Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) sh4d0w válasza moleculez (#30649) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem a papír számít, hanem a hozzáállás és a hozzáértés, az a tapasztalatom.

https://www.coreinfinity.tech

(#30652) moleculez válasza sh4d0w (#30651) üzenetére


moleculez
veterán

Bizony, és ez nagyon jó itt :K Csak amit én csinálni szeretnék, az ilyen tanulós dolog, nem úszom meg (és nem is akarom, mert érdekel, tetszik).
De Mo.o-val ellentétben itt megtehetem, hogy 4 napos munka mellett egyetemre járok, és megvalósíthatom magam.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30653) tildy válasza moleculez (#30649) üzenetére


tildy
nagyúr

Ferjemnek csak erettsegije van, diploma nincs. Meg letett iden ev elejen egy AWS solution architect vizsgat. :U :U Es hat most epp jobban keres nalam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30654) Mercutio_ válasza tildy (#30653) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez annyira nem meglepő, IT-ban bizonyos szintig eddig se a papír volt az elsődleges elvárás, hanem a tudás.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30655) sh4d0w válasza moleculez (#30652) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg agency-s voltam, raktári meló több helyen, közben a szabad időmben otthon pythont tanultam a michigani egyetem egyik profjától a coursera-n, elkezdtem csinálni a saját kis hobbi projektjeimet, ami aztán később visszavezetett az IT security-ba. Egyébként nekem is csak érettségim van, mellette meg volt egy ICEH és CEH, amik már lejártak. Főnököm a Head of Cyber Security a cégnél, neki van egyetemi végzettsége, de az ő certjei is lejártak már, nem is érdekli.

https://www.coreinfinity.tech

(#30656) zone válasza sh4d0w (#30655) üzenetére


zone
őstag

Nekem van CompTIA Cloud Essentials, Security, CySA, BCS CISMP, de nem igazán jutok interjúkra...

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30657) moleculez válasza sh4d0w (#30655) üzenetére


moleculez
veterán

Én Data Science-t tanulok. Egy szintig ebben is el lehet jutni online coursera-n, meg igényesebb tanfolyamokon, de én szeretném tudni inside out, rendesen. De ezekenek az online kurzusoknak megvan helye, egy-egy framework, spéci terület elsajátítására nagyon jók. Meg állásinterjún is jobb alkupozicióban vagyok egy releváns diplomával.
Amúgy Udacity-nél végeztem web developer képzést. 9 hónap alatt zero to hero, aztán csodálkoztam, hogy televan a piac webdevekkel, aztán junior pozicióra 15k-ért /ann full stack elvárások + 5 év experience. :N

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30658) BÁ Nutrition válasza moleculez (#30649) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ezek rendben vannak amit irtok, de ez nem haszontalansag "tarsadalmi szinten" hanem h nem jo csinalni. En se csinalnam szivesen ez nem is kerdes. Szerencsere amit csinalok ahhoz pont van kedvem is.
Nyilvan meg ez se olyan melo mint ami Al Bundi kedvere valo lenne :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#30659) moleculez válasza BÁ Nutrition (#30658) üzenetére


moleculez
veterán

Ja, a társadalmi hasznossága megkérdőjelezhetetlen, csak a személyes fejlődésem szempontjából érzem visszatartó erőnek.
Btw a mi boltunkban egész jó a helyzet, a store manager nagyon jó arc, számíthatunk egymásra, ha kell néha plusz egy nap bevállalom, ünnepnapokon, ez-az. De ha kell egy hét off a beadandók miatt akkor egymásmellé rakja az offjaim, aztán holiday sem kell.
Na de az Expressek... a dél-azsiai "maffia" megette azt is... :U

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30660) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Na, mivel az idei évnek lőttek, és szerintem nem oldják fel túlzottan a lockdownt decemberben sem, ezért 2 hónapig leléptünk UK-ból. Legalább karácsonykor családdal leszünk idén (tavaly dolgoztunk :DDD )

Kis infó: tegnap délelőtt repültünk volna, és miután becsekkoltunk a reptérre jött az email a ryanairtől, hogy rescheduled lett a járatunk délutánra. Ergo törölték a délelőtti járatot és összevonták a délutánival. Valahogy éreztem, hogy a 195 férőhelyes repülőn a miénkkel együtt 40 foglalt ülőhely nem lesz megérős.

