Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) Yeffy válasza FeRkE (#30850) üzenetére


Yeffy
veterán

ez sem rossz, 12 honappal meg lehet erdekelne is :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30852) qqzs


qqzs
őstag

Megeskudtem volna hogy annyira nem hulyek hogy vamoltatnak de most ugy nez ki hogy minden beszallitonktol 10-20% vam miatti aremeles varhato. Van aki azt mondja hogy varbak emelessel jovo negyedevig. De hmrc mar kesziti a nepet. Van mar lista mit vamolnak mennyivel. Lesz ukban szep vilag.

Eladó: GTS450

(#30853) Tajrexi válasza qqzs (#30852) üzenetére


Tajrexi
tag

Ja, új kocsi árakat néztem. Egy cirka 1500-2500 fonttal már drágább lesz mindegyik első körben. A kaja árakra leszek kíváncsi. Sztem átlagban évente 1500-2000 fonttal többe kerül majd élni.

(#30854) Snoop-y válasza qqzs (#30852) üzenetére


Snoop-y
veterán

De megeri mert megmondhatjak kit engednek be :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30855) Yeffy válasza qqzs (#30852) üzenetére


Yeffy
veterán

hat az csodalatos lesz :W :W

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30856) instantwater válasza Snoop-y (#30854) üzenetére


instantwater
addikt

Goldolom a Commonwealth országaira külön szabályok vonatkoznak és a sok pakimaki és indiai továbbra is jöhet korlátlanul, nekik nem kell pontokat gyűjteni a vízumhoz.

Addig is, itt vannak a friss hírek Russel Howard tolmácsolásában. Haláli ez a fickó :D

[ Szerkesztve ]

(#30857) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kár, hogy ezzel vagy 50 évet késtek. :U

(#30858) Yeffy válasza instantwater (#30856) üzenetére


Yeffy
veterán

ja hat nyilvan

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30859) vbbb válasza qqzs (#30852) üzenetére


vbbb
őstag

Állítólag ez EU irányba is így lesz. Listát kell majd minden ingóságomról írnom miket viszek haza Magyarisztánba és azután meg vámot kell majd fizetnem....de kinek hol melyik országnál azt még nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#30860) instantwater válasza vbbb (#30859) üzenetére


instantwater
addikt

Gondolnám, hogy a saját, használt ingóságokat nem vámolják meg. Szép is lenne.

(#30861) vbbb válasza instantwater (#30860) üzenetére


vbbb
őstag

Egy haver vámos ismerőse pedig pont ezzel rémíszget.

(#30862) Tajrexi válasza vbbb (#30861) üzenetére


Tajrexi
tag

Látszik mennyire topon vannak a vámosok, nem sok dolguk volt eddig. ;]

(#30863) instantwater válasza vbbb (#30861) üzenetére


instantwater
addikt

Nem rémhíreket kérünk, hanem gov.uk linket.
Még az sem biztos ami a govon van, minden más pedig csak találgatás és hazugság.

(#30864) vbbb válasza instantwater (#30863) üzenetére


vbbb
őstag

Hidd el én is ebben bízok, meg egy közös vámuniós deal-ben...valahogy haza kell majd juttatnom a whisky gyűjteményemet. :)

(#30865) instantwater válasza vbbb (#30864) üzenetére


instantwater
addikt

Vidd most. Még van még egy hónapod. :D

[ Szerkesztve ]

(#30866) Snoop-y válasza vbbb (#30864) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha koltozol viheted magaddal.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30867) vbbb válasza Snoop-y (#30866) üzenetére


vbbb
őstag

Úgy legyen! :R

(#30868) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Egy kis derű a szürke napokhoz ;) :
[Ministry of Silly Walks]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#30869) moleculez válasza lumpy92 (#30868) üzenetére


moleculez
veterán

Csípem a britek spontaneitását, Mo.-n megbotránkoznának, letépnék, stb... ;)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30870) zone válasza moleculez (#30869) üzenetére


zone
őstag

Hogyne. Minden bizonnyal. Mert Magyarországon mindenki humortalan és olyan, mintha egy gulágban élnének..

