Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) GreenGoblin válasza Devid_81 (#31700) üzenetére


GreenGoblin
tag

Több német autó van itt mint a hazájukban, de aztán miből telik rá az már jó kérdés. Ezen el szoktam agyalni.
Ja kamionosokat meg sem említettük akik mindenkire rávernek egy lapáttal parasztságban.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31702) Tufa_ válasza GreenGoblin (#31701) üzenetére


Tufa_
aktív tag

PCP 95%ban

(#31703) Devid_81 válasza GreenGoblin (#31701) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Autopalyan agyhalal van a kamionosok miatt. :W
Reggelente mikor megyek fel eszakabbra melozni akkor szoktam kiakadni.
2 sav egymast elozgeto mindenki mast a forgalomban ignoralo kamionos es a belso sav ahol a BMW-sek letolnak, mindegy mennyivel mesz bent O akkor is gyorsabban akar menni toled es mehetsz vissza a kamionosok moge... :O
Oreg vagyok en mar ehhez amugy, tul sokat vezettem itt a h*lyek kozott :O

...

(#31704) GreenGoblin válasza Tufa_ (#31702) üzenetére


GreenGoblin
tag

Na jó de annak is van nem kevés havidíja, főleg a komolyabb autóknál.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31705) Tufa_ válasza GreenGoblin (#31704) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Egy 80ezres auto havi pcpje vagy lizingje 600-1000 font per ho korul megvan. Ez kb az atlag kereset fele vagy kevesebb es sokan ugy allnak az autohoz hogy muszaj es egyszer elunk. Illetve eleg sok "influencer" is reklamozza hogy mekkora jo buli ez a PCP es milyen jol jarnak vele.
Szomszedunk 95%os mortgageal, es egy kb kombinalt £60-65k-s brutto fizura Model S-t tart fent... (pcpvel of course)

(#31706) moleculez


moleculez
veterán

Kicsit más téma: középtávú terv, hogy az egyetem elvégzése után (2év) elköltöznénk Londoból valamelyik másik városba, Leeds, Birmingham, Manchester etc...
Innen nézve ott jóval olcsóbbak az albérletek, valamint a későbbi esetleges ingatlan vásárlása is. Ismerősök szerint olcsóbb az élet, önfenntartás is valmennyivel.
Mit gondoltok megéri? Vagy ha más javaslat van arra hogy hova erdemsebb költözni az is érdekelne. :R

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31707) GreenGoblin válasza moleculez (#31706) üzenetére


GreenGoblin
tag

Minél távolabb mész (és az a minél északot jelenti :DDD ) annál olcsóbbak az árak. Én Birmingham-et kizárnám, mennék tovább a helyedben északabbra. Az árak Brumban nagyon elszálltak és ha a gyors vasút megépül még rosszabb lesz a helyzet.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31708) Mercutio_ válasza GreenGoblin (#31701) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itthon is egyre több a bmw/merci/audi bár nagyrésze 10-20 éves, de ugye az "nem látszik" :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31709) Yeffy válasza GreenGoblin (#31704) üzenetére


Yeffy
veterán

az tok mindegy, megtehetik, ugy vannak vele.
fel Anglianak lizingen/bol van uj auto a segge alatt (legalabb).

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31710) Bubee82 válasza moleculez (#31706) üzenetére


Bubee82
őstag

Bristol nagyjabol az arany kozeput. Es nem kell eszakra menni. Kozel van minden fontosabb hely; Cornwall, Dorset, Wales stb. Ha Londonba kell menni, akkor az is megvan 1.5-2 ora alatt.

Ha olcsobban akarsz Bristol kornyeken elni, es nem feltetlenul a varosban, akkor az is konnyen megoldhato ugy, hogy 20 perc alatt bent vagy.

Itt nagyjabol minden megtalalhato, ami kellhet.