Úgyhogy szteppeltünk egy jó fél napot habira a reptéren és csak délután repültünk.
A budapesti repteres ismerősünk meg nem is értette előző nap, amikor mondtam melyik járattal megyünk, mert hogy náluk olyan járat egyáltalán nem szerepelt. Utólag kiderült, hogy ja egyébként a ryanair meg a wizzair is azt szokta csinálni, hogy ha törlik napokkal azelőtt a járatot, mielőtt felszállna, nem szólnak róla időben, hogy bemenj a reptérre és ne tudd már visszakérni a pénzt.

Tehát napokkal előtte tudták hogy törölve lesz, és mégis direkt a becsekkolási határidő (2 óra a felszállás előtt) után >pár perccel< jön a "re-scheduled" notification. Ez annyira felbosszantott, hogy inkább fizetek 200 fontot egy jegyért a jövőben, de nem megy el az egész napom a fillérszabó, ügyfélellenes hozzáállás miatt.
Azt már csak hab volt a tortán, hogy mindezek után amikor végre valahára kimehettünk a géphez, vissza kellett menni, mert valami engineering gond volt vele, és átküldtek egy másik gatenél lévő másik repülőhöz. Mondjuk legalább nem 4000 méter magasan derült ki hogy gebax van.

De valszeg így sem érte meg nekik, mert így is csomó hely volt a repülőn, jó, ha félig volt tele az összevont járattal együtt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30661) #26097408 válasza Apollyon (#30660) üzenetére


#26097408
törölt tag

Mi is hazamentunk volna mert paromeknal ismet lehuzzak a rolot viszont en meg dolgozok. Igy maradunk sajna.

(#30662) zone válasza Apollyon (#30660) üzenetére


zone
őstag

Irigyellek, nekem még 19 nap szabadság van benn és fogalmam sincs, hogy mennyit tudok kivenni belőle, mert sok a munka.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30663) Snoop-y válasza zone (#30662) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem meg no a szabim naprolrol napra. Flexi time-van. Tulorat automatikusan adja a szabidhoz.
30 nap szabibol kivettem ket hetet es most jarok 26 napnal...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30664) tildy válasza #26097408 (#30661) üzenetére


tildy
nagyúr

Én meg kb 7 hét múlva szülök, esélyünk sincs hazamenni. Ja és meg úgy néz ki 4 hétig dolgoznom kell.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30665) instantwater válasza Apollyon (#30660) üzenetére


instantwater
addikt

Remélem tönkremennek itt a válság alatt. :((
Legalább nem kell bojkottálnom őket, ha újra lesz kedvem repülni.

Több hónapos igérgetés után sem sikerült visszautalniuk közel 200 fontot.
Végül nyitottam a bankomnál egy transaction disputet.
Ugyan többszöri nekifutásra, de ők néhány nap alatt visszaadták a pénzt, szemben a Ryanairrel aki a mai napig nem utalta vissza, de már nem is kérdezgetem őket. Én a pénzem visszakaptam, a bank kibírja, a Ryanair meg költse gyógyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#30666) instantwater válasza Snoop-y (#30663) üzenetére


instantwater
addikt

Milyen programot használtok a túlóra elszámolásra?

(#30667) Snoop-y válasza instantwater (#30666) üzenetére


Snoop-y
veterán

TimeTool-t

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30668) instantwater válasza Snoop-y (#30667) üzenetére


instantwater
addikt

Köszi. Megnézem.

Nálunk HubStaff megy, de a túlóra elkönyvelése kézi, úgyhogy vagy lecsúszom minél hamarabb, vagy külön kérni kell, hogy az extra órákat adják hozzá a szabadságokhoz.

(#30669) qqzs


qqzs
őstag

Megint beindult a brexit para. Mi fog valtoznin importalaskor. Meg voltam gyozodve rola hogy semmi. Most meg bongeszem a vamtarifakat. Butorokra 6-10% korul. Lockdown miatt visszaallnak 80% fizetes visszateritesre es ujra oszthak a grantet is. Ja meg fizethetunk magyar afat. Huu mi lesz itt jovore.

