, hogy teszt is és karantén is.

Ilyen agymenés a Borisz rezsim előtt is előfordult már, vagy csak most akarnak Britisztánt csinálni UK-ből?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31200) instantwater válasza Apollyon (#31199) üzenetére


instantwater
addikt

Mégha Britisztán...
De ez mindnekire vonatkozik, nem csak a nem-Britekre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.