Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) Devid_81 válasza BÁ Nutrition (#31950) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jajj ez varhato volt, hiszem itt van az omega varians es ez mar mindenhogy is terjed am :K
Es megint "minden" nyitva lesz kb Szeptemberig, mert akkor lesz vege a nyaralo szezonnak es jon egy ujabb varians. :U

...

(#31952) Yeffy válasza Devid_81 (#31951) üzenetére


Yeffy
veterán

:W

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31953) zone válasza Devid_81 (#31951) üzenetére


zone
őstag

Portugália is addig volt a zöld listán, amíg le nem ment a focimeccs.

A számok egyébként valamennyire növekedtek. [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31954) GreenGoblin válasza zone (#31953) üzenetére


GreenGoblin
tag

Számok növekednek pedig egyre többen oltatják be magukat.
:C

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31955) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Hali!
Ti a környezetetekben mit tapasztaltok munkavállalási oldalon?
Beindult a munkaerőpiac, van mozgás, vesznek fel embereket a cégek?
Skilled Worker VISA-hoz próbálok itthonról támogató mérnök céget találni, eddig kevés sikerrel.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#31956) Devid_81 válasza zone (#31953) üzenetére


Devid_81
nagyúr

MagyarHonban is csak akkor eri meg menni ha van focimeccsre jegyed, azert ez mar amolyan "nah mi van itt?!" kerdest hagy maga utan szvsz :U
UK-ban a fertozesek szama emelkedik, de a korhazakban nincs nyoma, hogy barmi is lenne most, megis 4 hettel arrebb toltak a szobafogsag veget.
Most nem egeszen ertem, az oltas akkor nem jo az uj varians ellen egyaltalan?
Mert elvileg az oltottak ha el is kapjak Ok konnyebben kiheverik vagy mi a banat.

[ Szerkesztve ]

...

(#31957) Snoop-y válasza Devid_81 (#31956) üzenetére


Snoop-y
veterán

De jo. Epp ezert akarnak a 4 het alatt beoltani meg 10 millio embert :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31958) Apollyon válasza Devid_81 (#31951) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pontosan azért halasztják el a teljes újranyitást, hogy szeptemberben ne legyen megint totális lockdown.
#31956
Igen, ha be vagy oltva, több mint valószínű, ha mégis megfertőződsz nem lesznek súlyos tünetek (kórházba kerülős). Illetve arra is van esély, hogy el sem kapod. Mivel az oltás nem kötelező, és sok a vírustagadó meg a felelőtlen (értsd: nem mos kezet, nem hord maszkot csakazértse), ezért nem lesz 100%-os átoltottság sem, ellenük csak a lockdown használ.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31959) Vaze válasza Apollyon (#31958) üzenetére


Vaze
őstag

100% hogy nyar utan,ujra lelesz zarva minden,ugyan ugy ahogy volt is!
Termeszetesen a tevedes jogat fenntartom :)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#31960) Devid_81 válasza Apollyon (#31958) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Londoni ismerosom 2 oltas utan elkapta a covidot majd hazavitte es lefertozte a csaladot.
Oke kiheverte mindenki de nah, most akkor kit is kell bantsunk az oltas ellenes koszos kezueket, vagy az oltott es patyolat tiszta kezueket? :P

Szerintem itt, hogy ki a felelos es miert picit nehez meghuzni a vonalat.

...

(#31961) sh4d0w válasza Devid_81 (#31960) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Annyira azért nem.

Ha vállalod az oltást, kisebb eséllyel fertőződsz meg és adod tovább.

https://www.coreinfinity.tech

(#31962) GreenGoblin válasza Apollyon (#31958) üzenetére


GreenGoblin
tag

Azért ezzel a vírustagadó szóval szerintem csak óvatosan bánj! Nem mindenki az aki nem akarja oltatni magát!