Eladó: GTS450

(#30670) BÁ Nutrition válasza qqzs (#30669) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Az afanak nem az a lenyege h ott fizeted ahol elfogyasztod a termeket? Ergo angliaban nem nagyon fizetsz erte

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#30671) sh4d0w válasza BÁ Nutrition (#30670) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem igazán. Ha külföldről rendelsz terméket/szolgáltatást, az ottani áfát fizeted, nem a helyit.

https://www.coreinfinity.tech

(#30672) Mercutio_ válasza sh4d0w (#30671) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amennyiben hard brexit lesz ;]
Mert amúgy EU-n belül van egy rendelet ami meghatározza, hogy bizonyos éves forgalom felett a webshop köteles a vásárló országa szerinti ÁFA-t számolni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30673) Snoop-y válasza Mercutio_ (#30672) üzenetére


Snoop-y
veterán

Amennyiben? :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30674) Mercutio_ válasza Snoop-y (#30673) üzenetére


Mercutio_
félisten

Volt valami cikk, hogy lebegtetik a dolgot a US választás eredményétől függően lehet még kérnek hosszabbítást :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30675) Tajrexi válasza Mercutio_ (#30674) üzenetére


Tajrexi
tag

Trump nyer és jöhet a no-deal. ;]

(#30676) tildy válasza Mercutio_ (#30672) üzenetére


tildy
nagyúr

Bizony, William Shatner, alias Kirk kapitany "hisztizett" is miatta.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30677) #26097408


#26097408
törölt tag

Gondolkoztam lemondom a tv license-t mert ugyis mindent amazon prime videon vagy netflixen vagy YouTube-on vagy mashol neten nezunk erre mar a YouTube meg a prime video is license koteles. Ez valami uj mert eddig mintha nem lett volna ott :F
Azert ez eleg lehuzos szagu. Az hogy bbc iplayer, freeview es egyeb sky tv, bt tv, virgin tvert kell fizetni megertem de hogy amazon, youtube...sokkolt ez most rendesen.

(#30678) sh4d0w válasza #26097408 (#30677) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A TV licenc nem eszközre vonatkozik?

https://www.coreinfinity.tech

(#30679) moleculez válasza #26097408 (#30677) üzenetére


moleculez
veterán

Azt hiszem úgy van, hogy bármi ami képes megjeleníteni TV adást az licence köteles. Szerintem is undorító, gyakorlatilag a BBC rádrúgja az ajtót, hogy agggyá pézt, ha használod, ha nem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30680) FeRkE válasza #26097408 (#30677) üzenetére


FeRkE
őstag

Szerintem csak akkor, ha olyat nezel ami live broadcasted. Es igen ha ez Amazon Prime-on live akkor azert is kell fizetni.

(#30681) #26097408 válasza FeRkE (#30680) üzenetére


#26097408
törölt tag

Amazon Prime-on nincs live adas tudtommal.

(#30682) instantwater válasza #26097408 (#30677) üzenetére


instantwater
addikt

Elvileg csak akkor kell fizetni, ha bármilyen eszközön élő tévéadást nézel.

Gyakorlatilag meg nagyon nehéz bizonyítani, és nem vagy köteles beengedni őket a lakásba.

Tessék, ez a hivatalos álláspont: [link]

Látom benne van a youtube és társai is.
Szerintem a licenc díját költsd VPNre, és mindenki boldog :(((

Én nem nézek élő adást online sem.
Szeretem a kontrollt és beletekerni, ha valami nem érdekes.
Sokszor 1.5x, 2x sebességgel nézem a dolgokat, amit élő adásnál értelemszerűen nem lehet.

Az élő adás és a reklámok a múlt század gyerekeinek valók.

[ Szerkesztve ]

(#30683) #26097408 válasza instantwater (#30682) üzenetére


#26097408
törölt tag

Akkor te nem fizetsz licensert?
Es hol nezel vagy miket ahol bele tudsz tekerni a dolgokba?

(#30684) instantwater válasza #26097408 (#30683) üzenetére


instantwater
addikt

Csak youtube videókat (live streamet nem) és netflixet nézek.
Néha magyar műsorokat is az adott tv adó oldalán, amit jellemzően az adás másnapján tesznek elérhetővé.

Ezek egyike sem élő, és bele lehet tekerni.
Akkor, annyit és úgy nézek ahogy nekem tetszik.