[link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#30871) #26097408 válasza qqzs (#30852) üzenetére


#26097408
törölt tag

Ezt mondtam mar miota itt, hogy szivas lesz.
Ami meg csak most jon az sokkal rosszabb lesz mint a jarvany.
Eloszor a fizetesi rangletra also szegmenset erinti majd es az kihatassal lesz a kozepsore egy ido utan.
Akik a legtetejen allnak meg tulelik, mint ahogy a tortenelem soran is igy volt.
A kedves vezetok meg arra sem kepesek, hogy odaaljanak a kamera ele es azt mondjak elk@rtuk.
En nem is tudom ez a nemzet, hogy volt kepes tulelni a tortenelmet. Szerencsetlenek.

(#30872) Apollyon válasza #26097408 (#30871) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, mindenki szörnyű kínhalált hal, akinek nincs minimum 5 bankszámláján egyenként 100K font tartalékba, plusz négyszer ennyi készpénz.
Lehet építeni a bunkereket és bele ötven raklap konzervet, néhány winchestert tízezer tölténnyel. Lol...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30873) Yeffy válasza Apollyon (#30872) üzenetére


Yeffy
veterán

:DD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30874) #26097408 válasza Apollyon (#30872) üzenetére


#26097408
törölt tag

Don’t know what to say
:U

(#30875) instantwater válasza #26097408 (#30871) üzenetére


instantwater
addikt

Abszolút egyetértek.
Különösen az utolsó mondatoddal.
Amennyi logikátlanság van ebben a népben, csoda, hogy túlélték.

Én ezt nap mint nap látom a főnökömön. Csoda, hogy még megy a cég. Lehet, hogy csak egy pénzmosoda :DDD

(#30876) fojtviki válasza #26097408 (#30871) üzenetére


fojtviki
senior tag

"En nem is tudom ez a nemzet, hogy volt kepes tulelni a tortenelmet."

Basszus hanyszor hallottam ezt a paromtol pont ugyan igy elmondva :DDD :DD Mondjuk o amikor ideges volt, akkor meg mast is hozzatett. :D

(#30877) moleculez válasza fojtviki (#30876) üzenetére


moleculez
veterán

Én meg elnézve a benefites-sörös-prosztó angolokat, nem értem hogy tudták leigázni a ~fél világot?! :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30878) fojtviki válasza moleculez (#30877) üzenetére


fojtviki
senior tag

No ez jo kerdes :DD Mondjuk en elvoltam kint, nem nagyon volt Angol munkatarsam, szoval annyira nem erintett az Angol modi. Sokkal inkabb a Lengyel. No de mindegy is, nekunk ez mar a multe. Persze nyilvan vannak dolgok amik hianyoznak, de nincs az a vissza akarok menni minden aron erzes :DD

(#30879) Tajrexi válasza moleculez (#30877) üzenetére


Tajrexi
tag

Azért nem ők az átlag. Ez a retek, segélyes, ingyenélő réteg nálunk is meg van, még se kellett ehhez fél világot uralni. :) A többi "ország" volt sokkal rosszabb pozícióban amikor tudtak érvényesülni, ők meg éltek vele.

(#30880) Yeffy válasza Tajrexi (#30879) üzenetére


Yeffy
veterán

+1

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30881) moleculez válasza Tajrexi (#30879) üzenetére


moleculez
veterán

Természetesen, a kérdés költői volt, de így visszanézve nehéz elképzelni, hogy valaha mire vitték. :R
Én dolgozom angolokkal (is) és hát ha rajtuk múlna...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30882) sh4d0w válasza moleculez (#30877) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Több olyan előnyük is volt, amelyet kihasználtak. Először is a földrajzi elhelyezkedés: ellenőrizni tudták a teljes nyugati part kereskedelmét. Mindig a stratégiailag fontos pontokat foglalták el először, majd onnan terjeszkedtek tovább: Gibraltár, Szuez, Alexandria, Málta, Szingapúr, India, Jamaica stb.

