Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) emvy válasza #72806656 (#31600) üzenetére


emvy
nagyúr

NAV: hat, eleg altalanos valaszt kaptam. Alapvetoen nem kell leadozni, az nem volt vilagos, hogy az az arfolyamnyereseg, ami akkor keletkezett, amikor mar nem Angliaban eltem, most adokoteles-e vagy sem. Ugy tunik, hogy nem.

Hozzaferes a penzhez:

- Revolut mukodik, mert ugye ad angol account numbert (de csak kis penzzel teszteltem, 1000 fonttal, nem tudom, hogy nagyobb osszegnel (mondjuk 100e font) mit szolna a Revolut, biztos nezegetnek egy ideig, amig atmenne)
- azt mondta a broker a telefonon, hogy valahogy mindenkepp megoldanak, ha tenyleg gaz van; legrosszabb esetben adnak egy csekket.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#31602) KMan


KMan
őstag

Ezen a honlapon kivul van mas lehetoseg hivatalosan claim-elni egy webshop-ot?

Scrap termeket kuldott, visszakuldtuk, refund 2 honapja nem jott...

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#31603) #72806656 válasza emvy (#31601) üzenetére


#72806656
törölt tag

Koszi szepen. Nav levelezes erdekelne. Esetleg priviben, szemelyes adatok nelkul atdobnad?

(#31604) Devid_81 válasza KMan (#31602) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mivel fizettel credit card vagy debit?Esetleg Paypal?
Bar ha jol sejtem debit lesz mert a tobbinel mar megoldottad volna

...

(#31605) BÁ Nutrition válasza Ck. (#31585) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

A tyukol jobb otthon kb :) es ebbe meg bele se vettem a hideg-melegvizes bobockodast meg hogy a konektorbol siman folyhat viz is mondjuk. :C

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31606) KMan válasza Devid_81 (#31604) üzenetére


KMan
őstag

Cash on delivery.

I know....

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#31607) GreenGoblin válasza KMan (#31606) üzenetére


GreenGoblin
tag

Cash on delivery, azt hittem ilyet már senki nem csinál.
:DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31608) Devid_81 válasza KMan (#31606) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Huh nah az nem lesz egyszeru mutatvany akkor. :(
Talan amit Te is linkeltel a Citizen Advice Bureau tud majd valamiben segiteni. :((

...

(#31609) Snoop-y válasza emvy (#31601) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hova mentel UK utan?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31610) emvy válasza Snoop-y (#31609) üzenetére


emvy
nagyúr

Először DE, aztán HU.

while (!sleep) sheep++;

(#31611) emvy válasza #72806656 (#31603) üzenetére


emvy
nagyúr

Ok, eloszedem majd

while (!sleep) sheep++;

(#31612) zone válasza BÁ Nutrition (#31605) üzenetére


zone
őstag

Ne is mondd.. nálunk is volt olyan beázás, hogy egyszerre folyt a víz a spotlámpából meg a villanykapcsolóból..

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31613) Apollyon


Apollyon
Korrektor

:DDD

[link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31614) instantwater válasza KMan (#31602) üzenetére


instantwater
addikt

Chargeback vagy Section 75 claim a bankodnál vagy dispute a PayPalnél.

Cash on delivery?
Melyik cég szállít így? Ilyínről még nem is hallottam itt UKben. Otthon ez a standard... utánvét országa.

[ Szerkesztve ]

(#31615) moleculez válasza instantwater (#31614) üzenetére


moleculez
veterán

Ne is mondd, most akartam rokonnak M.o-n babakocsit venni ajándékba, erre utánvét... küldhettem át a pénzt rá.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31616) vbbb válasza moleculez (#31615) üzenetére


vbbb
őstag

Ezért van Wise-om, bármit fizetek online bárhol kezelési költség nélkül. És olyan valutára váltok ami éppen kell. :D

[ Szerkesztve ]

(#31617) moleculez válasza vbbb (#31616) üzenetére


moleculez
veterán

Monzo is. Ráadásul ha Mo-n vagyunk, jobban járok ha csak simán kártyával fizetek, mintha vennék ki fontot és váltanék.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31618) instantwater válasza moleculez (#31617) üzenetére


instantwater
addikt

Ezért van Revolutom :) .

(#31619) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Van itt valaki aki már igénybe vette a NARIC-ot? Az otthonról hozott tanulmányi papírokat szeretném beküldeni de nem világos, hogy most kell hivatalos fordítóhoz kell először fordulni és utána beküldeni vagy ők megoldják? Gondolok itt ilyenre mint pl. érettségi bizonyítvány.

(#31620) zone válasza Maxxy10 (#31619) üzenetére


zone
őstag

Én igen, kb. 5 éve. A beszkennelt bizonyítványt elküldtem egy magyar fordítóirodának, a fordítást otthoni címre kértem. Azt beszkennelték, indítottam a NARIC-on egy Statement of Comparability application-t. A fordítás postázással 17 font, a naric díja 56 font.
Amit kaptam azt írta, hogy: comparable to NVQ/BTEC Level 3.