[ Szerkesztve ]

(#31711) Tufa_ válasza Mercutio_ (#31708) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Mondjuk ahhoz az otthoni hasznaltauto piac se semmi. 30-50%al dragabb kb minden mint itt. Vicc kategoria, es a hozzaallas is hogy az ok ugy

(#31712) moleculez válasza Tufa_ (#31711) üzenetére


moleculez
veterán

Nem az van, hogy a UK használpiac a nyomott áras? :F

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31713) Tufa_ válasza moleculez (#31712) üzenetére


Tufa_
aktív tag

egy autot neztem peldakent nemreg, akkor az az auto nemeteknel kb 25%al volt olcsobban elerheto mint Magyarorszag, (ugyanaz 35%al ulcsobb UKban). Otthon az autora (is) statusz szimbolunkent neznek, es egy senki vagy kb ha nincs draga autod, ennek megfeleloen araznak mindent.. Materialista nep a magyar

(#31714) aero. válasza Tufa_ (#31713) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Vannak nagyon jó PCP-k, amik tenyleg megérik, használt autóra is elmegy annyi 3 év alatt. Ki is használják, ahogy írod. Itt vannak a legelvakultabb fanatikusok, márkatopikokban azonnal keresztre feszítenek, ha más márkát hozol szóba. Én most hoztam ki egyet, abszolút nem racionális autó, az én lelkemnek kellett, de eszembe sem jut jampizni vele.
Az enyém teli áron, ft-ban 1.8M-val drágább, mint otthon, ezt furcsalltam.
Egy 5-ös BMW-t hozzád vágnak egy vidéki dupla szoba áráért, aki rentet sem fizet olyat hoz ki, amit nem szégyel.

[ Szerkesztve ]

(#31715) Balinov válasza GreenGoblin (#31707) üzenetére


Balinov
félisten

Peaky Blinders? :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31716) Apollyon válasza Tufa_ (#31713) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Arról nem beszélve hogy a magyar állam mennyire durván leszed az átírási költségekkel. Plusz ne romoljon el soha a verda, mert ha nincs ismerős autószereléshez, akkor vadbalkáni szintű rablással könnyen össze lehet találkozni.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31717) Tufa_ válasza aero. (#31714) üzenetére


Tufa_
aktív tag

En par honapja gondolkozom mar egy irracionalis, de izgalmas auton, de valahogy mindig odajutok hogy a mostani 18as tiguan a heti egyszeri tescozasra tokeletes... A masikkal lehet heti 3x is mennek valami tavolabbi tescoba! :DDD

(#31718) aero. válasza Tufa_ (#31717) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igazából leírtad, kell még több érv? :DDD

(#31719) moleculez válasza aero. (#31718) üzenetére


moleculez
veterán

Szerintem is valid érv :DDD
Mindkettőtöket kérdem, ki mit hajt amúgy?
Nálam racionális autó van: Nissan Pulsar ('17)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31720) aero. válasza moleculez (#31719) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mercedes CLS 320 CDI és Golf 8R. Nem sorolok fel egyetlen racionális érvet sem :D

(#31721) moleculez válasza aero. (#31720) üzenetére


moleculez
veterán

Szép, gratula :K Nekem egy 7 üléses Teslára csorog a nyálam, de az még arréb van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31722) Mercutio_ válasza Apollyon (#31716) üzenetére


Mercutio_
félisten

Na a kinti autószerelő árak se piskóták :N
UK pont az a hely, ahol viszonylag olcsón kapsz autót, viszont ha hozzá kell nyúlni akkor mélyen nyúlsz a zsebbe :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31723) Devid_81 válasza Mercutio_ (#31722) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Vagy a jo kis eves biztositas.
Bar szerencsere mindig talalni valami "olcsot" amikor epp lejar az egy ev.
Vagy oreg autoknal az evente emelkedo road tax stb.
Vannak elonyok/hatranyok :K

...