Ublock origin reklámszűrő pedig alap a böngészőben.

[ Szerkesztve ]

(#30685) FeRkE válasza #26097408 (#30681) üzenetére


FeRkE
őstag

Meg en se neztem de allitolag van: [link]

(#30686) BÁ Nutrition válasza Tajrexi (#30675) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Egyenlore reptilian gyozelem van kilatasban. Azok meg szerintem beintenek uknak

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#30687) qqzs válasza BÁ Nutrition (#30686) üzenetére


qqzs
őstag

Ez a reptilian az valami gyikfaj? :) republikanust akartal irni azt erdekes leszurni folyamatos demorata vezetesbol

Eladó: GTS450

(#30688) Apollyon válasza BÁ Nutrition (#30686) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Gúgliba beírva us election 2020 a kékeket mutatja nyerőbb pozícióban.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30689) Yeffy válasza qqzs (#30687) üzenetére


Yeffy
veterán

Ez a reptilian az valami gyikfaj?
:DDD :DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30690) #26097408


#26097408
törölt tag

Fura ez a lockdown. Nem veszem eszre a kulonbseget az utakon. Ugyanugy dugoban ulok minden reggel meg este mikor megyek haza... :F

(#30691) moleculez válasza #26097408 (#30690) üzenetére


moleculez
veterán

Ugye?! Azt hittem csak én lakom busy helyen :F
Múltkor tok üresek voltak az utak.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30692) instantwater válasza moleculez (#30691) üzenetére


instantwater
addikt

Már senki sem fél :DDD
Egyébként ugyanez nálunk is.

(#30693) #26097408 válasza moleculez (#30691) üzenetére


#26097408
törölt tag

Márciusig meghosszabbították a förlót. Ezek már most tudjak nem lesz idén ennek vége mert emberek szarnak az egészre.

(#30694) ronson


ronson
őstag

Én nem tudom milyen vírus ez, mert statisztika van, látszatra nincs, legalább is olyan, amit én látnék, viszont a kormány osztja pénzt, a tőzsdék szárnyalnak, az ingatlan árak az egekben. A hetekben megnéztem pár ingatlan 150-160k ársávban. Mindegyiket eladták 2 napon belül, ahogy megnéztem, pedig a hirdetett árát ajánlottam érte. A héten meg már csak is kizárólag 180k-ért vannak hasonló ingatlanok. A úgynevezett vírusba beleszarok, viszont attól félek, hogy a jórészt minimálbérből nehezen összekuporgatott megtakarításom elértéktelenedik. :(
Gyanús ez az egész.

(#30695) #26097408 válasza ronson (#30694) üzenetére


#26097408
törölt tag

Hat nalunk kint vannak az elado tablak vegig de kutya nem veszi oket viszont az arak tenyleg az egekben de senki sem enged belole.

(#30696) ronson válasza #26097408 (#30695) üzenetére


ronson
őstag

Mondjuk, ahol en akarok venni, ezek az alja 2 szobas lakasok. Biztos jobban porognek mint a dragabb ingatlanok, de ennyire.

(#30697) zone válasza ronson (#30694) üzenetére


zone
őstag

[Death rate graphs justifying lockdown were WRONG]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30698) #26097408 válasza zone (#30697) üzenetére


#26097408
törölt tag

En mar senkinek sem hiszek.

(#30699) instantwater válasza #26097408 (#30698) üzenetére


instantwater
addikt

Mint a múltkori exceles baklövés, amikor hirtelen többezer extra fertőzött lett a statisztikában miután rájöttek. :))

Én már ignorálok minden hírt.
December közepén hazagurul a kis család, ha kell, leüljük a karantént, de már nem tud befogadni az agyam több hétről hétre változó korlátozásról szóló hírt. Stack overflow :(

(#30700) ronson válasza instantwater (#30699) üzenetére


ronson
őstag

Teljesen oszinte leszek. Nalam minden ugyanaz ma is mint, tegnapelott. Marcius ota csak elelmiszert veszek, meg dolgozok. Orulok, hogy most legalabb a tomegkozlekedest nem vagtak meg, mert az elso lockdown alatt, a ritkabb vonat, 45 percet vett el az eletembol naponta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.