Ezenkívül kezükre játszott, hogy a kontinens többi része az oszmánokkal hadakozott. Az államilag támogatott kalózok sok bevételt hoztak az államnak és sokkal előbb ki tudott alakulni egy, az innovációban és a terjeszkedésben érdekelt polgári réteg.

https://www.coreinfinity.tech

(#30883) Snoop-y válasza sh4d0w (#30882) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat meg nem keves even at talicskaztak ki a lovet az osszes elfoglalt akarom mondani felvilagositott orszagbol :D
pl India :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30884) sh4d0w válasza Snoop-y (#30883) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Valójában a gyarmatbirodalmak sokkal hamarabb összeomlottak, minthogy nettó pozitívat hoztak volna bármelyik államnak. Amikor az európaiak megérkeztek ezekre a területekre, törzsi, fejletlen társadalmakat találtak. Ők telepítettek oda infrastruktúrát, szervezett oktatást, szervezett egészségügyet, államigazgatást - többek között. Ezzel egyidőben a jelenlétet fent kellett tartani hadsereggel, flottával.

Mindezzel együtt a gyarmatosítás nem fejeződött be, mert a fentieken túl sokkal fontosabb gondolkodásmódot már nem volt idő beleplántálni az ottani társadalmakba, aminek következtében egyes volt gyarmati területeken olyan szintű a korrupció, hogy na...

https://www.coreinfinity.tech

(#30885) instantwater


instantwater
addikt

Kezdődik a balhé: Megy a levesbe a Debenhams és az Arcadia group (Dorothy Perkins, etc...)
A Debenhams már Április óta felszámolás alatt állt.

Ingyenes víztakarékos eszközök. Zuhanyfej, csap adapterek és sok minden más.

Ezért és sok minden másért érdemes feliratkozni a Moneysavingexpert hírlevelére.

(#30886) moleculez


moleculez
veterán

Na ki fogja itt beoltatni magát? Én őszintén fosok tőle kicsit :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30887) instantwater válasza moleculez (#30886) üzenetére


instantwater
addikt

Senki. Ez egy cirkusz.

Szabadságra megy a halálos vírus, hogy az emberek karácsonyozhassanak.
Ez olyan halálos vírus, hogy minden más betegséget kiirtott, azok hirtelen eltüntek.
Lenulláztunk viágszinten egész gazdasági szektorokat egy olyan vírus miatt aminél a halálozási arány elenyésző.
Tudom, sokan meghaltak. Csak most az ő papírjukra COVIDot írnak, amúgy meg influenzát írtak volna.

Kabaré.

The cure is worse than the disease.

(#30888) G.Zs. válasza moleculez (#30886) üzenetére


G.Zs.
senior tag

En max ovodas korom vegeig feltem a szuritol. ;]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#30889) #26097408 válasza instantwater (#30887) üzenetére


#26097408
törölt tag

Az is fura hogy hetvegen kevesebben halnak meg UK-ban COVID-ban a grafikonok szerint. Hetvegen biztos a virus is pihen itt.

(#30890) moleculez válasza instantwater (#30887) üzenetére


moleculez
veterán

Nem tudom, azért egy vakcina nem játék. Nincsenek "komoly" mellékhatásai. Aztán mivan ha most ezt belövik nekem, azt X év múlva beteg gyerekem születik.?! :F Vagy hasonló kaliberű lomg term side effect? Kösz, nem kérek belőle :N

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30891) FeRkE válasza moleculez (#30890) üzenetére


FeRkE
őstag

Mi van ha elkapod a virust es olyan szerencsetlen vagy hogy belehalsz? Sokkal jobb...