(#31724) Tufa_ válasza moleculez (#31719) üzenetére


Tufa_
aktív tag

2018as Tiguan SEL es a kinezett az egy uj X3 m40i.. :) ennel nagyobb auto nem fer be a parkolohelyre

A model X nem rossz. Ha hasznalnam az autot minden nap, kicsit nagyobb parkolohely, valoszinuleg eselyes lenne. Majd talan a model y.. a 3 az kicsi nekunk

(#31725) GreenGoblin válasza Mercutio_ (#31722) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ki akartattam cserélni hivatalos szervizben a gumit meg lecserélni a felniket újra. 16-os felniről le akartam menni 15-re majd egy crossclimate gumikat feltenni. 1500 mondta a nőci. Mondom jónapot csókolom viszlát.
Rendeltem én cuccokat online hozzá és hivattam gumis céget akik kijöttek cserélni, 600-ban megállt.
No comment.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31726) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ha mar autonal jartok, egy kerdes. :R
Garancia idon beluli szerviz, legyen az kotelezo X/Y merfold vagy X/Y evnel, koteles vagyok a hivatalos markaszervizbe vinni az autot hogy ne bukjam a garanciat?
Vagy barmelyik garazsba betolhatom ahol pecsetelnek?

...

(#31727) moleculez válasza Devid_81 (#31726) üzenetére


moleculez
veterán

Nem kötelező, csak legyen kész. De nézd meg nem-e foglalja magában, mert olykor jár hozzá x év teljeskörű szervíz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31728) GreenGoblin válasza Devid_81 (#31726) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nekem tavaly lett volna a második éves szervizem. Adtak egy szép 380 fontos ajánlatot. Mondom ez egy vicc? Két éves még csak az autó? Azt meg magyarázták. Én elvittem a Kwikfit-be ahol garanciás szervizt is csinálnak. 220. Nem mindegy azért na. Amúgy sem bízok meg egy szervizesben sem ha meg elkurj@k akkor fizessek kevesebbet érte.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31729) Maxxy10


Maxxy10
addikt

East London-ban mik az ajánlott környékek? Ilyen Ilford és társait szeretném elkerülni :(

(#31730) instantwater


instantwater
addikt

Itt a vége a múltkori Nationwide történetnek.
2 oldalban összefoglalták a történetet, elismerték, hogy hibáztak, de kapok 75 fontot, ha egyszer ideér a csekk.

Itt a levél amit küldtek: [link]
Kemény.

Kicsit több kompenzációt gondoltam azért, hogy a nevemre felvettek többezer font hitelt, és ha nem kapcsolok időben akkor nagyobb baj is történhetett volna.

Mindenesetre óvatosan a Nationwide-dal.

(#31731) aero. válasza Tufa_ (#31724) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Jól hangzik, approved :DD

(#31732) Devid_81 válasza moleculez (#31727) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kesznek kesz lesz, igazabol legszivesebben hamarabb is elvinnem, mert szeretem tudni, hogy az auto egyben van. :K
Ugyan ez csak egy picit tobb mint masfel eves auto es osszesen volt benne 6400 miles amikor elhoztuk de akkor is :)
Az elso szerviz ingyenes volt, az benne van a service konyveben, hogy az ingyen van, azt letudtak, majd az egy eves szinten letudva meg a regi tulaj altal. (marka szerviz altal, mert onnan vettuk)
Majd nekunk lesz a ket eves kotelezo most Szeptember vegen.

De ennyire uj autonk meg soha nem volt, es a garanciat nem szeretnenk bukni, viszont azt is sejtem ha a markaszerviz szervizeli akkor papiron meg az index villogo olajat is kicserelik benne, csak hogy fizessunk vagy £300-400-at, kozben a kotelezoket is hanyag modon cserelik (ha cserelik egyaltalan)
Mikozben a regi szerelonk 1/3-ad vagy fele penzbol megcsinal minden kotelezo olajcseret+szurok+anyamkinja :D

Szerk (#31728) GreenGoblin Kwik Fit is csinal kotelezo eves garanciast? :Y
Nah ezt jo tudni :R
En sem szeretnenk a semmire fizetni milliokat :N

[ Szerkesztve ]

...