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31963) Apollyon válasza GreenGoblin (#31962) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem az oltásellenesek halmazába soroltam őket. Amúgy amíg le nem jár a magyar védettségi igazolványom (~augusztus vége), addig én is megpróbálom kibekkelni oltás nélkül, hátha addigra lesz valami jobb megoldás.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31964) zone válasza lumpy92 (#31955) üzenetére


zone
őstag

A mi cégünk tavasz óta 4-5 embert vett fel és kevesebb, mint 50 fős. De hozzá kell tennem, hogy tavaly többet rúgtak ki és az év végén felvásároltak minket.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31965) BÁ Nutrition válasza lumpy92 (#31955) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

IT teruleten?

/en gepiparban dolgozom, honapok ota folyamatosan hivogatnak a hr cegek, mert egyszer feleaktam a cv-t vhova(4eve), melonk brutal sok van. Folyamatos 300+ orazas van havonta. Ill mar elore be van jelentve h oktobertol kossuk fel a gatyat mert rank boritjak omlesztve a mindent is. Mondjuk 400at mar nem szeretnek dolgozni..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31966) lumpy92 válasza BÁ Nutrition (#31965) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Nem, építőmérnök.
Álláshírdetés sok van fent, viszint macerás lenne felvenniük, mert előre le kell nyilatkoznia, hogy ad egy közepes fizetést és még utána igényelhetem meg a vízumot, így 2 hónap múlva tudnék menni kb. Szerintem ez most annyira nem vonzó a cégeknek, legalábbis itthon elég kelendő vagyok.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#31967) Ck.


Ck.
addikt

Ment mostanában haza valaki autóval? Egyszerűbb a helyzet és kevésbé időigényes/körülményes a határon való átjutás Ausztria/Szlovénia felől? Mi augusztus vége fele jövünk haza 3 hétre, addig mondjuk még sok víz lefolyik a Tiszán, Dunán, na meg a Temzén is, úgyhogy csak puhatolózok csak egyelőre. Egy biztos, csak egy oltásom lesz meg addig, a második már csak a vissza érkezés után lesz esedékes.

[ Szerkesztve ]

(#31968) Wilks válasza Apollyon (#31963) üzenetére


Wilks
tag

Van vedettsegi igazolvanyod,de megprobalod kibekkelni oltás nélkül.......zavart erzek az erőben.
No offense részemről,csak hát na........

(#31969) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Azt hallottátok hogy amcsiban kirúgtak nem kevés egészségügyist mert nem oltatták be maguk.
Ez nagyon remélem nem lesz divat.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31970) Beaumont válasza GreenGoblin (#31969) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Ocsemet otthon emiatt rugtak ki a korhazbol... Nem akarta beadatni az oltast.

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#31971) GreenGoblin válasza Beaumont (#31970) üzenetére


GreenGoblin
tag

That’s just great
🤦🏼‍♂️

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31972) Apollyon válasza Wilks (#31968) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért van védettségim, mert április elején beteg voltam. Aki átesett rajta a közelmúltban, annak nem ajánlják az oltást ~3-4 hónapig, mert a szervezetnek van egy természetes védettsége. De ahány orvos, annyian mondanak mást.
Védettségi meg jó hogy volt, mert ha nem lett volna, mehettem volna 10 nap karanténba, amikor hazamentem magyarba.
Másrészt a jelenleg elérhető vakcinákkal kapcs. nekem sincs sok bizalmam, de legkésőbb augusztusban mi is megyünk oltásra itt britben. Ennyi.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31973) Snoop-y válasza Beaumont (#31970) üzenetére


Snoop-y
veterán

Barmily meglepo munkahelyeken elofordul, hogy kotelezo valami szoval nagyon helyes

En is dolgoztam korhazban es nekem is kotelezo volt par oltas pl tetanusz, hepatitis etc
Epitkezesen ha nincs rajtad hardhat mar repulsz is...