Hacsak nem kérik neked valahol, szerintem felesleges. Nekem legalábbis pénzkidobás volt. Sehol nem kérték és ahol jól jött volna, ott nem fogadták el (Level 3 apprenticeship). Külön kellett Level 2 angol, matek és IT tesztet írnom...

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31621) Yeffy


Yeffy
veterán

[link] :DDD :DDD

kar, h nincs sirvarohogos smiley.
go brexit! :DD :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31622) tildy válasza GreenGoblin (#31591) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem is!
NAlunk iszonyat hőhíd van a fémablakoknál, csupa feketepenész az egész. Akkor az össze elektromos kábel csak lóg a falban, a radiátorhoz a műanyag cső úgy mnent a falban, hoigy keresztbe a stud meg a gipszkarton közt, a gipszkarton rögzitésére szolgáló csavar átfrta a radiátorhoz vezető csövvet, az a szerencse, hogy totál berozsdált, így nem csöpögött a falban. Katazstrófa, katasztrófa. Én gyűlölöm az itteni épületeket, a németekhez költöznék legszívesebben.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31623) moleculez válasza Yeffy (#31621) üzenetére


moleculez
veterán

Na ittvan a munkátok, nem vesszük el. :N ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31624) Yeffy válasza moleculez (#31623) üzenetére


Yeffy
veterán

:))

szanalmas. de majd ez is le lesz remelem kommunikalva, mint utmost soveregnity step.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31625) instantwater válasza tildy (#31622) üzenetére


instantwater
addikt

Mi épp most gondolkodunk azon, hogy házat kellene venni vagy UKben vagy hazaköltözni és ott, aztán dolgozni remote valami angol cégnek.

Tehát mindegy, hogy új vagy régi házat vesz az ember itt, mindegyik egy időzített bomba?

(#31626) Devid_81 válasza instantwater (#31625) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az uj a legtobb nem idotallo, nem befejezett gipszkarton var itt.
A regi, kerdes mennyire regi, sokszor meg jobb is mint a teljesen uj.

Raadasul a teljesen ujnal megvan az esely, hogy mindenhez a developerhez kell fordulj ha valamit modositani akarsz, plusz van olyan is amikor a kerteshazat is mar csak leasehold-al tudod megvenni...

...

(#31627) tildy válasza Devid_81 (#31626) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja, olyan kertes a mienk is .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31628) GreenGoblin válasza instantwater (#31625) üzenetére


GreenGoblin
tag

Mindegy melyiket veszed mindnél rá kell költened hogy javítsd a hibákat. Ha építtetsz talán az a legjobb megoldás de egyben a legdrágább is.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#31629) Snoop-y válasza GreenGoblin (#31628) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam mi bekoltoztunk egy felujitottba es rakoltottunk 20K-t kapasbol :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31630) Apollyon válasza Snoop-y (#31629) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Elköltöztetek Svájcból?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31631) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Tegnapi egy állásinterjú miatt voltam South Kensington-ban... :Y Nehezen tudtam elhinni, hogy még mindig Londonban vagyok, teljesen más világ ahhoz a Londonhoz képest amit én ismerek. Június végén költöznöm kell, remélem tudok valami hasonló környékre költözni, elképesztő. :K

(#31632) Devid_81 válasza Maxxy10 (#31631) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Es akkor nem is jartal meg Richmondban ezek szerint ;)

...

(#31633) Snoop-y válasza Apollyon (#31630) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem dehogy :D meg anno mikor vettuk a hazat

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31634) Tufa_ válasza Maxxy10 (#31631) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Ha fizetnenek se koltoznek oda.
Mi a kulonleges benne?

(#31635) Picco válasza Tufa_ (#31634) üzenetére


Picco
addikt

O.o

South Ken, / Fulham / Putney / Richmond szerintem azert eleg kulturalt helyek, kivancsi lennek mi nem tetszett benne neked.
Nyilvan minden korzetnek van kevesbe elheto resze de azert eleg popec szerintem.
Fulhambol Croydonba amikor koltoztem na az volt az igazi "kultur" sokk! :U :W

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#31636) moleculez válasza Picco (#31635) üzenetére


moleculez
veterán

Mi Croydonban élünk 8 éve. Itt is vannak putris helyek, de ahol mi laktunk és pár utcányi környéke az nagyon szép volt. Kertesházak, nagy világos utcák. De ahogy ráfordultam a highstreetre ott már kannibalizmus, mi utcánkban 4 Tesla, Bentley, amit akarsz (nagyrészt vagyonos dél ázsiai népek), high streeten meg chicago.
Csak sajna nem hosszabbították meg a szerződést, és arrébb kellett költözni. Amúgy dél-london úgy ahogy van problémás. Londonbol kifelé Carlshalton, Putney, Caterham nagyon jók. Míg Amazonnak szállítottam sokat jártam arra. Tényleg mint egy Taylor Swift videoklipp néhol.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31637) Picco válasza moleculez (#31636) üzenetére