(#31733) GreenGoblin válasza Devid_81 (#31732) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ja csinálnak de amúgy nem sokat ér a garancia véleményem szerint. Csak az emberek lelkiismeretét nyugtatja meg. Ha garanciális problémával mész vissza garantálom hogy meg fogják magyarázni és kibúvókat keres mindenki. Addig kedvesek az eladók míg meg nem vetted az autót. Ezt tapasztaltam az összes autómnál meg elég sok dealer-nél sajnos.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31734) Devid_81 válasza GreenGoblin (#31733) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezt valahol sejtettem sajnos :K
Bar a mi autonk standard 3 ev garival jott, eredetileg Kiat akartunk venni (szinten 1-2 eves kategoria) a 7 ev gari miatt.
De ezt mar masok is mondtak, hogy az a gari az nagyon durvan csak foalkatreszre vonatkozik es akkor is csak akkor ha a hold-nap-felhok egyutt allasa megfelelo :W
Mindenesetre ha a motor vagy valto lerohad, vagy barmi nagyobb cucc akkor beguritom az autot de addig onnan nem hozom el amig a garanciat fel nem fedezik ujra :D
En reszemrol a szervizelest intezem, azzal nem lesz gond, de a tobbitol felek kisse :U

...

(#31735) Ck. válasza Devid_81 (#31732) üzenetére


Ck.
addikt

Csak kimondottan azért, mert márkaszerviz, még nem fognak sehol ótvar, hanyag munkát végezni.
De ha már általánosítás, akkor én pl. a kwikfit, formula 1 autocentres, halfords és hasonló helyekre nem tenném be többet a lábam, szintén hasonló okok miatt, nem mellesleg az utóbbi helyen törték a 3 napos autónkat is ripityára az ottani szagértő technikusok.

Én pl. imádok márkaszervizbe járni. Ülni a bőrkanapén, szürcsölni a finom kapucsínót és rágcsálni az "ajándék" kekszet, majd a StarViewban megnézni az autót. Napokkal előtte készülök rá, megborotválkozok, fürdés-fogmosás-szájvíz, kiöltözök, beparfümözök és élvezem a hamis népszerűség és siker ízét. :DDD :DDD
A kéz -és lábcsókolgatás mellett pedig értenek az adott típushoz és mindenhez van célműszerük, gyári alkatrészeket használnak, az elvégzett munkára és a beépített alkatrészre pedig garanciát vállalnak, valamint a digitális szervizkönyvbe is bekerül az elvégezett szerviz. Nekem ezek a dolgok megérik, számomra ez felér egyfajta szertartással. ;]

[ Szerkesztve ]

(#31736) GreenGoblin válasza Ck. (#31735) üzenetére


GreenGoblin
tag

Fair enough. Mások vagyunk. Annyi pénzt amennyit elkérnek a hivatalos shopban nincs az a keksz meg kávé ami kompenzálni tudná…(erősen én véleményem) Én azért várom hogy az EV-k olcsóbbak legyenek. Azok kevesebb dolgot tudnak talán elk@rni és még olcsóbb is lesz a szerviz.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31737) moleculez válasza Devid_81 (#31734) üzenetére


moleculez
veterán

Nekünk van használt dealerünk akinél nem kevés pénzt otthagytunk már, szóval jó a viszony, most volt egy hosszabb kálváriánk egy Forddal amiből a végén jól jöttünk ki.

Amíg a be van pecsételve addig arra nem hivatkozhatnak egy warranty claim során, hacsak nincs valami apróbetűs rész, ahol ez ki van kötve.

#31735 átjön amiben vagy ilyenkor :C :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31738) instantwater


instantwater
addikt

Van itt UK-ban olyan bolt ahol irodai székeket lehet kipróbálni?

Venni lehet ezernyi webshopban milliónyi széket, de kipróbálás nélkül elég lutri.

Kaptam egy tippet, hogy a John Lewis forgalmaz márkás székeket (HM és társai), de amikor bementem eléggé le volt rabolva a készlet, és csak gagyik voltak kiállítva.

Az office furniture cégek sokszor nonameket forgalmaznak, amiről nincs review.

Kipróbálás nélkül pedig nem vennék 4-500 fontos széket.

Tudom, hogy a HM Aeronra sokan esküsznek és lehet is kapni használtan ebayen vagy second hand kereskedő cégeknél.

De van olyan hely ahol bele lehet ülni normális székekbe, hogy el tudjam dönteni melyik elég kényelmes és megfelelő az ára?