Nem kotelezo beadatni csak nem veszelyeztethetsz masokat szoval itt ezert me varj szimpatiat.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31974) GreenGoblin válasza Apollyon (#31972) üzenetére


GreenGoblin
tag

Láttam egy BBC cikket amibe arról beszélnek hogy már akinek fejfájása meg orrfolyása van az is lehet korona vírus tünet. Lassan minden sz@rra ráhúzzák csak menj már oltatni. A gyerekeket is küldik már. Lehet én vagyok paranoiás (bár inkább óvatosnak hívnám magam) de én erősen azt látom hogy biznisz van emögött. Nem
is hiszek már ezeknek a különböző variánsoknak. Anyámmal is veszekedtem párat mert kiakadt hogy nem akarok oltatni. Hat az a média általi agymosás az emberekre, főleg az idősebb korosztályra.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31975) GreenGoblin válasza Snoop-y (#31973) üzenetére


GreenGoblin
tag

Na azért egy oltást összehasonlítani egy hardhat-el… :C

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31976) Snoop-y válasza GreenGoblin (#31974) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szerintem menj mashova ezzel a teoriaval es ez a topic maradjon meg annak ami.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31977) GreenGoblin válasza Snoop-y (#31976) üzenetére


GreenGoblin
tag

BBC cikk-> angol. Ez meg egy angol topik. :U

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31978) Apollyon válasza Snoop-y (#31973) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az általad felsorolt oltások már évtizedek óta bevált gyógyszerek, amiről meg szó van épp hogy csak fél éve került a köztudatba, nem volt eleget tesztelve, nem biztos, hogy véd egyes variánsok ellen stb., így nem csoda, ha nincs iránta túl sok bizalom. De az is igaz, hogy az elmúlt fél évben már kiderült volna, ha annyira gázosak lennének a vakcinák, szóval az sem elképzelhetetlen, hogy erre építve mindenhol kötelező lesz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31979) Snoop-y válasza GreenGoblin (#31977) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem a cikkel van baj hanem az osszeeskuves elmeletekkel.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31980) Balinov válasza Snoop-y (#31979) üzenetére


Balinov
félisten

+1

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31981) Beaumont válasza Snoop-y (#31973) üzenetére


Beaumont
aktív tag

1. Nem vagyunk baratok, es nem is neked ment a valasz, ha jol sejtem.
2. Hol vetted ki a hozzaszolasbol, hogy szimpatiat varok barmire is? En csak leirtam neki, hogy ez tortent, igen elofordul nem csak amcsiban.
Valaszt nem varok, ez csak eszrevetel.

[ Szerkesztve ]

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#31982) tildy válasza Wilks (#31968) üzenetére


tildy
nagyúr

Covidos volt. Az is kap .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31983) zone válasza Apollyon (#31978) üzenetére


zone
őstag

csak fél éve került a köztudatba
A SARS és MERS (és még 4 másfajta koronavírus) már jó pár éve ismertek voltak, ehhez adj hozzá kb. végtelen pénzforrást, állami nyomást és rengeteg rendelkezésre álló tesztalanyt.

nem volt eleget tesztelve
De volt eleget tesztelve.
Pfizer: 46 ezer
Moderna: 30 ezer
AstraZeneca: 32 ezer
Összehasonlításként: más vakcináknál a 3. klinikai tesztfázist pár száz - pár ezer emberen végezték

már kiderült volna, ha annyira gázosak lennének a vakcinák
Ha annyira gázosak lennének, nem engedélyezték volna és nem oltottak volna be több milliónyi embert.

Mind a viral vector és mRNA vakcinák csupán annyit tesznek, hogy stimulálják az immunrendszert, hogy felismerjék a tüskeproteineket. Így anélkül tanul meg a szervezeted antitesteket gyártani, hogy valóban találkozott volna a koronavírussal.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31984) GreenGoblin válasza zone (#31983) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ha annyira gázosak lennének, nem engedélyezték volna és nem oltottak volna be több milliónyi embert.
Emergencybe lett engedélyezve csak mondom.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31985) emvy válasza GreenGoblin (#31974) üzenetére


emvy
nagyúr

O meg azt meséli a barátnőinek hogy "jajj, szegény kisfiambol antivaxxer gyiklenyhivo lett" :)

while (!sleep) sheep++;