Picco
addikt

Jogos, el is felejtettem azt a reszet croydonnak, inkabb elmenekultem Streathambe onnan :B
Konkretan volt olyan het amikor west croydon megallo melletti utcan ahol laktam 2 embert oltek meg, 1-1et mindket vegen...
Kannibalizmus :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#31638) moleculez válasza Picco (#31637) üzenetére


moleculez
veterán

Laktunk West Croydonban is. Derby Road. Na az tényleg veszélyes. Szurkalasok, savazások, betörések. :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31639) Picco válasza moleculez (#31638) üzenetére


Picco
addikt

jo tudni hogy majdnem szomszedok voltunk, egy utcaval odebb laktam Clarendon road-on...kicsi a vilag :)
Konkretan egy pentek este Derby roadon station fele menet kertek meg a rendorok hogy tegyek egy kiterot, pont ott szurtak le valakit

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#31640) Yeffy válasza Picco (#31639) üzenetére


Yeffy
veterán

jezusom. ahelyett, h megoldanak a problemat, kiterot javasolnak.
tudom, naivitas... :(

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31641) moleculez válasza Picco (#31639) üzenetére


moleculez
veterán

Sogorom ételfutár is, aztán néha megállítják az éjszakában. Aztán megbánják. :DDD Én nem keveredek ilyenekbe, szerencsére. Ezek az 50kg-os verebek nem tudnak verekedni, plusz félnek is, ezért szúrnak.
(Tescoban belém állt valami hülyegyerek, aztán szóltak neki, hogy ne erőltesd, kelet-európai :DDD , van egy hírünk)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31642) moleculez válasza Yeffy (#31640) üzenetére


moleculez
veterán

Gondolom a helyszínelés miatt.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31643) Tufa_ válasza Picco (#31635) üzenetére


Tufa_
aktív tag

En nem erzem SK-t. draga, teli van turistaval es kb 80% arab lakos..
Fulham, Putney, Richmond(Ham pl) nem rossz, itt veszunk valoszinu hazat ev vegen. Esetleg meg TW11.

(#31644) Maxxy10 válasza Tufa_ (#31634) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én nagyon szívesen venném ha valaki kifizetnè ott a lakhatásom főleg amilyen árak vannak...
Se egy fogadó iroda vagy chicken shop, szemét nem volt ott. Az emberek a légkör teljesen más világ. Ilford/Seven kings-hez képest megváltás volt. Bármikor szívesen költöznek oda, persze emberi áron de most még nem tudnám megengedni magamnak.

(#31645) Maxxy10 válasza Yeffy (#31640) üzenetére


Maxxy10
addikt

Amennyi jogkörrrel rendelkeznek ( kb sztem semmi) nem csodálom, hogy senki nem veszi őket komolyan. :( Csináljak meg nálunk a fővárosban, hogy leszurjàk a rendőrt az egész kerületet előállítanàk.

(#31646) Tufa_ válasza Maxxy10 (#31645) üzenetére


Tufa_
aktív tag

1es zonan kivul az a baj hogy ezek a roadmanek tudjak hogy a rendornel ugysincs fegyver, igy nem felnek. city-n belul azert mas a helyzet es a legtobb rendor fegyverrel jar.

(#31647) Yeffy válasza Maxxy10 (#31645) üzenetére


Yeffy
veterán

persze, nem elsosorban, vagy csak miattuk van ez.

minden szemet korlatozas/ellenorzes nelkuli beengedese, jogkorok elvonasa, budzse/allomany leepitese, stb. aztan csodalkozunk, h ilyenek tortennek. ez nagyon nem tetszik nekem. :(
nyilvan ez nem csak London/UK jelenseg.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31648) Maxxy10 válasza Tufa_ (#31646) üzenetére


Maxxy10
addikt

Na igen...Minden rendőrnek kéne fegyver vagy legalábbis ha párban dolgoznak akkor az egyiknèl legyen...
Durván veszélyes hely tud lenni ez a London... :(

(#31649) G.Zs. válasza Tufa_ (#31643) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Temze tul oldalan Strawbery Hill, Teddington es Hampton szinten nagyon jo kornyekek - szerintem konkretan a legelhetobb helyek Greater London-ban. Errefele nezelodunk lakasokat, kb. jovo ilyenkor tervezunk venni.
Fulham hatareset, nagy resze amugy rendben van. Richmond nagyon jo hely, de hetvegen eleg zsufolt tud lenni, fel kell koltozni a Richmond Hill-re ha nyugit akar az ember (az meg nem olcso mulatsag). Ham - Petersham nyugodt helyek, de onnan csak busz vagy kocsi van ha valahova el akar jutni az ember.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#31650) Ck. válasza Maxxy10 (#31648) üzenetére


Ck.
addikt

Igaz, ugyanakkor ami pl. idehaza megy, az már konkrétan a másik véglet, hogy egy másfél éves rendőr szakközépkiskolás képzés után 19-20 éves kislányoknak, gyerekeknek rögtön fegyvert adnak a kezébe és kiküldik járőrözni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.