A 200 fontos Amazonos kínai csodákat hanyagolnám.

Köszi

(#31739) moleculez válasza instantwater (#31738) üzenetére


moleculez
veterán

online ne vásárlásnál itt is él a 14 napos elállás joga nem? Bár elég macera, plusz (általában) a vásárlót terheli a visszaküldés díja.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31740) instantwater válasza moleculez (#31739) üzenetére


instantwater
addikt

Tudom, hogy van elállási jog de nem akarok 3-5 széket megvenni, összerakni, szétszedni, majd visszaküldeni.

(#31741) Snoop-y válasza instantwater (#31740) üzenetére


Snoop-y
veterán

Girsberger :K Egyik legkenyelmesebb szek amiben valaha ultem. Nezzel hasznaltan ha szerencsed van talasz £4-500 korul egy megkimelt darabot.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31742) instantwater válasza Snoop-y (#31741) üzenetére


instantwater
addikt

Ezt értem, és ennyiért Aeron is van használtan, de ki lehet próbálni valahol?

(#31743) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Facebookon feltettünk ingyen bútort. 10 perc alatt elvitték. :Y
Durva.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31744) instantwater válasza GreenGoblin (#31743) üzenetére


instantwater
addikt

Mert ingyen volt.
Ha fel tetted volna 5 ért, akkor lealkudják 4-re és még kérik is, hogy vidd el ingyen. :W

(#31745) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Kéne most vennünk matracot. Ki mire esküszik. Tudom hogy sok brand-nél van kipróbálás is de az hogy működik? Nem tetszik jönnek collect-elni? Vagy nekem kell visszavinnem/küldenem?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31746) moleculez válasza GreenGoblin (#31745) üzenetére


moleculez
veterán

Nekünk Otto matrac van, 3xx£ volt, és nekünk (!) bevált. Egész jó márka sok jó reviewt olvastunk erről. (Bírja a kiképzést ;] :DD )

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31747) GreenGoblin válasza moleculez (#31746) üzenetére


GreenGoblin
tag

Na majd meglesem. Most épp Emma meg Eve matracokat nézünk. Azoknál van 100-200 nap trial és ingyen elviszik ha nem tetszik. Mondjuk nem olcsóak, de az IKEA-s matracokból már elegünk van. Valami komolyabbat szeretnénk.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31748) moleculez válasza GreenGoblin (#31747) üzenetére


moleculez
veterán

Igen azok suttyók sajna. Egy rendes matrac 5-700£ mi sem vettük most komolyan, mert költözni szeretnénk arra az 1-2 évre ez meg jó lesz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31749) GreenGoblin válasza moleculez (#31748) üzenetére


GreenGoblin
tag

Fúú mi most nagyon nekiálltunk a felújításoknak.
Kerítés/shed festés. Majd még belül kell kifesteni a shedet meg elrendezni mindent.
Loft biarding-ot csináltattunk meg shelf systemet illetve teleszkópos létrát hogy fel tudjunk menni. Kell a storage mert tele vagyunk cuccokkal, így sokminden felment.
Lányom szobáját bútoroztuk be pár hónapja, ma-tegnap a nappalit meg a hálónkat. Még egy matrac kell. Nappaliba másik TV, mert ezen a nagy állványom a kicsi 32esünk elveszik. Cube-okat fúrok még fel a falra holnap. Aztán majd festés mindenhol. Távolabbi tervek, konyha, fürdő padlófűtés vele együtt új padló, napelemek a házra. Csak mindent lassan ahogy lesz money.
Jó lenne egy lottó nyeremény most.
Azt lehet közben eladjuk azt megyünk máshová. Folyamat nézegetjük azért a marketet.
:DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31750) Devid_81 válasza GreenGoblin (#31749) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Udv a klubban ;] :DDD
Amiota bekoltoztunk azota mindent IS atalakitottunk.
Epp most csinalom a nappalit, festes, majd kirakom kovel az egyik falat, klima fel (telen futesre) stb
De iden mar volt bejaro projecttol kezdve minden.
Tavaly meg...fel sem tudnam sorolni :DDD :O

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.