(#31986) GreenGoblin válasza emvy (#31985) üzenetére


GreenGoblin
tag

Oke

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31987) zone válasza GreenGoblin (#31984) üzenetére


zone
őstag

Mivel 2020 végéig még az EU szabályok vonatkoztak UK-re és az EMA engedélyére kellett volna várni, ezért egy törvénymódosítás után a MHRA is jogosult lett ideiglenes engedély kiadására.
Ez nem jelenti azt, hogy ne történt volna meg a szokásosan elvárt klinikai tesztelés 3 fázisa, csak mondom.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31988) Yeffy válasza zone (#31983) üzenetére


Yeffy
veterán

+1

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31989) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Aki most költözné ki az UK-ba, annak kint a magyar jogosítányát elfogadják? Hosszabb távon kint maradva kell honosítani? Mire használják azt a kifejezést, hogy "Full UK driving licence (clear)" ? Köszike!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#31990) zone válasza lumpy92 (#31989) üzenetére


zone
őstag

https://www.gov.uk/driving-nongb-licence/y/a-resident-of-great-britain/full-car-and-motorcycle/european-union-or-european-economic-area

Full UK, clear = nem ideiglenes, itt szerzett, büntetőpont nélküli

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31991) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

1 hete rendeltem Németországból, szerdán jött meg. 370 euró értékben. Se vámkezelés, se áfa, semmi. Hogy van ez most akkor?

(#31992) Snoop-y válasza aero. (#31991) üzenetére


Snoop-y
veterán

You are a lucky boy :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31993) Tufa_ válasza aero. (#31991) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Vamugyintezes (DDP) letudva nemetorszagban a kuldo altal.

[ Szerkesztve ]

(#31994) moleculez válasza zone (#31983) üzenetére


moleculez
veterán

:K
Maga a vakcinagyártás workflow veszélytelen, mert sosem a nulláról kezdik gyártani, a fejlesztés nagyrésze nem az, hogy ne legyen életveszélyes, meg nem sötétben tapogatóznak, hogy kb merre induljanak. Van egy framework, és ha holnap kitörne egy akármilyen vírus ugyanúgy lehet belátható időn belül gyártani valamit. A kérdés mindig az, meddig lehet a hatékonyságot/védettséget növelni, aztán optimalizálni a gyártást, logisztikát kiépíteni. A helyzetet nehezíti, hogy ez ugye nem fröccsöntő üzem, nem betanított munkások dolgoznak ilyen helyen, hirtelen egy rakat szakképzett munkaerőt összavadászni nem a gumtreen fox overnight.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31995) lumpy92 válasza zone (#31990) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszönöm!:R

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#31996) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

kb mennyi turelmi ido kell h reklamaljak a dvla-nal h nem jott vissza a jogsim? lakcim valtoztatas volt, április 29-en kuldtem be postan es meg nem jott meg :U
attol tartok h ha elorol kell kezdeni az egesz folyamatot mert mondjuk elveszett akkor nem er ide augusztus elejeig, mert annyit toketlenkednek es uldogelnek rajta :(((

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31997) Snoop-y válasza BÁ Nutrition (#31996) üzenetére


Snoop-y
veterán

Max 2 heten belul meg szokott jonni tehat vagy kapasbol elakadt vagy eltunt a postan

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31998) Ck. válasza BÁ Nutrition (#31996) üzenetére


Ck.
addikt

Nekem is legutóbb 5 nap alatt megjött és ebben benne volt a hétvége is.

(#31999) Ck.


Ck.
addikt

Most olvastam, hogy autóval nem lehet Németország területére beutazni Angliából, átutazóban sem az új variáns veszélyei miatt, csakis bizonyos családi, egyéb vészhelyzet miatt. Hogyan lehetne Németországot megkerülve hazajönni? Baromi nagy kitérő lenne, mi? Augusztus 20 után mennénk, remélem
addigra lesz pozitív változás.

(#32000) Maxxy10 válasza Ck. (#31999) üzenetére


Maxxy10
addikt

Addig még jó párszor fog változni a dolog elnézve az elmúlt hónapokat. Utazás előtt egy két héttel nézelődj, hogy mi a helyzet mert addig még bármi lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.