(#30892) emvy válasza moleculez (#30890) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt kell osszevetni, hogy mik a kockazatok. Szeleskorben hasznalt vakcinaknak a tortenelemben kevesszer voltak sulyos kovetkezmenyei. A Covid kovetkezmenyei viszont rendkivul szeleskoruek es sulyosak.

while (!sleep) sheep++;

(#30893) BÁ Nutrition válasza #26097408 (#30889) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem jelentenek par helyen napi szinten, ezert a hevegi adatokat valahol hetfon adjak le
Ez mar tavasz ota megfigyelheto volt mondjuk

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#30894) #26097408 válasza BÁ Nutrition (#30893) üzenetére


#26097408
törölt tag

Ja az egy dolog hogy nem jelentenek minden nap de akik hetvegen halnak meg azokat beirjak hetkoznapra? Nanema. Ez az egesz egy vicc. Lassan el sem hiszem az adatokat.

(#30895) qqzs


qqzs
őstag

Birodalmak jonnek mennek. Görögország is volt birodalom, Anglia is lesz Görögország

Eladó: GTS450

(#30896) Tufa_


Tufa_
aktív tag

ISA/saving ajanlas esetleg..? Idaig Santander Select szamla hozta a legtobbet, de elertuk a limitet..

[ Szerkesztve ]

(#30897) FeRkE válasza Tufa_ (#30896) üzenetére


FeRkE
őstag

Sajna a cash ISAk kamata is a beka segge alatt van, meg a regular saverek se vonzoak igy hogy alacsony kamat/alig lehet befizetni per ho, en nemreg egy Stocks&Share ISA-t nyitottam Moneyfarmnal, de ott meg ugye benne van a kockazat hogy csokken a penzed ha ugy alakul a befektetes. Egyenlore +4%-ban vagyok, november eleje ota fut, meg nem regota.

[ Szerkesztve ]

(#30898) instantwater válasza FeRkE (#30897) üzenetére


instantwater
addikt

Regular saverek félig átverés.
Begarangozzák, hogy milyen magas a kamat, aztán ha kiszámolod, hogy nem az elejétől kezdve az összes pénzed kamatozik annyival, hanem minden hónapban csak a limitált összegű befizetéssel megnövelt tőkéd kapja meg a kamat 1/12 részét, akkor már nem is olyan csábító az a kamat amit a hirdetésben írnak.

(#30899) FeRkE válasza instantwater (#30898) üzenetére


FeRkE
őstag

En par evig hasznaltam amig az 5%-osak elerhetoek voltak, de ez a mostani kamar mar vicc.

(#30900) 6x9=42


6x9=42
friss újonc

Sziasztok,

Az egyik, számomra nagyon kedves főnököm napokon belül lelép a cégtől. Megkérdeztem a másik főnökömet, aki a közvetlen kollégája, hogy készülnek-e a távozó főnökömnek valami meglepetéssel, mert akkor én is beszálnék.. Hát a csávó, akit kérdeztem, csak úgy kamillázott, mint keszeg a szatyorban...

Mondta, hogy nem, és nem is érti mit akarok.
"Good by gift"....

Lehet nem ez a legjobb kifejezés, de én ezt használtam és nem értette...

Mindegy is, mert én közben megszültem magamban, hogy veszek neki egy üveg piát.
Azt szeretném megtudakolni tőletek, hogy van valami jó ötletetek, hogy mit vegyek neki?
Fogalmam sincs, hogy iszik-e, vagy sem. De gondolom egy üveg pezsgő még a legalkoholellenesebb
családoknál is elfogy, karácsony és szilveszter között. Vagy valami jobb ötlet?

Néztem valami MOET pezsgőt, 50 fontért a "morrizonszban", de nem tudom, hogy az jó minőség-e?
Valami olyan kellene, aminek van doboza, max 50 font és tinédzsertől-nagypapájig megissza, eszi bárki.
Szóval ilyen "univerzális" dolog. Ha nem is Ő, de a felesége, gyereke, tudja a t@köm, hogy ki, de a családjában örül neki valaki.

Ja, és az sem lenne baj, ha nem csak Londonban tudnám megvenni...

Valami ötlet?

Thx előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.